Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94801) kaligula válasza radi8tor (#94798) üzenetére


kaligula
tag

azért ne képzeljetek oda túl sok mindent, viszont ha működik a dolog, akkor igény szerint fejleszthető. De egyedül nem megy... :U A feltételek: tisztán kell hagyni mindent magunk után :R

rovidkv.reblog.hu

(#94802) X_C válasza stereofan (#94793) üzenetére


X_C
tag

A babtartály teteje által nyomott kapcsoló valószínűleg ki van iktatva, de holnap szétszedem majd és megnézem. Mivel a gls szerencsésen eltörte a babtartály, ezért valószínűleg akkor kikötök minden mikrokapcsolót a rendszerből.

(#94803) Krajcsi válasza kaligula (#94797) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Nagyon szuper az ötlet, köszönjük szépen a lehetőséget! :C

Engem is érdekelne a dolog, +1 fő :DD

(#94804) koxx


koxx
MODERÁTOR

Naked filterrel, hogy a pékbe lehet ilyen lefolyást? [link] úgy nézem, hogy nálam a széleken kevésbé jön és nincs ilyen szép színe sem, de gyanítom inkább kv függő a dolog. A vízterítésre ill a nyomásra tippelek, hogy az lehet a difi. Opv-n tudok állítani, de a lefolyáshoz?

(#94805) koxx válasza kaligula (#94801) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"A feltételek: tisztán kell hagyni mindent magunk után" szerintem a topikban lévő kv fanok patika rendet tartanak otthon is :) nálam alap, hogy nem hagyok magam után kupit.

(#94806) radi8tor válasza koxx (#94805) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én ma takarítottam ki a munkahelyi Jura automata gép zacctartályát. Kicsit bepenészedett a 2 hónapos állás során. :Y

⭐ Stella

(#94807) kzoltann válasza koxx (#94804) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Szerintem a lefolyas tempo az inkabb a kave mennyiseg és örlés szemcseméreten mulik, ha a prep jo.
Esetleges band-aid megoldas ami nem tul környezetbarát az aeropress filterpapir a portafilterbe (sztem elég felulre, de van aki az aljára is tesz eloaztatva). Szegedi boltnak van 60mm filterpapir ami szinte tökéletesen beleillik a szurobe.
Video a temaban:
https://www.youtube.com/watch?v=xxmkPVqvopM

(#94808) koxx válasza kzoltann (#94807) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aliról rendeltem egy 200-as pakkot. Csak még nem ért ide.
Köszi, csekkolom a vidit.

(#94809) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, sokat agyaltam, hogy hogyan lehetne megmanométerezni a mini gaggiát, de úgy döntöttem, hogy sehogy, helyette összerakok egy manométeres kart és egyrészt kimérem a rugót alapesetben, aztán kitapasztalom érzésre a rásegítést/ellentartást, aztán berakom a fiókba és használom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94810) JózsefK válasza RetepNyaraB (#94785) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Szia
Nekem szimpla 9-9,5 g
Dupla 18 g
GC full - omron pid 93fok
Lefolyas 28-32 mp
A következők nem biztos h sokat segítenek neked: :-)
Catler őrlővel 13
Hario skerton pro 5. menet alja látszik
Remelem segít valamit
Én a hagyományos kávét szeretem és nekem nagyon bejött

[ Szerkesztve ]

(#94811) KelemenUhr válasza kaligula (#94797) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Szuper kezdeményezés, szívesen csatlakoznék én is! :R

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#94812) X_C válasza stereofan (#94793) üzenetére


X_C
tag

Most találtam egy korábbi avx-es hirdetést, ahol ugyanott van egy ugyanilyen típusú kapcsoló. Akkor lehet hogy ez gyári lenne?

[ Szerkesztve ]

(#94813) stereofan válasza X_C (#94812) üzenetére


stereofan
tag

biztosan nem gyári, ha felújítanék egyet, én is oda tenném, mert jellemzően az a legalkalmasabb hely egy ilyen nyomógomb részére.

ha rákeresel a google képtalálatok között, akkor többet is láthatsz ilyen nyomógombbal, de látni fogod a gyári kivitelt is.

ha sikerül elindítani akkor nézd meg milyen az őrleménye.
ha ok, akkor később szerelhetsz rá egy tölcsért is a dózer helyett, ha már ilyen nyomógombos.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#94814) norkov84 válasza koxx (#94795) üzenetére


norkov84
tag

Szuperül hangzik! Szívesen csatlakoznék valamikor. És köszi a feljánlást! :)

(#94815) Parci válasza sz.zs. (#94666) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, válaszoltak is, megcsinálják a rugót, köszi a tippet! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94816) sz.zs. válasza Parci (#94815) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szuper, nincs mit!👍

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94817) koxx válasza kaligula (#94791) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bátorkodtam létrehozni egy doodle szavazást, ha esetleg tényleg jó lehet most szombat.

Blue Bird Roastery PH workshop

(#94818) vicces1


vicces1
aktív tag

Akinek nem szentségtörés, B. mokan készítettem egy black pearlt tejesen. (prec. szűrő, előmelegített, pontos víz, őrlemény töltés)
Állati finom lett, nekem még jobban bejött mint presszón.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#94819) bbuffy válasza koxx (#94817) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nekem ez pont kiesik basszus. Sebaj.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94820) Flashback válasza koxx (#94817) üzenetére


Flashback
addikt

Húú nagyon jól hangzik!
Feleségemmel lehet elmennénk. Vannak további részletek?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#94821) radi8tor válasza Flashback (#94820) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A kezdő időpontot jó lenne meghatározni. Egész nap nem érek rá, de mondjuk délelőtt pár órát igen.

⭐ Stella

(#94822) koxx válasza Flashback (#94820) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem rajtam múlik :) 12h körüli kezdést írt. Az se biztos, hogy a most szombat jó nekik.

(#94823) Ludovicus válasza X_C (#94812) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Tölcséresítéshez egy hasznos útmutató, én is ezt használom SM91-en, remekül passzol.

(#94824) Flashback válasza koxx (#94822) üzenetére


Flashback
addikt

Oké követem! Nekünk jó lehet 12h.
Van valami zártabb parkoló arra? :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#94825) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.
Céges kávéfőzőt (automatát) keresünk. napi 20-30 kávé max. Tejes italt is isznak páran. Most egy Melitta van használatban de az utóbbi időben sok vele a baj. Szervizeltetjük hamarosan de szeretnénk mellé egy másikat is venni, felújított, jó állapotú gépet keresünk Pesten, szervíztől, forgalmazótól.
A lényeg hogy az eszpresszó kis jóindulattal elfogadható legyen, most 10mp alatt jön át a legfinomabb beállítással. illetve hogy tejes ital után könnyen tisztítható legyen a tejhabosító része. A melittánál rögtön felajánl egy easy clean opciót és csepptálcába kiöblíti a tejhabosító fejet egy kis gőzzel, valami hasonló megoldást keresünk az új géphez hogy ne száradjon a csőbe és a fejbe a tej.
Tudnátok pár típust ajánlani márkától függetlenül? nem kell hogy értintőképernyős legyen és 100 féle programot tudjon, csak espresso és tejhabosítás legyen, egyszerű tisztítással a tejes résznél. A daráló lehetőleg espresso közeli finomságig legyen állítható.
Köszönöm.

(#94826) 72lakiluk válasza Flashback (#94824) üzenetére


72lakiluk
tag

Ezek a telephelyek elég zártak, egy bejáratos, nemigen mászkálnak be kannibálok. Ha jól gondolom :)

(#94827) X_C válasza stereofan (#94813) üzenetére


X_C
tag

Szétszedtem most a darálót, és a kapcsoló furata sorjád, úgyhogy tényleg igazad volt, utólag tették bele. Megmozgattam a mikrokapcsolókat és most elindul a motor, úgyhogy úgy tűnik megoldódott a probléma. Köszi a segítséget!

(#94828) kaligula válasza koxx (#94817) üzenetére


kaligula
tag

Szuper, köszönöm!
A rendrakást csak azért írtam, hogy legyen valami "feltétel" is azért.
Parkolás: a 7a előtt van egy nyílt parkoló, sajnos bent max 2 kocsi tud leparkolni. Ez épp nem a zűrös környéke a kerületnek.
Bejutni úgy lehet, ha engem felhívtok, és kinyitom a kaput: a sorompós bejárat nem hozzánk vezet! (nem bonyolult, csak annak hangzik).
Szombat 12 órát javasolnám. van pár gépünk, dolgok szétszedve is heverésznek, eléggé indusztriál, erre készüljetek. A szűrt vizet most próbáljuk újra behúzni stb.

rovidkv.reblog.hu

(#94829) konzumpro válasza gyuri860213 (#94825) üzenetére


konzumpro
senior tag

Tévút a túlzottan lassú lefolyásra törekedni automatánál (is).
Van itt egy automata topik aktív felhasználókkal: [link]

(#94830) gyuri860213 válasza konzumpro (#94829) üzenetére


gyuri860213
tag

Persze tudom, nagyobb a meghibásodás lehetősége és több karbantartást igényel. Azért ide írtam előbb mert tudom hogy itt igényesebbek a felhasználók a végeredmény tekintetében így tudják mérlegelni az adott gép képességeit is, nem csak azt hogy lefőz valamit és tejet habosít. Lagoon kollégának már írtam, de még nem válaszolt.

(#94831) vicces1


vicces1
aktív tag

Haver mindenképpen kinézte ezt a "csodát" magának.
Mivel biztassam szerintetek a lebeszélésen kívül?

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#94832) koxx válasza vicces1 (#94831) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sokkal jobb vetel egy sage 878-as [link]

(#94833) Flashback válasza koxx (#94832) üzenetére


Flashback
addikt

Jól felment a 920 ára... :(

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#94835) vicces1 válasza koxx (#94832) üzenetére


vicces1
aktív tag

Kösz srácok!

Az biztos jó szívvel nem ajánlom egyiket se.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#94836) Bazsee71 válasza konzumpro (#94829) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mi a túl lassú? Nekem még egy 20 másodperces sem az, ami egy automatánál kb. elérhetetlen (átlag espresso arányt tartva).
Az extra finom őrlemény velejárója, hogy el tud dugulni időnként, takarítani is sűrűbben ajánlott. De aki ezzel együtt tud élni, azt elég jó kávékkal ajándékozza meg a gép. Régebbi Jurákkal legalábbis ez a tapasztalatom.

(#94837) konzumpro válasza Bazsee71 (#94836) üzenetére


konzumpro
senior tag

Juránál ha túlléped a nyomást, eldobja a főzést, érdekes OPV megoldás.
Könnyebb reprodukálni az optimális TDS-t automatán durvább őrleménnyel, gyorsabb lefolyással, a gyártók hamar rájöttek erre, nemrég volt ebből tudományos cikk, de lehet ragaszkodni az olaszos presszóhoz, csakhogy ott 1:3-as arányok vannak, nem lehet minden tökéletes.

(#94838) Bazsee71 válasza konzumpro (#94837) üzenetére


Bazsee71
őstag

Elég sok Jura gépet lőttem már be, max dózissal és legfinomabb őrleménnyel sem dobták el a főzést (S70 és S90 széria).
Tudományos cikket nem olvastam, de több tucat beállítást végigkóstoltam, nekem az itt leírt módszer volt a befutó. A kávék pedig messze voltak az olaszos presszótól. :)

(#94839) konzumpro válasza Bazsee71 (#94838) üzenetére


konzumpro
senior tag

Oké.

(#94840) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!
Ha másfél hétig nem fogom használni a GC-t, érdemes előtte leengedni a bojlerből a vizet?
Köszi.

(#94841) sz.zs. válasza Rush77 (#94840) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem felesleges. Amikor majd újra használatba veszed, akkor engedj ki belőle bőven.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94842) norkov84 válasza Rush77 (#94840) üzenetére


norkov84
tag

Szia!
Én is így jártam el mindig, ahogy Zsolt is írja. Bár ezt pár nap állás után is megtettem bekapcs után, hogy friss vízzel főzzek :)

(#94843) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, megjött az expolys megapakk, nekiesek az öreg vasnak, mint tót az anyjának :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94844) koxx válasza Parci (#94843) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Készíts egy timelapse videót a szerelésről, akkor a káromkodás se hallatszódik :D

(#94845) adampofaa


adampofaa
csendes tag

Ez a fehér kis "pumpáló" mod elérhető kishazánkban? Milyen formában keressek rá?
A kinti megfeleloje megvan icing decorator, de fogalmam sincs itthon, hogy keressem.

[ Szerkesztve ]

(#94846) koxx válasza adampofaa (#94845) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Régen ilyen volt a 3 kerekű biciklim kormányán a duda :D

(#94847) adampofaa válasza kaligula (#94768) üzenetére


adampofaa
csendes tag

Holnap nem jó, de valamikor a jövőben nagyon szívesen csatlakoznék. Van valamilyen platform (mail,fb csoport bármi a fórumon kívül), ahol ezt nyomon tudom kísérni mikor lesz ilyen alkalom? :)

(#94848) kaligula


kaligula
tag

Üdv! A minap beszéltünk arról, hogy várok mindenkit szeretettel a Blue pörkölőben gyakorlásra, cuppingra, géptesztre, vagy bármire, amire igény van. Kvázi közösségi térként használható a hely ilyenkor. Az egyszerűség kedvéért létrehoztam egy face eseményt jövő hét szombatra. https://www.facebook.com/events/625310721525329/ - itt lehet jelentkezni, ötletelni. A tér is látható a pörkölő oldalán.

rovidkv.reblog.hu

(#94849) Rush77 válasza sz.zs. (#94841) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi.
@Norkov neked is

(#94850) Toobee


Toobee
veterán

Megjött a Baratza sette 270 wi. A késeket szemre belőttem, aztán 2x5 gramm kávéval kb. jó szintre, a második dupla már tökéletes lefolyást adott. Nagyon légies, rögmentes az őrlemény, a mérleg pedig pazar.

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.