Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159651) Totheground válasza danilla (#159646) üzenetére


Totheground
addikt

Velem is megesett mostanában, ilyenkor pár naponta pingeltem aztán válaszolt. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#159652) lugosi válasza Boonen007 (#159650) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy most nagyon tudatlan vagyok de mi az az x86-os iPhone 5?

(#159653) Boonen007 válasza lugosi (#159652) üzenetére


Boonen007
őstag

Arra céloztam hogy 32 bites meg az iPhone 5 míg az 5s már 64bites.

Buvartacsko: Látom sikerült elkapni a kérdésem lényegét...

[ Szerkesztve ]

(#159654) buvartacsko válasza Boonen007 (#159653) üzenetére


buvartacsko
addikt

Attól, hogy 32 bites még nem lesz x86, hanem továbbra is ARM marad.

Miután megmagyaráztad értem a lényeget, de akkor is hülyeség amit kérdeztél, sajnálom hogy kijavítottalak és ezután talán kevesebben néznek hülyének ha ilyeneket mondasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#159655) Imy válasza -secret- (#159643) üzenetére


Imy
veterán

10.2.1

(#159656) Sys85 válasza HUTCHDB (#159647) üzenetére


Sys85
veterán

Az apple oldalán a részletes segítség: link :)
Ha találsz a listában olyat amit Te nem vettél meg de mégis ott van,akkor ott egyből kérheted is a visszatérítést (pár nap míg visszakapod a pénzt).
Ha ilyen történt,akkor azonnal változtasd meg az Apple ID-d jelszavát is.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#159657) zuioch


zuioch
aktív tag

Urak! Egy ismerosom szeretne ideiglenesen kikapcsolni a ketlepeses hitelesitest ios10.3-on, de egyszeruen nem jelenik meg neki az az opcio.
Ezt tanacsoltam neki:

* Jelentkezz be az Apple ID-del az ezen a weboldalon.
https://appleid.apple.com/
* Görgess le a Security fülig, majd a jobb felső sarokban kattints az Edit gombra.
* Végül nyomj a Kétlépéses hitelesítés kikapcsolása elemre.
* Miután létrehoztad a biztonsági kérdéseket, és igazoltad a születési dátumod, a kétlépéses hitelesítés kikapcsolódik.
...
Azt mondja nem ajánlja fel a kikapcsolást. Nincs ilyen ott. Csak a részletek.

Vmi otlet?

(#159658) HUTCHDB válasza Sys85 (#159656) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az a baj, higy nincs pc a kozelben, csak a mobil.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#159659) Lazika válasza Lazika (#159608) üzenetére


Lazika
senior tag

Feltoltam egy adblock plust, máris nem ugrál el az oldalról...

(#159660) Sys85 válasza HUTCHDB (#159658) üzenetére


Sys85
veterán

Ott van leírásban egy link (a legelső kékkel szedett),amivel mobilon is megnézheted,de megkönnyítem a dolgod és belinkelem ide neked. :)
link

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#159661) antocskin


antocskin
tag

Tisztelt Fórumozók!

Az MS Outlook appnál újabban szinkronizációs problémákat tapasztalok. Azt csinálja mikor megnyitom – ha érkezik az értesítés – hogy csak teker-teker felül és az új levelet nem nyitja meg (nem tölti be). Ilyenkor bezárom az alkalmazást és azonnal megnyitom újra és akkor már minden gond nélkül 2 másodperc alatt teszi a dolgát. Ha csak úgy szimplán megnyitom néhány óra elteltével (értesítés nélkül) akkor is csak teker felül a hálózati ikon. A következő megnyitáskor meg szintén néhány másodperc alatt végez a szinkronizálással.

Tapasztalt már valaki ilyet? Mi lehet az oka? És mi a megoldás?

A szoftverek naprakészek, legújabb IOS és Outlook van telepítve.

(#159662) HUTCHDB válasza Sys85 (#159660) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Koszonom, prima, meg is neztem!
A lenyeg, 2 napja vettem egy alkalmazast, akkor levont 1.99-et, amirol azt hittem, hogy tartalmazza az egyszeri appstore dijat ( vagy kartya ellenorzesi dijat) es az alkalmazas dijat is.
De nem, ma vonta le az alkalmazas dijat, az elobb emlietett osszeg az egyszeri (de visszateritesre kerulo) dij pedig mar a vasarlaskor levonasra kerult.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#159663) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Ha a kétlépéses hitelesítés be van kapcsolva, akkor a biztonsági kérdések nem játszanak?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#159664) -secret- válasza tylerddd (#159663) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Úgy tudom nem, csak a visszaállító kód amit kapsz. (Ha nem kapsz sms-t persze.)

(#159665) tylerddd válasza -secret- (#159664) üzenetére


tylerddd
veterán

Most néztem a dolgot és azt írja a kétlépésesnél, h "ha nehezen jegyzi meg a biztonsági kérdéseket, akkor ..." Tehát nálam megy most a kétlépéses, csak valamiért begondolkodtam, h mik is a válaszaim. Ha most kikapcsolom a kétlépésest, akkor új kérdéseket kell megadnom vagy ugyanazok élnek majd, mint korábban?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#159666) -secret- válasza tylerddd (#159665) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem törlődnek az eddigi kérdés-válaszok. Annyi, hogy sms kóddal tudsz bejelentkezni következőre ha Apple ID-vel bejelentkezel valami készülékbe.

[ Szerkesztve ]

(#159667) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Ki milyen fotótárolási módot használ? A Gphotos szemmel láthatóan sokat ront a képek minőségén, azt vettem észre sajnos, kérdés akkor minek fotózzak csúcstelefonnal, ha jó képet csinál, de ahol tárolom meg lerontja nem kicsit..
Tipp? A könnyen elérhetőség miatt kellene felhőszolgáltatás..

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#159668) Noxy válasza norberto_th (#159667) üzenetére


Noxy
veterán

Flickr 1 TB ingyen, vagy havi 1€ +50 GB az iCloudban.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#159669) Sys85 válasza norberto_th (#159667) üzenetére


Sys85
veterán

Ha beállítod hogy eredetiben tolja fel,akkor nem fogja lerontani,mondjuk ilyenkor ugye nem lesz korlátlan helyed,az alap google drive kvótádat használja fel a google fotók.
Mondjuk 15GB-n nem kevés teljes felbontású kép elfér.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#159670) norberto_th válasza Noxy (#159668) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Flickr sem eredetiben tárolja, teszteltem...
Gdrive meg kevés, több ezer képem és több száz videóm van, ami mégha elófizetek se elég egy eggyel nagyobb csomagban, egy fullos meg azért elég drága, még ha úgymond jó árban is van. icloud tárhelyem is volt 50GB, de az eszközöm csak 16GB-os, így a telón IS nem szeretném tárolni..
Egyéb tipp? :DD

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#159671) tylerddd válasza norberto_th (#159667) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem 50GB-os iCloudom van, amivel semmi dolgom, én nagyon szeretem. A többi felhővel nekem az volt a bajom, h egyik sem töltötte fel a képeket a háttérben, csak ha meg volt nyitva az app. + én PC-n használom az iCloud klienst, így leszedi a gépre a képeket, de ha mondjuk törlöm a telóról a képeket, a gépen ottmarad minden.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#159672) KillerATi


KillerATi
tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot, vagy talán megerősítést szeretnék szerezni. Esetleg beszéljetek le.
A jelenlegi helyzet az, hogy van egy 6S-em, 16GB, tökéletes. Működik, gyors, hibátlan, meg minden. Viszont egyre fájdalmasabban kevés az a 16gb, régen is az volt, de mostanság egyre sűrűbben zavar ez. Mellékszál, hogy a díjcsomagom is kezd egyre szűkebb lenni, se a telefonálás, se a net, nem elég. Az eredeti terv az volt, hogy megvárom az iphone 8-at és veszek majd azt. Viszont, most ha díjcsomagot is váltok, számomra egész kedvező konstrukcióval lehetne egy iphone 7 128gb de ami inkább izgat, egy 7plus 128 gb. Nagy hülyeség lenne ebbe most bele vágni? Várható, hogy valami olyan óriási nagy áttörést fog hozni a 8,(amit az 5S óta, számomra egyik iphone se hozott) ami nélkül nem lehet majd élni? Igazából, social media, zene, youtube, navigálás, fotózás videózás, másra nem igazán használom. Csak a szokásos dolgok.
Sorry a hosszú hsz-ért de hetek óta őrlődöm rajta, hogy nagy hülyeséget követek-e el. Szeretem az iPhoneokat, bennem van kicsit a vágy, hogy mindig a legújabb, és a csúcs az enyém legyen.

(#159673) Sys85 válasza norberto_th (#159670) üzenetére


Sys85
veterán

Jobban járnál ha vennél egy usb-s routert és egy külső hdd-t,amolyan mini "NAS" kombinációnak,vagy egy egyszerűbb NAS-t,mondjuk használtan.:)
Én ekkora tárhelyigénnyel szerintem nem biztos hogy felhőben gondolkodnék.
Mondjuk elgondolkodtató hogy több 10ezer egy otthoni tárolóért,vagy évi 20euro 100GB g-driveért,vagy esetleg havi 8euroért 1TB Onedrive.

(#159672) KillerATi :
Ha kibírod,akkor megvárhatod az i8-at (vagy legyen bármi a neve),de nem biztos hogy megfogja érni.
Én az új dizájnon kívül nem nagyon várok tőle sokat.
A pletykák szólnak mindenféle "világmegváltó" újdonságokról,ilyen a vezetéknélküli töltés,a kiterjesztett valóság,kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó stb,ezek egyike sem olyan hogy majd rohanjak megvenni.
De ez csak az én pillanatnyi véleményem.
Neked kell eldöntened hogy most kell másik teló,vagy vársz egy olyan telóra ami még sokára fog megjelenni várhatóan nem túl barátságos árcímkével és olyan specifikációkkal amikről semmi biztos infó nincs csak pletykák.
Rajtad áll.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#159674) Noxy válasza norberto_th (#159670) üzenetére


Noxy
veterán

Egyéb tipp?

Ne írjál olyant, ami nem igaz.
Én most teszteltem. Egy iCloudból lementett képet, a Flickrből letöltöttel hasonlítottam össze a TotalCommanderban..
BIT PONTOSAN MEGEGYEZIK A 2 KÉP MÉRETE.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#159675) agabe válasza KillerATi (#159672) üzenetére


agabe
addikt

Megvaltast szerintem se varj, ahogy samsung se valtja meg a vilagot az s8-al.
Kinezetben lehet jobb (remeljuk), de lehet, hogy 7S es 7S plus mellett I8 400ezerbe fog kerulni, mindemellett amit Gixxer88 irt kb ugyanaz a velemenyem.
Ha most megveszed I7-et akkor fel evig csushardvered lesz es utana is meg 2-3 evig jol hasznalhato.
Ha varsz I8-ig az legalabb fel ev es addig sem elvezed amit I7 es a nagy tarhely nyujt.
Plus-os iPhone magyon jo, kellemes bongeszni vele es youtubeozni, de van akinek nagy hordozni.
Akkuido szinten kiraly, de azert sima I7 sem gyenge.
Plus ket kameraja nem eri meg a sima I7 helyett (szerintem, de nem vagyunk egyformak), szoval csak akkor plusszozz, ha mindenkeppen kell a nagyobb kijelzo ellenkezo esetben sima I7-et megvennem ha jo konstrukcioban adnak.

(#159676) tylerddd válasza KillerATi (#159672) üzenetére


tylerddd
veterán

Az OLED-es iPhone-ra azért cinkes várni, mert nem biztos, h hozzájut az ember, elvileg nem biztos, h ki tudják majd szolgálni a keresletet. Persze attól is függ az i7 Plus vásárlás, h valami speciális ajánlattal tudsz élni a szolgáltatónál vagy egy hagyományos, mindenki számára elérhető konstrukcióról van szó. Ha előbbi, és valami pofátlan összegért lehet elhozni a készüléket, akkor lehet meggondolnám.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#159677) norberto_th válasza Noxy (#159674) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Én nem a számoknak, hanem a szememnek hiszek! :))

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#159678) ERipley


ERipley
tag

Hello,

tud valaki tippet, hogy kit keressek a hardveraprón temperált üveg ügyben? (SE) Ma reggel tette a dolgát a régi
és nem akarok megvárni egy kínai utat... (0,15 mm környékén érdekelne) Előre is köszönöm!

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#159679) _ ĐanieL™ válasza ERipley (#159678) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Én ezt javaslom: [link]

Rugalmasabb, mint az üveg, tapintásra kellemes, nehezebben törik, illetve ha esetleg van kisebb egyenetlenség a telefonodban, akkor nem válik le.
A tempered glassal nekem ez utóbbi volt a bajom: van egy szemmel nem is látható kis görbület az SE-ben és a felső sarkánál pl ez miatt el kezdett felválni az üveg.
Azóta ez a rugalmasabb cucc van rajta és hibátlan.

(#159680) szombatitomi válasza ERipley (#159678) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Igorijt tudom ajánlani. :K

(#159681) ERipley válasza szombatitomi (#159680) üzenetére


ERipley
tag

Köszönöm mindenkinek, sínre került az ügy!

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#159682) s_


s_
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy smart battery case-t iphone 7hez és csodálkozva tapasztaltam, hogy egy éjszaka alatt 10-12%-ot merült a tok ami szerintem irreálisan sok tekintve hogy maga a telefon nem merül ennyit, de így óránként is 1-2%-ot merül használatlan állapotban, kicsit csalódott is vagyok mert, a szokásos napi használatom mellett jelenleg így áll a tok. Használat 3h 26 min, Készenlét 28h 43 min és most van 20%-on, míg a telefon ilyen esetben legalább 5-6h használat szokott lenni, azért is állok értetlenül a dolog előtt mert míg a telefonban 1960-as akku van addig a tokban 2365, tehát sokkal tovább kellene bírnia, mint maga a telefon. Normális hogy csak ennyit bír? Mindenesetre azzal nyugtatgatom magam hogy kell neki 1-2 nap míg a töltögetéstől helyre áll, mert nem volt egy olcsó dolog. Hard reseteltem is már, hátha beragadt valami a háttérben. Előre is köszönök bármi hasznos infót.

(#159683) Noxy válasza norberto_th (#159677) üzenetére


Noxy
veterán

Ja, ha offline nézegeted akkor nem is csodálkozom.
Amúgy lenne még ötletem a 16Gb-s telóhoz meg a több ezer képhez meg videóhoz, de ezek után, már nem látom érelmét.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#159684) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Iphone 5s és a legújabb IOS, (legalábbis amit eddig akart frissíteni)
A gondom az lenne, hogy mióta frissítette magát, az email-ezésem egy hulladék. Össze vissza rakja a leveleket. Hol lehet be állítani, hogy időrendi sorrendbe mutassa?

Köszönöm

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#159685) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

Ki, hogy tölti a telefonját? Feltoljátok mindig 100%-ig? :R

(#159686) radi8tor válasza Lazika (#159685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kocsiban természetesen nem, de ha lakásban töltőre teszem akkor igen.

⭐ Stella

(#159687) -Ben- válasza Lazika (#159685) üzenetére


-Ben-
veterán

Simán. Nemigazán foglalkozom ezzel... Többnyire 10% környékén teszem töltőre és legalább 95% -ig hagyom.

(#159688) lugosi válasza Lazika (#159685) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én igen. Mármint ha éjjel a töltőn van.

(#159689) leslieke válasza Lazika (#159685) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, éjszaka töltöm, így mindig 100-ra van töltve.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#159692) Kommy válasza Lazika (#159685) üzenetére


Kommy
veterán

Csak éjjel töltöm, 1-2 naponta attól függően , hogy előreláthatóan kibírja e a következő napot. Tehát mindig 100%-ra

(#159693) _ ĐanieL™ válasza Lazika (#159685) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

A litium akksikat nem celszeru mindig fullra tolteni.
Plane nem tolton hagyni, ha mar kesz.
Altalanos ajanlas, hogy 20-90/95% kozott hasznalni, akar napi tobb, rovidebb toltessel.

En altalaban este toltom 30-40-rol ugy 60-70-re mig lefekveshez keszulok, majd a reggeli keszulodeskor ugy 95 kornyekere.
Napkozben ritka, hogy ra kelljen tolteni. Esetleg ha a telefonnal navigalok.
Igy intenziv hasznalat mellett merul ejfel kornyekere kb 30%-ra.
1 eves SE. Battery Pro szerint 1,5% az akksi hasznalodasa.

Kb havonta csinalok egy full toltest, ami ajanlott is.
Ilyenkor 10% korul rakom toltore es szigoruan rajtavan a teljes toltesig. Ami amugy joval tul van a 100%-on.
Akkor huzom le, ha szol, hogy kesz: [link]

Erezhetoen javul utana az akksi.
Marmint egyenletesebben, kiszamithatobban merul.

[ Módosította: radi8tor ]

(#159694) rsanyi20 válasza Lazika (#159685) üzenetére


rsanyi20
tag

6s: éjjel alvás előtt felteszem és 100-ra felpattintom reggelre. mivel munka közben nem használom általában minimum 30% körül rakom fel

[ Szerkesztve ]

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#159695) Audison válasza Lazika (#159685) üzenetére


Audison
senior tag

Én általában 95%-ig töltöm, ha nem felejtem el. Nem tesz jót az aksinak a full töltés se a teljes lemerülés.

Jut eszembe, nincs olyan app, aminél be lehet állítani, hogy meddig töltsön az aksi?

[ Szerkesztve ]

(#159696) Lapaj1974


Lapaj1974
csendes újonc

sziasztok olyan gondom lenne hogy újj aple id-tkellett csinálno mert elfelejtettem a régi kódját!

de amikor frissíteni akarom a messengert akkor még mindig a régiaple id-t irja a telefon pedig már bejelentkeztem vele

(#159697) Sys85 válasza Lapaj1974 (#159696) üzenetére


Sys85
veterán

Most nem azért,de miért csináltál új ID-t?Apple ID honlapján ott az "Elfelejtett Apple ID vagy jelszó?" lehetőség. :)
Egy jó tanács.A mai világban annyi felhasználó nevet,jelszót és pin kódod kell már megjegyezni,hogy még jó memóriával is egyre komolyabb kihívás,ezért én például vettem egy kisebb füzetet és elkezdtem felírni ezeket,változásnál mindig módosítom a felírtakat.A leírtakat végig nézve döbbenet hogy mennyi jelszót és pin kódot használunk. :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#159698) nord_ válasza Audison (#159695) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem jó alaposan túlaggódjátok ezt az akkumulátor-töltés kérdést. ;)

Amikor megyek dolgozni, beteszem az autós töltőbe, amikor este vagy reggel van egy kis időm a gép előtt ülni, feldugom tölteni. Mindegy, hogy 23 vagy 88 százalék, amikor elkezdem tölteni, és mindegy, hogy 72 vagy 100 százalék, amikor lehúzom.

Lassan egy éves az SE, és még mindig 98% az akkukapacitás. Ha ilyen figyelmetlenül gyilkolom az aksit, lehet, hogy 10 év múlva meg is adja magát. ;]

(#159699) nord_ válasza Sys85 (#159697) üzenetére


nord_
veterán

Vagy egy jó kis füzet helyett egy jó jelszókezelő alkalmazás? ;)

(#159700) lugosi válasza nord_ (#159699) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én az msecure-t használom erre.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.