Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) borix válasza Agony (#41847) üzenetére


borix
őstag

Fenix 5x plus hol van 100k körül?

(#41852) tucsok. válasza borix (#41851) üzenetére


tucsok.
senior tag

A fenix 5 plus-t itt találod [link]

"So say we all"

(#41853) Zoty4 válasza Agony (#41850) üzenetére


Zoty4
őstag

Na ezt jo tudni :)

(#41854) Perillustris válasza titetoyz (#41846) üzenetére


Perillustris
senior tag

Mostanra már nagyjából átlátom a menürendszert, a logikát, kezdem megszokni a gombokat (következetesen mást nyomtam, nekem máshogy álltak volna kézre egyes funkciók). Egy futópados edzést próbáltam este ki vele, meglepően pontosan eltalálta a megtett távot (200 métert tévedett 6 kilométeren). Mellkaspánttal használtam a pontosság kedvéért. Ennyiért vitathatatlanul megérte. Már csak 22 db. van belőle. Gyorsan megérkezett, mert tegnap délután láttam Facebook-on az akciót egy futócsoportban, megrendeltem negyed órával később és el is indultam érte, úgyhogy kis idővel később már a csuklómon volt. SZVSZ 20 ezret megér a plusz 3 év garancia, tulajdonképpen min. 5 évre be vagy biztosítva. :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#41855) borix válasza Perillustris (#41854) üzenetére


borix
őstag

Garmin egy év garit ad Magyarországon majd utána fix díjas cseregari van, pl 60k (órától függ) kapsz egy új órát és onnét megint ketyeg az egy év. (Garmin nem javítgat alkatrészhez is nehéz hozzájutni.)
Alza gari 3-4 év után kíváncsi lennék mit intéznek, vagy inkább elhajtanak...

(#41856) titetoyz válasza Perillustris (#41854) üzenetére


titetoyz
tag

mostanra már el is fogyott. :) erről úgynézki lemaradtam most

(#41857) Perillustris válasza titetoyz (#41856) üzenetére


Perillustris
senior tag

Reggel még 5 db volt, gyorsan elkapkodták. Az elmúlt két napban 4-5 ismerősöm rendelt a ráhatásomra, ha így nézzük, nem is volt sok az a szombati 55 db. :U

Perillustris

(#41858) BenQhunria


BenQhunria
tag

Kinek milyen éremtartója van?
Esetleg házikészítéső fából, akkor várom a képet :)

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#41859) Danika256 válasza dabgergo (#41795) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szia!

Sokszor olvasom a fórumon, hogy az anaerob küszöb értékre a laktát küszöböt használjátok, ami igazából nem teljesen helyes, bár ez is egy küszöb érték...
A laktát küszöb alapjában véve az, ahol a szervezet energia felhasználása átcsap zsírégető dominanciából szénhidrátosba, de még aerob módon!

Max pulzusból csak nagyjából lehet meghatározni, egyénenként nagyon változó lehet és függ az edzettségtől, annak milyenségétől is. Ezért szoktuk nagyjából 150 ütés alattinak mondani egy középkorú embernél, de legyen az inkább 140 körüli, mint 150! az már biztos benne van a tartományban!

(#41860) ígyvanferi válasza bandus (#41841) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pega 36 Shield is van egyébként, 24 ezerért. A full fekete. Szerintem az se rossz ár, ha kell télre valami alap cipő. A múltkor, ha le lett volna a shopban akciózva a 130 euróról, és arra ment volna a 30%-os kupon, kb. ugyanennyire jött volna ki.

(#41861) bandus válasza ígyvanferi (#41860) üzenetére


bandus
veterán

abszolut nem az, de ellenalltam, mert sieleshez is kene egy uj cipo, szoval nem lehet csak a futasra szorni a penzt 😁

ez a shield 35 igy 100+ km utan nagyon bejon, jobban, mint a sima 35-os. Valoszinu ez lesz a teli cipom a mostani es a kovetkezo szezonban. A tavaszt-nyarat meg kihuzom meg a sima 35-tel, meg januar-februarban biztosan lesz meg joarasitott 36 is. aztan majusban meg ki tudja milyen meglepetes lesz a 37-es modell.. :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41862) bandus válasza BenQhunria (#41858) üzenetére


bandus
veterán

semmilyen leginkabb, szerintem hulyen mutat a sok fiszfasz a lakasban, szoval en a szekrenybe szorom oket, vagy el sem hozom. nekem a strava az emlek :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41863) borix válasza Danika256 (#41859) üzenetére


borix
őstag

Te sem jól mondod. Amire utaltál az az LT1 és az inkább ultrásoknál fontos. A másik az LT2 érték amit átlépve a tejsav felhalmozódása megkezdődik.
Lényeg az okos megoldás, a kényelmes megoldás, megveszik az emberke a drága óvvájukat az mindent kiszámol kontrollár helyettük. Nem jól az sem baj lényeg a plecsnik és a kitüntetések azok jöjjenek... lehessen jaffáskodni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41864) itouchfan válasza borix (#41863) üzenetére


itouchfan
senior tag

Így van, a laktát küszöb a tejsav mennyiségéhez van kötve - nyugalomban 0,7-1 mmol/liter vér, és kb. 4mmol/liternél lesz a laktátküszöb. Maximális de tényleg maximális terhelésnél (pl. Terhelés diagnosztika vagy VO2 max mérés) lehet akár 10-12mmol/liter is ez az érték.

Az hogy aerob, vagy anerob azt a kilélegzett levegő CO2/O2 aránya mutatja meg (szintén laborban, spiroergometriával mérhető). Amíg ez az ún. RQ (respirációs kvóciens) kisebb mint 1, aerob vagy, ha viszont a kilégzett levegőben már több a CO2 azaz a szám nagyobb, mint 1 akkor anaerob az energianyerés.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41865) borix válasza itouchfan (#41864) üzenetére


borix
őstag

Ezeket a dolgokat nem tartom olyan fontosnak mint ahogyan a drága órákat sem.
Fizetés órával, zene kényelmes megoldások... hagyjuk már. A Citadellán a csajok meg keményen lépcsőznek vagy a budai hegyekbe tolják óra sincs rajtuk. Tesztfutás során nagyjából LT2 alapján belőtték a pulzuszónákat, az edző meg megmondja mikor mit csináljanak ennyi. Az edző árát persze lehet, hogy kimasszírozzák az aktuális barátjukból nem hülyék. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41866) norby_42 válasza ígyvanferi (#41860) üzenetére


norby_42
aktív tag

Mióta hidegebb lett én is érzem a Shield hiányát. Olyat kellett volna vennem, mint az előző volt. Ha valaki lát régi Pega Shield-et (33, 34 is jó) szóljon nyugodtan.

Eat pasta, run fasta

(#41867) ígyvanferi válasza bandus (#41861) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát igen, én meg idén már vettem 3 párat is, ezért nem kéne. De ezek közül a Vomero -, ami ilyen mindennapi alapozós futásokra jó - már az élete végefelé jár, és nedves időben nem túl komfortos, azonnal szétázik a lábam benne. Lehet én elcsábulok, mert elég jókat írtatok itt is a shieldes cipőkről. Kicsit legyen melegebb, és ne ázzon át azonnal a nedves, pocsolyás aszfalton, betonon, és akkor már nagyon boldog leszek.

(#41866) norby_42: a biatorbágyi outletben valaki írta feketepéntekkor, hogy van 35-ös shieldes.

[ Szerkesztve ]

(#41868) Danika256 válasza borix (#41863) üzenetére


Danika256
aktív tag

Igaz, de az LT2 sem egyenlő az anaerob küszöbbel! Az anaerob küszöb az, ahol már kezd meglódulni a tejsav képződés és átcsapódik anaerobbá. Van egy köztes átmeneti tartomány az LT2 felett ahol már savasodsz, de még fenntarthatóan hosszabb ideig képes elviselni ezt a szervezet. Itt lehet versenyezni.. Ez kb 3mmol/l tejsavérték környékén van. 4-nél már tuti anaerobban vagy!

(#41869) borix válasza Danika256 (#41868) üzenetére


borix
őstag

Van egy köztes átmeneti tartomány az LT2 felett ahol már savasodsz, de még fenntarthatóan hosszabb ideig képes elviselni ezt a szervezet. Itt lehet versenyezni..
Mit?
10k félmaraton, maraton?
Alatt akart az lenni szerintem.
Pl: max pulzus 190, ( L2 171) Így akkor egy 172-173 pulzusra ráállva letolnál egy félmaratont?

[ Szerkesztve ]

(#41870) Danika256 válasza borix (#41869) üzenetére


Danika256
aktív tag

Igen én erre simán.. De L2 akkor nem 171, hanem 16x valamennyi..Ez a 172 kb az átmenet környékén van, de csak nagyon kb. Nálam ez valójában 171 ütés körüli, de nagyon pontosan be sem lehet lőni, mert az adott pillanatnyi állapotodtól függ. És ez is egy sáv.. Sőt ha nincs ennyi a pulzusod, akkor az időpocsékolás számomra versenyen.. Persze ezt is ki kell edzeni, bírni kell, mert azért nagyon nem kellemes. De full AN-ba is toltam már félmaratont fogcsikorgatva.. :)

[ Szerkesztve ]

(#41871) parandroid válasza ígyvanferi (#41867) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ezt csinálja a shield, mindenképpen vegyél egyet. Nálam is előkerült most, sokkal komfortosabb érzés. Bele is röppentettem 200 km-t eddig decemberben, tavaly is ezt használtam, szóval kéne venni a következőt, mert nem biztos, hogy végig kihúzza a telet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41872) parandroid válasza borix (#41869) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Versenyt elvileg pont ott mész, laktátküszöb alatt, nem? Beedzésnél (hosszabb résztáv, ezek összefűzése) pont az a lényeg, hogy 17 km körül ne ess át a küszöbön. Maraton más téma, aki azt lefutja thresholdon, az előtt le a kalappal. Ismerek ilyet egyébként, állatok ezek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41873) borix válasza Danika256 (#41870) üzenetére


borix
őstag

Ne a pulzus átlagot vegyük 171 a küszöb 190 a max. Elindulsz 172-173 a vége meg max pulzus valamikor?
Szerintem alatta kellene menjél egy darabon azt kell beedzeni, nem felette mert tejsav termelődéssel energiát pazarolsz.

[ Szerkesztve ]

(#41874) Danika256 válasza borix (#41873) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát alatta vagy a környékén, de küszöbedzéssel lehet ezt is fejleszteni, ha megfelelően nagy hozzá az alap. Viszont túlzásba sem szabad esni, mint pl én, mert az már rombolja az alapot, de erről majd később írok a nap folyamán, úgy is tomcicának megígértem, hogy megírom mi lett az idei évben az alternatív 80% tekerésre épülő futós edzéstervem végeredménye :)

(#41875) borix válasza Danika256 (#41874) üzenetére


borix
őstag

Azt lehet látni ha valaki a küszöb felett ment jelentősebben, azok szoktak fetrengeni a célban az idő meg nem hozadéka, 2 órás félmaratoni idővel is lehet fetrengeni.

[ Szerkesztve ]

(#41876) jackbacsi87 válasza ígyvanferi (#41867) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Én írtam a pega shield-et Biatorbágyon. Meg volt Winflo 5 shield is, az stabil cipő.

(#41877) Danika256 válasza tomcica (#40827) üzenetére


Danika256
aktív tag

Sziasztok!

Az év végével túl vagyok a vallatáson, kiderült mire is mentem sérülten keveset futva, de rengeteget tekerve is futásra edzve ezzel az edzéstervvel..
Az év végére 540 km futás jött össze, de október, november, december is meg lett nyomva, majdnem 300km-el a két hónapban..Így lett ennyi..
Ehhez 260 óra tekerés társult, melyből 170 óra nagyobbrészt Spinracing és Spinning óra volt. Ezek 90%-ban brutál módon csapatva, eszméletlen sok kiállással, sőt többnyire úgy végezve a laza részeknél is!
Mindezt főként anaerob küszöbön és sokszor AN alján.. akár órákig!
Azért toltam így, hogy az erőben legyen valami fejlődés, már az év elején éreztem, hogy hiányozni fog a talajérintés, így bele kellett adni mindent, hogy ezt a hiányt ahogy lehet pótoljam..
Ahogy megjósoltad mindennek meglettek a pozitív és a negatív következményei is!
Bár azért volt jócskán aerob edzés is, de a szokásos 80-20 arány helyett inkább volt ez 50-50, főleg az év első 3/4-ed részében...

Amikor októberben elkezdtem futni, elég rosszul ment, 21kmen sem fogytam, de az alap tempóm nagyon el volt kopva. Pár hét alatt ez elég szépen helyrejött, csináltam sok aerobosabb hosszú futást, csináltam a fokozóakat amiket ajánlottál, egész jól ment a dolog, de éreztem, hogy azért a pulzus/tempó nem ott van, ahol régen volt, főleg az alapozó sebességnél.. Kisebb pulzusnál hamarabb megindult a levegővétel, mint régen, hamarabb váltottam szénhidrátosa módba, ezt már érzéssel is szépen le lehetett követni..

Aztán eljött a verseny előtti utolsó hétvége....
Szerettem volna egy jót résztávozni utoljára, de a hátam közepére sem kívántam, 3km-nél a pályához vezető úton visszafordultam, hazamentem és le is feküdtem a fenébe..

Szuperül kipihentem magam, már rám nem jellemző módon hajnalban kipattantam az ágyból, hogy jó, akkor most pirkadatkor megyünk egy jó kis tempós félmaraton edzést a tegnapiért cserébe..
Az időjárás szuper volt, pörögtek a lábaim, nem is nagyon értettem, hogy tudok ilyen lazán menni.
Már 5km körül voltam, amikor felocsúdtam, hogy ez PB körüli tempó, ha már itt tartunk akkor az 5K legyen meg.. Elértem, picit visszavettem, de amikor az órára ránéztem ismét 4:30 körüli tempót mutatott. Hát mondom ilyen nincs! Akkor csapassunk! 2-km-enként váltottam az órát, végül elértem a 10K PB-t és már nem lehetett megállni a félmaratoni táv előtt, muszáj volt megcsinálni!
Tudtam, hogy nem lenne szabad, mert ezzel ellövöm az összes muníciót a verseny előtt egy héttel, de éreztem, hogy vétek lenne leállni!
Így végül a tavalyi legjobbamhoz képest 1:37:45-el több mint 2 percet javítottam!

Jól látszik, hogy végig anaerob küszöbérték környékén haladtam, még lett volna bennem tartalék az utolsó 3km kivételével.. Szuper volt a pulzusom, nem is értettem..

Aztán a héten voltam diagnosztikán is, pontosan kijött 171 ütésre a küszöbérték, pont amin haladtam :)
De kijöttek más érdekes dolgok is. Hiába csináltam több aerob edzést a tanácsodra, már késő volt, és a mérések azt hozták ki, hogy 6 ütéssel minden zónám alacsonyabbra került..
Ahogy mondtad, feléltem a jól kiépített alapomat, a szervezetem túlságosan hozzászokott a savas és főként a szénhidrát orientált működéshez..
Mondhatná bárki, hogy a 6 ütés nem sok, de sajnos ha maxon megy az ember és a körülmények sem túl ideálisak, egy egész verseny elmehet ezen.. így is történt!! :) :N

12km volt a táv, rápihentem, mindennel készültem, de már fejben éreztem, hogy ez most nem olyan, mint amikor erre a számomra csodás Fm menetre készültem, illetve nem készültem.. ;]

4:25-ös tempót szerettem volna, amire a mérések alapján simán képes lehetnék, az erő-állóképességem is szuper, alapom is van azért és az Fm menetemhez képest is mennie kéne..

Az első 4km 4:29 lett, ez még okés, de 180-as pulzuson, ugyanez 1 héttel azelőtt csak 170 volt.. És akkor itt jön be még az a fontos 6 ütéses difi.. Full AN-be kellett most tolnom, nem olyan ideális körülmények között, nem olyan ideális állapotban és mentálisan sem olyan jól..
A 2. körben aztán már nem bírtam a nyomást, el kellett engednem a célidőt. De aztán így is 178-as átlag pulzussal mentem végig, a célba érve átlag 4:43-as tempón. Na, ha az alapom 6-al magasabb lett volna, lehet jóval tovább bírom :)

Szóval sajnos bejöttek ezek a dolgok! De 500km futásba is belefért egy jó kis PB, ennek örülök!
De tényleg jóval több alapozás kell, most télen az lesz a futás része és a spinracing marad a kreténbe tolós fajta, és akkor talán minden helyreáll, főleg ha egyre többet fogok tudni futni!

De ami kérdés továbbra is fennáll és számomra egy nagy feladat lesz, hogy ezeket a mentális dolgokat versenyen hogyan lehet kezelni.. ??
Én mindig úgymond edzés menő voltam, de versenyeken sokszor nem jönnek össze a dolgok hiába vagyok pihent, most is tudtam előre, hogy ellőttem már egy hete, ami bennem volt..
Biztos, hogy a profik is találkoznak hasonló problémákkal..
Hogyan lehet ezeken átlendülni, készülni rájuk, hogy a versenyen legyen az ember a legjobb formában, fejben is??

Erre keresem most már egy jó ideje a választ!
Köszönöm, hogy elolvastátok, sajna hosszú lett, de remélem levonhatóak belőle másoknak is tanulságok.

Köszönöm!

Üdv
Dani

(#41878) norby_42 válasza ígyvanferi (#41867) üzenetére


norby_42
aktív tag

Biatorbágy nekem a világvége, online kellene...

Eat pasta, run fasta

(#41879) werszomjas


werszomjas
őstag

Nike Shield témához:

aboutyou-n is van pár példány jó áron.
Behúztam egy ODYSSEY REACT 2-t de van Pega 36 is.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#41880) norby_42 válasza werszomjas (#41879) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez jó, köszi!

Affene, pont a méretemben nincs. Lehet, megpróbálok egy fél számmal nagyobbat...

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#41881) tomcica válasza BenQhunria (#41858) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A padlason be van lapatolva egy ladaba.A kupak kozul a szebbek a polcon,meg az orszagos elso helyek.A tobbi az csak szuvenir,mint a nevezesert kapott polo ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41882) inf3rno válasza Danika256 (#41859) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tűnik helyesnek, amit írsz. A laktát vagy tejsav akkor kezd halmozódni, amikor nincs elég oxigén, és elkezd az izomzat erjeszteni, a tejsav meg felhalmozódni. Nyilván ilyenkor még mindig éget zsírt a rendelkezésre álló oxigénnel, de mivel nem elég az energia, ezért a maradékot kipótolja erjesztéssel. Van olyan izomrost, aminek ez kedvez, meg van olyan is, ami nem tud alacsony oxigénnel megfelelően működni, ezért van az, hogy nem tudsz max intenzitást futni huzamosabb ideig. A pulzus meg persze elszáll, ahogy borix írta, mert küzd a szív, hogy elég oxigént juttasson az izmoknak, de nem jön össze neki. Szerintem is alatta futod a félmaratont. Persze közel kell, hogy legyen, de azért alatta. Amikor nekem fölé megy, akkor elég hamar vége a versenyemnek...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41883) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

tudnatok esetleg segiteni, hogy aposomnak milyen futas-erintett ajandekot lehetne venni? maratonra keszul, minden felszerelese megvan, esetleg Runner elofizetesre gondoltunk, de ugy latom csak a magyar verzio elerheto, rendelnek pl. neki nemet vagy angol verziot inkabb, de nem latok ilyen opciot. mas tuti tipp esetleg? tavaly konyvet vettunk neki a temaban, most valami mas kellene.

koszi!

hábm bábm

(#41884) tomcica válasza borix (#41869) üzenetére


tomcica
Topikgazda

max pulzus 196, LT kuszob amikor epp azt a versenyt futottam 172,a FM atlagpulzus 185...a modern edzesmodszereknel ezt csak ugy nevezik turbo-diesel :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41885) tomcica válasza Danika256 (#41877) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi az evertekelesedet es beszamolodat :R
Figyelj a spinninget ha megszeretted akkor a teli alapozasba hagyj bent 1 (egy) ilyen edzest,legyen ez az iramjatekos futoedzesed helyetti nap.Igy talan kicsit kimeled a labadat,de a felso zona is kap egy loketet (annyi eleg is telen).
A beszamolod alapjan epp egy hettel elobb kerultel csucsformaba,akkor van ez a szinte irrealisan konnyed mozgas X tempon.Amikor rutinosabb versenyzo leszel tudni fogod a jeleket elotte es direkt visszateszel tempo/elesito edzes helyett lassu totyogest,az picit el tudja tolni es tompitani a formaba lendulest (a vegtelensegig az se!)
Masik dolog,aki annyira lampalazas az vegye ugy a versenyt,mint egy eros felmerot,es ne is nagyon pihenjen ra,okes hogy a megelozo het kisebb terheles,de csinaljon mindent ugy,mint normalis edzoheten csak kisebb mennyiseget.Ez egy rutint teremt,az segithet.
Az viszont igaz,hogy egyfajta "harapni akaras" kell a jo versenyhez,ez azzal jar.Magatol nem adjak :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41886) Chuck Norris válasza vans? (#41883) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha úgyis arra készül akkor fizesd be egy maratonra.

(#41887) vans? válasza Chuck Norris (#41886) üzenetére


vans?
őstag

Az a baj, hogy nem talalt egyelore megfelelot, Berlin volt a terv, de nem kerult be a sorsolason.

hábm bábm

(#41888) tomcica válasza vans? (#41887) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha egy komoly maraton befizetese jatszik,akkor akar olyan osszegert mehet egy teljesitmeny diagnosztika,ugy legalabb precizen be tudja loni a pulzus zonakat es egyeb infohoz is jut.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41889) vans? válasza tomcica (#41888) üzenetére


vans?
őstag

Koszi, ez jo otlet, egyelore csak 30k korul talaltam ilyet, kicsit sok. :)

hábm bábm

(#41890) Chuck Norris válasza vans? (#41887) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

És a Bergen maraton, oda még simán lehet jelentkezni. Én oda nagyon elmennék, igaz csak FM-re mert utálnék két kört futni.

(#41891) parandroid válasza vans? (#41887) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Van még pár jó maraton azért a környéken. Tavasszal Bécs, Hamburg, később London (ez necces, mert megint sorsolásos), Amszterdam, Párizs, Luxemburg (éjszakai), de a ‘kisebbek’ is hangulatosak tudnak lenni: Hannover, Köln, München. Egy nevezés szerintem is jó ötlet. Vagy akár egy utazási-, vagy szállásutalvány, aztán oda váltja be, ahol futni akar.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41892) tomcica válasza vans? (#41889) üzenetére


tomcica
Topikgazda

anyos beszall,vagy valaki meg a csaladbol,ha valoban szive-vagya a futas es minden felszereles kipipazva,akkor ennek naaaagyon orulne az tuti :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41893) ígyvanferi válasza vans? (#41889) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A futómozgás-elemzés vagy futótechnika edzés pl. olcsóbb. Lehet, hogy ezek is hasznosak lennének.
Írtad, hogy minden felszerelése megvan, de azért a cipő eléggé fogyóeszköz, pláne ha valaki maratonra készül, szóval valamelyik futócipős üzletbe, webshopba szóló ajándékutalvány esetleg?
Pár napja ezt a szakácskönyvet láttam meg, én felraktam a saját kívánságlistámra. Biztosan nem találják fel benne a spanyolviaszt sporttáplálkozás témában, de ettől függetlenül lehet, hogy egy jó receptgyűjtemény. Még nem lapoztam bele.

(#41894) bandus válasza vans? (#41889) üzenetére


bandus
veterán

amúgy egyszerűbb megadni azt, hogy mennyit szánsz rá, mint 10 hozzászólásnyi iterációval eljutni addig, hogy ez is sok az is sok meg a harmadik javaslat is :U

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41895) vans?


vans?
őstag

Koszi mindenkinek az otleteket!

hábm bábm

(#41896) itouchfan válasza inf3rno (#41882) üzenetére


itouchfan
senior tag

Azért nem jó, amit ír, mert nincs olyan hogy tisztán zsír vagy tisztán szénhidrát égetés. Ez mítosz. Mindig éget zsírt és szénhidrátot is, csak az arány változik és csúszhat el akár az egyik, akár a másik irányba teljesen.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41897) borix válasza tomcica (#41884) üzenetére


borix
őstag

turbo-diese?
Valami nem stimmel.
196 a max pulzus 172 LT küszöb (max pulzus 88%) miért olyan kevés? 196 max pulzusnál 92% kellene lenni legalább a laktát küszöbnek ami 180, az olyan átlaghoz.

(#41898) dabgergo


dabgergo
őstag

Na ez laktát küszöb téma engem is eléggé érdekel.
Nov. közepén FM-t olyan 173-as átlag pulzussal futottam 3:59-es tempóval, dec. 1-jén 3:48-as tempóval a 10k-t 170-es átlaggal (nem húztam teljesen maxon).

Utána egy hetet pihentem, kirándultam koriztam stb. de semmi futás. És most egy hét kihagyás után garmin szerint 4:09 és 170-es a laktát threshold ami elég lehetetlenül hangzik nekem... főleg a 4:09... de az is fura h vo2 maxomat is szinte minden egyes futással eggyel csökkenti mióta egy jó hete elkezdtem alapozni és szintén az alapozás óta mindenre azt írja h unproductive.... mi a fene történt? tényleg ilyen brutálisan visszaesett az erőnlétem egy hét alatt? azért 10k-n 170/3:48-al elégedett voltam, egy hét elég lehet ekkora visszaesésre?

[ Szerkesztve ]

(#41899) bandus válasza dabgergo (#41898) üzenetére


bandus
veterán

szerintem hagyd abba ezt a sportot ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41900) dabgergo válasza dabgergo (#41898) üzenetére


dabgergo
őstag

A legijesztőbb h 3 hete 139-es átlagpulzushoz 4:45-ös tempo tartozott, tegnap meg szintén 139-es átlagot lőttem be de a tempo most 5:10 volt ami valóban hatalmas visszalépés :O túl sokat pihentem vagy túl keveset? Érzetre amúgy nincs bennem h ne lenne jó az erőnlétem...

bandus: :DD :DD csak a befizetett bécsi maraton miatt nem teszem :) :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.