Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160501) MATEO6600 válasza Woodslave (#160495) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nem sport, hanem sportok. Mi lenne ha azt mondanám lehet egyszerre több sportot is űzni?
És nem, nem lesz olyan fizikumod. Nyilván nem, mert mást csinálsz. De izmos lennél továbbra is, csak mondjuk nem 13 kiló izom lenne rajtad, hanem 11,7kg (most csak mondtam egy számot).
Viszont mentálisan és fizikálisan is előrébb lennél szerintem.
Amiket én előszeretettel űzök, és nem estem össze, mióta átváltottam a csak súlyzós edzésről:
Úszás, Küzdősportok (BJJ, grappling, birkózás, kickbox), kettlebellezés.
De egy tökéletes edzésprogramban szerintem van súlyzós edzés/ vagy inkább kettle bell, 2 küzdősport edzés, 1 úszás és 1 jóga. Ez így rengetegféleképpen megmozgat. Remélhetőleg nem a kifogások keresése az első ami először az ember eszébe jut ennyi sport felsorolása után :)

(#160496) HussarF:
Értem. Ha a minnél nagyobb izomtömeg elérése tesz boldoggá, akkor bizony ez a legjobb sport rá.

(#160502) Woodslave válasza MATEO6600 (#160501) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de :U :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#160503) MATEO6600 válasza Woodslave (#160502) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ahogy itt is, fontos a fokozatosság :)
Én pl kezdésnek beiktatnék heti 1 úszást akár az egyik súlyzós edzés rovására is.
Nekem amiért bejött az az, hogy szembesültem mennyire szar is az állóképességem, mennyire kötöttek az izamim és van mit nyújtani, és hogy kurvajó érzés volt a gerincemnek. Na meg maga az úszás feelingje is nagyon jól kikapcsol :)

(#160504) tibcsi0407 válasza HussarF (#160500) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Annak szerintem az esélye nulla, hogy olyan tisztaságút vegyél. Nálam ez az egyik ok, amiért nem szeretnék cuccolni egyelőre. Növök is még szépen (már amikor nem diétázok), meg amíg nincs gyerek, addig nem érné meg a kockázatot, hogy kinyírjam a zacsit. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#160505) Woodslave válasza MATEO6600 (#160503) üzenetére


Woodslave
nagyúr

utálok úszni, ráadásul ahol lakom bár nagyon híres fürdőváros nincs uszoda. Nyáron szoktam amúgy mert a gyerekek járnak úszni.

Nekem két célom lenne a sporttal. Az egyik kimondottan kozmetikai amihez a legjobb a súlyzós edzés. A másik kardió amihez jó az úszás mert nyáron voltam "úszóversenyen" és kb a harmadik 50-nél már majdnem beugrottak a vízbe hogy kihúzzanak :D Szóval ezt adnám de ehhez meg egyszerűbb lenne futni vagy kerékpározni.

Kifogások persze vannak, de napi 8 óra melóban ülés, család, gyerekek stb mellett már a heti 4 gyúrás is elég luxus de ezt megoldom

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#160506) HussarF válasza Woodslave (#160505) üzenetére

Eric az angolna :D

Néha rám is rámjön nyáron, hogy úszok, de mikor a 10 éves kislányok röhögve úsznak el mellettem 2x olyan tempóval, mint én, miközben fuldoklok, az kicsit önmérsékletre int és inkább visszatérek saját terepre.
Aztán mikor majd a teremben is többel nyomnak fekve a 10 éves kislányok, mint én, akkor majd nyugdíjba vonulok ;]

[ Szerkesztve ]

(#160507) aelod válasza HussarF (#160500) üzenetére


aelod
veterán

Miért van az az érzésem, hogy pár hónap múlva látványosan fogsz fejlődni? ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160508) dugynok válasza MATEO6600 (#160503) üzenetére


dugynok
senior tag

Egyetértek, én heti 2-3x jàrok úszni, iszonyat jót tesz, mentàlisan is. Teljesen màs, mint a súlyzózàs (azt fiatalkoromban csinàltam, most màr nem), szerintem a legjobb kiegészítése a súlyzózàsnak. Kilazítja a testet és màs terhelést is kapnak az izmok.

(#160509) Woodslave válasza HussarF (#160506) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igen kb így közvetítette volna Knézny ;]

azt tudtam hogy az 50 gyors is kihívás (mellben elpötyögök) de ahol úsztunk az 25 méteres volt gondoltam az mégse 50 ;] (úgy értem van egy fal amiről el lehet rugaszkodni, csak persze nem tudtam szóval az úszást hagyjuk)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#160510) HussarF válasza aelod (#160507) üzenetére

Ki tudja, persze csakis az isteni csoda lehet a dolog magyarázata.... És elindulok majd a kategóriádban, szigorúan naturálban ;]

(#160511) kk831228 válasza Woodslave (#160509) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem az úszást edzővel van értelme elkezdeni... Legalábbis én biztos azzal kezdeném. Nem tudok úszni én sem, csak úgy ha kivan a fejem a vízből az meg ugye... ;] :DDD Annyira elég a tudásom hogy tengerbe nem fulladok meg, meg azért pár száz métert vagy a Tiszát átúszom, de ennyi... Hatékonyság 0, technika : -1... :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#160512) Woodslave válasza kk831228 (#160511) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja kb én is így vagyok. Mondtam a gyk edzőjének, hogy nézzen már meg mit csináljak. mondta hogy javítsak, de amikor meg arra figyeltem majdnem megfulladtam. Szóval elég lesz az nekem is hogy a tengerben elvagyok ott a sós víz még jobban fenn is tart ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#160513) aelod válasza MATEO6600 (#160501) üzenetére


aelod
veterán

Ennyi mindent nem lehet csak hobbi szinten csinálni. Mentálisan ha fókuszált vagy egyszerre csak egy dolgot lehet űzni sportolás gyanánt.
Ha meg kiégsz akkor hagyd a francba. Pihenj, lazítsd, igyál, egyél. Amúgy is nagyon sokan a kelleténél sokkal komolyabban veszik mint kéne. Pl. nem tudnak elmenni valahova megenni egy jó lángost mert ők éppen diétáznak (magának csinálja nem versenyez stb.). Ez hosszú távon nagyon sok negatív energiát generál. Szerintem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160514) @tco@ válasza dugynok (#160508) üzenetére


@tco@
aktív tag

Én most pontosan ezért tervezem leváltani a heti 3 súlyzós edzést heti kettőre, kiegészítve egy úszós délutánnal :K

[ Szerkesztve ]

(#160515) MATEO6600 válasza aelod (#160513) üzenetére


MATEO6600
őstag

De pont ezért jó ha kombinálsz, mert nem buzulsz bele egyikbe sem.
Ahogy írod is én csak is hobbi szintről beszélek és nem verseny szintről.
Nálam pl az úszás/jóga nem vált ki akkora szenvedélyt, hogy heti 1nél gyakrabban űzzem. Mellettük meg van egy fősport ami mondjuk lehet a súlyzós edzés/kettlebell/küzdősport stb

(#160516) aelod válasza MATEO6600 (#160515) üzenetére


aelod
veterán

Máshogy működünk. Ennyi mindent én nem tudnék csinálni. Ez is bőven elég. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160517) MATEO6600 válasza aelod (#160516) üzenetére


MATEO6600
őstag

Persze, de neked nincs is szükséged másra a testépítésen kívül, mert élvezed.
Ezt az ötletet annak írtam aki már unja a monoton súlyzós edzést, de beleesett abba a csapdába (vagy ördögi körbe), hogy fél kilépni belőle, mert attól tart hogy máshogy nem lehet az izmos külsőt megtartani.

(#160518) medica válasza Woodslave (#160512) üzenetére


medica
senior tag

ha nem akarsz futni esetleg a fallabda, tenisz hasonló labdajátékok

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#160519) benfolds válasza MATEO6600 (#160517) üzenetére


benfolds
őstag

én 100% nem tudnék csak kondizni. nekem egy halál lenne mentálisan, de fizikailag is. kell a pörgés, a kardió, sokkal jobb érzés, jobb energiák szabadulnak fel. a gyúrás is ad hasonló örömöt (annak az örömén túl, amikor látod, hogy fejlődsz), de számomra nem annyira intenzív és felszabadító, mint a biciklizés, régebben a futás. túl sok benne a fogcsikorgató erőlködés. kisebb súlyokkal, pörgősebben jobb érzés lenne, de attól meg nem fejlődsz. mondják, hogy nem kéne ennyit bicikliznem gyúrás mellett, mert visszafogja az izomtömeg növekedésemet, de nem tudok leállni. ebben a hónapban 600 km-t mentem eddig, minden pihenőnapon tekerek (gyúrás minden másnap). télen sem hagyom abba, max pár napot kihagyok, ha nagyon okádék latyakosak az utak, mert sajnálom a biciklit.
amúgy nem tudom, hogy miért szedtek pörgetőt, ha fáradtak vagytok, nem hinném, hogy túl egészséges, becsapjátok a szervezeteteket. :U nekem is sokszor van, hogy fáradtnak érzem magamat, és szarul is megy olyankor az edzés, legjobb lenne olyankor nem edzeni, hanem pihenni. amikor pihent vagyok, akkor meg nem kell semmilyen pörgető a zenén kívül, de amúgy sem kávézom, csak vizet iszom.

(#160520) kk831228 válasza benfolds (#160519) üzenetére


kk831228
addikt

Én is így vagyok a futással... :K Másképp fáradsz el, utána sokkal jobb érzés mint gyúrás után... Jó mondjuk gyurás közben nem szakítom szét magam az biztos... :D Futás van előrébb nekem inkább, valószínűleg azért mert azt kezdtem hamarabb... Meg abban akkor is fejlődsz minimálisan, ha ugyanannyi távot futsz mindig, gyurásnál csak stagnálás van, sőt visszaesés...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#160521) benfolds válasza kk831228 (#160520) üzenetére


benfolds
őstag

a futás is nagyon jó, csak én a derekam miatt valószínűleg sosem fogok futni. sajnálom, mert tényleg óriási flow élményt tud adni. fura amúgy, hogy a legerősebb tempós tekeréssel sem tudtam annyira kész lenni, mint egy közepesen intenzív futástól.
most jut eszembe, hogy nagyon sok éve nálam vasárnaponként van egy jóga nap is. mindig ugyanazok az alapászanák, 1 órában. igazából csak egy jó kis nyújtásnak felel meg, utána tök lazának és könnyűnek érzem magamat.

(#160522) aelod


aelod
veterán

Jó helyen járok? Azt hittem a dívány wellness rovatát olvasom ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160523) HussarF válasza aelod (#160522) üzenetére

Leesett a teszto szint a topikban :U ;]

(#160524) aelod válasza HussarF (#160523) üzenetére


aelod
veterán

Kevés a tribulus 😆

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160525) Weareus válasza HussarF (#160523) üzenetére


Weareus
addikt

Öregszünk. :DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#160526) tibcsi0407 válasza HussarF (#160523) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Felment az ösztrogén inkább :DDD
Sok volt a szója. :))

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#160527) aelod


aelod
veterán

Szuper testekre ki gyün?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160528) mike1334 válasza Weareus (#160525) üzenetére


mike1334
veterán

Én nem bánom, ha 70 évesen ennyi lesz, csak az a "piros sáv" az derék alatt kicsivel helyezkedjen el :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#160529) benfolds válasza aelod (#160522) üzenetére


benfolds
őstag

csak megosztjuk egymással a tapasztalatainkat. én is örülök a nektek köszönhetően megszerzett tudásnak, és hogy nem kellett végigmennem az anabolikus ablakon, a bcaa-n, a fancy gyakorlatokon és a többin feleslegesen. :R

(#160530) tibcsi0407 válasza mike1334 (#160528) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lábak nélkül lazán megoldható. :DD

https://utdetailing.hu/

(#160531) mike1334 válasza tibcsi0407 (#160530) üzenetére


mike1334
veterán

Viccelsz? Ha hihetünk a képnek, akkor abban van a tesztó :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#160532) Jim-X válasza mike1334 (#160531) üzenetére


Jim-X
őstag

Meg egy erv a labazas fontossaga mellett :K ;]

A játék az nem játék!

(#160533) tibcsi0407 válasza mike1334 (#160531) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor csak óvatosan. :))

https://utdetailing.hu/

(#160534) enginev3.0 válasza aelod (#160353) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hogyha a biotech usa-s rizs proteinből a steviol-t nem bírja a gyomrom (tegyük fel hogy akkor ez a baj, és nem a tejsavó összetétele), akkor a Scitecnek a whey protein pro-ja azt mehet?

Abba ilyen van:

Sweeteners (Acesulfame K, Sucralose)

Vagy ezt is ki kell tapasztalnom?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#160535) aelod válasza enginev3.0 (#160534) üzenetére


aelod
veterán

Igen. Én egyáltalán nem bírom a steviát. Egy kis adag is hashajtó nekem. Szukralózzal nincs baj.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160536) enginev3.0 válasza aelod (#160535) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megvettem egy 30 grammos Pro-t
Ma megiszom holnapra kiderül :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#160537) vendingo


vendingo
veterán

Milyen vitamin, tápkieg okozhat büdös izzadtságot? Mostanság egy kis izzadástól is olyan szagom van, mint egy szakadt csővesnek a kánikulában. Korábban nem volt szag problémám. Supernova összetételére gyanakszok, azóta érzem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#160538) rwin5 válasza vendingo (#160537) üzenetére


rwin5
őstag

B-vitamin

(#160539) vendingo válasza rwin5 (#160538) üzenetére


vendingo
veterán

Furcsállom, mert korábban szedtem B komplexet, akkor nem tűnt fel.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#160540) rwin5 válasza vendingo (#160539) üzenetére


rwin5
őstag

Én ezt személyes tapasztalatból írom.

Kortizol szint felborul az is tud ilyet okozni, az emberi anatómia olyan csodás, hogy bármi lehet, bővebb kivizsgálás nélkül találgatni szokás csak.

C-vitaminra is szokták mondani, de azzal kapcsolatban sose volt ilyen tapasztalatom, B-vitamin komplextől volt ilyen.

De ha guglit felcsapod, akkor 2-3 oldal múlva eljutsz oda, hogy rákos vagy, ha nagyon zavar menj el dokihoz. Bár azokat itt üldözik a topicon :B

[ Szerkesztve ]

(#160541) tibcsi0407 válasza vendingo (#160537) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mindenért ISa Supernova felel. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#160542) benfolds


benfolds
őstag

ma gondoltam egyet, vettem szezámmagot, 10 dekát picit megpirítottam, ledaráltam, elkevertem egy kávéskanál mézzel, kész is volt a tápláló (22g fehérje) édesség. ha jól sejtem, feltaláltam a halvát, de mindegy is, finom volt. annyira nem kívánom mostanában az édességet, meg nem is ehetek különösebben, de ez a cucc jó megoldásnak tűnik a kívánós pillanatokban.

[ Szerkesztve ]

(#160543) tibcsi0407 válasza benfolds (#160542) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Méz=cukor.
Ha kicsit is komolyabban veszed a dolgot, akkor kerülöd.

https://utdetailing.hu/

(#160544) gyuri860213 válasza benfolds (#160542) üzenetére


gyuri860213
tag

Ha édességet kívánsz a 70-80%-os étcsoki is szuper. Lidl bellarom 74% étcsoki 300 ft és nagyon fincsi szerintem.

(#160545) gyuri860213 válasza tibcsi0407 (#160543) üzenetére


gyuri860213
tag

Benfolds barátunk IR-es már évek óta, elmondása szerint de nem veszi kellően komolyan. Sőt pajzsmirigy beteg is, de azzal sem foglalkozik. Pedig már győzködtem privátban hogy lépjen valamerre mert hosszútávon csak önsz@patás amit csinál.

(#160546) kk831228 válasza aelod (#160527) üzenetére


kk831228
addikt

Holnap, Eger, Cutler megnyitó 14:00... Ha gondolod... :) [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#160547) benfolds válasza gyuri860213 (#160545) üzenetére


benfolds
őstag

:R de nem arról volt szó, hogy edzés után mehet a gyorsan felszívódó? tekertem tegnap 104 km-t nagyon durva szintekkel, a második felét full izomból, amikor hazaértem remegtem, zsibbadtam, minden bajom volt. ezt a kört viszonylag "edzésként" fogtam fel. (amúgy nem szoktam szarul lenni, csak most sikerült túlzásba esnem. ahhoz képest ma nem is keltem fáradtan, néha ennél lazább körök után is jóval fáradtabb vagyok másnap. azon gondolkodom, hogy mi lehet...csak nem a halva? ;] :DDD :DDD. amúgy mennyi cukor van egy teáskanál mézben, ha egy evőkanálnyiban van 19g? 8-10 g? nem tűnik soknak)

(#160548) aelod válasza kk831228 (#160546) üzenetére


aelod
veterán

Odáig nem megyek el. Voltam a superbodyn :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#160549) gyuri860213 válasza benfolds (#160547) üzenetére


gyuri860213
tag

Ja edzés után oke a gyors ch, bár ha IR-es vagy még akkor is kerülendő, de ha már töltés akkor a méz pont nem a legjobb mert 50-50%ban glukóz és fruktóz, a fruktózt pedig a májad bontja le, nem töltesz vele vissza glikogént egyhamar. de töltéshez amúgy is kevés egy kanál méz.
A szezámmag magas magnéziumtartalmú így a zsibbadást lehet ez hozta helyre. De ilyen hosszú és megerőltető HIIT bicajozás sem tesz jót az IR-nek. neked rövid de intenzív kardiót kéne csinálnod, meg súlyzós edzést. De úgy látom te annyira benne vagy ebben a dologban hogy nem akarod elhagyni, csökkenteni a túl hosszú és megerőltető edzéseket :)

(#160550) tibcsi0407 válasza gyuri860213 (#160545) üzenetére


tibcsi0407
félisten

..

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.