Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159451) KillerATi válasza galaxys80 (#159448) üzenetére


KillerATi
tag

Sziasztok!

Kezd az agyamra menni a telefon. Gond volt a hotspottal. Gondoltam, csinálok egy restoret. iTunes, csináltam biztonsági mentést, restoreoltam a telefont, iTunes mentésből visszaállítást választottam, sikerült is szuper a telefon, viszont az összes képem megsérült(?), mivel voltam olyan hülye hogy 16gigasat vettem, iCloudba tárolom a fotókat ott elfér az 50gb-ba. Viszont azóta egy felkiáltó jelet rak ki és nem tolt le semmit. Valaki ötlet, nem szeretném elveszteni a 3800 képem.

Szerk: Nem válasz akart lenni.

(#159452) Diokhan válasza allein (#159446) üzenetére


Diokhan
addikt

i5s, nekem jobban bírja az akku 10.3-al.

(#159451) KillerATi : Nem sok egy kicsit a piros lámpa a műszerfalon? Ha jól látom Opel műszerfal...
Egyébként mivel én soha nem használok iCloud-ot fotó tárolásra, ezért ebben nem tudok Neked segíteni.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#159453) madle válasza Diokhan (#159452) üzenetére


madle
őstag

Ott az MB jel a kormányon. :D

(#159454) Diokhan válasza madle (#159453) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem néztem meg a képet nagyban, kicsiben meg nem láttam. Ebben az esetben mégnagyobb gáz a sok piros :D

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#159455) allein válasza madle (#159450) üzenetére


allein
addikt

I6s+ és i6 is, mindkét esetben tapasztalom a gyorsabb akkú merülést :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#159456) Sys85 válasza allein (#159455) üzenetére


Sys85
veterán

i7-nél se nem jobb,se nem rosszabb az akku,pont olyan mint az előző ios verzióval.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#159457) Diokhan válasza Sys85 (#159456) üzenetére


Diokhan
addikt

Szerintem ez a dolog nagyban függ attól, hogy kinek mennyi, milyen app van telepítve, abból mennyi és milyen intenzitással fut a háttérben, mennyi netet használ az adott app stb. Ezen kívül egyéni beállítások is befolyásolják az akku használódásást, GPS, wifi, mobilnet, háttérfény beállítások egyebek. Szerintem nem lehet általánosítani, hogy ha valakinél rosszabb az akku, akkor másnál is rosszabbnak kell lennie és fordítva. De ez csak az én személyes véleményem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#159458) Sys85 válasza Diokhan (#159457) üzenetére


Sys85
veterán

Teljes mértékben egyetértek,nem is vitatkozom a gondolatmeneteddel.
Én csak reagáltam a kommentre,leírtam hogy nálam semmit sem változott. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#159459) -Ben- válasza Sys85 (#159456) üzenetére


-Ben-
veterán

+1 :K

(#159460) allein válasza Diokhan (#159457) üzenetére


allein
addikt

Jogos. Én esetemben, egyébként nincsenek a frissítés óta újabb appok telepítve, mindig ugyanazokat használom. Én azt tapasztalom, hogy hamarabb merül, ennyi :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#159461) Handball94


Handball94
aktív tag

Sziasztok!
S7e-ről fontolgatom a váltást 6s, vagy 7-re.
Elégedett vagyok a Samuval is, de van már 2 Apple eszközöm és lehet kényelmesebb lenne ha a telefon is az lenne.
Fontos a fotózás, illetve az ár/érték arány is.
Nem volt még iphonom, bizonyára vannak összehasonlító tesztek, de manapság, 2017 tavaszán, ha mondjuk 2 évre tervezek akkor érdemes még 6s-t venni, vagy megéri a 7 a felárat, mi a legnagyobb különbség köztük?

(#159462) allein válasza Handball94 (#159461) üzenetére


allein
addikt

Szia. Vagy esetleg érdemes várni a 8-ra :K A 6s+ készülékemet nem cseréltem 7-re, meglátjuk mit hoz majd az iPhone 8 :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#159463) -secret- válasza allein (#159462) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

300e ft-ért.

(#159464) leslieke válasza -secret- (#159463) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Annyit biztos megér majd. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#159465) Handball94 válasza allein (#159462) üzenetére


Handball94
aktív tag

Addig már nem várnék, plusz annyival többet sem fog megérni nekem bármit is tud, legyen mondjuk a vásárlás időpontja az elkövetkező 1-2 hét..

(#159466) leslieke válasza Handball94 (#159465) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor i7, ha két évre tervezel.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#159467) allein válasza -secret- (#159463) üzenetére


allein
addikt

Megjenéskor a 6 meg a 7 is ugyanilyen áron volt :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#159468) Diokhan válasza -secret- (#159463) üzenetére


Diokhan
addikt

- pirosban - :DDD

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#159469) -secret- válasza allein (#159467) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igen de most nem annyiba kerül a 6S meg a 7 sem.

[ Szerkesztve ]

(#159470) allein válasza -secret- (#159469) üzenetére


allein
addikt

Nem értetted a lényeget :U nyílván nem annyiba kerülnek most az általad említett típusok, megjelenéskor ezek is 3 kilóba kerültek, mint ahogy a 8 is 3k+ lesz.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#159471) Tibee86 válasza allein (#159470) üzenetére


Tibee86
veterán

Pont annyiba kerül megjelenéskor mint egy nappal az új kiadása előtt.
Szürkeimportos árakat felesleges ide venni.

[ Szerkesztve ]

(#159472) vasi89 válasza Handball94 (#159461) üzenetére


vasi89
addikt

furcsa h ilyet írok de jelenleg az s8 jobb áron van mint az i7... Habár nagyon nem szeretem a samsungot de jelenleg nem biztos h i7et vennék... ha nem akarsz várni a 8ig akkor meg inkább nem írok semmit mert megvernek :DDD mondom ezt úgy h i7et használok.

Várjatok azzal a 300as árral a 8nál, annyi lesz a legolcsóbb szerintem, ami azt fogja tudni mint az i7, ami újdonság lesz az biztos súrolja a 400at majd. ennyit meg soha nem fog érni semmilyen telefon.

[ Szerkesztve ]

(#159473) Tibee86 válasza vasi89 (#159472) üzenetére


Tibee86
veterán

Én úgy tudom, hogy 20 ezerrel többe kerül az S8 mint az i7.

(#159474) hitchins válasza Handball94 (#159461) üzenetére


hitchins
őstag

Szerintem iphone eseteben en nem beszelnek az ar/ertek aranyrol:)
Ezzel egyutt szerintem 6s is boven jo. Nem ertem miert ne birna ki meg 2 evig?
Iphone 7-et max kamera miatt vennek de akkor mar inkabb i7 plus. Vagy ha igazan fontos a kamera akkor maradnek samsungnal.

[ Szerkesztve ]

(#159475) vasi89 válasza Tibee86 (#159473) üzenetére


vasi89
addikt

Előfizetéses árakat néztem, függetlenül valóban drágább :)

(#159476) btudos válasza hitchins (#159474) üzenetére


btudos
veterán

i7 mellett pont a kamera szól kevéssé, nincs számottevő előrelépés a 6S-hez képest, ahhoz valóban 7 Plus kell. Az üzemidő, a hosszabb támogatottság (főleg az új felépítésű processzorral, a jövőben erre fognak optimalizálni), a sztereó hangszórók és a valamivel jobb (fényesebb) kijelző szól inkább az i7 mellett, én ezek miatt vettem inkább 7-et a 6S helyett.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#159477) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok az USA-ba készülünk és szeretnénk venni átalakitót az ottani konnektorhoz. 4,6 és iPad air-el használnánk. Olyan is jó lenne amibe csak az USB-t lehet bedugni. Köszi előre is a válaszokat. Ha valaki linket is dobna azt külön köszönném.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#159478) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

A sigyc navigaciot hasznalja valaki?
16 euro a teljes europa, ami szamomra megeri, vagyis nagyon olcso, viszont nem ertem, hogy hogy adjak ezt ennyiert, mikor pl. italy 80, france is 80 euro onmagaban :U

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#159479) btudos válasza HUTCHDB (#159478) üzenetére


btudos
veterán

Én egyelőre nem látom, mi olyan pluszt tud adni a Here WeGo-hoz képest, hogy megérje pénzt adni érte.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#159480) leslieke válasza HUTCHDB (#159478) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

+1 a Here WeGo-nak, és még ingyen is van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#159481) access_denied válasza aram01 (#159477) üzenetére


access_denied
senior tag

Szerintem erre gondolsz.

Szerk: és +1 a Here WeGo-nak

[ Szerkesztve ]

(#159482) agabe válasza Handball94 (#159465) üzenetére


agabe
addikt

I7 főként a kamera miatt, de a hardver is erősebb 2-3 évig biztos nem lesz vele hiányérzet.
Kamera meg jobb fényérzékenységű, és nem mellesleg optikai képstabi is van benne ami fotóknál is jól jön, videózásnál meg pláne, szóval jobb a fénykép / videó.
Egy hátrány a jack csatlakozó hiánya I7-nél, de ha nem kell sűrűn, akkor nem nagy áldozat, emellett I7 vizet is jobban bírja, kijelzője is szebben jelenít meg (észrevehető 6S után a fejlődés nem csak egymás mellett nézve).

(#159483) leslieke válasza aram01 (#159477) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

itt válogathatsz is: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#159485) HUTCHDB válasza btudos (#159479) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kb. 5 eve hasznalom a sigyc-et androidon, nekem nagyon bevalt. Van 1-2 hulyesege, de melyiknek nincs.
Androidon is 5e forint volt anno, annyit boven megert nekem.
A here-t probaltam regebben itt ios-en, de nekem nem tetszett. Ha jol emlekszem meg "beszelni" sem beszelt.
Ez igy van a jelenlegi verzional is?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#159486) leslieke válasza HUTCHDB (#159485) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beszél és magyarul is tud.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#159487) Wajk válasza leslieke (#159486) üzenetére


Wajk
addikt

A Maps.me is szövegel magyarul, a térképe nekem jobban tetszik, de az útvonal kezelés mintha a Here-ben jobb lenne... nálam mind2 fenn van a biztonság kedvéért... :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#159488) aram01


aram01
nagyúr

Köszi srácok meg is rendeltem.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#159489) HUTCHDB válasza leslieke (#159486) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Letoltom, kiprobalom.
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#159490) janitor01 válasza Handball94 (#159461) üzenetére


janitor01
tag

Szia,

Sokan válaszoltak már de azért én is leírom a véleményem.

A legbölcsebb ha megvárod az új iPhone-t (ami kb 5-6 hónap).

Ha ez nem opció akkor a személyes véleményem, hogy vegyél addig egy SE-t mert annak az ára relatív jól tartja magát és add el télen majd vegyél egy új iPhone-t (illetve ha nem tetszik akkor minimális buktával szállhatsz ki)

Ha akarsz venni egy telefont ami jó és 2 év múlva is jó és nem érdekel ha nem a legfrissebb akkor szerintem i7 és az 6s között NINCS olyan különbség ami miatt ne bírna két évet a 6s. Ha pedig ilyen kérdést teszel fel szerintem Te nem az az ember vagy aki a technikai specifikációkban elmerülve bújja az tech oldalakat szóval a 6s el is vígan ellennél. (nem beszélve arról, hogy ezen legalább még van jack)

(#159491) -Ben- válasza Handball94 (#159461) üzenetére


-Ben-
veterán

Most már inkább várnék a 7S / 8 valamelyikére.

(#159492) HUTCHDB válasza Handball94 (#159461) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Epp a napokban valtottam s7e-rol i7plusra.
Korabban mar volt 2x is i7plus-szom, de nem nagyon tudtam vele megbekelni. Vagyis, ha pontosan akarok fogalmazni, akkor az ios 10.01, stb kezdeti verzioival.
Ha visszaolvasol, ezzel kapcsolatban kommenteltem is itt.
Viszont az uj szoftok pl. 10.3 ios mar teljesen hibatlan.
A samsung is jol mukodik android 7-tel, de azert itt ott picit meg mindig meg meg akad, ami engem spec. zavar.
A samsung altalanos sebessegben hozza az i7plus tempojat addig, amig valami "feladat" nincs, vagyis tablazatok, email-el betoltese, web oldalak kozotti ugralas, itt erezhetoen jobb, hatarozottabb az iphone, nincs mellebeszed.
A legnagyobb lanyomnak i6S van, azert az nincs ilyen, mint a 7plus, azt kb. egyenrangura hoznam a samsunggal, sot, itt-ott azert gyorsabb is a samu.
Ami picit negativum az iphone-ban, az a fenykepezo.
Hiaba dual kamera, meg minden egyeb, azert az s7e jobb kepeket keszit, foleg esti, vagy szurkuleti fenyviszonyoknal. Ha a samsung 10/10, akkor az iphone 7plus 10/9.
Akkuban jobb az i7plus, kb.20%-kal.
Meg egy apro megjegyzes a meret kapcsan: az s7 edge kenyelmesebb fogasu, mivel picit keskenyebb.
Ha barmi konkret kerdesed van tedd fel, megprobalok ra valaszolni.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#159493) Kbali válasza Handball94 (#159461) üzenetére


Kbali
nagyúr

Inkább p10 és még zséd is marad.

(#159494) baal-amiga válasza allein (#159446) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Nagyon is. Endomondo háttérben 3-szor annyit eszik, de általában is kb 15-20%-kal kevesebb ideig bírja kb ugyanolyan használattal.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#159495) Syd69 válasza HUTCHDB (#159485) üzenetére


Syd69
aktív tag

Ha Androidon megvetted, akkor csak le kell tölteni, belépni, és megy

Alma

(#159496) HUTCHDB válasza Syd69 (#159495) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem ez nem mukodik... :(

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#159497) lugosi válasza Syd69 (#159495) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ezt nem így tudom.

(#159498) KillerATi válasza KillerATi (#159451) üzenetére


KillerATi
tag

Bárki ötlet? Egész nap keresgéltem,de semmi hasznosat nem találok.

(#159499) Handball94


Handball94
aktív tag

Köszönöm az összes választ, inkább új hozzászólásként írom mint válaszként mert valóban hasznos volt a legtöbb.
iOS-t ismerem Ipad révén, illetve Macet is használok, azonban telefonban eddig mindig Samsungos voltam, sosem volt még iPhonom.
Valóban nem a speceket kutatom, inkább a mindennapi használhatóság érdekelt és a (szubjektív) vélemény, erre tök jó ez a fórum.
S7 Edgét szeretem, de a váltás egyik oka az Apple termékek közötti jobb szinkronizáció, pl. jegyzetek, illetve Pages, ami sajnos Samunál nincs meg bármennyire is jó telefon, illetve most van egy lehetőségem lecserélni a Samut.
Videózni nem szoktam, fotózás előfordul, de ahogy érzékelem a kommentekből a 6S képei sem rosszak, bár lehetséges hogy S7e-hez képest kis visszalépés lesz itt.
Szóval egyre inkább a 6S felé húzok, Istyle-on most 190 körül akciózzák, 7-es nem éri meg a felárat, 8-ra várni pedig sajnos most nincs időm sem, illetve valószínűleg pénzem sem :D

(#159500) univerzita válasza KillerATi (#159498) üzenetére


univerzita
addikt

Ha belépsz gépről a icloud.com - ra ott mit mutat a képek alatt, onnan is vissza lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.