Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) concret_hp válasza Josh (#3250) üzenetére


concret_hp
addikt

ha egy kicsit gondolkodsz, rájössz, hogy tökmind1 mikor vonják le :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3252) stangli válasza Josh (#3250) üzenetére


stangli
senior tag

tudomásom szerint amikor befektetési jegyet veszel akkor is vonnak, meg amikor visszaváltják akkor is... alap esetben...

(#3253) attiati válasza Josh (#3250) üzenetére


attiati
veterán

van közvetlenül a befektetőt terhelő költség: eladási/vételi jutalék
és van közvetlenül az alapot (valójában közvetetten a befektető) terhelő költség: alapkezelői, letétkezelői, könyvvizsgálói, felügyeleti, (ingatlanértékelői)... díj

Ezek a nettó eszközértéknek - amit mindenhol feltűntetve látsz - már nem részei (s az árfolyamnak, és a hozamnak sem), a bruttó eszközértékből vonják le őket.

(#3254) Josh válasza concret_hp (#3251) üzenetére


Josh
tag

Megfogadtam a tanácsod.

Van 1.000.000 Forintom.
Elérek rajta 7%-os hozamot.
Az alapkezelői díj 2%. Ez 1.000.000 Forintra nézve 20.000.

Eset A:
1.000.000-20.000=980.000
980.000x1,07=1.048.600

Eset B:
1.000.000x1,07=1.070.000
1.070.000-20.000=1.050.000

Esetleg te úgy gondolod, hogy az elért hozam 2%-át vonja le az alapkezelő?

Akkor ha veszteséges az alap, vagy én akkor szállok ki, amikor buktam rajta, akkor nem von le semmit?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3255) Josh válasza attiati (#3253) üzenetére


Josh
tag

Ezzel tisztában vagyok, de akkor miért tüntetik ezt fel, amikor a befektetőnek ezzel "nem kell foglalkoznia"?

Ja igen, még egy kérdés, ami mindent eldönt. Ki az aki vett az OTP Ingatlanalapjából már?

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3256) attiati válasza Josh (#3254) üzenetére


attiati
veterán

Az a sikerdíj, amire te gondolsz. A díjakat negatív hozam esetén is levonásra kerülnek. Kivéve az alapkezelői díj sikerdíjas alapnál.

A eset nincs, csak B. Minden esetben a mindenkori hozam+levont díjak hozamát érték el az alap eszközei. Sőt C eset van.... 1.070.000-(1.070.000*0,02). De mivel napi, ezért ez sem igaz. Minden nap az alap nettó eszközértékére vetítve számolandó az 1 napi (vagy az utolsó munkanap óta eltelt napok száma) alapkezelpői díj, azt kell levonni a bruttó eszközértékből. De te a nettón veszed már meg. Mondom, hogy közvetlenül nem érint.

PSZÁF előírás lehet, kötelező a befektetőket tájékoztani az alapot terhelő díjak mértékéről.

azt tőlem kérdezed?

[ Szerkesztve ]

(#3257) concret_hp válasza Josh (#3254) üzenetére


concret_hp
addikt

A eset: végén vonják le.
X forintért veszel Y db egységet, ami a végén Z ft-t ér egységenként. kifizetéskor ZY*0.98 = 0.98*ZY-t kapsz

B eset befizetéskor vonják le:
X forintért veszel 0.98Y db egységet, ami a végén Z ft-t ér egységenként. kifizetéskor 0.98Y*Z = 0.98*ZY-t kapsz.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3258) Dare2Live válasza Dare2Live (#3163) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyszerűen kabaré és cirkusz.
A világ legnagyobb pénzügyi elemző cégei hazudoznak folyamatosan össze vissza.
felvonás2

[I]
"MBIA Inc. has asked a major ratings agency, Fitch Ratings, to stop rating the bond insurer's financial strength, the company said Friday. MBIA asked Fitch to withdraw only the financial strength ratings -- which judge an insurer's ability to pay claims. MBIA asked that Fitch continue to rate the company's credit, which judges how likely a company is to repay its debt.

"Fitch's ratings process differs in many significant respects from those of the other rating agencies, which affects how investors assess value," MBIA said in a statement. "Fitch's coverage of the underlying credit quality of the transactions that MBIA insures is limited, and in turbulent times, the impact of this difference becomes significant, raising the risk of misinterpretation."

In a statement of its own, Fitch said it "is disappointed and surprised to learn of MBIA's request."

Na, ez már tényleg mindennek a teteje... - teljesen hiteltelen ez az egész hitelminősítői kabaré. Ceterum censeo, ez a bearmerket el forgja söpörni a hitelminősítőket, ki ad egyetlen szavukra is ezek után, hogy végig AAA minősítésen tartottak (és tartanak!) ilyen hulladék cégeket? Megvehetőek a minősítések, MBI aszondta, hogy mostantól nem vesz minősítést - a kis hálátlan, tán a három A nem elég, többet akart vóna? :-)
[/I]

szerk:
nyilasi is leírja uezt.[link]
[I]Ami a kötvénybiztosítók körül zajlik az utóbbi hetekben, az már tényleg olyan mint Győzike a Blikk címlapján. Minden második-harmadik nap, (amikor zárás előtt másfél órával új mélypontra csúszik a tőzsde), gyorsan breki nyúzként újra és újra és újra legyártásra kerül valami hír, hogy majd jövő héten megmentik (az egyébként teljesen menthetetlen) kötvénybiztosítókat. És ezt a piac mindig, már vagy tizedjére is, hurráoptimizmussal fogadja és kilőnek az indexek. (Persze sokadjára már egyre kisebb és kisebb erővel, de összességében már legalább 1000 pontnyi Dow emelkedés köszönhető ezeknek a zárás előtt szándékosan shortzárási pánikot gerjesztő breaking newsoknak.)

A hitelminősítőknek eleve egy szavát sem szabad többet elhinni, hiszen AAA minősítéseket adtak egy csomo subprime tartalmú ABS értékpapírnak. Hogy lehet az amerikai államkötvénnyel megegyező (legbiztonságosabb és leglikvidebb) minősítést adni olyan ABS értékpapíroknak, amelyek illikvidek, cashflowjuk biztonytalan, kibocsátójuk pedig simán csődbe is mehet??? A hitelminősítőknek, Standard and Poor's, Moody's, Fitchnek már maximum a WC papírok puhaságát szabadna minősíteniük, nem pedig továbbra is több tízezer milliárd dollárnyi befektetőt manipulálniuk és átverniük. Hát ki az a barom, aki a tőzsdemaffiával összeesküvő lebukott hazudozókban és minősítéseikben továbbra is megbízik, és fizet nekik a hazugságaikért??? (Ez pont olyan, mintha olyan ügyvédhez mennénk ingatlan adás-vételi szerződést kötni, akiről már kiderült, hogy a lakásmaffiának játszott ki ingatlanokat.)

Ez meg eleve nonszensz, hogy a legmagasabb AAA minősítést adjanak a hitelminősítők egy kötvénybiztosítónak, vagy bármilyen pénzügyi cégnek, amelyik ha elvesztené az AAA minősítését, akkor azzal csődbe is menne. Az ilyen cégeket a csődveszély figyelmeztetés lista legelejére kellene rakni, nem pedig az amerikai és német állammal egy kategóriába.
...
[/I]

Hazudnak, Hazudnak, Hazudnak...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3259) Dare2Live válasza fLeSs (#3228) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nagyon veszélyes időket élünk mostanában, jövő hétre uugy elképzelhető egy visszapattanás mint az, hogy elfogya befektetők türelme és kitör egy pánik: Nem veszik meg az újabb esést.

Kínai rvekröl az a véleményem, hogy egy shanghai.b-n átlag 90-100as P/E vel forognak papirok. De érdemes lenne megnézni egy Bank of Chináét is. Gigantikus lufi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3260) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

nap chartja a világ aszem legnagyobb bankjáé.
[link]

50$ ról 20$ra és még nem látni a végét.

Amennyit összehazudoztak az elmúlt években, amennyiszer átverték már a befektetőiket én azon se lepődnék meg ha pár újabb tőkeinjekció nélkül csődbe mennének. Majd jön pár arab alap oszt ad tőkét $5os részvényáron.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3261) attiati


attiati
veterán

hát ahogy olvasom a hozzáértőket fórumokon, szép kis esésnek nézünk elébe.

még nem is volt igazán pánikszerű eladás... alapkezelők most már bear piacról beszélnek, és úgy is kezdik kezelni.
jó kis tanuló időszak ez annak, aki képes a kezén ülni :)

(#3262) concret_hp válasza Dare2Live (#3260) üzenetére


concret_hp
addikt

a P/E Ratio mit jelent?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3263) fLeSs válasza concret_hp (#3262) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link] :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3264) concret_hp válasza concret_hp (#3262) üzenetére


concret_hp
addikt

és ezt mégis mi alapján határozzák meg? (és ki?)

ha a kockázatmentes befektetés hoz évi 5%ot, akkor miért éri meg 20-nál magasabb P/E aráényú részvényt venni? :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3265) attiati válasza concret_hp (#3264) üzenetére


attiati
veterán

sztem játszod a hülyét :))

nagy kockázat, nagy haszon. Innovatív, vagy jó storyval rendelkező cégek, ha beüt az üzlet, akkor a növekedési fázisban nem egyszámjegyű növekedés mutatnak. Ott az E megugrására számítanak a befektetők. Ezt előlegezik meg.

ufókutató cég a távoli galaxisban megtalálja egy működőképes repülő csészealj "maradványait" és saját tulajdonaként hazahozza. Hányas P/E-ig vennéd a részvényeit? :P :D

bocs, most látom korán vót' még neked :))

[ Szerkesztve ]

(#3266) concret_hp válasza attiati (#3265) üzenetére


concret_hp
addikt

upsz, az egy részvényre eső nyereséget árfolyamemelkedéssel együtt értettem.

"Innovatív, vagy jó storyval rendelkező cégek, ha beüt az üzlet, akkor a növekedési fázisban nem egyszámjegyű növekedés mutatnak." -> tehát a P/E mutatóban az árfolyam emelkedése nincs bent, csak az osztalék?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3267) attiati válasza concret_hp (#3266) üzenetére


attiati
veterán

1000 ft a részvény, és pl 20-as P/E-vel forog a tőzsdén, vagyis 50ft egy részvényre jutó nyereséggel. De a befektetők arra számítanak, hogy ez a nyereség a következő években jelentős emelkedést mutat. Két éven belül felmegy pl 80ft-ra. Az változatlan árfolyam mellett 12,5-es p/e, vagy ha változatlan p/e marad, akkor 1600 ft-os árfolyam.

a lényeg, hoyg azért veszik irreálisan magas p/e-n, mert további emelkedést várnak a cég rendkívüli növekedésétől.

(#3268) Dare2Live válasza attiati (#3267) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és ha ez a növekedés elmarad sött nemhogy növekedés lenne de még romlik is a helyzet az hihetetlen lufipukkanást eredményezhet.

és lám nézzetek meg egy shanghait, a tegnapi felrántásban, csak ők nem tudtak emelkedni.

más: Tessék ránézni mit csinálnak a carrysek. [link]
A FED által újra piacra pumpált tőke még fedezni se tudja azt ami kimenekül az USAbol...
és a bankóprés, a kamatcsökkentések sorozata, a rekordgyenge $ és a rekord magas nyersanyag árak legyen az akár élelmiszer akár 1év alatt megduplázodó olaj ár viszont a recesszió mellé még anyit fog eredméyezni, hogy elszáll az infláció is.

2.blogbejegyzésemet lehet a jelenlegi helyzetről írom vmi ilyen cimmel: "A 2. gazdasági vlágválság: Miért fog ez megtörténni?" vagy vmi ilyesmi.

remélhetőleg a 2.blogbejegyzésem már nemfogják betiltani.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3269) concret_hp válasza Dare2Live (#3268) üzenetére


concret_hp
addikt

kíváncsi lennék az elméletedre :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3270) Dare2Live válasza concret_hp (#3269) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

gyak 95%ban történelemóra lesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3271) tbs válasza Dare2Live (#3268) üzenetére


tbs
addikt

És elég lassan gyűrűzik hozzá a világváltság, hogy el is tudjuk olvasni... :DDD

(#3272) Kazimír


Kazimír
őstag

Nem tudom mennyi valódi pénzügyi szakértő fordul meg itt, de elsősorban tőlük (vagy erős jóstehetségektől) kérdezném:

Mostanában nagyobb mennyiségű (nekem nagyobb.. :B ) €-t kell vennem, szerintetek milyen árfolyamon éri meg és milyenen nem? Vagyis meddig várható, hogy lecsökken, meddig várjak a vétellel?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3273) zsoltee10 válasza Dare2Live (#3268) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hát én is elég borúsan látom a jövőt, ha ez így megy tovább, nagy bajban leszünk. A felugrás nem tartott ki 2 napig, a kínai tőzsde is közel 5%-kal zuhant reggelre. Nekem befektetési alapokban van a pénzem, bent ragadtam még decemberi vásárlással. Azon morfondírozom, hogy realizálom a 10% buktát, és visszaveszem kisebb árfolyamon, szerintem fog még esni bőven. Nem látok okot arra, hogy miért ne esne még tovább és tovább. A FED ellőtte a puskaport, nem tud már tovább kamatot se csökkentetni, se semmi. Meg ha bejelent vmi húde nagy megoldást a problémákra, senki nem veszi be. A legutóbbi FED bejelentést is 2 napig bevették, annál nagyobbat bukott most.

(#3274) zsoltee10 válasza Kazimír (#3272) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ne nagyon számíts arra, hogy tovább erősödik a Forint, de ezt nem lehet kiszámolni, mert spekulációk mozgatják a piacokat. Ha EURO kell, akkor én most vennék. :)

(#3275) Josh válasza zsoltee10 (#3273) üzenetére


Josh
tag

Én is ugyanígy vagyok ezzel, csak én kötvényekkel. Bent ragadtam, így most várok, hátha újra el kezd felfelé menni az árfolyam. Igazából nem tudok olyan dologról, hogy hirtelen szükségem lenne a lóvére, úgyhogy jelenleg benne vagyok -35 eFt-ba, aztán majd meglátjuk.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3276) Kazimír válasza zsoltee10 (#3274) üzenetére


Kazimír
őstag

Rendben, és köszönöm! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3277) zsoltee10 válasza Josh (#3275) üzenetére


zsoltee10
addikt

nekem viszonylag nagy összeg maradt kínaiban, de nem sürgős. 3-4 év távlatban csak vissza erősödik a gazdaság 15%-ot :)

(#3278) Dare2Live válasza zsoltee10 (#3273) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

FED szvsz tuti fog még kamatot csökkenteni akkor is ha erre már rég nem lenne reális lehetősége. Nem véletlen hívják Helikopter Bernienek...

De a mostani bejelentése nem erröl szólt hanem arrol, hogy a jegybank(az amerikai állam) a semit nem érő másodlagos jelzálogpiaci papírokra lényegében állami garanciát ad, mögéjük ál, átválalja őket.
Nagyon durva és egyértelmű lépés ez: A bankok megmenekültek: Hiába halmozták rossz döntések miatt évekig a szart amit már nem 200-500 milliárd$ra hanem 1000-2000milliárd$ra tesznek a jegybank a semmiért ropogós $ ad.
És kik fogják visszafizetni ezt a rengeteg pénzt:
Hát az amerikai adófizetők.
És ezt a szemükbe mondta az USA polgároknak de azok annyira értik, hogy mit is tettek velük mint a magyar ember a népszavazást: Igen, Igen, Igen: Én semmiért se akarok fizetni! Éljen az ingyen van minden édes illúziója.... nehogy már véletlen piaci alapra hozzanak bármit is...

egy nálam sokkal hozzáértöbb tőzsdés ezt így írta le blogjába:
"Úgy gondolom, ma a FED egyértelművé tette, a bankcsődök, a gyors összeomlás és aztán a rendszer kitisztulása helyett a lassú agóniát választja. Kérdéses számomra, hogyan hat ez rövidtávon (1-2 hónap) a részvénypiacra, de most úgy gondolom, pozitívan.
Nagyon úgy néz ki, hogy a FED a bankok vesztéségét át akarja ruházni az USA államra, mivel (egyelőre kölcsönként, aztán gondolom később véglegesen) a veszteséges jelzáloggal fedezett értékpapírokért cserébe állampapírt ad.
Ha elfogadjuk Roubini számítását, akkor a veszteségek 1-2 trillióra tehetők a végén. Vagyis ha a FED végigmegy az elkezdett útján, akkor az USA államadósság 9-ről 10-11 (inkább 11) ezer milliárdra nő rövid idő alatt (ez még GDP arányosan is messze überelni fog minket). Na ez lesz az, amit vissza kell fizetni az állampolgároknak és ekkora összeget már nem lehet növelni, neki kell állni a törlesztésnek mihamarabb. Ha megnézzük az USA államadósság alakulását 2000-től, akkor megállapíthatjuk, hogy a tőzsdei emelkedés éppen akkor következett be, amikor az adósság nőtt. Ez logikus is, hiszen ebben az időben nőtt a money supply vagyis a piacon lévő pénz mennyisége. Vagyis most jönnek a szűk esztendők, az adósság viszzafizetése, azaz egy elnyujtott recesszió vagy stagnálás.
"

De mint mondtam ez a válság csak egy csepp a pohárban, nem a subprime válság miatt robogunk a 2.nagy gazdasági világválság felé ez csak egy utolsó gyorsítás a szakadék felé.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3279) fLeSs válasza Dare2Live (#3278) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ennek mennyi köze van kínához? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3280) attiati válasza fLeSs (#3279) üzenetére


attiati
veterán

kína enélkül is lufi :)

ehhez képest otp-vel meg szopó van, mikor egy darab jelzálogpiaci válsággal érintett papírja nincsen

[ Szerkesztve ]

(#3281) Dare2Live válasza fLeSs (#3279) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

van Kínaid vagy venni akarsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3282) fLeSs válasza Dare2Live (#3281) üzenetére


fLeSs
nagyúr

van kínaim, tod a chinamax.
egyelőre nem aggódok, mert még sokára jár le és van rá tőkegarancia. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3283) tkazmer


tkazmer
addikt

találtam egy ilyet:
[link]
devizatőzsdés demo, 50.000 usdvel lehet kereskedni. Forint sajnos nincs, révén nem magyar a cég, a legfontosabb nemzetközi devizanemek vannak a letölthető programban. Maga a program jellegében kicsit hasonlít talán a PETI-hez, de design szempontjából 21. századi:) számomra egyértelműbb is a dolog.

valakinek vannak tapasztalatai a devizatőzsdével?
nekem így egy késő délután alatt nulla tapasztalat és hozzáértés mellett annyi jött le belőle, hogy egyrészt nem érdemes otthagyni(és elmenni vacsizni pl:) ), hanem ha 1000 usd-n mondjuk 50-100 usd hasznom van, akkor érdemes már eladni, ezen kívül nem érdemes egyszerre nagyon sok devizanemmel foglalkozni. Emellett érdemes azokkal foglalkozni főként, ahol a vételi és az eladási árfolyam között kis különbség van.
mit gondolnak erről a hozzáértők?
esetleg van valahol valami(angol/magyar) leírás ezzel kapcsolatban? Ugyan rövid úton elvesztettem 13ezer usd-t :)) de egyrészt mellette nyertem 3500-at legalább, másrészt nagyon tetszik a dolog. Van valami magyar cég, amelyiknél, lehetőleg olcsón, és kis összeggel (nem akarok azért ezzel nagyon sokat veszteni, 100-200e huf max) is lehet ilyesmivel foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3284) Dare2Live válasza tkazmer (#3283) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egy link
[link]
olvasd át.
A forex a legnagyobb és gyak mindenki szerint a legkeményebb piac. Én nemértek hozzá.

Fless: Ha tőkegarantált....
Én elég borús vagyok, ami USAban folyik az szereintem katasztrofális és ha USA bedöl lesz a Sahnghai 1000pont alatt.... (azaz 4edelődnek a jelenlegi árfolyamok)
A kérdés csak az mikor, a FED egyértelműen húzni szeretné a Bush vezetés se egy ilyennel akar búcsuzni és mint látszik bármit megtesznek, hogy huzzák: Szemetek még rendesen shortolni se lehet. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3285) concret_hp válasza Dare2Live (#3284) üzenetére


concret_hp
addikt

ha majd írsz valami szösszenetet, tárj ki arra is plz, hogy vajon mennyi lehet az eur/usd alja :) 2.0-3.0? mennyi? :U

ill. ha a júeszbe komolyan beütne a gixer az hogy befolyásolná az európai piacokat?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3286) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Léteznek már mo.-on román, bolgár és horvát papírokkal foglalkozó befektetési alapok?
Én eddig csak kelet eu-st láttam, amiben oroszo., lengyelo., esetleg cseho és/vagy ukrajna van benne.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3287) stangli válasza fLeSs (#3286) üzenetére


stangli
senior tag

Én speciel nem tudok ilyenről, pedig anno majdnem mindegyik befektetési cégtől megkérdeztem... középtávon jó kis hozamokkal kecsegtetni, még1ingatlan alap is... szerintem.

(#3288) fLeSs válasza stangli (#3287) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én is erre gondolotam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3289) Josh


Josh
tag

El tudná nekem magyarázni, hogy OTP-s ügyfélként hogyan tudok DKJ-t venni?

Van lakossági folyószámlám, és értékpapírszámlám, és otp direkt internetem.

Annyit tudtam kideríteni, hogy keddenként lehet venni DKJ-t, de

hol? hogyan? mennyiért?

Kérem, csak OTP-s ügyfelek válaszoljanak, vagy akik vettek már OTP-n keresztül.

Esetleg vegyünk példának az 1.000.000 HUF-t, és úgy vezessük végig a költségeket, hozamokat.

Köszi mindenkinek.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3290) Dare2Live válasza concret_hp (#3285) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fogalmam sincs. De még egy pro forexes is max tippelne.
Trichet tegnap pont arrol beszélt, hogy a juesz erős $ felé törekszik. Igen ezt így bele a kamerába. Újra röhelyessé tette magát....

Ha jueszben beüt a gixer az nagyon csúnyán fogja az EUs piacokat érinteni. Lesz a DAX 5000 alatt OTP meg 4xxxFtért. Szerintem! Mert a "nagy" elemzők szerint egy USA összeomlás nem okozna komoly bajokat Europában.
Hápersze.

mai nap chartja:
[link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3291) stangli válasza fLeSs (#3288) üzenetére


stangli
senior tag

nocsak ... végre valaki fantáziáját megmozgatta a balkán :DDD
ingatlan alap 3-6éves időtatámban gondolkodva csak romániára vetítve elég sokat hozna, nemhogy 10re vetítve.. . nem egyébért mondom csak az újonnan csatlakozott országok közül arra van így hirtelen rálátásom.. szupermarket őrület most kezd tombolni, hiper ugyancsak, bevásárló központ ritka mint a fehér holló, vérbeli iroda (amit Mo-on lassan dunát lehet rekeszteni) ugyancsak hiánycikk... mint ahogy a többi balkáni államban...
ha lenne egy ilyen alap akkor az tutkó hogy szép kis hozammal kecsegtetni... szerintem... :U

(#3292) Azazello-


Azazello-
senior tag

tudnatok ajanlani alacsony kockazatu befektetest kb 2 eves futamidore, ami kesobbiekben esetlegesen meghosszabbithato? cirka 4m forint-rol lenne szo.

esetleg hosszutavon nagyobb magyar reszvenyek vasarlasa megerne? gondolok itt OTB, Magyat Telekom vagy esetleg Richter reszvenyekre?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#3293) fLeSs válasza stangli (#3291) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kb. ugyanez igaz Bulgáriára is.
De az kétségtelen, hogy Románia fejlődése a legdinamikusabb ebben a régióban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3294) attiati válasza Dare2Live (#3290) üzenetére


attiati
veterán

amcsiknál nincs felfüggesztés?

(#3295) concret_hp válasza attiati (#3294) üzenetére


concret_hp
addikt

milyen felfüggesztés?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3296) #95561216 válasza Dare2Live (#3278) üzenetére


#95561216
törölt tag

"akkor a veszteségek 1-2 trillióra tehetők a végén. Vagyis ha a FED végigmegy az elkezdett útján, akkor az USA államadósság 9-ről 10-11 (inkább 11) ezer milliárdra nő rövid idő alatt"

Angolszász trilliót azért ne fordítsuk magyar trillióra, magyarban ugyanis egymilliószor nagyobb szám, mint angolban. Magyarul trillió az billió.

(#3297) vati válasza Dare2Live (#3278) üzenetére


vati
senior tag

USA: tuti az elnökválasztás után fog kiborulni a bili. Pontosabban, addig már biztos nem.
(ezt kéne végiggondolni, aki részvényes, devizás befektetésben gondolkozik. Én végiggondoltam, és arra jutottam, az elkövetkezendő egy évben csúnya dolgok történhetnek -> csak ingatlanalap, akciós betét, pénzpiaci alap)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3298) vati válasza fLeSs (#3293) üzenetére


vati
senior tag

román, bolgár ingatlanalap szerintem is jó lehet. Írd meg, ha találsz :)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3299) vati válasza Azazello- (#3292) üzenetére


vati
senior tag

A Magyar Telekom egy osztalékrészvény, nem az árfolyamemelkedésére érdemes játszani.
Emlékeim szerint 10 éve is nagyságrendileg ugyanott volt az árfolyama mint manapság. Tehát hosszabb távon, a fundamentum ami érdekes. (osztalékkilátások)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3300) concret_hp válasza vati (#3297) üzenetére


concret_hp
addikt

és ha pont az új kormányzat váltja majd meg a világot? :U (bár ennek nem biztos hogy sok esélye van :U)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.