Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158451) -Ben- válasza atish15 (#158450) üzenetére


-Ben-
veterán

Most már sokkal jobb a helyzet, mint tavaly év végén illetve év elején, de előfordulhat, hogy eltart 1-2 hétig most is. Többnyire megvan ~1 hét alatt.

(#158452) bigdady válasza Noxy (#158443) üzenetére


bigdady
nagyúr

Napi 1 órát használom minden nap. Nálam semmi gond nem volt nagyon régóta :U
Mondjuk alvóba rakom mindig ha odaértem ahova.

[ Szerkesztve ]

(#158453) -secret- válasza atish15 (#158450) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#158454) atish15 válasza -secret- (#158453) üzenetére


atish15
aktív tag

Az nem semmi. Köszönöm a válaszokat. Holnap felhívom az iStylet az árkádban. Gondolom cserekészülékre nem is számítsak.

(#158455) Tibee86 válasza atish15 (#158454) üzenetére


Tibee86
veterán

Célszerű egyből apr szervizbe vinni. Istyle-nál ez az Andrássy úton található.

[ Szerkesztve ]

(#158456) -Ben- válasza atish15 (#158454) üzenetére


-Ben-
veterán

iStyle -hoz időpontot kell kérni.

(#158457) Gigicuci válasza Chiftain (#158437) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Nekem is volt ilyen gondom. A waze alkalmazáson belül kellet allítani valamit. Utána jó lett.

(#158458) atish15 válasza -Ben- (#158456) üzenetére


atish15
aktív tag

Tudtok tanácsot adni hova érdemes vinni?

(#158459) nord_ válasza Chiftain (#158437) üzenetére


nord_
veterán

Waze: Beállítások - Általános beállítások - Helyzet követése: OFF. Ha a Waze kikapcsolóval kilépsz a programból, néhány másodperc után eltűnik a GPS-nyilacska.

(#158460) -secret- válasza atish15 (#158458) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

iCentre

(#158461) Chiftain válasza nord_ (#158459) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Gixxer88, Gigicuci, nord_
Köszönöm a válaszokat. Közbe letöröltem és felraktam újra. Azóta ha kilövöm a háttérből, eltűnik a nyíl is. De az említett beállításokat is megcsináltam, biztos ami biztos. Jelen pillanatban úgy működik ahogy kell!

(#158462) -Ben- válasza atish15 (#158458) üzenetére


-Ben-
veterán

Én iCentre -hez vinném be.

(#158463) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Nem tudja véletlen vki ,hogy ipad air2 hogy lehet egy fotó meretét megnezni?!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#158464) Sys85 válasza nord_ (#158459) üzenetére


Sys85
veterán

És ez hol van?
Régebben volt ilyen opció,de valamelyik frissítés után eltünt.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#158465) atish15 válasza -Ben- (#158462) üzenetére


atish15
aktív tag

-secret-, 7etape köszönöm a válaszokat.

(#158466) Noxy válasza 206 cc (#158463) üzenetére


Noxy
veterán

App Store: ViewExif app-l.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#158467) 206 cc válasza Noxy (#158466) üzenetére


206 cc
senior tag

:R :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#158468) Noxy válasza Sys85 (#158464) üzenetére


Noxy
veterán

Én is azt hittem, de engedélyezni kell a Wazenek a naptár hozzáférést, és ezután ott lesz a sunyi nyomkövető kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#158469) ittakary


ittakary
nagyúr

Background App Refresh

te engedélyezve hagyjátok? ha igen, melyik appokkal?

nálam egy új iPhone használatba vételekor első dolog kikapcsolni a rákba teljesen csak most olvastam egy cikket, ahol jótékony funkcióként adják elő

(#158470) icecave válasza ittakary (#158469) üzenetére


icecave
Topikgazda

Én is kikapcsoltam, Dropbox-nál ha ON-on volt, akkor folyamatosan használta a helymeghatározást.

(#158471) csabiks válasza ittakary (#158469) üzenetére


csabiks
senior tag

en sosem hasznaltam, rogton offolom..

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#158472) bigdady válasza ittakary (#158469) üzenetére


bigdady
nagyúr

Levelező, üzenetküldő appok és strava

(#158473) TheMarci válasza ittakary (#158469) üzenetére


TheMarci
addikt

Amelyik appokat sokat használom, azoknál kapcsolom be, hogy ne mindig megnyitásnál kezdjenek el gondolkodni.

Do You Dream?

(#158474) Gyurma_13 válasza ittakary (#158469) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Időjárás, 1Password, Gmail, Viber, WhatsApp

Minden más OFF.

Igazából akkor van jelentősége, ha lejár az 1GB havi limitem és átvált a csiga lassúságra az utolsó napokban és ha ezeket az appokat használom, egyből betölt, mert nem a belépés után frissít, hanem ahogy a nevében is benne van, a háttérben. Vagyis pontosabban ilyenkor is lassan tölt be, de nem mindegy, hogy 90% adat már lejött a háttérben és már csak 10% legfrissebb kell vagy az egész adatcsomagot le kell frissíteni. De ha hasít a net, nincs értelme túl sok ennek a funkciónak.

[ Szerkesztve ]

(#158475) -secret- válasza ittakary (#158469) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Messenger, Instagram, Waze, Időjárás on

[ Szerkesztve ]

(#158476) rsanyi20


rsanyi20
tag

Valakinek volt már olyan hogy a beállítások menü alatt nem jelennek meg a telepített alkalmazások? Illetve az akkumulátor használatnál se mutat semmilyen alkalmazás használatot, csak a használati és készenléti időt..
6s-10.2.1
Szerk: harmadik hard reset segített...

[ Szerkesztve ]

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#158477) Dagidög


Dagidög
senior tag

Sziasztok!
Beruháznék egy új telefonra, aprón nézegettem régebbi szériás iPhone-okat (4, 4S, 5). Ezeknél a típusoknál milyen jellegzetes hibák jönnek elő?
A lényeg, hogy a telefonálást minél jobb minőségben élvezhessem én is és az is, aki a vonal másik végén van, mivel a munkám megköveteli, hogy sokat telefonáljak. Nagy előny még a jó akkuidő és örülnék, ha nem ülne le a telefon egy kis böngészéstől vagy útvonaltervtől.
Jó választás lehet így a fenti telefonok valamelyike?
Köszönöm előre is!

(#158478) B-L-A-C-K válasza Dagidög (#158477) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erre az SE-t ajánlom inkább.

(#158479) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Hali!

Van egy iPhone 4s-em, de sajnos a 8.3-as ios van rajta.. Vissza lehetne pakolni rá valami régebbit, amivel fürgébben működne? Sosem csináltam még ilyet. Azt tudom, hogy amikor megvettem akkor még egész tűrhető sebessége volt. Az talán valamelyik 7-es verzió volt. Persze az androidos telómhoz képest jó pár fokkal bénább volt, de legalább nem kellett mindenre másodperceket meg perceket várnom.. :B
És ha vissza lehet pakolni, akkor ahhoz milyen hátrányok járnak az előnyök mellé? Pl. nem működő programok stb..

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#158480) lugosi válasza Dagidög (#158477) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezek akkuidőben már nem túl jók szerintem.

(#158481) hdanit610 válasza ChuckyCheese (#158479) üzenetére


hdanit610
aktív tag

A 8.3-ra van jailbreak úgy tudom, így egyetlen verzióra visszaléphetsz: 6.1.3 Ezzel nagyon fürge, remek teló lesz megint, viszont jó sok proginak búcsút kell mondanod.

A step-by-step útmutatóra keress rá, ha mégis belevágnál, nem lesz egyszerű!

(#158482) Diokhan válasza hdanit610 (#158481) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez a videó részletesen megmutatja lépésről lépésre. Valóban nem egyszerű, de azért nem is olyan nagyon nehéz.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#158483) bucihost


bucihost
senior tag

sziasztok! Ismerősöm megkért, hogy nem e össze raknék 2 iphoneből 1 et neki. Az egyik kijelző bajos, a másik meg alaplapos. Szóval az az alaplaposból kellene a kijelzőt átraknom a töröttbe. Viszont! És itt jön a gond. Az egyik A1457 (5S) Ő a törött, a másik pedig A1429 (5). Ezeknek a kijelzői kompatibilisek lennének egymással? :Y :F

(#158484) r3dsnake válasza bucihost (#158483) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem.

(#158485) bucihost válasza r3dsnake (#158484) üzenetére


bucihost
senior tag

:R

(#158486) Diokhan válasza bucihost (#158483) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha csak magáról a kijelzőről lenne szó, akkor igen, mert gyakorlatilag a két telefon kijelzője egy és ugyanaz, viszont a kijelző körül lévő szalagkábel elhelyezések és egyéb alkatrészek kialakítása már nagyon nem ugyanaz, szóval emiatt felejtős a dolog.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#158487) zuioch


zuioch
aktív tag

Van otletetek ra hogyan tudnam a keszulekrol lementeni az IPA fileokat? Eddig ios managerrel csinaltam, de 10.2.1 ota nem is mutatja az exportalas ikont, ifunbox kiirja hogy csak 8.3 vagy korabbirol tud menteni, itools fel sem tudom rakni, vmi kinai szoveg megjelenik, nekiall letolteni valamit aztan kifagy, itunesban meg soha nem voltak szamitogepre kimentve az IPA-k, hogy csak siman kimasoljam.

(#158488) Totheground válasza ittakary (#158469) üzenetére


Totheground
addikt

Összesnél on.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#158489) r3dsnake válasza Totheground (#158488) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És a Privacy -> System services alatt?

(#158490) Totheground válasza r3dsnake (#158489) üzenetére


Totheground
addikt

Mármint a Privacy / Location Info Services (vagy mi) / System Services alatt? Szintén minden.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#158491) szekra válasza Totheground (#158490) üzenetére


szekra
őstag

De a General/Background app refreshnel?

(#158492) Totheground válasza szekra (#158491) üzenetére


Totheground
addikt

Vagy a Japán menüstruktúra más vagy nem tudom, mire gondolsz.
Van a Settings/General/BG app refresh. Itt minden on.
Van a Settings/Privacy/Location info services. Itt is minden on.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#158493) PapB18


PapB18
tag

Sziasztok.
Egy olyan problémám lenne hogy van egy Iphone 5s-em és az emailekről valamiért nem kűld értesítést. Csak akkor helzi az új emailt ha rámegyek és lefrissítem.
Miért van ez ?
Hol tudom beállítani hogy mutassa úgy mintha egy üzenetet kapnék?
Köszi a segítséget előreis !

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#158494) ERipley


ERipley
tag

jujj, de izgi:

http://hvg.hu/tudomany/20170317_ios_103_fajlrendszer_megvaltozasa_backup

[ Szerkesztve ]

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#158495) Diokhan válasza ERipley (#158494) üzenetére


Diokhan
addikt

Az a sötét témájú messages app egész meggyőzően néz ki. Ha ilyen lenne, nekem tetszene a dolog.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#158496) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy Iphone 6S. 40 cm magasból leesett és pókhálósra tört a kijelző. Házilag lett kicserélve a kijelző, nem szakszervizben. Olyat művel, hogy teljesen random szétfagy a kijelző, nem reagál semmire. A lapok között lehet lépegetni, de semmire nem reagál a kijelző. Ilyenkor meg kell várni, míg elsötétül a kép, majd onnantól megint működik...mármint a következő ilyenig. Írták, hogy képernyőcsere után factory reset az kellene, ha bármi hasonló probléma lép fel. Csináltunk biztonsági mentést és visszaállítottuk gyárira a készüléket. Nem oldódott meg. Olyat is írtak, hogy Safariban a java-t kikapcsolta és az megoldotta. Itt nem segített. De mondjuk olyat is olvastam, hogy valaki a harmadik kijelzőcserén van túl hivatalos szakszervizben, és ugyanezt műveli a telefonja. Valami ötlet esetleg? Azon kívül, hogy szakszerviz. :(

(#158497) B-L-A-C-K válasza Peace (#158496) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez szerintem is kijelző hiba mint hardveres, én már elég sokban cseréltem házilag, de nekem egyik telefon sem produkált még ilyet.

(#158498) ChuckyCheese válasza hdanit610 (#158481) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Ettől féltem én is. Hogy csomó minden nem fog menni. Meg hogy elég nehéz lesz a művelet. :B Nem tudom meg merjem-e lépni. Utána mi lesz vele? Onnantól már nem is lehet frissíteni picivel feljebb? Tudom, én akarom a régebbit és gyorsabbat! Csak kíváncsi lennék, ha megvan a dolog, utána mit lehet tenni vele?

Szerk.: Na..Csak rosszul emlékeztem.. Nem 8.3 van rajta, hanem 9.3.5 Így már más a leányzó fekvése, gondolom.

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#158499) -Ben- válasza ChuckyCheese (#158498) üzenetére


-Ben-
veterán

9.3.5 -ről már nem tudsz visszamenni.

(#158500) r3dsnake válasza Totheground (#158490) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálad nem használja FOLYTON a "Compass Calibration"-t?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.