Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#238451) #08176384 válasza aujjobba (#238450) üzenetére


#08176384
törölt tag

De a 700as nem lesz több, nyilván ahol 3500/3600 van, ott nálam is 500-800 körül tud sebességben. A 700as 5G lényege nem a nagy sebesség növekmény, hanem alacsony ping mellett sokkal több készüléket ki tud szolgálni a hálózat. Amúgy a frissítés a Telekom 2100as hálózatot is engedélyezi 5G esetén, pl Dél-Buda, ami szintén nem ment eddig iPhone-nal.

[ Szerkesztve ]

(#238452) galaxys80 válasza balinlin (#238448) üzenetére


galaxys80
veterán

Béta.

(#238453) tboldi válasza balinlin (#238448) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csatlakozva is van az eszköz?

(#238454) #86564352 válasza nOvOp (#238444) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha csak egy-egy kép alkalmanként, akkor Files-ba letöltés és ott hosszú nyomás menüből info

(#238455) balinlin válasza tboldi (#238453) üzenetére


balinlin
senior tag

Igen csatlakozva.

(#238456) balinlin válasza galaxys80 (#238452) üzenetére


balinlin
senior tag

És ez minben válasz a kérdésemre?
Mivel stable még nincs, így más nem lehet.

(#238457) kchris78


kchris78
veterán

12pro-nak jobb az oledje mint a 11pro-nak?

(#238458) tboldi válasza balinlin (#238455) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, majd megnézem én is, amint hazaértem.

(#238459) tboldi válasza kchris78 (#238457) üzenetére


tboldi
nagyúr

Papíron igen, a gyakorlatban meg ízlés kérdése. Nekem már egy kicsit túl sárgás a 12 Próé, de gondolom, hozzá tudnék szokni, ha csak az lenne az egyetlen kijelző, amit bámulnék.

(#238460) kchris78


kchris78
veterán

12pro/max: szerintetek sem mertanilag sik a fem keret a telefonon? olyan furan veri vissza a fenyt a ket szelen... gondolom azert jott igy ki mert ha ugy vagtak vola le lezerrel/maskepp akkor aztan tenyleg vagna az ember kezet (mi t a regi iphone5). en megmondom valami olyasmira vagytam volna..

(#238461) Gaben92 válasza #08176384 (#238451) üzenetére


Gaben92
őstag

Csak úgy kíváncsiságból feltűnik ha fele annyi a ping mint 4G-n? Nekem 100Mbit/28ms a 4G stabilan (lakásban 180-230 között tud ha nem a 100Mbit-re korlátozott csomagom van) de nem igazán érzem, hogy a 12-13ms ping sokat dobna az élményen.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#238462) CrAzY88 válasza #08176384 (#238449) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Nekem a teraszon a 4G 80-90 megabit, szerintem is kicsit többet kéne tudnia.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#238463) g4mer


g4mer
senior tag

Szerintetek miért nem kelt felháborodást, hogy az apple ilyen minőségű lencséket használ az iphoneokban?

[link]
[link]

Ahogy elnézem, kb iphone x óta jelen van ez a probléma, és csodálkozok, hogy nem lett ebből még semmilyen nagyobb felháborodás, csak youtube videók tömkelegei, és fórumon panaszkodók ezrei. Talán fel se tűnik az iphone felhasználóknak, mivel már hozzászoktak ehhez?

Más gyártók készülékeinél még nem nagyon láttam ilyen mértékű hibákat..

Valahogy az összes nagyobb nevű youtube/mobilarena/stb tesztelő nem említi ezt a problémát érdekes módon, csak a pozitív dolgokat dicsőítve a telefon fotós képességeivel.

Nektek mi a véleményetek erről?

Sic Parvis Magna

(#238464) MasterMark válasza g4mer (#238463) üzenetére


MasterMark
titán

Ez egy optikai jelenség, és nem függ attól, hogy milyen minőségűek a lencsék.

Switch Tax

(#238465) g4mer válasza MasterMark (#238464) üzenetére


g4mer
senior tag

Érdekes módon csak az iphoneokat érinti ennyire ez az optikai jelenség ;]

Sic Parvis Magna

(#238466) MasterMark válasza g4mer (#238465) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, ez mindent érint ami több lencsét használ. [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#238467) kchris78 válasza Gaben92 (#238461) üzenetére


kchris78
veterán

nem ez az igazi problema. ha sokan akarnak forgalmazni es ez osszeesik 1-5-10Mbitre akkor jobb lesz az 5G.. ha az lesz 10-15 nagy terhelesnel is.

(#238468) CrAzY88 válasza MasterMark (#238466) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Hagyd rá
azappleakkorisszar :))
Csak néhány lencsével van több benne, ergo többszörös becsillanás is létrejöhet, ellenben egy strapabíróságra kihegyezett géppel, amiben minél kevesebb van, annál jobban bírja a nyüstölést.
g4mer: ha már beleállsz valamibe, legalább előtte járj egy kicsit utána, így csak lejáratod magad a tudatlanságoddal.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#238469) g4mer válasza MasterMark (#238466) üzenetére


g4mer
senior tag

Visszaolvastam a kommenteket, akkor ezek szerint csak iphoneoknál verik nagy dobra ezt a dolgot? Mert ha beírod, hogy lens flare problem csak iphoneokat dob fel.. :D

Számomra ez olyan szinten lehangoló, hogy az előző huawei mate 10 prommal egyáltalán nem voltak ilyen gondok, ezzel meg nem lehet egy normális éjszakai felvételt készíteni az utcán, mert csillog rajta minden, mint a karácsonyfán.

Sic Parvis Magna

(#238470) GreenGoblin válasza g4mer (#238469) üzenetére


GreenGoblin
tag

Pixeleknél is probléma volt és mindenki azon pörgött anno. Nem tudom azóta is jelen van-e vagy csak túlléptek az emberek rajta.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#238471) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Folytatnám a tegnapi AirPods vonalat, valaki tapasztalt már olyant hogy beteszi az AirPods-ot töltőtokba, majd láss csodát jó pár óra múlva ismét használnám és ez fogad,


A töltőtok majdnem 90%-ra volt töltve.

[ Szerkesztve ]

(#238472) icecave válasza tothjozsi96 (#238471) üzenetére


icecave
Topikgazda

Én is jártam már úgy,hogy nem kezdte el tölteni őket. Amikor ki van nyitva még a tok, akkor widgeten mindig figyelem, hogy a bal és jobb airpods felett is megjelenjen a töltés embléma, akkor biztosan tölti a tok. Vagy ha egyszerre mutatja őket, akkor is.

(#238473) MasterMark válasza g4mer (#238469) üzenetére


MasterMark
titán

Gyakorlatilag igen, mivel a profi fotósok tudják hogy miért van és el tudják kerülni. iPhone-nál meg rácsodálkoznak az emberek a fizikára.

Olyan szögben kell fotózni, hogy ne alakuljon ki ez a lens flare.

Az a baj itt nagyon kicsi helyen van több lencsetag. Van rajtük tükröződésgátló réteg, ezért is zöld a becsillanás, de ez se oldja meg teljesen. Teljesen csak maga a fotós tudja megoldani ha tudja mire kell figyelni.

Switch Tax

(#238474) Gaben92 válasza kchris78 (#238467) üzenetére


Gaben92
őstag

Háááát... ha én előfizetnék 5G-re és 10-15Mbit lenne nagy terhelésnél akkor tuti ráborítanám az asztalt valakire... :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#238475) CharlieDrop válasza MasterMark (#238473) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Így van, minivel eddig csak egy ilyen képet sikerült csináljak, mert a tárgyak így voltak jó helyen amiket fotóztam, a többinél mindig sikerült úgy helyezkedni, hogy ez ne okozzon problémát

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#238476) tothjozsi96 válasza icecave (#238472) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És neked nincs valami amúgy semmi problémád?

Azt sem értem hogy hogyan lehetséges az hogy az egyik fele 72% a másik meg 20%, és mindezt úgy hogy több órán keresztül töltőtokban volt.

Hogy?! :W

(#238477) CharlieDrop válasza tothjozsi96 (#238476) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én eddig még megúsztam ezeket a bajokat, de még túl friss a cucc...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#238478) kchris78 válasza Gaben92 (#238474) üzenetére


kchris78
veterán

pedig lesz olyan majd, hidd el. Ketto ok miatt:
- videken vagy varosban vastag falak mogott a 2-3GHz nem foghato
- megis tobben akarnak egyszerre forgalmazni
Igy a 700MHz hamar ossze fog esni illetve ott kicsi a spektrum, eleve nincs nagy savszel egy cellaban.. 4G-n is ugyanez van 1.8-2.1GHzen illetve 800MHzen csak az 5G kicsit jobban fog mukodni illetve 4+5G egyutt meg meg tobb.

[ Szerkesztve ]

(#238479) CrAzY88 válasza tothjozsi96 (#238476) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Meg van tisztítva az összes érintkező? Nekem 2x volt ilyen 2 év alatt, mindkétszer állt a zsír az érintkezőkön. (akkor még étteremben dolgoztam, és faszán összefogdostam zsíros kézzel :(( )

Én megyek is a sarki törökhöz eladni az iPhone-t, ez tűrhetetlen fizikai tulajdonság, mi az hogy becsillan(hat) a lencse? :F :((( :C

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#238480) icecave válasza tothjozsi96 (#238476) üzenetére


icecave
Topikgazda

Hát néha hiába kapcsolgatom a zajszűrést, nem lesz aktív, újra be kell tenni a tokba, majd ismét a fülbe. Van, amikor nem fogja fel hogy betettem a fülembe és nem kapcsolódik, meg ilyenek. Túl sokszor nem fordul elő, ezekkel együtt is eddig a legkényelmesebb cuccom, ami volt. iPad air 4 is van, zseniális, ahogy magától vált az iPhone és a pad között, attól függően hol mit indítok el.

(#238481) tboldi válasza balinlin (#238455) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hmmm, valóban eltűnt. :F

Egyelőre az otthoni Modecom SHF80U-val próbáltam csak, majd megnézem az autóban is.

[ Szerkesztve ]

(#238482) tothjozsi96 válasza CrAzY88 (#238479) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem annyira nem hülyeség eladni a sarki GSM-be. :U
Korábban már kifejtettem hogy nem napi használatban van a fülhallgató, hetente ha 1 vagy 2 alkalommal használom akkor sokat mondtam.

#238480 icecave
Értem, akkor nem csak én szívok vele.
Pl. a 11 Pro nálam tökéletes, semmi bajom nincs vele, de ez a fülhallgató ez brutál, állandóan megy a szívás vele. Néztem ~50k-ért tudnám eladni, igaz "csak" 75k-ért vettem de akkor is buknék szépen.

(#238483) CrAzY88 válasza tothjozsi96 (#238482) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Amúgy, én azt vettem észre hogy minden nyűgöd-bajod van ezekkel a készülékekkel, miért nem te adod el? :F (vagy akkor most mindenki más is adja el, mert neked rosszul állnak a csillagjaid?)
Nem személyeskedni szeretnék, de szerintem már tönkre tette az életed, és már csak daccból szívat.
Nekem nagyon sok év alatt nem volt vele ennyi problémám (de még robotossal se), mint neked amennyit leírtál ide.

Szerk: nekem ráadásul napi használatban van az iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV, AirPods.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#238484) lugosi válasza CrAzY88 (#238483) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem inkább próbáljunk segíteni egymásnak megoldani a problémákat. Igen, van olyan hogy nálad minden hibátlan, másnál pedig nem. Egy barátommal ugyanígy vagyunk az iphone-okkal, általában nálam semmi gond nincs, ő pedig rendszeresen számol be bugokról.

(#238485) Dewo válasza CharlieDrop (#238477) üzenetére


Dewo
aktív tag

Ne is legyen baj.

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#238486) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ez ugyan iPad, de nem láttam eddig, mi lehet?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#238487) tboldi válasza szabonagyur (#238486) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak mutatja, hogy ott a Control Center, pár alkalom után el fog tűnni, és csak egy halvány vonal marad.

(#238488) CrAzY88 válasza lugosi (#238484) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Ezt most komoly?
Feltettem egy segítő szándékú kérdést, még arra sem méltat, hogy válaszoljon, hátha segíthet a kérdés.
Oszt’ még bunkó sem voltam, az eladást sem neki címeztem, erre reagál egy hülyeséget. Persze az ember meg már válaszol, mert nem kuka.
Erre én kapom az iránymutatást hogy inkább segítsünk...
Ezt a vonalat el is engedtem inkább, csak felhúzom magam.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#238489) szabonagyur válasza tboldi (#238487) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaa értem, ugye miután a 14.5-től lehalt az eszköz és nagy nehezen visszaraktam a 14.4-et most sok minden megjelenik amire már nem emlékeztem, nem mai eszköz a mini4 :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#238490) tothjozsi96 válasza CrAzY88 (#238488) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Leírtam hogy alkalmként használom, nagyon ritkán.
De kicsit vicces lenne hogyha mindkettő füles zsíros lenne, ahogy írtam is több órát állt a tokban, egyiket se töltötte fel. Ne hogy már te legyél megsértődve :)

A probléma az hogy szükségem van fülhallgatóra és az AirPods egy egészen biztos jó eszköz, csak ahogy látod nálam nem úgy szuperál ahogy kellene. Azért írtam ide hátha mással is volt-e már ilyen. Ha eladom 50k-ért mindjárt bukok 25 ezrét és ismét rá kell dobnom még 25 ezret, tehát összesen 50 ezer forintomba fájna a csere.
Nem tudok erre mit mondani, lehet neked ez is rendben van, nekem nem fér bele annyira.

Senki se mondta hogy hibás vagy, ahogy én se mondtam hogy mindenki adja el az AirPods-ot a töröknél..

(#238491) telefonmágus válasza tothjozsi96 (#238490) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Miért veszed drágán?

Lement az airpods pro ára rendesen

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#238492) icecave válasza tothjozsi96 (#238490) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mondjuk ha alkalmanként használod, ritkán, akkor az is lehet a magyarázat. Elvégre nem fogja a tok csepptöltögeni, mert kicsinálja az akkut, így ha feltöltötte, kikapcsol a töltés, max akkor kapcsol vissza, ha megszakad az érintkezés (mint amikor kiveszed-visszateszed a tokba a füleseket, amit persze egy erősebb rázás is előidézhet). Így ha sokáig nem használod, egyszerűen magától lemerülnek. Sony wf-1000xm3 is ilyen volt.

(#238493) CrAzY88 válasza tothjozsi96 (#238490) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Nem rád reagáltam így :N

Na de azt sem mondtad, hogy megtisztítottad-e!?
Nálam az segített. Csak simán a füles végén lévő érintkezőket meghúztam fel-le párszor a polómon, és utána töltött szépen. De elsőre reggel elég nagy meglepetés volt, hogy le volt merülve. :F

Mindenesre ha így sem megy, akkor még fülpiszkálóval a tokban lévő érintkezőket is tisztítsd meg. Ha ezek után is ér meglepetés pár napon, esetleg héten belül, tényleg cseréld le.

(te nem az AirPods-ra mondtad ;] de mindegy, engedjük el ezt a részét, túl lett beszélve)

Szerk: Erre nem is gondoltam, icecave-nek igaza lehet :B

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#238494) Dewo válasza telefonmágus (#238491) üzenetére


Dewo
aktív tag

Igaz,most kell venni. Mert szerintem majd vissza megy az ára idővel.

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#238495) telefonmágus válasza Dewo (#238494) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Dehogy,most már lesz 65000 alatt simán mindig

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#238496) SharpSA válasza telefonmágus (#238491) üzenetére


SharpSA
veterán

Hol?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#238497) updog


updog
senior tag

Sziasztok! Remélem nem nagyon off.

Van valami megbízható forgalmazó, ahol tudok iPhone-t bérelni? (google-ban találtam ilyeneket, de max pár tucat értékeléses boltok, ilyen hááááát netes megjelenéssel :N )

8 fölött bármelyik jó. Ki akarok próbálni egy iphone-only appot egy 3rd party kamerával (tehát kell 1-2 nap amíg összelövök mindent és nem csak annyi hogy bemegyek a storeba és megnyomkodom).

Tudom hogy legegyszerűbb megoldás az lenne, de 14 napos elállással szórakozni nem az esetem ha nem muszáj :)

Csak azért gondoltam erre mert pl. kamera/objektív bizniszben ez tök triviális dolog, hátha itt is van ilyen. Köszi előre is.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#238498) telefonmágus válasza SharpSA (#238496) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Itt az apró tele vele

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#238499) tothjozsi96 válasza telefonmágus (#238491) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azért nézd meg hogy Hardverapró-n milyen kommentek jönnek ezek az olcsó termékek alá.
Igaz, csak egy ilyen hirdetést láttam de nem is keresgéltem nagyon. Refurbished termékek és hasonlók, persze kinek mi, azt se mondom hogy az összes termék az amit árul az eladó, de én mindig úgy gondoltam hogy csodák már pedig nincsenek.

#238492 icecave
De ne már, mármint elméletileg ez egy prémium termék és mégis mindig van vele valami.
Jövőhéten megpróbálom a szervizt, így hogy jelenleg nem produkál hibát például most így nehéz lesz, de van screenshot-om például erről a 72-20%-os dologról, viszont ez sem elég szerintem, mert simán mondhatják azt hogy márpedig nem tettem vissza a töltőtokba, tehát nem tudom bizonyítani hogy benne volt.

Amúgy ez lehetséges, én folyamatosan övtáskában hordom, ott mozog azért rendesen.
De most erre is mit mondjak, gagyi? :U

Megpróbálom a garanciáztatást, hogyha nem sikerül akkor túladok rajta.
Tényleg ritkán lenne rá szükségem de szinte folyamatosan cserben hagy.
Mutattam a screenshot-ot, 72-20%-on volt tegnap este úgy hogy előtte 3-4 órával használtam és ekkor az asztalon volt a töltőtokban, tehát fel kellett volna töltenie és az egyik fele nem töltött fel. Ami érdekes hogy csak kinyitottam a töltőtokot de nem csináltam vele semmit, csak felnyitottam hogy mutassa a telefon hogy hány százalékon áll.
Reggelre 80-80%-ra töltötte fel magát, ezt se értem.. :F
Azért nem értem mert reggel 7 órakor néztem rá, tehát hogyha optimális aksi töltésről is lenne szó, nem értem miért állt meg 80%-on.. Ez is "csak" azért zavar mert hogyha épp hazamennék szüleimhez, cirka 5 óra vonatozás, akkor oda ez a 80% sajnos kevés.

#238493 CrAzY88
Nem tisztítottam meg. Azért nem mert nálam sok hibajelenség volt, de tényleg, nem egy nem kettő és én már nem ebben látom a hiba okát hogy megtisztítom az alját úgy hogy ráadásul nagyon ritkán is használom.

(#238500) telefonmágus válasza tothjozsi96 (#238499) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Bontatlant kell venni,feedbacket nézegesd

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.