Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94701) bbuffy válasza Parci (#94699) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sztem fragola tud ilyet. Nekem is kromoztatta anno a rocketet.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94702) bacskait válasza Parci (#94698) üzenetére


bacskait
tag

Paeci!
Kérdezd meg Francesco-t, Hátha van neki. Nekem a Zerowatt-hoz tudott adni.
[link]
Jaja! Van nála:
http://www.francescoceccarelli.eu/Faidate/diy-aplimont.htm
http://www.francescoceccarelli.eu/Faidate/aplimont/guarnizioni_minigaggia_eng.htm

[ Szerkesztve ]

(#94703) koxx


koxx
MODERÁTOR

Kértem árajánlatot gyári ascaso naked portafilter karra, átszámolva ~52e ft. Azt hiszem el tudom engedni. :o

(#94704) bacskait válasza Parci (#94698) üzenetére


bacskait
tag

Bocs, a nevedet sikerült elrontanom. :R

[ Szerkesztve ]

(#94705) Bazsee71 válasza koxx (#94703) üzenetére


Bazsee71
őstag

Eszedbe ne jusson elengedni, kezdd el gyártani! :DDD

(#94706) koxx válasza Bazsee71 (#94705) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Találtam egy piaci rést? :D

(#94707) Parci válasza bacskait (#94702) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, köszi, szerintem a dugattyú tömítése máshonnan nem is lenne meg. a fűtőszálé meg a bimetálé meg talán valami standard lehet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94708) Parci válasza Lefty (#94685) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alig filtereztem azóta, olyan fincsi presszókat nyomunk, hogy az első fellángolás elmúlt. amit próbáltam, párszor, az szóra sem érdemes.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94709) vicces1 válasza Parci (#94698) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez a szűrő elég poénosan néz ki :D

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#94710) Parci válasza vicces1 (#94709) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a felsőszűrő? idióta egy megoldás, mert felpattintod, de utána lefelé önfeszítő. közben meg forog a helyén, szar.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94711) Kávé Kálmán válasza Parci (#94710) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Dehogy szar! A Strietman-nak is pont elég jó ugyanez a megoldás.

(#94712) Parci válasza Kávé Kálmán (#94711) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nem tudom, egy e61 felsőszűrő ehhez képest maga a crew dragon, tényleg :U

az egy dolog, hogy alig bírtam leműteni, de egyébként is pisilt oldalra is az oldalpalást bevágásain a gép például.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94713) soldier2 válasza Parci (#94712) üzenetére


soldier2
őstag

Mivel a dugattyú egyenletesen nyomja a vizet a felsőyszűrő/vízterítő nincs túlgondolva, mégis tökéletes a vízterítés. A Cremináé is nagyon hasonlít (csak nem forog körbe, annál feszesebb), a dugattyúval a legegyszerűbb kitolni (persze utána a dugattyút tömítéssel visszajátszani a fejbe az hardcore türelemjáték -Kalmárnál van célszerszám műanyagból erre (49mm-re biztosan), az rengeteg idegbajtól megmenthet).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#94714) reset válasza koxx (#94703) üzenetére


reset
senior tag

Én Lelit PLA580V 58mm-es naked kart [link] használok az Ascasohoz...Br. 12 kilo pénz körül van. Hangyányival nagyobb szögben fordul el a bajonett foglalatban mint a gyári kar, de egyáltalán nem vészes.

(#94715) bluesfan válasza reset (#94714) üzenetére


bluesfan
tag

Akkor akár ez a noname típus is jó lehet hozzá 7-ért. ;)

(#94716) koxx válasza reset (#94714) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Most már szerencsére jó az átalakított, az ajánlatot még előtte kértem. De köszi, azért jó tudni, hogy ez is kompatibilis vele. És cca negyed annyiba kerül.

(#94717) bacskait válasza Parci (#94710) üzenetére


bacskait
tag

Asszem az is van (igaz, utángyártott), ugyanott mint a tömítések.

(#94718) Parci válasza bacskait (#94717) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, van, de az itthon is van szerencsére (astoria gépek felsőszűrője egy az egyben). de lehet, hogy megprószálok egy e61-est is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94719) reset válasza bluesfan (#94715) üzenetére


reset
senior tag

Ránézésre igen. A fülek kialakítása - helyzetük, méretük, az ékpálya ívének szöge - a szűrőtartó fészek peremének magassága a fő meghatározók. Nekem van egy olyan 58-as karom, amit csak azt követően tudtam használatba venni, hogy előzőleg elkoptattam vele egy ív finom csiszolóvásznat...Rengeteg 8-ast rajzoltam vele, mígnem annyit csökkent a perem magassága, hogy a belerakott kosárral együtt fel tudtam csatolni a fejre...

(#94720) bluesfan válasza reset (#94719) üzenetére


bluesfan
tag

Igen, tudom, hogy a pontos paraméterek meghatározók. Magam nem próbáltam ezt a kart, csak láttam, hogy Lelit kompatibilitás van a leírásában, ezért gondoltam.

(#94721) Krajcsi


Krajcsi
csendes tag

Sziasztok!

5 hónap fórum olvasás után, 3 hónap aktív próbálkozást követően jelentem, hogy ma sikerült megélnem azt, hogy nem egy jó kávét főztem, hanem egy k. jó kávét :DD

Mostantól vagyok komoly bajban, mivel már csak ilyenre vágyom :W

Tuning GC, monsooned malabar, 11 napos pörkölés, pid 94, 18 g be 30 g ki, 32 sec alatt :R

Gasztronómiai orgazmust éltem át :C

(#94722) verti1 válasza Parci (#94710) üzenetére


verti1
tag

Teljesen jó az a felsőszűrő. Egyetlen célja van, hogy a beáramló víz amikor felemeled a dugattyút ne túrja szét a pogit, illetve ne ússzon fel a zacc. Totál egyenletes nyomásod, lineáris áramlásod lesz a húzás alatt. Én még örülnék is neki ha ilyen könnyen leszedhető és gyakran tisztítható lenne.

(#94723) Parci válasza verti1 (#94722) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, segíts akkor nekem: hogy szedhető ez le könnyen? ha szétszedem a gépet és felülről nyomom, önfeszíti magát a fej peremgyűrűjére. ha alulról próbálom leszedeni, szintén.

az oké, hogy könnyű felpattintani, mert rányomom, kitágul majd a perem mögé ugranak a karmantyúi körben végig. de leszedni hogyan?

ő az amúgy:
https://expolygon.hu/webshop/termek/10-118-felso-szuro-516020

de ehhez képest egy ilyen, amit a kartömítés tart a helyén hibátlan:
https://expolygon.hu/webshop/termek/1460206-precizios-felsoszuro-120-e-61

nekem volt pár felsőszűrőm, a legtöbb csavaros mondjuk, de messze ez a legnehezebben levehető. és legkönnyebben felrakható.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94724) SoundON válasza Krajcsi (#94721) üzenetére


SoundON
tag

Gratulálok a kitartásért!
És igen, a komoly baj csak most kezdődik...
...hogy napi szinten életed legjobb kávéját akarod inni otthon és lassan egy kezedre is bőven rá fog férni ahány kávézóban (belső vívódás nélkül) meg tudod inni az ottanit :)

(#94725) sz.zs. válasza Krajcsi (#94721) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Grat.! Viszont a Malabar sokkal jobb 33 naposan, mint 11! Úgyhogy lesz ez még jobb is :D Én ma bontottam a múlt hó eleji pörkölésű Paljoc Malabart és kurvajó ! :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#94726) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudja esetleg, hogy régi Quick Mill 0650-re milyen nyitott kar az ami felmegy?
Üdv V.

(#94727) verti1 válasza Parci (#94723) üzenetére


verti1
tag

Pontosan nem ismerem a gépet én is csak a képeket tudom nézni. Ha lehet akkor a dugattyúval ki kell nyomni, de szerintem előbb vége a löketnek. Ha így van akkor a régivel tennék egy próbát és addig könnyíteném a karmokat amíg könnyen lepattintható egy kanállal vagy csavarhúzóval. Nem biztos, hogy összejön a dolog, de a könnyű tisztíthatóság reménye miatt egy próbát tennék vele.

(#94728) Parci válasza verti1 (#94727) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

leszedtem már, és épp így. a dugattyúval nem lehetett, maradt az óvatos feszegetés. de pici nyomott hagyott is a fej krómozásán.

na, szóval erre/ezért mondtam, hogy xar..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94729) hkarcsii


hkarcsii
csendes tag

Sziasztok,
Gaggia-hoz milyen szimpla szűrő javasolt?
Tudom, igyak duplát, de ha mégis...

(#94730) SteelCowboy válasza hkarcsii (#94729) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Szia!
Volt itt néhány méltató hozzászólás az LM szimpla szűrőkről, a teljesség igénye nélkül:
[link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]

Itt az eredetit és a klónt is megtalálod.

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#94731) Balus


Balus
tag

Keresek ese podos kávéfőzőt. Esetleg valaki nem akar megszabadulni tőle? Van valami ajánlott típus?

(#94732) stereofan válasza Balus (#94731) üzenetére


stereofan
tag

szia,
több típus is ajánlott, itt pl. van egy kisméretű kompakt Lollina hirdetve: ez a típus már több fórumtársnál is bizonyított.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#94733) waxos válasza Illesvik (#94726) üzenetére


waxos
csendes tag

Szerintem ahhoz nem találsz olyat, max ha megskalpolod a sajátját, vagy ha van egy tartalék kar ilyen célra.

(#94734) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, népszavazásra bocsátanám, hogy ki mit tenne ezzel a bojler belsővel. dremellel, papírral meg kézzel-lábbal valahogy át fogom még csiszolni, meg ki is savazom egyszer. ámde, "jó az úgy", vagy úgy kulturált, ha bevonatolom és az egészségünkkel nem szórakozunk, x?

jelenleg krómozott réz.

talán sárgaréz vörösréz bevonattal (SoundON világoított fel, hogy csinálnak ilyet a végső, drága bevonat jobb tapadása miatt), mert ha megkaparom a lenti, "vörösréz" részt, világos, sárgás lesz a kaparásnál.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94735) Ketchup2020 válasza Parci (#94698) üzenetére


Ketchup2020
lelkes újonc

Szép estét.
Csak egy gondolat...
Nem lehet hogy ezt a szűrőt ugy találták ki mint a kerek fém cukorkás doboz tetejét.
Ha a közepét nyomod kipattan, ha az oldalát akkor meg zár.
Legalábbis a körmök nagyon úgy néznek ki.
Az végűlis nem lenne rossz megoldás🤔
Szerszám nélkül lekapható. 😉

(Ha igy találták ki akkor ne feszegesd)

Nagyon tetszik gép👍

[ Szerkesztve ]

(#94736) Parci válasza Ketchup2020 (#94735) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van benne valami, de vissza nem rakom a próba kedvéért, mert ha nem nyert, megint macerálni kell a gépet :DDD

de legközelebb így próbálkozom, asszony lenyomja a kart és tartja herkulesből, én addig játszom a felsőszűrővel :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94737) Ketchup2020 válasza Parci (#94698) üzenetére


Ketchup2020
lelkes újonc

Kép erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#94738) Parci válasza Ketchup2020 (#94737) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

világos :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94739) Parci válasza Parci (#94734) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

közben jobban belegondolva a háztartási vízkörök is tele lehetnek, vannak sárgaréz idomokkal, közgyűrűk, szűkítők, karmantyúk, kutyafüle. a miénk biztos, például az ivóvízszűrőhöz én magam használtam sárgaréz könyököt, közgyűrűt. sőt, a vízóraaknában is a kpe leágazásoknál használtam sárgaréz idomokat...

...szóval...

...egy nyitott bojlernél a sárgaréz 3%-os(?) ólomtartalma miatt aggódni felesleges lesz.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94740) Ketchup2020 válasza Parci (#94738) üzenetére


Ketchup2020
lelkes újonc

Ha lent van szűrő elvileg magába mondjuk az asztalon is át kéne pattannia de nem tudom hogy mennyire acélos egy régi szűrő ami állandóan hőkezelve van plussz lukacsos :F
Csak óvatosan.

(#94741) verti1 válasza Parci (#94739) üzenetére


verti1
tag

Ezért tettem idézőjelbe a veszély szót. Akkor kell az ilyesmiért aggódni ha egy hónapig áll benne a víz. Úgy jó az a bojler ahogy van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#94742) bbuffy válasza Parci (#94734) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én igy hagynám. A Betsy m is igy nez ki belül. Egyenlőre élek pedig két hónapig abból kávéztam. :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94743) norby_42 válasza Parci (#94734) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem olyan gáz ez, én gyorsan összeraknám, és használnám. Ha később is tetszik, akkor megéri bajlódni vele, ha nem, akkor spóroltál

Eat pasta, run fasta

(#94744) Parci válasza norby_42 (#94743) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyors nem lesz, mert a tömítések pótlása az mission impossible, valamint korábbi netes tapasztalatok alapján gyártatok bele egy plusz rugót, hogy kb. 7 bar körül legyen a nyomás

szóval ez lassú játék lesz. de az újrakrómoztatás témát elengedem, megpucolom ezt amennyire tudom és kész

aztán tervezek a vízbeöntő nyílására valami műanyag fedelet, ami kapna egy belógó hőmérős szondát. utána meglátjuk, hogy hogy viselkedik a bimetál, saccra elég is lesz ennyi tuning

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94745) soldier2 válasza Parci (#94744) üzenetére


soldier2
őstag

Kicsit megkésve, de +1 arra, hogy nem bántanám. Egy finom vízkőréteg úgy is lesz rajta előbb utóbb, és megfelelő vízzel használva savazni gyakorlatilag sosem kell. Saját példámból kiindulva, 1 hónapja lestem be a Cremina kazánjába, és gyakorlatilag nincs vízkő benne. Fejreállításnál sem ürülnek vízkődarabok. 3 v 4 éve van nálam, azóta savat 1x látott az elején. Azóta Norda, DM-es desztvízből kutyult víz, és ha épp nincs más akkor ritkán csapvíz megy bele.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#94746) CB válasza Parci (#94734) üzenetére


CB
senior tag

"Eső után köpönyeg", hiszen már eldöntötted mi lesz vele......
Az én véleményem az, hogy a kazán belsejét most a jelenlegi bevonat "rondítja el". Azért tettem idézőjelbe, mert -ahogy mostanában mondani szokták- szerintem nem gáz.
Szóval, ha bevonatoltatod, valamennyi használati idő után ugyanilyen lesz, vagy ennél gázabb.
..........úgyhogy szerintem is hagyd így, és használd!

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#94747) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

oké, átcsiszolom, kisavazom, aztán ennyi

egyébként azért ez elég komoly holmi lehetett 1972-ben. sárgaréz az egész, minden, aztán vörösréz bevonat, aztán kívül-belül tetőtől-talpig az egészet krómozták. :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94748) CB válasza Parci (#94747) üzenetére


CB
senior tag

Mi volt akkoriban nálunk a menő?
A szarvasi? Vagy akkor még az sem volt?

Pont akkor születtem.. :D hónap nincs?

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#94749) Parci válasza CB (#94748) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a konkrét példány elvileg fiatalabb, maga a széria indult abban az évben

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94750) CB válasza Parci (#94749) üzenetére


CB
senior tag

Aaaaaa! Pedig már akartam írni, hogy stipi-stopi, ha majd el akarod adni. Szentimentális okokból elővásárlási jogot akartam kérni. De akkor így bukott.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.