Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158651) Sys85 válasza Imy (#158650) üzenetére


Sys85
veterán

Spigen tok ügyében a Speedshop oldalán nézz körül.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#158652) -secret- válasza Imy (#158650) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ebay természetesen. :D

(#158653) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

A személyekhez rendelt csenghangot az i cloud tárolja mikor biztonsági mentést csinál?

(#158654) -secret- válasza mr.tamasbiro (#158653) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Biztonsági mentés tárolja.

(#158655) Praetorianus


Praetorianus
aktív tag

Erre valakinek javaslat?

(#158656) vasi89 válasza Praetorianus (#158655) üzenetére


vasi89
addikt

Hát ha eddig bevált a sennheiser akkor ez. Egyébként biztosan van olcsóbban is de sajnos elég kevés fülhallgató kompatibilis. Viszont miért nem törlöd le azokat amik nem tetszenek? De ha esetleg ez a munkádhoz tartozik akkor nem szóltam.

Esetleg ez az adapter. Én i7hez rendeltem, tökéletesen működik a szám váltás. Viszont elég "nagy", zsebből kilóg szóval én utcán nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#158657) Sys85 válasza Praetorianus (#158512) üzenetére


Sys85
veterán

AV online-on a tesztben ezt írják a tieddel megegyező árú CX2.00-ra (edigital 14990)
"Ezért a kettő közül mi egyértelműen a CX 2.00-át javasoljuk azoknak, akik lényegében mindent hallgatnak, de a monoton brummogó basszusokat nélkülözni szeretnék. Remek használhatósága, baráti ára és karakteres, könnyen emészthető hangja miatt feltétlenül megérdemli a CX 2.00, hogy ajánlott vétel cédulával lássuk el." Teljes cikk: [link]
Ez iphone kompatibilis.[link]

Kínából meg 10-11-12k körül nagyon jó a Xiaomi Hybrid Pro (ez nem a Dual Hybrid,ebben már 3 hangszóró van oldalanként),és ennek a gombjai androiddal és szifonnal is kompatibilisek.
Szerintem a hangja veri a Sennheisert.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#158658) boken válasza Praetorianus (#158655) üzenetére


boken
senior tag

esetleg kérdezd meg a kollégát is ő minden ilyenben otthon van :Y
[kbyte]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#158659) Ádám16


Ádám16
addikt

Van a topikban olyan iphone user, aki valami jobb Samsung telefonról érkezett?
Szeretnék egy i6s/+ -t vásárolni, viszont a kijelző miatt kérdőjelek vannak a fejem felett. Egy QHD SAmoled után mennyire elfogadható a mindennapok során a kijelző?

(#158660) Sys85 válasza Ádám16 (#158659) üzenetére


Sys85
veterán

S7 Edge->i7
Szokni kell,de rövid idő alatt hozzá lehet szokni,persze ezt embere válogatja.
Ha egymás mellé teszed a 2 telót,akkor nagyon látszik hogy alacsony a felbontás (Plusnál nem nagyon,ugyebár az FHD) a színek is fakóak lesznek az Amoled után,de én ehhez is hozzászoktam,amúgy természetesebb az iphone képe,csak a vibráló színekkel operáló amoled után furcsa egy darabig.
Szokni kell az Amoledhez szokott szemnek.Nekem már túl vibráló egy amoled annyira hozzászoktam már az IPS-hez,pedig amúgy szeretem a Samsung kijelzőit,de furcsa lenne megint hozzászokni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#158661) rsanyi20 válasza Ádám16 (#158659) üzenetére


rsanyi20
tag

Igaz nem teljesen prémium, de mondhatni nagyon jó kijelző: A5 2016-i6s
Hát nagyon sokat kellett szoknom. A samusng full hd, amoled, 5,2, ezek utan fakó meg kicsi is volt a kijelző a 6s-emnél
De most már egyik se zavaró, tökéletesen meg lehetett szokni, bár szerintem váltani fogok i6s plus-ra a nagyobb kijelző miatt

[ Szerkesztve ]

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#158662) Praetorianus válasza vasi89 (#158656) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Köszi, az a Momentum nagyon állat :) Bár ez árban már gazdagon túl van azon a határon, amennyit kiadnék egy fülesre. Ha ezért az árért kapnék kettőt, akkor aszondom' oké :D De azért körülnézek aprón is meg árgépen/árukeresőn, hátha valahol belefutok valami instant akcióba... Az a távkapcs meg jópofa, de nem valami komfortos megoldás :)

(#158657) Gixxer88 Köszi a javaslatot. A CX 2.00-át én is megtaláltam, viszont a vele kapcsolatos vélemények elég megoszlóak. Az általad linkelt ED-os termékoldalon pl egy vevő CX300-II fülest cserélt rá (nekem ilyen van jelenleg), és megbánta a cserét, mert állítólag a hangminőség rovására ment. Szóval még tipródom a dolgon...

(#158658) boken Rég láttalak :) Almás topikban meg pláne. Kis kitekintés a droidból? :) Az említett fiatalember inkább kuka-fronton mozgolódik, és még a végén rám sóz valami kétpálcás kínai cuccot félhavi fizumért :D Amúgy is el van tűnve. Lehet, hogy érdemes lenne körülnézni a bűnügyi nyilvántartásban :DDD

(#158663) boken válasza Praetorianus (#158662) üzenetére


boken
senior tag

Ez most egy hoszabb kitenkintés lesz, voltak vegyes érzéseim, de kezdünk jóban lenni a 7+-al, még szoknom kell de lassan de biztosan haladunk :) majd küldök E-t. :R :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#158664) #51177472


#51177472
törölt tag

Le lehet checkolni, hogy milyen halozat fuggo vagy fuggetlen a telefon IMEI alapjan?

(#158665) Ádám16 válasza Sys85 (#158660) üzenetére


Ádám16
addikt

+sanyi

Alaposan megfontolom a dolgot. Note4ről erősen rá kéne fizetni a kijelölt telefonokra, de igy nem biztos, hogy megéri. Nem akarok lentebb adni, a kijelző pedig az egyik legfontosabb része egy ilyen eszköznek. Köszi nektek.

(#158666) Sys85 válasza Praetorianus (#158662) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem van egy KZ ZST fülesem is,ami bár kínai,de messze nem a 2 pálcás gagyi kategória.
Nem egészen 6 rugó volt,de döbbenet milyen jól szól ezen az árszinten.Csak ugye ezen se táv,se mikrofon (mondjuk van mikrofonos verziója is,de táv azon sincs).
Van pár kínai márka,ami szól úgy (sőt néha előfordul hogy jobban) mint a 10-20k közötti JBL/Sennheiser/Akg fülesek,csak éppen cirka harmad/negyed áron.Rock,Xiaomi,KZ márkák például.
Pl igen jó véleménnyel vannak sokan a Rock Zircon fülesről is.
Csak hát ugye ezeket kínából kell megrendelni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#158667) -secret- válasza #51177472 (#158664) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Csak azt, hogy függő-e vagy sem.

(#158668) #51177472 válasza -secret- (#158667) üzenetére


#51177472
törölt tag

Es az hol?

(#158669) Sys85 válasza Ádám16 (#158665) üzenetére


Sys85
veterán

Felbontás végett (meg amúgy is nagy telóhoz vagy szokva :) ) a Plus modellt nézd meg valamelyik boltban kiállítva (MM,Auchan,Szolgáltatók,Apr stb),de úgy hogy ne rakd mellé a Nótát,csak önmagában nézegesd a szifont.Az alapján dönts.
Ha mellé rakod a Note-ot akkor valszeg a Note mellett fogsz dönteni,mivel ahhoz szoktál hozzá.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#158670) szekra válasza #51177472 (#158664) üzenetére


szekra
őstag

Láttam pár ilyen oldalt ahol díj ellenében megmondják, de lehet csak átverés, sosem próbáltam.

(#158671) Imy


Imy
veterán

Az ismeretségi körömben van 2 régi iPhone, és mindkettő eladó 30e-ért...
5c 8Gb
4s 32Gb

Melyiket érné megvenni? Külsőre szinte makulátlanok.
Az 5C-nek a színe sárga, ami nem igazán jön be, ellenben 4"-os kijelző, de nagyon kicsi belső memória.
A 4s külsőre bejön (sötét szürke), de csak 3.5"-os kijelző, de 32Gb memória.

2. telefonnak, azaz cégesnek lenne használva. A lényeg, hogy megbízható legyen, és jó akksi idővel rendelkezzen.

Ki melyiket venné?

(#158672) -Ben- válasza Imy (#158671) üzenetére


-Ben-
veterán

5C

(#158673) szekra válasza Imy (#158671) üzenetére


szekra
őstag

Szerintem 5c, tarhelyre megoldás a felhő, színére meg egy tok.

(#158674) Ragnar95 válasza Imy (#158671) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyértelműen 5C. 4S nagyon régi már, elég gyorsan eleged lenne belőle, hogy mennyire lassú. Ráadásul 2. telefonnak minek nagy tárhely? Színen meg egy tok könnyen segít.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#158675) Gigicuci válasza Ádám16 (#158659) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Én s7-ről jöttem (i7) a páromnak maradt az s7. Ha önmagában nézem az i7-et, akkor nincs vele baj. Ha átsandítok az s7-re akkor durván látszik a különbség felbontásban. Engem is zavar egy kicsit. Ha fontos szempont, akkor inkább a plus-t vedd. Sokat számít a fhd felbontás.

(#158676) dezs520


dezs520
senior tag

Bemásolom ide is,itt nagyobb a mozgás...:

"Sziasztok,tudtok arra megoldást,hogy szeretném megvenni az mrmc programot (tv4) az apple id-m magyar,viszont a bankártyám osztrák.Ha akarok egy alkalmazást venni,akkor kiírja hogy a bankártyám nem jó.Csak akkor tudok a telómrol vásárolni,ha átlépek az osztrák store-ba
Namost,mikor az apple tv store-jába vagyok,kiválasztom a progit,de kiírja,hogy a megvételhez áruházváltás szükséges.
Rányomok hogy ok,ujratölti a store-t de ugyan az lessz a végeredmény.Az apple tv menüjében nem láttam store beállításokat,a régiót már átálítottam osztrákra,de ugyan az lessz a vége...van valami ötletetek?
Esetleg nem lehet megvenni telórol az apple tv-s progit? (mrmc)"

(#158677) dezs520


dezs520
senior tag

Na,úgynéz ki,a store-bol ki,majd bejelentkezés megoldotta a dolgot...

(#158678) bnorci71


bnorci71
addikt

Mai meglepetése az I5s-nek
10-15% körül egyszer csak alma logó a kijelzőn ..... onnan se hová, H+P is csak az alma logóig jutott, aztán semmire nem reagált
3 hónapja kapott új aksit
töltőn van 5órája és nem lehet még mindig bekapcsolni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#158679) Imy válasza Ragnar95 (#158674) üzenetére


Imy
veterán

Az 5c mennyire gyors, vagy lassú egy 6s-hez képest? Illetve mi az ami idegesítő? Akksijuk mennyire jók ezeknek?

(#158680) Imy


Imy
veterán

Az iPhone 5c-ben hogyhogy volt másodlagos mikrofon, ami kiszűri a környezeti zajokat? Az újakban miért nincs? :F

(#158681) szezso15 válasza Imy (#158680) üzenetére


szezso15
addikt

Az újakban is van... :B

*Hajrá Loki!* i15+

(#158682) Imy válasza szezso15 (#158681) üzenetére


Imy
veterán

De nem igazán működik jól. A xiaomi redmi note 2-m tök jól kiszűrte, de ez nem.. Pl ha zenét hallgatok, és úgy telefonálok, de a 6s nem...

(#158683) szezso15 válasza Imy (#158682) üzenetére


szezso15
addikt

Nálam tökéletes i6-on, bár Xiaomi még nem volt a birtokomban. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#158684) bigdady válasza Imy (#158679) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ég és föld

(#158685) _ ĐanieL™ válasza Imy (#158682) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Nekem gyakran visszakerdeznek hogy agyban vagyok e olyan csend van, pedig akad epp hatterzaj boven.
iPhone SE

(#158686) vasi89 válasza Ádám16 (#158659) üzenetére


vasi89
addikt

Én pont nem értem ezt az AMOLED mizériát. Volt most nálam pár hétig egy S5 de nem nagyon éreztem hogy hiányozna az életemből az amoled. Főleg, hogy előjött ez a hiba is. Nem tudom, hogy későbbi modelleknél is előfordul e de ahogy utánanéztem ez amoled betegség mint a beégés. De az i8-ban elvileg amoled lesz, ha zavar várd meg azt :DDD 400+ért bestbuy lesz, ha valóban annyi lesz az induló ár. :U

[ Szerkesztve ]

(#158687) istvan170


istvan170
aktív tag

Biztos ezerszer volt már, bocs!
Tegnap párom elhagyta az iPhone 5s-ét. Ujjlenyomattal volt zárolva. Egy ideig tudtuk követni az én telómról, aztán vagy kikapcsolták, vagy kivették a simet. Mindenesetre a kapcsolat megszakadt. Elveszett módba már csak ezután tudtam rakni.
Estig nem kapcsolták vissza, így nem mertem megkockáztatni, hogy a pin nélküli simre vásárolnak, tehát letiltottam a sim kártyát.
Kérdésem, hogy most kell e még valamit a telefonnal, illetve van rá esélyem, hogy látom még? Gondolom a sim tiltás után ezek az elveszett mód, és társai már nem működnek. Másik simmel simán fog menni? Le tudják resetelni?
Imei alapján tudom még tiltani magát a készüléket is, azt már tegyem is meg?

(#158688) vasi89 válasza istvan170 (#158687) üzenetére


vasi89
addikt

Elveszett módhoz tudtommal nem kell sim csak net kapcsolat és gps hogy a helyét is lásd. Viszont semmit nem tudnak vele csinálni, ha nem fejtik meg a feloldó kódot. Resetet tudnak csinálni de icloud záras a telefon így reset után sem érnek vele semmit. IMEI tiltást is kérhetsz de nem tudom annak mik a következményei, asszem a gps sem fog utána menni.

[ Szerkesztve ]

(#158689) Wajk válasza vasi89 (#158688) üzenetére


Wajk
addikt

iCloud zár esetén úgysem tudják használni, max bekerülhet egy adatbázisba az IMEI hogy lopott és ha valahol előkerül akkor szólnak. (Persze utóbbi eseménynek konvergál a 0-hoz az esélye.)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#158690) Diokhan válasza Wajk (#158689) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha bejelented az IMEI-t, akkor amint simet tesznek bele és feljelentkezik a hálózatra, máris jelzi az adatbázisnak és a szolgáltató továbbítja is az adatot a hatóságoknak telefonszámmal (amely SIM-et bele tettek). Ha be volt lépve iCloud-ba és esetleg még be is volt kapcsolva a Find My iPhone, akkor amint használni kezdik, meglesz. Ha vissza állítja DFU-ban, az iCloud zár akkor is rajta lesz, aktiválni nem fogja tudni. Abban az esetben nem fogod újra látni, ha szétszedik alkatrésznek. Bár ebben még benne van 50% eséllyel az is, hogy egy normális csóka találja meg és egyszerüen beviszi a yardra és leadja...! Who knows?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#158691) bigdady válasza istvan170 (#158687) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én csak a mobilnetet rajta hagytam volna mondjuk abból kár nem lehet hátha csak megtalálták és lemerült és töltőt keresa megtaláló. Igy viszont ismerős wifire találjon semmi esély vagyis a megtaláló nem tud megtalálni

(#158692) Pribi95


Pribi95
újonc

Sziasztok!
Ma visszakaptam a telefonom a szolgáltatómtól, mivel szervizben volt és be szerettem volna lépni már meglévő icloud profilomba. A kétlépéses hitelesítésnél megakadtam mivel üzenetben küldték el a kódot nem tudta megnézni, utána hívást kértem és gondoltam miközben mondja majd én kilépek a hívásból és közben beírom hát ezt sem engedte( gondolom fel kellett volna írnom egy papírra) Az utolsó számot nem tudtam csak ezért elkezdtem próbálkozni erre kiírta h túl sokszor próbálkoztam ezért letilt próbáljam meg később az icloud beállításon keresztül. Ez volt 3 órája azóta még minidig nem tudok új kódot kérni kétlépéses hitelesítéshez mert azt írja ki h túlságosan sokszor próbálkoztam .... Szóval nem tudjátok esetleg h ilyenkor mi a teendő? vagy mennyi időt kell rá várni kb?

előre is köszi a válaszokért

(#158693) szekra válasza Pribi95 (#158692) üzenetére


szekra
őstag

(#158694) agabe


agabe
addikt

Ha egy app regi verzioja van fent egy telon ami lesz lesz cserelve, akkor itunes-al gepre keszitve (nem icloudba) biztonsagi mentest annak visszatoltesevel az uj telora a konkret regebbi verzioju app kerul majd vissza es nem a jelenlegi ugye ?
Mas megoldast nem nagyon ismerek app verzio megorzesere telefoncserenel, de azt sem tudom mar, hogy ez meg mindig mukodik igy vagy sem ?

[ Szerkesztve ]

(#158695) Ragnar95 válasza agabe (#158694) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna egy ideje kiszedték iTunesból az opciót, hogy átrakd gépre telefonról az appjaidat és ezzel együtt a biztonsági mentést is megváltoztatták, mostmár iTunes mentés esetén is az AppStore-ból húzza vissza az appokat a rendszer és nem a gépedről.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#158696) agabe válasza Ragnar95 (#158695) üzenetére


agabe
addikt

Akkor nincs mas megoldas ?
pl. ibackupbot, vagy hasonlo ? Az meg ok, hogy valtoztattak, de azert valami mod (nem jailbreak) hatha akad meg erre, mert ismerosnek szuksege lenne a regi verzioju app-ra mivel az ujbol kivettek par funkciot, de miutan most telefont cserel valahogy meg kellene oldalnia.

(#158697) szekfizsolt:
Jo lenne, ha ez meg mukodne. Gondolom nem icloudba volt mentve hanem sajat gepre a biztonsagi mentes.
A titkositas is be volt kapcsolva (mondjuk az kb. csak arra jo, hogy a jelszavakkal se kelljen pepecselni ha jol tudom)

[ Szerkesztve ]

(#158697) szekfizsolt válasza Ragnar95 (#158695) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Érdekes, mert a párom utál frissíteni.
Készítettem egy biztonsági mentést iTunes-ban a telefonjáról (5S) 9.3.4, majd egy másik készülékre, egy I5-re (9.3.5) egy az egyben visszatette a frissítetlen alkalmazásokat, amikor a biztonsági mentést visszatöltöttem. (tehát a régebbi verziót).
Azóta frissítettem neki az appokat, így nem tudom, hogy ha nem készítek biztonsági mentést, hanem törlés és ismét visszatenném a mentést, akkor megint a régebbi appokat tenné-e vissza, de gyanítom, hogy igen.
Ha visszakapjuk a szervízből az 5S-ét, akkor kiderül, mert ismét visszateszem majd a biztonsági mentését. :K

agabe:
Mindezt tegnap előtt tettem, tehát ha csak nem frissült az iTunes, akkor lehetséges a dolog szerintem régebbi biztonsági mentéssel is. :U

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#158698) agabe válasza szekfizsolt (#158697) üzenetére


agabe
addikt

Mondjuk az is lehet, hogy ios verzio fuggo is, es 9-essel meg megy, de 10-essel mar nem ?

(#158699) Ragnar95 válasza szekfizsolt (#158697) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem tavaly nyáron, amikor legutóbb telefont váltottam, már AppStore-ból húzta le az appokat a rendszer (el is rontotta mondjuk csomó app telepítését, törölnöm kellett őket és újra letölteni...), azóta mondjuk nem próbáltam a dolgot.
agabe: iBackupBot biztos hogy nem jó erre, mivel a backup sosem tárolta az appokat magukat, így onnan nem lehet kimenteni őket. Én nem tudok más megoldásról sajna így, hogy a Transfer purchases opciót kivették iTunesból.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#158700) szekfizsolt válasza Ragnar95 (#158699) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Pedig nem viccelek, tényleg ugyanúgy (konkrétan 24 frissítésre váró app-al) tette vissza a biztonsági mentést.
Meg is lepődtem, én arra számítottam, hogy mindenből a legfrissebb lesz fent.
Ezért álltam neki utána "manuálisan" frissíteni az alkalmazásait. Ezek után lehet, hogy már a frissítettet tenné vissza, de kíváncsi lettem, így ha visszakapja az 5S-t és visszateszem a mentést, majd jelzem, hogy mi volt. :R

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.