Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#5451) ittakary válasza Brumi˘ (#5450) üzenetére


ittakary
nagyúr

Tényleg benyom egy fagyit. Wow.

(#5452) hatesz


hatesz
tag

Sziasztok!
Barátnőm 3GS-ét szeretném újra rakni. IOS 4.0.1 van rajta és JB. Ja és új apple ID-t is kap, szóval teljes gyalu. Ugyanúgy 4.0.1-et tennék fel, le is töltöttem a megfelelő ispw file-t.

Mielött nekiesnék, szeretném valahogy menteni a telefonkönyvet és az üzeneteket. Tudnátok segíteni, hogy hogyan csináljam?

Szóval iTunes-ben shift+restore, betallózom a letöltött ispw-t majd a végén beállítás új telefonként. Aztán egyszerüen jailbreakme.com?

Köszi elöre is!

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#5453) Ragnar95 válasza hatesz (#5452) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szükséged lesz az SHSH fájlra, amit a Cydia valószínűleg le is mentett, tehát csak annyi a dolgot,h TinyUmbrellával átmented azt gépre.
A jailbreakme tudtommal már nem működik, de a redsn0w-t tudod majd használni, az adatokatat pedig biztonsági mentés formájában a legegyszerűbb lementeni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5454) megema válasza Brumi˘ (#5450) üzenetére


megema
őstag

Viszont a Hardveraprón a jobb oldali oszlopra való dupla kattintásos nagyításra már nem tűnik el az előtér és marad látható csak a háttér, amíg el nem mozdítjuk valamerre az oldalt, ahogy béta 3 alatt.

(#5455) hatesz válasza Ragnar95 (#5453) üzenetére


hatesz
tag

De más ID lesz a telóhoz, hogy mentsek akkor le backup-ot?
Tinyumbtellát letöltöttem, mentem az SHSH-t, eddig OK.
Gmail fiokba nem tudom kimenteni a contactokat? Vagy mas ötlet?
Köszi!

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#5456) Ragnar95 válasza hatesz (#5455) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az Apple ID-nek semmi köze sincs a backuphoz, csak az alkalmazásokhoz és az iCloudhoz van köze. A kontaktokat ki tudod menteni talán gmailbe, de az smseket nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5457) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Béta 4-ben is ugyanúgy crashel a safari mint az eddigiekben amikor asztali nézetben olvasatlan hsz-re bökök, de néha csak úgy is kedvencekből megnyitva.
Szűz 511-re shift+restore-ral felrakva :(

Solar_Wind
Operán kívűl mindegyik ezt csinálja hiszen a safari motorját használják. Safarit szoktam meg másik nem áll kézre.

Ittakary
Hát látod :) Most már baromi kiváncsian várom a GM-et. Ha nem javul megy vissza gariba, legalább lesz ürügy ;]

[ Szerkesztve ]

(#5458) Solar_Wind válasza vadászcsiga (#5457) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Neked már megérné más böngészőt használni :)

(#5459) ittakary válasza vadászcsiga (#5457) üzenetére


ittakary
nagyúr

Amúgy rád tényleg allergiás az a telefon. Más magyarázat NINCS :D

(#5460) hatesz válasza Ragnar95 (#5456) üzenetére


hatesz
tag

Köszi!
Nekiálltam de 1600-as hibával leáll a restore:(

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#5461) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Gondban vagyok, felraktam az Új Bétát volt Udid regem is tavalyról, de most nem aktiválja a telót!
Gondolom lejárt..
Mit tegyek?Rakjam vissza a régit, vagy vegyek udid reget, ha lehet hol viszonylag olcsón??
Köszönöm!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5462) M@te válasza Zjunior (#5461) üzenetére


M@te
senior tag

nem kell hozzá udid. mit jelent az pontosan hogy nem aktiválja? próbáld restore-olni, aztán shift restorral a letöltött ipsw-t feltenni

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#5463) Mr X válasza Zjunior (#5461) üzenetére


Mr X
veterán

Shift-update-tel tedd fel, restore-ral nem megy.

(#5464) Zjunior válasza Mr X (#5463) üzenetére


Zjunior
veterán

Oksa!
Köszi:)!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5465) Zjunior válasza Mr X (#5463) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem megy Úgy sem!
Most raktam fel Shift update-el....
Rakjam vissza az ios 5.1.1 és utána ios 6?:((
VAgy pedig Jailbreakeljem és az aktivál?:S

Az Iphone aktiválása nem megyen...:(

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5466) Mr X válasza Zjunior (#5465) üzenetére


Mr X
veterán

Felrakod az 5.1-et, aktiválod, aztán shift+update. Most hogy próbáltad? A restore-olt 6b3-ra tetted fel újra a bétát?

(#5467) Zjunior válasza Mr X (#5466) üzenetére


Zjunior
veterán

Jah a restorolt ios6b1-re Update shifteltem:((!
Akkor vissza az 5.1.1 és update ios6b3? :Y :C

Oksa, köszi kellene egy Beta4 akkor már:))
OTA-n elérhető vagy van link is?:)
Kösziiii!

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5468) Mr X válasza Zjunior (#5467) üzenetére


Mr X
veterán

Pontosan. :)

(#5469) Zjunior válasza Mr X (#5468) üzenetére


Zjunior
veterán

Ezen az elven az i4S is műxik udid nélkül? :F ;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5470) Mr X válasza Zjunior (#5469) üzenetére


Mr X
veterán

Gondolom, igen, ha jól rémlik, volt, aki arra tette fel.

(#5471) Terence12 válasza ittakary (#5451) üzenetére


Terence12
tag

Nem csak a safari fc-zik hanem nàlam minden böngèszö, de csak a hardverapron, ha meg akarok nyitni egy konkrèt hirdetèst :(
Helyesbítek:
Az Opera Mini NEM! :)

[ Szerkesztve ]

(#5472) __H4X0R__ válasza Terence12 (#5471) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Skyfire-t probáld ki, ott átállíthatod azt is, hogy a telefont miként ismerje fel az adott weboldal. Pl iPad-ként vagy PC-ként stb... De van egy jó tweak is erre, a neve User Agent Faker. Abban a Mozlliától a Chrome-on át mindent átállíthatsz. Nekem sokszor bejött.

www.kristofnagy.com

(#5473) Terence12 válasza __H4X0R__ (#5472) üzenetére


Terence12
tag

Megprobalom, de akkor sem igazan ertem az okot... :/

(#5474) bobooo


bobooo
addikt

na nem vacakoltam mire kiadja a frissitest a telo hanem felpakoltam shift+updatel es szepen muzsikal eddig, a maps az lenyegesen okosabb lett :))

(#5475) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv van egy kis gondom!

Van egy i4 ami vodafoneos kártyával működött több mint egy évig!

Most eladtam és a vevő magának vágta a microsimet! Azt mondja pon kódot kér és nem talál hálózatot! A sim vágás okozhat ilyen gondot? Vagy ha pin kódot kér akkor a sim tuti jó?
Mert akkor a jb bezavarhat és azért nem talál hálózatot.
Letiltva meg 1000% hogy nincs mert kp-ra lett véve anno.

Üdv: Csabee.

(#5476) papp_no1 válasza Csabee. (#5475) üzenetére


papp_no1
senior tag

Szia, igen nekem is ilyen problémám volt amikor megvettem az i4-em, nem látta először aztán már látni látta ,hogy benne van de nincs szolgáltatás felirat jelent meg. Vegyen bele 1 mikro szimet és menni fog.

(#5477) Csabee. válasza papp_no1 (#5476) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tehát akkor a sim vágással volt probléma? De hát ha kéri a PIN kódot akkor csak jó a vágás nem?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#5478) #35104512 válasza Csabee. (#5477) üzenetére


#35104512
törölt tag

Sajnos nem, biztos a kártyával lesz gond.

(#5479) Csabee. válasza #35104512 (#5478) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Rendben. Eddig működött a készülék két vodafoneos sim-el! Akkor tényleg csak a kártyával lehet a gond.

Üdv: Csabee.

(#5480) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Iphone 3GS-em 4.1-es iossal fél éve szuperül funkcionált. Egyik napról a másikra először 1-2 majd nem sokkal később az összes - nem alapból rajta lévő - applikációt nem indítja el. Tudjátok, felvillan egy pillanatra, aztán azonnal kilép. Minden app, ami nem alaptartozék :S
Tudnátok segíteni, hogyan tudnám megoldani a problémát?
Előre is nagyon köszönöm :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5481) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ismerősnek iPhone 4 van és arra panaszkodik hogy appstore-ból szed le app-ot illetve régebbiekkel is ezt csinálja ami a telóján van, hogy elakarja indítani és egyszerűen vissza kidobja. Pl a köpönyeg vagy fröccs app. Illetve újak is amit próbál leszedni.

JB-es a telefonja. Mit ajánlanátok neki, hogy mi lehet a gond?

iPhone 13 Pro Max

(#5482) vadászcsiga válasza jozsi252 (#5481) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szüntesse meg a jb-t.

(#5483) jozsi252 válasza vadászcsiga (#5482) üzenetére


jozsi252
veterán

Szóval akkor aztmondod hogy kezdésnek egy restore-t nyomjon? Viszont én mondtam neki régebben is hogyha már eljut oda hogy nyom egy restore-t akkor backup-ot semmiképp se állítson vissza. Viszont nagyon fontos telefonszámai vannak, ezeket hogy lehetne lementeni?

Régebbi iOS van neki fent így nemtud iCloud-ba syncelni sajnos.

iPhone 13 Pro Max

(#5484) samgar


samgar
őstag

Ritkán használok adatforgalmat, mert szinte állandóan wifi közelben vagyok. Most viszont nyaralok, itt nincs wifi. 3G-n vagyok, erről fut laptopon is a net. A tegnapi este a fogadott adat 750 MB volt, ma reggel viszont, mikor ránéztem, 542. 1 GB van ingyen, nem akarok fölé lőni, még nem találkoztam hasonló problémával.

Oppo Find X5 PRO

(#5485) manchester85 válasza Lmh (#5480) üzenetére


manchester85
addikt

Tölts le egy ingyenes alkalmazást az AppStore-ból, ugyanez Józsinak is.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#5486) istvankeresz válasza samgar (#5484) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Javaslom a Data Usage Pro használatát az adatforgalom mérésére. Sok opcióval van ellátva. Nagyon hasznos.

Ha sok jutyub videot néztél vagy streameltél akkor megugorhat az adatmennyiség.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#5487) Lmh válasza manchester85 (#5485) üzenetére


Lmh
őstag

Köszi szépen, működik! Zseniálisan egyszerű megoldás! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5488) samgar válasza istvankeresz (#5486) üzenetére


samgar
őstag

Nem a megugrott adatmennyiséggel van gond, hanem azzal, hogy mára kevesebb lett, ami nem lehetne. Így aztán már nem tudom hol tartok :F

Oppo Find X5 PRO

(#5489) jozsi252 válasza manchester85 (#5485) üzenetére


jozsi252
veterán

Azóta ismerősöm töltött le, és azzal se oldódott meg a gondja sajnos.

iPhone 13 Pro Max

(#5490) istvankeresz válasza samgar (#5488) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

A beépített mérőt használod? Azt írták többen is, hogy nem megbízható. Próbáld ki az általam említettel és teszteld le, hogy az hogy számol.

Még arra tudok gondolni, hogy tegnap elneteztél valamennyi megát és utána "véletlenül" nulláztad a számlálót és ma pedig már ennyinél jársz. Bár akkor már túllőttél az 1 gigán. Két eset lehet, vagy szól a szolgáltatód sms-ben hogy lassan eléred a limitet, ha nem lelassítós az 1 gb után, és hogy ne fizess sokat. Vagy ha lelassítós, akkor úgy is észre veszed, hogy elég lassú lesz.

Szóval, ha nem lassult a net és nem kaptál sms-t akkor elvileg nincs gond. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#5491) samgar válasza istvankeresz (#5490) üzenetére


samgar
őstag

Nem nullaztam. Nem is lottem tul. Elobb neztem, 550-et mutatott, most 640-et, aztan jott egy sms a szolgaltatotol, hogy elertem a 80 szazalekot, tehat a tegnap esti volt a valos. 750-el. Beta alatt egy fos az adatszamlalo. Ezt mar legalabb tudjuk.

Oppo Find X5 PRO

(#5492) icecave


icecave
Topikgazda

Én próbáltam ingyeneset, vettem is meg, nem igazán bízom ezekben,. de nem rég átmentem Mozaik L-be, ott meg nincs túlforgalmazási díj. Persze, sajnos, csak akkor kap az ember sms-t,ha elérte a 100%-ot, és utána lassítanak. Nem rossz, mert 21Mbit-et enged a T-mobile, viszont sajnos ugye ezt iPhone 4-en nem tudom kihasználni, nem tud akkora sebességet.

(#5493) M@te válasza jozsi252 (#5483) üzenetére


M@te
senior tag

restore és ne rakja vissza a back up-ot. telefonszámokat úgy lehet menteni hogy itunes-ba szikronizálod pl a windows contacts-al. ha ez kész akkor a restore.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#5494) talamasca válasza samgar (#5491) üzenetére


talamasca
senior tag

Én pontosítanék:
A T-Mobile adatszámlálása egy vicc... :U

“Black as midnight on a moonless night.”

(#5495) jozsi252 válasza M@te (#5493) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi :R

Amúgy T- adatszámláláshoz hogy hozzászólnék, fura módon ha netrádiót hallgatok akkor a telefon többet számol mint a valós. Volt olyan hónap hogy csak böngészgettem a telefonon, semmi netrádió, ebben az esetben csontra ugyanannyit mutatott a telefon meg hó végi T -s számla is Megabájtba.

iPhone 13 Pro Max

(#5496) samgar válasza talamasca (#5494) üzenetére


samgar
őstag

Hát igen, sajnos.

Oppo Find X5 PRO

(#5497) ittakary válasza jozsi252 (#5495) üzenetére


ittakary
nagyúr

A netrádiós dolgot én is észrevettem :) Júliusban 2 óra netrádió miatt fogtak és leszabályoztak... pedig kb 250MBnál jártam telefon adatforgalom szerint.

(#5498) kali válasza jozsi252 (#5495) üzenetére


kali
legenda

pedig a szolgáltató 10 kilobyte kerekítést alkalmaz, ami bizonyos netezési szokásoknál aránylag sok eltérést összehozhat, a normál méréshez képest.

(#5499) M@te


M@te
senior tag

én pannonos vagyok havi 100 megám van egy ezresért, nincs túlforgalmazási díj és állítólag belassítják ha túllépen. ez általában pár nap alatt sikerül, de még soha nem vettem észre hogy lassabb lenne.
egyébként marha drága. egy ismerősömnek a vodafonnál 250 vagy 270 forint a havi 100 mega és ott sincs túlf.díj.

hogy röhögjetek: első iphone-om: 2G, T-mobile, fogalmam sem volt hogy hogy működik ez a netezős téma. egyik este megnéztem a leveleimet telefonról, majd 10 percre rá hívtak hogy ellopták-e a telefonomat, mert feltűnően sok a számla. Na mondom mennyi? 52 ezer.. :D
csak azért mert nem volt előfizetésem 3g-re.. pedig csak a leveleimet néztem meg.

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#5500) snooze válasza M@te (#5499) üzenetére


snooze
veterán

az ismerösödnek nagyon jo csomagja lehet,mert általában a 100megás netcsomagok egy ezres egy alap csomagban mindegyik szolgáltatonál..

GO Gunners!!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.