Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94901) koxx válasza Neck (#94900) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sage bes 920. Mindent tud ami kellhet, de kozel 1000€.

(#94902) Neck válasza koxx (#94901) üzenetére


Neck
veterán

Ez igen! Nem mondom, drága is, de igazából a legnagyobb gondom vele, hogy nagyon nagy, a két konyhapult közül az egyiket telibe, vagy a másikat félig elfoglalja.

Van ettől kisebb? Az se baj, ha beférünk 600€ alá, mert még a feleségemnek is el kell valahogy magyarázni, miért is jó ez :DDD

MOD: Én valami ilyesmire gondoltam, ez mennyire ajánlott / nem ajánlott?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#94903) koxx válasza Neck (#94902) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:DDD
Persze vannak kisebb gepek. Egy rancilio silvia v5? Elvileg beszerezheto nalatok is es sokkal olcsobb.

(#94904) iatti válasza Neck (#94902) üzenetére


iatti
aktív tag

itt nem nagyon szoktak ilyeneket ajánlani ;) most nézem 54mm, mi a fak ez :Y akkor megint a gaggia classicnál kötünk ki ;) el is fér,aztán később lehet itthon pideltetni. itt kb 60-70% a gaggia aránya.

(#94905) zolnagy válasza koxx (#94903) üzenetére


zolnagy
őstag

Akkor én már inkább a V6-t venném. [link]

(#94906) bbuffy válasza zolnagy (#94905) üzenetére


bbuffy
senior tag

Van érdemi különbség?
Én inkább v4 et, abból mèg nem kell kiiktatni az ECO üzemmódot.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94907) zolnagy válasza bbuffy (#94906) üzenetére


zolnagy
őstag

V4-t már nem igazán kapni újonnan.
A V6 újdonságai:
"Das neue Modell 2020 der Rancilio Silvia bieten neben dem Eco Modus noch eine neue verbesserte Dampflanze aus Edelstahl. Neu ist auch die schwarze Blende an der Brühgruppe sowie das im Lieferumfang ein Edelstahl Tamper enthalten ist. Der Heizkörper ist weiterhin nicht mehr mit dem Boiler verschweißt, sondern verschraubt und kann separat ausgetauscht werden."
Főleg az utolsó miatt, tehát a külön cserélhető fűtőszál miatt venném én inkább a V6-t.
Az ECO módot valóban ki kell iktatni, de akkor már, ha szétszedem, tennék bele egy PID-et is, meg egy szűkítőt és kész.

[ Szerkesztve ]

(#94908) bbuffy válasza zolnagy (#94907) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez igaz. Csak hasznaltan van.
Mennyivel jobb az hogy könyebb cserélni? Nemetet nem beszélem, nem jött át mi a lenyege.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94909) Neck válasza iatti (#94904) üzenetére


Neck
veterán

Gaggia Classicból már nem lehet "régi" Philips korszak előtti verziót venni újonnan, vagy tévedek? Az új meg azt olvastam ki lett herélve.

Amúgy csak azért néztem ezt a linkelt gépet, mert van benne PID, elég jól állíthatónak tűnik, csak nem értek ezen gépek lelkivilágához, hogy tudjam, hol a buktató...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#94910) zolnagy válasza bbuffy (#94908) üzenetére


zolnagy
őstag

Akkor lényeges, ha valami oknál fogva cserélni kell majd a jövőben a fűtőszálat. V5-nél egyben van a bojlerrel, tehát bojlerrel együtt cserélhető, ami jóval drágább, V6-nál meg csak a fűtőszálat kell cserélni.

@Neck, GC-ból a legújabb verzió is jó: [link]

Amire te gondolsz, az a 2015-2019 között gyártott GC, az tényleg nem jó. Az új viszont ajánlható. Itt egy jó leírás az újról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#94911) Neck válasza zolnagy (#94910) üzenetére


Neck
veterán

Az általad linkelt cikkben ezt írják: "Ha gyár kijavítaná a gép hibáit, a silány OPV-t és a nyomócsövet, akkor jó szívvel ajánlanám ezt a kávégépet. De erre nem sok esélyt látok. Addig is inkább egy szép állapotú, 2015 előtti használt darabot vennék, annak az ára felújítva, az összes átalakítással sem éri el az új árat."

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#94912) zolnagy válasza Neck (#94911) üzenetére


zolnagy
őstag

Na igen, a 2015 előtti az igazi, de ez is sokkal jobb, mint a 2015-től 2018 közepéig gyártott kiherélt verzió. Az OPV-t és a nyomócsövet később lehet cserélni, persze az is pénzbe kerül.
Kell venni hozzá egy ilyen régi OPV-t és kicserélni a gyári vízbevezetőt: [link]
Meg persze nagynyomású teflon cső kell, csatlakozó a pumpára és szilikoncső, hogy az OPV vízét visszavezessük. Úgy tudom, ezt itt többen megcsinálták már a fórumról.

(#94913) iatti válasza Neck (#94911) üzenetére


iatti
aktív tag

van nála egy használt is.evvel ebben az ársávban kimaxolnád a gépparkot ;) nekem is ilyen van. szerintem a posta megoldható.vagy marad a r.silvia.

(#94914) Neck


Neck
veterán

Ettől féltem. Akkor marad a használt, mivel én nem szívesen nyúlok bele, és nem is ismerek itt kint olyat, aki megtenné. iatti: biztosan elkerülte a figyelmed, de sajnos nem Magyarországon élünk :(

Erről mi a vélemény? A darálót azután eladom belőle, vagy nekiadom anyósnak.
Honnan lehet tudni, hogy melyik a "régi de jó", melyik a herélt, és melyik az "új"? Az látom, hogy a legújabbnak a kapcsolók másképp vannak elrendezve, ez alapján a linkelt az régebbi, de vajon a herélt vagy a nem herélt? :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#94915) sz.zs. válasza Neck (#94914) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A múltkor már valakinek leírtam: [link]
Amit linkeltél az jó!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94916) Neck válasza sz.zs. (#94915) üzenetére


Neck
veterán

Köszi a linket, nagy segítség volt! :) És maga a szett amúgy jó áron van? Ránézésre, az őrlő alapból ér vagy 70 eurót biztos, ami azt jelenti, hogy 180-ért menne a Gaggia Classic. És ez még alku előtti ár.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#94917) haten válasza zolnagy (#94912) üzenetére


haten
tag

" Meg persze nagynyomású teflon cső kell.... "
Júúúj, azt én kétszer is meggondolnám. A teflon kis mennyiségben is rendkívül veszélyes, rákkeltő anyag, annál még az ólomcső is jobb.

(#94918) zolnagy válasza haten (#94917) üzenetére


zolnagy
őstag

Erre gondoltam: [link]
Ha olyan veszélyes lenne, nem használnának teflonszalagot a vízvezeték szerelésnél.
Amire te gondolsz, az. sztem a konyhai sütőedények teflon bevonata.

(#94919) iatti válasza Neck (#94914) üzenetére


iatti
aktív tag

nem kerülte el a figyelmem,azért írtam a postát. én pont ilyeneket nem vennék meg ebayról. relatíve olcsóbbnak tűnik,de zsákbamacska ha nem értesz hozzá,és nincs vonalad alkatrész vételére+a germán olcsó rezsióradíjjal megjavítja ;) persze drágábbnak tűnik 140-ért,de ennek mire belekerül minden tuning, ennyi az ára,és minden fel van újítva rajta. ha nem akarsz itthonról felújítottat,néz ott kint r.silviát újban.

(#94920) Mylord3 válasza sz.zs. (#94915) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Mi mostanában a trend a csapolás előtti felfűtési időkre vonatkozóan, különösen ami a legújabb GC-ket illeti? :)

(#94921) sz.zs. válasza Mylord3 (#94920) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én 20 percet szoktam javasolni mindenkinek úgy, hogy a kar fent van a fejen. Bár nem használtam még új GC-t, de ebből a szempontból ua. mint a régi.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94922) Neck válasza iatti (#94919) üzenetére


Neck
veterán

Ez apróhirdetés, német hirdeti, nem kínai.
Meglátjuk.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#94923) X_C


X_C
tag

Milyen tömítést használjak a réz idomokhoz? Elég egy mezei teflonszalag, vagy kell valami spéci menettömítő? Utóbbi esetben hol tudom beszerezni Budapesten?

(#94924) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, gyerekek, ez itten a tökéletes dugattyú tömítés az öreg ladához!

persze kicsit drága, kicsit messze van, kicsit nehézkesen jut el ide :(, de ez a projekt nem a megtérülésről fog szólni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94925) eeent válasza zolnagy (#94876) üzenetére


eeent
csendes tag

Szia! Szemezek ezzel a géppel. Most Lelit Anna pid-em van, erről váltanék kicsit feljebb. Egy Silviahoz, vagy Gaggia Classichoz képest hol van ez a gep?

(#94926) RetepNyaraB válasza Neck (#94914) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A típus jó, az állapota #kituggya
Mindenképp szét kell szedni (miután megvetted, ugye), hogy milyen állapotban van a kazán belülről. Akár rémes is lehet (jó kemény német csapvízzel kezelt). Pucolhatod, cserélheted a tömítés(eke)t. Veheted hozzá a normális szűrőkosarakat, felsőszűrőt. Jó, ezeket nem muszáj persze, de lényeg, hogy jó gépet szeretnél és nem értesz a barkácsoláshoz (miért is kéne).
Nem ebay, meg geizhals a te barátod, hanem itthonról egy all-in-one használt tuning gép+posta.
Másik opcijó az ebayes, ami jó áron van. Hazahozod és megcsináltatod egy fórumos szakival menőre, aztán pár évre elfelejtheted a vásárlást, csak kávét főzni kell megtanulni :))

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#94927) bacskait válasza Parci (#94924) üzenetére


bacskait
tag

Nekem 14€ volt (+4 vagy 11€ a szállítás, tracking nélkül vagy vele) a teljes szett a Zerowatt-hoz, Olaszországból pár nap alatt itt volt.

(#94928) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Tud vki ajánlani jó módszert a csapolás alatt a kifolyó víz hőmérséklet mérésére, ami nem vagyonok. Az egyszerű konyhai cuccok nagyon lassúak.

Van vkinek tapasztalata az AVX pro szűrőkosarakkal, jobban megéri mint az IMS?

Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#94929) sz.zs. válasza Kulbi (#94928) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, egy ilyen cucc: [link] a k hőelemet be kell dugni a vízterítő egyik furatába. Véleményem szerint ez a legpontosabb “barkács” módszer.

Tapasztalat nincs, de szerintem az IMS jobb lehet. Volt itt a fórumon valakinek az avx-es , talán Rush77-nek, de el is adta asszem.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94930) Neck válasza RetepNyaraB (#94926) üzenetére


Neck
veterán

Pont ezért nem akarok használtat venni, mert ha kuka a kazán vagy valamelyik másik része, annyiba kerül rendbe tenni, mint újat venni. Azért teljesen elveszve nem vagyok, tömítést, szűrőket ki tudok cserélni, ha úgy adódik. inkább az időt sajnálom erre, ha vehetnék olyat is, ami csak simán jól működik, és az időt elb.szhatom kávéfőzésre is :B . Viszont feleslegesen ~200 EUR felárat se akarok fizetni használt vs új GC vonalon, mint ahogy szerintem nem ér még 200 eurót Szilvi, bármennyire csábos is a mosolya. Szóval, tud valaki használt tuningolt GC-t jó áron? :DDD

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#94931) Neck


Neck
veterán

Illetve, még egy kérdés: Tudom, hogy nem vagytok jó véleménnyel a Lelit gépekről, de!
Ez nem Anna, ez Gilda: [link] , Anna nővére! :D Nem random méretű a szűrő, hanem 58-as, 300ml-es rézkazán, etc. Vevő küldte vissza pár nap használat után, át lett nézve, ki lett tisztítva. Vélemény?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#94932) válasza Neck (#94930) üzenetére



senior tag

Felújított, garanciális gépeket arrafelé nem árulnak?

(#94933) koxx válasza sz.zs. (#94929) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bar ims szurom nem volt meg, de nekem nincs bajom a 15grammos avx pro szurokosarral.

(#94934) Parci válasza bacskait (#94927) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egy egyszerűbb ügy sajnos (mármint rám nézve sajnos). ez egy nagyon ritka gép, 2005 táján volt még egy rövid reneszánsza (annak a pár darabnak), de azóta még annyira sincs semmi hozzá, bármi kell, szerezni kell még egyet és abból csórni -- tömítésekkel ez nyilván nem játszik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94935) zolnagy válasza eeent (#94925) üzenetére


zolnagy
őstag

Szia! Nekem egy full tuning GC van itthon. Ugyanazt a kávét, ugyanazt az örlőt használva nem sok különbséget érzek a kettő között. Ebben egy 3,5 dl réz bojler van, mint a Silviában, de ahhoz képet nincs eltolva a fej és a bojler, hanem a bojler a fej felett van. Ugyanez a felépítés (és bojler) van a faema family, quickmill silvano..stb gépekben is (ezekre mondják, hogy fejbojleres gépek). Ezeknél a gépeknél ajánlatos a 30 perc bemelegedés, míg a GC-nél a fent említett 20 perc ue. Én a Gaggiával nem tudok gőzölni (lehet az én bénaságom), ennek elég erős gőze van. Már ha ez szempont, nekem nem, mert nem gőzölök, csak nagyon ritkán mostanában. Persz, mivel ez is csak egy bojleres, kompromisszumot kíván (felfútés/visszahűtés).
A végeredmény szempontjából elég közel vannak ezek a gépek, ha ki vannak maxolva.
A Lelit Annát nem ismerem, csak leírásból, meg itteni pár véleményből. Ahhoz képest masszívabb gép, az biztos. Meg az Annában kisebb is a bojler, gyengébb a ház és 57 mm a szűrőméret. Attól még lehet, hogy jó kávét készít az is, nem tudom.
Leginkább szerintem a külső, ami eldöntheti valakinél, hogy kell-e a gép, mert ennek retro kinézete van, ami valakinek vagy nagyon tetszik, vagy éppen meg se tudná szokni.
A 12 éves lányom pl meglepetésemre azt mondta, hogy neki ez a BL tetszik az eddigi gépek közül legjobban :)
Mindenesetre, ha érdekel a gép, mindenképp egy személyes kipróbálást javaslok. Keddig itt lesz nálam Győrben, aztán a gazdája visszaviszi BP-re, ott is meg lehet nézni a XXII. ker-ben.
Én hirdetem neki, mert én újítottam/tuningoltam.

(#94936) bbuffy válasza koxx (#94933) üzenetére


bbuffy
senior tag

Elhoznád a workshopra meglesni? Ha jössz persze.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94937) verti1 válasza Parci (#94924) üzenetére


verti1
tag

Szerintem 99%, hogy ez ugyan az a gyűrű:



Ezek az olaszok ugyan abból építenek 50 éve. Most itt nem pont ugyan az a méret amit linkeltél, de attól függ, hogy ki méri. Ez Atel, de Nouva Ricambinál is van ilyen Faema-ba való. 228 Ft-ért megér egy próbát. Szerintem a többi tömítésed is elérhető itthon fillérekért vagy pótolhatómással.

(#94938) zolnagy válasza Kulbi (#94928) üzenetére


zolnagy
őstag

Nálam most van kölcsönbe egy IMS superfine és egy AVX Pro szűrő. Mindkettő túl mély nekem, sok kávét kéne beletennem, hogy jó legyen. Ezt tudva a trapasztalatom nem tudom mennyit ér, de nekem az AVX Pro nem igazán jött be. A lefolyás minden második esetben randa volt nyitott karral. Az IMS superfine ugyebár a sima szűrő és a Reneka keresztezése, itt mindig szép volt a lefolyás, csak a takarítása macerásabb kicsivel.

(#94939) Parci válasza verti1 (#94937) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ebben a szent pillanatban találtam rá erre, én is nyomon voltam, de megelőztél :R

és biztos, hogy a többi cucc is valamilyen formában megoldható, csak lehetetlen kitúrni, hogy pontosan mivel. pedig 100%, hogy ott rohad a raktárukban, ha meg nem, akkor nuova ricambinál 200%.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94940) verti1 válasza Parci (#94939) üzenetére


verti1
tag

Így van, ez a ricambis cikkszám. Hova kell még tömítés? Fűtőszál és termosztát alá? Hogy néznek ki ami alá kellenek? A bojler lapos gondolom, ha horony van a fűtőszálon akkor o-gyűrű kell ha nincs akkor lapos. Nyomást se kell tartania. Tolómérő, o-gyűrű katalógus.

(#94941) koxx válasza bbuffy (#94936) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze viszem, nálam lesz a naked kar meg a gyári ascaso szűrők is.

(#94942) Parci válasza verti1 (#94940) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fűtőszálnak pont ilyen kúpos furata van és a tömítés is kúpos, mutatom:



a termosztát o-gyűrűs, lemértem (17x10x2,5 mm, de gondolom ez vmi standard 1/4" vagy ilyesmi, csak én vagyok sügér hozzá). katalógus az expolygonnál, úgy érted, vagy random helyen?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94943) Rush77 válasza sz.zs. (#94929) üzenetére


Rush77
aktív tag

El nem adtam mert a kutyának sem kellett a 15 grammos :DDD
Ha valakit esetleg érdekelne ki lehet próbálni és megbeszélhető a többi.
Amúgy használható. Néha a mai napig használom. Amúgy VST-t használok még van IMS is. Mindkettő jobb szerintem mint az AVX pro 15g. Mondjuk az is igaz, hogy a másik kettő az 18 grammos.

[ Szerkesztve ]

(#94944) verti1 válasza Parci (#94942) üzenetére


verti1
tag

Az egy sima o-gyűrű. Az évek tették kúpossá. Ez a kúpos megoldás teljesen standard gépipari megoldás statikus tömítésre. 15.08x2,62mm vagy 15.00 is jó. Szilikont vegyél. Már csak a termosztát alá kell valami. Germalexnél vagy o-ring kft.

[ Szerkesztve ]

(#94945) bacskait válasza Parci (#94934) üzenetére


bacskait
tag

Francesco-t is kérdezted? Mintha az rémlene, hogy van neki.

(#94946) Kulbi válasza Rush77 (#94943) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Köszönöm az infókat. IMS-ből milyet használsz? Az AVX Pro-n ha jól láttam kisebb és több lyuk van?

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#94947) Rush77 válasza Kulbi (#94946) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ilyen van nekem. (Bocsi csak mobilról vagyok)
Elvileg kisebbek a furatok.

https://expolygon.hu/webshop/gaggia-classic/1460106-i-m-s-2-cs-szuro-12-18grh24-5-ga

[ Szerkesztve ]

(#94948) Kulbi válasza zolnagy (#94938) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Szia,

Ez a két általad említett típus hány grammra van specifikálva? Milyen magasak (pl. 26 mm). Én 18 grammból főzök mostanság duplát.

Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#94949) Parci válasza verti1 (#94944) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezeket honnan túrod ki? :Y
ja látom, tse.at

viszont: sima gumi, epdm, szilikon, viton, teflon, van valami zöldes "fűtőszál tömítés", van valami szivacsszerű fekete... szóval melyiket miért szeressem? mindegyik állhat vízben?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94950) sz.zs. válasza sz.zs. (#93713) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Még mindig eladó - most már végre garatszűkítővel - a Mazzer Mini Electronic darálóm, vadi új 33M SJ késekkel, 135e Ft-os áron.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.