Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94751) Sic.Transit válasza Lefty (#94685) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Nekem a James Hoffmann ultimate V60 videó receptje fényesen bevált.

Néha ki szoktam mellette próbálni az "ötödölő" módszert, azaz 1/5 részben öntöm föl 30 másodpercenként a vizet.

Mindkét esetben 60g/L a kv/víz arány.

(#94752) CB


CB
senior tag

Eladó egy vadonat új IMS szimpla szűrő.
Érdeklődni privátban..

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#94753) haten válasza Parci (#94734) üzenetére


haten
tag

Ha lenne olyan ismerősöm, én elvinném hozzá finoman homokszóratni, és kész. Szép felület lenne, és nem vállik le időnként a nikkel róla.

(#94754) Bazsee71 válasza Sic.Transit (#94751) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha valaki még vásárlás előtt áll, akkor a Hario Switchet bátran ajánlom. Elég vagány, hogy az első 40-60 másodpercre el lehet zárni.

(#94755) 2007ath válasza hkarcsii (#94729) üzenetére


2007ath
aktív tag

"Gaggia-hoz milyen szimpla szűrő javasolt?"

Nekem kétféle van:
1./ IMS "The Single" szűrő 8,5g H21,5mm [link] - 4.305 Ft
2./ Marzocco 1 csészés szűrő 7gr [link] - 876 Ft

Az a helyzet, hogy a Marzocco fényévekkel jobb eredményt ad. Teszi ezt úgy, hogy mindenféle kezdetleges (barkács) eszközökkel tamperolok, mivel be kell még szerezni hozzá egy 41 mm-es tampert és tampersegédet (tölcsért). Ez utóbbi egyelőre hiánycikk.

A "Single" egyetlen előnye, hogy nem kell hozzá másik tamper, a duplához használt 58 mm-es ehhez is jó.

(#94756) Ck.


Ck.
addikt

Ez a topic miért a ‘Lokál’-ban van?

(#94757) uffneked válasza waxos (#94733) üzenetére


uffneked
aktív tag

Éppen levelezek a quickmillel gozkar/naked pf ügyben... nagyon lelkesek, de nekik tuti nincs. Most ilyen olasz resellereket kaptam, meg hogy goodluck. :(((
Gozkarotok nincs esetleg 0650-hez fölöslegesen? Lassan ramennek a latte artra... ;]

(#94758) bbuffy


bbuffy
senior tag

IMS szűrő elkelt urak.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94759) radi8tor válasza Ck. (#94756) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert szakmaiban nem megengedett a bizniszelés.

⭐ Stella

(#94760) Illesvik válasza uffneked (#94757) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Üdv!

Elvileg nem lehetetlen, a kérdés hogy itt a képen milyen kar van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#94761) 72lakiluk válasza Illesvik (#94760) üzenetére


72lakiluk
tag

A készítője lehet mindjárt meg is válaszolja :)

(#94762) Flashback válasza Bazsee71 (#94754) üzenetére


Flashback
addikt

Itthon be lehet ilyet szerezni?

Mod: Megvan 27K :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#94763) flash-


flash-
veterán

sziasztok

egy -DeLonghi EC 685 Dedica kávéfőzőből hogy lehet kihozni valami jobbat?
nem rossz ez, avx brazil, stb kávékat iszok vele, elég finomat főz egyébként..
illetve valaki adna infót hogy egy avx brazil jellegű kávéból mennyit daráljak hozzá, és mekkora mennyiségű legyen a kifolyt kávé ?

illetve milyen őrlőt ajánlanátok hozzá?(most egy 5 ezer forintos körkéses bosch van)
nem tudnék sokat áldozni rá, de mégis mi az a befektetés ami már szintugrás?(őrlőre gondolok)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#94764) kzoltann válasza flash- (#94763) üzenetére


kzoltann
aktív tag

1. 51mm normal szurokosar, nem pressurized amit adnak [link] Nekem ilyen volt. Kis tuning kell hogy a karban levo muanyagot kicsavarod es a szegelybol levagsz kb 1crntit.
2. Orloben a legolcsobb minosegi ugras az avx-s alin ha felkutatod eleg jo aron megkapod 12-15 korul [link]
3. Normal homerseklet eleresehez erdemes az elso csapolast uresen kiengedni a 2.-4. Csapolas mar 3-4 fokkal fentebb van altalaban finomabb volt

[ Szerkesztve ]

(#94765) X_C válasza kzoltann (#94764) üzenetére


X_C
tag

Milyen keresőszóval lehet előcsalogatni az ali kínálatából?

(#94766) waxos válasza uffneked (#94757) üzenetére


waxos
csendes tag

A nyitott karra már írtam fentebb, de a gőzkar az picit még macerásabb. Én eddig két 0650-est vettem, de már egyikhez sem volt meg a gőzkar (azokat biztos valami szublimálódó anyagból gyárthatták, vagy talán inkább valamelyik olasz háztartás spájzának mélyén hánykolódnak elszakadva az anyagéptől... :U ). Viszont teljesen lehetetlennek se mondanám a küldetést, mert utólag nekem is csak lett egy, sőt az első géphez, még normál kart sem jót küldött az eladó, de az ebayen akkoriban éppen árultak egyet. Az olasz ebayen egyébként vannak fent olasz lomisok, akik árulnak régi Quick Mill háztartási gépeket talán őket érdemes kérdezgetni a készletekről. Latte art-ra meg talán van alternatív módszer (pl Dritan Alsela) is.

(#94767) uffneked válasza Illesvik (#94760) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ez nem 0820? Annak ilyen “bumszlis” a fogoja.
0820hoz van minden, elvileg ugyanúgy 3 karmantyuja van... rakerdezek a boltosoknal, hátha.

(#94768) kaligula


kaligula
tag

Üdv mindenkinek!
Rég jártam már erre, viszont volna egy hírem a hobbistáknak: a pörkölő üzemünkben kialakított oktató/gyakorló teret szeretnénk élettel megtölteni. A 9.kerületben vagyunk, van pár gépünk, amit lehet használni, kísérletezni, cuppingolni, bármit, anyagáron (elhasznált kávé áron). Ha valakit érdekel, keressen bátran. A cél a közös tapasztalatszerzés.

rovidkv.reblog.hu

(#94769) Bazsee71 válasza Flashback (#94762) üzenetére


Bazsee71
őstag

Coffeedeskről megvan a feléből is. :)

(#94770) koxx válasza kaligula (#94768) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Blue Bird?

[ Szerkesztve ]

(#94771) kaligula válasza koxx (#94770) üzenetére


kaligula
tag

Az lenne. De hozott kávé is játszik, a cél az lenne, hogy sok tapasztalat gyűljön

rovidkv.reblog.hu

(#94772) koxx válasza kaligula (#94771) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ascaso gepet mar voltam nalatok kiprobalni valamikor tavaly november korul. De elneznek majd valamikor.

(#94773) kzoltann válasza X_C (#94765) üzenetére


kzoltann
aktív tag

A coffee grinder kifejezessel mentem :)
$60 eu warehouse - [link] (1 oraja még $53 volt)
$40-$45 kina - [link]
$36 kinabol - [link]

Kinai rendelesnel azert nagy az esély, hogy fennakadsz vámon az +27% importáfa és 3000-5000 eljárási dij. És akkor ugy már kb 15k jön ki a $36 opcio

[ Szerkesztve ]

(#94774) Mylord3 válasza kaligula (#94768) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

"...a pörkölő üzemünkben kialakított oktató/gyakorló teret szeretnénk élettel megtölteni. A 9.kerületben vagyunk,..."

Nem inkább frissen pörkölt szemes KV-val kellene? :D Amúgy Ferencvárosban közelebbről hol?

(#94775) koxx válasza Mylord3 (#94774) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#94776) bbuffy válasza koxx (#94775) üzenetére


bbuffy
senior tag

Hu, ez tolem ot perc kb. Siman benne lennek egy ilyen buliban. :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94777) koxx válasza bbuffy (#94776) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tőlem 4 percet ír autóval, 13p busszal. Ebből következhet, hogy nem laksz messze tőlem. :DDD
Én is mennék vmikor.

[ Szerkesztve ]

(#94778) Mylord3 válasza koxx (#94777) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Tőlem pedig fél napot gyalog! :DD
Na de komolyan: ez Ferencváros nem kimondottan turistacsalogató része, de gondolom, talán nem is a legfőbb szempont ez a cégnél. :)

(#94779) kaligula válasza Mylord3 (#94774) üzenetére


kaligula
tag

hát kávéban az élet :D de komolyan, szeretnék én is akár egy fix kávés napot kint, amikor szétszedünk mindent és koffeinmérgezést kapunk.
Közelebbről Illatos út 7.

rovidkv.reblog.hu

(#94780) koxx válasza Mylord3 (#94778) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nos nem egy Halaszbastya kornyeke valoban :) de semmi gond nincs ezzel, ipari kornyek az ilyen mindenhol. Az uzem maga nagy tagas.

(#94781) bbuffy válasza kaligula (#94779) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nekem bmikor jó.

inditunk listát rá?
1. én :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94782) kaligula válasza bbuffy (#94781) üzenetére


kaligula
tag

Nagy barátja vagyok az önszerveződésnek. Lényegében ha összejön pár ember, tudunk egyeztetni és nosza. akár facebook esemény, vagy ahogy tetszik.

rovidkv.reblog.hu

(#94783) X_C válasza kzoltann (#94773) üzenetére


X_C
tag

Király, köszi szépen!

Másik téma: La San Marco SM90A daráló
Most érkezett meg jófogásról egy '99-es gyártmány, viszont nem sikerül életet lehelnem bele.
Hogyan működik ennek az automatikája?
A főkapcsoló bekapcsol, és a másik oldalán a kisebb kapcsolóval el kellene indulnia a motornak, nem?
Csináltam egy videót is.

(Az eladónál működött még, szóval valószínűleg én csinálok valamit rosszul.)

(#94784) koxx válasza kaligula (#94782) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hétvégén is lehet ilyen esemény vagy csak hétköznap?

(#94785) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Paljoc dekaf presszóra van valakinek saccperkábé beállítása? Őrlemény? Hőfok?

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#94786) T1b33


T1b33
tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. 2009-es "made in EU-s" Gaggia Classic háza krómozott acél, vagy alumínium?

(#94787) sz.zs. válasza T1b33 (#94786) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szálcsiszolt rozsdamentes acél.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94788) bbuffy válasza X_C (#94783) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ennek mennie kéne. Rá kene mérni.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94789) Toobee válasza bbuffy (#94781) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem is pár perc (bringával, autóval).

https://barbieripnk.hu/

(#94790) Toobee válasza RetepNyaraB (#94785) üzenetére


Toobee
veterán

Nagyon finomra kell őrölni, a hőt is szereti. Nekem nem annyira jött be, de akinek vettem, kedveli.

https://barbieripnk.hu/

(#94791) kaligula válasza koxx (#94784) üzenetére


kaligula
tag

megbeszélés kérdése. Szombato délben simán

rovidkv.reblog.hu

(#94792) RetepNyaraB válasza Toobee (#94790) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi, közben csapre vertem. 9 g, menet közben tekertem a darálót, mert láttam baj lesz, ha nem finomítok rajta. 90 fokra raktam, abból nem lehet baj és nem is lett.
Nem egy specialty ízélmény bomba, de nekem ez az uncsi, délolasz, savmentes, no citrus vonal jön be amúgy is. Ráadásul dekaf; winwin :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#94793) stereofan válasza X_C (#94783) üzenetére


stereofan
tag

az ilyen és hasonló darálókban gyárilag beépített reteszelés van: ha rajta van a babtartály akkor az a nyelv ami benyúlik a géptestbe az egy mikrokapcsolót szokott működtetni,
illetve mágneses érzékelő is szokott lenni (pl. rossi rr45-nél), valamint a őrlemény tartályban is van szintérzékelő mikrokapcsoló(k).

ez a gombos működtetés nem gyári megoldás, ilyenkor kérdéses mi hová lett köve.
ha nincs tartály használva akkor ezeket érdemes mind kiiktatni (valószínűleg ki is lett, a tartály mikrokapcsoló kivételével)

próbáld meg azt a hegyes működtetőt megmozgatni, vagy ki-be húzni hátha elindul.
vagy esetleg vedd ki és egy csavarhúzóval, vagy csavarral próbál meg működtetni, úgy, hogy a kis gombbal egyszerre legyen benyomva.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#94794) norkov84 válasza kaligula (#94791) üzenetére


norkov84
tag

Milyen gépparkkal, illetve milyen “lehetőségekre” gondolsz? Engem pl. borzasztó mód érdekelne, ha valaki megtanítaná a latte art alapokat, és jól begyakorolnám, hogy valami szebb eredményt tudjak önteni (alap mintákat), mert egyelőre ritkán akar sikerülni... ilyen is lehetséges, vagy más lenne az irányvonal?

(#94795) koxx válasza norkov84 (#94794) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vannak kicsi 1 karos és nagy 2-3 karos ascaso gépek, talán fio 64 őrlő rémlik még, de tuti van még más is csak nem emlékszem rá. Biztos, hogy többen is tudunk neked segíteni :)

(#94796) kfjoco


kfjoco
csendes tag

Üdv.Van egy Gaggia classic főzőm ,nestle vera vízzel használom kb másfél éve gondolom ráférne egy citromsavazás ,valaki leírná hogy kell csinálni és mennyi citromsav kell bele.Köszönöm.

(#94797) kaligula válasza norkov84 (#94794) üzenetére


kaligula
tag

Az lenne a lényeg, hogy ha valaki érdeklődik a kávézás iránt, de nem szeretne egy egész képzésért fizetni, akár egymástól is tudunk tanulni. A pörkölő számára ebben az a buli, hogy kapjunk visszajelzéseket a termékeinkről, alakuljon ki egy aktív közösség, akikkel mi is tudunk fejlődni. Persze van lehetőség egyéni tréningre is, abszolut megbeszélés kérdése. lehet, hogy kissé bullshitek hangzik, de tényleg azt szeretném, ha kihasználnánk az adottságainkat. :R

rovidkv.reblog.hu

(#94798) radi8tor válasza kaligula (#94797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szuper kezdeményezés! :C

⭐ Stella

(#94799) koxx válasza kaligula (#94791) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Zsir, nekem megfelelne. :)

(#94800) stereofan válasza kfjoco (#94796) üzenetére


stereofan
tag

egy-két evőkanál citromsavat először feloldasz egy pohár langyos vízben, jól elkeverve, utána ezt beleöntöd a tartályba, kb. egy liter vízbe, ezzel szakaszosan átöblíted a gépet, ne hagyd sokáig állni benne. lehet a fej felé vagy a gőzcsövön keresztül is kiengedni. utána alapos átöblítés, kóstolás esetleges maradék citromos íz után.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.