Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94951) Parci válasza sz.zs. (#94950) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hú, hogy imádtam ezt a darálót. egyszer kell egy ilyet megvenni és akkor meg van véve :D, nincs menetrögzítő, meg gates vezérműszíj, mert hörgő-zörgő málkőni ordibálás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94952) Parci válasza verti1 (#94944) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

idesüss, germalexnél van a pontos cucc, viton

a bimetálhoz meg 2 db 10x3,0 o-gyűrű kell :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94953) verti1 válasza Parci (#94952) üzenetére


verti1
tag

Na ugye...ritkán áldoznak a gyártók spec. tömítések kifejlesztésére csak akkor ha nincs más út. Erre vannak a szabvány megoldások.

(#94954) Parci válasza verti1 (#94953) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

informatikus-közgazdász vagyok, ez a gépészkedés nekem totál szűz terület. és mondjuk rutin híján én arról a kúpos furatba illeszkedő tömítésről sosenem tippeltem volna meg, hogy az egy sima o-gyűrű :B

közben azt már megolvastam, hogy szilikon > epdm az esetemben, mert mechanikai igénybevételnek nem lesz kitéve, egyéb nekünk releváns szempontokból meg valóban a szilikon a jobb (a rossz savállóság alatt gondolom nem a citromsavat kell érteni)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94955) verti1 válasza Parci (#94954) üzenetére


verti1
tag

Azért írtam, mielőtt 15 euro-t adsz egy 230 forintos gyűrűért. A legjobb a szilikon lenne, de a viton is jó lesz oda. A fekete ami benne volt az epdm, az is látod meddig szolgált. Pont ilyen megoldás van a Gaggia gőzcsapjánál. Az is egy sima o-gyűrű ami ilyen formát vesz a hő hatására az évek alatt.

(#94956) Parci válasza verti1 (#94955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tisztában voltam vele, hogy ezek filléres tételek, ha elérhetők, de azt hittem, már nem

mindenesetre nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen, így igazából már mindent be tudok szerezni hozzá. kár volt jól megtámogatnom az expolygont a szemre-randomra összevásárolt o-gyűrűkkel és dugattyútömítésekkel, de majd macgyverként felhasználom őket valamikor, valahol :DDD

apropó: a kartömítések is valamilyen szabvány gumigyűrűk vagy az azért kávégép-only?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94957) sz.zs. válasza Parci (#94951) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Tessék, csak tessék :D

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94958) zolnagy válasza Kulbi (#94948) üzenetére


zolnagy
őstag

Az AVX szűrő oldalán a szám mintha 20g-ra utalna, az IMS superfine oldalán látható számra rákeresve 21g-ot mond a gugli. Az AVX magassága 26mm, az IMS 28mm. Elég mély szűrők, sok örlemény fér beléjük.
Képek: [kép] [kép] [kép] [kép]

(#94959) verti1 válasza Parci (#94956) üzenetére


verti1
tag

Nincs mit. A kartömítés az pont nem ilyen. Az “kávés szabvány”

(#94960) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Tudom inkább az espresso dívik a topicban, de hátha érdekel valakit :)

Van egy eladó Hario Skerton Pro kézi kávédarálóm. Kb. 2 hónapja vettem, kotyogóssal (Brikka), v60-al, Chemex-el teljesen jól működik, de nagyobb szemcseméretnél french press / cold brew vonalon már túl inkonzisztens, ezért cserélem (espressohoz nyilván nem ajánlanám). Ez a Pro verzió, szóval alapból stabilabb a mechanizmus és egyszerűbb a szemcseméret állítás, mint a réginél.

(#94961) 72lakiluk válasza Cathfaern (#94960) üzenetére


72lakiluk
tag

Szépek ezek a Moak kanalak valóban :) de meglepődtem, hogy mennyire egyszerűek. Viszont érdekes, hogy mindegyiken van valami apró 'hiba'. Kivétel nélkül. Nem sérült a felület, valami más. Olyan fényezési féle :) Silent bontatlan csomagjában is látszottak a nyomok.

(#94962) RetepNyaraB válasza Cathfaern (#94960) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pedig nagyjából ugyanazt tudja presszóra, mint a kommersz Graef-ek. Tehát megfelel. Csak letörik a ember keze közben :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#94963) Cathfaern válasza RetepNyaraB (#94962) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Felőlem nyugodtan megveheti valaki espressora is :D Igazából a darálási idő lesz elég masszív azon a szinten, főleg ha több adagot is szeretne az ember. Finomságra akár le lehet menni vele török kávé szintig is, főleg így, hogy be lett lőve középre és nem súrlódik valamelyik oldalon :)

(#94964) Parci válasza verti1 (#94959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor marad a dremeles gumicsiszolás, undorító, de működik :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94965) radi8tor válasza PpenoO (#94874) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincsen, miért is kéne hogy legyen? Ha eltakarítod minden használat után akkor nem rakódik le semmi (saját tapasztalat).

⭐ Stella

(#94966) Parci válasza verti1 (#94959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, hát infók birtokában az összes szűrő és tömítés együtt, úgy, hogy mindenből veszek bőven tartalékot és a szűrő ims, 6 ezer darab forint. (a többi tanulópénz :DDD)

a tuning plusz rugó rozsdamentesből mégegyszer ennyi (pontosabban 3, mert ugyanannyiba került, mint 1..).

a loctite kazántömítő kb. 3e ft.

ennyiből fel lehet újítani jól. a kérdés most már csak a kazán marad. mivel a réz felületet megcsiszolva megint "ezüstös" fémszín jön elő, ezért kizárásos alapon mégiscsak aluméneum lesz ez. :( ezzel együtt használni fogom és kész... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94967) bacskait válasza Cathfaern (#94963) üzenetére


bacskait
tag

Hogyan lehet beállítani középre?

(#94968) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Kapszulás kávégépet szeretnék. A kérdésem, itt hogyan vannak a kompatibilitások?

Kinéztem a Tchibo Cafissomo gépet, akciós a Tcibo oldalán ha veszek hozzá egy rakat kapszulát. Ez így megéri, viszont a jövőben ehhez csak ilyen kapszulát tudok rakni bele? Vagy az Aldi Lidl stb. olcsó kapszulái is működnek vele?
Köszönöm.

(#94969) radi8tor válasza RAiN91 (#94968) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt kérdezz rá: [link]

⭐ Stella

(#94970) vicces1 válasza RetepNyaraB (#94962) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ha Te azzal egy világost konzisztens presszóra őrölsz, akkor térdre borulok, és ha nem is ízben, de legalább lefolyásban ezt igazolod. ;)
(Ellentétben egy bejáratott Graef-al bármikor)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#94971) horinori2


horinori2
csendes újonc

Sziasztok!
A fagyóban adagonként tárolva meddig tuti?

(#94972) norkov84 válasza norkov84 (#94578) üzenetére


norkov84
tag

Beszerelésre került egy BWT Aqa Drink Pure szett. Érzésre valahogy intenzívebbek az ízek a BWT kancsó + Oscar párnával összehasonlítva. Nem túl tudományos, de valahogy így tudom jellemezni.
Elméletileg ugyanaz a szűrő felépítése, mint a Bestprotect-é. Ezt igazolni nem tudom, de én fejlődésnek érzem a váltást.

(#94973) Cyberbeni válasza RAiN91 (#94968) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Én Nespressoból találtam a legnagyobb választékot. Én egy ilyet rendeltem (60k-ből 12k levásárolható): [link]
Itt is vannak a basic modellnél akciók (20k-ból 12k levásárolható, vagy 400 kapszula mellé ingyenes)

(#94974) konzumpro válasza norkov84 (#94972) üzenetére


konzumpro
senior tag

A magnézium nem rakódik le a gépben?

(#94975) sz.zs. válasza horinori2 (#94971) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem 3 hónap símán működik, de most találtam kb. fél éve elrakottat , valahogy elkerülte a figyelmemet. Roastopus Etióp, világos pöri, ma rákóstolok.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94976) PpenoO


PpenoO
őstag

Iberital Challenge darálom egyszer csak fogta magát és elkezdett durvább őrleményt darálni. Nem értettem hogyan sikerült neki összehozni, mivel nem állítottam rajta. Leszedtem a felső burkolatot és kiiktatva az őrlemény szabályzót tekertem a tárcsán kézzel. Még mindig nem kapok olyan finom szemcseméretet mint korábban és az őrlő szenved de nagyon, alig ad ki őrleményt és a motor fordulata is ingadozik. Bizonyára valami baja van. Tudtok valakit aki szerel Budapesten Iberital készüléket?

(#94977) Cathfaern válasza bacskait (#94967) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kezd onnan, hogy betekered maxtól 4 kattintásra, és meghallgatod, hogy körbeforgatáskor súrlódik-e. Ha nem, akkor hozzá ne nyúlj, mert csak megszivatod magad :)

Alulról ha megnézed a fix örlő részt négy csavar tartja. Azokat kilazítod, így tudod mozgatni. Betekered majdnem teljesen a mozgatható részt (mondjuk 2-3 kattintás teljesen betekert állapotból), majd addig tökölsz a "fix" rész mozgatásával amíg körbeforgatáskor semelyik irányból sem hallasz súrlódó hangot. Utána nagyon óvatosan visszatekered a csavarokat, és addig kínlódsz velük amíg masszív rángatás ellenébe is tartják a fix részt (ha túl laza, akkor ha megszorul a szem akkor elmozdulhat, és pár mm is számít), viszont nincsenek annyira meghúzva, hogy elhúzzák valamelyik irányba a fix részt, mert akkor megint súrlódni fog.

(#94978) horinori2 válasza sz.zs. (#94975) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Nekem is pont egy három hónapos lett gyanus. Normál helyett 15 mp alatt zúdult le ugyanolyan őrléssel. Az íz korrekt, csak a testesség hiányzott. Szóval 3 hónap kb. szerinted is. Ok. Köszi!

(#94979) Cathfaern válasza RAiN91 (#94968) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Régebben elég sokat kapszuláztam. Tchibo utángyártottam nem láttam még, illetve alapból is kevesebb a választék. Lidl / Aldi dolce gusto meg nespresso utángyártottakat árul. Szerintem Dolce Gusto-t akkor válassz ha az instant tejes cuccok megmozgatnak, Nespresso minden más esetben (az elég espresso közeli élmény tud lenni, Dolce gusto max. kotyogós szint). Tchibo-t én nem vennék. Amúgy ilyen "gépet ingyen hozzádvágják ha elég sok kapszulát veszel" akció mindegyiknél szokott lenni, csak időeltolásban :) Érdemes nézni az oldalaikat.

(#94980) sz.zs. válasza horinori2 (#94978) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Most ittam a ~ fél évesből, semmi baja. Ugyanaz a daráló állás, hibátlan lefolyás és íz.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94981) 3418


3418
csendes tag

Segítségeteket kérem. POD-s gépemnél csapoláskor a szivattyú pulzálva működik. Eddig folyamatosan adta a vizet. Mi lehet az oka?

(#94982) horinori2 válasza sz.zs. (#94980) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Múlt héten itt voltam Lelit opv szelep állítása ügyében. Nos nem volt beragasztva szerencsére. Kérdezném tőled, hogy jobb híján vakszűrővel állítottam be a 9 bar nyomást. Nem gáz?

(#94983) sz.zs. válasza horinori2 (#94982) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nyomásmérős kar hiányában, máshogyan nem is tudnád. Nem gáz szerintem...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94984) horinori2 válasza sz.zs. (#94983) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Ok. Köszi!

(#94985) norkov84 válasza konzumpro (#94974) üzenetére


norkov84
tag

Passz, de vízhálózatra kötésnél is mindenhol a BWT patront ajánlják, így nem gondolom.

(#94986) SoundON válasza horinori2 (#94971) üzenetére


SoundON
tag

Kb 2hete találtam a fagyóban ezt a 20grammos porciót, a 93,5 pontos, 2éves Gardelli Mzungu-ból. Szerintem pontosan ugyan olyan volt mint frissen. Simán visszanézek 1/2-1-2éves kávékat amiket mindig kiporciózva, kiszorított levegős zacsiban fagyasztok.

(#94987) RetepNyaraB válasza vicces1 (#94970) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Abban igazad lehet, hogy életemben nem ittam önszántamból világos pörkölést (persze mennyire világos), darálni meg ugyanebből kifolyólag pláne nem :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#94988) horinori2 válasza SoundON (#94986) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Kis mézes üvegekben tárolom. Hát a levegőt nem szorítom ki, de mindig dugig van 17.5-18 g kávéval. Megnézek holnap egy más fajtát.
Van egy pár 2-3 hónapos.

(#94989) 72lakiluk válasza SoundON (#94986) üzenetére


72lakiluk
tag

Basszus, akár egy bűnjel :)

(#94990) bluesfan válasza 72lakiluk (#94989) üzenetére


bluesfan
tag

Honnan tudod, hogy nem az?
"Látókörünkbe került, a Bp-i éjszakai életből jól ismert vállalkozó, aki előre megfontolt, aljas indokból elkövetett fagyasztási eljárást foganatosított a fent említett, kiskorú K.V. sérelmére."

(#94991) norby_42 válasza bluesfan (#94990) üzenetére


norby_42
aktív tag

:)
Amúgy a 2 éves kávé már nagykorú :)

Eat pasta, run fasta

(#94992) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

mini gaggia monológok vol.47: miközben olvasgattam róla a typisch külföldiai fórumokon, szembejött egy komment a géppel kapcsolatban egy bizonyos SiD- nevű felhasználótól :Y

nosza, virtuális pennát ragadtam, és írtam a hazai sztárpörkölő oszlopos tagjának, hogy aztán a szoftverek istene meghiúsítsa a kapcsolatot (miszerint spambe qrta a levelem)... de ez sem állíthatott meg minket, mert SiD- feltűrte az ingujját és nyakig merült a spam mocsarában, hogy onnan túrja ki az értékes kérdéseimet egy hét spéttel :DDD

...és igen, volt neki ilyen gépe!
...nagyon akarta szeretni, de egy rakás szar. és reméli, hogy sikerült fellelkesítenie ;]

visszazaccolt a kazánba, és szétszedés nélkül nem is takarítható -- ezt tudtam.
túl rövid a lökethossz és a rugó -- ez gyanús volt szemre, de nem tudtam.

úgyhogy innentől ez utóbbitól lehet parázni, az eddigi parák upgrade-elve!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94993) soldier2 válasza Parci (#94992) üzenetére


soldier2
őstag

Kitartást :). Ezek közül avisszazaccolás lenne gáz, de ha jó a dugattyú töítése akkor erre elég kicsi az esély. A többivel lehet élni, de szeretni kell.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#94994) vicces1


vicces1
aktív tag

Cimborával megvetettem a sage-t, holnap itt lesz.
( már jobban várom mint Ő! :D )

Nekem kell majd belőni, mire érdemes figyelmet fordítani?
Illetve garancia vesztés nélkül le tudom szabályozni az opv-t 15 barról, vagy nem annyira érdemes, mert eleve tudunk vele előáztatni?

PY Grandit kap első étkezésre, hogy érezze a szeretetet, bár az őrlőt lehet belövöm nagyjából a múltkori aldis döglöttel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#94995) konzumpro válasza Parci (#94992) üzenetére


konzumpro
senior tag

Felsőszűrőre papír?

(#94996) 72lakiluk válasza vicces1 (#94994) üzenetére


72lakiluk
tag

Egy döglöttel hogy lehet belőni az őrlőt ? :F Ott nem kapsz értékelhető lefolyást. Csak idegbajt :) Sok szerencsét hozzá. Én egy percig sem hezitáltam a garancián, bár ennél a gépnél lehet másképp döntenék.

(#94997) konzumpro válasza vicces1 (#94994) üzenetére


konzumpro
senior tag

Jó kis cucc, lassan egy hónapja használom. Szerintem nem 15 baros az OPV-je, hanem gyárilag 10 körüli. Valahogy hamarabb nyit befulladáskor, hallani hogy cicereg.
10 másodpercig tudsz előáztatni (elvileg 6 bar), utána mindenképpen ráereszti a nyomást.
A gyári beállítás nem rossz amúgy, mindig visszatérek hozzá de azért vannak problémás kávék amiknél jó rövidebbre venni az alapból 1:2.5-3-as arányt.
Spec kávéknál a legalacsonyabb hőfok vált be, az itt 90 fok. A legnagyobb 96, középállásban 93.
DM-es kevert vízzel érdemes itatni szűrő nélkül, vagy szűrővel jó a pesti 15 nk-s csapvíz, de itt pl. 27 nk kemény a víz, ide nem elég a szűrő, kell egy előszűrés Laica kancsóval (ez éppen a magnéziumos fajta).
Az őrlőt kell csak belőni. Időnként érdemes szétszedni és kiporszívózni, én adagonként őrölök, 9.5-re van szimplához beállítva az őrléshossz és 9-10 grammokat őrölök szimplához.
A döglött kávékat kár benne áttolni, úgyis adott kávéhoz kell belőni az őrlőt, a döglöttel meg addig közelíted a késeket hogy már összeérnek, mégse lesz normális lefolyás. Érdemes fülre megtalálni ahol már összeérnek a kések, lesz egy kis nyoma amin paráztam is pár hete, de semmi gond nincsen, ha már megvan a null pont, nem tekered le 3-nál lejjebb egy kávé kedvéért sem, oda már nyomásfokozó kosár kell vagy kotyogó.
Szimplához itt 18-19 másodperc ami optimális, de ez az olaszos 1:3-as mennyiséghez tartozó idő, szóval igazából jóval rövidebb idő az optimális hossz 1:2-es arányhoz. És mivel lassú lefolyásnál nyit az OPV is és a volumetrikus adagolás ezt leszarja, beleszámít az eldobott víz is a mért mennyiségbe, így eléggé ingadozó a mennyiség, főleg ha még váltogatod is a kávéfajtákat.
Ahogy a használati utasításban a szimplafalú kosár kapcsán írják: Ezek lehetőséget adnak arra, hogy egy életen át kísérletezzen az őrölt kávéval, az adagolással és a tömörítéssel a készített kávé kiegyensúlyozott ízének elérése érdekében.

(#94998) bluesfan válasza 72lakiluk (#94996) üzenetére


bluesfan
tag

"Egy döglöttel hogy lehet belőni az őrlőt ? "

Ahogy írta is: nagyjából. Szerintem a döglöttet nem lefolyással akarja tesztelni. Szemre, tapintásra simán be lehet állítani akár döglött kávéval is, hogy ne a frankót kelljen elpancsolni, aztán az igazival jöhet a finomhangolás.

(#94999) SoundON válasza 72lakiluk (#94989) üzenetére


SoundON
tag

A 6 x 8cm-es kis "drogos zacsi" eleve bűnjel :)

(#95000) SoundON válasza bluesfan (#94990) üzenetére


SoundON
tag

...a portafilterről a vért már letöröltem ;]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.