Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) norby_42 válasza taranis (#42350) üzenetére


norby_42
aktív tag

Első félmaratonomon 15 km után egy kedves néni mondta, hogy elnézést, megelőzött, és úgy otthagyott, hogy csak pislogtam. Erőt adott...

Eat pasta, run fasta

(#42352) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Lehet ez így bukó, de már nagyon kitapostam a mostani cipőmet és akciókra vadászom.
[link] Ez a stabil cipőm van, a bokadőlésem miatt legutóbb ez bizonyult jónak lábvizsgálat után. Azonban az a probléma, hogy ha megint elmegyek lábvizsgálatra, rá vagyok kényszerítre az ottani készletre. Ezen cipő paraméterei alapján nem tudtok ajánlani konkrét cipőket vagy ezt csak személyesen tudom?

(#42353) ígyvanferi válasza tepenzed (#42352) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem kell túlmisztifikálni a bokadőlést. Itt ki is fejtik, hogy mi ezekkel a 'stability' cipőkkel a helyzet mostanság. Mindenesetre, ha abból a listából választasz, nem nagyon lőhetsz mellé. Ez egy tavalyi lista, itt is van még pár ajánlat.
Egyébként ha bejött az a GT2000-as, akkor maradj annál. Esetleg próbáld ki a GT1000-est. Sportsshoeson 72 eurótól van a legújabb GT1000, többféle színben, minden méretben. GT2000 7 pedig 84 euró, még az is vállalható.

(#42354) dabgergo


dabgergo
őstag

Hosszú gyógyfürdőzés és sok szaunázás után indultam el ma este 10kor a szokásos 18km-es körömre. Életemben nem voltam ilyen rossz passzban, nem tudom mi történt de alig bírtam. Lehetséges h a fürdőzés és a szauna így leszívott? Eléggé meglepett...

(#42355) parandroid válasza dabgergo (#42354) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nemhogy lehetséges, de biztos. Meleg/forró fürdő durván ki tud fárasztani. Megvan a maga varázsa, de véletlenül sem futás előtt. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42356) Never79 válasza dabgergo (#42354) üzenetére


Never79
tag

Tuti. Pótoltad rendesen a folyadékot szaunázás közben?

(#42357) tomcica válasza dabgergo (#42354) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Le

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42358) tepenzed válasza ígyvanferi (#42353) üzenetére


tepenzed
őstag

Köszi.
Egyébként mikor azt mondom gt 2000 7, akkor mindegyik ugyanaz a cipő csak más színben? Nincs semmi más eltérés? Mert nézegettem őket és nekem néhány a képen formára is másnak tűnik, pl:
[link]
[link]

(#42359) Chuck Norris válasza dabgergo (#42354) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ezt pont fordítva szokták előbb a sport aztán a fürcsi meg a szauna, én biztos jól le is betegednék ha abban a sorrendben csinálnám ahogy te.

@tepenzed legelőször egy 2E-t linkeltél, az szélesebb. [link], ezek meg keskenyebbek ráadásul egy évjárattal újabbak is szóval lehet eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#42360) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi, ez megnyugtat, legalább tudom az okát, akkor többet ilyet szerintem inkább nem csinálok :D
Amúgy folyadékot sem pótoltam közben/utána, csak futás után.

[ Szerkesztve ]

(#42361) tepenzed válasza Chuck Norris (#42359) üzenetére


tepenzed
őstag

igen, a mostani gt-m 2E, szóval akkor még bonyolultabb a helyzet, mert ezek sokkal ritkábban fordulnak elő a boltokban

(#42362) Chuck Norris válasza tepenzed (#42361) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha nem valami extra lappancs lábad van nem feltétlen kell a 2E. Én azt csinálnám mit ígyvanferi is mondott, menj el a boltba próbálj fel mindenféle GT-ket, jegyezd meg melyik a kényelmes, majd rendeld meg a sportshoes-on.

(#42363) inf3rno válasza dabgergo (#42354) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rám nincs különösebb hatással. Inkább csak akkor szoktam érezni, amikor úszok vagy kijövök a 35 fokos vízből. Rá egy órával már simán futok... A szaunát én inkább futás utánra tenném, bár igazából sok haszna nincs, ha megizzadsz a futástól is.

Buliban hasznos! =]

(#42364) dabgergo válasza inf3rno (#42363) üzenetére


dabgergo
őstag

Akkor Te kemény vagy :) Engem annyira leszívott h csak 5-6km-ig volt kedvem tartani a 4:10-es tempót, utána inkább 4:25-re váltottam a végén meg már 4:50-re :D

(#42365) dabgergo


dabgergo
őstag

Nagyon érdekes h marathon training planeket összehasonlítva mindenki más hosszúságú és intenzitású intervallumfutásokat javasol.
Az tűnik logikusnak h a hosszabb szakaszok többet segítenek maratonra (pl. 8x1500m vagy akár 5x2500m), mint a még gyorsabb de rövidebb (pl. 10x800m vagy 15x400m). Van valakinek konkrét saját tapasztalata h melyik hatékonyabb?

(#42366) tomcica válasza dabgergo (#42365) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A hosszabbak es kb 10km versenytempon eleg (ahogy alakul a forma nem gyorsitani kell oket,hanem koztuk a pihenot csokkenteni/gyorsitani)
Az utolso par edzes akar 4x 5km v. 2x 10km tempoig is novekedhet. ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42367) dabgergo válasza tomcica (#42366) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!

(#42368) tomcica válasza dabgergo (#42367) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy a modern maraton edzes ciklusban hasznalja a rovid gyors resztavokat is. Meg pedig a felkeszules elejen kiepitik a sebesseget es erot, utana megy a szeles alap, majd a marathon specifikus hosszu resztavokat es tempok. 3-4hettel a celverseny elott csucsosodik ki egy extra maratonos felmerovel, ez lehet egy FM + meg aznap ra 10x1km v 5x2km,de lehet 30-35km maratonos cel tempo is. Utana mar csokken minden es rovidebb elesebb munkaval tartjak a kondit, de semmi faraszto (itt ismet megjelenhet akar 10x400m v 20x200m is).
A maratoni felkeszules utolso 12hete monodirekcionalis, ergo nem kezdesz mar 1500/3000/5000m-es munkat, hanem egyre jobban raspecializalodsz a tervezett maratoni sebessegre es idotartamra. Egy 10k/FM felkeszules nem ilyen egyoldalu abban a 12hetben sem, de a maraton mas metabolizmust ker, ott nem pazarolhatsz egy "csepp" glikogent sem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42369) tomcica válasza tomcica (#42368) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo monodirekcionalis edzes, az elozo 100km-es rekordtarto edzoje meselte egy beszelgetesben, h a 400m-es "sprintje" 70mp fole csoffadt es utana mar soha nem is tudott gyorsabban futni. :N
En ezert is vagyok hive annak, h a futom szamos sebesseget epitsen ki, tudjon 200/400on is futni, a kozeptavos "eg a torkom, a szemem befordul, pulzus max kozeli" zona se legyen neki idegen, meg ha nem is azon versenyez.Emelkedo sprintek, lejto sprintek stb. Evek multan majd ha akar raspecializalodik arra, ami fekszik neki. Ez foleg vonatkozik azokra a felnottekre, akik nem atletizaltak vsportoltak fiatal korukban.
Hetvegen a banda kapja is az erosito blokkot, a fokozo resztavok kozotti pihenokben erosites lesz. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42370) dabgergo válasza tomcica (#42368) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, érekes infók. Pont tegnap olvastam valahol hogy Kipchoge is néha csinál rövid intervallum futásokat. Azért jó sok különböző megközelítés van.

(#42371) válasza dabgergo (#42370) üzenetére



addikt

Érdekelne, hogy a 3 perces maraton tempóhoz milyen rövid intervall sebesség dukál. ;]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#42372) tomcica válasza dabgergo (#42370) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mert mindenki egyedi

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42373) taranis válasza tomcica (#42372) üzenetére


taranis
addikt

Én nem! :D

colorizer.net

(#42374) tomcica


tomcica
Topikgazda

Megjott a jo ido,ossze is szaladt a banda a vasarnapi hosszura :K :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42375) ígyvanferi válasza dabgergo (#42341) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Rá fogok próbálni erre. Esetleg 4 edzésre bontom. Rájöttem, hogy nálam nem működik igazán az alapozási időszak, mert kb. ugyanannyi időt töltök futással, mint szezonban, viszont jóval lassabban róvom a km-eket, így kevesebb a heti/havi km mennyiség. :) Az meg úgy nem alapozás. :N Kb. több időt töltök cipők nézegetésével, tesztek olvasásával, mint futással. Úgyhogy hagyom is már idénre szerintem, és elkezdek rendesen futni. Továbbra is félmaraton a max. (megyek majd egy Velencei-tókerülőt, meg az UB-n is több lesz, de ezek beleférnek), így nincs is akkora jelentősége, hogy nem futok 80-100-at vagy többet egy héten. Vagy szedjem össze magam, aztán még a februárt próbáljam megtolni?

[ Szerkesztve ]

(#42376) taranis


taranis
addikt

Nem megy ez a gyógyulás, ez a harmadik hét, hogy nem futhatok. Tegyük fel ez az utolsó ilyen hét, mekkora visszaesésre lehet ilyenkor számítani? 1év van csak mögöttem, remélem nem resetelődök vagy ilyesmi :) Még sosem voltam ennyi ideig beteg.

colorizer.net

(#42377) ígyvanferi válasza taranis (#42376) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Resetelni biztos nem fogsz. :) Egy-két hét alatt visszarázódsz a szünet előtti állapotba szerintem. Annyi nem fog kelleni, amennyit kihagytál. Viszont mindenképp csak akkor fuss újra, miután teljesen egészségesnek érzed maga, nem érdemes terhelni a szervezeted. Egy kis egyszerű megfázással, amiből kijössz pár nap alatt, el lehet kocogni óvatosan, ha nem vagy különösebben sz.rul. De egy hosszabbnál nem érdemes a visszaesést kockáztatni (...de kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét...).
Miután újra elkezded, az első pár alkalom mindenképp legyen nagyon laza. Biztos kicsit nyikorogni fogsz, a pulzus is elszállhat, vagy eleve magasabb lesz akár 10-15-tel is (nálam ez szokott lenni).

(#42378) Peterhappy válasza tomcica (#42374) üzenetére


Peterhappy
őstag

Mondjuk ennyi leányzó társaságában én is gyakrabban járnék futni. :K

(#42379) taranis válasza ígyvanferi (#42377) üzenetére


taranis
addikt

Ja hát itt most még egy hetes antibiotikum kúra van, sikerült nagyon lepukkanni. De akkor majd szépen fokozatosan építem vissza, köszi a megnyugtató választ :)

colorizer.net

(#42380) Hi!King válasza dabgergo (#42365) üzenetére


Hi!King
őstag

Szia,
Én is készülök maratonra, pontosabban előbb áprilisban félmaratonra (1:30 alattit akarok), majd ősszel Budapest Maraton (3:30 volt pár hónapja a célkitűzés, de 3:20-ra módosítottam).

Én is nézegettem ezeket a maratoni edzésterveket, nekem az jön le leginkább, hogy egyrészt sokféle résztávra szükség van, viszont az alapozási időszakban inkább a rövidekre van szükség, azaz akár 60-200 méteres "repülők" is, a hosszabbak később jöhetnek. Azért, mert az alapozásnál az aerob erőnlét fejlesztésen van a hangsúly, alacsony pulzustartományban hosszú futásokat érdemes csinálni, a rövid résztávok pedig nem azt a célt szolgálják, hogy magas pulzustartományban fussunk, hanem hogy a futástechnikánk javuljon, illetve ne lassuljunk, meglegyen a sebességünk a felkészülés későbbi szakaszában a hosszabb résztávokhoz.

(Nálam a rövid résztávok az átlagosnál szerintem még fontosabbak, mert az erőnlétem 15 év rendszeres, igaz nem mindig elég mennyiségű futás után rendben van, de soha nem futottam elég gyorsan, és ez már a leghosszabb távoknál is visszafog.)

(#42381) tomcica válasza Peterhappy (#42378) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igaz :B

ranezesre se lehetne megtippelni melyikuk a leggyorsabb...becsapos :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42382) Hi!King válasza tomcica (#42369) üzenetére


Hi!King
őstag

Szia,
A rövid résztávokon és dombozáson kívül van valami edzésmódszer, amivel gyorsítani lehetne a rövid- és középtávokat? Azért kérdezem, mert nálam ez állandó probléma, ugyan sportoltam fiatalon, ennek ellenére úgy érzem, hogy a rövidtávú sebesség mindig lekorlátozott az átlagosnál aktívabb időszakaimban is. Ez azt jelenti, hogy a 3 km-es és a 20 km-es verseny/teszt tempóm is majdnem pont ugyanolyan, legjobb formámban előbbiben épp be tudtam menni 4-es percek alá (11:30 körül), míg utóbbiban épp nem (1:24:00 körüli idő), pedig az 19 évesen volt, miközben csak 17 körüli 100-ast, 1:25 körüli 400-ast, 3:00 körüli 800-ast tudtam futni. Most, 33 évesen közelítek az egykori legjobb formámhoz, de ezúttal is a rövidebb távú sebességet látom akadálynak. Esetleg erősítés? De gondolom ott sem mindegy, hogy milyen gyakorlatokat csinálok.

(#42383) tomcica válasza Hi!King (#42382) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hajli,

Futotehnikakkal tudsz javitani a ground contacton,az az egyik kulcs,a masik h eleg eros legyen a labad ahhoz,h emeld a terded es a sarkad hatul a legrovidebb uton (egyenes) kozelitsen a fenekedhez.(magas terdemeles,majd ebbol kigyorsitas....A skip majd ebbol kigyorsitas...sarok felkapas egyre gyorsabban....valtott labu szokdeles...vegul repulo gyorsito amiben koncentralsz ezekre az elemekre -> terd emelkedjen,sarok gyorsan kozelitsen a fenekhez,nem ulsz bele szepen "magasan futsz" szinte alad lepsz)
Lepcsozes,szokdeles,ugralokotel tud segiteni.
Fast feet is jo gyakorlat,melegitesre is.Az helyben futas par mp,de max porgesig/lepesszamig.
Enyhe lejton repulo gyorsito (mellkasod elol legyen,szinten alad lepsz es porgeted,nekem ilyenkor 210-ig felporog a lepesszam,ami amugy 180-185 atlag)
Spinning,bringa max fordulatot gyakorolni.
A masik h sokan izombol,erobol,szinte belegorcsolve probaljak a max sebesseget kipreselni,NEM igy kell...porogjon,de minel lazabb tudsz lenni benne (foleg felsotest) annal hatekonyabban tudod elerni a sajat max sebessgedet,es kitartani is :K
A sebessegen az ev minden heteben dolgozni kell legalabb 1x,de inkabb 2-3x.Be kell ra melegiteni,de ne hagyd az edzes vegere,mert ehhez pihent test kell.Par perc eleg,ez nem kulon egesz edzes.Sokszor egy tempo elott szoktam,vagy laza napon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42384) tomcica válasza taranis (#42379) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem kell felni,egy rendes alap nem tunik csak ugy el,az viszont igaz,hogy elso par edzes rovidebb legyen es ilyen 130-140bpm totyoges,csak h visszaallj a megszokott terhelesbe szepen,ne hirtelen

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42385) tomcica válasza Hi!King (#42382) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja es 30-35evesen "brutalis" sebessegeket lehet meg kihozni a testbol,szoval az nem akadaly ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42386) taranis válasza tomcica (#42384) üzenetére


taranis
addikt

Rendben, köszi neked is :)

colorizer.net

(#42387) inf3rno válasza taranis (#42376) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ne aggódj 2-3 hét alatt visszajön a forma nagyja. Fél-egy éves kihagyás után is már érezni a harmadik hónapban, hogy nagyon jól megy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42388) dabgergo válasza Hi!King (#42380) üzenetére


dabgergo
őstag

Hajrá, jó célok!
És igen, én is az alapozás alatt rövidebb repülőket toltam és csak most 8-9 hét után fogom elkezdeni a komolyabb intervallum futásokat, remélem bejön ez a stratégia :)
Bár kicsit félek mert érdekes mód alapozás alatt nem igazán nőtt a vo2maxom :( nem is értem... Pedig életemben először toltam 90-100km-es heteket. Remélem most majd helyreáll minden hogy jönnek a gyorsabb edzések.

[ Szerkesztve ]

(#42389) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kellene valami fehérjepor max egy hónapra (remélhetőleg 2 hétre). A cél annyi, hogy ne kelljen rágni amíg összeforr az ínyem. Turmixokban gondolkodok elsősorban, pl banánnal vagy más gyümölccsel, esetleg gyümölcslével. Valami nagyon simára gondoltam mindenféle ízesítés, cukrozás, színezék, aroma nélkül. A tejfehérje nem probléma. Milyen márkát és mennyiséget javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42390) parandroid válasza inf3rno (#42389) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagylányomnak (18) most szedték ki mind a 4 bölcsességfogát, mert elkezdték szétbarmolni a fogszabályzását. Az első két nap nem tudott csak rágni, utána már ment, mi bébiétellel hidaltuk át (szopókás gyümölcspürék). Bár az első nap kedve sem igen volt enni. Utána napról napra jobb lett, bár szegénynek dinnye méretűre dagadt az arca. Sőt, doki mondta, hogy kell is rágni, mi több: tornáztatni, nagyra nyitni is, hogy ne álljon be az állkapocs.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42391) tomcica válasza dabgergo (#42388) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet, h nem leszek ezzel popularis, de szerintem ilyen 1:22-1:25 FM v 3oras maratonhoz resztavozni csak energia pazarlas. Azokat az edzeseket erdemesebb progressziv tempokra forditani, egesz fel 12-14-16 km konnyu temporol kb maratonos sebessegig. Melle egy rovidebb tempo szinten fokozo maratonosrol fm tempora 6-8-10km.Melle 100-150-200m repulo (ergo mozgasbol inditott) porgos gyorsito, sok pihenovel es/vagy 10-15mp emelkedore gyors. Az osszes tobbi ido/energia 130-145bpm totyoges.
Amikor felkeszult a test es kimaxoltamagat ezzel az edzessel, na akkor kell a resztav (egy eleg hetente az elezo periodusban).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42392) dabgergo válasza tomcica (#42391) üzenetére


dabgergo
őstag

Hmm lehet h igazad van! Az a baj h minden egyén függő, fene se tudja h mi válik be nálam, de lehet akkor picit csökkentem az intervallumfutásokat és több fokozót teszek be.

Más: VÉGRE megjelent egy olyan dekás futómellény amire várok kb egy éve! Letisztult, nem össze vissza mintás, nem túl nagy és olcsó! Igaz még mintha nem lenne készleten: https://www.decathlon.hu/kulacstarto-melleny-5-l-id_8553361.html

inf3rno: szintén a dechtlonban vettem anno fehérjeport, van mindenféle kiszerelés tűrhető árban, érdemes megnézni, bár nekem ez a porozás nem jött be :)

(#42393) tepenzed


tepenzed
őstag

Na akkor tanácsotokra megyek a Spuriba lábvizsgálatra. Podiarton gondolkodom, eddig Decathlonos betét használtam ;] , kibírja egy ilyen betét fél-1 évig vagy még gyakrabban kéne cserélni?

(#42394) Chuck Norris válasza tepenzed (#42393) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nálam úgy több mint két év után kezdett el szétmállni az első podiartos betét úgy, hogy terepen is mentem vele nem is keveset, kapta a vizet meg sarat rendesen. A geometriája nem állítódik el hanem a szivacs része kopik meg lyukadozik ki de ettől még simán használom most is.
Arra készüljél ha eddig csak sima betéteket használtál, hogy ezt igencsak szokni kell, elképzelhető, hogy az első hónapban véresre is töri a lábad, viszont ha sikerült ezen túl lenned akkor utána sokkal jobb lesz.

(#42395) tepenzed válasza Chuck Norris (#42394) üzenetére


tepenzed
őstag

Köszi! És ilyenkor erőltetni kell, hagyni hogy szétcsesszen vagy váltogatni, kivenni míg fokozatosan megszokom?

(#42396) taranis válasza dabgergo (#42392) üzenetére


taranis
addikt

Fasza mellény, köszi a linket, szerintem beszerzek egyet!

colorizer.net

(#42397) Chuck Norris válasza tepenzed (#42395) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ortopéd orvos megállapította amúgy nálad, hogy harántsüllyedésed van én jó lenne a betét, ha nem akkor nézesd meg magadat mindenképpen az sztk-ban mielőtt bármit is megveszel, mert különben lehet többet árt mint használ.
Nincs fokozatosság, azt használod és kész különben soha sem szokod meg. Igazából az a hatásos ha abba a cipőbe amiben napközben vagy is csináltatsz egy betétet, akkor sokkal gyorsabban megy a beleszokás.

(#42398) tepenzed válasza Chuck Norris (#42397) üzenetére


tepenzed
őstag

Régebben orvosi javaslatra csináltattam utcai cipőbe. Van nekem minden bajom :D Boka süllyedés, egyik lábujjam nem is érinti a talajt..
Anatómiailag elég csőd lett :D

[ Szerkesztve ]

(#42399) Chuck Norris válasza tepenzed (#42398) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha minden bajod van akkor biztosan jó lesz, hajrá :) Van még ez az instabil párna, azt is ajánlom, talp tornáztatásilag nekem az is sokat segített.

(#42400) Hi!King válasza tomcica (#42383) üzenetére


Hi!King
őstag

Köszi, igyekszek megfogadni a tanácsaidat.
Ma reggel csináltam intervall edzést, 100-as, 200-as, 400-as és 800-asokat (9, 5, 3, 2 darab gyorsat), igyekeztem lazábban, a 100-asok így kicsivel lassabbak, a 200-asok gyorsabbak, a 400, 800-asok kb. ugyanolyanok lettek, mint korábban, de kevésbé esett szét a mozgásom ezek végére. De bele fogok akkor tenni az egyenletes tempójú futásaimba is rövid sprinteket, de 100 alattiakat, mert 100 méter végére már kicsit készen vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.