Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160551) gyuri860213 válasza tibcsi0407 (#160550) üzenetére


gyuri860213
tag

mi " .. " ? :U

(#160552) vendingo válasza benfolds (#160547) üzenetére


vendingo
veterán

Én édesség helyett aszaltgyümölcsöt tolok. Ha nagyon kívánom az édeset, akkor meg cukrozott aszaltgyümölcsöm is van. Vörösáfonya, mazsola.
A cukrozott vörösáfonya annyira édes, hogy 3 szem elég belőle.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#160553) benfolds válasza gyuri860213 (#160549) üzenetére


benfolds
őstag

ez a szezámmagos édesség csak egy hirtelen ötlet volt, hogy gyorsan legyen valami, tudom, hogy nem jó feltöltésre. ritkán nyomok ilyen durván ekkora távot, most csak ki akartam még használni a jó időből hátra lévő 1-2 napot, így sikerült. ahogy nézem az előrejelzést, holnaptól vége a jó világnak, úgyhogy jövő április-májusig maradnak a másfél órás körök heti kb. kétszer (plusz amit lótok-futok a városban naponta, de azt észre sem veszem), igazából az is sok egy picit 80-90%-on, de így jön ki az erdei köröm. köszi a tanácsokat! :R

(#160554) benfolds válasza vendingo (#160552) üzenetére


benfolds
őstag

az aszalt gyümölcsről lebeszéltek, de egyébként sem szoktam különösebben enni belőle. hálisten azt meg mindig utáltam, ha valaminek a tetején cukor van, lehet az sütemény, aszalt gyümölcs, akármi. a másik hasonló dolog, amitől falra mászok, amikor kenyér tetejét így dekoráció gyanánt meglisztezik. kapargathatom lefele...

(#160555) tibcsi0407 válasza gyuri860213 (#160551) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát az, hogy hiába mondod, nem ér semmit.
Kb feleslegesen teszed.

https://utdetailing.hu/

(#160556) gyuri860213 válasza tibcsi0407 (#160555) üzenetére


gyuri860213
tag

De legalább látja leírva :) ha senki nem mondja neki honnan tudja mit csinál rosszul? orvosok le se szarnak manapság, mehetsz magánrendelésre vagy magánklinikára is...

(#160557) benfolds válasza tibcsi0407 (#160555) üzenetére


benfolds
őstag

amióta olvasom a topikot, azóta a teljesen leszoktam a mindennapos csokievésről, kevesebb szénhidrátot és jóval több fehérjét eszem, próbálok többször kevesebbet enni (ez megy a legkevésbé), számolgatok stb., stb.. sokkal jobban odafigyelek a kajára meg egy csomó mindenre, ami az edzéshez kapcsolódik. tudom, pár hülyeséget még le kell vetkőznöm, meg még szigorúbbnak kell lennem magamhoz. szóval nem felesleges semmi, és gyuri86-nak külön köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#160558) tibcsi0407 válasza gyuri860213 (#160556) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jó esetben talán kapsz is segítséget. Általában inkább nem. Szánalmas az egészségügy.

benfolds
Alapvető hiányosságok vannak Nálad. IR mellett méz, egyszerű ch-k szerintem mind kerülendőek. Nálad ráadásul komolyabb is a tét, mint nálunk, hogy talán nem megy le az a pár kiló. Az egészség nem játék. Sajnos sokan félvállról veszik.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#160559) benfolds válasza tibcsi0407 (#160558) üzenetére


benfolds
őstag

hát igen, nem olyan egyszerű ez. én pl. nem fogyni, hanem hízni akarok (persze nem hájban). :U 3 hónap alatt 3 kilót tudtam felküzdeni magamra, mondjuk, hogy az izom. amúgy pont a héten volt először, hogy azt mondtam, amikor a tükörbe néztem, hogy valami már alakul, illetve amikor nem találtam itthon hirtelen jobb pólót, és ilyen feszülős, ing alá való pólóban mentem el itthonról, akkor sikerült begyűjtenem pár elismerő pillantást nőktől, akikkel beszéltem. tudom, ez a szint itt giga lol, persze, hogy az, de haladok a saját tempómban, jóval lassabban, mint vártam, de haladok.
na most már tényleg offolom magamat.

(#160560) tibcsi0407 válasza benfolds (#160559) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A lényeg, hogy ne legyél türelmetlen, valamint olvass, olvass és olvass, tájékozódj.
A testépítés türelemjáték. Évek múltán is rengeteget tanulsz, legfőképpen saját magadról.
1 év múlva nézz tükörbe, akkor eldől, hogy jó úton haladtál-e.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#160561) benfolds válasza tibcsi0407 (#160560) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. :R

(#160562) patex1983 válasza benfolds (#160559) üzenetére


patex1983
őstag

3 hónap alatt 3 kiló izom!?
Még álomnak is túl szép...

X

(#160563) marked one94 válasza patex1983 (#160562) üzenetére


marked one94
őstag

Pénteken hazamentem anyámékhoz, 83,2kg voltam. Ma reggel mikor mértem magam 84.4. Sok húsleves, pörkölt és süteménytől sikerült több mint 1kg izmot felszednem ;]

You'll Never Walk Alone

(#160564) gyuri860213 válasza tibcsi0407 (#160558) üzenetére


gyuri860213
tag

Az egészségügyről nincs is objektív véleményem mert én kb 10 éve nem jártam orvosnál, párom járkál endokrinológushoz, de ő is csak magánklinikára vagy magánpraxisra, de szánalmas ami ott megy. A legtöbb segítséget a fb csoportokban kapja az ember ahol van pár ezer sorstárs, ezerszer többre jutsz vele és az orvos sem tud hülyének nézni. Mikor egy bécsben és torontóban végzett phd dokinő azt mondja hogy maga azért nem tud fogyni mert a testének így a jó, így érzi jól magát akkor azért majdnem leestem a székről :D nem akartam vele kötekedni hogy megkérdezzem hogy akkor maga miért 45kg , a másik ember meg 60? előtte már bekérdeztem párat, a végére rám se nézett ha kérdeztem valamit :D

(#160565) aelod válasza marked one94 (#160563) üzenetére


aelod
veterán

Nálam fordítva van és nem azért mert ne ennék rendesen :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160566) aelod válasza gyuri860213 (#160564) üzenetére


aelod
veterán

A facebook csoportokkal azért én vigynék. Elég sötét népség szokott összegyűlni ott....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160567) tibcsi0407 válasza gyuri860213 (#160564) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Feleségem pár évig ápoló volt, most orvosi asszisztensként dolgozik, így elég sokat látok/hallok a dolgokról.
Szegény nagymamám idén, asszony nagymamája tavaly halt meg a helyi kórházban, hát nem mondanám túl korrektnek az ellátást.
Ami poén, hogy sok-sok milliárdért megújultak, új kórházak épültek itt, de a személyzet ugyanolyan "kedves" hozzáállású maradt, mint korábban. Természetesen van sok kivétel, de épp elég, ha 10-ből 3-4 köcsög..

https://utdetailing.hu/

(#160568) gyuri860213 válasza aelod (#160566) üzenetére


gyuri860213
tag

Ja persze, tudom :) de már 1 hsz ből kiderül ki jött Mordor-ból. Szerencsére azokban a csoportokban ahol fent van inkább értelmesebb emberek vannak.

(#160569) Lacy6 válasza tibcsi0407 (#160567) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ez nem poén, ez a magyar mentalitás.
Sajnos sok olyan ember dolgozik az egészségügyebe, akiknek nem ott lenne a helyük. Viszont válogatni meg nem lehet, mert így is emberhiány van...

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#160570) tibcsi0407 válasza Lacy6 (#160569) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát ez a szmomorú poén. Nevezzük tragikomédiának.

https://utdetailing.hu/

(#160571) benfolds válasza patex1983 (#160562) üzenetére


benfolds
őstag

jó, akkor passz, hogy mennyi belőle az izom, de nem tűnik soknak 3 kg "hízás" az első 3 hónapban, persze lehet, hogy amit én izomnak hiszek, annak fele víz. hájasnak nem látom magamat hájasabbnak, figyelem a derekamat, hogy mennyire feszülnek rajtam a gatyák stb.

(#160572) Woodslave válasza benfolds (#160571) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mondjuk nem tudom mire számítasz napi 1000km tekerés mellett. Meg hogy a teljesítményed növekedését az elvégzett fekvőtámaszokkal méred nem a fekvenyomás-guggolás-felhúzás kg növekedésével

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#160573) HussarF válasza Lacy6 (#160569) üzenetére

Nem az emberekkel van ott a baj. Hanem hogy a létszám miatt 3x annyi terhet tolnak rájuk, mint kéne, így rohadtul kiégnek. Ráadásul anyagi megbecsülés ott ismeretlen fogalom, mennyit kap egy nővér? Nettó 150-et? 180-at? Az egyik oldalamról a másikra nem fordulnék át annyiért. Csoda, hogy egyáltalán van még egészségügyi dolgozó. Nem őket kéne szidni.

(#160574) aelod válasza HussarF (#160573) üzenetére


aelod
veterán

Aki annyit lát az egészből az csak azt tudja szidni amit lát.
A kormány politikájának dárda hegye a családtámogatás, na év közben a fővárosi kormányhivatal családtám. főosztálya lehúzta a rolót. Vezetőstül mindenestül mindenki kilépett. Ennyire veszik komolyan...
Bejön az ügyfél mit lát? Csak a sort, hőbörög, hogy itt nem csinál senki semmit. Sokat kell várni stb. telesírja a washington postot. Fingja nincs semmiről.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160575) MATEO6600 válasza HussarF (#160573) üzenetére


MATEO6600
őstag

Teljesen egyetértek.
Lehet szidni hogy magyar mentalitás, de inkább a root cause-nak néznék utána, amit írtál is.

(#160576) patex1983 válasza marked one94 (#160563) üzenetére


patex1983
őstag

Pár éve karácsonykor bizony én is 99 kg voltam... Csak én úgy néztem ki, mint egy telefo$ott búvár ruha (ahogy errefelé szokás mondani :DDD )

X

(#160577) Lacy6 válasza HussarF (#160573) üzenetére


Lacy6
senior tag

Azt hogy itt nincs anyagi megbecsülés, azt az ember vagy elfogadja, vagy továbblép. Ez akkor is elfogadhatatlan viselkedés.
De ez leginkább emberi jellem miatt van, nem a kiégés miatt.
Sokszor azt látom problémának, hogy a magyarok legalább német színvonalon akarnak élni. Sajnos ez nem így működik. Vagy megelégszenek az alacsony élet színvonallal, vagy lépjenek tovább.
De a legrosszabb a panaszkodás és a siránkozás.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#160578) tibcsi0407 válasza HussarF (#160573) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem a létszám a gond. Hanem ahogy el van osztva. Míg van olyan osztály, ahol logatjak a lábukat, addig máshol megszakadnak.
Rossz a rendszer.

https://utdetailing.hu/

(#160579) HussarF válasza Lacy6 (#160577) üzenetére

Akkor lépj tovább. Itt ezt a színvonalat kapod a kórházban, fogadd el, ne panaszkodj meg siránkozz ;)

(#160580) gyuri860213 válasza MATEO6600 (#160575) üzenetére


gyuri860213
tag

De nincs egy lelkiismeretes orvos se jóformán. Mindegyik csak arra megy hogy megkapja a lóvét aztán hello. az utóbbi 5 évben csak magánkórházba jártunk a munkahelyi eü biztosítás révén, vagy épp dokik magánpraxisába. Legombolja a 15-20 ezret egy konzultációra, begépelni az aktuális labort, ír egy új receptet és kész, eszébe sem jutna tovább vizsgálódni, keresni a betegség okát. ha feldobsz valamit akkor jön a duma hogy " ha ennyire tudja helyet is cserélhetünk".
kedvenc mondatuk, hogy a laboreredményen minden a referencia tartományon belül van, magának semmi baja, aztán átballagsz egy normális orvoshoz az meg elmondja ugyanazt amit már te is kigugliztál magadtól csak az előző szart rá, vagy nem érdekli. itt milyen root cause van?esetleg nem akarja hogy meggyógyulj mert egy fizető pácienssel kevesebb lesz?

(#160581) aelod válasza tibcsi0407 (#160578) üzenetére


aelod
veterán

Rossz a rendszer.

"Tetszettek volna forradalmat csinálni" ;]

Na befejeztem, én felesküdtem szeretett kormányunkra ;] :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160582) Lacy6 válasza HussarF (#160579) üzenetére


Lacy6
senior tag

Pontosan ezt csinálom és nem panaszkodom, nem siránkozom. :K
Mondjuk én eddig mindig jó ellátást kaptam a magyar kórházakba is, soha nem volt problémám. És ezt úgy mondom hogy németbe is többször mennem kellett kórházba, szóval tudom mihez mérni.
Barátnőm panaszkodott, hogy most volt nőgyógyásznál és nagyon bunkón viselkedett az idősebb doktor. Után meg egy másikhoz foglalt időpontot, azt meg nem győzte dicsérni. :)

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#160583) tibcsi0407 válasza aelod (#160581) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:DDD
Vigyázz, a nagy testvér mindent IS lát. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#160584) szegedilaci válasza David75 (#158584) üzenetére


szegedilaci
tag

Lehet kapni legális webshopból, https://www.proteinsupp.com/ én innen rendeltem, egyébként Angliából is lehet legális webshopból, valószínű ők is innen veszik, én testkép változást tapasztaltam, zsírból kevesebb lett, mellékhatást nem.

(#160585) HussarF válasza aelod (#160581) üzenetére

Engem meg megvettek ;] :DDD

(#160586) aelod válasza HussarF (#160585) üzenetére


aelod
veterán

Jó a zingyen krumpli mi? :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160587) rwin5 válasza Lacy6 (#160582) üzenetére


rwin5
őstag

Hidd el, ha mindenkinek ennyi volna a mentalitása, hogy ne sírjál hanem lépj tovább (mondom úgy, hogy én is így tettem és nem bántam meg) 5 éves várólisták lennének, annyira nem maradna már ember az eü-ben.

Én mikor eü-ben dolgoztam 240-264 órát nyomtam havi szinten, és ez egy eü dolgozónál nem számít extrának. Van olyan (volt) kollégám aki 5 helyen dolgozik eü-n belül összesen asszem 3 fix szabadnapja egy hónapban és nem budai villában lakik a keresetéből. Hatalmas sötét lyuk van a magyar átlag (prolinak) a szemében, hogy hogyan működik az eü és az azon belüli dolgozók élete. Akkora orvoshiány van, hogy a műszakvezetők úgy dolgoztak nálunk, hogy lehúzott 12 órát a sürgősségin, jobb esetben aludt hajnalban, majd 1 órája volt odaérni a másik munkahelyére elkezdeni az újabb műszakot, mellé lófa*x fizetéssel.

Arról nem is beszélve, amibe szándékosan nem megyek bele nyilvános fórumon, hogy állami kórházakban trükköznek a pótlékok fizetésével, meg hogy mi után, vagy egyáltalán kinek jár. A túlórát meg kifizetik 4 hónappal rá, hogy ledolgoztad. :)

Az eltöltött 2 évből átlagban évente 4-5 napra jutottam el szabadságra, mindig az lett a vége, hogy ki lett fizetve, szinte nincs olyan, hogy ne vinné át az ember a következő évre a szabadságait, pedig asszem törvény tiltja (de Wood előtt nem akarok itt okoskodni ;] ) de kitrükközik valahogy, és a rendszer "működik"

Az orvosok kiégését pedig nagyszerűen tükrözi, hogy 2-3 évvel diploma után a rezidensek elmenekülnek gyereket szülni csak, hogy legalább 2 évre a sok idiótától távol legyen.

Konkrétan már orvoskiközvetítő cégek működnek amelyek a dokikat szervezik az állami kórházakba, mert nincs állandó szerződéssel dolgozó orvosuk.

Regényt írhatnék róla, de nem is érdekel őszintén szólva, mert ezt az tudja aki benne volt vagy van, vagy van egy kis esze és látja amúgy is mi folyik oly sok területén az országnak.

Amúgy jah, én is voltam már rohadt ingerült, hogy általában 10 "betegből" 2 az igazi beteg, senki sem jár a háziorvosához, túlterhelt az eü, nincs szabadságod, kikészít az állandó több műszak (amiért szinte semmi pótlék nem jár), nagyon sok az agresszív ember, a magyaroknál szinte a nullával egyenlő a prevenció és még sorolhatnám.

Aki az eü-ben dolgozik az talán azért amiért én is ott voltam: szakma szeretete, nagyon jó társaság, sok kapcsolat, elhivatottság, sok átnevetett műszak, meg nagyobb volumenű eszmecserék amit fiatal fejjel jó volt átélni, pláne tapasztalt-tanult szakemberekkel.

Viszont én is leléptem 2 év után, és soha többet nem mennék vissza.

Az emberek/betegek jelenlegi magatartása teljesen jó arra egyébként, hogy minden értelmes embert elüldözzenek az eü-ből, és tényleg csak azok fognak maradni aki totál ki van égve és már attól rosszul van, ha meglátja, hogy új beteg jön. :))

[ Szerkesztve ]

(#160588) HussarF válasza aelod (#160586) üzenetére

Áh, kaptam egy kis kokót seggbekukiért cserébe :DDD :DDD

(#160589) aelod válasza HussarF (#160588) üzenetére


aelod
veterán

Hajókáztál egyet? ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160590) HussarF válasza aelod (#160589) üzenetére

Haverom kitinderezte :C

(#160591) medica válasza rwin5 (#160587) üzenetére


medica
senior tag

+1
Nézzen be valaki bármelyik sürgire bármikor...

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#160592) medica válasza HussarF (#160590) üzenetére


medica
senior tag

Győri lévén...holnap nálunk lesz Curry

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#160593) Dani77 válasza szegedilaci (#160584) üzenetére


Dani77
újonc

Hali!

Őket már nézegettem én is (bár ha az angol oldalról rendelsz, szállítással is olcsóbb mint innen) de annyit azért megemlítenék, hogy attól, hogy egy ilyen weboldalon lehet rendelni, még nem biztos, hogy legális ... gondolom nem véletlenül árulják így, és sehol egy postacím vagy bármi kézzelfogható ...

Más :)

Régebben használtam DHEA-t (Swanson) és tetszett a hatása. Semmi egetrengető, jobb kedv, jobb regenerálódás (állóképességi sportnál legalábbis erősen érezhető volt) kicsit megdobja a libidót, ilyesmik. Vennék újra, és arra gondoltam, hogy a Swanson saját oldaláról vajon lehetne rendelni? www.swansonvitamins.com ?

Valaki próbálta már?

Ahogy látom ahhoz képest, hogy annak idején én mennyiért vettem, itt szinte ingyen adják..

(#160594) Lacy6 válasza rwin5 (#160587) üzenetére


Lacy6
senior tag

Amúgy jah, én is voltam már rohadt ingerült, hogy általában 10 "betegből" 2 az igazi beteg.

A magyar emberek nagy része egyáltalán nem törődik az egészségével.
A legfelső 3 százalékba vagyunk alkoholos italfogyasztást tekintve.
Az elhízottak aránya Európában itt a legmagasabb, globálisan a negyedik helyen állunk. Magyar felnőttek 30 %-a dohányzik.
Ehhez még hozzájárul a stressz és mozgásszegény életmód.
Lehet fejleszteni a kórházakat meg növelni az ellátást, de inkább az egészségmegőrzésre kellene a lehető legtöbb figyelmet fordítani.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#160595) kk831228 válasza HussarF (#160590) üzenetére


kk831228
addikt

Az a baj elég magas lehet a tarifa már... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#160596) BÁ Nutrition válasza Lacy6 (#160577) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ha nemet eletszinvonalon akarsz elni akkor oda kell koltozni. Ilyen egyszeru.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#160597) Lacy6 válasza BÁ Nutrition (#160596) üzenetére


Lacy6
senior tag

Igen, vagy itthon kell jól fizető szakmát választani és abban is profinak kell lenni. De sokan nem is képzik magukat, nem is tesznek egy lépést se abba az irányba hogy jobb legyen nekik, és közbe meg siránkoznak.
A kormánytól várják, hogy elérjék a nyugati életszínvonalat.
Bérekbe minimális a különbség hogy ki van kormányon, de sok embert behülyítettek a bérunióval.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#160598) lacos001 válasza BÁ Nutrition (#160596) üzenetére


lacos001
senior tag

Akár pénzbeli, akár más jellegű (minden téren) megéri ide jönni igen. Sokan csak a lovét nézik, de nàlunk sem az volt az elsődleges. Sokan utáltak/utálnak ott élni. Sokan maradnak ennek ellenére...
Tetszik mikor mondják, hogy itt sincs kolbászból a kerités. Hányingerem lesz ettől a sz@r dumától mikor meghallom. (hála istennek elég kevés magyar szót hallunk itt-ott) Egy dolog miatt nem lehet kolbászból a kerítés. Mégpedig azért, mert az az igazi kolbász itt nincsen. :DD Semmi más oka nincsen.

(#160599) tibcsi0407 válasza Lacy6 (#160597) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Agreed.

https://utdetailing.hu/

(#160600) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Ti milyen köztes étek/nasi/csemegével szoktátok kihúzni a reggeli és az ebéd közötti kajamentes időszakot?
Esetleg null CH, csak zsír+fehérjével (pl sajtok, olajos magvak), vagy valami szénhidrátos étellel?
Érdekel más praktikája, hogy feldobjam az unalmas étrendemet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.