Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94851) Bazsee71 válasza Toobee (#94850) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha nem túl nagy kérés, egy rövid videót majd lőnél róla? Érdekelne, hogy milyen gyors, mekkora zajjal jár. Kompakt kis masina, grat hozzá! :)

(#94852) stereofan válasza koxx (#94846) üzenetére


stereofan
tag

tényleg ilyen volt!😅
meg a gyógyszeresüvegben is hasonló 🙂

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#94853) norkov84 válasza Bazsee71 (#94851) üzenetére


norkov84
tag

Ha nem zavar/megy a német, én ezt néztem róla nem rég: [link]

(#94854) Parci válasza Toobee (#94850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jópár őrlő, kávé és főleg év után lassan eljutunk oda, hogy "ezek" a darálók kb. mind jók, ha a kávé jó. sőt, idővel majd biztos lesz teljes kör, miszerint mazzer mini < mazzer major < mazzer robur < baratza forté < mahlkönig sette < mazzer mini :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94855) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, első tapasztalat: a bojler felszíne látszólag repedezett, de szerintem ez még akkor lehetett ilyen, amikor rákerült a króm anno, mert dremellel sem jön le semmi, de tényleg semmi, csak szedi egyenletesen (de mivel egyenetlen a felület, első körben csak a kiálló részeket).

szóval azt hiszem, kap majd egy savfürdőt, ami leszedi az oxidréteget, akkor jól lefotózom, hogy ilyen is volt, aztán úgy is hamar újraoxidálódik :DDD

az expolygonos tömítésekben pedig egy csomó majdnem jó. majdnem. :DDD

.

rögtön egy kérdés az esztergályost már látott szakikhoz: mondjuk egy gumi kartömítés külső oldalából le tudnak szedni 1 mm-t? (csak mert akkor rá lehetne tenni az e61 felsőszűrőket)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94856) bbuffy


bbuffy
senior tag

Átmenetileg van nálam egy ilyen pides piroska. Jó kis gép, nagy különbséget nem éreztem a racsni mellett. Nem gondoltam volna.
pid is patent benne.
amugy ha vkit érdekel eladó persze.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94857) Sic.Transit válasza adampofaa (#94845) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Azt nem tudom, magyarul hogy mondják a cukormáz bevonáshoz használt izéket, de az ilyen desszertes boltokban ha megmutatod a képét, adnak ilyet:

http://www.desszertmester.hu/
http://sutisdoboz.hu/

(#94858) SteelCowboy válasza adampofaa (#94845) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Nekem erről így hirtelen a retro sárga-kék lábpumpa ugrott be. :D
Főleg matracokhoz, egyéb strandeszközökhöz passzolt. Bár nem tudom, hogy átmérőben hogy passzolna az őrlőre...
[link], [link], [link]

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#94859) Warloo93 válasza Parci (#94855) üzenetére


Warloo93
tag

Szia. Nekem a kartömités vastagságából esztergálltak 1milit hogy a delonghi belű gépemre fel tudjam tenni a spaziale kart.
Szar munka állitólag. De meg lehet oldani.

(#94860) Toobee válasza Bazsee71 (#94851) üzenetére


Toobee
veterán

Persze! Jövő héten pont szabin vagyok, de utána csinálok. Vagy ha beesz a fene, akkor hamarabb :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#94861) koxx válasza Bazsee71 (#94851) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Asszony meg ne lássa mennyivel kisebb mint az F64 me akkor le kell cserélni :D

(#94862) norkov84


norkov84
tag

Sziasztok!

Van 2 vízlágyító eszközöm, amiktől jelképes ellenértékért cserébe megválnék:

Bontatlan Oscar 150 párna - vihető 1 családi csomag pöttyös túró rudiért cserébe:

Szintén nem használt, szilikon szívócsőre húzható gyantás lágyító (Rancilio Silvia csövére ráment) - ingyen odaadom, ha valaki eljön érte:

Helyileg Bp XIII. ker, Lehel tértől nem messze.
Érdeklődés priviben.

Köszi!

(#94863) válasza bbuffy (#94856) üzenetére



senior tag

Ugye nem tőlem vitted el ma reggel a 16-ból ? :D

(#94864) norkov84 válasza norkov84 (#94862) üzenetére


norkov84
tag

Jegelve.

(#94865) bbuffy válasza (#94863) üzenetére


bbuffy
senior tag

De. Asszony közölte hogy piros gep NEM! :D
amugy baratom elviszi mar ugy nez ki. Masik barátom vitte el a darálódat.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94866) válasza bbuffy (#94865) üzenetére



senior tag

:DD :DD Hehe. Mondjuk nekem csak jobb ha te árulod és nem én. :))
Szerk.: Egyébként nekünk az összes gépünk piros volt anno, és azért lett piros ez is. Robotgép, pirító, turmix, stb.

[ Szerkesztve ]

(#94867) bbuffy válasza (#94866) üzenetére


bbuffy
senior tag

Daráló nagyon fasza, tesztelve is lett. :C
sose döglenek meg ezek szerencsére.

nálunk meg minden acél.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94868) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Hopp, e61 felsőszűrő ON!

Mert naná, hogy nem bírtam ki és befaragtam Dremellel a kartömítést :DDD

Apropó: nincs valakinek eladó IMS E61 35 mikronos felsőszűrője? Az a sűrűn szőtt, ami annyira nem vált be a normál gépeken, de nekem most pont az kéne ide.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94869) válasza bbuffy (#94867) üzenetére



senior tag

Na, örülök. Bár biztos voltam benne, hogy így lesz. :)

(#94870) haten válasza koxx (#94861) üzenetére


haten
tag

Asszonyt, vagy a darálót? :)

(#94871) koxx válasza haten (#94870) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hehe :D jó felvetés. A zasszony marad.

(#94872) soldier2 válasza Parci (#94868) üzenetére


soldier2
őstag

Gratula.
Miért keresel másik felsőszűrőt a képen látható helyett?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#94873) Parci válasza soldier2 (#94872) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennél a gépnél jellemző, hogy némi kávé fel tud jutni a víztérbe a pogiból (ahogy lenyomod tökig a kart, összeszorítva a rugót, teljesen megnyílik a tér a bojler és a pogi között, ráadásul a dugattyú felfele "szív" közben)

mivel a kazán nehezebben hozzáférhető nyitott bojleres gép léte mellett is, sajnos, ezért ezt célszerű minél jobban megakadályozni. az az ims 35 mikronos eleve egy nagyon sűrű szövésű valami, ide lett kitalálva :DDD (de aeropress filtert is fogok használni szerintem, és akkor persze mindegy is lenne, de inkább legyen full house :B)

meg azért is cserélni akarom, mert azon volt a kartömítés, amit körbecsiszoltam és telement finom gumitörmelékkel, amit nem bírok kiszedni a két réteg közül :DDD

viszont, újabb felfedezés: ez a rohadt bojler mégis alu lesz :(, mert a réz felületbe belecsiszolva nem sárga, ami előjön. az elején réz bojleresek voltak, aztán költségcsökkentés végett átálltak alura. gondolom arra is került egy réz bevonat, mert azon tapad meg igazán jól a króm.

szívás.

ezzel együtt még mindig elég nagy reményeim vannak a géppel kapcsolatban.

az e61 felsőszűrő egyébként 2-3 mm-rel magasabb, mint a henger, amire húzom, így némileg a vízteret is növeltem vele, meg a dugattyú nem nyomja már így épp. mivel a 18-as kosár is simán belemegy a gyári karba, belefér pár mm magasság elvesztése, úgy is 16 grammos duplából iszunk szimplákat :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94874) PpenoO


PpenoO
őstag

Ilyen szétszedhetős kosár létezik Brikkához? Eléggé gusztustalan a szűrő alja már és nem lenne rossz ha pucolható lenne mint amilyen az Ikeás kotyogóé és nem kéne mindig újat venni belőle.
[link]

[ Módosította: radi8tor ]

(#94875) qvik27


qvik27
tag

sziasztok,
Ilyet tud valaki átnézni/javítani Óbuda környékén?
De'Longhi Espresso EC820
(Anyóskám átmosta ecetes vízzel, azóta folyik belőle a víz inadekvát helyeken is :-) )
Választ privátban, ha kérhetem!
Köszönet,
Q

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#94876) zolnagy


zolnagy
őstag

Egy ismerősőm eladná Brasilia Lady gépét. A gépet korábban én adtam el neki 2018-ban.
Ára 100e Ft
Hirdetés: [link]

(#94877) radi8tor válasza qvik27 (#94875) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkora mázlid van. :D
Óbudai kávéfőző szerviz

Ecetes témára: [link]

Minden további kérdéssel az automata kávégépek topikjába fáradj. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#94878) qvik27 válasza radi8tor (#94877) üzenetére


qvik27
tag

:R
sztem. nem kezdem el magyarázni neki az ecetes témát...
Az automa topikot nem igazán értem - ez egy kis karos gép, automata nincs tervben.
Köszönet,
Q

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#94879) radi8tor válasza qvik27 (#94878) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja bocs, egy pillanatra úgy láttam a képen hogy automata. :D

⭐ Stella

(#94880) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Sziasztok!
Saját Rancilio Silviam eladó lett: [link]
Üdv Viktor

(#94881) radi8tor válasza Illesvik (#94880) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mennyi idős gép?

⭐ Stella

(#94882) kurtuzov válasza radi8tor (#94881) üzenetére


kurtuzov
senior tag

A gyártási számos matrica jobb alsó sarkában levő szám nem azt jelenti, hogy 2016 októberi gyártmány?

(#94883) zolnagy válasza kurtuzov (#94882) üzenetére


zolnagy
őstag

pontosan :K

(#94884) You!


You!
újonc

Sziasztok,

totál újoncként kérdeznék egy valószínű elég általánosat. Egy régi automata delonghit nyúzok évek óta otthon és irodában is. Szeretnék szintet lépni a kávé élményt tekintve és venni egy belépő szintű karos espresso gépet, amivel megtanulhatnám a kávé keszítés csínyját-bínját.

Az elvárásaim igazából egyszerűek, de nem igazán kompromisszum képesek:
- hiába belépőszint, szép cremás espressot lehessen vele készíteni, ha kiismerem a gépet és már tudok vele bánni
- tejes italokhoz is legyen alkalmas(flat white, latte, capuccino), a párom imádja őket, tehát jó lenne, ha a gőzölő funkció is szuper lenne rajta
- lehetőleg standard méretű portafiltere legyen, úgy érzékelem az 58 mm-től eltérő méretek hátrányt szenvednek kiegészítők terén, meg úgy egyáltalán
- legyen normális szervízháttér, tudjam hova vinni javítani ha szükséges garancián túl is, és lehetőleg ne aranyárban mérjenek hozzá alkatrészt
- napi 2-6 espresso lenne vele lefőzve és 2-4 tejes téma (ez alapján nem érzem indokoltnak a dual boileres gépeket, nem lenne kihasználva igazán, és bár biztos kényelmesebb, de a felár is jelentős)
- a gyári pid mindenképp előny lenne

Amit szánnék rá az nettó 250 ezer(cégre venném, tehát új gépek között keresgélek), viszont ebbe már egy elfogadható őrlő és egy minőségi tamper is jó lenne, ha beleférne. Nincs kőbe vésve a keret, de laikusként ezt gondolnám reális összegnek, amit jó szívvel, gondolkodás nélkül elköltenék rá. Ettől eltérni felfelé csak akkor szeretnék, ha nagyon erős érv szól mellette. Lefelé természetesen lehet menni :D

A fentebbiek fényében számomra a Lelit Glenda tűnik a legjobb választásnak eddig, a keretet nézve pedig egy Lelit Fred, Graef CM900 vagy egy Baratza Sette 30 férne bele mellé őrlőnek.

Mit gondoltok jó felé tapogatózom, vagy más fele kellene elindulnom? Örülnék nagyon bármi nemű tanácsnak! Glenda tulajok reakciója pedig kifejezetten jól jönne, akár pozitív, akár negatív. Na meg persze a darálókról is jó lenne véleményt hallani.

Végül pedig, ha tudtok ajánlani olyan céget/cégeket, akik ilyen kategóriájú gépeket árulnak, és értenek a munkájukhoz, vásároltál tőlük és jó szívvel ajánlod őket, azt is örömmel venném! Nem szeretnék egy árukeresőről vagy multiból rendelni csak mert pár ezerrel olcsóbb. Aki meg esetleg nagykert tud javasolni, annak meg egyenesen aranyba foglalnám a nevét :D

Köszi a segítséget!

(#94885) verti1


verti1
tag

Utazós doboz...😎

(#94886) #64275200 válasza verti1 (#94885) üzenetére


#64275200
törölt tag

Nagyon szép igényes kivitelezés. Gratulálok!
De mondd, te mivel utazol? Kamionnal?
Én egy kéthetes kajaktúrára vagy egy kétezer kilométeres kerékpártúrára már a filtert és a Comandantét is nehezen gyömöszölöm be a pakkba.

[ Szerkesztve ]

(#94887) verti1 válasza #64275200 (#94886) üzenetére


verti1
tag

Köszi! Kamion...egy sima szgk...Nem nagy ez a doboz, 320x220x150.

[ Szerkesztve ]

(#94888) 72lakiluk válasza #64275200 (#94886) üzenetére


72lakiluk
tag

A csordogálás még belefér, de a kétezer km kerékpározás így olvasva is fájt :O

(#94889) Peti...(16v) válasza verti1 (#94885) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Klassz!
Hova jön a Flair?

(#94890) koxx válasza You! (#94884) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A baratza 30-as nem egy kategória a lelit freddel.
Silvia V5 lehet még jó, de ez mondjuk nem pides. [link]

(#94891) verti1 válasza Peti...(16v) (#94889) üzenetére


verti1
tag

A szétszedett keret majd az egész doboz alá. Egy másik lapos dobozba ami össze illik a naggyal, úgy kell elképzelni mint ezek a moduláris egymásba rakható szerszámos dobozok. Ez a része még nincsen kész. Igazából ezek az apróságok zavartak, hogy táncot járnak a csomagtartóban. Mindent berakni a dobozába macerás nagyon. Így sokkal gyorsabb, egyszerűbb az egész szállítás.Ide még két zacsi kávé is befér.

[ Szerkesztve ]

(#94892) You! válasza koxx (#94890) üzenetére


You!
újonc

Köszi a reagálást! Tudom hogy nem egy kategoria, az árukon is érződik, csak mivel Lelit a kinézett gépnis, azt gondoltam viszonyitasi alapnak jó lesz, a Baratza pedig a keret teteje, ha a Glendat veszem alapul gépnek. Akkora lényeges ugrás lenne a kettő között minőségben? Ezek szerint a Baratza lenne a jó választás, vagy van más alternatíva ebben az árban? A graefek pl agyon vannak dícsérve mindenhol.

Nem feltétlen a gyári pid a vesszőparipám, inkább az hogyha pideltetem utólag ugrik a garancia elvileg... pid nélküli géppel, pedig kezdőként nem tudom mennyire tudnék boldogulni és jó csapolásokat csinálni. Ráadásul V5 helyett megjelent a V6 is tán, bár nem találom ez miben térne el az elődtől, és pláne ki forgalmazza.

(#94893) OPiiPO válasza You! (#94892) üzenetére


OPiiPO
addikt

"pid nélküli géppel, pedig kezdőként nem tudom mennyire tudnék boldogulni és jó csapolásokat csinálni" - full alap GC-vel is elboldogultunk sokan, egész jól :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#94894) Peti...(16v) válasza verti1 (#94891) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Jól hangzik. Majd tegyél fel képeket, ha teljesen kész!

Nekem meg elakadt valahol az aliról rendelt hordtáskám, pedig a tracking szerint már júni 1 óta itt van Mo-on :(((

(#94895) RetepNyaraB válasza Peti...(16v) (#94894) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem egy hónapba telt, hogy kijusson Kínából :W
Egy hete alakult a státusz "left country of origin"-re.
nókomment...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#94896) Wolfy999 válasza You! (#94884) üzenetére


Wolfy999
tag

Kollegam most vett Glenda+Fred kombot automata utan. Neki elegge bejott. Masnap panaszkodott az irodaban, hogy baj van, mar nem izlik neki a nespresso, bentre is kene valami rendes gep.

(#94897) #64275200 válasza 72lakiluk (#94888) üzenetére


#64275200
törölt tag

Pedig az csak átlagos táv. A leghosszabb eddig 4580 km volt 42 nap alatt. Akkor egy Phin és egy Hario Mini volt velem

(#94898) Peti...(16v) válasza RetepNyaraB (#94895) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ápr 29-én rendeltem, 06-án hagyta el Kínát, és júni 1-én érkezett. Ez is hosszú idő, na de mi a tököm lehet vele az elmúlt 3 hétben? :Y
Asszem erről már lemondhatok.

(#94899) iatti válasza Peti...(16v) (#94898) üzenetére


iatti
aktív tag

még nem biztos. lámpa fórumon olvastam a hozzáértőktől,európába beérkezik valami német elosztóba,majd onnét tovább a magyar postába. mindenhol dekkolhat akár egy-egy hónapot is. főleg a mostani helyzet miatt,utazhat a csomag 60-90 napot is.

(#94900) Neck


Neck
veterán

Sziasztok,

Olcsóbb fix nyomású és hőmérsékletű presszógépem szeretném valami komolyabbra cserélni. Őrlőt már szereztem be: Graef CM800 -- tudom, nem ez a leg-leg-leg, de azt hiszem, ezzel már kielégítően be lehet állítani a szemcseméretet.

A használt felújított cinkelt cuccok sajnos nem opció, Németországban vagyunk, és nem szívesen vennék törököktől valami szemetet a végén. Nem értek hozzá, és annyira azért nem beszéljük jól a nyelvet, hogy ne beszéljenek ránk valami szutykot :D

Szóval, ajánlást szeretnék kérni (2-3 típus) amely új, boltban megvehető, garanciális, beállítható, kilégítő egy jó presszóhoz, strapabíró, és azért nem ez a legdrágább.
Szóval jó best buy amit ajánlani szoktatok :B
Az sem baj, ha később PID-esíthető ;)
Azért is kérem a segítséget, mert tartok attól, hogy veszek egy Gaggiát, és kiderül, hogy valami átcímkézett kevésbé jó minőségű cucc (többen intettek ezzel kapcsolatban).

Előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.