Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) koxx válasza D@niel (#94100) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Apróbb minőségi és kialakítás beli eltérések lehetnek.
Hario Skerton Plus vs. Hario Skerton Pro

(#94102) bbuffy válasza hkarcsii (#94096) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sose lesz kész, túl drágán modell.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94103) koxx válasza bbuffy (#94102) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ebben az árszegmensben azért elég erős a konkurencia.

(#94104) SteelCowboy


SteelCowboy
csendes tag

Eladó Gaggia Classicom.

Első körben csak itt hirdetem meg, hátha értő, szerető kezekbe kerül. :)
2014-es évjárat, a „jó” széria végi gyártás.
2018 decemberében vettem, ekkor egy Oscar vízlágyító párna került bele.
2019. február-márciust Siminél töltötte, ahol kapott egy REX C-100 PID-et a gőzcsap mögé, szűkítőt, rézkígyót, réz vízterítőt, ipari felsőszűrőt és új tömítéseket. Az OPV visszatérője bekötve a pumpa szívóágára, nem dob el előmelegített vizet. A kazán gyönyörű állapotnak örvend, erről Simi "előtte-utána" képeit megtaláljátok ITT. A visszatérte után már csak kevert vízzel használtam, a gőzt meg sosem.
2019. decemberben leváltotta a pulton a Flair, azóta eredeti gyári dobozában várja a jószerencsét. A gép háza (is) hibátlan, csepptálca alatt és az illesztéseknél sem korrodál, a víztartály nem repedt vagy törött.

A gépen kívül a csomag részét képezi még:
- eredeti tápkábel
- gyári 2 kifolyós szűrőtartó kar (+ a kis gumidugesz, amivel nyomásfokozós lesz)
- gyáriból kialakított sz.zs.-féle naked kar (az ovális nyéllel, nem a képen lévővel)
- gyári nyomásfokozós szimpla és dupla szűrőkosár
- gyári szimpla és dupla szűrőkosár
- AVX PRO7015R 58mm 15g-os Prec. Szűrőkosár
- AVX 7018R 58mm 18g-os Prec. Szűrőkosár
- PulyCaff fejtisztító 900 gramm (több mint ¾-e megvan még)
- Ø58mm-es alumínium tamper (a géppel kaptam)+ a gyári semmirenemjó műa. tamper
- gyári alumínium vízterítő+ gyári felsőszűrő (hátha valaki visszarakja)

Az ára 125.000 forint.

Érdeklődni privátban vagy a (30) 581-4560-as számon lehet.
Megtekinteni/átvenni Székesfehérváron lehet személyesen, amit jobban preferálnék, de ha valaki messze lakik és csak a csomagküldés opció, a vevő felelősségére részemről rendben van (megbeszélés kérdése).

Képeket igyekszem róla csinálni, egyelőre munka meg két pici mellett nem volt rá érkezésem (rendes, napos időben legalábbis... az esti, lámpás, kaputelefonos képeket mellőzném). :B

[ Szerkesztve ]

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#94105) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

bbuffy, brékó, van normális színben is cafelat robot a bartendersnél.. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94106) bbuffy válasza Parci (#94105) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ööö....köszi de én nem akartam venni. De atomjó az a kék.
nem pont te akartál gaggiafüstöltetést erre? :)

illetve épp Caravelre fáj a fogam.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94107) Parci válasza bbuffy (#94106) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

caravellel óvatosan, tudd, hogy mibe ugrasz. műszakilag szuper cucc, de a víztér picike (ristrettóra jó elsősorban). nekem az érzet sem jött be. de jól kitalált szerkezet a mai napig.

a kék tényleg jó, csak melyik, mert abból is van libafoskék, ha jól látom :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94108) bbuffy válasza Parci (#94107) üzenetére


bbuffy
senior tag

Persze, előbb majd kölcsöngép lesz. Hogy tetszik e egyáltalán a műfaj.
Meg tömitést kell szerválni mert az elúszott :)

Ott csak a fotó más, Cafelat oldalán csak egyféle kék van.
[link]

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94109) Parci válasza bbuffy (#94108) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, volt abból is sajnos "pastel blue". na mindegy, majd felhívom őket, mert bár a törtfehér lenne a biztonságos választás (megy a konyhához, a barna qm0650 mellett sem csúnya stb.), de a kék tényleg dögös :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94110) koxx


koxx
MODERÁTOR

(#94111) SteelCowboy válasza koxx (#94110) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

#93864 hsz.-ben vicces linkelte egy hete kb.
De azért megnéztem még egyszer. :D Jók ezek az "üzemi" videók, tetszenek.

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#94112) Dozbik válasza _az (#1) üzenetére


Dozbik
tag

Sziasztok! Gaggia Classic 2015-ös román gyártású kávéfőzőhöz keresek kartömítést. Az expolygon.hu-n meg kávégourmet-n néztem, de ott 2700 ill. 2400 ft-okat kérnek egy darab gumiért... nincs valahol tisztességes áron? Nem létezik, hogy egy darab gumi ennyibe kerüljön.

(#94113) bbuffy válasza Dozbik (#94112) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem is annyi.
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94114) Dozbik válasza bbuffy (#94113) üzenetére


Dozbik
tag

Én ezt néztem: [link]
Korábban rendeltem ebből a fajtából is [link] , ezt próbálta az előbb beletenni a szerelő muksi, de nem passzolt bele, alakra úgy néz ki, mint az első. :) De ahogy elnézem, más üzletekben is vmiért hasonló áron van, úgyhogy lehet, nem marad más, mint ezt megrendelni.

[ Szerkesztve ]

(#94115) bbuffy válasza Dozbik (#94114) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ja hogy ez más. Akkor passz.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94116) thomasrc válasza Bazsee71 (#94086) üzenetére


thomasrc
tag

Köszi, ezzel fogok kezdeni. :R

(#94117) bbuffy


bbuffy
senior tag

Francnak sem kell az Iwaki mikor itt van ez: :DDD
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94118) koxx válasza SteelCowboy (#94111) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jah sry elkerulte a figyelmem :)

(#94119) #64275200 válasza koxx (#94118) üzenetére


#64275200
törölt tag

Anyagismeretben jártas szakikat kérdezem:
Mi a különbség a K110 és a 100CR6 anyagminőség között? Melyik a jobb?
Konkrétan daráló kés anyagától lenne szó. Két helyen találtam 90 mm-es kést, de más-más anyagból.

[ Szerkesztve ]

(#94120) koxx válasza #64275200 (#94119) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A K110 amit inkább D2 néven ismernek a késgyártók, egy majdnem 100%-ban korrózóálló acél, magas kopásállósággal. 59-60HRC-re edzhető.
A 100CR6 pedig csapágyacél ami egy egészen másik terület. 63-65HRC-re edzhető.
A szén és króm tartalomban van jelentős eltérés. De, hogy késnek melyik lenne a legjobb az egy igen jó kérdés. Én a magasabb Cr tartalmú K110-et választanám. De se anyagmérnök sem pedig késgyártó nem vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#94121) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok!

Beleugrottam kicsit a kávézásba, szeretném a segítségeteket kérni őrlő-ügyben.

Elsősorban Aeropress-t használok, emellett néha előkerül a kotyogós. Úton van egy V60 és valszeg az Aeropress-re jön majd egy PuckPuck, hogy legyen valami cold drip is. A presszó azt gondolom, hogy nem érdekel (még).
Mindehhez az AVX-es hőmérős mérlegen kívül van egy Mini Mill-em, még a mokkás időkből. Szeretem, nem idegenkedem a kézitől, de (nyeeeh) nem elég homogén állagra.

Az lenne a terv, hogy rámennék egy elektronyosra. Az alábbiak jöttek képbe:
- Wilfa Svart: Hoffmann bácsitól begyűjtöttem, hogy ez elég jó, ha nem presszóznék(40k)
- Graef CM 702: Ezt itt olvastam, hogy vele lenne érdemes elindulni, tud presszót is, olcsó (34k)
- Melitta Molino: Ez így anyagilag tűnik jónak (~20k), de kicsit túl automata, meg nem teljesen értem, hogy ez most nem kúpos, hanem síktárcsás, és akkor világvége van-e

Vagy van még egy olyan, hogy prémiumabb kézivel operálok:
- AVX-nek van erre az S01B (25k)
- 1Z Presso Q2 (35k)
- 1Z Presso JX (48mm-es kések, 45k)
(Hát igen, C40 nem fér bele.)

Mit ajánlanátok, kifejezetten otthonra, napi átlag 2-4 adag kávéra? Nagyjából ezt a 40k-s határt lőttem be.

Köszönöm!

(#94122) nagim


nagim
tag

Urak, ebben esetleg tud valaki segíteni? #94070

[ Szerkesztve ]

(#94123) konzumpro válasza nagim (#94122) üzenetére


konzumpro
senior tag

Most 160e egy használt az Alzán.

(#94124) hkarcsii válasza D@niel (#94100) üzenetére


hkarcsii
csendes tag

Ha nincs lapát kezed, ne vegyél skertont, mert rossz fogni. Egyébként picit másképp kell állítani, mint a minit, és nagyobb a tartálya (babnak és őrleménynek egyaránt).

(#94125) nagim válasza konzumpro (#94123) üzenetére


nagim
tag

Köszönöm, valóban, ezt nem is láttam.

(#94126) SoundON válasza #64275200 (#94119) üzenetére


SoundON
tag

Én az ditting késacél anyagminőségnek itt néztem utána [link]
Bár koxx szinte mindent leírt :)

[ Szerkesztve ]

(#94127) #64275200 válasza #64275200 (#94119) üzenetére


#64275200
törölt tag

koxx SoundON Köszönöm a válaszokat.

(#94128) JózsefK válasza Dozbik (#94114) üzenetére


JózsefK
csendes tag

A 2015-ös géphez más fajta kell. Volt olyanom is, én én is cseréltem. Ne kérdezd miért de valóban drágább.

(#94129) gyuri860213


gyuri860213
tag

"hifista" kézidaráló őrülteknek :)
Ha lenne felesleges 1400 euróm már rendelném is :)
Malawi

(#94130) pbalint


pbalint
csendes tag

Jól látom, hogy 1400€-ért nem jár egy skálázott tekerentyű? :F

(#94131) bbuffy válasza gyuri860213 (#94129) üzenetére


bbuffy
senior tag

akkor mar inkabb HG1. De leginkább egyik sem. Én világnézetemben max utazós, na jó filterezős a manual, az is csak kis kéziben.

Első filter pörim. Rio Minas, szóval semmi extra. Tömény tökmag illat, de jó édesen.
este teszt.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94132) koxx válasza gyuri860213 (#94129) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez tenyleg a millio ft/meter kategoria. Ha mar a hifit nezzuk. Kicsit eros azert.

(#94133) Toobee válasza bbuffy (#94131) üzenetére


Toobee
veterán

Tárd ki az elméd és megnyílik előtted a világ. Viccet félretéve: nagyon sokan borzasztó jól érezzük magunkat, mióta levedlettük a motoros gépeket.

https://barbieripnk.hu/

(#94134) koxx válasza Toobee (#94133) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mondjuk az igaz, hogy asszony is jobban orult volna ha veszek inkabb egy Kinut. :))

(#94135) Parci válasza bbuffy (#94131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én most casmo el meson kolumbiával presszózok, ez mondjuk kifog rajtam egyelőre, elég savanykás és nagyon gyorsan jön le, bármit csinálok. három hetet pihent.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94136) Bazsee71 válasza Parci (#94135) üzenetére


Bazsee71
őstag

Próbáld meg jó hosszúra engedni, 1:2.5-2.7 arány körül.

(#94137) mgy


mgy
senior tag

Van itt a topikban, aki újított fel Caravelt? Én igen, sok-sok éve, de azóta megkoptak az emlékeim _picit_.
Elvesztettem a dugattyú aljáról az apró O-gyűrűt, hol lehet ilyet kapni? Nem nagyon van értelme csináltatni, annyira nem bonyolult, sima kör keresztmetszetű, igaz, a méretét nem tudom, de nyilván a dugattyú alját meg bírom mérni, ha nincs más.
A szilikon nem vált be anno, EPDM-ből csináltattam ezeket a supersealnél, van esetleg más anyag is, ami bírja a 100°C fok körüli hőmérsékletet és kajabiztos?

(#94138) koxx válasza Bazsee71 (#94136) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 2.5 mar jo hosszu? En alapbol is 45 korul huzok 18.5-bol.

(#94139) bbuffy válasza Parci (#94135) üzenetére


bbuffy
senior tag

Világos mi?
en is igy jártam a feni pörköléssel. Ami filter az hugyozik, átfolyik, nálam, vagy rommá fullasztom akkor meg savanyúcukor.

Tobee: elhiszem, fogok is venni kézit majd, de itthonra NO. Illetve mint irtam, filterhez, ha nincs villany, utazni. Volt mar, es lusta vagyok allandoan tekerni. Viszont reggel mikor mki alszik jo lesz biztos.
majd beesik egy a floe rol :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94140) Bazsee71 válasza koxx (#94138) üzenetére


Bazsee71
őstag

Aki az 1:2-höz van szokva, annak mindenképpen, de egy világos pörkölés kávénál az nem nagyon működik. Ha közepes, akkor 1:2.2-2.3 körül szoktam próbálkozni, ha elég világos akkor engedem 2.7-ig is, szokott segíteni.

(#94141) koxx válasza Bazsee71 (#94140) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na akkor ha lesz gepem kiserletezek kicsit. Bar most nagyon vilagos porim nincs is.

(#94142) jana86 válasza koxx (#94141) üzenetére


jana86
csendes tag

Kicsit magasabb hőmérséklet sem árt, illetve ha tudsz profilozni, előáztatni, akkor nagyon hosszú (30s) előáztatással, utána nem 9, hanem csak 6-7 Barig engedve a nyomást, hosszú (előáztatás + 40-50s) csapolási idővel érdemes megpróbálni. Mindehhez nagyon finom őrleményt kell, sokkal finomabb, mint a "sima" csapoláshoz.

(#94143) SteelCowboy válasza koxx (#94141) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Tényleg, mi van az Ascaso-val? Szervizben van? Mennyi időt mondtak a javításra? Addig nincs is más géped? :F

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#94144) Bazsee71 válasza koxx (#94141) üzenetére


Bazsee71
őstag

Flairt is mostanában 15g-mal töltöm, és 38-39g-ot húzok belőle. Így az őrleményt is finomabbra tudom venni.

(#94145) koxx válasza SteelCowboy (#94143) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1hete vittem be a kavetarsasaghoz, kedden kerdeztem ra, hogy mivan. Elvileg mar a szervizben van, de mast nagyon nem tudok. Sztem a heten meg nem lesz kesz :( Felajanlottak egy cseregepet, de nem akartam ezzel bohockodni.

jana: 30sec eloaztatas? :Y nyomast be tudom allitani kisebbre, most 8.5-9 korul van belove.

[ Szerkesztve ]

(#94146) vicces1 válasza Toobee (#94133) üzenetére


vicces1
aktív tag

levedlettük?:
:D

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#94147) Toobee válasza vicces1 (#94146) üzenetére


Toobee
veterán

Segíts kérlek, mert ez nem akar leesni :F

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#94148) sz.zs. válasza koxx (#94145) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én úgy szoktam, hogy 0-ról kb. 10 mp alatt felviszem 2 barra, ott tartom kb. 10 mp-ig, majd vissza 0-ig és onnan viszem fel szép lassan 7 barig. Ez így összesen van, hogy több is mint 1 perc. :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94149) Bazsee71 válasza sz.zs. (#94148) üzenetére


Bazsee71
őstag

0-ra miért viszed vissza? Flairnél az a tapasztalat, hogy ha be akar fulladni, akkor engedem vissza a kart, és nyomok rá újra, tehát valamilyen szinten biztos megbolygatja a pogit.

(#94150) jana86 válasza koxx (#94145) üzenetére


jana86
csendes tag

Igen, nem vicc! :) Ennyi idő alatt engedem fel 3-4 Barra a nyomást. Tűszelepes E61-gyel ez sima ügy. Pumpa dimmeres GC-vel is működhet - nem próbáltam. Manual karossal is megoldható. Átfolyás/pumpa szabályozás nélkül nemigen. Ott akkor 6 Baron érdemes megpróbálni, az első csepptől számított 40-50s csapolási idővel. De ez utóbbi csak tipp, azért írom, hogy sugalljam, a 30s, 9 Bar klasszikus iránymutatáshoz mennyire nem kell ragaszkodni egy ilyen kávé esetén.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.