Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94451) Dozbik válasza konzumpro (#94450) üzenetére


Dozbik
tag

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy 2015-ös román gyártású GC-om van. :(

(#94452) SteelCowboy válasza SteelCowboy (#94104) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Az ígért jó minőségű képek a még mindig eladó Gaggia Classic-ról.

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#94453) bbuffy


bbuffy
senior tag

Hopp...hopp...

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94454) konzumpro válasza Dozbik (#94451) üzenetére


konzumpro
senior tag

Hát, azért az automata is szopóroller. Ugyanúgy hőhiányos, instabil és még szemetel is, úgyhogy a vége mindig az hogy főzésenként preparálás, takarítás. Akkor meg már inkább egy normális karos meg őrlő.

(#94455) norkov84 válasza bbuffy (#94453) üzenetére


norkov84
tag

Igen, amikor néztem vásárlás körül, már volt videó is yt-n a prototípusról.
Igazából egy érintős, új kijelző a legfőbb újdonság, automata stoperrel.

Expoly be is árazta már:
[link]

Nekem még a v3-m jobban tetszik összességében.

[ Szerkesztve ]

(#94456) verti1 válasza Bazsee71 (#94447) üzenetére


verti1
tag

Köszi, ránézek akkor a jövő héten.

(#94457) Dozbik válasza konzumpro (#94454) üzenetére


Dozbik
tag

Ez igaz, az őrlőről meg is feledkeztem valahogy. :D

(#94458) freaghill


freaghill
őstag

Ma voltunk Sopronban, betértünk a kultúrpresszóba is, rendben van a hely, ízlett nekünk. :)

(#94459) maross válasza Dozbik (#94448) üzenetére


maross
veterán

Kupon mindig lesz, 40%-osat kivarnam. Ezeket joval olcsobban is adták philipsék. Ha mar automatara downgradelsz, ne fizess egy vagyont erte. Ha nem kell az extra funkcio (hasamra utok +2 fele ital, es egy fokkal jobb habosito), olcsobb szeriabol vennék.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#94460) bbuffy válasza norkov84 (#94455) üzenetére


bbuffy
senior tag

Szép ára lett. Mondjuk euro baszott be nagyon. Szivtam en is a fogam az előrendelésnél. Bár volt egy szép kedvezmény, de ugy is hard. :D

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94461) Parci válasza norby_42 (#94442) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ezt olvastam. aeropress papír a pogi tetejére tutira megoldja, de majd meglátjuk, milyen a felsőszűrő. talán azt írták, hogy valami standard astoria rakható rá. hátha van a sűrűbb ims, azon nem hiszem, hogy átmenne az őrlemény.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94462) bl4ze válasza Parci (#94461) üzenetére


bl4ze
veterán

Most én is rendeltem egy hónapja 200 darab 60mm papírt, remélem csak befut végre...

03 May 2020 07:38 Picked up
05 Jun 2020 07:30 Hungary, Arrived at destination country airport

.:. bl4ze .:.

(#94463) Lefty


Lefty
addikt

Valami épkézláb kis elektromos tejhabosítót tudtok ajánlani? Mondjuk a brikkás kávét felönteni egy kis tejhabbal (nem magamnak lesz). Az se baj ha lehetne állítani, hogy milyen kemény legyen a hab.

(#94464) koxx válasza Lefty (#94463) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

[link]
Ha sokkal komolyabb kell akkor Sage bmf600 vagy Nespresso barista.

[ Szerkesztve ]

(#94465) Lefty válasza koxx (#94464) üzenetére


Lefty
addikt

Köszönöm, de ez nem melegíti fel a tejet. A Sage meg azért már túl sok egy kis dologhoz. Valami ilyenre gondolnék [link]
De nem tudom melyik jobb esetleg a másiknál, ilyen árban van egy csomó.

[ Szerkesztve ]

(#94466) koxx válasza Lefty (#94465) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Berakod a mikróba aztán felhabosítod.

(#94467) Sic.Transit


Sic.Transit
csendes tag

Srácok, valakinek van elfekvőben lévő Gaggia naked karja? Az ismert céges linkek nekem is megvannak, de gondoltam, hátha valakinél csak a helyet foglalja.

[ Szerkesztve ]

(#94468) norkov84 válasza bbuffy (#94460) üzenetére


norkov84
tag

Jaja. Bevezetése is megcsúszott, novemberben még márciusra ígérték, csak a korona közbeszólt.
Az enyém még február elején pont be tudott érkezni, nem kicsit örültem utólag, hogy még pont jókor szántam rá magam :D
Igaz, akkor olcsóbb volt a listaár, de kedvezmény nem volt :(

Kíváncsi leszek, hogy válik be nálad az új verzió.

(#94469) printer71


printer71
csendes tag

Sziasztok !

Vettem egy ilyen kis csili-vili készüléket , az Iberital őrlő is jön nemsokára , de nem találok hozzá magyar használatit . Nem tudna valaki linkelni vagy küldeni egyet hozzá ?

Baby Twin

(#94470) bbuffy válasza norkov84 (#94468) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sehogy mert nem r58 lesz. :) Valoban félreérthetően irtam. Chronometro r. Kap egy NZ-t. Kész a mennyország. Nekem.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94471) kahvesi


kahvesi
csendes tag

Üdv!
Keresek megvételre 1 db Molinari üveg cappuccinós csészét (alj nem szükséges). Kérem akinek van elfekvőben, keressen privátban.
Köszönöm!
Kahvesi

»Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır«

(#94472) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, kaptam képeket a peppináról, pontosabban kettőről. azért közelebbről nézve őket már nem valami szépek, pontosabban azok, de közel sem hibátlanok. úgyhogy elengedem a témát egyelőre, aplimont lesz és kész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94473) bbuffy válasza Parci (#94472) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én meg kaptam egy 120 euros offert a masik minire. Francba :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94474) Parci válasza bbuffy (#94473) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az nagyon jó ár, de attól tartok, hogy ha nem szép és szépet akarsz, rohadt nehéz hozzá bármit találni. persze az lesz a csúcs, ha az enyém kétszer annyiért mégsem elég jó :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94475) bbuffy válasza Parci (#94474) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem szép, valóban. Nem is veszem meg. Csak felqurt ez az offer :D
mondjuk csak a házon van esztétikai hiba, az meg fényezés max.

jobban megnezve nem csak ott.skippelem.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94476) soldier2 válasza Parci (#94426) üzenetére


soldier2
őstag

Ugyanezzel a nyomorult hernyócsavarral rögzülnek a HG-1 fogaskerekei is. Ha ki kell venned, csak óvatosan az erőlködéssel ha nagyon belekötne a menettömítő, én túl "megtéptem" és szétnyílt a csavar feje. Öröm volt kiimádkozni :)
Remélem ideér a Mini gaggiád. Igazi matuzsálem az a gép.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#94477) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Urak, jó leszek ezzel az őrleménnyel cold brewra? 4 full tekerés a Kinun.

(#94478) verti1 válasza soldier2 (#94476) üzenetére


verti1
tag

Ha nem enged a menetrögzítővel berakott csavar és gyenge a csavar feje akkor melegíteni kell. Persze nem mindenhol lehet melegíteni, de általában megoldható. Hőlégfúvó vagy sokszor ilyen kicsi csavaroknál elég a forrasztópáka lokálisan.

(#94479) Parci válasza verti1 (#94478) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lyézusom, felgyújtom az egészet, ha még ilyenek várnának rám. szépen adagoljátok a thrillert :DDD, eddig azt hittem, hogy csak az a gond, hogy kitekeredik magától, és ha rögzül, probléma megoldva örökre.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94480) norby_42


norby_42
aktív tag

Hogyan ne használjuk a Peppinát...
https://youtu.be/3j8Ip__Lj2E

Eat pasta, run fasta

(#94481) verti1 válasza Parci (#94479) üzenetére


verti1
tag

Ha most belekötött egy életre akkor nem lesz gondod vele...
Ha szart se ér és elindul akkor meg ki tudod tekerni...

[ Szerkesztve ]

(#94482) Parci válasza verti1 (#94481) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is így gondoltam, de most behoztál egy új szempontot: a csavar beleköt egy életre, de a kis hegyes feje elnyalódik és így már nem látja el a funkcióját. akkor komolyan elmegyek a málkőni hq-ra...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94483) verti1 válasza Parci (#94482) üzenetére


verti1
tag

Azért mondtam a melegítést, hogy ha elhamvad a motor pl. és le kell szedni a tárcsát akkor ne legyen horror...

(#94484) bbuffy válasza Parci (#94482) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sztem Tajgetosz. :DDD

urak!
a harom Kinu kozott van kulonbseg, orlemenyre?
illetve jobban orol mint az 1Z presso?

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94485) soldier2 válasza Parci (#94479) üzenetére


soldier2
őstag

Reméljük nem vár rád hasonló. Nálam is csak azért jött elő, mert USA-ban az előfőzött rizs puhább (a gyártó azzal javasolja a kések bejáratását, de az itthoni túl kemény, a vízszintes és függőleges tengelyeket összekötő fogaskrekek meg elmozdultak az erő hatására, a csavarkák meg nem bírták a túlzott szorítást). Vettem újakat, azokkal már évek óta nincs baj - igaz nem is bontottam ki a fogaskerék házat, hogy mi újság :).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#94486) bluesfan válasza bbuffy (#94484) üzenetére


bluesfan
tag

Keress vissza, a kinuk közti különbségek már ki lettek vesézve. Az 1zpresso vs. Kinu pedig attól függ, melyikből melyik típus.

(#94487) Csabszin


Csabszin
csendes újonc

Van tapasztalatotok a S Jollyval presszótól hány racsnyira van kb a filtertartomány?

Van értelme SJ-val filterkávét erőltetni?
Nekem jó-jó (főleg a gyümölcsösebbek), de nem az igazi....

Mazzer SJ, GC2018+PID, kézi pörkölő "szita" házi fedővel, gázláng-elosztó

(#94488) bbuffy


bbuffy
senior tag

Major
[ [link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94489) Krajcsi


Krajcsi
csendes tag

Sziasztok!

A 17 v 18 grammos Pesado verseny szűrőkkel van valakinek valamilyen tapasztalata?

Tuning GC-hez használnám, jelenleg alap 18 g IMS kosarat használok. Szerintetek megéri a kétszer annyi pénzt?

Vagy esetleg van valamilyen egyéb javaslatotok?

A cél az előre lépés lenne ízben.

Köszi előre is a válaszokat :N

(#94490) kzoltann válasza bbuffy (#94484) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Örleményre nagyon semmi, ugyanazt a kést használják. (plusz lehet hozza venni külön brew kést is)
Anyaghasználatban ahogy növekedik az ár ugy egyre kevesebb a muanyag benne.
Legfobb különbség a Phoenix és Simplicity/Sima között, hogy takaritás/szétszerelés után elvileg a Simplicity és M47 ugyanoda áll vissza. Phoenix el tud kicsit csuszni (ez személyes tapasztalat is, kb 0.2-0.4 fokozattal mindig mozog elore hatra takaritas utan)

(#94491) bbuffy válasza bluesfan (#94486) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igazabol a felsőosztályos 1Z k, nyilvan.

Kzoltann köszi, akkor örlemény kb ugyanaz.

meg csak tervezgetek, majd szeretnék egy jó kézit, ha vinni kell, 100 at nem szánnék rá.
Varok mig beakad hasznaltan vmi sztem. Commdante nem teszik, kiesett :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94492) norkov84


norkov84
tag

Kicsit megszívatott a Major tegnap. Bekapcs után se kép, se hang. Van benne egy kis elektronika, ami az “E” funkcionalitását valósítja meg kb. (programozható 1-, 2-csészés és folyamatos őrlés funkció), ami egy belső tápot kap micro USB-n. Elég hamar kiderült, hogy a tápegység halt meg. Persze vasárnap du. nem tudtam olyan igényes megoldást, mint benne volt, így kapott egy lengőaljzatot (230V), bele egy sima telefontöltő táp, hozzá micro USB kábel. Szerencsére van hely az aljában, mindezt bepakolni :)

Akinek csak sima nyomógombos működtetés van Mazzeren (pl. Fragola-féle ZM Royal ugyanilyen gombbal van, mint nekem), ott ez hogy van bekötve? Addig megy, míg a gombot nyomjátok, vagy azzal kapcsoljátok ki-be, és a két nyomás közt folyamatosan megy?

Köszi!

(#94493) jana86 válasza norkov84 (#94492) üzenetére


jana86
csendes tag

A gomb ki/bekapcsolja, nem kell folyamatosan nyomni.

(#94494) norkov84 válasza jana86 (#94493) üzenetére


norkov84
tag

Köszi!
Ha a mostani táp is meghal, átkötöm én is úgy, ha addig még nálam lesz :D

(#94495) bbuffy


bbuffy
senior tag

Ha vkit érdekel, jött email, ujra van moak kiskanál a német Kaffecentrale oldalon.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94496) Toobee válasza bbuffy (#94495) üzenetére


Toobee
veterán

Egy csoportos beszerzésben benne lennék a szállítási költségek minimalizálása érdekében (Bp), valami kávét is vennék.

https://barbieripnk.hu/

(#94497) Madrid


Madrid
újonc

Eladó szép állapotban lévő La Pavoni Domus BAR darálós kávéfőző. Hibátlanul működik, viszont a felsző szűrő tömítése használatba vétel előtt cserére szorul, ez az új tulajdonosra vár.

Eladás oka, hogy nem használtam annyit, hogy érdemes legyen megtartanom.
Előző hirdetés: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=136&t=141701&p=2479204&hilit=domus#p2479204

Ajándékba adok mellé 1 db IMS dupla szűrőt, 1 db alu tampert és db vakszűrőt.

Ára fix 100.000,-Ft (plusz az esetleges postaköltség. Bp.-en a XVIII. kerületből vihető el. A kávéfőzőt a használatból kivontam, várja új tulajdonosát. :)
Érd.: 06voda9negyven2ötvenöt30.

(#94498) bbuffy válasza Toobee (#94496) üzenetére


bbuffy
senior tag

Részemről deal.

[link]

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94499) bbuffy


bbuffy
senior tag

Urak!

vki irta hogy van kódja ha tadamm terméket vásárolna az emberfia.
kószi ha még aktualis.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94500) Silent77 válasza bbuffy (#94499) üzenetére


Silent77
veterán

jelen!
Megy PM-be.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.