Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Nagyon szeretem ezeket a barkácsolós írásaidat, úgy vetem rá magam mint kisgyerek a nutellára. :DDD
Maga a gép elég érdekes egy izé, és szerintem rajtad kívül egy kezemen meg tudnám számolni, hány ember látott volna benne fantáziát, pláne még költsön is rá. Grat hozzá! :C

(#2) Vladi válasza Jack Hunter (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

jaja éjjenek a barkácsemberek. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Tök jó volt olvasni, köszönöm! Egy Geekbench eredményt a végén azért még megnéztem volna. :)

(#4) hcl válasza Jack Hunter (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és @Vladi : Köszi!

A költés volt a legkevesebb :D konfigolni sokkal tovább tart rá egy használható OS-t :)
Meg ahogy írom is, 10k körül mi lett volna, ami alapból használható, és tudja, amit kell? :D

@Fred23 : Az mér mínuszban? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Fred23 válasza hcl (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Rákerestem, és hasonlítgattam kicsit.
Q6700 105W-ból:
[L:/dl/upc/2024-06/06/16551_ezs0wlcgttcneaqa_screenshot_20240606_213939_com_opera_browser_beta.jpg]Kép[/L]

Z3735F 2,2W-ból:
[L:/dl/upc/2024-06/06/16551_szg2u4zqnmm1fe7b_screenshot_20240606_214246.jpg]Kép[/L]

Egyáltalán nem rossz eredmény, hogy hozza a Q6700 teljesítményének a felét töredék fogyasztásból.

[ Szerkesztve ]

(#6) hcl válasza Fred23 (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A valóság pedig az, hogy a Q6700 ezzel az OS-el egy full használható valami, ez meg így is elég kelletlen, lassúka :) Mondjuk egy asztali cuccban bármilyen háttértár gyorsabb lenne, mint ebben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Luck Dragon

Szép munka , mint mindig. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) hcl válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Rive


Rive
veterán

Szép :R

...valami efféle vár az én 'kínai, x86-os, Windows-os tablet, amilyet 2016 körül mindenki gyártott, mintha muszáj lett volna, pedig a 2-4GB RAM-os, lassú eMMC háttértáras izé' példányomra is, ha végképp vállalhatatlan lesz a Win10 :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) hcl válasza Rive (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem ez fel sem merült :D Amin az Alpine ileyn lassú, azon egy Windows képregény. Se.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Rive válasza hcl (#10) üzenetére


Rive
veterán

Az enyém alapból kicsit combosabb volt, és még megy döcög rajta a gyári win10, egy darabig még kap időt :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12) hcl válasza Rive (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, egy z5-8xxx SBC-n is elment, de korántsem az up to date build, meg... az én esetemben teljesen értelmezhetetlen, hogy itt Windows kéne bármire is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Undoroid válasza hcl (#12) üzenetére


Undoroid
őstag

Egy újabb nagyszerű írás egy régi szerkezet feltámasztásáról! :R Nem semmi arc vagy!

Lassan az Én régi TAB-om (Android 4.2.2) is szét lesz kapva, mert eléggé gyenge azokhoz (?) a követelményekhez, amihez használtan megvettem! Vagyis a használni kívánt program igényeihez képest kicsit erősebb - fejlettebb volt, de mégsem működött...azóta csak videó nézegetésre használom, másra nem nagyon jó! Az adatcsatlakozója már csak töltésre alkalmas. Az akku 100% -ról, kb. 2óra használat után hirtelen leesik 14%-ra és pár percen belül össze-vissza megnyitogat ;] programokat, majd ki is kapcsol! Most az Arduino-s vagy RPi-s felhasználásán gondolkozom, mert még a kijelzője nagyon jó lenne erre a célra!

Tetszik a szereléshez használt késed! Pont ilyenem van itthon. Ezzel szoktam Én is barkácsolni! ;]

Várom a további alkotásaidról készült írásaidat! :K

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#14) hcl válasza Undoroid (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :R

Ez pedig mennyivel kulturáltabb cucc, mint a Linx... :D Kár az 1GB RAM-ért. A SDR szerintem elmenne neked Alpine-al.

A kijelzője tuti menne mikrokontrollerrel? Ilyen infók nekem is jól jönnének, hogy minek a kijelzője működik és hogyan... Jelenleg telefont használok okos infókijelzőnek, de ha lenne olyan, ami ugyanezt megjeleníti egy Arduinoval, az még jobb lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Undoroid válasza hcl (#14) üzenetére


Undoroid
őstag

" A kijelzője tuti menne mikrokontrollerrel? " Nos, igen! Ez a legnagyobb baj az egésszel! Driver kellene hozzá, hogy a kijelzést és az érintőpanelt is kezelni tudja az uC! :O Lehet, hogy megoldás lehet erre a gondra a mesterséges intelligencia? Azzal talán -a kijelzőpanel vezérlésének ismeretében- meg lehetne alkottatni a kezelő drivert az AI-val? Ordasi úr próbálkozott már ezzel és neki sikerült egy működő programot összekalapáltatni az AI-val...nulláról!

" de ha lenne olyan " Ezt a cikkedet is olvastam! :R Van vagy' 6féle okostelefonom, amiknek a kijelzője pont jó lenne erre, de a csatlakozók olyan aprócskák, hogy végül nem kezdtem el megbontani őket...régen belekezdtem volna a csatlakozó kiemelésébe a mobil alaplapjából, de már romlik a látásom...már nem merek belekezdeni! :O Pedig milyen szép, látható lenne és sokkal olcsóbb, mint a jelenleg kaphatóak?! Ráadásul egytől-egyig érintőkijelző...csak, persze ezekhez sincs driver! Azok az okostelefonok teljesen halottak, mert be sem lehet kapcsolni őket (totál rossz az akku és töltő nincs hozzájuk) Egyedül a Nokia 5110-es kijelzővel tudok mit kezdeni, amiből beszereztem korábban többet is!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#16) hcl válasza Undoroid (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, csak az az ILI9**** 3"-os LCD kicsit más, mint egy tablet LCD :) (Pl. dokumentált - mondjuk ami nekem volt kb. ilyen touch-os 3" display, az soha nem adott képet, semmi nem volt hajlandó működni vele Arduinon, be se lehetett azonosítani... legolcsóbb kínai kamu vacak lehetett :D )
Mikrokontrollerrel az megy, amin van saját RAM, vagy VGA kijelző (ez ritka, 99% a nagyobb LCD-k LVDS, vagy eDP-sek). Amin nincs, az max. Pi-vel, de az meg 5W eszik+a kijező világítása.

eDP amúgy amit keresel, az DP portról csak drótozás, DP kábelt meg azért lehet szerezni, szóval nem megoldhatatlan. A homeszerver itt mondjuk pont egy T410, amin van DP kimenet, ahhoz kéne megalkotni (eDP kijelzőm van is egy, aminek az alsó 1cm-e halott, az nem lenne gond).
Illetve : olyan kijelző, ami dokumentáltan eDP-s, pl. a Samu A70 vagy A71-é.

A Nokia kijelző tök jó dolog de amit én kirakok az itthonira, az nem fér ki :)

Amúgy tetszőleges laptop LVDS vagy eDP LCD simán használható HDMI-n vagy VGA-n a megfelelő meghajtóval, csak az meg 5***-10***Ft, annyira meg nem kell.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) Undoroid válasza hcl (#16) üzenetére


Undoroid
őstag

Látszik, hogy Te benne vagy ezekben a dolgokban, mert Én a felét nem értettem a leírtaknak! :DDD

Ezek a rossz mobilokat gyűjtöttem be korábban erre a célra.

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#18) hcl válasza Undoroid (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, utána kell keresni, hogy valaki valahol csinált-e már ilyet. Nulláról elég nehéz. De mint mondtam, aminek a kijelzőjén nincs RAM, az mikrokontrollerrel felejtős, eDP-sek meg csak PC szerű dolgokról mennek. De egyik sem lehetetlen, csak találjon az ember dokumentációt meg libraryt rá.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) Lenry


Lenry
félisten

A bekapcsológomb, és a hangerőgombok műanyagjai is hiányzoztak, ezeket újragyártottam műanyaghulladékból (konkrétan a bekapcsoló egy nagyobb gyorskötöző végéből kijött

:DDD :DDD :DDD :C :R
kész, ez volt a pont az i-n :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Lenry


Lenry
félisten

viszont egy Nexus7-em nekem is van, még valami 8-as Androiddal, gondolkodom a frissítésén, bár olyan eszeveszett jelentősége nincs, a Home Assistant egyetlen képernyője fut rajta, amíg ezt tudja, addig rendben van :D

ha jól értem, akkor 11-es Droidra lehetne frissíteni LineageOS-sel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) hcl válasza Lenry (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másik lehetőség a plexi lett volna, az se lett volna rossz. :DDD

@Nexus7 : 2013-asod lesz akkor, arra még kijött. Lehet, hogy Play-ed már nem lesz, de egy Home Assistant-hoz, ha nem ezen netezel, meg nem érhető el kintről, minek? :)

Mondjuk PmOS lehet azon is harmatos lenne :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.