Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94601) Bazsee71 válasza radi8tor (#94596) üzenetére


Bazsee71
őstag

Idehajózik egy másik kontinensről, majd átrobog Európán a pörkölőhöz, onnan robog tovább a fogyasztóhoz. A környezeti terhelését jobb nem kiszámolni. :)

(#94602) bl4ze válasza 72lakiluk (#84233) üzenetére


bl4ze
veterán

Ajánlásodra én is vettem most a Piansa 10 + 1 keverékből. (80/20)

Világosabb pörlölés mint az átlagos Olasz kávéknál megszoktuk.
Nálam is igen finom őrlést kér, hőfokban kb. a 80%A 20%R keverékek szintjén van.
Viszont ízeiben itt már nem a csokoládé dominál hanem egy fanyarkás, de édes "honey pomelo" aromáit hozza, kis savas lecsengéssel.
Érdekes, jó kávé, de én aki a bár keverékekért rajongok nekem már kicsit túl savas.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#94603) radi8tor válasza Bazsee71 (#94601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát ez van. Akkor holnaptól nem kávézunk, meg nem eszünk délugyümcsöket sem.
Szertintem nem kell túlzásokba esni. Ha nem élsz nagy lábon (pazarló) akkor máris tettél valami jót cserébe azért hogy kávézhatsz.

⭐ Stella

(#94604) 72lakiluk válasza bl4ze (#94602) üzenetére


72lakiluk
tag

Már csak ezért is megérte kipróbálnod, mert eggyel több vélemény került a fórumra erről a kávéról. A nagy közös tudástár bővült. Most nem tettem bele a csomagba, mert a márciusi pöri azért jó erős három hónapos lett volna mire hozzám kerül ( bár az még éppen határeset ) Maradt a jól bevált Mokaflor, meg Mocambo :) ezek reggelre, délutánra meg majd nézek valami ínyencet paljoctól. Parci annyira vastagon szedte az etióp gujit a 94579-ben, hogy a nyálam kicsordult :D

(#94605) Karthmann válasza sz.zs. (#94565) üzenetére


Karthmann
csendes tag

Az okos konnektor az egyik legnagyobb találmány. Egy szatyor pénzt költünk jobbnál jobb gépekre, hogy kényelmesen és precízen tudjuk elkészíteni reggeli italunkak, nem gondolnám, hogy ezen akarna bárki spórolni, arról nem beszélve, hogy a globális felmelegedésen bármit változtatna az a 15-20 perc kárbaveszett üzemidő.

Happy wife happy life

(#94606) bbuffy válasza radi8tor (#94603) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sztem fontosabb a felelsleges vasarlasokat kilóni a boltban. Illetve sajat zacskot vinni a zoldseghez. Tobbet teszek hozza mint a kv elhagyasa, amit amugy is felhasznalok naradektalanul. Zacc viragfold.
inkabb a norda vera satobbi palackos viz skippelése a nagyobb lépés.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94607) bl4ze válasza 72lakiluk (#94604) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is a 03-ik havi pörkölés jött : semmi baja, jó friss, szép lefolyás.
Holnap fotózok egyet , ha nem felejtem el :)

.:. bl4ze .:.

(#94608) vicces1


vicces1
aktív tag

A nordával a presszó gépedet nem teszed tönkre, ez a célja. Nem lesz tőle jobb a kávé.
Legalább is kevert vizet lehet ideálisabbat csinálni hozzá.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#94609) sz.zs. válasza iatti (#94600) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ne is mondd! A fügémet minden évben megtámadja a levélmoly... paradicsomot és paprikát már 2 éve nem termesztek, mert megúntam
a poloskákkal való ( értelmetlen ) harcot. Tavaly ezért cukkinivel és dinnyével próbálkoztam, amit a csigák ettek meg. Kiváncsi leszek, hogy idén az édesburgonyát majd mi fogja megtizedelni?! :O

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94610) kurtuzov válasza sz.zs. (#94609) üzenetére


kurtuzov
senior tag

(#94611) sz.zs. válasza kurtuzov (#94610) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerencsére az édesburgonya nem burgonyaféle, csak a nevében hordozza. A hajnalkafélék családjába tartozik, így remélem, hogy a krumplibogár békén hagyja !

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94612) RetepNyaraB válasza sz.zs. (#94609) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Most nevelem az erkélyen a paradicsomot és paprikát is, első évad. Ne ijesztgess :Y
Minden poloskát ütök, ha látom, de egy helyébe tíz ugrik :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#94613) iatti válasza RetepNyaraB (#94612) üzenetére


iatti
aktív tag

ez már itt az armageddon. adj neki valami halálfejest. bár már az se a régi.sokat tapasztalt 78éves szőlősgazda ismerősöm azt mondta,ezek a "csodaszerek" is felhígultak az utóbbi években. :DD

(#94614) CB


CB
senior tag

Esetleg nem akar valaki megszabadulni egy eredeti La marzocco single szűrőtől?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#94615) Parci válasza RetepNyaraB (#94599) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát a malatinszky mellett azért van még itthon jópár kézműves, minimális vegyszert használó vagy éppen full bio borász (minősítéssel vagy anélkül). már ha a malatinszky az, nem vagyok képben. anno (15-20 éve) tuti nem volt még.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94616) konzumpro válasza konzumpro (#94555) üzenetére


konzumpro
senior tag

Még mindig fura a DM-es víz, jó lesz orchideának, vagy a halaknak, ők sosem panaszkodnak. Kicsit uncsi a sok tévút, szerintem beszerelek a strangba egy RO kezdő szettet és járok vízért az előszobába.

(#94617) phranxinatra válasza LazacX (#94594) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

2 hete próbáltam egy normális kávézót találni Baján, végül az Art Caféba ültünk be, felejthető, de nem kimondottan rossz eszpresszót ittam.

(#94618) Mylord3 válasza sz.zs. (#94565) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

"....Okoskonektor bekapcsolja a gépet, mire kávézok már üzemmeleg...

...és az okoskonnektor mit csinál utána a karral, benne a kosárnyi zaccal, a Gaggia fejével, (esetemben, ha lenne okosom, még a 3járatúból a csepptálcába levezetett vízzel is)...stb.? :) :)

(#94619) Silent77 válasza Mylord3 (#94618) üzenetére


Silent77
veterán

1-2 perc amit leírtál. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94620) sz.zs. válasza Mylord3 (#94618) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azzal semmit, de arra itt vagyok én! ;)
2 perc kávé előtt és 1 perc kávé után amiről írsz :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94621) Mylord3 válasza sz.zs. (#94620) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Ugye, még mindig a hajnali "gyors és jó minőségű" KV-ról van szó? Nálam azért hajnalban, különösen a téli sötétségben minden perc számít, soxor duplán is, így nekem nem fér bele ilyenkor a kar- és géptisztítás, zacckirakás, fejmosás...stb. A másik dolog pedig, hogy habár nem ismerem, de ez az okoskonnektor ezek szerint vmilyen időzítő, ugye? Én viszont elég hektikusan alszom, van, amikor az általános ébredési időm előtt fél- egy órával már felébredek, és van, amikor csak másnap hajnalban! :D Ennek az időzítős KV-zásnak véleményem szerint sokkal inkább hazaérkezéskor van/lenne számomra értelme, mert azért az fixebb, mint a hajnal. :) Amúgy pedig akkor te mikor használod a podos gépet? ...mert szerintem abban egyetértünk, hogy a pod azért nem eszpresszó, viszont rapid mód!

(#94622) zolnagy válasza Mylord3 (#94621) üzenetére


zolnagy
őstag

Mindenkinek más az életritmusa, szokásai. Én magamnak nem látom értelmét egy ilyen okoskonnektornak. Amikor felkelek, nem az az első, hogy kávét iszom. Meg sem tudnám inni úgy kómásan, meg a gyomromnak is merénylet lenne. Nekem muszáj ennem előtte valami keveset. Mire felkelek és eszem, elkészülök, fél óra simán eltelik, így pl a brasilia lady is bemelegszik jól, a GC meg pláne. Az esetek talán 1%-ban volt olyan, hogy jöttem haza valahonnan és jó lett volna azonnal kàvé. Erre mondjuk jó lehet a pod, de nekem személy szerint az is kompromisszum (próbáltam, nem jött be), így inkább kivárom akkor is a bemelegedést.

[ Szerkesztve ]

(#94623) bl4ze válasza Mylord3 (#94621) üzenetére


bl4ze
veterán

Bruttó egy perc ezek eltakarítása ha a géptől a csap nem 35 méterre van.
Nálam is 10+ éve időzített konnektor (most már 5+ éve okos) dolgozik.
Nem volt pálya sosem 20+ 30+ perceket várni, főleg amikor még nagy batár E61 HX gépem volt....

.:. bl4ze .:.

(#94624) Parci válasza zolnagy (#94622) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk is ez a helyzet, mire a gyerekek reggelijét összerakom, bemelegszik

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94625) kurtuzov válasza zolnagy (#94622) üzenetére


kurtuzov
senior tag

A stoppert bekapcsolva szoktam hagyni, hogy lássam a lefőzés-habzás utáni teendők is mennyi idő alatt készülnek el. Még ebben is lehet javulást elérni. Nem erőltetve, csak a napi rutin által.

(#94626) RBJ


RBJ
addikt

Laikus kérdés.
Egy napon csinálnám a zsíroldást és vízkővezést.
Józan paraszt ésszel először a zsíroldás lenne.
Jó gondolom.?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#94627) Mylord3 válasza zolnagy (#94622) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Tényleg más és más mindenkinek az életritmusa. Én pl. a reggeli első KV nélkül talán el sem tudnám kezdeni a napot. Nálam ez úgy megy éhgyomorra, hogy a hajnali KV-hoz azért megy egy kocka csoki, kex, zabszelet, aztán egy pohár víz is. Ennél a most újonnan beszerzett kisgépnél reggel gép bekapcsol, párna a gépbe, majd a hajnali folyó ügyek elintézése után :) gép indít, KV a csészébe, pod gépből ki, pod tartó kipeckelve, és KV-fogyasztás. (Lehet, hogy kisebb formátumban kellett volna! )

[ Szerkesztve ]

(#94628) RetepNyaraB válasza Mylord3 (#94621) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A sógorom (egyik a háromból) rákötött egy raspberryPi-t a GC-ra és írt egy androidos appot, amivel távvezérli a cuccot. Metrón bekapcsolod, mire hazaérsz, farkcsóválva vár :DDD

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#94629) jolti válasza RBJ (#94626) üzenetére


jolti
senior tag

Igen.
Az esetleges zsíroldó nyomokat a citromsavas víz lemossa.
Inkább egy kis citromsav jusson a szervezetedbe, mint zsíroldó...
(Nyilván, ha jól visszaöblítesz, akkor meg egyik sem fog...)

(#94623) bl4ze
Kb.!
Ugyan ez!
5.30-kor a gép bekapcsol magától, mire 6-kor lejövünk az emeletről mehet is a csészébe egy kis meleg víz, hogy melegek legyenek azok is, aztán 0,5 liter víz + vitaminok leküld', hogy induljon a szervet is és lehet is az első kör duplát inni a zasszonnyal. :K
Aztán később még egy kör dupla, plusz 1 perc takarítás, visszaöblítéssel együtt...

(#94630) sz.zs. válasza Mylord3 (#94621) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én mindig egy időben kelek amikor dolgozom és időm is van a reggeli szertartásra, tehát nálam ez működik. Illetve, mivel wifi-s, okostelefonról távolról vezérelhető és ha úgy jövök haza, hogy belefér még egy du.-i kávé is, akkor már az autópályáról bekapcsolom, hogy mire hazaérek, meleg legyen a gép.
Én a podos gépet alapvetően nyaralós gépnek vettem, illetve gőzölni, ha vendégek jönnek. Dupla thermoblokkos, külön kör és külön pumpa, stb. felel a gőzért. De válaszolva a kérdésedre este 7-8 körül, vacsora után szoktam podos kávét inni. Régebben ilyenkor mindig duplát ittam világos pörkölésből, viszont mióta itt figyel ez a gép, egyre többször kivánom meg ilyenkor a podos kávét van, hogy lustaságból, de gyomromat sem bántja annyira, mint egy savasabb etióp. :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94631) NagyGL válasza LazacX (#94594) üzenetére


NagyGL
csendes újonc

Köszi LazacX és @phranxinatra. A Google-be beütve találtam egy Presso - Coffee and More nevű helyet, ahol az egyik fényképen egy Lucky Cap-os címke díszeleg a darálón, szóval akkor más javaslat híján, ha időbe belefér, azt megnézzük :)

(#94632) bl4ze


bl4ze
veterán

Ebéd után világos pörkölésű Piansa 10+1 espresso

Kezdek megbarátkozni a savakkal :DDD

.:. bl4ze .:.

(#94633) Bazsee71 válasza radi8tor (#94603) üzenetére


Bazsee71
őstag

Egyiket sem állítottam, csak arra reagáltam, hogy a kávé bizony nem "zöld".

(#94634) Madrid válasza Madrid (#94497) üzenetére


Madrid
újonc

Továbbra is eladó. :)

(#94635) haten válasza Bazsee71 (#94633) üzenetére


haten
tag

Kivéve amikor az. :)

(#94636) petfoto


petfoto
tag

Igen könnyű okos csatlakozó aljzattal mindig meleg gépre ébredni vagy hazaérkezni. A GC-vel én is így voltam. De ez a "nyomi" Sage 920 erre nem képes, mert ha okos dugalj elveszi a tápfeszültséget, elfelejti a beállított időt és a napi 1 időzített bekapcsolást is, persze tápfesz visszakapcsoláskor nem is indul el, csak ha a fizikai gombbal indítom. Piszkált már valaki ilyen qva okos gép elektronikájába? Túltolták kicsit a fejlesztők.
Ötlet valakinek esetleg erre?
Mondjuk más baj nincs vele... :C

[ Szerkesztve ]

(#94637) konzumpro válasza petfoto (#94636) üzenetére


konzumpro
senior tag

switchbot, microbot, wifis kapcsolónyomogatók

(#94638) Parci válasza bbuffy (#94588) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, elkezdődött. mini gaggia, azaz az aplimont. igen jó állapotban van, 48 éves cucc igazából sosincs ilyen szép állapotban, nulla rozsda, felületi karcokat leszámítva újszerű. ezzel együtt a víztartályba belenézve azért ezt jó lenne krómoztatni, csak fingom sincs, hogy hogyan, mert a designnak alárendelték a hozzáférhetőséget, csak laporoszkópos műtét megy első blikkre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94639) bl4ze válasza Parci (#94638) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagyon retró, jól néz ki, grat !
:C

.:. bl4ze .:.

(#94640) Parci válasza Parci (#94638) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még két képet muszáj mutatnom. a szűrőtartó kar annyira új, hogy a sajátom sosem nézett ki így kb. (a vst 15 g kapásból és gond nélkül belemegy!!)

a másik a darálója (gyári szett). a baratza forté nem egy nagy daráló, hanem viszont kicsi. de a moli gaggia mellett úgy néz ki, mint a mazzer robur a mazzer mini mellett. :Y egyébként síktárcsás, több nem látszik elsőre.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94641) bbuffy válasza Parci (#94640) üzenetére


bbuffy
senior tag

Hát ez gyönyörű!
mindjárt sirok. Sztem 50% al többet is ér igy árban.
:DDD

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94642) weinmaker válasza Parci (#94638) üzenetére


weinmaker
őstag

Brutál jó! Jó vétel volt, ha jó kávét csinál! Grat!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#94643) zolnagy válasza Parci (#94638) üzenetére


zolnagy
őstag

Nagyon szép! Ez a szín is bejön. Ritka, ha az ember kifog ilyen kincset. Kíváncsi vagyok mit tud az űr-GC ellenében.

(#94644) 72lakiluk válasza bl4ze (#94632) üzenetére


72lakiluk
tag

Lehet előveszem a LM kosaramat, meg a 41-es tampert :K

(#94645) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ma elkészült az egyik portafilter karom 'meztelenítése'. Sarokcsiszoló+köszörűkő+reszelő segítségével. Holnap teszt, sose próbáltam, remélem nem dekorálja ki a konyhát.

(#94646) paljoc válasza Parci (#94640) üzenetére


paljoc
tag

És Casmo-t, Illy-t meg paljocot iszik, a legnagyobbak közül válogat!😂👍😂😎

(#94647) 72lakiluk válasza koxx (#94645) üzenetére


72lakiluk
tag

Kb egy hete levágattam az alját a gyári GC karnak ( 4k-t kért az esztergályos :Y ) azóta csak azzal tolom. Jó nézni, ahogy jön le. Semmi spricc, csak az asszony decafjánál. De az sem vészes. Ott azért mert nem nyúlok a Mazzer tárcsájához, úgy jön ahogy akar. Finomabb őrleményt kérne, de nem kap. Gondolom majd elmúlik az érzés. De a látványhoz mindenképpen üvegpohár kell, szerintem. A crema is más, persze utána ugyanúgy él tovább a pohárban, mint a nem naked csapolásnál.

(#94648) koxx válasza 72lakiluk (#94647) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Esztergagép is volt, csak a kart nem tudtuk/akartuk leszedni máshogy meg nem fért be a tokmányba. Kicsit még csiszolgatok rajta aztán olyan mint egy gyári. Holnap le is videózom az első csapolást, kíváncsi vagyok.

(#94649) bl4ze válasza 72lakiluk (#94644) üzenetére


bl4ze
veterán

Vedd elő, én csak azzal "dolgozok" :)

.:. bl4ze .:.

(#94650) nLali


nLali
senior tag

Sziasztok!
Az normális ha a rex c100 pid hőmérőjén megjelenik a hálózati feszültség?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.