Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160601) aelod válasza MATEO6600 (#160600) üzenetére


aelod
veterán

Úgy be kell zabálni reggel, hogy 8->12-13.00-ig ne gondolj a kajára se :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160602) @tco@ válasza MATEO6600 (#160600) üzenetére


@tco@
aktív tag

Attól függ hogy milyen közel van a következő kajához, és mennyit ettem reggel. Általában sajt, néha magok (mandula, kesudió stb), ha zsíros is, délelőtt belefér egy kevés. Délután kaják közt shake, vagy szintén sajt (light mozzarella leginkább).

[ Szerkesztve ]

(#160603) tibcsi0407 válasza aelod (#160601) üzenetére


tibcsi0407
félisten

+1, esetleg az edzés utáni fehérje csúszik be a reggeli és az ebéd közé.

https://utdetailing.hu/

(#160604) Woodslave válasza MATEO6600 (#160600) üzenetére


Woodslave
nagyúr

diétában kv vagy kola zero amúgy tök mindegy ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#160605) aelod válasza MATEO6600 (#160600) üzenetére


aelod
veterán

Hogy néz ki az unalmas étrended?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160606) patex1983 válasza MATEO6600 (#160600) üzenetére


patex1983
őstag

Miért kellene a reggeli és az ebéd között kajamentes időszaknak lennie?
Ha éhes vagy, egyél.

[ Szerkesztve ]

X

(#160607) inferno88 válasza MATEO6600 (#160600) üzenetére


inferno88
őstag

Szerintem, ha null CH-ra mész, akkor hosszú kávét érdemes majszolgatni, azaz néha-néha egy kis hörpintés.

Semper fi!

(#160608) MATEO6600 válasza aelod (#160605) üzenetére


MATEO6600
őstag

Reggelire mindig 5 tojásból rántotta + bacon + zöldségek (0~ ch-s reggeli),
Majd ebédre általában klasszik csirke rizs zöldségek.
ééés a kettő közötti idő kitöltésére valami harapnivaló munka közben, ami általában olajos magvak vagy sajt szokott lenni.
Reggelivel 8kor végzek, ebéd 12:30kor jön, 4.5 órát nem szoktam kibírni étel nélkül, hiába lakok fullra jól reggelivel.

(#160606) patex1983:
Eszek, nem az volt a kérdés, csak érdekel mások mit esznek :)
Aki írt annak köszi a tippeket!

(#160609) t256


t256
őstag

A Nutriversumnál most van akciós ízesített kreatin. 990 Forint. Decmberben jár le.
Én vettem kettő dobozzal.

Gondoltam hátha érdekel valakit.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#160610) tibcsi0407 válasza MATEO6600 (#160608) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én pont reggelre, ebédre időzítem a több CH-t.
Miért jó az, ha reggel 0 CH-s a reggelid? Van valami különösebb oka?

https://utdetailing.hu/

(#160611) MATEO6600 válasza tibcsi0407 (#160610) üzenetére


MATEO6600
őstag

(#160612) benfolds válasza lacos001 (#160598) üzenetére


benfolds
őstag

pedig tök valid dolog azt mondani, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, mert sokan még azzal sincsenek tisztában, hogy nem árt beszélni az adott ország nyelvét, ha boldogulni akarsz. elég elmenni egy másik országba, ahol magasabb az életszínvonal. a legtöbb ember nem érti, hogy a jól elvégzett munka az alapja a jobb életnek. egy csomó példát fel lehetne sorolni, kezdve attól, amikor kihirdetik a felvételi pontszámokat, és elkezdődnek az örömünnepek, pedig csak az 5 év permanens szopás garantált, semmi egyéb. :DDD aztán amikor elvégzed az egyetemet, akkor azt hiszed, hogy végre megváltottad az örökbérletet a tutiba. ja, majdnem, már csak sokat kell dolgozni keményen, jól. ha meg már nyugdíjas vagy, akkor mi az, hogy nem te nem élsz legalább úgy, mint egy átlagfizetésből élő. neked az jár. ha ezek a dolgok valamiért nem jönnek össze, akkor persze az aktuális miniszterelnök az egyedüli hibás. a magyar emberek nagy része még mindig álomvilágban él, bár a fiatalok talán már reálisabban látják a dolgokat, tudják, hogy a saját életükért elsősorban ők maguk a felelősek (lásd magasabb szintű egészségtudatosság). hétvégén a balatonfelvidéki erdőkben és falvakban bicikliztem. egy csomó erdei útbaigazító tábla kidöntve, összefirkálva, letépkedve a térkép. biztos OV volt. beérsz a faluba, minden második ház olyan elképzelhetetlen putri, hogy nem hiszed el, hogy abban emberek laknak. az udvaron két méteres szemétdomb, a tető félig beszakadva, az ablaküveg kitörve, függöny leszakadva. egy kutya láncra volt verve az udvarban és postaláda (egy pvc cső) volt a félig ledőlt kerítésen, csak ez győzött meg, hogy itt tényleg lakik valaki. persze, a miniszterelnök nem tartja rendben az udvart. este, amikor befűtenek, megfulladsz, mert szemetet égetnek. most tényleg, ha egy 50 házból álló falut nem tudnak a lakó rendbe tenni, akkor mit? össze lehet hasonlítani egy osztrák vagy német faluval. na jó, inkább ne hasonlítsuk össze. :DDD ha átjön ide egy osztrák vagy német mit gondol? kb. mintha egy magyar elmenne indiába vagy pakisztánba. kicsit elkanyarodtam, szóval a lényeg, hogy fel kéne ébredni.

szoba mérlegből mit érdemes venni? a mostani egy szar, össze-vissza mér. a lidliben láttam egyet 6 vagy 7000-ért, de ezek a fancy dolgok nem érdekelnek, hogy bluetooth-os legyen meg ilyenek.

(#160613) tibcsi0407 válasza MATEO6600 (#160611) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszi, átpörgetem majd!

https://utdetailing.hu/

(#160614) gyuri860213 válasza tibcsi0407 (#160613) üzenetére


gyuri860213
tag

Semmi extra. elvileg a sejtek inzulin érzékenysége reggel még nem olyan jó, déltől estig a legjobb, meg amúgy is este kell a több ch a délutáni edzést követő regenerálódás miatt éjszakára (persze, hogy osztod el jól ha 100g ch-n vagy de menjen az edzés is, meg estére is maradjon... ). Én is csináltam ezt az előző két évben , idén nem, akkor is fogytam és idén is fogytam, ugyanúgy, ugyanolyan tempóban. A kutatás ami beugrott ott valami durván túlsúlyos férfiakon tesztelték ahol eleve gond lehet az inzulin receptorokkal, és többet fogyott az a csoport aki reggel nem evett ch-t.

(#160615) AsakuraDave válasza benfolds (#160612) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Szerintem ez az OVzast hagyd ha neked ő jön be a te dolgod. De a putriba élőkről igy nyilatkozni.. Te biztos éltél hasonló körülmények közt évekig ha ennyire tudod hogy szarból is lehet várat épiteni csak éppen büdös. :R Lehetnél te a kövi miniszter azt jól megmondanad hogy nem a te hibád hogy ott mélyszegénységben élnek az emberek hanem csak is ők. :C
Szobamérleg hát pedig élni tudni kell legyél már igényes tudjon az bluetoothot is meg játszon le zenét is :U

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#160616) Woodslave válasza gyuri860213 (#160614) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja igaz mindig az ellenkezőjét mondták még jó hogy erre rájöttek az utóbbi pár évben ;] :D

Amúgy a reggelim nekem is csak tojás meg csirkemell. Bacont imádom de félek tőle. A tojástól is ennyit be kell vállalnom :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#160617) tibcsi0407 válasza gyuri860213 (#160614) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Annyi, hogy nekem 5-ből 3 edzés délelőtt van, így nálam más a helyzet.
Valamint estére jobb a több zsír a tesztoszteron termelés miatt, vagy tévedek?

https://utdetailing.hu/

(#160618) Lacy6 válasza AsakuraDave (#160615) üzenetére


Lacy6
senior tag

Látom nem jött át, hogy pontosan mi a lényeg. :U

(#160619) benfolds: Van mikor már olyan szinten van a gyűlölet, hogy elég leírni azt hogy OV.
Mint a bikának a vörös posztó :D

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#160619) benfolds válasza Lacy6 (#160618) üzenetére


benfolds
őstag

dehogynem, az hogy nekem OV jön be. :DDD :DDD :DDD

(#160620) benfolds válasza Woodslave (#160616) üzenetére


benfolds
őstag

esti ch? na akkor mégiscsak akkor csináltam jól, amikor minden éjjel megettem egy tábla csokit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#160621) gyuri860213 válasza tibcsi0407 (#160617) üzenetére


gyuri860213
tag

Diétában nem kell sok zsír, főleg nem estére, szerintem. Azt mondják hogy a máj "megcsinál magának" mindent amire a szervezetnek szüksége van, akkor is ha alacsony zsíron vagy. Inkább egyél több ch-t zsír helyett.

(#160622) MATEO6600 válasza gyuri860213 (#160614) üzenetére


MATEO6600
őstag

Engem a fogyás része hidegen hagy, azért csinálom így, mert a reggeli CH-s étkezések után mindig elálmosodok, bármennyire is vagyok kipihent.

(#160623) tibcsi0407 válasza gyuri860213 (#160621) üzenetére


tibcsi0407
félisten

35-40g-t viszek be, de azt szeretem inkább estére összpontosítani. A reggeli turmixban van még egy kis (10-20 g, változó) dió, vagy mogyoró, lenmag, mikor mi.

https://utdetailing.hu/

(#160624) Woodslave válasza gyuri860213 (#160621) üzenetére


Woodslave
nagyúr

egyenlő kalória mellett valóban semmi jelentősége. Én személy szerint jobban érzem magam ha nem eszek c-ht reggelre, pláne olyan ch-t amit reggelre ennék (kakaóscsiga ;] ) De viccet félre nagyon besavasít ha reggel eszek ch-t. Meg egyébként az alvás minőségének jobbat tesz ha van ch (még hányszor fogom leírni)

Raádásul én délután edzek, utána meg nem árthat. De egyébként is ez a délután 3-6 közötti idő kritikus nálam éhség szempontjából. Este éjszaka már nem eszek soha.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#160625) aelod válasza tibcsi0407 (#160610) üzenetére


aelod
veterán

Rossz inzulin reakciód reggel elvileg a ch-ra. Alacsony GI előnyösebb. Zab+fehérje kombó nem optimális. Verseny után én is egy ideig d.e nem ettem ch-t csak délben és edzés után. Este sem már. Forma jó volt. Éhes mérsékelten voltam csak.

(#160621) gyuri860213

Kivéve ha ketózol ;]
Aki kicsit érzékenyebb a szénhidrogénre (by károj) annak inkább javasolt magasabb zsír, magas fehérje alacsony ch-t tartani.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160626) gyuri860213 válasza Woodslave (#160616) üzenetére


gyuri860213
tag

írtam, én is csináltam ezt 2 évig. nem láttam nagyobb különbséget a diétában. Szerintem ez leginkább kórosan elhízott vagy anyagcsere zavaros embereknél számít, IR, vércukor problémák stb. De idén is csináltam párszor mikor alacsony ch napot (70g) tartottam, akkor reggelire csak tojás, zöldség és csak du. 2kor ment egy kis ch., de folyamatosan nem csináltam már ezt a reggeli 0 ch dolgot.
Aztán jön Előd és beírja hogy buzik vagytok én reggelire megeszek 160g zabot meg egy zsák búzát :D mégis szárazabb mint mi...

(#160627) benfolds válasza MATEO6600 (#160622) üzenetére


benfolds
őstag

"kajakóma"? érdemes ellenőriztetned a vércukorszintedet, ez lehet az ir egyik tünete is.

(#160628) dugynok válasza t256 (#160609) üzenetére


dugynok
senior tag

+ ma 6000Ft rendelés felett ingyen szàllítàs + 4000Ft/kg a Whey Pro :)

(#160629) tibcsi0407 válasza aelod (#160625) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lehet, hogy változtatok akkor a rendszeren ismét.

https://utdetailing.hu/

(#160630) Woodslave válasza gyuri860213 (#160626) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na az biztos :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#160631) aelod válasza gyuri860213 (#160626) üzenetére


aelod
veterán

180 :U :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160632) gyuri860213 válasza MATEO6600 (#160622) üzenetére


gyuri860213
tag

ezt hívják inzulin tüskének vagy minek.. akkor neked sem ideálisan reagál a tested a ch-ra ilyenkor. és mindegy hogy lassú vagy gyors ch-t ettél? mondjuk fehérkenyér vagy zabkása? mindkettő ugyanazt hozta? Ha van kedved kísérletezni magadon akkor vegyél fehéjkivonatot és reggeli előtt 5-10 perccel vedd be, aztán figyeld hogy ch-s reggeli után ugyanúgy álmosodsz-e. Elvileg szinten tartja a vércukrodat, nem ingadozik, nem lesz kajakóma. de ha jól elvagy csak fehérjén és zsíron reggelente akkor tökmindegy, kérdés mennyire zavar.

(#160633) MATEO6600 válasza gyuri860213 (#160632) üzenetére


MATEO6600
őstag

Igazából reggelire az utóbbi jópár évben nem ettem mást mint zabkását, és az álmosított be, ezért váltottam a 0ch-ra. Nem teszteltem más szénhidráttal, mint pl fehérkenyér!
Fahéjkivonatra gondolsz mint teszt?

(#160634) gyuri860213 válasza MATEO6600 (#160633) üzenetére


gyuri860213
tag

Igen fahéjkivonatra, de nézd meg hogy kivonat legyen mert van amiben csak sima őrlemény van és az halottnak a csók akkora dózisban... De akár arra irányuló tesztet is végezhetsz hogy mi történik ha nem csak zabot eszel, hanem fele-fele arányban gyors-lassú ch-t (zabkása, mellé tk kenyérből szendvics), mert úgy látszik nálad az alacsony GI ezt váltja ki. Persze ha nincs kedved kísérletezni és jól elvagy így akkor felesleges. Bár engem tuti zavarnak hogy nem ehetek meg ch-s reggelit mert utána leesik a fejem.

[ Szerkesztve ]

(#160635) patex1983 válasza MATEO6600 (#160608) üzenetére


patex1983
őstag

"Ti milyen köztes étek/nasi/csemegével szoktátok kihúzni a reggeli és az ebéd közötti kajamentes időszakot?"

Hát nekem ebből az jött le, hogy nem eszel.

Én amúgy reggeli és ebéd között 2x kajálok, ugyanúgy ch, zsír, fehérje elosztva, mint az összes többi étkezésemben.

Ha nincs edzés, akkor este nem nem eszek ch-t, ennyi.

X

(#160636) MATEO6600 válasza gyuri860213 (#160634) üzenetére


MATEO6600
őstag

Értem, teszek vele egy próbát!
Habár tudtommal mind a zab és tk kenyér is lassú szénhidrátnak minősül.

(#160637) gyuri860213 válasza MATEO6600 (#160636) üzenetére


gyuri860213
tag

tk kenyérre azt mondták sokáig de az új álláspont szerint a benne lévő korpa sem lassítja annyira a keményítő felszívódását, szóval ennyi erővel akár ehetsz sima fehéret is, de nem akartam ilyen sarlatán lenni :D Erre amúgy pont kitér az adamperformance csávó is, hamár linkelted tőle a reggeli no carb dolgot.
Másik téma ami a kenyérrel és búzával / tk kenyérrel kapcsolatos. Egy agrár szakember beszél a mai modern gabonák által okozott betegségekről:
Ajánlom mindenki figyelmébe aki bolti kenyeret vagy sok tésztát fogyaszt. kicsit tömény annak aki nem járatos az endokrin betegségek/ pajzsmirigy problémák témakörben, de érmes meghallgatni.
https://www.youtube.com/watch?v=hIVgbfrJpcg&t=198s&fbclid=IwAR3tRU-YNnqNISNOpteJcM758aCa4TyoKdRLgFIltuChsG65RjQNobDv48U

(#160638) gyuri860213 válasza MATEO6600 (#160636) üzenetére


gyuri860213
tag

Ja és hogy "on" is legyen a kérdésedhez, én is csináltam néha 0 ch reggeliket, 6 tojás, sok zöldség, uborka, paprika, paradicsom. délelőtt 3 kávé :D és elvoltam du 1-2ig, mellé ment még bő 1L víz. igaz a reggelit 9 körül ettem. De pl. vannak olyan cuccok mint a chia mag ami nedvesség hatására megduzzad , ha azt belerakod egy shakebe, (banán, fehérje, mogyivaj) és leküldöd 10kor tuti elveszi az éhséget 2-3 órára. és valamivel jobb mint a sima olajos magok.

(#160639) bigmasterg válasza gyuri860213 (#160637) üzenetére


bigmasterg
addikt

Elég zsírral minden CH lassú felszívódású :DDD

(#160640) gyuri860213 válasza bigmasterg (#160639) üzenetére


gyuri860213
tag

Igaz :)

(#160641) kk831228 válasza benfolds (#160612) üzenetére


kk831228
addikt

Welcome to Hungary!! ;] Mindennap. ilyen "villákat" látok... 👌 mimdenütt rendezett, kiegyenesúlyozott, segítőkész kedves emberekkel, akik csak azt nézik miben tudnának segíteni.... 👌 ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#160642) BÁ Nutrition válasza benfolds (#160612) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez igy nem feltetlen igaz. Uszhatsz az arral szemben is de ha jo fele folyik a folyo akkor nem izzadsz vert. Masreszt meg neha felrevezeto tud lenni egy adott idoszak mikor hosszabb tavra kivetited. Pl most munkaerohiany van de mikor nincs annal nagyobb a cumi otthon. +vegletekig meno korrupciorol ne is beszeljunk. Mondjuk nem is errol szol a topic vegul is

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#160643) AsakuraDave válasza Lacy6 (#160618) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Aha olvasd el a putris részt amit írt, amit előtte írt azzal egyet lehet érteni de amit ír hogy egy isten háta mögötti faluba(bár itthon az se kell, hogy az isten háta mögött legyen) az állapotokrol nem tehet az ország vezetése. :U :U :U

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#160644) aelod


aelod
veterán

"Hazánkban a 90–es években kezdődő natural testépítő mozgalom következményeit még nem tudjuk pontosan felmérni.

A hagyományos testépítés következményeiről pedig szinte napi szinten hallunk.
Legyen szó profi vagy amatőr versenyzőről elgondolkodtató esetek látnak napvilágot.
Szívroham a színpadon, sorozatos ideig kimaradó menses, stb- bár ezek még talán az enyhébb megnyilvánulások.

Maga a sport, nem kérdés, hogy rengeteget segít az egészség megőrzésében, helyreállításában.

A kérdést most inkább a következőkre élezném ki, azok számára, akik naturalként edzenek vagy versenyeznek.

-Van olyan, hogy minimális inzulin válasszal étkezel (zsír és fehérje )?
- Éjjel üres gyomorral alszol?
- Mennyi kéntartalmú aminosavat eszel?
- 3 óránál hosszabb időt hagytál már ki étkezés miatt?
- Minden ételed maximálisan anabolikus szempontok szerint választod? (Tej-IGF 1, leucin,stb)
- Mennyi stimuláns kell ahhoz, hogy edzeni tudj?

Az izomépítés maximalizálása nagy valószínűséggel nem egészség orientált.

Szerintetek?"

Illés Norbi irománya.
Ezt csak így itthagyom.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160645) tibcsi0407 válasza aelod (#160644) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Holnaptól sakkozok.

https://utdetailing.hu/

(#160646) Angel2014


Angel2014
addikt

Jó étvágyat! ;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#160647) Angel2014 válasza tibcsi0407 (#160645) üzenetére


Angel2014
addikt

Mehet 1 parti? Reggelj a sakk.hu-n.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#160648) tibcsi0407 válasza Angel2014 (#160647) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csak holnaptól. :DDD
Tudod, olyan mint a diéta. Mindig holnaptól.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#160649) Jim-X válasza Angel2014 (#160647) üzenetére


Jim-X
őstag

Gondolom a Leko Petert is te tanitottad birkozni, nem? :K :DDD

A játék az nem játék!

(#160650) t256 válasza aelod (#160644) üzenetére


t256
őstag

Illés "naturál" Norbi.

Folytatva a gondolatmenetét:

"A sport jó dolog, szükséges. A testépítés, mint natural sport megvalósíthatóságában, nagyon kevesek kiváltsága, akik ehhez megfelelő hormonháztartással rendelkeznek, jó a struktúrájuk, stb.
Viszont izmos mindenki lehet!
A jó hír az, hogy nem kell ehhez a hagyományos testépítő életet követned.
Én már több éve kapisgálom a “jó utat” , amit jelenleg már több, mint 4 hónapja követek is.
Célom az, hogy a lehetőségekhez képest a legtöbb kommunikációs csatornán keresztül felnyissam a szemeket, mind sportolóknak, mind átlagembereknek, hogy megtanulják a megfelelő táplálkozás alapjait.
Visszatérve a testépítéshez.
Számtalan dolog van, amit érdemes lenne átgondolni, megvitatni, kipróbálni
- napi 250g zsírbevitel és pompásan vagyok
- 1-1,2g fehérje és kvázi a nettó izomtomegem nem csökkent
- napi 1-4 étkezés
- Heti 1 alkalom 24 órás böjt
- nincs extra koffein
- Nincs édesítőszeres fehérje
- Nincs csirke (tojásból 30 nap alatt 2,5kg os csirke lesz 👀)"

[Itt a teljes bejegyzés]

CH bevitelről nem írt, de elég ketogénnek tűnik. Nem tudom, mintha keresné a szent grált.
A tskg x2 fehérje bevitellel eddig nem volt gond. Vagy lett bárkinek baja belőle hosszú távon?
Az szerintem egészen más ha valaki izmos vagy nagy izomtömege van, mint egy testépítőnek.
Egy hosszútávfutó is izmos csak másképp.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.