Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) tomcica válasza tomcica (#42249) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az a GAP mit takar? Ground avarage pace? Ergo ekkora effort lenne sikon? Csak mert egy 3:00-3:15-os pace 400-500m utan mar teljesen mas energiaellatast igenyel, ugy ertem izomban sejt szinten es keringesileg. Elegge optimista lenne ez a becsles csak a pace/emelekdo/pulzus alapjan. Nem kerekpar sebessegvaltok vagyunk :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42252) tomcica válasza taranis (#42250) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A betuk mar meg vannak, csak sorrend be kell raknom :D
En ugy szoktam, h ha nincs laz akkor kimegyrk, de rovidebbet 20-30p atmozgatas szigoruan alapozos legals pulzuson) 130-140bpm

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42253) dabgergo válasza tomcica (#42251) üzenetére


dabgergo
őstag

Grade Adjusted Pace, szóval elvileg az emelkedés fokával korrrigált tempo, de hogy pontosan mi a képlet és mennyire reális azt nem tudom.
Hát azért nem csak fantom fájdalom, este felébredtem többször a hátfájásra :(

(#42254) tomcica válasza dabgergo (#42253) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez alapjan ha valakinek mondjuk 5x 1000m lenne felirva 3:12pacen mint 5k elezo vo2max edzes es csinalna helyette 5km ilyen 27%osemelekdot 5perces iramon (alacsonyabb pulzussal) az a strava kalkulatorja alapjan egyenerteku terheles?! Vagy hogy ertik? Mondjuk nem futunk ilyen terepen, mert nincs 100km-s korzetben, de az elv erdekelne.
Na ha nem bir az ember aludni tole, az mar mas kategoria, ott nem fantom az biztos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42255) Aristeus válasza tomcica (#42254) üzenetére


Aristeus
tag

Nem mai a cikk, de valahogy így számolják a GAP-ot: [link]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#42256) dabgergo válasza tomcica (#42254) üzenetére


dabgergo
őstag

Valami ilyesmi, de sztem nem lesz sokkal alacsonyabb a pulzusod egy ilyen kemény emelkedőn. Ha jó a számításuk kb azonos kéne h legyen a pulzus sztem.

"Grade Adjusted Pace (GAP) estimates the equivalent flat land pace for a given running pace on hilly terrain. Running uphill requires more effort than running on a flat grade, so GAP adjusts pace to be faster than the actual running pace. Similarly, GAP is slower than actual pace on downhill terrain."

(#42257) tomcica válasza dabgergo (#42256) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ertem, de szerintem ez nagyon optimista becsles, lehet a 70-80%-os laza/kozepes effortnal meg bele is fer, viszont 3:12-vel sikon elkezdesz szaguldani a pulzus nagyon gyors an 166 fole megy, kiveve talan ha 170 a max pulzusod,na ugy mar aranyban van, de 2-3km ilyen utan mar nem csak a magas pulzus lesz a limitalo, hanem az izom nem tud akkora erot folymatosan eloallitani, ami a 3:12 pacehez kell.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42258) tomcica válasza Aristeus (#42255) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi, nezem is ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42259) taranis válasza dabgergo (#42256) üzenetére


taranis
addikt

Nem tudod, hogy Garminnál van e ilyesmi? Mindenképp Strawa kell hozzá?

colorizer.net

(#42260) dabgergo válasza tomcica (#42257) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja, sztem sem pontos, de itt a kulcs a időtartamon van, 27%oson sztem nekem simán felmegy 180körülire ha nyomon neki erőből, hasonlóan mint ha síkon 3 körülivel nyomom.
Majd ha a felkészülés olyan szakaszában leszek h belefér akkor ki is akarom próbálni h mi a max pulzusom, amihez pont ilyen idióta emelkedőket ajánlanak.

taranis: sajnos Garminnál nem láttam még ilyet.

(#42261) tomcica válasza tomcica (#42258) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha jol ertem a rengeteg strava adatbol vettek mintat es abbol kovetkeztettek ki, es a tul eles emelkedok el nem annyira pontos (mert olyan adat eleve kevesebb van joval) valamint a pulzusmeres ugye szinten a bekuldott adatbol szarmazik, ami mostanaban atlagembernel nyugaton csuklon tortenik (siman elmer 5-10utest). Viszont ha ezeket figyelembe veszik akkor ez egyfajta running power Watt szeru letett ero/effort lenne? Nem is rossz dolog, ha ingyen van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42262) tomcica válasza dabgergo (#42260) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erdkelene egy olyan kigyorsitast ahol a 10x1k v 5x2k ilyen combos emelkedore tortenik, mondjuk olyan sebesseggel ami az annak megfelelo GAP-ot adna FM tempokra vs ugyanez sikon FM tempon.4-4 het A csoport B csoport, utana 10k idomero FM tempon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42263) dabgergo válasza tomcica (#42262) üzenetére


dabgergo
őstag

Majd lehet elszórakozok vele, bár egyelőre alapozok, de érdekesnek tűnnek ezek :)

(#42264) anorche1 válasza taranis (#42259) üzenetére


anorche1
őstag

Talan a 3d speed lesz az:
"Calculates speed using both the elevation change and horizontal movement over ground."

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#42265) taranis válasza anorche1 (#42264) üzenetére


taranis
addikt

Aha köszi, hát ezt nem fogom tudni kipróbálni, Forerunner 245M-en csak utólag van magasságadat.

colorizer.net

(#42266) tomcica válasza taranis (#42265) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo FR 245M,ennek is olyan a kerete es kulso resze,mint a FR 235-nek? Meg az ov is ugyanaz?
Volt egy FR 230-am es kikezdte a teli fagy,vagy nem tudom mi,de a mostani 235-nek is elegge fura tapintasu az ove,mintha eloregedne(?!) a muanyag es megkemenyedik.
Ha meg egyszer igy jarok,akkor lehet FR645 lesz,annak mintha fembol lenne a kavaja (?!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42267) taranis válasza tomcica (#42266) üzenetére


taranis
addikt

Hát 235-öm nem volt, ezt a nyáron vettem, azóta rendszeresen használom, most télen is. Én semmin sem vettem észre öregedést, az öv rugalmas most is. Nem tudom, hogy számít e, de minden futás után langyos vízzel átmosom az órát és az övet is.

colorizer.net

(#42268) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Minden órámnál úgy kezdem, hogy cserélem magam a szíját Nato gyöngyvászon szíjra. Olcsó, kényelmes, időtálló...

No, persze nem az öltönyhöz passzoló órákról beszélek, de a Fenix 3-on is az van.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42269) dabgergo válasza tomcica (#42266) üzenetére


dabgergo
őstag

645öt annyira nem ajánlom, barátomnak az van és sokkal többet hibázik valahogy mint a 935.

(#42270) taranis


taranis
addikt

Ha már Garmin, ez a vo2max számítás elég bosszantó. Utánaolvastam, ami megerősítette a saját tapasztalataimat is, hogy az algoritmus emelkedő nélküli pályára van belőve. Amint nekiállok emelkedőket beépíteni, és ugyanazt a távot nagyobb pulzussal és/vagy több idő alatt megtenni, már vonódnak is a pontok. Ráadásul már az óra vonja, ami esetemben nem is tud emelkedést mérni, szóval így sok értelme nincs ennek az adatnak. Ugyanígy értelmetlen az első kilométer környékén beugró teljesítmény mutató. Ha emelkedővel kezdek, akkor már tolja is a kedvrontó üzenetet.

colorizer.net

(#42271) tomcica válasza dabgergo (#42269) üzenetére


tomcica
Topikgazda

935/945 is okes,de az nem ugyanaz az anyag,mint a 2XX szeria?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42272) zaskar válasza dabgergo (#42269) üzenetére


zaskar
senior tag

A 645 tipikusan az a Garmin óra, amin a frissítések csak rontottak. Én használtam egyet az első példányok közül fél évig, abszolút hibamentes volt, nulla problémával, jó üzemidővel. Aztán eladtam, majd pár hónappal később megint kezembe került egy ilyen óra, csak már túl volt néhány "jótékony" szoftverfrissítésen. Az üzemideje sokkal (órákkal!) rövidebb volt, és minden tevékenység után, ahol ment a navigáció is, lefagyott, csak egy resettel lehetett életre kelteni. Megjegyzem, mindkét óra vadiúj volt, amikor hozzám került.

(#42273) parandroid válasza tomcica (#42266) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A szilikon sajnos ilyen. Akkor is elöregszik, ha nem is használod. Kétévente szíjcsere. Sajnos a gyári aranyárban van, az utángyártott meg eléggé lutri. FR235-ön a ház anyaga viszont zseniális, én rengetegszer nekicsaptam ennek-annak, nagyon durva ütéseket, mély karcokat, horzsolásokat kopott (vízicsúszda oldalán lehúztam belőle vagy 2 centis darabot), de egy idő után mindig minden külsérelmi nyom eltűnt róla. Én sem értem, ha más mondja, el sem hiszem. 3 év után adtam el, meg nem mondtad volna a korát az állapota alapján. Kijelzőt azért végig fóliával használtam, azt évente cseréltem kb, de az filléres vacak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42274) tucsok. válasza taranis (#42270) üzenetére


tucsok.
senior tag

Ugyanezt tapasztalom én is, a múlt hétig otthon futottam az alföldön viszont hétfő óta hegyes dombos vidéken vagyok (majdnem belehalok) és kapom ezeket a negatív üzeneteket. Nagyon jól esik...... :U

"So say we all"

(#42275) tomcica válasza tucsok. (#42274) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem kell annyira komolyan venni egy algoritmus uzeneteit. Nalam is az alapozas kozepen ir legmagasabb Vo2maxot, kesobb a versenyhez kozel amikor resztavokkal kigyorsitok mar lejjebb is veszi, a race predictor meg ezt koveti a Garminon. Kozben meg alapozasnal, azt a race predictors idot messze nem tudnam kifutni, az elezes utan pedig tobbsszor is gyorsabban futottam az elore jelzettnel. Mar meg se nezem a Vo2maxot es race predictor, csak csinalod ahogy szoktam is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42276) dabgergo válasza tomcica (#42266) üzenetére


dabgergo
őstag

Kerete a 245-nek és a 935-nek szerintem elég hasonló anyagból van. Szíjakból én rendeltem Aliexpress-ről olcsóért 5-öt amiket gyorsan lehet cserélgetni és szép színesek :) elég jól bírják, de ha kétévente újabb egy-két dollárt rá kell erre költenem, az még belefér :)

Vo2max: sztem is nagyon gatyi a számítás... de asszem a 945-ben meg talán a 245-ben már figyelembe vesz egy csomó mindent, rosszul emlékszem?

[ Szerkesztve ]

(#42277) inf3rno válasza Vertigo18 (#42268) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Létezik ilyen Suunto Ambit3-hoz is?

Buliban hasznos! =]

(#42278) inf3rno válasza parandroid (#42273) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vannak már ilyen öngyógyuló műanyagok, szerintem azzal van bevonva.

Buliban hasznos! =]

(#42279) Vertigo18 válasza inf3rno (#42277) üzenetére


Vertigo18
addikt

Fogalmam sincs, ebay-en kell keresgélni. Nekem nagyon bejött. Annyi, hogy HR-es órákhoz értelemszerűen nem használható.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42280) dabgergo


dabgergo
őstag

Na, egyébként tegnap megérkezett a pega 36 trail. Jónak tűnik, de egyelőre csak a szobában teszteltem :D Majd sajnos csak hétvégén lesz időm terepre menni, pontosabba terepre világosban szeretnék menni, arra pedig csak holnap lesz lehetőségem.
Sima fekete színű, hát 17ért ez is jó, de a színesek azért jobban tetszenek :)

(#42281) tomcica válasza dabgergo (#42280) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A szin miatt kar aggodni, ha rendesen told ugysem eri meg az oszt es a kovetkezo dagonyazos periodust ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42282) dabgergo válasza tomcica (#42281) üzenetére


dabgergo
őstag

;] :DD

(#42283) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ez van, muszáj lesz maratont futnom 35 előtt. [link]

Buliban hasznos! =]

(#42284) Peterhappy válasza inf3rno (#42283) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nekem négy hónapom van addig és kizárt, hogy túlélném, ha valami csoda folytán lefutnék addig egy maratont. :N

(#42285) norby_42 válasza inf3rno (#42283) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én 42 éves koromra terveztem, de az már rég volt...

Eat pasta, run fasta

(#42286) taranis válasza norby_42 (#42285) üzenetére


taranis
addikt

Pedig norby 42 :D

colorizer.net

(#42287) norby_42 válasza taranis (#42286) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ja, ez a válasz mindenre:)

Eat pasta, run fasta

(#42288) inf3rno válasza norby_42 (#42287) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#42289) tomcica válasza inf3rno (#42283) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Holnap lesz pont az utolso hosszu vasarnap az 40km, de azt a 2,2-t addig tart hozzacsapni :P mondjuk a 40. eletkor mar nem most volt. :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42290) bajnokpityu válasza Peterhappy (#42284) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem szeptember lesz a 40. 20-22 terepen kb bármikor megvan, de innnen a 42 még nagyon messze van. bajom az, hogy nem tudom egyelőre megcsinálni a normális alapozást, hogy naponta 8-10km játékkal, meg-meg húzva :(, mert 3 gyerek+húzós meló mellett nem fér bele az időrendbe. és ne mondja senki, h arra van idő, ami fontos.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42291) inf3rno válasza bajnokpityu (#42290) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Arra van idő, ami fontos. :P (Örök lázadó vagyok.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42292) vargacs0909


vargacs0909
csendes tag

Sziasztok!

CIpő kérdésem lenne: Asics cipőim EU42,5 (US9/27cm) méretűek. A NIke mérettáblázata szerint a lábfejhossz alapján (27,1cm) ez Nike-ban 44-esnek felelne meg.

Létezik ilyen méretezésbeli különbség?

Sosem volt még Nike cipőm, nem is nagyon próbálgattam. Annyira emlékszem, hogy a 42-es kicsi volt.

Weben nézelődöm, nem akarnék egyszerre több méretet rendelni, ha nem muszáj (mégha ingyen vissza is lehet küldeni).

(#42293) inf3rno válasza tomcica (#42289) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem feb 19 a műtét, remélem, hogy utána jobban megy majd a futás is kevesebb gyulladással. Addig hanyagolom.

Buliban hasznos! =]

(#42294) tomcica válasza bajnokpityu (#42290) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na ezt elhiszem :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42295) emvy válasza bajnokpityu (#42290) üzenetére


emvy
nagyúr

Az nem ugy van :) "arra van idő, amire akarod".

while (!sleep) sheep++;

(#42296) taranis válasza bajnokpityu (#42290) üzenetére


taranis
addikt

Hát pedig arra van idő, ami fontos. Az egy nagyon szép dolog, ha ez a család. Én is hasonló cipőben járok, itt mondjuk csak két gyerek van, de a feleségem is fut, így még vele is osztozni kell, mert egyelőre nem megy egyszerre, nincs szülői segítség nálunk. De így is el tudok menni heti 3x, ennek is örülök. Amúgy szokták ilyenkor mondani a hajnali futást, de több év alvás deficit után mindig az alvást fogom választani.

colorizer.net

(#42297) parandroid válasza bajnokpityu (#42290) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Párom már túl van a 40-en (dehogyis, örök 25, már vagy 18 éve!), közel annyi volt, amikor az egész futást kezdte, az idei éve volt eddig a legerősebb, először jutott évi 2000 km fölé, de harmadik éve zsinórban mindig megcsinálja a maratont. Idén kettőt is letolt. Persze mondhatjuk, hogy 4 óra fölött nem is maraton a maraton, de lehet utána csinálni, 40 fölött, 2 félig (sem) felnőtt gyerekkel, egy balfasz férjjel, meg két kutyával, vezető beosztású teljes állás mellett, ami csak papíron 40 óra hetente... Jó, háztartásban nyilván segítek, ahol tudok, de ez meg alap kéne, hogy legyen.

Szóval meg lehet azt a maratont csinálni, csak neki kell állni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42298) Never79


Never79
tag

Én lefutottam 2 maratont, de ez a betonon/aszfalton futni fm-et/maraton már nem vonz nagyon, meg úgy a maraton táv sem. Futkározom heti 50-70et, s meglátom ez terepen mire lesz ez elég.

(#42299) parandroid válasza vargacs0909 (#42292) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanaz a két gyártó méretezése. Nekem mindkettőből a 42 a jó.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42300) Peterhappy válasza bajnokpityu (#42290) üzenetére


Peterhappy
őstag

Totalisan megertelek. Sajnos. Itt is 3 gyerek, melo, oda-vissza utazas, neha masodallas, es ritkan meg kis "enido"-t is megenged a Felesegem ek magamnak es foci-, hokimeccsre jarok.
Ket-harom eve meg meg-megtudtam oldani hogy eljarjak futni hetkoznap, ma mar annyira "kellek" itthon, hogy csak reggelente tudnek, de csak rovideket (es arra most alkalmatlan vagyok, reszint szinten a Sracok miatt). Hetvegen mehetnek, neha megyek is, de sajnos elpuhultam, beismerem...

Talan par ev es jobb lesz a helyzet, addig meg marad tavasztol-oszig a napi 35-40 km bringa meloba.

@Taranis: ott a pont!
"Amúgy szokták ilyenkor mondani a hajnali futást, de több év alvás deficit után mindig az alvást fogom választani."

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.