Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107901) Poultier


Poultier
tag

Lezárt TBSZ-en el lehet adni részvényt, majd az euróra váltani és venni az adott TBSZ-en belül mást? :R
exRandom Erste

(#107902) dugo_ válasza allampapir (#107897) üzenetére


dugo_
veterán

"és a tárgyévben nyitott számlán csak a tárgyévben lehet vásárolni értékpapírokat. Ez így van minden szolgáltatónál."

Befizetni lehet csak a gyűjtőévben, kereskedni lehet utána is.

(#107903) stingy2 válasza TCr (#107900) üzenetére


stingy2
senior tag

Miért kellene apróbetűs? Az csak Magyarisztánban megszokott, hogy minden fiszfaszért horror díjat kér minden szolgáltató.
Nézd meg pl. a Tastytrade-et.
Stock/ETF commission 0$ open/close, opciók 0,5$ open 0$ close/contract. Csak a tőzsdei díjat kell fizetni, vmi 0,0008$/db. Vagy pl Annual IRA Maintenance FeeFREE (amcsi NYESZ).
Az a vicc, hogy itthon - és most bocs a kicsit a politikáért - a bankokon, kereskedőkön keresztül kirabolja az állam az állampolgárait, (31%ÁFA= 27%+különadó, tranzakciós illeték 0,3% stb) és ha vki kibotorkál a hanyatló nyugat valamely pü-i intézményébe ügyfélként, akkor jön a csodálkozás. Kinn olyan, hogy számlavezetési díj, pláne állományi díj: 'asse tudják mi az. :)
De pl. az IB-nek is van 0$-os számlája, csak sajnos nem nekünk, ahhoz amerikai rezidensnek kell lenni. [link]

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#107904) net91 válasza avl (#107894) üzenetére


net91
senior tag

Hi,
Kisfo :))

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#107905) TCr válasza stingy2 (#107903) üzenetére


TCr
veterán

Ok, elfogadom. :)
De akkor nekik mi a biznisz benne?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#107906) zoo8800 válasza TCr (#107905) üzenetére


zoo8800
veterán

[link]
Itt vannak a díjak, tényleg elég barátiak.
A pénzváltás pl. "fizetős" lesz, bár ez se valami sok.
+ megnéztem a 3 kedvenc ETF-em, egyik se elérhető.

Szerk.
DTLA sincs :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#107907) TCr válasza zoo8800 (#107906) üzenetére


TCr
veterán

Köszi!
Hol lehet megnézni az elérhető eszközök listáját?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#107908) zoo8800 válasza TCr (#107907) üzenetére


zoo8800
veterán

Regisztrálsz, és használod a keresőt... :)

rip and tear, until it is done

(#107909) TCr válasza zoo8800 (#107908) üzenetére


TCr
veterán

Egyszer az is meglesz. :)
Mindenesetre én kissé bizalmatlan vagyok, nehogy egy újabb (sokadik) Questor botrány legyen belőle.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#107910) Ixion77 válasza aujjobba (#107886) üzenetére


Ixion77
őstag

De ha megvetted a pénzből az ETF-et, akkor hogy keletkezett maradvány euro?

Nekem úgy csinálja hogy miután a vétel megtörténik, néhány percen belül átvált az ár + költség fedezéséhez szükséges forintot. De annál többet nem, ergo nincs is mit visszaváltani.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#107911) Hummin válasza aujjobba (#107876) üzenetére


Hummin
tag

IB maradék deviza visszaváltás. Nem rég olvastam, láttam, hogy elvileg 5 EUR alatt valósul meg. Nálam a maradék visszaváltás 4. nap szokott megtörténni.

(#107912) Paxker315


Paxker315
addikt

tudom senkinek sem új, de azért nem rossz ez. Legyenek opciók, ügyfélközpontú brókerek itthon is, na.

Lightyear - TBSZ - 2024 januar

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#107913) aujjobba válasza Ixion77 (#107910) üzenetére


aujjobba
addikt

821 eurót váltott a vételhez (csak egész számút vált).
A tranzakció után maradt 0.14 euró amit néhány nappal később visszaváltott magától forintra.

(#107914) vnorbi válasza TCr (#107905) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem a BlackRock fizet nekik, hogy csak mérsékelten legyen elérhető náluk a konkurencia.

(#107915) PredatorZoli válasza TCr (#107905) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az, hogy az ordereket eladják és egy olyan piacon teljesülnek egy olyan spread mellett, ami az ügyfélnek nem a legkedvezőbb. Általában így működnek az "ingyenes" brókerek.

[ Szerkesztve ]

(#107916) HussarF válasza PredatorZoli (#107915) üzenetére

+1

Bár nem azt mondom, hogy nincs igazság abban, amit stingy2 mond, de az ilyen ingyenbrókereknél nem ez szokott lenni a magyarázat.

(#107917) sbi85g válasza Fehérsólyom (#107870) üzenetére


sbi85g
csendes tag

Uhh. A bokkeno hogy nincs USDs K&H kartyam. :/ Virtualis kartyat meg nem lattam meg naluk. Lehet emiatt megerne igenyelni egy USD kartyat?

Szoval ha jol ertem Revolutrol is ingyen vagy olcsobban menne az USD az IB-hez?

Egyebkent ezzel kapcsolatban merult fel bennem. IBKRbe erdemes inkabb havonta utalni es venni az ETF-t vagy egy osszegben? A havit csak azert gondoltam, hogy akkor a havidijat ugymond levasarolod.

(#107918) .mf válasza PredatorZoli (#107915) üzenetére


.mf
veterán

Attól függően, hogy mennyi az annyi, B&H-ra még mindig lehet jobb választás, ha valaki évente csak párszor lump-sum tol be valamennyit.

Nekem csak az nem tetszik, hogy a bétatesztre csak úgy lehet bejutni, ha minél több embert meghívsz és a meghívottak is regisztrálnak...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#107919) PredatorZoli válasza .mf (#107918) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én nem fogok a lightyearnál számlát nyitni, teljesen mind1 mennyit kérnek érte, ingyen sem.

(#107920) Pfiucska válasza PredatorZoli (#107919) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Miert?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#107921) PredatorZoli válasza Pfiucska (#107920) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Rohadt gyenge a termékkínálat és bizodalmam sincs meg ahhoz hogy egy fintechnél tartsam a befektetéseket hosszú távon.

(#107922) j0k3r! válasza PredatorZoli (#107915) üzenetére


j0k3r!
senior tag

TCr, ha olvasnál bővebben arról, amit Zoli írt: Payment for Order Flow

some men just wanna watch the world burn...

(#107923) Fehérsólyom válasza sbi85g (#107917) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Ezek szerint a Wise -> IB útvonal (gondolom nem csak USD-re) teljesen ingyenes.
Az is előfordulhat, hogy egyszer kell pénz az IB-től, így ha egyszer befelé használtad a Wise-ot, akkor visszafele sem lehet gond.

Plusz infó, hogy a Revolut-os USD számla IBAN számla (nálam ezt írja az applikáció). Amennyiben a K&H IBAN számot vár, akkor működhet az utalás. Nyilván a költségét érdemes megnézni. Lehet, hogy kiváltható a kártyás feltöltés amennyiben az lassú / kényelmetlen stb.

A havi utalás és vásárlás egyfajta átlagolás. Sok irodalom van, amely szerint jó, de olyan is, ami szerint felesleges.
Saját tapasztalat, hogy nem feltétlen előnyös egyből mindennel beszállni. Nem rossz az átlagolás, főleg, ha egy picit "rájátszol" azzal, hogy igyekszel "negatív (világvége) hangulatban" vásárolni, így ésszerűen "elköltve" a számlavezetési díjat.

(#107924) IG55 válasza IG55 (#107867) üzenetére


IG55
senior tag

Javítom magam: Valójában az történt, hogy a vásárolni kívánt mennyiségből valójában csak 2 db-t tudott a limit áron megvenni, és a nap hátralévő részében már egyet sem (napi megbízás volt). Arra a 2 db-ra pedig felszámolt ugyanannyi comissiont (1,27 EUR-t, 1,3-mat szokott amúgy, amikor vásárolok nagyobb mennyiséget), mint amennyit a teljesre is felszámolt volna.

(#107925) PredatorZoli válasza IG55 (#107924) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Igen, ez természetes, ez így megy máshol is. Ha a maradék is teljesült volna, arra már nem volt volna le semmit.

(#107926) peetie1 válasza PredatorZoli (#107501) üzenetére


peetie1
aktív tag

És mi van a welcome ibkr részvény által kifizetett osztalék adózásával? Azt be kell majd írni valahova? A részleteknél írja hogy következő kifizetés nov 30.

(#107927) PredatorZoli válasza peetie1 (#107926) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Igen, azzal ugyanúgy kell eljárni, mint bármely más osztalékkal. A jövő évi adóbevallásba be kell írni. Ebbe ugye már majd belejátszik a kettős azóztatásos sztori is, ami még az idei osztalékot nem érinti de a jövő évit igen.

(#107928) TCr válasza PredatorZoli (#107915) üzenetére


TCr
veterán

Ha jól értem, ilyen esetben nem "birtokolod" az eszközöket?
Vagy ténylegesen megtörténik a trade, csak nem "közvetlenül"?

#107922 j0k3r! :R

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#107929) Shade45


Shade45
senior tag

Valakinek sikerült már az IB TBSZ számlát lekérdezni az MNB ESZLA appban?

(#107930) PredatorZoli válasza TCr (#107928) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

De birtoklod. Csak olyan helyre közvetítik a tradet ahol az azt végrehajtó rátesz egy sápot, ebből él az "ingyenes" bróker, hogy ezért a közvetítésért jutalékot kap. Végsősoron a normálnál gyengébb árfolyammal fizeted meg a jutalékot mint ügyfél.

(#107931) TCr válasza PredatorZoli (#107930) üzenetére


TCr
veterán

Világos (és a cikket is elolvastam), köszönöm.
Tulajdonképpen nem kockázatosabb (mármint maga a forma és nem az, hogy fintech), mint egy "normál" bróker, mert utóbbi is pont ugyanúgy bebukhat (mint pl. a Questor).
Max. drágább lehet, de ez sem feltétlenül igaz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#107932) Hi!King válasza TCr (#107931) üzenetére


Hi!King
őstag

Szvsz amiatt az üzleti modell miatt kockázatosabb, hogy mint tipikus fintech cég a gyors ügyfélkör növekedésre mennek, akár veszteségesen is. Az ilyen jó esetben jelentős áremelkedéssel, rossz esetben csőddel végződik.

(#107933) Brandynew válasza Hi!King (#107932) üzenetére


Brandynew
őstag

Vagy pont, hogy ezek a fintechek tudnak hatékonyabban működni, lsd. Revolut, Wise, Curve stb. Ilyen növekedést egy "klasszikus" modellel induló cég nem biztos, hogy el tudna érni.

[ Szerkesztve ]

(#107934) stingy2 válasza Brandynew (#107933) üzenetére


stingy2
senior tag

Épp olvasgattam a Curve topikot, hát nem szívesen bíznék rájuk aprópénzt sem.
A Wise is addig volt olcsó, amíg az ügyfélszerzés volt a cél, az utóbbi időben megemelték a díjaikat. Revolut is addig lesz "olcsó" amíg tolják bele a pénzt - ott is volt mostanában vmi drágítás talán a váltás körül - , viszont egy idő után ha meg kell(ene) állnia a saját lábán, akkor majd jön a díjemelés.
Én nagy fitech rajongó voltam, de ma már meg tudok mindent úgy oldani, hogy semmi szükségem rájuk - Revolut külföldön azért hasznos tud lenni - és többe se kerül.

INTJ

(#107935) vnorbi válasza Shade45 (#107929) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Továbbra sem működik az IBKR TBSZ lekérdezése az MNB-nél, szerintem ezzel buktuk az októbert is, és ők sem törik magukat, hogy ez valaha is működőképes legyen, ha pár hónapon belül úgyis megyünk az írekhez.

Nekem utoljára egy hónapja írt vissza az IBKR support azzal, hogy "az Ön által jelzetteket továbbítottam az illetékesek részére, hogy a hiba az MNB előírásnak megfelelően történjen". Nem ígérték, hogy visszajeleznek, és azt sem, hogy javítják, csak hogy megpróbálnak az MNB elvárásnak megfelelő hibás működést előállítani.

(#107936) Brandynew válasza stingy2 (#107934) üzenetére


Brandynew
őstag

"hát nem szívesen bíznék rájuk aprópénzt sem"

Ez szerintem olyan dolog, hogy nem mindenkinek való. A problémák mindig user errorra vezethetők vissza. Én pl. napi rendszerességgel használom, alá vannak beregisztrálva a kártyáim, és nem csak Magyarországon. Soha, semmi problémám nem volt vele, de magamat power usernek tartom, szóval ezért nem tudom elképzelni, hogyha valami probléma van, az ne user error lenne.

Az ésszerű áremeléssel meg nincs gond, ha az kell ahhoz, hogy növekedni tudjon és stabil legyen a cég, akkor emeljenek árat.

[ Szerkesztve ]

(#107937) aujjobba válasza Brandynew (#107933) üzenetére


aujjobba
addikt

Jelentos befektetést ebben a sorrendben:
- nemzetkozi bank/szolgaltato hazai leanyanal itthoni felügyelettel, kirendeltségekkel
- nemzetkozi bank/szolgaltato hazai leany nelkul, de legalább mature legyen (IB pl.)

Ez se garancia semmire, de hogy egy viszonylag friss cégre nagyobb összeget bízzak, amelyiknek csak appjai vannak meg chatbotjai, csak Észtországban van felügyelete, nem szívesen.

szerk.:
a hasznos fintech funkciókat kihasználom persze, Revolut/Wise stb, de a befektetés más téma.

[ Szerkesztve ]

(#107938) 66zio válasza Brandynew (#107936) üzenetére


66zio
aktív tag

Aha user error.. Te sem olvasgatod a Curve topikot akkor. Csak vásárlásra használod? Akkor ne nevezd már magad power usernek.

(#107939) pictigjis válasza Brandynew (#107936) üzenetére


pictigjis
senior tag

a nem megérkező refundok és semmiből érkező terhelések jelentősen túlmutatnak a user error fogalmán. örülök, hogy neked soha semmi gondod nem volt a curve-vel, maradjon is így! valószínűleg amúgy nálad is nagyobb "power user" vagyok, nem kevés hiba megszüntetésében segítettem már elég tartalmas visszajelzésekkel, de ami most megy, az sajnos kritikán aluli. sejtem, hogy az egésznek mi a gyökere (pedig ott sem voltam, csak sokat olvastam és gondolkodtam), de ennek semmi köze semmilyen user errorhoz, momentán elég sokan ki vannak szolgáltatva egy tőlük teljesen függetlenül működő rendszer szeszélyének. ami egyáltalán nem elfogadható, és tényleg baromi gyorsan össze kéne kapni magukat. az induláskor sem volt annyira szar a curve, mint most, ez a szomorú igazság

[ Szerkesztve ]

(#107940) bandus


bandus
veterán

jól gondolom, hogy a DTAL/SXRC esését a dollár gyengülése okozza?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#107941) peetie1 válasza PredatorZoli (#107927) üzenetére


peetie1
aktív tag

Na ez az adó mizéria nem hiányzott annyira, de majd igyekszem kitanulni ezt is. Ha jól emlékszem volt már téma itt is ki hogy számolja az osztalék adót majd visszanezem. Van még fél év rá :)

(#107942) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, 1 évre kötnék le pénzt, DKJ 7% körül van, jobban járok, ha PMÁP-ot veszek, ami hoz jövőre 18% körül, majd 1%-ért visszaváltom? Ha módosítják a visszaváltást pl. 3%-ra, akkor is jobban járok, a fölé nem hiszem, hogy elmennének, mert óriási bizalomvesztés lenne.

(#107943) Hi!King válasza Brandynew (#107933) üzenetére


Hi!King
őstag

Mindkettő egyszerre igaz lehet, hatékonyabbak mint a hagyományos bankok, brókerek, de ettől még jópárnál az a modell, hogy gyorsab, minél több ügyfelet gyűjtenek össze, amit a befektetők pénzéből finanszíroznak, a nyereséget meg a távoli jövőben ígérik (a Wise mondjuk pont kivétel).

(#107944) TCr válasza Dreadloord (#107942) üzenetére


TCr
veterán

DKJ:
1.000.000 x 7% + 1.000.000 = 1.070.000 Ft

PMÁP:
(1.000.000 x 18%) + (1.000.000 - 1%) = 1.170.000 Ft
(1.000.000 x 18%) + (1.000.000 - 3%) = 1.150.000 Ft

Jól számoltam?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#107945) mgoogyi válasza pictigjis (#107939) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A curve egy kalap sz*r lett, pedig nem használom gyakran.
Eddig akkor használtam, amikor a revolut limitem elfogyott a hónapra. Mostmár így sem éri meg, legutóbb 3% körülit chargeolt a középárfolyamhoz képest...
Elég közel vagyok hozzá, hogy elengedjem..

(#107946) aujjobba válasza Dreadloord (#107942) üzenetére


aujjobba
addikt

Egy évre 1MAP-ot is vehetsz, 8%.
Csak egy plusz opció, nem tanács.

(#107947) ngaba válasza aujjobba (#107946) üzenetére


ngaba
aktív tag

A 2 éves kamatozó kincstárjegy még jobb. :) Annak amúgy változhat az idő előtti visszaváltási büntetése? Mert valami táblázat fel van töltve az AKK honlapjára.

[ Szerkesztve ]

(#107948) UberMutant válasza TCr (#107944) üzenetére


UberMutant
őstag

nem, mert a pmápban levő kamatot le kell vonni, mivel azt fordulókor visszakapod.

(#107949) Ixion77 válasza PredatorZoli (#107930) üzenetére


Ixion77
őstag

"olyan helyre közvetítik a tradet ahol az azt végrehajtó rátesz egy sápot, ebből él az "ingyenes" bróker, hogy ezért a közvetítésért jutalékot kap"

Bizonyára nem értem megfelelően a rendszert, de az én hétköznapi tapasztalatim nem ezt támasztják alá. Az ingyenes szolgáltatónál azt láttam, hogy a megbízásom azonnal kikerül a tőzsdére, és amikor a tradingviewben látom hogy az vételi/eladási adott árfolyamot elértük, azonnal teljesül is, azon az árfolyamon. Ha eladási feletti limittel adok ki vételi megbízást, akkor az eladásin teljesül.
Ezzel szemben a méregdrága magyar szolgáltatóknál többször tapasztaltam azt, hogy akár percek is eltelnek amíg a megbízásom megjelenik a tőzsdén, valamint hogy amikor az aktuális piaci eladási lejjebb van mint a limites vételim, akkor nem a piacin teljesül a megbízás, hanem van hogy az én limitemen, van hogy a kettő közt valahol.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#107950) Ixion77 válasza mgoogyi (#107945) üzenetére


Ixion77
őstag

Detto. Régen jó volt a Curve, de aztán egyre szűkítették a lehetőségeket és emelték a díjakat, így idén már szinte nem is használtam.

A Revolut szerintem még mindig jó. A váltás ugyan egyre drágább (ha jól emlékszem, legutóbb már 0.35%-os sápot számoltam), de az egyéb szolgáltatások közt vannak hasznosak. Én kifejezetten szeretem az eldobható virtuális kártyát, a feliratkozások letilthatóságát, és a gyanús költések automatikus blokkolása is jött már jól.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.