Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) dabgergo válasza dabgergo (#42100) üzenetére


dabgergo
őstag

Meg még az is érdekelne h 120km-t 6 napra (1 pihenő nap nekem kell) hogy osztanál fel?
Ez ugye pont napi 20km átlagban. Gondolom itt már volna értelme a napi két futásnak h jobban eloszoljon a mennyiség, nem?

(#42102) borbelyfer válasza dabgergo (#42095) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

1:19-1:20 között szeretném futni,

@tomcica feltétlen megkereslek Titeket :)

(#42103) tomcica válasza dabgergo (#42100) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo ez igy,esetleg a 11.hetedet csinalhatod ugy,hogy egy rovid interval edzes (pl 5x1000m piheno 200m kocogas) es egy 15-17km tempofutas.Ergo atmenet a ket periodus kozott.
A 9. es 10. heten a hetvegi hosszu legyen csak 20km,utana kezded visszapakolni.Akar a 11.het is lehet a masodik edzes (15-17km tempo) benne egy 24km-ben.12-16.hetnel pedig a hetvegi futasod legyen az a terheles 20-30km (tempo v. maraton pace,amit ker a het).Ez melle het kozben egy rovidebb 5km-es FM tempo eleg erre a ket periodusra,kulonben sok lesz a minosegi km egyszerre.
A 30km-nel nagyon ugyelni,kell h ne fusd el tul gyorsra,mert ott mar johet a forma,foleg a 90km hetnel.
Mivel csak egy het nyugodtan mehet a napi 20km,de 16-18km biztos,a maradek 1-2 masodik edzesben (akar szombat es egy masik lazabb napodon,ha vasarnap a hosszu eros)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42104) tomcica válasza borbelyfer (#42102) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szuper :K 1:19 korul lesztek akkor paran,lehet osszeverodni es segiteni egymasnak ;)

dabgergo,te ha lejossz a becsi maratonodrol es csut/pentek mar erzed,hogy nem birsz a labaiddal akkor egy sima 3km fokozos (maratonrol felmaratonra) tempocskaval + nehany 100m-es gyorsitoval ujraelesitve beugorhatsz a 18.-i Fm-re Hodmezovasarhelyen,ebbe a boyba :P be kell nevezni es ha csut/pentek meg olomnehez a labad akkor nem mesz el,ha viszont jon a boggie akkor siman futhato neked is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42105) tomcica válasza dabgergo (#42100) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 9. es 10. heten az intervaloknal NEM kell nezni a pulzust (persze utolag edzes utan ra lehet lesni,de ott nem erdekes)
11.-16.hetnel a 20-30km-nel is mar a pace-t kell nezni,a pulzus masodlagos.Azert erdemes csak nezni,h lasd mi az amitol hamar elszall (hidratalas hianya,eves idozitese,napi stressz,szeles ido stb.)A 14-16. hetnel gyakorolni kell a tervezett versenyfrissitest a 30km-k soran,valamint annyi dolgot szimulalni,amennyit csak tudsz.Akkor futni,amikor a verseny idopontja lesz,azon a napon,ugy fekudni es enni elozo nap/aznap.Cipoproba egyikre.

Ha osszejon a tervezett FM/maraton es honoralni gondolod,akkor egy futocipot szoktam kerni egy-egy ilyenert :K ;) (semmi extra aras NASA urhajos,eleg valami outletes learazott Pega 35 is, vagy hasonlo altalam hasznalt cipo)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42106) Alg


Alg
veterán

Runningwarehouse: takumi sen 48 eur.
Narancs 46 es fekete 41es

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42107) tomcica válasza Alg (#42106) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az nem penz...kar h nem 40-es :O Takumi Ren sincs 40-es?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42108) norby_42


norby_42
aktív tag

Ez mennyire jól néz ki... Vagy csak nekem?

Eat pasta, run fasta

(#42109) tomcica válasza norby_42 (#42108) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Korrekt, mi ez pega trail?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42110) bandus válasza tomcica (#42109) üzenetére


bandus
veterán

jaja :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42111) norby_42 válasza tomcica (#42109) üzenetére


norby_42
aktív tag

Igen, nagy piros fogakkal 😁

Eat pasta, run fasta

(#42112) dabgergo válasza tomcica (#42104) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, próbálom ezeket is beépíteni!
Hmezővásárhelyi mikor van? Mert a bécsi az ápr. 19, szal az sztem nem fog menni.
Igazából két héttel a maraton előtt a vivicitta FM se annyira kellene (jobb lenne 4 héttel előtte) de arra még jó régen jelentkeztem, amikor semmit sem tudtam a bécsiről.

(#42113) tomcica válasza dabgergo (#42112) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja,azt hittem elobb van a becsi...a hodmezo az aprilis 11..igy az neked kiesik

a vivicitta vs becs-et idoben el kell dontened,ha PB FM-t akarsz futni akkor lehet nem lesz utana valami jo a maraton tulso fele,ha a maraton a fontosabb,akkor erdemes elotte edzoversenynek hasznalni a fm-t,kontrollaltan lefutni pl 3:55-on

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42114) bandus


bandus
veterán

megvolt a mai rövid, erősebb tempo futás, 5 km @165-ös pulzuson volt a cél, ez egészen jól sikerült, és éppen befértem így az 5:00-s tempó alá. nos ezt a jelenlegi állapotot kellene odáig turbózni, hogy áprilisra összejöjjön egy 1:40 alatti fm, ami ugye ehhez a tempóhoz képest 20 mp javulás 4-szeres távon :D mennyire lehetetlen vállalkozás ez szerintetek? már csak azért kérdezem, hogy egy áprilisi célversenyre reális tempót lőjjek be magamnak, hogy ne legyen nagy csalódás belőle :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42115) taranis válasza bandus (#42114) üzenetére


taranis
addikt

Én kezdő vagyok de megnéztem a tavalyi statisztikámat, decemberben 4:42-vel futottam 5km-t, 162 pulzusnál, kicsi emelkedővel, kb 50m. Előtte egy hónappal futottam sík terepen 1:48-as fm-et, szerintem a két futás között kb hasonló edzettségem volt. Szóval csak a saját adataim alapján nekem neccesnek tűnik, de majd a hozzáértők megmondják :)

colorizer.net

(#42116) Danika256 válasza bandus (#42114) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szerintem ez egy picit húzós lesz áprilisig, persze kérdés, hogy nálad a 165-ös pulzus mekkora terhelést jelent.Illetve aznap milyen formában voltál..
Egy jó alapozással és majd azt az erőben kegyetlenül kimaxolva szerintem beférhetsz bőven 1:45 alá, de azért az 1:40 az kérdéses.
Én rengeteg hosszú alapozós futást csinálnék, hogy a táv az napi rutin legyen és akkor arra kimaxolni az erőt- tempót!

Én ezt csinálom, de igyekszem az erő-állóképességemet is tartani valamelyest.. Nekem 1:37-ről kéne 1:34-re javulni, kb. ezt elérni ugyanakkora nehézségű feladat lesz, mint neked az 1:40-et.

(#42117) inf3rno válasza bandus (#42114) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyan 4:40 kellene a félmaratonhoz és szerintem legalább 4:15-ös átlagú 5k-t kellene elérned, de ha biztosra akarsz menni, akkor 4:00-t. Plusz kell erőállóképességre is edzened, különben elfogysz féltávon. Nekem nagyjából ezek voltak eddig a PB-k. Úgy, hogy már csináltam ilyet kellene legalább 3 hónap felkészülés, hogy visszaálljon rá a forma. Úgy, hogy még nincs meg a tempó szerintem elég neccesen fog összejönni, de tomcica edzésterveivel semmi sem lehetetlen. ;-)

Nem tudom milyen lesz az idei évem. Próbáltam futni még decemberben, de a hidegtől rohadtul elkezdett fájni kb. az egész arcom. Úgy néz ki, hogy muszáj kihúzatnom a bölcsesség fogaimat alul, de nem lesz egyszerű elintézni, hogy altatásban csinálják meg, és örülök, ha nyárra kapok valami időpontot. Remélhetőleg ez az, ami hátráltat már évek óta a futásban is, és ha megszabadulok tőle, akkor elmúlik ez a sérülés sorozatom is vagy legalább javulni fog valamit a helyzet ízületek terén.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42118) Danika256 válasza inf3rno (#42117) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nem akarok vitatkozni, de nem biztos, hogy kell neki a 4:00-ás vagy 4:15-ös 5K az az edzettségétől is függ, meg az alapjától, tehát összességében, hogy mire edzett eddig..
Én sem tudok sem 5-K-n sem 10-en nagyságrendekkel jóval gyorsabb tempót, mint félmaratonon, de soha nem is volt célom. Szerintem ha egy bizonyos távra edzel, akkor ez így van rendjén :) De majd bölcsebbek megmondják az igazságot :)

(#42119) Never79 válasza Danika256 (#42118) üzenetére


Never79
tag

Én sem tudok (bár nem próbáltam) 4:15-ös 5Kt, viszont Fm-em 1:44.

(#42120) tomcica válasza bandus (#42114) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennyibol nem lehet tudni. Ha jol erezted magad a 165 alapozasnal tolo tempo (amugy szurke zona, ezen kesobb nincs edzes v lazabb v erosebb 145 vs 175-180) akkor jo uton haladsz, de el kell kezdeni a mennyiseget pakolni, laza napon es a tempos napokon is. Tempo fel 15-16km-ig, de meg ha minimal build megy akkor is 10-12km,ha azokon is jol erzed magad, akkor versenyen kitudod preselni majd. Masik dolog, h ez meg csak az alapozas, erre ra kell epiteni egy periodusban az 5/10K sebessegeit, Inferno jol utalt ra, majd a kettobol kiepiteni a gyors tempot (170-175-180 pulzusok). Sokan nem epitik fel igy, csak alapoznal es kis gyorsitasra versenyeznek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42121) coxymaxi válasza tomcica (#42120) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Szia/Sziasztok!

Csendes olvasója vagyok a fórumnak egy ideje. tomcica kérdésem, hogy honnét van a tudásod java? Szeretnék én is mélyebben bele menni, bele látni a dolgok mögé. Konkrétan, hogy tudjam azt mikor mit kell tenni. Hajlandó lennék sulit is kijárni, de úgy hallottam hogy az okj-s képzések egyenlők a nullával.
Sajnos 3 műszak mellett a levelező vagyis esti suli is elég necces lenne.
Valami jó és vállalható megoldás?
Bújjam a könyveket? Miket?

Köszi szépen!

(#42122) tomcica válasza coxymaxi (#42121) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Konyvek+edzok+sajat tapasztalat. Par ev kellett mire rajottem, h rengeteg "futo" el sem bir egy normalis kigyorsitast (pl 10x400m megfelelo intenzitason) sokkal lejjebb kellett tennem a lecet, ugyanez vonatkozik az alapozasnal a heti km-re is, lassan Mar oda jutunk h 100km magasnak szamit egy hosszutavfutonak :O Szerencsem volt a regi edzommel Menyhart Bela-baval, aki tobbszoros 400m gatfuto OBajnok letere rengeteget tud a kozep es hosszutavfutasrol,tole tanultam az alapokat, admire utana nem nehez rapakolni a tobbit, ha mar tudod mit nem tudsz :K
Jo alapozos info a Hadd anyag, megtalalod egy kivonatat magyarul is, az pulzuskontrollos alapozos, majd fix sebesseges kigyorsitas(Daniel's formula a resztavokra es tempokra). A Daniel's formula egy biblia, Pfitzinger szinten es persze a Lydiard anyagok. Ezek nagy resze megegyezik. Ujabb hosszutavfuto modszerek Renato Canova es a Hanson csoport. Ezek foleg a marathon elotti specifikusmunkaban ternek el, sok at hasznalok belole (pl marathon alatti es feletti 5-5mp sebessegek valtogatasa, ero+gyors munka kombinalasa 10x feluljaro sprint+400-500m verseny pace stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42123) coxymaxi válasza tomcica (#42122) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Wáó, köszi szépen!
Mondjuk én sem mentem még 100 fölé per hét. A 80-90k is soknak (esik) tűnik még mindig.
Hozzáteszem 6 éve lesz jövő hónapban hogy futok. Most rendszerint 30-50k terep versenyeket, plusz a k80-at (baja-szekszárd).
Ezekre a távokra nem készültünk 70-80-nál többel.
Még egy kérdés: van értelme illetve lehetőség júniusi 54k-s terep verseny (elsődleges célverseny) és egy augusztusi 80k elé, közé, mögé valahova beiktatni az év folyamán egy PB félmarcsit és egy PB marathonit? Vagy a hosszúk ezt ütik munka ügyileg, edzéstervileg?

(#42124) tomcica válasza coxymaxi (#42123) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem utik,ha utana teszed akkor az augusztusi utan csinalsz 3het gyors munkat,par het hosszu maratonos munkat es mehet (az ugye okt vege,nov eleje)
elotte is lehet,de akkor a teli alaprol idoben le kell jonni + 3-4het gyorsitas (itt lehet 4 het kell mert mas nyaron kigyorsitani es kora tavasszal) + maratonos munka 3-4het - igy kb marc gyorsitas,april maratonos munka,majus verseny utana rapihensz a juniusi terepre,valamint probalod a format tartani es kesz.
felmaratont konnyebb regeneralni,de elesebb is benne a tempo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42125) itouchfan


itouchfan
senior tag

Pulzusmérő mellkaspántját milyen gyakran szoktátok mosni?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#42126) bandus válasza itouchfan (#42125) üzenetére


bandus
veterán

én néha random nem veszem le zuhanyzás előtt. mosni meg kb 4-5 havonta, érzésre.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42127) Agony válasza itouchfan (#42125) üzenetére


Agony
aktív tag

Konkrétan mosni szerintem nem érdemes, se a mosógépet se a vegyszereket nem szereti. :)

Én hetente egyszer kézmeleg vízben antibakteriális szappannal bedörzsölöm, hagyom egy 10 percet állni, aztán kiöblítem.

Start with a whisper, end with a scream!

(#42128) inf3rno válasza Never79 (#42119) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem próbáltad, honnan tudod? Nekem amúgy 1:41 és 21 az idők, de gondolom mindenki magából indul ki ebben a kérdésben.

Buliban hasznos! =]

(#42129) itouchfan válasza Agony (#42127) üzenetére


itouchfan
senior tag

+ bandus: köszönöm! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#42130) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Bp-en merre vannak jó outletek? Premiert ismerem, de az most nem játszik, illetve Adidas outlet - Boráros tér volt itt emlegetve. Ezen kívül esetleg valami?

(#42131) parandroid válasza jackbacsi87 (#42130) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Parndorf. Hidd el, érdemes rászánni egy napot évente egyszer. Apróságokat meg, ami közben hirtelen kell, meg kell rendelni netről, vagy ki kell fogni akcióban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42132) norby_42


norby_42
aktív tag

Tom, ígértem képet a Shield-es cipőről. A lényeg talán látszik: körben gumi szerű védelem, a fenti anyag nem Gore-tex. A latyak ellen jó, meg nem fúj át rajta a szél.

Eat pasta, run fasta

(#42133) tomcica válasza norby_42 (#42132) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi,egyszer benevezek egy ilyenre,habar ha mar tel akkor shield + trail Pega lenne a bingo nalam

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42134) norby_42 válasza tomcica (#42133) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem nagyon bejött. De az a gold trail is :)

Eat pasta, run fasta

(#42135) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok.
20-30k körül valami jó férfi futó cipő? Kinti futás elsősorban.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#42136) tomcica válasza norby_42 (#42134) üzenetére


tomcica
Topikgazda

most latom csak,a trail pega gore-tex verzioban van,shield nincs

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42137) norby_42 válasza tomcica (#42136) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az lesz a következő, csak előbb szét kell futnom a Kiprunt. Rajta vagyok :)

Eat pasta, run fasta

(#42138) tomcica válasza norby_42 (#42137) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amit a gyartok rairnak az nalam 3-4het telen :P ;] ma 39km vegyes,ez a het max = 220km alakul :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42139) taranis


taranis
addikt

Meglepett a sors egy nagyon rossz recepttel negatív splitre... mai 25km felénél hív az asszony, hogy azonnal forduljak vissza, vinni kell a kisebbik gyerkőcöt kórházba. Hálistennek minden rendben van. De az tény, hogy a belem kifutottam hazafelé.

colorizer.net

(#42140) tomcica válasza taranis (#42139) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a lenyeg,h mindenki jol van :K te plusszban kaptal extra tempo edzest is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42141) bajnokpityu válasza norby_42 (#42132) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a winflo shield nagyon nem ilyen felül. semmiben nem hasonlít:

A héten megvolt a kiégés, asszem igy hivják, de szerencsére ma összejött egy fincsi 22, és még a siló tetejére is fel tudtam menni. jól esett, pont kellemesen elfáradtam, sok érdekes dolgot láttam, pár futóval is találkoztam.

ez gondolom kiégés lehetett: dec 29:20km, dec 31:22, jan 2: 22km volt, hasonló 400m emelkedésekkel, (ez a táv nekem elég sok, ennyit előtte sose futottam, igy 98kilóval, pulzus 156) A héten egyik nap se ment ekkora táv. egyik nap 16kmnél felment a pulzus 166ra, és nagyon fáradt lettem, másik nap meg 12nél ugyanaz, és nagyon fáztam. de ma jó volt újra, hagyok több időt regenerálódásra. Valamelyik program 7x órát javasolt.

[kép]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42142) tomcica válasza bajnokpityu (#42141) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amit leirsz az glikogen leurulesre utal,tolts vissza rendesen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42143) norby_42 válasza tomcica (#42138) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én örülök a 100+os hónapoknak...

Eat pasta, run fasta

(#42144) norby_42 válasza bajnokpityu (#42141) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azt néztem hogy a 33-as Pega is teljesen más, eddig az volt a legjobb cipőm

Eat pasta, run fasta

(#42145) bajnokpityu válasza norby_42 (#42144) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Talpa a winflonak nyomába nem ér a hokanak aszfalton. Terepen meg winflo jobb. Amit írtatok shield pegarol, mintha winflora nem lenne igaz. Érezni a pocsolyat, de 2 lépés, és minden ok.

Tomcica : Google rakerestem, de nem tiszta, hogy kell pótolni.
De a tünetek valóban ismerősek.. Köszi

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42146) tomcica válasza bajnokpityu (#42145) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szenhidrat + pihenes (akar 20-30perc szieszta)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42147) bajnokpityu válasza tomcica (#42146) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hat, akkor ezt nagyon rosszul csináltam. Utána mindig nyújtás, fehérje turmix, rozs, forró furdo, újra nyújtás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42148) Speeedfire válasza Speeedfire (#42135) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

:U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#42149) bajnokpityu válasza Speeedfire (#42148) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ennyiért Nike outlet Biatorbágy,sztem. 16ert volt a winflo pl, kB 20 a pega,meg beeso kifutó típusok akciói. Bármely nap beeshet vmi.

Tomcica, mivel irodai dolgozó vagyok, testem egész nap pihen. Így kaja után is. Viszont súlyom, alacsony kondim miatt nekem az óra 1800kcalt ír egy ilyesmi kocogás után, mikozben glikogent max 500 körül tarol az izom majjal együtt. Tehát mindenképp kevés, amit tárol.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42150) tomcica válasza bajnokpityu (#42147) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo ez igy,ugy ertettem amikor toltod be a szenhidratot az utan pihenj kicsit,nem csak edzes utan,hanem ekkora kilometereknel a tobbi etkezesnel is ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.