Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) Zozo0525


Zozo0525
őstag

ezek nagyon nem jó hírek:
[link]
és már a harmadik? pedig csak félmaraton....

(#55452) bencze válasza Zozo0525 (#55451) üzenetére


bencze
senior tag

Csak ne találják ki egy pár ilyen után, hogy valami bonyolult sportorvosi engedély kelljen hobbifutáshoz, megölné az egészet. Valamiben meg kell halni, nyilván nem jó ha túl korán jön, de a hirtelen halál a legemberségesebb dolog (rokonoknak szar de hát túlélik), remélem lesz olyan szerencsém, hogy egészségesen haljak meg (de jó későn!).

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#55453) Zozo0525 válasza bencze (#55452) üzenetére


Zozo0525
őstag

nem tudom mivel lehetne ezt kiszűrni? hiszen élsportolóknál is van ilyen....mivel semmit nem tudunk csak találgatni lehet, mindenesetre nem jó ez sok futásellenes majd példálózhat ezekkel

(#55454) ígyvanferi válasza Zozo0525 (#55453) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A futball is él és virul, pedig egy páran már haltak meg a pályán, szóval nem hiszem, hogy ez bármit is változtatna. Nem beszélve arról, amikor mindennapi tevékenység közben történik ilyesmi. Most tiltsuk be pl. a vasalást? Vagy kössük sportorvosi engedélyhez? Mondjuk ez nem is lenne hülyeség, meglenne az indokom, miért nem vasalok... ;]

(#55455) Hi!King válasza Zozo0525 (#55453) üzenetére


Hi!King
őstag

Igazából 94 óta harmadik haláleseteset egy olyan versenyen, ahol mennyi is, tippre 20-30 ezer ember elindul, tudom hogy nem vígasztalja a hozzátartozókat, de jelentéktelen. Nyilván ezt megbecsülni így nem lehet egyszerűen, de simán lehet, hogy autóba ülni veszélyesebb, mint elindulni egy maratonon. Csak utóbbit jobban felkapják.

(#55456) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#55344) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Volt pár levélváltásom a Suuntoval, végül küldenek egy övet postán for free. Fogalmam sincs amúgy, hogy van-e még a mostanira gari, több mint egy éve vettem, de mindegy is. Remélem kb. egy évig most ez is oké lesz.

(#55457) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vagyoook, csak nem jutottam gepkozelbe. Majd teszek nehany kepet a tegnaprol kesobb.
Jo meleg volt 28-30fok,lehetett a futasok kozott huteni magunkat a Tiszaban (az hideg rendesen).
Sikeresen teljesitettuk a feladatokat, ugye ket kulcs reszlete volt a tegnapi pikniknek:
A masodik futas - > 1km laza melegites + 40perc tempocska (felmaratonos +20-30mp)
Illetve a harmadik futas - > 20perc laza kocogas, benne 3percenkent 100m (egy karo kint, igy adta) eros fokozos porges + 1000m gyors (kb 5k tempo).
Mindkettot megcsinalta mindenki, sot a 40perc tempo elso felet tudtak csak kontrollalni (lassu lanyok 5:50,kozepes lanyok 5:30,gyors lany 5:00) a fordulo utan, mint a jo lo hazafele begyorsultak es 5:45,5:22,4:50-es atlagra hoztak ki a 40percet.
1ora pihenes utan mindenki szepen muzsikalt, a lassu 20perc felkapasaiban mar latszott, h meg-megindul a pab rendesen, ilyen 3:45-3:30-as porgesek a gyorsabb lanyoknal, igaz ez 100m. Az 1000m 4:00-ra hozta harom lany, a fiuknal volt egy 3:45-os es egy 3:30-as csoport, kokpkodosre kertem, az is lett.
Utana viszont lefaradtak, ahogy azt illik is, utolso ket futasnal mar nem sok beszelgetes volt, meg a lassubal se :) a 2db 500m mar csak opcios volt, akinel sok letta km, azok nem csinaltak, a fiuknak 3:40-3:25-re volt kerve, elso ment masodikmar csak 300meterig.Ott en elleptem es kihoztam 1:38-ra az uccso 500-at,az ilyen 2:45-os utolso 200metert kert, na azt mar en is eszrevettem.Szoval igyekeztem elkesziteni hasonlo modon magan az utolso 60perc kozos lazara.
Arra mar csak az jott ki, aki 25km felett tudottmozogni 5ember a 11bol.Ketten ugy 50percnel elkeszultek uzemanyagbol, a veget setaltak, mi azert megfutottuk fokozosra (egyik lany is) veget picit felkapva 5:00-ig.
Igazi Ultrabalaton, UTT vagy hasonlo valto feeling volt. Ahogy irjak a ma reggelo ebredes is :) (enyhe napszurasom nekem is van, meg a szokasos nyikorgas ami kb 40km ilyen munka utan jar).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55458) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#55456) üzenetére


Zozo0525
őstag

En kicsereltem az elemet a suunto ovben azóta elég pontos. Remelem igy is marad👍😀

(#55459) tomcica válasza tomcica (#55457) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A multkori 7szettes csak laza nap alap zsiregeto anyagcsere, mentalis fejjatek es alap vazizom, lassu tartoizom erosites cellal ment.
A mostani rovidebb, de szamos izomrostot elkeszito edzes mar a hosszu valto versenytempojahoz szukseges anyagcseret, mentalis erot es izomfaradast szimulalta, kontrollalt korulmenyek kozott.
Felem a megfelelo alap utan a jelszo - > verseny specifikus felkezzules v kulcs edzesek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55460) ballazol válasza Zozo0525 (#55458) üzenetére


ballazol
senior tag

ilyen van?
nem csak szimplán nem ad jelet? :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#55461) norby_42 válasza tomcica (#55457) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szép.

Én hoztam az ovis csoport szintjét: úsztam a Tiszában :)

Pár napja megtalált valami orfolyás, nem volt ilyen már vagy 6-8 éve, mióta nem jár senki oviba.

Eat pasta, run fasta

(#55462) tomcica válasza norby_42 (#55461) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2lany es. 3 fiu csobbant a molorol, picit libickolt (uszasnak nem neveznem) a masodik szett utan (10oratol) szinte minden szunetben. Szerintem aranyat ert h husito volt, lehutotte a testet, lehuzta a pulzust. Tobbiek papirkutyak voltak :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55463) danielsz


danielsz
tag

A bécsi maraton győztesét kizárták, túl vastag cipőtalp miatt, vélhetően Adidas Prime X-et viselt: [link]

(#55464) Hi!King válasza danielsz (#55463) üzenetére


Hi!King
őstag

Kötelezni kellene a gyártókat, hogy tegyék rá a minősítést, ha megfelel a nemzetközi atlétikai szövetség szabályainak, mert így még az is előfordulhat, hogy az élvonalból vannak olyan versenyzők, akiknek fogalmuk nincs az egészről. Mert valahol mindenképpen korlátozni kell a talpvastagságot, ha bármekkora lehetne, akkor elméleti korlátja sincs mekkora ruganyosságot tesznek a talpba.

(#55465) Zozo0525 válasza ballazol (#55460) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nem, ha merul az elem a vege felé allitolag hülyeséget is jelezhet....

(#55466) norby_42 válasza norby_42 (#55461) üzenetére


norby_42
aktív tag

* Kimaradt gondolati lépés: ...nem futottam, mert...

De hideg volt a Tisza, max 18 fok lehetett. Egyébként meg volt 30.

Eat pasta, run fasta

(#55467) bencze


bencze
senior tag

Az én vasárnapi programom nem volt ilyen extravagáns sajnos de azért kimozdultam.
Délelőtt haverral kocogtunk egyet.
Mivel hosszú nap kellett volna legyen így este hozzácsaptam egy nagyobbacska kört, egy új kör amit összeraktam, még biztosan lehet rajta hegeszteni de egész tetszett mivel gyakorlatilag teljesen településen kívül van és kevés benne az aszfalt vagy beton, több benne az erdő mint eddig, szóval nem annyira edzés mint inkább élvezeti érték.

körök
tetszik

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#55468) Hi!King


Hi!King
őstag

Szombaton voltunk Mátrabérc teljesítménytúrán, nem futva, hanem gyalog, de így is kemény volt, ha jól tudom a Mátrabérc Trail is ugyanaz az útvonal, elismerésem azoknak, akik végigfutják, 5:08 a valaha volt legjobb idő, valami egészen elképesztő 55 km, 2700 szinttel, mindezt úgy hogy vannak benne olyan meredek lejtők is, ahol enyhén szólva nem lehet maxon nyomni. Hozzáteszem, a nem futva, hanem gyalog, a résztvevők jó részénél azért azt jelenti, hogy lejtőn kocognak, és nyernek vele időt, hogy legalább enni tudjanak néha (volt aki sokszor elfutott mellettünk, mert mindig utolértük, míg mi gyalogoltunk).

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy Galya-tetőig gyors gyaloglás, lefeléken nálunk is volt, ahol lendületből inkább futásszerű volt a mozgásunk, utána viszonylag nyugisan kényelmesen, és már a Muzslára készültünk, amikor az abból az irányból jelentéktelennek tűnő Ágasvár feleségemnek komoly holtpontot okozott, ahogy tempósan próbált felfelé menni, úgyhogy utána a turistaháznál egy nagyobb pihenő, majd nyugodt tempóban felszenvedte magát a Muzslára, lefelé meg térdfájással valahogy lekecmergett a célba, a Galya-tetőig összeszedett időnek köszönhetően még több mint fél órával szintidőn belül beérve.

(#55469) bencze válasza Hi!King (#55468) üzenetére


bencze
senior tag

Az elbeszélések alapján ezek jó mókának tűnnek...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#55470) norby_42 válasza bencze (#55469) üzenetére


norby_42
aktív tag

Fiatal koromban ez volt az első teljesítménytúrám, rendesen szétcsapott. Majdnem az utolsó is, még rávettek egy Téli Mátrára.

Eat pasta, run fasta

(#55471) HKorn válasza Hi!King (#55468) üzenetére


HKorn
addikt

Komoly ez az 55km 2700m szinttel, gyalog is, respekt!

Run&Ride

(#55472) Hi!King válasza HKorn (#55471) üzenetére


Hi!King
őstag

Ez már az a kategória, hogy eszembe se jutott másnap futni.

(#55473) margithid


margithid
veterán

Ez a cipő mennyire jó vétel aszfalton futáshoz kb 10 km-re?
[link]

(#55474) HKorn válasza margithid (#55473) üzenetére


HKorn
addikt

Ez ennyiért túl van árazva, egyszer emagról rendeltem egy ilyet kuponnal 8k-ra jött ki, de visszaküldtem, mert egyrészt nagyon szűk fazon, nekem meg szélesebb a lábfejem, másrészt meg nagyon kemény cipő, még gyaloglásra is. Én nem ajánlanám futáshoz.

Run&Ride

(#55475) margithid válasza HKorn (#55474) üzenetére


margithid
veterán

Köszi. Ez most 11k lenne kupon nal, de akkor kihagyom. :R

(#55476) margithid


margithid
veterán

Azért a nike és a puma pamut melegítő nadrágokat behúztam.
A 2 nem volt 15k.

(#55477) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Vótmá? :-)

(#55478) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Asics, Gel-Trabuco 9 divat50 kuponnal 25.749 Ft és van minden méretben is.

[ Szerkesztve ]

(#55479) Chuck Norris válasza Chuck Norris (#55478) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A link helyesen: [link]

(#55480) tucsok. válasza Chuck Norris (#55478) üzenetére


tucsok.
senior tag

Igen ugyanennyiert vettem egy Asics Gel-Cumulus 23at....ajándék volt.

"So say we all"

(#55481) Chuck Norris válasza tucsok. (#55480) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok, gondolom neked sem volt rá szükséged épp csak nem bírtad otthagyni.

(#55482) tucsok. válasza Chuck Norris (#55481) üzenetére


tucsok.
senior tag

Nagy a súlyom ezért kell, viszont ez lesz a 3. pár tartalék a polcon. Ennyiért muszály volt megvenni, igen nem bírtam otthagyni.

"So say we all"

(#55483) tomcica válasza Hi!King (#55468) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep-szep :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55484) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

nike comon 25% kedvezmény van.
melyeket ajánljátok?
Nike React Miler 2?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55485) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]

[kép]

Az igert kepek,ezek a publikusak :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55486) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

ezt csak ugy itt hagyom :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55487) LanyUs válasza tomcica (#55457) üzenetére


LanyUs
senior tag

tomcica: kemények vagytok! És nem csak az 5, hanem a másik 6 is! :R Múlt hét teljes regenerálódás volt 4x12km-rel ( de bevallom szenvedtem rendesen ). Ma volt az 5. edzés a "szétcsapás" óta, amikor előjött az adta érzés. Hát adtam is neki :)

Zozo0525: a 04:30-as meredek lejtők azért megterhelték a térdeim. A rohamos javulás akkor indult el, amikor az ízületvédő mellé napi 2x1200mg aszkorbinsavat tettem/teszek. Jobb térdem már rendben is, a bal még "lábadozik". Próbáld ki ha gondolod! Por alakban vedd úgy olcsóbb.

norby_42: hazahozta az oviból ezt a náthás szart :( Te most ravasz voltam és Orrspray hialuronsavval [link] gátoltam meg a vírus letapadást. Sikerrel :) :C

(#55488) Peterhappy válasza tomcica (#55485) üzenetére


Peterhappy
őstag

Remek csapat, nagyszerű közösség lehet, gratula! :R

(#55489) Zozo0525 válasza tomcica (#55485) üzenetére


Zozo0525
őstag

Sok anorexias:U:U:U
(Csak hülyéskedek)

(#55490) tomcica válasza Zozo0525 (#55489) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O, bacod en meg allandoan pujgatom oket, h kellene meg ledobni a testsulybol (kiveve jobbrol Evat, neki tokeletes az izom/ero/suly aranya)
;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55491) Zozo0525 válasza tomcica (#55490) üzenetére


Zozo0525
őstag

Tökéletes én vagyok:DD.
Szerintem ne mondj nekik ilyet mert elvernek, vagy kinevetnek. Jo kis csapatot szedtel össze

(#55492) LanyUs válasza tomcica (#55490) üzenetére


LanyUs
senior tag

Éva mi? :) Ahhha... Jó az egyensúlya... értem én... :)

Napok óta azon agyalok, hogy ilyen heti edzés mellett, hogyan lehetne a karokra egy kis izmot visszapakolni, úgy hogy közben a zsírvesztés se álljon meg.
kedd reggel 10-12 km laza
csütörtök reggel 10-12 km, ebből fele laza, fele darabolt tempó 90-100% 500/200
szombat dél laza -> közepes 12-15 km
vasárnap dél laza -> közepes 12-15 km

Az a baj, hogy ellentétesek folyamatok. Fogyni és izmot pakolni egyszerre nem lehet.

(#55493) xy.zsolt válasza LanyUs (#55487) üzenetére


xy.zsolt
őstag

3hete elkezdtem én is a fel-le futásokat....4.50nél gyorsabb tempót még nem mertem bevállalni, pedig menne. Talán majd pár hónap múlva. Azt érzem, hogy szinte minden porcikámat (izmokat, ínakat) külön külön kell formába hozni :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#55494) tomcica válasza Zozo0525 (#55491) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szupercsapat,es tobb a csaj,mint a pasi :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55495) válasza LanyUs (#55492) üzenetére



addikt

Én ezzel kísérletezem 10+ éve és még nem jöttem rá, hogyan lehet.
Futás és kondi alapból is üti egymást, szóval általában mindkettőben szar vagyok.

Viszont ha néha pár hétig kimarad valamelyik, akkor a másiknál látványosan megindul a fejlődés.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#55496) LanyUs válasza (#55495) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kondi mellett heti max. 2 light aerob még oké volt, de meguntam az egy helyben történő súly b.szogatást és teljesen átálltam már futásra. Én jobban élvezem ha pörög a táj és változik a környezet. Én úgy tapasztalom, hogy napi 10g glutamin megtartja az izomzatot még akkor is ha nincs edzve, de jó lenne nem két botot lóbálni. Nekem tetszik, ha van valami a póló alatt. Futás szempontból felesleges tudom, de akkor is jól néz ki. Örülök, ha más is dolgozik ezen :)

(#55497) HKorn válasza (#55495) üzenetére


HKorn
addikt

Én is ezt vettem észre, hiába próbáltam edzeni felsőtestre, valahogy nem ment tőle a futás, teljesen felhagytam az edzéssel, mindent alárendeltem a futásnak, nekem annyival többet ad ha jól megy, mint más semmi. Leszarom ha közben csoffadtak a karjaim :D

Run&Ride

(#55498) sherlock82 válasza HKorn (#55497) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerintem ha heti 2 - 3 alkalommal elmegyünk súlyzós edzésre - és / vagy kondiparkba - mellette van ennyi futás is az csak jót tesz.
Legalábbis én ennek érzem jótékony hatását. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55499) inf3rno válasza LanyUs (#55496) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehetséges, mert volt atlétika edzőm 45 körül nagyon durván kidolgozott felsőtesttel rendelkezett. Szerintem rohadt sokat kell edzeni rá, és akkor megtartható, de a 10g glutamin jobban hangzik. :D

Na én végre már nem vagyok dagadt testzsír alapján. 21.8% a mérleg szerint, 21.5% RFM szerint, a BMI szerint meg 25.1%, de azt hagyjuk, mert nagyon pontatlan. 22% alá akartam bemenni rövid távon mindenképp. A cél olyan 17%, de több vagy legalább jobban kidolgozott izommal, úgyhogy majd én is eljárok edzőterembe megint.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55500) HKorn válasza sherlock82 (#55498) üzenetére


HKorn
addikt

Persze, ha érzed, hogy jó, akkor jó :)
Lehet én csináltam rosszul, mert ha futás előtt csináltam kondiparkban húzódzkodást, akkor kicsit előre elfáradtam, ha futás közben, akkor a pulzusom esett szét tőle, talán utána még úgy-ahogy ment, de alapvetően nem találtam kompatibilisnek, így elhagytam. Utána mondjuk sikerült szereznem bringázásból egy vállsérülést is, így most már amiatt sem csinálok ilyeneket.

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.