Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) attiati


attiati
veterán

segítsetek légyszíves, hogy a kiküldött spuris hírlevélében meddig tart az akció? :R

[ Szerkesztve ]

(#41402) titetoyz


titetoyz
tag

vitamint vajon érdemes szedni a C-D-E-MG-n túl?
gondolok én itt a vitamin packokra amik ilyen 7-8 vitamint tartalmaznak a halolajtól kezdve a C-ig mindent.
van értelme? egyik hónapban azt gondolom igen, másikban azt h nem :D az áruk meg 6-7 ezer ft / hónap szóval azért nem mindegy..

[ Szerkesztve ]

(#41403) borix válasza titetoyz (#41402) üzenetére


borix
őstag

Ezt neked kell eldöntened. Vannak akik esküdöznek rá alapnak, nélkülözhetetlennek tartják sokan meg alig szednek valamit vagy egyáltalán nem.
Pl hiába van benne sok magnézium, ha az magnézium oxid amire azt mondják rossz a hasznosulása, de a legtöbb termékbe mégis azt teszik mert olcsóbb mint a citrát.
Mega Daily One 120 kapszula vagy Béres Csepp (ásványi anyag feltöltésnek) nem rosszak szerintem.

(#41404) tomcica válasza borix (#41403) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem Mega Daily One belefer,arban is okes.A pack-ok szerintem feleslegesen nagy adagok.Sot en ugy szoktam h keso tavasztol-kora oszig csak 1db megadailyone tabletat szedek a ketto helyett,probalom a sok friss haztajibol v videkunkon termettbol felvenni ami kell.Keso osztol a telen at,egesz a kora tavaszig ott rendes adag (napi 2x) v ott tudom elkepzelni h mondjuk nov kozepetol marc kozepeig szed valaki pack-ot (akar scietec v animal stb).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41405) 6030D válasza titetoyz (#41402) üzenetére


6030D
Ármester

Ez szerintem most jó ajánlat: [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#41406) Balup1979


Balup1979
újonc

Nem tudom zavar e titeket, ha igen akkor moderáljátok: van egy eladó Garmin 735XT-m. 2 éves, de nincs agyonhasználva, úszni nem úsztam benne. Elvileg egy féltávú ironmant simán kibír, ha nem sétálva tolod a kerékpárt. Azért elvileg, mert én csak kisebb ultrákon futottam benne 5-6 órákat, és utána maradt még benn kraft. A jófogogáson és a facebookon a futófelszerelések adás-vétele között hirdetem, ott vannak róla képek. Irányár 50000 Ft. Hosszabb ultrák vannak tervbe véve jövőre így nekem csigaságomból ítélve kevés lesz.

(#41407) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Úgy néz ki, hogy megint kiesek hosszabb időre. Muszáj utánajárnom az eü gondjaimnak. Ha szerencsém van, akkor valami gyógyítható lesz. Majd igyekszem visszatérni, meg legalább olvasni tovább a fórumot, ha már a futás jó eséllyel kimarad.

Buliban hasznos! =]

(#41408) Chuck Norris válasza Balup1979 (#41406) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Mit tervezel venni helyette ami hosszabb üzemidőt tud? Az amazfit gts-t nézegettem de aztán jól lebeszéltek itt róla, hogy az érintőképernyő miatt használhatatlan lesz.

(#41409) Balup1979 válasza Chuck Norris (#41408) üzenetére


Balup1979
újonc

Marad a Garmin. Egy Fenix 5 lesz helyette.

(#41410) Never79 válasza Balup1979 (#41406) üzenetére


Never79
tag

Nekem is az volt/van. Szeretem azt az órát, de hasonló megfontoltságból váltottam 945re. Én megtartom "vészhelyzet" esetére, ha esetleg 945-tel történne valami.

(#41411) Balup1979 válasza Never79 (#41410) üzenetére


Balup1979
újonc

Engem akkor kinyírnak otthon. 2 óra és még futok is. Nálunk ez lassan válóok. 😀

(#41412) parandroid válasza Balup1979 (#41411) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vidd el az asszonyt is futni. Nálunk bevált.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41413) Chuck Norris válasza Never79 (#41410) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

És tudja a 945 amit írnak: GPS mode without music: Up to 36 hours, persze nem abban a nyomorult UltraTrac módban, hanem másodpercenkénti mintavétellel?

(#41414) Balup1979 válasza parandroid (#41412) üzenetére


Balup1979
újonc

Próbáltam. Nem jött be. Nem bírja a monotonitást, hogy ki kell lépnie a komfortzónából. Pedig júniusban végig toltam vele az éjszakai futást Keszthelyen 14 km-n. Kudarcként élte meg mert utolsók lettünk mert lassúak voltunk, nem pedig azt nézte, hogy igen képes vagyok rá, megcsináltam. Na azóta nem próbálkozok.

(#41415) Chuck Norris válasza inf3rno (#41407) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem biztos, hogy forszírozni kellett volna neked ezt a minden nap futást, szerintem az nyírt ki engem is tavaly. Amióta átálltam arra, hogy hetente csak 3x futok nincs az az állandó fáradságérzet a lábamban, jobban is érzem magam. Mielőbbi gyógyulást!

(#41416) Zoty4 válasza Chuck Norris (#41408) üzenetére


Zoty4
őstag

hülyeség, én most vivoactive 4-et vettem, érintőkijelzős és kurva jó

inf3rno: Remélem semmi komoly, jobbulást

[ Szerkesztve ]

(#41417) tomcica válasza inf3rno (#41407) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ne add fel :N ha nem mas tura,bringa,valami menjen :K atmozgato jelleggel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41418) inf3rno válasza Chuck Norris (#41415) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én egyelőre úgy gondolom, hogy az állandó gyulladás a bölcsességfogaimnál, ami miatt nem bírják a strapát az ízületeim. Eddig halogattam, most ideje pontot tenni az ügy végére, hátha helyrejön.

Buliban hasznos! =]

(#41419) parandroid válasza Chuck Norris (#41415) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem bírom most. Már megint beteg vagyok. Maratonra készülve 100+ km lement egy héten, volt, hogy heti 2x félmaratoni távot mentem, meg utána vasárnap zárásnak 30k-t. Marathon ugye elúszott, utána kimaradt egy hét, alig bírtam nekiállni edzeni, eső, hideg, sötét, meló is sok... ismeritek, na. Múlt héten 4 futással 45 km ment le, hétfőn végre futottam egy jóleső 15-öt hozzá a 3 fokban, kedden már alig bírtam a munkából hazavánszorogni, délutánra belázasodtam, ma már inkább beteget jelentettem, most itthon szenvedek. Ez a hét megint kuka. A vicc az, hogy erőtlenebbnek, és gyengébbnek érzem magam, mint egy 120 km-es hét végén. És nemcsak ma, az első betegség óta kb ständig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41420) Chuck Norris válasza inf3rno (#41418) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Panorámaröntgent elviszed a fogorvoshoz ő megmondja egyből, hogy mi van. Ha ki kell húzni az viszont nagyon gáz, pont tegnap mondta egy lány amikor megkérdeztem, hogy miért nem volt edzésen egész múlt héten, hogy kivették neki és minden baja volt.

@Zoty4 kiváncsi leszek télen átizzadt kesztyűben szuperál-e majd.

@peterkeT neked is gyógyulást, én idáig megúsztam egy gyenge óvodai takonykórral.

[ Szerkesztve ]

(#41421) Zoty4 válasza Chuck Norris (#41420) üzenetére


Zoty4
őstag

minek kéne szuperálnia? Edzés inditás és leállítás ugyanugy gomb mint a forerunneren, csak a képernyők (lap, illetve a teljes kijelzős pulzusn váltás van érintőképernyővel.) Amúgy meg van olyan kesztyűm amivel működik, sőt még a síkesztyűm is olyan :U
A kijelzőt pedig le lehez zárni hogy véletlen se piszkáld akaratlanul

abszolut nem bántam meg h nem forerunnert vettem. Ha azt vettem volna csak a 945 (200k) jöhetett volna nálam szóba, a többi "női méret", az meg több mint 2x ennyi lett volna, mivel a vivoactive 4-et joy kuponnal 89ért vettem navigatettől.
Ha esetleg meg triatlonra adom a fejem, akkor lecserélem majd vmi fenixre, de jövőre csak alapozok (elkezdek úszni és bringázni). A cél 2020-ra: félmaraton teljesítése (tudom másnak ez lóf@fasz, de nekem nagy dolog, az elmúlt húsz évben 5km-t se futottam , aztán mostmár standardan futom a 10-et .
2021ben meg triatlon a cél

[ Szerkesztve ]

(#41422) Never79 válasza Chuck Norris (#41413) üzenetére


Never79
tag

Talán ha mindent kikapcsolsz, csak pánt és óra, akkor igen. Garmin szerintem üzemidőben kicsit lódit, de amúgy véleményem szerint sokmindenben szuper. Viszonyításként ismerős most ment vele P85öt, 12 óra alatt térképes navi mellett merült 44 %ot. Szóval nem rossz ez se.

Nekem ami nagyon tetszik és számomra jó funkció az, hogyha szinteset futsz (betöltött track alapján), akkor mutatja a szintrajzot, hol tartasz benne, mikor jön a következő emelkedő, az adott emelkedőt adott tempó mellett mennyi idő alatt futod meg. Ez szerintem terepfutásnál igen hasznos. Mostanában azt csinálom, hogy valami terepes tracket megtervezek olyan helyen, ahol nem voltam (leginkább Vértes), s az alapján futok.

Amúgy azt gondolom, hogy a Garmin termékek túlárazottak, de sajna a másik 2 gyártó vagy szerencsétlenkedik vagy lemaradt, úgyhogy komolyabb opciónak nem maradt más. Szerintem ezt Garmin is tudja, és ki is használja.

(#41423) Chuck Norris válasza Zoty4 (#41421) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nekem is va olyan a kesztyűm, ettől fuggetlenül kész kínszenvedés meg a telefon erintőkepernyőjét is kezelnem vele néha

(#41424) dabgergo


dabgergo
őstag

Nem hiszem el ami történik: pár nap van a FM-ig, ezen a héten már szinte csak pihenek, hétfőn futottam egyet és ma futottam volna, erre ma bent ülve irodában (tehát nem futás után, két napja nem futottam!) érzem mintha fájna a térdem... :ONem hittem el egyszerűen. Most ahogy figyelgetem egyre egyértelműbb hogy fáj enyhén de élesen, ugyan az a térdem mint nyáron bal oldalt.
Ötletem sincs h mit csináljak... Meg hogy ez most mitől van. Mai utolsó futást nem merem így megpróbálni hátha azzal rontanék rajta. Még hiszek abban hogy rendbe jöhet szombatig, de ezt nem tudom felfogni. Pont most hogy konkrétan pihentetem?!
Bekenem nadálytővel és alszok rá egyet, aztán holnap kocogok h kiderüljön mennyire nagy a baj.

Bármi ötlet? Kezd elmenni a kedvem a versenyektől...

[ Szerkesztve ]

(#41425) tomcica válasza dabgergo (#41424) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pont,mint ahogy nalam szokott lenni.Nem is szoktam tul sokat pihenni az utolso heten se :N amikor piheno(bb) periodust tartok v. arra kenyszerulok 2-3 nap pihenes utan tor csak ram az igazi faradtsag (ilyen 10-12ora alvas stb.)
Mozgasd at,ha mashol van a gyulladas es terjed oda,akkor C-vitamin 1000-2000mg extran + keves finomitott szenhidrat.Ha az ideg miatt nem birsz regeneralodni akkor magnezium + B6 (vagy teljes B komplex)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41426) dabgergo válasza tomcica (#41425) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!!
Valami biotech usas tabletta nem segíthet szerinted gyorsan? Pl ez?
Bármit beszednék csak szombatra legyen jó...

(#41427) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ez nem mukodik olyan gyorsan,meg a hideg-meleg valtozuhany is gyorsabb.Fekete nadalyto tinktura,azzal bekenni az is gyors,ha nincs akkor krem.Setalj,mozogj ne hagyd el magad :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41428) inf3rno válasza Chuck Norris (#41420) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyan 1-2 hét szenvedéssel jár, hosszú távon megéri, ha megoldja az eü gondjaim egy részét. Sajnos csak 2 műtéttel lehet, nem tudják egyszerre kiszedni mindkettőt alul, legalábbis itt nem. Egyelőre csak valami titkárnő vagy nővér szerűséggel beszéltem, de már adott dec 3-ra műtét időpontot, ami fura. Szerettem volna még előtte egyszer beszélni az orvosossal, de azt mondta, hogy majd előtte csinálnak röntgent megint, aztán áttárgyaljuk mielőtt műt. Nekem ez egy kicsit gyors így, szeretek aludni rá egyet. Nézni fogok még szájsebészt meg esetleg megkérdem a régi fogorvosomat is, nem tudom, hogy csinál e ilyet, de nem árt, ha több véleményt meghallgatok.

Buliban hasznos! =]

(#41429) Apollo17hu válasza inf3rno (#41428) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem januárban vették ki jobb oldalt alul és felül is (reggel). Aznapra szabit vettem ki, másnap távmunkáztam, fájdalomcsillapítót mindkét nap szedtem. Harmadnap már bementem dolgozni, de még 2-3 napon át csak óvatosan rágtam a bal oldalamon is. Egy laza futásra azért el lehet menni néhány nap után. (de tényleg lazára, nehogy a varratok kiszakadjanak :D )

(#41430) norby_42


norby_42
aktív tag

Én is ellógtam egy-két hetet, de ma már futottam egy laza 13at. Elfáradtam:)

A Dekás felső egy pólóval sok volt, de a lámpa nagyon kellett volna. Jó volt, már hiányzott a sötétben futás.

Eat pasta, run fasta

(#41431) vans? válasza inf3rno (#41428) üzenetére


vans?
őstag

Nagyon valtozo szerintem, nekem felsok voltak teriteken szeptemberben, az egyiket kb. 2 nappal kesobb mar el is felejtettem, a masodikbol meg most sem epultem fel (futni sem tudok :( ), allkapcsom begyulladt, arcureggyulladas, stb. Az alsok legalabb nincsenek kapcsolatban az arcureggel. :) Egyebkent en ismerosnel maganban szedettem ki, de minden kollegam ajanlja egyebkent az SZTK-t, mert ott napi nagyon sokat ki szednek, nagy a tapasztalat, kozel a segitseg, ha gaz van, tobb orvos, stb. (ez Gyor).

Mindenesetre en is jobbulast es kitartast kivanok, tul leszunk rajta!

hábm bábm

(#41432) dabgergo válasza tomcica (#41427) üzenetére


dabgergo
őstag

Ok, köszi! Ja, még érzek reményt. Tekerek egyet, holnap este meg megpróbálok futni.

(#41433) inf3rno válasza vans? (#41431) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Amit a röntgenen látok, az alapján nem lesz egyszerű nálam, de még konzultálok orvosokkal, korántsem biztos, hogy itt műtetem úgy, hogy aznap látom először a szájsebészt. Állítólag csak havi egyszer jelenik meg műteni. Nem tudom, hogy itt a veszprémi sztk használható e ilyen szempontból, én mindig magánban csináltattam a fogas dolgokat. Lehet, hogy a te esetedben bent maradt a gyökércsúcs vagy mifene, azért gyulladt állandóan.

Buliban hasznos! =]

(#41434) Peterhappy válasza inf3rno (#41433) üzenetére


Peterhappy
őstag

Úgy is divat minden topichoz off-topicot gyártani, csinálhatnánk egy futás off-topicot is, hogy az ilyen kriplik, mint mi is tudjunk legálisan beszélgetni :K

Jobbulást amúgy! Teljesen megértem a csalódottságod, én ilyen-olyan egészségügyi okokból már-már teljesen elengedtem a futást :(

(#41435) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Alza-n Garmin vívoactive 3 Fehér-acél 50k, amiből jó pár ezres még tovább faragható.
forrás: Bestbuy topic

Hátha valakit érdekel.

(#41436) inf3rno válasza Peterhappy (#41434) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem még ha levágnák a lábaimat, akkor sem engedném el. :-)

Buliban hasznos! =]

(#41437) Peterhappy válasza inf3rno (#41436) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R
Pár napon belül eldől, jövőre folytathatom-e. Majd bejelentkezem.
Max magamban beszélgetek majd az off topicban :D

(#41438) parandroid válasza Peterhappy (#41437) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne menjetek sehova, nem vagytok útban senkinek. Időnként betéved egy-két nagyarcú olimpiai csúcstartó, aki elmeséli, hogy 5 percenként km-es tempó alatt nem is futás a futás, de őket majd elhajtjuk megint. Amíg nem adod fel, addig futó vagy, akkor is, ha éppen nem csinálhatod.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41439) Peterhappy válasza parandroid (#41438) üzenetére


Peterhappy
őstag

Közel húsz topicban vagyok benne kisebb-nagyobb intenzitással, de a mai napig ez a kedvencem.
Ha soha többé nem futhatok, akkor is maradok, max. read only.

Neked is jobbulást és kitartást - követem a kálváriádat, peches egy időszakod van...

(#41440) parandroid válasza Peterhappy (#41439) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért nem kell túlozni, szar pár hetet fogtam ki, azt is rosszkor (mikor jön az ilyen jókor?), de ennél nagyobb bajom ne legyen soha. Összességében egészen jól sikerült év van mögöttem, ha év végéig nem lesz meg a tervezett napi 10 km átlag, akkor sem szólhatok egy szót sem. Az én szintemen az évi 3000+ km már szinte őrület, érzem is, hogy fejlődök, még ha egyre lassabban is, meg a hullámvölgyek ellenére is, csak egészség legyen, minden más csak a kitartáson múlik.

Szóval jobbulást, jó egészséget, és sok örömöt a futásban mindenkinek, továbbra is!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41441) ígyvanferi válasza Peterhappy (#41435) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem nagyon sikerült kupont elfogadtatnom rá. Még csak kíváncsiságból raktam a kosárba, kipróbáltam a best-buy topicban talált kódokat, de a sport és szabadidőt sem fogadja el. Az okosórásat próbáltam még, de az ugye elektronika főkategória lenne, és a vivoactive nem ott szerepel, szóval azt értem. Na mindegy, csak egy pillanatra gyengültem el úgyis, hogy csak beszerzek végre egy órát futáshoz, ami több, mint egy stopper és egy pillanatnyipulzus-mérő.

(#41442) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#41441) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Megfertőzi az alza már ezt a topikot is :)
Így próbáld:

[ Szerkesztve ]

(#41443) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Valaki akinek van tapasztalata, tudna ajánlani egy jól bevált TENS (ha van EMS is benne az csak külön öröm) készüléket? Jó lenne valami a regenerálódás segítésére, illetve gyakran letapad, becsípődik a hátamon az izom főleg hegyi futások után, ami napokig nem múlik el, jó lenne valahogy kezelni ezeket, masszőr nélkül :DDD

(#41444) tomcica válasza parandroid (#41438) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem van itt hely boven.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41445) norby_42 válasza Chuck Norris (#41442) üzenetére


norby_42
aktív tag

A második kupon mi volt?

Eat pasta, run fasta

(#41446) Chuck Norris válasza norby_42 (#41445) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

4E - Kiegészítő (min. 12E): 0YR1F5F6
4,5E - Sport, szabadidő (min. 32E): 2AX6E80B & 3NH2B93E
ingyenes házhozszállítást! Add az ONLINEFIZETES kódot a kosárba

[ Szerkesztve ]

(#41447) jackbacsi87 válasza tepenzed (#41443) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Lidliben vettem pár éve Sanitas sem 44 gépet. 10e alatt szokott lenni. Ha elfogyna a tappancs akkor meg aliexpress-ről rendelek hozzá. Nekem bejött, térdemre szoktam használni.

(#41448) Peterhappy válasza Chuck Norris (#41442) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi a segítséget :) Nem akartam jobban szétoffolni ezzel a topicot.
Ez szerintem elég jó ár, én ennyiért vettem tavaly olasz Amazonról a Polar M430-t.

(#41449) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#41442) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Áh, hogy így kell trükközni vele... Köszi! :K
Az M430-as is 50 ezer most. Nem tudom az jó ár-e érte, csak ha már ott vagyok, nézegetem a kínálatot. Melyik a jobb vétel szerintetek?

(#41450) norby_42 válasza Chuck Norris (#41446) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszi. Próbáltam elsütni a trükköt egy Kindle-re, de nem ment :(

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.