Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) C4mp3r válasza peugeotmate (#6100) üzenetére


C4mp3r
addikt

nem hiszem, hogy kicserelik

(#6102) manchester85 válasza máyköl (#6099) üzenetére


manchester85
addikt

De emiatt vitted vissza? Fullra az egész, nem csak foltokban? Jaja, az lesz, de lehet, hogy várok vele, most egy darabig nem jutok fel Pestre. :DDD

Ragnar95!

Igen, csak az a gond, hogy konkrétan a betekintést szög is elég szar, úgy veszem észre. Tehát minél kisebb szöget zár be, annál szarabb a kép, míg az előző i4-nél pont azt tapasztaltam meg, hogy a betekintési szög gyakorlatilag végtelen.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#6103) Ragnar95 válasza peugeotmate (#6100) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nemhiszem,h cserélik emiatt, mivel a különböző kijelzőgyártók miatt mások a színárnyalataik, de egy próbát megér igazából :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6104) máyköl válasza manchester85 (#6102) üzenetére


máyköl
veterán

Az egész kijelző érezhetően sárgább volt.
Vidd vissza, úgyis cserélik. :DDD

(#6105) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Ma nem akarta a csávó cserélni, nekem meg nincs pofám túráztatni az agyam a kvázi semmin. Most a notim kijelzője mellé tettem, a gépem sárgásabb képet produkál, mint amit a szifon...
Esetleg valaki képet tud küldeni, linkelni sárgás kijelzőjű i4-ről?

[ Szerkesztve ]

meg

(#6106) vadászcsiga válasza manchester85 (#6102) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt magyarázd el egy szervizesnek. Nyugodtal volna bele abba a 2 szubpixelbe.

peugeotmate
Kétlem hogy jól le lehet fotózni ezt.

[ Szerkesztve ]

(#6107) manchester85 válasza vadászcsiga (#6106) üzenetére


manchester85
addikt

Mire gondolsz? Nemtom, mi tévő legyek, főleg az iPad mellett üt ki nagyon ez a sárgás kijelző. :DDD Mikor még boldogan meséltem itt a cserét, úton voltam, és nem nagyon figyeltem semmire. Most hogy hazaertem, és jobban atneztem, elég egyértelmű a diagnózis.

Nem a szubpixelről szólt itt a történet, hanem a meghosszabbodott garanciaról. Ha lenne visszaút, akkor is ennél maradnék. Nem feltétlenül rosszabb, csak szokatlan. A plusz gari nekem többet ér.

Vadaszcsiga!

Éppenséggel eléggé jól elmagyarazhato szerintem, ha melléteszel egy másikat, és elüt tőle. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#6108) vadászcsiga válasza manchester85 (#6107) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát a betekintési szöget meg a sargassagot ipadhoz képest.

(#6109) vadászcsiga válasza manchester85 (#6107) üzenetére


vadászcsiga
félisten

bocs, beragadt droidon az ok gomb.

[ Szerkesztve ]

(#6110) vadászcsiga válasza manchester85 (#6107) üzenetére


vadászcsiga
félisten

.

[ Szerkesztve ]

(#6111) máyköl válasza vadászcsiga (#6110) üzenetére


máyköl
veterán

De szép tripla! :DDD

(#6112) peugeotmate válasza manchester85 (#6107) üzenetére


peugeotmate
őstag

Az előző i4-ed fehérje megegyezed az iPadével? Esetleg i4S-hez is hasonlítottad anno? Mert én már nem tudom eldönteni, milyen az enyém, viszont én is csak a gari bővítés miatt cseréltetném.

meg

(#6113) manchester85 válasza peugeotmate (#6112) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem nagyjából igen, mert ott sose tűnt fel, hogy az egyiknek másmilyen lenne a színvilága. Nem, sose hasonlitottam, mert az volt nekem a természetes. Egyedül az tűnt fel, hogy az apamé is mintha sárgás lenne. Viszont ez csak azután tűnt fel, hogy nekem is lett i4-em. Na majd arra leszek kiváncsi, hogy az új készülékem esetleg még övénél is sargasabb-e. Holnap tudjuk összevetni. Ja, nekem a garibővítés már megvolt, most már csak a kijelző színével kell valamit kezdeni. :DDD

i6 Silver

(#6114) peugeotmate válasza manchester85 (#6113) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ha csak nagyjából, akkor az jó hír, mert nekem nincs már kedvem tökölni, mert tényleg eléggé rendben van a mostani készülék (teljesen original, nem refurbished). Anno a Nokia N8-cal szívtam sokat a liluló kijelzővel, amikor is negyedszerre sikerült csak színhelyeset rakatni bele. Na az kellemes procedúra volt...

meg

(#6115) Tibee86 válasza peugeotmate (#6114) üzenetére


Tibee86
veterán

Egy próbát azért megér szerintem. Mint írtam, én két i4-et hasonlítottam össze, és elég szembetűnő a különbség. Nem zavaró, de azért mégse az igazi. Engem főleg a garancia érdekel, mert az az 1 év nagyon kevés+ az új akku. Azért is fogom mindkettőt bevinni, hogy lássa miről van szó. Bár nekem még ott van az is, hogy a hátlapom bal oldala enyhe nyomásra is kattog általában, mint valami műanyag telefon... :(((

#6116: Jaah, én azt hittem a némiíó gomb miatt próbáltad cseréltetni. Azt nem írtad, vagy csak nekem nem tűnt fel, hogy a sárgás kijelző kártyát is bedobtad.

[ Szerkesztve ]

(#6116) peugeotmate válasza Tibee86 (#6115) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ma voltam már, de nem jártam sikerrel.

meg

(#6117) csoki46


csoki46
senior tag

Garis 3GS-t cserélhetnek még? Szóval van még raktáron, vagy csere előtt érdemes körbe telefonálni, hogy van-e raktáron?

(#6118) peugeotmate válasza csoki46 (#6117) üzenetére


peugeotmate
őstag

8gb-os volt a Budafoki úton kiállítva a T-nél, gondolom volt is nekik raktáron. Bár a refurbished más tészta.

meg

(#6119) máyköl válasza csoki46 (#6117) üzenetére


máyköl
veterán

Kell, hogy cseréljék.
Teljesen mindegy van -e raktáron, ha van még cserekészülék, kapsz, elszállítják majd abba a boltba, ahova beadtad. Ha nincs, úgy sem kapsz...

(#6120) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Tudtok olyan progit, ami éjszakára automatikusan lejjebb veszi a fényerőt, nappal meg ismét magasabb szintre állítja? JB is jöhet.

meg

(#6121) bobooo válasza peugeotmate (#6120) üzenetére


bobooo
addikt

automatikus fenyero a beallitasokban ?:))

(#6122) peugeotmate válasza bobooo (#6121) üzenetére


peugeotmate
őstag

Úgy gondoltam, hogy pl. be tudom állítani, hogy este 11 után vegye lejjebb, reggel 7 után meg feljebb.

meg

(#6123) DanielK válasza peugeotmate (#6122) üzenetére


DanielK
addikt

Az automatikus fényerő is ezt teszi. Ha érzékeli, hogy sötétebb van, akkor lejjebb veszi, ha meg világosabb van, akkor feljebb teszi. :K

(#6124) vadászcsiga válasza peugeotmate (#6122) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha az automata nem jön be van kézi fényerő állító is: Brightness On/Off

(#6125) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Miért nem tölti be a telefon az origo alkalmazásban a képeket illetve videokat?
Ha egy androidos készülékkel nyitom meg ugyan azt a cikket, az betölti!

(#6126) Csabee. válasza Hoffer (#6125) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Töröld a programot, és telepítsd fel újra! Nálam hibátlanul működik.

Üdv: Csabee.

(#6127) M@te válasza peugeotmate (#6100) üzenetére


M@te
senior tag

megelőztek.

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#6128) -Ben- válasza Tibee86 (#6115) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem van az acélkereten egy 2-3 mm-es „csík”, ami kicsit arra utal, hogy leejtették a telefonomat, sőt, a tetején eláll elég durván az előlap. Szóval nekem mindig is volt egy olyan érzésem, hogy „fejre ejtették” szerencsétlent, de miután a T nagy pofahúzás árán kicserélte, nem volt már kedvem újabb 2 hetet várni. Semmi különös probléma nincs vele, „csak” ennyi. (Ja meg a fényerő állítás továbbra sem működik iOS 6-on sem, felfele megy, le már nem).

.. viszont a kijelző még i4S mellett sem tér el nagyon. Szép a kijelzője...

[ Szerkesztve ]

(#6129) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ha valaki gevey-t használ ahhoz kell JB??

Üdv: Csabee.

(#6130) e30st válasza Csabee. (#6129) üzenetére


e30st
tag

nem

(#6131) Csabee. válasza e30st (#6130) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi. i4-en 5.1.1-ről szeretnék átállni 5.0.1-re de 3194el eldobál itunes.. sajnos.

Üdv: Csabee.

(#6132) e30st válasza Csabee. (#6131) üzenetére


e30st
tag

viszont a gevey maximum 4.3.5-ig működik!!!

5-1-re találták ki az új X-sim-et, eBayről kb 3-4000 Ft. Egyet már egyszer vettem, 4S-el, 5.0.1-en tökéletesen működött.

(#6133) manchester85


manchester85
addikt

Na, a helyzet az, hogy az apáméhoz képest látványosan sárgás az enyém fehér vagy világos háttér mellett. Az előző i4-emhez képest pedig az apámé volt látványosan sárgás. :DDD

i6 Silver

(#6134) -Ben- válasza manchester85 (#6133) üzenetére


-Ben-
veterán

Akkor viszont szerintem cserés. Ha ennyire sárga, az már rossz......

(#6135) Tibee86 válasza -Ben- (#6128) üzenetére


Tibee86
veterán

A refurbished készülék ilyen amit kaptál, vagy így vetted ki a dobozból? Mert nem egészen tiszta nekem. :D
A sárgás kijelző miatt cserélték neked??

manchester85: És most hogyan tovább? Vársz fél évet, és újra + 1 év gari, vagy visszaviszed? :D

[ Szerkesztve ]

(#6136) -Ben- válasza Tibee86 (#6135) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem, nekem 1 nap után megdöglött teljesen a hálózat. Nem tudtam telefonálni vele.... ;]
A szervizes azzal cseszegetett, hogy miért netről rendeltem telefont, mert azokkal szerinte mindig gondok vannak.... De 2 hét után azért kicserélték. :C
A refurbished ilyen, amit kaptam. :) Igazából, szerintem ez is cserés lett volna, ha ott rögtön meg is mutatom a hibáit (még a hangerő gombok is lötyögnek kicsit), de egyszerűen nem volt életkedvem ezzel vacakolni... Elvégre, ha már megvettem, akkor ne 1 hónap múlva kezdjem el használni, így is elég unalmas volt.... :) Közel sem hibátlan, de ez van.. most már értelmetlen lenne visszavinni, mert úgyis az lenne, hogy én zúztam le.. :D :F

[ Szerkesztve ]

(#6137) kali válasza -Ben- (#6136) üzenetére


kali
legenda

okos szervizes lehetett... :U

(#6138) manchester85 válasza Tibee86 (#6135) üzenetére


manchester85
addikt

Az a baj, hogy ha sárgás a kijelző, akkor elég érdekes lenne várni vele fel évet. :DDD Visszavinném én már ma is, de 200 km-re vagyok Pesttől. Egyébként nem akarok én sportot űzni a garancia újraindításból, nagyjából annyi garanciaidőre van szükségem, amivel nyugodtan kihúzhatom a készülékváltásig. Szal ja, mostanában kéne visszavinni, csak szimpatikusabb lenne, ha nem kuldozgetnék ide-oda, márpedig Miskolcon csak erre van lehetőség. Azert majd valamelyik nap beugrok szerintem, hogy mik a lehetőségek.

i6 Silver

(#6139) Tibee86 válasza manchester85 (#6138) üzenetére


Tibee86
veterán

Én több mint féléves készülékkel fogok bepróbálkozni. :D
Nekem szerencsére közel a westend, ha cserélnék helyszínen annak örülnék, beadni hetekre nagyon nem akarom, főleg, hogy esetleg visszaküldik ugyanezt, hogy ez ilyen, ezt kell szeretni. Azért is remélem, hogy ha viszem magammal a másikat, akkor nem fognak szívózni.
Én szívesen űznék sportot a garancia újraindításával, mivel nem nagyon tervezek a közeljövőben 100+ ezreket telefonra költeni. Nagyon nagyot kellene ahhoz durrantania az Apple-nek, hogy cseréljek, nekem ez tökéletesen megfelel.

(#6140) manchester85 válasza Tibee86 (#6139) üzenetére


manchester85
addikt

"Én szívesen űznék sportot a garancia újraindításával, mivel nem nagyon tervezek a közeljövőben 100+ ezreket telefonra költeni."

Hát oké, de ha most cserélnék, akkor gyakorlatilag a 7. generációs modell megjelenéséig lesz garanciád. Persze, teljesen megértelek, én sem tervezek 100 ezrekért telefont vásárolni, de azért ha megjelenik a 7. generáció, akkor egy 4S már harmadmodell lesz, vagyis max olyan árban lesz, mint most a 3GS. Itt az aktiv fórumozók között mindenki telefonb*zi, úgyhogy nem hiszem, hogy lenne olyan, aki ne váltana legkésőbb 2-3 évente. Legfeljebb nem a legújabb modellre. Ha 1 év múlva 50-60 lesz az i4 használt ára, egy 5 ezres csomaggal simán nullára kihozva tudsz frissíteni 4S-re, vagy egy alap előfizetéssel 20-30 ezer pluszt ráfordítva.

i6 Silver

(#6141) atirag


atirag
őstag

Használ valaki calibre-t könyvek konvertálásához? Gondolom egyébként:)
Miért nem jó neki a doc formátum? És mit tudok tenni vele,hogy megegye. Múltkor valahogy rájöttem,de most sehogy sem megy.

(#6142) Jojo5 válasza manchester85 (#6140) üzenetére


Jojo5
őstag

én pont, hogy nem vagyok telefon b#zi, de 2 éve megvan már az I4 és le szeretném cserélni amíg értelmesebb áron el lehet\ne passzolni... :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#6143) manchester85 válasza Jojo5 (#6142) üzenetére


manchester85
addikt

Hat ja, de ez is attól függ, hogy milyen csomagban vesz utána az ember. Nekem pl. csak az alap kategória felel meg, mert olyan dijcsomagom van. 80 körül esetleg eladom, és 180 ezerért vehetek is egy 4S-t? :U Kösz de nem. Persze ha a legújabbra váltasz, nincs más lehetőség nagyon, mint minél előbb eladni, mert úgyis rá kell fizetni majd rendesen. De szerintem 50 ezret egy év múlva is érni fog, és a 4S pl. fele ennyibe fog kerülni. (Ha ugye megjelenik majd a 7. generáció.) Persze aki nem akar régi szarra váltani, annak ez lényegtelen, de i4-ről akkor is előrelépés lesz a 4S. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#6144) half333


half333
őstag

Üdv! Mivel tudok GIF-et lejátszani?

(#6145) KZP


KZP
őstag

Ha megjelenik az új iPhone, ugye a régebbiek ára csak akkortól fog csökkenni. Viszont ilyenkor szokott az lenni, hogy az "elődökből" már csak a legkisebb verziót lehet megvásárolni, nem? :U
Mert én is tervezem a 4-4S váltást, de nem szívesen vennék 8 GB-osat. :U

(#6146) Tibee86 válasza manchester85 (#6140) üzenetére


Tibee86
veterán

Igaz, de olyan 2-3 évet ki akarok húzni ezzel. 4S-re annyira nem akarok cserélni, esetleg csak akkor, ha nagyon nem jönnek be az újabb modellek. A következő meg mindenképp független lesz, de még szerintem ezt is ki fogom a szolgáltatónál.
Előfizetés meg azért se fog játszani, mert addigra már nagyon szeretnék más országban tengődni :)

zetape7: De mint már engem felvilágosítottak, amíg nem jött ki a 4S, addig a sima 4-esből is 16GB volt a legkisebb.

[ Szerkesztve ]

(#6147) -Ben- válasza KZP (#6145) üzenetére


-Ben-
veterán

4 -ből már csak 8GB -os van, de 4S -ből a 16 a legkisebb...

Tibee86, icecave: Értem. Ezt nem tudtam... :R

[ Szerkesztve ]

(#6148) icecave válasza -Ben- (#6147) üzenetére


icecave
Topikgazda

4-esből is később jött ki a 8 GB-os...

(#6149) half333 válasza KZP (#6145) üzenetére


half333
őstag

Lehet mellé venni memóriát,és wifin keresztül birod beolvasni az adatokat róla,mintha a telódon lenne.

(#6150) peugeotmate válasza vadászcsiga (#6124) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ez egész jónak tűnik, köszi!

meg

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.