Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) tomcica válasza norby_42 (#41949) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep emberes tav :C akkor csak szepen turelmesen az alappal.Nem ilyenkor kell majd nezegetni h a PB kozeli sebesseg milyennek erzodik,hanem szinte vakon bizva az elvegzett munkaban csinalni-csinalni-csinalni.En vasrnap 30km (kozepe gumival,utolso harmad konnyu tempo),hetfo 10+20km a hosszabbikban laza tempo,ma pedig csak egy edzes amit 4-6ig megcsinaltam hajnalban,extra laza totyoges 21km.Szoval zajlik az alapozas,jonak is tunik minden,itt csak arra kell ugyelni h feb-marc eleje meg ne lenduljon a forma,mert az tul korai.Ezt fogja a januari max km-es honap megakadalyozni,ahol napi 30km lesz + 40km vasarnap,es a tempok mind az also kijelolt tartomanyba tarva (faradt labra nem konnyu az se,de legalabb nem csap szet,beszelunk itt laza tempo 155pulzus helyett lesz 150feltavig es 155 a tulso fele,konnyu tempo 165 pulzus helyett 160feltavig 165tulso fele,a vasarnapiban pedig csak minden masodik heten lesz tempo,koztes heteken 2x szett gumi alias erosites)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41952) inf3rno válasza borix (#41950) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az lesz. :-) Tavaly is kb. úgy ment, remélem a következő év azért már jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41953) anorche1


anorche1
őstag

Korabban talalkoztam ilyen fuss 2019ben 2019km -t dologgal, amit ha teljesitettel, akkor kaptal erte valamit, talan ermet.
2020ban ezt megszeretnem csinalni, de nem talalom az oldalt.
Letezik egyaltalan ilyen, vagy csak a sok kajatol haluzok?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#41954) inf3rno válasza anorche1 (#41953) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van ilyen, haverom csinálta pár éve. Azt mondta a végére már azzal álmodott, hogy eltöri a lábát, vagy tudomisén, és nem lesz meg neki. Lehet kicsit túlságosan ráfeszült a témára. Fogalmam sincs, hogy van e hozzá oldal, strava-val mérte talán.

Buliban hasznos! =]

(#41955) parandroid válasza inf3rno (#41954) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, straván vannak mindenféle klubok, van, amelyik érmet is ad.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41956) hzsolee


hzsolee
őstag

A top4runinng.hu / top4football.hu oldalakról rendelt már valaki? Korábbi hsz-ben láttam rá utalást, de konkrét tapasztalat jó lenne. Az árukeresőn nincs nagyon negatív róla. Volt most egy rendelésem egy másik oldalról -szintén szomszéd ország - amit visszamondtam mert az árukeresőn egy rakat visszajelzés volt, hogy hamis a kapott cipő...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#41957) hzsolee válasza anorche1 (#41953) üzenetére


hzsolee
őstag

Én itt olvastam a 2019-es verziót. Gondolom 2020-ban is működik...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#41958) borbelyfer válasza hzsolee (#41956) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Most (november-decemberben) 2 ismerősöm is rendelt tőlük, nem volt velük gond.

(#41959) hzsolee válasza borbelyfer (#41958) üzenetére


hzsolee
őstag

:R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#41960) norby_42 válasza hzsolee (#41956) üzenetére


norby_42
aktív tag

Pega 35-öt vettem ott, teljesen rendben ment minden.

Eat pasta, run fasta

(#41961) tomcica válasza anorche1 (#41953) üzenetére


tomcica
Topikgazda

de miert csak 2020 km-t? mit csinal az ember aprilistol? :DDD

mas...
Kellemes Unnepeket skacok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41962) anorche1 válasza tomcica (#41961) üzenetére


anorche1
őstag

Az 5x annyi mint amit iden futottam :DDD
Sajnos nagyon konnyen abbahagyom a futas, es nehezen kezdem el ujra. Pedig el szokott kapni a "runner high", csak ha valami miatt kimarad 2-3 nap, akkor utana akar hetekig csak gondolok arra, hogy futni kellene.

Talan szeptemberben volt a stravan az escape plan. Az pl. nagyon jo volt, azt vegig nyomtam.
Ez a terv is hasonlo lenne, csak nem 1 honapra, hanem 1 evre.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#41963) hzsolee válasza norby_42 (#41960) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm neked is.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#41964) hzsolee válasza tomcica (#41961) üzenetére


hzsolee
őstag

Most komolyan, mennyit futtok? Novemberben volt egy éve, hogy kocogni (futásnak nem nevezném) kezdtem. Lement durván 15 kiló, most 70 körül tanyázok, szerintem ez nekem jó. Van egy köröm a környéken ami pont egy 6-os. Ez szoktam lenyomni esténként meló után heti max 3x. Most, hogy szabi van napközben is ráérek. Az elején kínszenvedés volt, de már röhögve megy, de nem eröltetem mert az egyik térdem nem nagyon bír többet. Ilyen öregen ennyire fussa :D Szó-szó, talán egy 800 jött össze az egy év alatt. Én inkább kihagyom a 2020-at :DDD

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#41965) parandroid válasza hzsolee (#41964) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A mennyiség jön magától, ha rákapsz. Magában az, hogy sokat futsz, még nem jelenti azt, hogy jó leszel benne. Én pl rengeteget futok, de lassú vagyok, mint egy versenycsiga. Ez van, ez ilyen, korral is jár, meg az évtizedes önpusztító életmódból is adódik. A kulcs itt is a fokozatosság, meg a következetesség, valamint a kitartás. Néha nehezen veszem rá magam, hogy elinduljak, de ha már kint vagyok, akkor meg nehezen hagyom abba. Persze ilyenkor télen kimenni kicsit nehezebb, és bejönni kicsit könnyebb, amikor esik is, fúj is, meg át is vagy fagyva. De közben meg azért jólesik az érzés, hogy amúgy abszolut nem érzem magam fáradtnak, azon az adott kényelmes, lassúcska tempón úgy érzésre a világból ki tudnék futni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41966) norby_42 válasza parandroid (#41965) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez érdekes, gondolom a fizikai adottság és a mentalitás szorzata, de belőlem is lassú ultrás lehet maximum. Jó, az ultrához azért még kell futnom, a lassúság már megvan :)

Eat pasta, run fasta

(#41967) norby_42 válasza hzsolee (#41964) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tom azért csak egy van

Eat pasta, run fasta

(#41968) hzsolee válasza parandroid (#41965) üzenetére


hzsolee
őstag

A fokozatosság megvolt, mert az elején nem nagyon bírtam erővel. Ennél jobban nem hiszem, hogy rákapnék. Gyorsnak sem mondanám magam mert az említett 6-ost kb 40 perc alatt abszolválom. A kör eleje tényleg vacak, még kicsit fázik a lábam meg ilyenek, de ezek 1,5 -2 km -ig lemennek. Utána már okés. Most nincs is nagyon hideg, például ma is túlöltöztem magam, mert tegnapelőtt meg bazi szél volt, szóval nem nehéz rávenni magam a futásra. Tényleg szokott ilyen érzés nálam is lenni, hogy ki tudnék kocogni a világból, de a térdem szól, hogy azért mégsem :D Gondolkozom egy kicsit bővitett körön ami egy kerek 10-es lenne, mert a mostani végén tényleg nem érzem a fáradságot, és egy hosszú ülős nap után jól is esik. Kilométert nem írtál, bár ez egyénfüggő. Gondolom valakinek az enyém is sok, más meg csak röhög rajta.... Ja, 46 leszek, ha megérem :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#41969) maltegra válasza hzsolee (#41968) üzenetére


maltegra
kezdő

Én örülök, ha a hozzám hasonló hobbikocogók is kommentelnek néha. ;)
Nekem is ez van most, hogy nem igazán fáradok el a szokásos körtől. Amit én csinálok, az az, hogy próbálok odafigyelni arra, hogy gyorsabban fussak. Így jobban le is fáraszt, meg előbb haza is érek.

Nekem az idei év elég nagy fejlődés volt. Tavasszal még nagy kérdés volt, hogy le tudok-e futni 10 km-t. Azóta a 10 km egy átlagos hétköznap délután.
A sebességem is jobb lett, de nem túl számottevően mondjuk. Jövőre szeretnék ezen dolgozni, nem azért, hogy versenyeket nyerjek, csak praktikussági okokból :)) (Ahogy növelem a távot, egyre később van otthon vacsi :DDD )

(#41970) hzsolee válasza maltegra (#41969) üzenetére


hzsolee
őstag

A gyorsaság nálam nem cél. Nem futok azért gyorsabban, hogy előbb hazaérjek és letudjam a penzumot. A távot is azért növelném, hogy az egy óra mozgás azért meglegyen. Amikor elkezdtem a dagadtság leküzdése volt a cél. Próbáltam bringázni is de az nem jött be, nem hozta az eredményt. A lassabb kocogás, a pulzus figyelése viszont igen. Ja, meg ésszel enni. Ez is érdekes volt, hogy ha éhes voltam inkább futottam és elmúlt. Te sem írod, hogy nálad mennyi a heti táv kb. Az rendben, hogy egy 10-es hétköznap, de szükségesnek tartod a pihit közte? Most egy darabig úgy csináltam, hogy kedd/csütörtök/szombat mentem. De aztán az időjárás mostanában kicsit borított a dolgon. Van futópad is, de nem szívesen használom, nem szeretem. Ja, meg a zene. Sokáig kerestem, most van 3 óra mixem. Azt hallgatom, gondolkodom a nap történésein aztán azt veszem észre, hogy hazaértem...

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#41971) maltegra válasza hzsolee (#41970) üzenetére


maltegra
kezdő

Nem mondtam, hogy neked azért kell. Nekem se "penzum", csak szeretem, ha fárasztóbb, nem csak kényelmes tempó.
Azért nem írtam, hogy mennyit, mert nemrég (november végén) kezdtem azt, hogy naponta, 6-ot, 8-at vagy 11-et attól függően, hogy mennyi energiám van (az elmúlt másfél héten ez 11 volt). Ezt pár nap kivételével (vihar, lázas betegség, stb) eddig sikerült tartanom. Igazából már hiányzik, ha nem megyek le.
De hamarosan változni fog az életem, más lesz a napi beosztás, nem tudom, hogy ott menni fog-e a napi. De igyekszem, mert eléggé tetszik egyelőre.
Futópadot én se szeretem, sokkal monotonabb. De lehet közben videót nézni.

(#41972) parandroid válasza hzsolee (#41968) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A fokozatosságnak csak az egyik tényezője, hogy hogy bírod kardióval. Az izmoknak, ízületeknek is szokni kell a terhelést, különben csak sérülés lesz belőle. Tapasztalatom szerint a keresztedzés is rengeteget tud segíteni, akár bringa, akár súlyzós, akár saját testsúlyos. Sajnos ez most nálam is nagyon régóta elmaradt, pedig egyre jobban érzem megint, hogy kéne. Csak annyira ráfüggtem a futásra, hogy ha van egy kis energiám, inkább kimegyek futni, és abba ölöm bele.

Ha távokra vagy kíváncsi, szeretettel várunk akár a garmin, akár a strava csoportunkban, mindkettő nyitott, link az összefoglalóban.

Amúgy én most mindennap futok, párom akart egy decemberi streaket csinálni, szóval kimegyek vele minden nap, aztán általában az van, hogy kint is ragadok még egy körre, amikor ő végzett. A normál napi mennyiségem 10-12 km, hetente 2-3x ennél több 15-21 között, ahogy jólesik, illetve hetente legalább egy pihenőnap, ez most a streak miatt 2-5 km nagyon laza kocogás. Viszont érzem, hogy ez utóbbi már sok, hiányzik a pihenőnap, észrevehetően merevebb vagyok, többet ér a streaknél, ha egy-egy napot kihagyok néha. Na mindegy, ez a hónap lemegy, aztán vissza a normál kerékvágásba.

A cél most 1000 km a télen, elvileg februártól már tempót is kéne bele tenni, de nem fogom erőltetni. Február közepe-vége az első félmaraton verseny az évben, az csak egy tempós edzés, aztán március közepétől indul a szezon.

Tavaly nagyon bénán jött össze minden, talán 1 perceket tudtam a 10k, meg a félmaraton időből is lefaragni, ami az 1:40-es FM tartomány tetején nem egy nagy wasistdas, viszont egyre stabilabban megy a céltempó közeli sebesség ezen a távon, a km-enkénti 5 percet már lassan egész jól tartom. Egyedül a maratonnal vagyok elégedett, májusban sikerült 4 óra alá bevinni, az októberi sajnos egy hülye vírus miatt kiesett, pedig arra még jobban fel voltam készülve. Attól tartok amúgy, hogy ez az év már megint a maratoni felkészülésről fog szólni, mint a tavalyi, és a sok hosszú (heti egy tempós fm, meg egy laza 30k) miatt a tempó megint csak minimálisan fog fejlődni, de ennyi idősen ez egy ilyen sport. Tetszettem volna korábban elkezdeni. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41973) tomcica válasza hzsolee (#41968) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Inkabb forditva irom le: a tusolasra,enni,dolgozni es aludni bejovok,a tobbi ido futasra megy el :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41974) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Pár napja pár hülyegyerek vitte a Betlehemből a fő téren a kis Jézust, végignéztük térfigyelőből... Kirontottam egy kollégával, a leggyorsabb volt, aki elemelte a babát, eldobta, amikor meglátta, hogy robogunk és mind a négy elkezdett futni. Egyet lehagytam, kettőt, hármat, majd a negyediket elkaptam... Már a földön voltunk, mire odaért a kolléga is... :D

Azt mondta a "hülyegyerek4", hogy nem gondolta volna, hogy bárki is utoléri, főleg ekkora hátránnyal!

Köszönöm a többéves terelgetésemet, topiklakók! :D

:R

szerk: Ők 17... én 40... :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#41975) norby_42 válasza Vertigo18 (#41974) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azt hittem az elsőre is vertél 10 percet:)
Bocs, nem tudtam kihagyni...

Eat pasta, run fasta

(#41976) tomcica válasza Vertigo18 (#41974) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD ennyi,jo meg az "oreg" a haznal :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41977) taranis válasza Vertigo18 (#41974) üzenetére


taranis
addikt

Ennyi, jól toltad, így tovább! :) Én jövőre leszek 40, melyik főtér ez? Mert akkor megyek lopni, hátha rátol a tempómra a tudat, hogy kergetnek :D

colorizer.net

(#41978) Vertigo18 válasza taranis (#41977) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jól is esett... :D Főleg a kamerafelvételt visszanézni, ahogy süvítek el a srácok mellett... Aztán legvégül átszalad a a kmerán a velem együtt induló kolléga :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#41979) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek, hogy milyen módszerrel tudnám javítani a futótechnikám, mert akárhogy próbálok odafigyelni a helyes érkezésre, azt veszem észre hogy a cipőim külső talpélnél, enyhén sarok felé tolódva (de nem saroknál) kopnak el, de durván. Még mindenhol bírná a cipő amúgy, de már olyan jelentős a kopás, hogy váltanom kell.
Holnap teszek fel fotót is.

(#41980) Danika256 válasza coxymaxi (#41979) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát igen, de legalább figyelsz rá. Kevesen vagyunk akiknél ne lenne több vagy kevesebb javítani való. Először is megfelelő cipő kell a lábadhoz, aztán lehet dolgozni rajta, főleg így télen, amikor laza alapozás van nagyrészt.
Vannak futóiskolás gyakorlatok, azokat lehet Csinálni. meg szerintem úgy a legjobb, ha mondjuk egy laza edzés során, felváltva 5 perceket figyelsz nagyon a lépéseidre, közte meg mehet ahogy jól esik. Aztán az 5 percek később lehetnek 10-ek is, köztük egyre kevesebb oda nem figyeléssel töltött idővel. Végül aztán elvileg már menni fog odafigyelés nélkül is, amint berögzült a helyes módszer :) De persze biztosnak kell lenned benne, hogy tényleg jó a futótechnikád amikor odafigyelsz rá..Na ez az elmélet, a gyakorlat nálam is még várat magára :)

(#41981) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Tudtok olyan futópad+szoftver kombóról ami kerékpárosoknál is létezik benti, görgős tekerésnél, hogy virtuálisan versenyezhetsz egy adott pályán!?
Futáshoz van ilyen?

(#41982) parandroid válasza coxymaxi (#41981) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Zwift van futáshoz is. Hogy hogyan működik, azt nem tudom, de straván már láttam ismerősöket futni vele.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41983) danielsz válasza parandroid (#41982) üzenetére


danielsz
tag

Ha minden igaz, kell hozzá egy footpod, ami küldi a sebességadatokat a Zwiftnek. Mondjuk lehetséges, hogy van olyan futópad, amit tudsz valahogy a Zwifttel párosítani, de a footpodos módszer bármelyik futópadon működni fog.

(#41984) dabgergo


dabgergo
őstag

Ha csak a futásteljesítmény javítása a cél, akkor étkezésben mi az amin érdemes változtatni? Ilyen egyszerűbb dolgokra gondolok pl. sokkal kevesebb/nulla finomított cukor fogyasztása stb.

(#41985) Balup1979 válasza coxymaxi (#41981) üzenetére


Balup1979
újonc

Egy zwift kompatibilis footpod kell a programhoz, utána elvileg a kerékpárosok között "rohangálsz". Tekerés közben szoktam elvétve látni futókat, de nincsenek sokan. Annyi kell tudni, hogy kerékpározás esetén havi 20 km van ingyen egyébként havi 15 dollár az előfizetés. És szerintem a futásra ugyanúgy igaz.

(#41986) tomcica válasza dabgergo (#41984) üzenetére


tomcica
Topikgazda

barmi,ami leszedi a felesleges zsirt es izmot :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41987) coxymaxi válasza Balup1979 (#41985) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Köszi!
És neked is peterkeT ;)

(#41988) tomcica


tomcica
Topikgazda

mai 30km,lecsurogtuk ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41989) borix válasza tomcica (#41988) üzenetére


borix
őstag

Egy nadrágra összedobatnánk neked hogy a térdízületeid védve legyenek... Megfelelne? [link] ;]

(#41990) tomcica válasza borix (#41989) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hosszuban kezdtem,de csak az elso 1 orat :K a linkelt gatya pont tokeletes a mentalitasomhoz ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41991) borix válasza tomcica (#41990) üzenetére


borix
őstag

A fokos meg az ostor lemaradt azok még tartozékok hozzá! ;]

(#41992) danielsz


danielsz
tag

Most nézem, van Nike Winflo 6 16 500 Ft-ért [link], az elég jó árnak tűnik. Tudtok valamit, ez az About You korrekt webshop?

[ Szerkesztve ]

(#41993) bajnokpityu válasza tomcica (#41988) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mivel tudod spannolni magad az ilyen ovalpalyan? Nekem a legnehezebb részek a kocogás közben a vízszintesek. Van egy 3km es szakasz egy tó mellett, halálom..

Munkatarsam lefutott már 83 meg 113kmes terepversenyeket, de sík úton 33nal többet sose.

Ui tegnap megcsinaltam a márciusban tervezett 20km hosszt. Lefogytam a tervezetthez képest 4kiloval többet, én boldogan zárom az évet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41994) 6030D válasza danielsz (#41992) üzenetére


6030D
Ármester

Haveromék rendeltek innen táskát, én vettem át, futárnak fizettem, az volt benne, amit akartak.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#41995) tomcica válasza bajnokpityu (#41993) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Inkabb mar a megszokas az evek alatt...mondjuk egy 75-100 koros felmero az azert nekem se vicces annyira :DDD ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41996) werszomjas válasza danielsz (#41992) üzenetére


werszomjas
őstag

Most vettem tőlük odyssey react 2 shieldet, gyorsan megjött, azt kaptam amit vettem, amúgy van paypal fizetés, ezek után közel nulla a rizikó.

Pega 36 Trail :Y , szerencsére nincs a méretemben, 3 futócipőt vettem ebben a hónapban :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv

(#41997) norby_42 válasza danielsz (#41992) üzenetére


norby_42
aktív tag

Korrekt, onnan vettem most a Pega 36 Shield-et. A cipe nagyon bejött, nincs már cúg, csak boldogság:)

Eat pasta, run fasta

(#41998) tomcica válasza werszomjas (#41996) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na ennyiert nem penz erte,nem is a trail-sege miatt (arra nekem picit tulepitett,a Terra Kiger ha mar Nike,de inkabb Inov8) hanem mert teli ciponek tokeletes

norby -a shield is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41999) norby_42 válasza tomcica (#41998) üzenetére


norby_42
aktív tag

A vicc az, hogy az első Pegám shield-es volt, de erre csak akkor jöttem rá, amikor már szétfutottam. Nem is volt benne bajom télen...

Eat pasta, run fasta

(#42000) tomcica válasza norby_42 (#41999) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ilyen shield cipom meg sosem volt,ez ugye nem gore-tex hanem egyfajta DMR reteg,ergo vizlepergeto,nem full vizallo?! Az Inov8 xtalon 212 ilyen water resistant modell,ez az egyetlen a cipoim kozott,az vizlepergeto,nem full vizallo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.