Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) parandroid válasza Fred23 (#55695) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a kétnaponta futásból lesz a túledzés, hanem a gyorsulásból. Futhatsz naponta is, sőt, többet is érsz vele, mint a kényszeresen egyre gyorsuló 5k-val. Ahogy írták mások is, legalább 5-10-15 perc testmozgás az a bemelegítés, mire elkezd a szervezet működni. Utána meg még kéne legalább ennyi levezetés, lenyújtás is. Persze ha csak tötyögős, recovery futást csinálsz, aerob tartományban, akkor mindegy, maga a futás első 10 perce a bemelegítés, meg levezetni sem nagyon kell, mert úgysem ment fel a pulzus. Kicsit nyújtani mondjuk ilyenkor sem árt. De ebből meg nem lesz gyorsulás, legalábbis nem rövid távon. Edzettséget, meg állóképességet viszont ezzel építesz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55702) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Múltkor írtam, hogy elmarad a kedvenc futóversenyem, amit a szomszéd településen ismerősök szerveznek. Szombaton lett volna az ötödik alkalom. Gondoltam ennek ellenére magamnak megfutom a távot (ha nem is a napján, ma jobban ráértem).
15 km-es távot választottam, 5 km-es kör van kijelölve a településen, ami egyébként nem tök sík, hivatalosan 34 m szintemelkedés van körönként, mindez két elnyújtott emelkedőre felosztva. Szóval nem sétagalopp. Igazából UB-ra való felkészülés jegyében gondoltam egy erős felmérőnek megfutni, sikerült végülis a terv, mert épphogy befért az átlag tempó 4-en belülre.
Viszont nagyon megcincáltak az emelkedők. Illetve nem is tudom eldönteni, hogy most ez a kis szint tett be ennyire vagy csak egyszerűen nincs meg a megfelelő állóképességem ehhez a tempóhoz, azért éreztem ennyire nehéznek. Mondjuk inkább csak költői a kérdés, mert ez utóbbi tény. Az első kör 19:35 lett, aztán lassultam sajnos, 20:06 és 20:12 a második és harmadik 5k split, ami nem jó előjel az UB-ra, illetve egy későbbi őszi FM-ra nézve. Hátha teljesen síkon bírtam volt/fogom bírni az első kör tempóját ilyen távon, meg FM-on.

(#55703) sherlock82


sherlock82
senior tag

Itt Somogyban reggel óta esik az eső, talán délután tudok menni egyet, de addig sajnos felejtős.

Én az 5 km - s távokat preferálom mindenképpen 5:00 tempó alatt.
Neurólogus tanácsára aszfalton hosszú távokat mindenképpen kerülöm.
6-8 km - t még szépen leszoktam futni ezzel a tempóval, ott még nem esik szét a mozgásom.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55704) Zozo0525 válasza sherlock82 (#55703) üzenetére


Zozo0525
őstag

Te is somogyi vagy? A reggeli kocogás elmaradt Kaposváron sz@r az idő

(#55705) Fred23 válasza LanyUs (#55700) üzenetére


Fred23
nagyúr

& parandroid:
Visszakerestem. Annyiban más az én esetem, hogy átmeneti böjtöt tolok, mégpedig úgy, hogy minden nap ébredéstől 14:30-ig tart az evős szakaszom, vagyis nálam a sok ketontestes időszak már úgy 17:30-tól elkezdődik, és másnap reggelig tart. Ez nagyon nem mindegy. Már csak azért sem, mert nem szeretnék reggel futni. :D :)
Most a súlyzós és saját súlyos edzéseket vagy a két étkezésem között, vagy a második után közvetlenül szoktam letolni, és bizony jó volt ez a visszakeresés, mert teljesen meggyőzött arról, amit a testem is ösztönösen érzett: jobb két étkezés között súlyzózni, mint a második után, mert edzés után mindig ott van az érzés, hogy de ennék. Akkor is, ha be vagyok már töltve, mert előtte ettem.
Futás kapcsán meg arra jöttem rá, hogy nem kell választanom az 5 és a 8-10 km között, egyszerűbb, és abszolút vállalható is lehet, ha futom mindkét távot. Viszont ha lesz tötyögős 8-10 km is, és gyorsuló 5 km is, szükségem lesz némi pihenésre is. Tehát három napos ciklus most az ötletem távlati célban így: 1. nap: gyorsuló 5 km, 2. nap 8-10 km tötyögés, 3. nap PIHI, aztán goto 1. nap. Természetesen a -számomra vett- hosszabb táv idővel kúszik fel, kezdetben mondjuk az lesz, hogy a mostani 5 km-ből 6-ot csinálok, aztán 7-et. Így első blikkre jó tervnek tűnik. Ennyi futás még nem hiszem, hogy akadályozná az izmosodást, de ez a 8, esetleg 10 km szerintem a maximum táv, ha nem akarok elfogyni. Oh, wait, helyesebb lenne úgy mondani, hogy több futás már szerintem akadályozná az izom megtartását, merthogy negatív kalória mellett szerintem már most kezd leállni az izomgyarapodásom.

[ Szerkesztve ]

(#55706) sherlock82 válasza Zozo0525 (#55704) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen, Marcali vagyok.

Olykor szoktam futni az Arany úti pályán is reggelente.
Egész sokan szoktak ott lenni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55707) tomcica válasza Zozo0525 (#55704) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Delvideken is szar az ido, ugyhogy kimentem reggel 10km atmozgatni, delutan 4x 2km konnyed tempo, piheni 1km konnyu futas.Palyan,mert a toltes el fog azni a tempohoz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55708) tomcica válasza Fred23 (#55705) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elso nehany honapban mehet igy, amit irtal, utana erdemes varialni kicsit.Hetente egy ezek kozul:

- Darabolt 5K tempo, ha az elejen kell akkor meg azokat is gyorsulora.Pl 2K + 2K + 1K, 3K+2K,4K+1K
- Fokozos 5km (kozepesrol erosre)
- havi 1x 5km eros tempo felmero (alaposan melegits be ra)
- 400m es 1km resztavok, 1K mehet 5K tempon, 400m mehet picit gyorsabban (nem sprint!)
-200m es rovid emelkedo ismetlesek (ez HIIT jellegu megkuldeni szinte sprint es rovid piheno kozte)

- laza es kozepes 8-10K km gyujtes (ez mehet minden heten)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55709) emvy


emvy
nagyúr

Brutál beesett a pulzus a hűvössel, nektek nem? Vasárnap nyomtam egy 27k-s lazát, átlag 139-es HR, 5:37, 200 m szint. Ez nyáron 155-ös HR mellett ment volna kb.

while (!sleep) sheep++;

(#55710) tomcica válasza emvy (#55709) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Itt is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55711) Never79


Never79
tag

Nekem bármilyen idő lehet, xar vagyok most. Kb. 1 perccel lassabb kmek ugyan azon a pulzuson. Ha megnyomom egyből egekben a pulzus (láttam már 189es értéket, amit már évek óta nem). Nem baj... Tesómék ub csapata kezdett szétesni, 20ast bevállaltam. Érdekes lesz mit szól a testem 3 hét "felkészüléssel".

(#55712) Fred23 válasza tomcica (#55708) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi a tippeket!
Egyelőre a legfontosabb, hogy szépen fogyjak továbbra is. 115 kg voltam április 26-án, ma reggel 95,5-öt mértem. 80 alá kéne mennem.
Egyelőre tehát szoktatom magam az 5 km-hez, aztán az egyik nap 5 km-éből 6 km-t csinálok, a másikat pedig gyorsítom kicsit. Lassan fog menni a fentebb vázolt terv, még kábé sehol se tartok.

A hűvös nagyon jó nekem, rengeteget segít.

[ Szerkesztve ]

(#55713) Fred23 válasza Fred23 (#55712) üzenetére


Fred23
nagyúr

*Elírtam. 110 kg voltam csak. 15 kiló ment le.

(#55714) reset


reset
senior tag

Szervusztok!
Ma ködfátylas, csatakos, őszi akvarelles reggeli futásra indultam.
Pár száz méter után vettem észre, hogy nincs rajtam a Polar Rs300x...
"Végre kötöttségek nélkül nyargalászhatok..." - Jó volt. Versenyt futhattam a nappal :)

[ Szerkesztve ]

(#55715) Fred23 válasza reset (#55714) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tök szép! Csór felé van hasonló látvány, de ez nem ismerős. Hol készült a kép?

Szerk.: köszi, az tőlünk nagyon messze van.

[ Szerkesztve ]

(#55716) reset válasza Fred23 (#55715) üzenetére


reset
senior tag

Abaújban.

(#55717) tomcica válasza reset (#55714) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A vegtelenbe, es tovabb! :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55718) LanyUs válasza reset (#55714) üzenetére


LanyUs
senior tag

Gyönyörű!!! De szeretnék 30 év múlva is futni a napsugarakon :R

(#55719) sherlock82 válasza Never79 (#55711) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nekem egy ismerősöm régen azt mondta hogy a hideg idő nem rekord döntögetésére való. :D
Én ehhez tartom magam. ;)
Bár annyi különbséget érzek hogy hidegben picit tovább tart a bemelegítés.
Mondjuk a mostani idő köszönő viszonyban sincs még szerencsére a hideggel.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55720) emvy válasza sherlock82 (#55719) üzenetére


emvy
nagyúr

> Nekem egy ismerősöm régen azt mondta hogy a hideg idő nem rekord döntögetésére való.

Pedig asszem 7 fokban vannak a legjobb futoeredmenyek.

while (!sleep) sheep++;

(#55721) sherlock82 válasza emvy (#55720) üzenetére


sherlock82
senior tag

JA, az igaz, de én a fagypont körüli hőmérsékletre gondoltam. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55722) Fred23 válasza sherlock82 (#55721) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem oda elég lesz egy pulcsi, amíg dagi vagyok, mert fagyponton is ki fogok melegedni. :D

(#55723) tomcica válasza sherlock82 (#55719) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Itt a Karpat medenceben mar 20-30eve nincs hideg :N lehet csapatni.
Arrol nem beszelve, h a 90es evek "susi" edzo cuccai mostanra hova fejlodtek. Hugye-xare kapsz elfogadhato cuccost, kozepes aron mar Tschibo stb jofelet is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55724) emvy válasza tomcica (#55723) üzenetére


emvy
nagyúr

Most vettem egy ilyet: [link]


Telre fasza lesz.

while (!sleep) sheep++;

(#55725) tomcica válasza emvy (#55724) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Salomon alsom meg nem volt, majd irsz rola ha tesztelted

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55726) emvy válasza tomcica (#55725) üzenetére


emvy
nagyúr

Fogok. Olyat kerestem, amiben ki lehet menni esos idoben is (oke, tudom, hogy alsogatyaban is ki "lehet" menni).

Amit keptelen vagyok talalni: szeles labfejre is jo vizallo vagy vizlepergeto utcai (nem trail) futocipot. Ilyen nincs.

while (!sleep) sheep++;

(#55727) inf3rno válasza xy.zsolt (#55698) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez így nem igaz, a "zsírégetés" már az első perctől elindul, a zsírok mobilizálása, ami olyan 30 perc után fut fel, de az izmokban alapból van zsír, amit tudnak égetni addig. Alapjáraton is az energia fogyasztás nagy része zsírból megy, leginkább az agy, ami csak cukron tud elélni (vagy fintorogva részben ketontesteken koplalásnál), de az talán az energia fogyasztás 20-30%-a lehet. Amúgy érdekes, hogy egyesek ha sokat agyalnak, akkor nagyon komoly energia fogyasztást is tudnak produkálni vele. [link]

Mondjuk ez a része érdekes:
"Karpov's wasn't alone in experiencing the extreme physical effects of the game. While no chess competitor has experienced such profound weight loss since then, elite players can reportedly burn up to an estimated 6,000 calories in one day — all without moving from their seats, ESPN reported."
Nekem nem tűnik hitelesnek, mivel az agynak szénhidrát kell, amit zsírból nem, maximum izomból tud előállítani, ha elfogy a glikogén. Úgyhogy ha tényleg fogyással jár a sakkozás, akkor az izomból történik elsősorban.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55728) inf3rno válasza Fred23 (#55699) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A gyors 5k nem fog segíteni, mert ha anaerob zónába kerülsz, akkor nagyobb részt szénhidrát erjesztés lesz, nem zsír oxidáció. A legjobb, ha a két zóna határán futsz, vagy pár ütéssel alatta, ha meg akarsz maradni az 5k-nál. Fogyni azzal is lehet akár 70kg alá is, ha minden nap csinálod, egyáltalán nem muszáj elmenni a hosszú távokig, ha az összmennyiség megvan egy héten a megfelelő zónában. Akár ki is tudod számolni, ha megvan, hogy mondjuk 165-ös pulzussal 300 kalóriát égetsz 1 óra alatt, akkor csak felszorzod a heti óraszámmal. Sok GPS és pulzus rögzítős alkalmazás azért jó, mert megcsinálják neked, hogy minden edzésednél megnézik, hogy hány percig voltál melyik pulzus zónádban, és felszorozzák a zónának megfelelő értékkel az energia fogyasztást, úgyhogy nem kell neked ezzel kínlódni.

Kaján is lehet kalóriát spórolni, ha fogyni akarsz, de az inkább zsírból menjen, ne szénhidrátból. A zsírnál figyelj oda, hogy vigyél be elég telítetlen zsírsavat, mert az omega-3-ra szükség van pl az agysejtek membránjában, szóval ha lehet ne csak vajból, disznózsírból, pálmazsírból, kókuszzsírból, ilyenekből menjen, hanem olajokból is, főleg a magas omega-3 tartalmú halolaj vagy algaolaj, ami jó lehet. Az olivaolaj is jó, de az az omega-9 miatt, ami védi az ereket és az antioxidáns tartalma miatt, azt nem létszükséglet fogyasztani, de hasznos. Szóval a zsírnál a telített zsírt ajánlott leszorítani, a szénhidrátoknál a fruktózt, mert abból is telített zsír lesz és az alkoholt is, mert abból is szintúgy zsír lesz. A fruktózzal kapcsolatban esetleg a gyümölcs fogyasztás belefér, max 0.5kg egy napra szerintem és esetleg egy kis méz a kávéba, de a cukros, izoszörpös, stb. dolgok már annyira nem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55729) Hi!King válasza Fred23 (#55705) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem akarok táplálkozási tanácsokat adni, de azért óvatosan az ilyen csodadiétákkal, amelyek azt akarják meghatározni, hogy a nap milyen szakaszában egyáltalán ne egyél, nem tudom dietetikussal beszéltél-e erről, mielőtt belekezdtél, de voltak ismerőseim, akik nagyon ráfáztak a ketogén diétával, de nyilván nem tudom mennyire csinálták szabályosan, hiszen a saját fejük után mentek.

Ami a futást illeti, egy gyors, és minden alkalommal egyre gyorsabb 5K sokkal inkább akadályozza az izmosodást, mint egy könnyű 8-10 km vagy egy váltott tempójú futás a gyors szakaszokat 5K versenytempóban futva, emellett utóbbiak hatékonyabban is fejlesztik az erőnlétet.

(#55730) inf3rno válasza Hi!King (#55729) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A ketogén diétát nagyon nehéz tartani, és hacsak nem kimondottan indokolt, pl epilepszia miatt, akkor én nem is ajánlom senkinek. Agyalok most, hogy megcsináljam a dietetikus BSc-t, hogy hivatalosan is adhassak tanácsot, de 4 év és 2 milla úgy, hogy a fele tök haszontalan töltelék tárgy. Fel nem foghatom, hogy miért nincs nekünk 1-2 éves posztgraduális képzésben, amikor rengeteg átfedés van azzal, amit én tanultam.

Buliban hasznos! =]

(#55731) tomcica válasza Hi!King (#55729) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt egy jo kis doksi arrol, ha spartai harcosok vs akkori sportolok edzesei, eletmodja es taplalkozasa kozott milyen kulonbsegek voltak.
A harcosok eeegesz mashogy edzettek, etkeztek es eltek. Sokkal kiszamithatatlanabb volt a rendszeres taplalekbevitel, alvas, pihenes es edzes. Ez valoszinuleg kisebb max teljesitmenyt adott egy-egy teren, de cserebe az eletben is le tudtak adni, valtozatos korulmenyek kozott a teljesitmenyuket.
A reszleges bojt, ketozis erintgetese a harcos eletmodjahoz tartozott. Egy akkori atleta rendszeresen evett, edzett es pihent (nem is tartottak tobbre, mint egy pozorkodo :P)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55732) bencze válasza inf3rno (#55730) üzenetére


bencze
senior tag

Az a baj ez mintha valami vallási téma lenne, egyesek szerint jó, mások szerint meg kifejezetten rossz. Nem hiszem, hogy csak anekdotális, bulvár szintű infó lenne. Mostanában néztem egy youtubeos arcot a témában aki sokat ad elő részletesen magyarázva ketogén étrendről, meg részleges böjt témákban. Nyilván én nem tudom eldönteni ha valahol hülyeséget mond de logikusnak tűnik, nem a szokásos marketinges szint, a nevére rákeresve meg nem tűnik sarlatánnak legalábbis nincs erre vonatkozó infó.
Plusz pl ezt néztem:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2716748/
Most akkor tényleg ördögtől való és egészségtelen és bajod lesz tőle? Mert egyesek szerint igen. Itt valami nem kerek.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#55733) inf3rno válasza bencze (#55732) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem ördögtől való, csak nehéz tartani. Epilepsziás gyerekeknél szokták csinálni, és nagyon jól lehet vele kezelni az epilepsziát gyógyszerek nélkül.

Illetve bulvár szinten hallottam olyat, hogyha valaki benne van a ketogénben, és beesik egy habzsi-dőzsi nap szénhidrátból, akkor károsodhat a mája. Nem tudom, hogy ez igaz e, és most nincs erre több hetem, hogy utána irodalmazzak. Így most nem tudom kizárni a lehetőségét, mert nem teljesen lehetetlen. A szervezet olyan, hogy spórol, és ha valaki sokáig nem tolja a szénhidrátot, akkor az annak a feldolgozásával kapcsolatos enzimek szintje leeshet több szervben is, és a normálistól teljesen eltérő jelenségek is előfordulhatnak.
Ami még eszembe jutott ezzel kapcsolatban, hogyha valaki nagyon alacsonyan tartja a szénhidrát bevitelt, akkor az agy szénhidrát igényét fehérje bontással fogja fedezni a szervezet, ami ha nem megfelelő aminosavakat viszel be étkezéssel, akkor izomvesztéssel járhat, illetve a fehérje lebontási termékeket nem biztos, hogy tolerálni fogja a veséd ilyen mennyiségben, ami vesekárosodáshoz vezethet. De ezek tényleg csak tippek, biztosan születtek erről tanulmányok, amiknek utána kell keresni, aztán azok alapján lehet bármi biztosat mondani, hogy egy felnőttnek fogyás céljából ez mennyire vállalható. Valószínűleg ha vannak veszélyei is, akkor sem kimondottan veszélyes az emberek nagy többségének.
Amit még láttam ketogén paleosokon és elég látványos volt, hogy kitisztul a bőrük annak ellenére, hogy húst hússal zabálnak, szóval azt meg tudom erősíteni, amit tomcica is állít, hogy a gyulladás szintje lecsökken egy ilyen szénhidrát szegény diétával. Amit valamelyik előző hozzászólásban írtak, hogy néhány óra "böjt" után már ketontestek termelődnek, azt kizártnak tartom normál étrend mellett. Ahhoz a máj és izmok glikogén raktárait ki kell üríteni, gyakorlatilag szénhidrát éheztetés kell több napig hozzá, vagy egy maraton.
szerk:

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55734) Fred23 válasza inf3rno (#55728) üzenetére


Fred23
nagyúr

& Hi!King:
Rengeteg magvat fogyasztok, fogyózós topikban volt róla szó. Mogyoró, dió, pisztácia, kesudió, mandula, stb.
25 éve fogyózok, szóval nem vagyok elveszve az elméletek terén. Ketózást is próbáltam többször is, és lehet, csak miattam nem jött össze, mert sokaknál működik. Ami ott nagyon problémás számomra -így foszló emlékek alapján- az két dolog: a ch belövése 50g/nap alá, és a finomságokról való lemondás. Nekem például a gyümölcsevés nagyon alap, nem is gondoltam emiatt a ketózásra soha életmódként. De van, akinek olyan az ízlése, hogy ezt is megteheti. Ha az 50g ch-t nem jól lövi be az ember, akkor szenvedés van, mert ketóba be és ketóból ki. Szörnyű. Az első, mikor nem szenvedtem emiatt, úgy sikerült, hogy 0 és 20g közé lőttem be a ch-t. De nem múlt el a sikeres ketózás mellett sem a gyümölcsevési vágyam.
Az átmeneti böjtölés viszont számomra a legjobb módszer, mikor szép eredményt értem el, mindig ezt használtam. Sok változata van, és kinek mi... -nekem a 16/8-as jött be, azaz minden nap van egy kábé 8 órás időszak kajálásra, a nap többi részén pedig nincs kcal bevitel. Üres kávét azért lehet inni. Most ébredéstől 14:30-ig ehetek, korábban csináltam már úgy is, hogy este 8-tól kezdődött a koplalás másnap délig vagy 1-ig.

(#55735) tomcica válasza inf3rno (#55733) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen a szervezet brutalisan kepes adaptalodni a korulemnyekhez :K az a velemenyem, h a legegyszerubb es legkevesbe terhelo modon vigyen be annyi makrot, amennyi szukseges az aznapi (terhelestol fugg) eletvitelehez.Mindezt rendszeresitse valahogy, ha leurites es feltoltes van jelen az is lehet rendszeres idokozonkent.
Amit irsz te is, a random ugralgatas es nem rutinszeru leurites-feltoltes igen komolyan igenybe veszi a szervezetet. Meg lehet szokni, de nem biztos h nagy atlagban az a jarhato ut.
Ilyen szerzetes jellegu idobeosztas es etkezes, melle edzes es pihenes, azt nagyon konnyen megtudja szokni a test es fent is tudja evtizedekig tartani.
Persze, ha a munka es kornyezet nem helyez akkora stresszt es feladatot az egyenre, h bezavarjon ebbe. Mar pedig a nyugati jelenlegi eletmod igen hektikus erzelmileg es fizikailag is (a szellemi reszt nem irom, az siralmas)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55736) inf3rno válasza tomcica (#55735) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én azt vettem észre, hogyha egész nap nem eszek, mert "nincs időm rá", akkor estére már agresszívvá válok minimális stressz hatásra is. Nem feltétlen ez a járható út, de pl most már lassan itt van dél, és még mindig csak egy kávé van bennem. Egyszerűen reggel nem kívánom, és már évtizedek óta nem reggelizem. Este viszont jól be szoktam zabálni, hogy kitartson legalább másnap délig. Azt hiszem, ha ezen tudnék állítani, akkor a refluxom is javulna sokat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55737) tomcica válasza inf3rno (#55736) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam dobozolas van, reggeli,tizorai a munkahelyre. Ebed az mar otthon, vacsora lajtosabb, az alvas vegett.
Ez igy mukodik.
Ha ehes vagyok, ha nem, a reggelit megeszem :K
(aze' az ritkan v h ne legyek ehes).
A random alvas es eves ami ki tud kesziteni, eleg nehany nap, nemhogy hetekig ejszakazni stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#55738) Never79 válasza emvy (#55726) üzenetére


Never79
tag

Én is kíváncsi leszek rá.

A problémádra vízálló zokni nem lenne megoldás? Úgy tudom vannak ilyenek.

(#55739) HKorn válasza emvy (#55724) üzenetére


HKorn
addikt

És még a segged is jó lesz benne, mivel ez női :DDD ;]

Run&Ride

(#55740) emvy válasza HKorn (#55739) üzenetére


emvy
nagyúr

eh :D

while (!sleep) sheep++;

(#55741) inf3rno válasza HKorn (#55739) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezeknél kb. mindet lehetne nőinek nevezni, úgyhogy tökmindegy. :D Valaki pont ezért szokott rövidgatyát rávenni még, de az meg annyira hülyén néz ki, hogy akkor már inkább nem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55742) Never79 válasza HKorn (#55739) üzenetére


Never79
tag

Mai világba már tök mindegy :D

(#55743) parandroid válasza inf3rno (#55736) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Én azt vettem észre, hogyha egész nap nem eszek, mert "nincs időm rá", akkor estére már agresszívvá válok minimális stressz hatásra is.”

Nekem meg brutális migrénem lesz az éhezéstől, ezért kénytelen vagyok figyelni is rá, hogy valami nasi mindig legyen a közelemben, illetve valami lehetőség mindig legyen valamit gyorsan bevinni. Eztmi okozhatja amúgy? :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55744) Never79 válasza parandroid (#55743) üzenetére


Never79
tag

Szénhidráthiány? Vagy nem tudom. Nekem nem brutálisan, de nekem is fájni szokott ilyen esetben.

(#55745) sherlock82 válasza tomcica (#55723) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nyílván. :)
Nekem mondjuk a nagy havazások, és hogy a fagyott hó jéggé váljon az utakon, nekem mondjuk nem hiányzik.
Ha nincs hideg északi szél és mondjuk van pár fok simán megyek futni.
Egy hosszabb, normál futó nadrág meg 2 réteg felülre általában elég szokott lenni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#55746) LanyUs válasza sherlock82 (#55745) üzenetére


LanyUs
senior tag

Látom van azért tapasztalat! Nagyon igazakat írsz! A legrosszabb, amikor kimegyek fagyos szélben fm-re 0 körül két rétegben... Sz.rrá izadva szinte tépi a hátam a hideg, de betegség soha nem lett belőle, mert hazáig nem álltam meg.

Fred: én csak kb. 1 kg-ot fogytam havonta, így jöttem le a szokásos 103-ra. Azóta tartom. Napi hatszor eszek sokat :) Kedvencem a reggeli minőségi edzés után a lekváros táska/kakaós csiga a maga 500kcal és sok cukrával :D

(#55747) Hi!King válasza emvy (#55720) üzenetére


Hi!King
őstag

Azt hiszem maratonra van ilyen kutatási eredmény, hogy kb. a 7 fok ideális, nem tudom más távra mennyire igaz. Elképzelhetőnek tartom, hogy rövid hosszútávokon 5k-ig és középtávokon melegebb az ideális, mert ott a rövidebb táv miatt nem tikkad ki az ember, viszont az izomzat könnyebben átmelegszik, ultra távokon szintén el tudom képzelni, hogy pár fokkal melegebb sem izzasztó a maratonhoz képest lassabb iram mellett, viszont kisebb a hideg miatti energiaveszteség.

Nálam kb. stimmel, mert nagyon jól ment tavaly olyan 7-10 fokban, közben párszor mérsékelt vízhűtéssel és napsütés nélkül. Aggódok is, hogy az akkori ideális körülmények között futott egyéni maratonom idejét idén Budapest Maratonon meg tudom-e közelíteni, mivel kis esélyt látok ennyire ideális időre okbóber 10-én. Mondjuk a Vivicitta-s kánikula az biztosan nem lesz.

(#55748) inf3rno válasza parandroid (#55743) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A migrénnél úgy tudom, hogy túlzottan kitágulnak az agyi erek, és emiatt lelassul az agyi keringés és kevesebb oxigén jut az agynak vagy bizonyos részeinek, azért kezd el fájni. Nem tudom, hogy nálad miért válthatja ki éhezés, tippem sincs. Inkább folyadék vagy ásványi anyag hiányra gondolnék, az okozhat ilyet. Nekem is volt, hogy somló csúcs futásnál kiizzadtam mindent, aztán amiatt kezdett el fájni a fejem. Ahogy felértem elkezdtem inni és sót nyalni, és pillanatok alatt elmúlt. Persze az is előfordulhat, hogy csak a pihenés miatt múlt el.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55749) inf3rno válasza Hi!King (#55747) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Néztük pár hónapja a női félmaratont, ott konkrétan a combjukat locsolták a lányok. Szóval szerintem rövidebb távokon is inkább ez lehet a probléma, hogy túlmelegszik az izom, és kell a hideg.

Buliban hasznos! =]

(#55750) Hi!King válasza inf3rno (#55749) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem félmaratonra gondoltam, hanem max. 5k-ig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.