Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) moma


moma
őstag

Sziasztok. Az mire utalhat szerintetek, hogy ha futócipőben sétálva sokat, éreztem a sípcsontomnál valami feszülő érzést?

we all deserve a bit of luck.

(#55502) sherlock82 válasza HKorn (#55500) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én pont fordítva szoktam csinálni, 400 m - es pályán futok akkor közvetlen utána átmegyek a kondiparkba.
Ha súlyzós edzés van délelőtt akkor délutánra szoktam átteni futást.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55503) sherlock82 válasza moma (#55501) üzenetére


sherlock82
senior tag

Erre az érzésre azt szokták mondani, hogy csonthártya gyulladás. Akkor is azt ha a sérülés éppen nem is az.
Ez az érzés általában egyszeri nagyobb megerőltetés után szokott lenni. Nem muszáj futni, lehet más tevékenység is.

Bár lehet a cipő is az oka ha éppen nagyon elhasznált ( 1000 km felett van benne ) vagy éppen nem a te lábtípusodra van gyártva.

Ha nem akut az érzés, érdemes doktorhoz ( ortopédus ) fordulni szerintem, mert megkönnyítheted vele a helyzeted.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55504) inf3rno válasza moma (#55501) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is csonthártya. Nekem eddig 3x volt, nagy mennyiség, komolyabb ütődés ilyesmik hozzák elő. Például 3 napig részegen ugráltam a betonon rock koncerten, vagy túráztam erdőben 2x20km-t egymást követő napon, vagy most legutóbb 100km-es hetet akartam tolni úgy, hogy előtte olyan 50-60km volt a max. Pihentetni kell, elmúlik egy idő után.

Buliban hasznos! =]

(#55505) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#55478) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kutyafáját, engem meg kirakott a csoportjából az a narcisztikus félkegyelmű. Persze az alap felvetése jogos volt, hogy miért nem próbáltam ki magam a kupont, miért kérdeztem rá, de aztán igazi kultúrlény módjára kezelte a dolgot, köszi innen neki. :U
Szóval ha láttok ott majd valami egyedi, érdekes akciót (ami mondjuk nem egy átlag emag kupon vagy nike menetrendszerű akció vagy ilyesmi), azt szívesen veszem/veszik a többiek is itt. :R

(#55506) inf3rno válasza ígyvanferi (#55505) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A végén még elfogyunk onnan teljesen, aztán cseszhetjük az akciókat. :(

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55507) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha a lábam külső élét jobban terhelem kocogás közben, akkor nekem tényleg olyan cipő kellene, ami erősebben tompítja a becsapódásokat?
Rákerestem, és elolvastam az első találatot, ott ezt írták a szupinálók számára.
Cipőm alulról:

Ez szerintem kibír még 2-3 hónapot, mert kövér vagyok, és úgy 3 naponként futok fogyási célból, ráadásul egyelőre csak 4 km-nél járok, de decemberre szerintem már kéne egy új cipő 15-20k körül.
Van pár különösen ajánlott ebben a kategóriában, esetleg kicsivel drágább, amit szoktak akciózni 20 körülre? Terepen is futnék, és nem zavar, ha a csukám az átlagos futócipőnél kicsivel nehezebb, illetve bármilyen időben van kedvem futni -tehát esőben is-, szóval vízálló is legyen.
Ha esetleg van valami, ami pont ilyen, megköszönném a róla való infót!

(#55508) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#55505) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem tudom ám miről beszéltek.
@inf3rno a három napos kardiózás az nagyon jó lehetett, nekem az a baj már nem is hiányoznak ezek.

(#55509) emvy válasza Fred23 (#55507) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez teljesen normális, középre terhelő futóstílus. Vegyél bármilyen cipőt, ami kényelmes.

while (!sleep) sheep++;

(#55510) Fred23 válasza emvy (#55509) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, nekem így cipőtalpról az jött le, hogy nagyon a külsőre terhelek, de ezek szerint van, aki nálam sokkal jobban! :D

(#55511) inf3rno válasza Chuck Norris (#55508) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja régen volt az már nagyon, még 2007-ben. Akkor még bírtam a piát én is. :D Nem is tudom, hogy mikor buliztam utoljára, talán 5 éve lehetett, és egyáltalán nem hiányzik.

Buliban hasznos! =]

(#55512) inf3rno válasza Fred23 (#55510) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Volt valami review ezzel kapcsolatban, és az jött ki, hogy mindenkinek jó a neutrális cipő, és tök felesleges ezzel foglalkozni, mert nem emiatt sérülnek le az emberek. A talpbetét az sokkal fontosabb, hogy kell e.

A review tudományos körökben, amikor a rendelkezésre álló tudományos cikkeket átnézik és pár tíz vagy jó esetben pár száz cikkből próbálnak meg valami konklúziót kihozni. Itt mondjuk nem tudom, hogy mennyit vizsgáltak, már régen volt erről szó, valaki belinkelte, aztán ezek után nálam le is zárult a téma. A boltoknak jó ez a fajta kuruzslás, mert drágább a stabil cipő, valószínűleg ez az oka, hogy továbbra sem ment ki a divatból annak ellenére, hogy semmi nem támasztja alá a szükségességét.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55513) bajnokpityu válasza ígyvanferi (#55505) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ki rakott ki?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55514) tomcica válasza ígyvanferi (#55505) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En meg benne vagyok a csoportban,majd szolok ha latok valami erdekeset :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55515) LanyUs válasza tomcica (#55514) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én összefoglalnám ezt a futás/izomnövelés dolgot ( és el is engedem itt a témát ), mert Tomcica már megválaszolta 1 éve a kérdést, hogy hová kell tenni azt a heti 2-3 testsúly/súlyzós edzést...

Tomcica idézetek! :R Ezek alapján Mindenki tovább tud lépni a fejlődésben.

"Ha a reggeli ketogen allapotban levo ablakot kiakarod hasznalni zsiregetedre, akkor ehgyomorra 15-30perc laza kocogas. Ha nem hagyhatod el a hazat akkor akar helybenfutas a szobaban.(ez esetben 15perc eleg is). Utana lehuzol egy feherjet + kis szenhidratot, annyit h ne zavarjon meg az edzesben.Ha puffaszt a feherje itt, akkor bezavar ez esetben csak szenhidrat menjen, majd utana eszel feherjet.Embere valogatja. JA, BCAA is jo + kis banan v datolya valami edes. Majd megcsinalod az erositest es utana zuhany es mehet a szenhidrat+feherjeben gazdag reggeli."

"Hiaba csinalod ehgyomorra az erosito sulyozos edzest, maga az izom nem tud full zsiregetesbol energiat nyerni azokhoz az erosito mozdulatokhoz. Oda kell a szenhidrat. Ha nem adsz neki eleg szenhidratot akkor a feherjehez tud csak nyulni (ez lecsoffasztasnal jol johet, ha valaki gyorsan akar izmot vesziteni)"

"Bent hagyhatod, csak egyensulyozni kell, ha minden nap megy erosites akkor menjen aerob laza zsiregeto zona legalabb 2x annyi. Az erositesnel NE ehgyomorra menjen, oda fel kell hogy legyen toltve, es utana is szenhidrat+feherje menjen.
Erositesbolamugy heti 2-3 alkalom eleg, koztes napokon regeneralodjon az izom.
Ellenben a laza aerob mehet minden nap.(ugye en a laza aerob alatt alapozos futast/kocogast ertem)"

[ Szerkesztve ]

(#55516) Fred23 válasza inf3rno (#55512) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egyelőre bírja a lábam, de az elején volt, hogy fájt picit itt-ott (leginkább térd), ezért is döntöttem úgy, hogy hagyok időt a lábamnak gyógyulni is, meg hozzászokni is a terheléshez.
110 kilóról indultam, 100-nál kezdtem el a kocogást, ma reggel 96,2 kilót mértem. Nagyon hamar elértem a 4 km-t, de ott most kicsit leragadtam. Azt hiszem, az 5-öt úgy fogom majd hozni, hogy este 7 után kezdem a futást, mert most még akkor is melegem van, ha du. 5-kor indulok.
Aztán ott megállok, és onnantól az lesz a cél, hogy az 5 km-t egyre gyorsabban és többször fussam.
Lehet, nézek azért majd talpbetétet, mert a bal bokám miatt is aggódok kicsit. Eddig minden oké vele, de annyit kapott már az évek során...

(#55517) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Még tavaly karácsonyra kaptam egy elég komoly Nike futócipőt, mint utólag kiderült a spuri futóboltból. Akitől kaptam jót akart, csak sajnos a méret nem lett jó, mivel rábeszélték, hogy nagyobbat vegyen mint a normál cipőm, de sajnos nagyon nagy lett. A boltban nem vették vissza, párszor elmentem futni benne, de nem jött be sajnos, szerintetek van esély eladni és ha igen hol? Van benne összesen vagy 15km, a 70 kilómmal ez szinte újnak számít, természetesen a doboza is megvan.

(#55518) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Facebook van futo adokveszek csoport.... En azt probalnam meg

(#55519) LanyUs válasza Zozo0525 (#55518) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kedd reggel a tempót egy ezer éves szétment, elcsúszott lapokból álló, de gumis pályán futottam egy általános iskolában. A térdre gyakorolt erőhatások azonnal feleződtek és a 04:00-ás tempó sem csinálta ki negyed annyira sem a térdet, mint 04:30 betonon. Ezek után minden esetben keresni fogok egy puha futófelületet ilyen edzésekhez.

(#55520) Zozo0525 válasza LanyUs (#55519) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nalam kikezdte ma is rekortanon lassu tempóban

(#55521) LanyUs válasza Zozo0525 (#55520) üzenetére


LanyUs
senior tag

Próbáld ki akkor minden másnap és bombázd az ízületvédővel és c vitaminnal. Futótechnika legyen rendben. Törzsizmok is!

(#55522) Babetta-X válasza Zozo0525 (#55518) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm szépen! És van esély ilyeneket eladni vagy reménytelen próbálkozni? Illetve egy pontosabb csoportnévvel ki tudsz segíteni, mert böngészek, és biztos én vagyok béna de nem találok tematikus csoportot ahol hirdetni tudnék.

[ Szerkesztve ]

(#55523) ballazol válasza sherlock82 (#55498) üzenetére


ballazol
senior tag

heti 4 futás +2 kondipark
hát meg a lófaszt :DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#55524) HKorn válasza ballazol (#55523) üzenetére


HKorn
addikt

+keresztedzésnek 2 bringa és 1 úszás

Run&Ride

(#55525) HKorn válasza Babetta-X (#55522) üzenetére


HKorn
addikt

Szerintem tedd fel jófogásra is, ott is szoktam ilyeneket látni.

Run&Ride

(#55526) tomcica válasza ballazol (#55523) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kevesled? ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55527) sherlock82 válasza ballazol (#55523) üzenetére


sherlock82
senior tag

:-)

Este nem kell altató.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55528) inf3rno válasza Fred23 (#55516) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Menj el a podiarthoz, aztán ott megmondják, hogy kell e neked. Vagy bármelyik futóboltban van ilyen talp vizsgálat, de ott nem fognak személyre szabott betétet adni.

Nem tudom, hogy mekkora a túlsúlyod, de ha 10+ kg, akkor célszerűbb inkább lassan futni, és a mennyiséget növelni, hogy még több zsírt adjál le. A sebesség növelése ilyenkor kontraproduktív lehet, mert a nagyobb súly miatt sokkal nagyobb terhelést adsz az ízületeknek, és nem biztos, hogy kibírják, illetve mert ha anaerob tartományba kerülsz, akkor ott már nem zsírból jön az energia, hanem jelentős részben cukorból és akár izomból is, ha a cukor kifogy. Az, hogy a keringésed még gyenge a hő leadáshoz is azt jelenti, hogy nem kéne nagyon sebességet növelned (vagy esetleg hogy rossz fajta ruhát hordasz).

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55529) inf3rno válasza Babetta-X (#55522) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Meg lehet próbálni esetleg hardveraprón is, bár nincs fent sok cipő: [link] Én próbáltam már cipőt eladni, de nem sikerült. Egy próbát talán megér, én olyan 70% árat mondanék, hardvereknél legalábbis annyit szoktak, ha még van rá garancia, de használt. CIpőknél nem tudom, hogy mi az irányadó.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55530) Fred23 válasza inf3rno (#55528) üzenetére


Fred23
nagyúr

Futóboltokba majd benézek.

Még rengeteg rajtam a túlsúly, 75 lenne az ideális, de 80-nál már nagyjából jól érzem magam. Viszont azért nem izgulok nagyon, mert már 2x átéltem a mostani hercehurcát. Egész életemben jojózott a súlyom, és az már bizonyított, hogy 96 kilósan nem megyek tönkre 5 km kocogástól még akkor se, ha dagihoz képest gyors is; az mondjuk igaz, hogy idősebb lettem, és túl vagyok néhány sérülésen is, de talán még bírom. A gerincem most a leginkább kritikus pont, de javulóban van, és az a típus vagyok, aki olyan erősen tud hinni a gyógyulásban, hogy meg is gyógyul. :)

Izomvesztést mondjuk nem szeretnék, de talán 5 km-től még nem esik le az a kevés, ami most van. Még akkor se, ha bírom már ezt a távot könnyen, és napi szinten letolom (ez lenne a végső cél tán).

5km-t mennyi idő alatt illik futnia egy kezdő futónak, aki nincs elhízva? Úgy kábé.

(#55531) tomcica válasza Fred23 (#55530) üzenetére


tomcica
Topikgazda

25perc

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55532) Vertigo18 válasza tomcica (#55531) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem figyelembe véve az átlag emberek edzettségi állapotát, egy igazán kezdő futó le se tudja futni az 5 km-t...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#55533) sherlock82 válasza tomcica (#55531) üzenetére


sherlock82
senior tag

5 km 25 perc ?
Elég jól kell szedni a lábait annak aki egy kezdő futó, hogy ezt elérje.
Vagy másnap felsem tud kelni és elmegy a kedve az egésztől.
Legalábbis szerintem.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55534) sharp4 válasza inf3rno (#55528) üzenetére


sharp4
őstag

Csak a Batz! A legjobb minőség. Nekem is megoldotta a lábfájásom, igaz drágább, de 4 éve használom ugyanazt a betétet. Lasann cseres, de 12000 Ft megért.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#55535) Maximum1 válasza tomcica (#55531) üzenetére


Maximum1
őstag

Jesszus, ennyire sz@r lennék, lassan egy éve kezdtem a futást és 28:30 a legjobb 5K-m, de stabilan futom 30 alatt heti 2x, amolyan koca margitszigeti futó vagyok.

(#55536) Fred23 válasza tomcica (#55531) üzenetére


Fred23
nagyúr

Huhh, a 4km-em is sokkal lassabb lehet, majd legközelebb lemérem. Októberben viszont már 5-öt fogok futni csiga tempóban. Áprilisra lehet reális talán ez a 25 perces 5km, ha sikeres marad a fogyásom, bár Maximum1 kommentje után lehet ebből június is. Nagyon számítani fog, hány kiló leszek majd addigra.

inf3rno: Az a 30 perc is bőven távoli cél most.

[ Szerkesztve ]

(#55537) inf3rno válasza tomcica (#55531) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Legyen inkább 30. :D Bár attól függ, ha 5k felmérő, nem csak kocogás, az más. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55538) tomcica válasza Vertigo18 (#55532) üzenetére


tomcica
Topikgazda

(pedig eloszor 20percet akartam irni,de mondom ne tulozzunk :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55539) Zozo0525 válasza Babetta-X (#55522) üzenetére


Zozo0525
őstag

dehogy reménytelen, itt nézd meg: facen belül van egy csoport:
Futás Adok-Veszek Csere-bere

(#55540) inf3rno válasza Fred23 (#55530) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ami javasolni tudok, hogy vegyél egy pulzusmérőt, rögzítsd az edzést, és próbálj pulzus zónákat beállítani, és következtetni az adatokból arra, hogy milyen zónában szoktál futni. Ha ez túl drága vagy túl sok macera, akkor a légzés, szívdobogás érzés, savasodás, stb. alapján is be lehet tippelni, hogy éppen milyen zónában vagy. Az aerob tetején tudod a legjobban égetni a zsírt.

A szénhidrátot ne vond meg teljesen magadtól, de az édességeket kerüld és helyettük a keményítős ételekre koncentrálj, mint krumpli, rizs, száraz tészta, kenyér, stb. A gyümölcsök, méz egy fokkal jobbak, mint az édességek, de nem szabad túlzásba vinni őket sem. A gabonákból a teljesőrlésűek is jók, de nem kötelező azt enni, vagy lehet vegyesen is. Zsírok terén a legjobb az olivaolaj, kivéve ha órákig sütnél valamit, mert ahhoz jobb a zsír. A sajtot csak mértékkel, ha fogyni szeretnél. Az olajban sült dolgokat jobb kerülni, főleg ha olyan szinten tolják, hogy füstöl az olaj a wokban vagy ha ugyanazt az olajat többször használják sütésre, és nem erre tervezett ipari olajról van szó. Az alkoholt jobb kerülni, főleg a napi szintű fogyasztását. Az édesítők közül az eritrit, tisztított stevia, ceyloni fahéj (nem kasszia), amit tudok ajánlani, esetleg még a xilitet, ha bírja a gyomrod. A többi édesítőszert jobb kerülni. Fehérjék terén erős edzésnél (pl ami izomlázat okoz) jobb pótolni 2 napon belül, különben izmot veszíthetsz. Ha nincs semmi allergiád vagy emésztési problémád, vagy ilyesmi, akkor szinte mindegy, hogy mi a fehérje forrás: hús, tejtermék, tojás, hüvelyesek (lencse, csicseriborsó jönnek be nekem legjobban ezek közül), porok, stb. mind jó lehet. Érdemes rostos köretet is enni hozzá, hogy ne okozzon szorulást pl a már említett teljesőrlésű gabonából készült dolgokat, vagy zöldséget. A só fogyasztásnál azt mondják érdemes alacsonyan tartani, mert nem tesz jót az érrendszernek, de én ezt kevésbé veszem komolyan. Úgy nagyjából ennyi a minimum, amit szerintem érdemes betartani étkezés terén, ha el akarod kerülni a krónikus anyagcsere betegségeket, érelmeszesedést, stb.

Buliban hasznos! =]

(#55541) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#55508) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A facebookos futócuccos akciós zárt csoportból raktak ki. Ott is linkelve volt az emagos akció. Lehet, hogy te nem ott láttad ezt vagy csak nem olvastad azt a pár kommentet, amiket talán pont ennél az Asicsnál váltottunk a csoport gazdájával. Mindegy is, legalább ritkábban veszek cipőt. :B

(#55513) bajnokpityu: akié a csoport.

(#55514) tomcica: köszi! :R

(#55512) inf3rno: szerintem erre gondolsz: the truth about arch support - a meta analysis of 150 studies. A doctors of running oldalt is érdemes olvasgatni ezzel kapcsolatban. Itt van írás a kopásnyomokról is.

[ Szerkesztve ]

(#55542) Fred23 válasza inf3rno (#55540) üzenetére


Fred23
nagyúr

Van itthon fitneszkarkötő és Samsung Galaxy Watch 3 is, de utóbbi a feleségemé, és olyan lányos színű. Majd veszek novemberben szerintem egy Huawei Band 6-ot, az pontosan mér pulzust.

Étkezés terén bár sosem lehet mindent tudni, az elmúlt 25 év diétái eléggé kitanítottak, de azért köszi! Az alkoholon akadt meg most a szemem, mert újabban szinte napi szinten lecsúszik 2 doboz 1,5%-os sör (sosem több). Ennyi talán még oké, a bevitt szénhidrátom kábé harmadát sörből fedezem. :D
Fehérjét úgy napi 70 és 110 gramm között fogyasztok, elégnek tűnik, pedig már saját testsúlyos és súlyzós edzést is végzek, és tudom, hogy ennél többet szoktak mások bevinni.

(#55543) Hi!King válasza Vertigo18 (#55532) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem reális, ha a kezdőt úgy értjük, hogy egészséges, nem idős, nem túlsúlyos, és nem erőnlétileg leépült férfi, aki nem úgy kezdő, hogy ma kezdte, hanem 6-12 hónapja már fut. Ha bármi ebből nem teljesül, nem férfi, hanem nő, nem fiatal, hanem idős, 10+ éve durván mozgásszegény életmódot él, el van hízva, ma kezdtey stb., stb., akkor ehhez képest több lesz az, nem 25 perc. Akik redditen posztolják, hogy végre 35 perc alatt futották le az 5k-t, és büszkék magukra, azok gyakran a tipikus amerikai testalkatú, soha nem sportolt, tényleg szó szerint couch to 5k emberek. Félreértés ne essék, az egy jó dolog, hogy elindultak az úton, az első lépés sokszor a legnehezebb.

(#55544) inf3rno válasza ígyvanferi (#55541) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen ez volt az, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#55545) norby_42 válasza tomcica (#55531) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azért ez övön aluli...

Eat pasta, run fasta

(#55546) LanyUs válasza Hi!King (#55543) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze 25 :D Tomcica lehet nem találkozott már régen "igazi" kezdővel :) Én másfél éve 3 családi ház között már lihegtem, mint a kutya... 07:20-as kilométerekkel kezdtem. Ebből kellett újrakezdeni. Aztán Tom rávilágított, hogy eddig nem is futottam :) és még másfél év ( akkor még 3 ) mire elkezdhetek edzeni.
Sebaj most a ph csoport annyira felgyúrja magát, hogy megtelik az öltöző Tom nagy örömére! :D

(#55547) parandroid válasza Maximum1 (#55535) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyd a mestert, hülyeségeket beszél. :P

Amikor én kezdtem, 10 percet nem tudtam egyben ‘lefutni’. Jó egy év kellett az egy órás 10k-hoz. Aztán 4 év után 4 óra alatt megvolt a maraton. Jó, persze, nem 37 évesen kéne kezdeni a mozgást, nulláról…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55548) HKorn válasza LanyUs (#55546) üzenetére


HKorn
addikt

Tom igazán tudja hogy kell önbizalmat rombolni, 1 év futás után, (túlsúly nélkül) legjobb 5K időm 27 perc volt, örültem neki mint állat, erre beírja totál kezdőknek a 25 percet, hápeeersze :D

Run&Ride

(#55549) Maximum1 válasza parandroid (#55547) üzenetére


Maximum1
őstag

Kezdek megnyugodni :D

HKorn
Még motivációnak is durva volt beírni a 25’-et 😁

(#55550) LanyUs válasza HKorn (#55548) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezek az aranykopesei engem felhúznak :) Mint az a hülye öltözős duma... Huhhh... Szívem szerint ilyenkor megkergetném a pályán, de nem érek el vele semmit, mert leköröz :D Pulzus amúgy alakul már eredeti állapot felé?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.