Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) LanyUs válasza ígyvanferi (#55049) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igazad van! Nálatok az a helyes taktika. Én viszont ugyanúgy befeszülök a súly/kevés hengerezés miatt, ha lassabban futok, ezért ki kell préselni a maxot az első felénél. A cél a leggyorsabb fm a körülményekhez képest a full hard szintemen. Aminosavakkal fullra rakom a szervezetet. Bár ez fórumos 1:30-as időtökhöz még nem visz sokkal közelebb :) Van egy bő 8-9 perces lemaradásom :D

Ui.: 100km Kayano 26 és 100km Guide 13 után ismét futottam egyet a Stinson 6 ATR-ben. 800km taposás benne ide vagy oda az a cipő tud valamit a csillapítás fogalmáról

[ Szerkesztve ]

(#55052) Zozo0525 válasza LanyUs (#55047) üzenetére


Zozo0525
őstag

Lehet akkor nekem is ezèrt fáj a térdem? Lehet ha csak gyorsat futok? Eddig ez a fejembe sem jutott :) köszönöm a tippet

(#55053) LanyUs válasza Zozo0525 (#55052) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze, hogy azért! Amíg nem kezdtem el a LEVEL II alapozás utáni kigyorsítást betonon, addig meg sem éreztem a térdeim. A tempó okozta becsapódás a 103 kg-mal + betonnal spékelve csak és kizárólag a cipő tudja csillapítani + a helyes technika. Ezért nyöszörögtem is már itt :) Én ezek után azt mondom addig gyorsítani betonon, hogy ne fájjon. A többi menjen valahol puhább felületen vagy alacsonyabb tempóval.

[ Szerkesztve ]

(#55054) tomcica válasza Zozo0525 (#55046) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Annyira kiszamolom en is nehany futasbol.Viszont,ha valoban finomhangolni kell,akkor nem jo :N ez a szenzoros uj sem biztos h jo lesz,majd az ido es a felhasznalok visszajelzese eldonti,ha egyaltalan befut :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55055) inf3rno válasza tomcica (#55045) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincsenek nálatok pályázatok ilyen irányú fejlesztésekre? Esetleg adományból nem lehetne valahogy összedobni? Azt hiszem olyan 400k egy ilyen szenzor, de már régen néztem az árakat, azóta csak lejjebb ment.

Buliban hasznos! =]

(#55056) inf3rno válasza Zozo0525 (#55046) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem, ezt mérni kell. Számolással csak becsülni lehet valószínűleg nem túl jól.

Buliban hasznos! =]

(#55057) inf3rno válasza SpaceKombajn (#55050) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ez könnyen lehet. :-)

Buliban hasznos! =]

(#55058) inf3rno válasza LanyUs (#55053) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs nálatok egy futópálya? Azon lehetne kigyorsítani viszonylag keményebb cipőkben is, sőt jobb is kisebb csillapításon, mert duplán rugózik ha rekortános, ami nálam érezhetően szétveri a térdet. Amúgy az aszfalt jóval puhább, mint a beton, az igazán kemény meg a térkő. Én érezni szoktam a különbséget csak így párszáz méteren is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55059) emvy válasza inf3rno (#55058) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem az a tippem, hogy az aszfalt vs beton nem jelentős különbség, mert a cipők csillapítása sokkal jobban különbözik. Szóval nem látom a logikát abban, hogy miért lenne összességében keményebb egy beton+puha cipő egy aszfalt+kevesbe puha cipő párosnal.

while (!sleep) sheep++;

(#55060) inf3rno válasza emvy (#55059) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ilyet nem is állítottam. Ugyanabban a cipőben egy futás alatt érezhető, hogy a térkő jóval keményebb, mint az aszfalt. Ha lehet inkább le is megyek a járdáról az útra emiatt. A beton valahol a kettő között van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55061) emvy válasza inf3rno (#55060) üzenetére


emvy
nagyúr

A terkovel szerintem az egyenetlenseg a fo problema.

while (!sleep) sheep++;

(#55062) sherlock82 válasza inf3rno (#55058) üzenetére


sherlock82
senior tag

Itt nálunk van egy 6 km es bicikli út.
90 % aszfalt, na az katasztrófa futás szempontjából.
Egy pici része mindössze valami korszerű normálisa aszfalt. Na az a betonhoz képest parádés. :)

Nekem valahogy a salak jött be legjobban illetve a rekortán.
Csak ha mondjuk szeretnék futni 10 km - t akkor 25 körön keresztül körbe körözni nem túl izgalmas. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55063) inf3rno válasza sherlock82 (#55062) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem egyik cipőm sem igazán jó rekortánra. Amiben van csillapítás, az túl puha, ami mezítlábas, az meg túl kemény még ide is, de úgy ahogy elmegy. Megnézek majd egy régi cipőt, amiből már kiment a csillapítás, hátha azzal jó lesz.

Buliban hasznos! =]

(#55064) inf3rno válasza emvy (#55061) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt szépen síkban van, talán 5 éve rakhatták a járdákat. A macskakő viszont tényleg katasztrófa ebből a szempontból.

Buliban hasznos! =]

(#55065) sherlock82 válasza inf3rno (#55063) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nem is tudom, mi lehet jó a rekortánra igazán.
Talán valami olyasmi mint a nike flyknit racer.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55066) Hi!King válasza inf3rno (#55064) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem jó néha egyenletlenen is futni, főleg ha nem sokszor sikerül terepre jutni.

(#55067) inf3rno válasza Hi!King (#55066) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az a baj, hogy nincs átmenet, és ha az ember rámegy terepre aszfalt után, akkor szinte azonnal lesérül, annyira gyengék a stabilizáló izmok. Nálam legalábbis így szokott lenni, lehet ez csak ilyen egyedi dolog.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55068) xy.zsolt válasza inf3rno (#55064) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A 80as években atletizáltam.....heti 4x edzés, napi min.10k a közutakon, járdákon egy akkori átlag futócipőben + 1x salakon vékonytalpú szöges futócipőben résztávozás...stb. Semmi sérülésre sem emlékszem. Futás előtt nicoflex+bemelegítés, futás után nyújtás. Értetlenül hallom a mostani feltételek mellett (szuper cipők) a sok sérülést....meg, hogy kemény a beton stb. Nyilván ezt nem azokra értem akik 40-50évesen a fotelban gondolva egyet és 10k-t fut és belesérül. Én is megszenvedtem januárban....de 50+ évesen erre már számítani lehetett. Szóval ha jobbak a cipők mint régen és a beton sem keményebb akkor a bemelegítés+lazítás, nyújtás elhanyagolása lehet az általános ok :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#55069) Hi!King válasza inf3rno (#55067) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem is volt a múltban ilyen gondom, mikor csak aszfalton vagy könnyű földúton futottam, majd egyszer egy nehezebb terepen sokat. Mostanában talán segít a sok túrázás is, de valamilyen mértékben kombinálom is, mert a mértéke is számít, igazából az lehet a valódi átmenet, ha a futás egy kisebb része van egyenletlenen

(#55070) Hi!King válasza xy.zsolt (#55068) üzenetére


Hi!King
őstag

Hát azért apám fiatal korában (most 65 éves) is voltak sérülések, mikor atlétizált, csak nem neki, úgyhogy ez így egy kicsit survivor bias, főleg hogy egyébként akik fiatalon versenyszerűen atlétizálnak, azok már eleve egy szűrt réteg, hiszen sokan vannak, akik az elején lemorzsolódnak. Hobbi szintű futásban viszont eleve nagyobb a merítés, többen vagyunk, sokan nem sportoltak tizenévesen vagy nem ezt, vagy nem sokat. Emellett többet hallod azt, aki lesérül, mint aki problémamentesen fut, hiszen ők kérnek tanácsokat másoktól, hogy hogyan tudnák elkerülni a jövőben a további sérüléseket.

A cipők jobbak az egy erősen vitatott téma, hiszen a nagyon párnázott cipők vannak akiket rossz szokásokra, technikára is rászoktatnak.

(#55071) ígyvanferi válasza Hi!King (#55070) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na ez az. Nagyságrendi különbség van a most hobbifutók és az akkoriban versenyszerűen atletizálók száma között. Ennélfogva jóval többen lesznek most, akik sérüléssel bajlódnak. A mozgáskultúráról, futómozgás milyenségéről nem is beszélve. Aki versenyzik, gyakorlatilag nem futhat sz.rul, míg a hobbikocogók között rengeteg borzalmas mozgásút látni (és ebbe simán én is beletartozhatok, továbbra sem tudom, hogy futok, nem filmeztettem még le magam, max. egy-egy pár mp-es felvétel van arról, ahogy épp befutok valami versenyen a célba).

(#55051) LanyUs: ahogy Tom szokta mondani, szeretjük az őrültségeket. :DDD Hajrá! Direkt még nem futottam így versenyt, úgyhogy kíváncsi vagyok a tapasztalatodra. Olyan volt már, hogy túl erősen kezdtem vagy valami gyomorgebasz jött közbe és ezért kellett a táv hátralévő részén visszavennem a tempót. Nem egy felemelő érzés azért.

[ Szerkesztve ]

(#55072) inf3rno válasza xy.zsolt (#55068) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy az, nem tudom. Több időt kellene fordítani rá, de az ember úgy van vele, hogy van 1 órája futni, és akkor inkább 1 órát fut 30 perc bemelegítés és nyújtás + 30 perc futás helyett. A kemény a beton azért túlzás ezekben a cipőkben, bár a mezítlábassal tényleg kemény.

Buliban hasznos! =]

(#55073) inf3rno válasza Hi!King (#55069) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is tud dobni rajta a túrázás, engem jobban lefáraszt, mint az aszfaltos futás ízületi szempontból.

Buliban hasznos! =]

(#55074) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#55071) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jogos meglátások :K Elmentem sétálni és közben emelkedőre futni (az ilyet nem tolom strava-ra :P )....na, de a lényeg, hogy közben átgondoltam és kb nekem is ezek jutottak eszembe...plusz, hogy velünk nyilván edző foglalkozott úgy, hogy ő is velünk edzett. Nagy előny ez....pláne a mai hobbykocogókhoz képest.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#55075) sherlock82 válasza xy.zsolt (#55068) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerintem a bemelegítés és a nyújtás sok embernél elmarad.
Sokan már azt sem tudják mi az a nicoflex szerintem. Főleg a jótékony hatásait, meg a hátrányait mondjuk egy zuhanyzóban. :((

Meg hát ugye szerintem sokan rájönnek viszonylag idősebb korban hogy a sport jó dolog, aztán " megőrülnek " majd tönkre teszik magukat a hosszabb távokkal amire a szervezetünk nincs is akár felkészülve. Aztán fejükbe vesznek sok mindent pl.: " évente kell futnom egy marathont ". jönnek a hasonló ötletek aztán a sport talán nem is akkor öröm már..

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55076) xy.zsolt válasza sherlock82 (#55075) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:K én hosszútávfutó voltam, aztán 35év kihagyás után, aktív tekerés mellett még az 5k-ba is belesérültem emberesen....ezért kezdtem 1k-ról újra és a 10k felettit már nem is erőltetem. 40-50perc futás nekem bőven jó lesz a formában tartáshoz....remélhetőleg heti 3x...most ez a célom.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#55077) danielsz válasza sherlock82 (#55075) üzenetére


danielsz
tag

Mondjuk nem tom, nekem úgy tűnik, hogy a bemelegítő krémeket főleg azok tolják, akiknél kb. nincs semmi bemelegítés. Ebben a formában nem tudom mi értelme van.

(#55078) bencze válasza sherlock82 (#55075) üzenetére


bencze
senior tag

Miért, mi az? Mindig azt gondoltam ezek placebók hobbystáknak.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#55079) inf3rno válasza xy.zsolt (#55076) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig állítólag a hosszú távok idősebb korban még jobban mennek, már úgy értve, hogy az állóképesség kevésbé épül le úgy, mint az erő. Én azt elismerem, hogy nem nagyon akar összejönni a sérülésmentes edzés, és rossz az, amit csinálok, de nem igazán látom értelmét a nyújtás, bemelegítés beiktatásának, mert amikor csinálom, akkor is ugyanúgy lesérülök a végén. Nincs különbség. Ami valamit használt most térd fájásra, ha futás után még guggolok is, az erősíti a combot és a térdet. A csonthártya nyilvánvaló túlerőltetés, az lassan elmúlik. Még 1-2 nap, és talán újra tudok futni vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55080) sherlock82 válasza xy.zsolt (#55076) üzenetére


sherlock82
senior tag

Akkor gratula és kitartást kívánok!! :R :)

danielsz & bencze

Ez egy krém amit elsősorban télen vagy hideg időben használtak a sportolók a 80 as 90 es években elsősorban bemelegítéshez. Bekened a lábad vele, vérbőséget okoz, meleg érzés lesz tőle a bekent részeken. Elég erős csípős illata már már szaga van.
Használta után lekell mosni sok vízzel a kezedről mert ha belenyúlsz vele a szemedbe véged van. :Y
Ha meg nicoflexes kézzel mész pisilni arra meg jobb nem is gondolni. :(

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55081) ígyvanferi válasza sherlock82 (#55080) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom abban akkor még töményebb volt a mentol-, kámfor-, eukaliptusztartalom, mint a mostani sportkrémekben. Naturlandost szoktam néha kenni a lábamra, vádlira főleg, de nem bemelegítési céllal, csak egy erősebb edzés után jól esik lefekvés előtt. Szemembe most se nyúlkálnék krémes kézzel, de a pömpölőt lehet meg merném fogni.

(#55082) sherlock82 válasza ígyvanferi (#55081) üzenetére


sherlock82
senior tag

Inkább azt mondom hogy ettől a krémtől piros lesz a lábad mint a paprika és a használat után egy jó ideig is kb. égő érzést okoz.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55083) ígyvanferi válasza sherlock82 (#55082) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor az tényleg hardcore cucc volt. :DDD

(#55084) Hi!King válasza sherlock82 (#55080) üzenetére


Hi!King
őstag

15 év alatt, mióta futok, egyszer találkoztam ilyennel, első és eddig utolsó tájbringa versenyemen. A srác, akivel korábban egy egyesületben tájfutottam, bekente a labát egy ilyennel életében először, aztán hisztizett, hogy csípi. Amúgy gondolom nem bemelegítés helyett kellene bekenni a lábat, hanem bemelegítéshez, mert ő inkább a bemelegítést akarta megspórolni.

(#55085) ígyvanferi válasza Hi!King (#55084) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem is értem miért gondolhatják, hogy egy ilyen krémes bekenés kiváltja a bemelegítést. Nem a bőrt kell bemelegíteni. Oké, hogy vérbőséget okoz, de hogy ez az izomig is lehasson/kihasson, abban nem vagyok annyira biztos. De tegyük fel, hogy igen, viszont mi van az ízületek kenésének beindításával, a keringési és idegrendszer "bemelegítésével"? Kérdésem persze költői, és úgy tűnik nincsenek is sokan, akik így akarják megspórolni a bemelegítést.

(#55086) inf3rno válasza ígyvanferi (#55085) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy van valami hatása az izomra is, de nem hiszem, hogy valami sok. Én mondjuk a bőr problémáimat kezelem most a lóbalzsammal. Egyelőre csak teszt jelleggel, hogy az egyik oldalon kenem, a másikon nem. Amennyi féle illóolaj van benne, kell, hogy legyen valami hatása.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55087) danielsz válasza ígyvanferi (#55085) üzenetére


danielsz
tag

Én a hűsítő krémeken gondolkozom, de nem tudom, futok egy elég erőset, nem az van, hogy egyből ég a vádli, hanem szép lassan alakul ki valami izomlázféle. A vasárnapi hosszabb terep után is egy bő fél órát még elég merevek voltak a combhajlítók + minimálisan fájtak, de elmúlott elég hamar.

(#55088) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

UTMB elo,nem a nagy tav,ez a 100km a CCC tav.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55089) emvy válasza danielsz (#55087) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmi értelme izomra. Ízületre egy nagyon kis hatásuk lehet.

while (!sleep) sheep++;

(#55090) ígyvanferi válasza tomcica (#55088) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egy pénteki könnyed 100-as az Alpokban 6000 m szinttel... Meg se nyitom a linket.

;]

(#55091) inf3rno válasza ígyvanferi (#55090) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Baromi jó a táj, élvezet lehet ott futni. :D

Buliban hasznos! =]

(#55092) danielsz válasza inf3rno (#55091) üzenetére


danielsz
tag

Ja, biztos nagyon jó, mondjuk a Vadlán 50 max., amit el tudok képzelni, hogy elindulok, de arra is kéne edzeni pár évet :D

(#55093) inf3rno válasza danielsz (#55092) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem versenyszerűen gondoltam, hanem a mi szintünkön elhobbikocogunk. :-)

Buliban hasznos! =]

(#55094) Hi!King válasza ígyvanferi (#55090) üzenetére


Hi!King
őstag

Épp pár napja posztolt a helyszínéről egy ismerősöm, aki tudom, hogy itthon kemény terepfutásokon szokott indulni, és emellett mindig elindul a 24 órás tájfutáson egyéniben. Megnéztem most a nevezők listáját, "csak" az 56 km 3460 méter szintet vállalta be.

De egyébként abba brutális belegondolni, hogy mikor elmegyünk túrázni, hangsúlyozom nem futni a hegyekbe, és magashegyi terepen gyaloglunk/mászunk 15 km-t 1600 méter szintemelkedéssel, az simán le tud fárasztani annyira, mint 40 km futás, ezen a versenyen meg 171 km, 10 ezer méter szint a legnagyobb táv hasonló terepen. Spartathlon ehhez képest kispálya.

[ Szerkesztve ]

(#55095) inf3rno válasza Hi!King (#55094) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vannak itthon ilyen mászások teljesítmény túrában vagy ilyesmiben? Nekem Veszprém megye környékén lenne jó. Kipróbálnám egyszer, mert a falmászást szeretem, a futást is, de ilyenen még nem voltam. Most szeptemberben via ferratara megyek Cseszneken, még azt se próbáltam, de gondolom sziklamászás, és csak annyi a különbség, hogy a vas biztosít, nem élő ember. Amúgy létezik itt mászós topik?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55096) Hi!King válasza inf3rno (#55095) üzenetére


Hi!King
őstag

A mászást külföldön is úgy értettem, hogy vagy via ferrata a túra útvonalán, vagy turistaút, ahol helyenként vannak könnyű mászós szakaszok, nem valami komoly sziklamászás, amit ezidáig sosem próbáltam, ahogy a falmászást sem. Itthoni teljesítménytúrában kizártnak tartom, hogy legyen ilyen, a hazai via ferrata-k nem turista útvonalak része, mint sok esetben az Alpokban, hanem azok rövid, önálló mászóutak.

Igazából nem csak az a különbség a via ferrata és sziklamászás között, hogy a vas biztosít, amibe a kantárt bele tudod fűzni. A sziklamászásban felfelé a kötél csak biztosításként szolgál, nem használod mászásra, a via ferrata acéldrótba viszont kapaszkodsz is, illetve szoktak lenni vasból készült vagy szikába vert mesterséges lépések is, a könnyebb utakon gyakrabban, a nehezebbeken riktábban. Pusztán az drótba kapaszkodás miatt a technika is általában más, hiszen míg a sziklamászásnál célszerű a falhoz szorosan tapadni és úgy keresni a lépéseket, addig ha egy drótkötélbe kapaszkodsz, akkor jobban eltávolodhat a faltól a súlypontod. Illetve pusztán a drót meg más segítő vas objektumok miatt sokkal meredekebb, akár visszahajló falat is meg tudsz mászni, mint amilyenre egyébként képes lennél.

[ Szerkesztve ]

(#55097) bandus válasza inf3rno (#55095) üzenetére


bandus
veterán

mi sok klettersteiget tolunk főleg ausztriában, de voltunk már svájcban, szlovéniában is. nyilván könnyebb a via ferrata, könnyebb pihenni ha kikötöd magad akkor szinte bárhol, és ott a drót amibe tudsz/kell kapaszkodni mászás közben, mert nem feltétlenül vannak rendes fogások. cserébe jobban meg tudod ütni magad, mert 3-4 méter után visszaránt a kantár ha beleesel, míg falmászáskor nyugodtan zuhanhatsz 10-15 métereket különösebb fájdalom nélkül.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55098) inf3rno válasza Hi!King (#55096) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát a drót kötélre lehet úgy tekinteni, mint egy plusz fogásra, de azért szerintem nem jó dolog kötélmászássá alacsonyítani a via ferratat és érdemesebb megpróbálni a drót használata nélkül. A falmászást tudom javasolni, hogy próbáld ki, nagyon jó dolog. Bécsben van egy komplett mászócsarnok, ami baromi jó, oda érdemes ellátogatni. Csinálnak oktatást is. Itthon talán Budapesten van olyan terem, ami használható. Sok helyen akkora a túljelentkezés, hogy sorban kell állni a falnál, illetve mászó társ is kell, aki biztosít, azért nem olyan egyszerű bekerülni. Én még BME tesióra keretében kezdtem el, az úgy tök jó volt, de azóta is mászótárs és jó terem hiányával küzdök. Aki volt annak idején, az elköltözött, és a termekkel sem vagyok megelégedve, amik itt vannak. Már évek mentek el így, úgyhogy szerintem hosszú távon átállok a sziklamászásra, és hagyom a termeket. Úgy tűnt, hogy itt a környéken ezt aktívabban csinálják. A via ferrata is ilyen irányba egy kezdeti lépés.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55099) inf3rno válasza bandus (#55097) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát ez benne van a pakliban. Nektek van valami mászó klubotok? Tudsz mászós topikról itt? Ha nincs ilyen, akkor csinálok egyet, aztán esetleg ott folytathatjuk ezt a szálat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55100) bandus válasza inf3rno (#55099) üzenetére


bandus
veterán

nincs. egy jól összeszokott 4 fős társasággal mászogatunk, általában 2-3 éjszakára megyünk valahova :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.