Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) tomcica válasza dabgergo (#42848) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na az a garmin vo2 nem sokat er,max alapozasnal viszonyitani az elozo periodushoz.Nekem adott mar 72-tol 65ig mindent es egyik vegletnel sem voltam annyival jobb a masik veglettol.
A legviccesebb talan az volt,amikor a predicted felmaraton 2perccel lassabb volt,mint amit aznap versenyen kifutottam,es a verseny vegere a vo2 maxot meg lejjebb rakta (meg lassabb versenyeket jelezve) :W

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42852) tomcica válasza tomcica (#42851) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A masik aminel abstart kikapcsoltam az activitas jelzot,amikor alapozas csucsan szombaton delutan 5 x 10km-t mentem,minden masodik oraban egyet.Megfutdok bedoglok az agyba,erre szol h mozduljak meg :DDD na mondom: "- Kisbaratom kiviszlek es addig futunk amig le nem merulsz" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42853) Hi!King válasza tomcica (#42852) üzenetére


Hi!King
őstag

A Polar running indexe meg közel profinak hisz a lassú futásaim miatt, olyan elvetemült becslései vannak milyen gyorsan kellene futnom a különféle távokat. A VO2 max becslése viszont nem futáson alapul, hanem nyugalmi pulzusmérésen, az nem ugrál nagyon, de nem is hinném, hogy pontos lenne.

(#42854) dabgergo


dabgergo
őstag

Hát igen, el kell ezeket a számokat engedni, valamire jók, de nem sok mindenre...

(#42855) dabgergo


dabgergo
őstag

Na mára belefért egy második futás is a.délelőtti 21k után most este 10kor:

Őszintén nem értem, nem csak hogy jól esett de a pulzusom is teljes mértékben helyreállt...
Egyenletesen nyomtam jólesően 4:10 körül, megállás nélkül, teljesen kényelmes volt. Délelőtt érthetetlen módon volt olyan km ahol 4:45 körül volt ugyan ilyen pulzus.
Az is furcsa hogy mostmár sokadszorra tapasztalom hogy a napi második futások jól esnek és a pulzusom is kb jobb mint az elsőn, elég ellentmondásos...

(#42856) dabgergo válasza dabgergo (#42855) üzenetére


dabgergo
őstag

Most vettem észre h a két futás között van egy nagy különbség: reggel 171-es, este most 187-es candace-el futottam. Ez valszeg kihat a pulzusra is, vagy nem?

(#42857) tomcica válasza dabgergo (#42856) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kihat, de altalaban a porgosebb cadence porgeti feljebb a pulzust. Mondjuk 180 az normalis, nem extra magas. 187 nalam mar versenytempos cadence 10-21km tavokra (rovidebb tavoknal 192+).
Inkabb arra ugyelj, h bele ne asd magad valami tuledzettsegbe, azt jelezheti indokolatlan faradtsag, es tempo vesztes. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42858) Agony válasza dabgergo (#42856) üzenetére


Agony
aktív tag

Ilyen mondjuk nálam is előfordult alapozásnál, amikor szombatonként dupla edzés volt. Reggel sehogy se ment és a sima tötyögős tempó +10 BPM-en ment, délután meg minden rendben volt. Akkor Tom-mal azt beszéltük, hogy valószínű azért van, mert amúgy sose edzek reggel, mindig csak késő délután vagy este és valószínű addigra kerül a szervezet optimális állapotba.

A 187-es lépésszám mondjuk elég magas 4:10-es tempóhoz. Nekem ott csak kb. 174-175. A decemberi szegedi félmaratonon 3:49-es tempóhoz volt kerek 180 a lépésszám. Tegnap a 200-as résztávoknál 3:10-3:20-on pedig 185-195 között. Mondjuk ez nem sokat jelet, ha neked így komfortos az a tempó, akkor kár változtatni rajta.

Start with a whisper, end with a scream!

(#42859) tomcica válasza Agony (#42858) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nalam meg evek utan is igy van,a hajnali vagy lassabb iram X bpm-en,vagy magasabb bpm a delutani iramhoz kepest...mivel a reggeli altalaban regeneralo igy a lassabbat valasztom :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42860) dabgergo válasza tomcica (#42857) üzenetére


dabgergo
őstag

Én furán működök akkor :D valahogy arányában 180 feletti candenc-nél jobb a pulzusom, nem értem, mindegy is, versenyeken amúgy 185 körüilvel szoktam futni.
Ez a délelőtt vs dálután is érdekes kérdés, többet kéne reggel futnom, hiszen a legtöbb verseny is akkor van.

(#42861) tomcica válasza dabgergo (#42860) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyebkent a magas cadence az jo futotehnikara utal :K mindenkinel van egy idealis,amin a leggazdasagosabban muzsikal...ez lesz akinek 175 masnal 190 (lattam par japan maratonistat ilyen magas cadence,rovidebb lepeshossz)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42862) tomcica válasza dabgergo (#42860) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Eleg nehany felmero tempo arra az idopontra, amikor majd a verseny lesz,ez a versenyt megelozo felhozo 3-4hetben eleg alkalmazni,nem kell minden nap az ev folyaman :N
Ugyanigy a reggeli keles,kaja stb. is eleg nehany alkalommal szimulalni a verseny korulmenyeket,ezt is lehet a felhozo tempoknal (edzoversenyek,felmerok)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42863) dabgergo válasza tomcica (#42862) üzenetére


dabgergo
őstag

Ja, köszi!

Amúgy valszeg nemsokára megpróbálom pár ismerőssel a szigeten a 3 óra alatti maratont, talán így is összejön, verseny nélkül.
Eredetileg ápr. 19-én akartam, akkor lett volna a bécsi maraton, de mostmár h elmarad nincs kedvem húzni az időt, lehet h jövő héten neki is esek, avgy 2 hét múlva :D miért ne.

(#42864) Never79 válasza dabgergo (#42863) üzenetére


Never79
tag

Szerintem minél előbb, én úgy érzem el fog jönni a karantén ideje. Hétvégén lefutok egy Gerecs50et (47 km 1200 szint), mert már 1 ideje készültem a VTMre és a puskapor a lábamban van.

(#42865) dabgergo válasza Never79 (#42864) üzenetére


dabgergo
őstag

Az kemény, hajrá!

Vicc nélkül bennem is ez van h ki tudja mi jön még itt, jobb lefutni még a világvége előtt :D

(#42866) tomcica válasza dabgergo (#42863) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ne varj vele,nehogy ne lehessen kimennetek :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42867) Never79 válasza dabgergo (#42865) üzenetére


Never79
tag

Köszi!

A 3 órán belüli maraton szerintem keményebb, főleg nem veresnyszituációban. Én elleszek z2es zónában, a frissítés nem szabad elb@sznom. Szóval neked is hajrá!

(#42868) dabgergo válasza Never79 (#42867) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!

(#42869) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. A covid miatt kiesett az uszoda meg a konditerem, így a futas maradt egyedül, szeretnék beállni heti 3-4 alkalomra, régi tervem egyébként is egy félmaraton :) van egy polar rs300x-em, de az már nem tűnik újra hadrafoghatónak mindket oldalan leazakadt már a gumi szíj, meg egyébként is 7-8 éves mar, lehet hogy nem csak az elem merült le benne.

Szeretnék helyette valamit pulzusmérésre, 50e ftig, pánt nem zavar, sőt, ha meg lehet oldani csak pánt+telefon kombóval az sem rossz, mert zene/podcast miatt úgyis nálam van a telefon mindig meg nem is zavar. Van ötletetek? Most runkeepert használok, de nem ragaszkodom hozzá :) köszönöm :R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#42870) zsinnyegtet válasza Cece04 (#42869) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Szia,
csak egy nagyon picit görgess feljebb. Pár napja kérdeztem kb. ugyanezt...és kaptam segítséget nem is keveset. :B :R

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#42871) Cece04 válasza zsinnyegtet (#42870) üzenetére


Cece04
tag

Igen, köszi a választ, láttam a hszedet és a válaszokat rá, valóban elég hasonló a két eset, de azert van egy két különbség az igenyekben, ezért bátorkodtam feltenni a kérdést,hátha lesznek új ötletek :) de lehet, hogy a neked ajánlottak közül lesz valami a befutó.

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#42872) inf3rno válasza Cece04 (#42871) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha cserélhető a szíja, akkor lehet hozzá kapni tartalék szíjat ebay-ről vagy hasonló oldalakról. Nem drága egyáltalán.

Buliban hasznos! =]

(#42873) Never79


Never79
tag

Ma lefutottam Gerecs50et. Kicsit változtattak az útvonalon, már tényleg 50 km, 1500 szint lett, a 47 helyett. De nem is ezért írok.

Garmin fr945 térkép+útvonalkövetés bekapcsolva, telefonkapcsolat végig aktív (balesetriasztás miatt), a töltöttség 100%ról 67re csökkent cirka 6 óra alatt. Szóval kb. 18 órát bír így a kütyü.

(#42874) Cece04 válasza inf3rno (#42872) üzenetére


Cece04
tag

Sajnos nem cserélhető, az egész egyben van, meg ez már elég elavult egyébkénr is, nem kommunikál csak a saját pántjával, ennél egy fokkal modernebbet szeretnék már

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#42875) zsinnyegtet válasza Cece04 (#42871) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Mondjuk én is a lehető "legjobbkor" kezdek el ezen agyalni. Egyik bolt sincs nyitva ahol élőben meg tudnám nézni / fogdosni őket. Mindegy...most az a legfontosabb, hogy legyünk túl ezen a szörnyűségen. Vannak most sokkal fontosabb dolgok mint egy új óra. :K

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#42876) zaskar válasza Never79 (#42873) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem ma lett volna a 11. VTM Ultrám. Most egy kicsit könnyebben engedtem el, egy hosszabb sérülés miatt nem vagyok igazán felkészült.
Az üzemidő nálam is jó 945-ön. A térképes útvonalkövetés persze megdobja a fogyasztást. Tavaly egy 15 órás, 100 km-es terepultrán az alábbi beállításokkal 55% maradt benne a végére (100%-ról indult):
- csak GPS
- 1 sec mintavétel
- km-enként jelzés rezgéssel, világítással
- világítás napkeltéig kézmozdulatra (rajt hajnal kettőkor volt)
- Track nem futott, itt mindig jó a pályajelölés, de az utolsó 10 km-re elindítottam, mert volt egy kérdéses hely
- HRM Tri pánt végig csatlakozott.

(#42877) dabgergo válasza Never79 (#42873) üzenetére


dabgergo
őstag

Na grat, milyen volt?

(#42878) Never79 válasza zaskar (#42876) üzenetére


Never79
tag

Nekem csak maraton lett volna, de mint ahogy sejtettem (és jött is a hírlevél), páran így is elmentek Szárra, a falubeliek "örömére". Én inkább kihagytam a partizánakciót.

A háttérvilágítás fogyaszt nagyon sokat. Egyik ismerős mondta milyen jó az üzemideje, nekem meg rendre lemerült hamar, mire rájöttem, hogy a világítás folyamatosan be van kapcsolva, és 20%-on volt a fényerő...

dabgergo:
Köszi jó volt. Időjárás tökéletes volt, be volt borulva, de nem esett és 10 fok körüli hőmérséklet volt. Frissítés magamhoz képest jól sikerült (sikerül végre nem elbénáznom), bár egy helyen le volt zárva még a csap, szóval a folyadék necces volt a végére. 36-nál volt egy pici megborulás fejben, de átvészeltem.
Ha kevés szénhidrátot viszek be, kezdek "hisztispicsa" lenni, erre most kifejezetten figyeltem. Az órát beállítottam, hogy figyelmeztessen, hogy enni /pótolni kell az energiát. Tudom nem most kellett volna új cuccot kipróbálni, de High5-ról áttértem Sponser gélre, ami tök jól bevált. Nem annyira émelyítően édes. Utolsó 10 kili már megint jól ment, bár a Turul lépcső (jó meredek lefele is) máshogy volt jó :). 5 óra 55 perc lett a vége.

Bajom nincsen, kis hidegrázás volt aznap, de a lábaim okésak. A körmeim is úgy gondolták, hogy a helyükön maradnak. Most nyújtok és hengerezek 1000-rel, s holnap már edzés.

(#42879) Hi!King


Hi!King
őstag

Ha magán úton akarjátok lefutni az elmaradt versenyeket, akkor azt javaslom siessetek. A mostani növekedési ütem alapján szombaton fogja átlépni az 500-at a magyarországi igazolt koronavírusos esetek száma, a hasonló méretű országokban, városokban, régiókban nagyjából ez volt az a küszöb, amikor a hatóságok kijárási tilalmat rendeltek el. Az én tippem az, hogy vasárnaptól vagy hétfőtől kijárási tilalom lesz, kérdés milyen megvalósításban, briteknél például max. napi 1 órára ki lehet menni futni, sétálni, bringázni, kerülve az embereket, más országokban ez sincs, csak létfontosságú dolgokért lehet boltba menni, illetve akinek be kell mennie dolgozni, de hobbiból nem lehet kijárni.

Ha nálunk bevezetik, én biztosan rosszul fogom érezni magamat, a házi tornát nem annyira preferálom, mert mindenben béna vagyok, fekvőtámaszokat, felüléseket, törzsemelést, gugolást tudok csinálni, amik hirtelen eszembe jutottak, meg ezeket szoktam is futás után csinálni nyújtás és néhány gerinctorna gyakorlat mellett, de ha kijárási tilalom lesz, majd rákeresek mit lehet még csinálni otthon.

(#42880) Vertigo18 válasza Hi!King (#42879) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem kell pánikkeltés, szólni fogok, mikor lesz kijárási tilalom! ;)

Addig meg mindenki gyűjtse a kilométereket! :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42881) Agony válasza Vertigo18 (#42880) üzenetére


Agony
aktív tag

Pedig a Facebook futócsoportban (Futótársak), már osztják az észt az önjelölt virológusok és megmondó emberek, hogy mindenki felelőtlen sz*r, aki ilyen veszélyes időszakban is kint fut, mert nem képes #otthonmaradni... Veszélyes is az a COVID, bármelyik fáról rád ugorhat az erdőben vagy a kerékpárúton... kifejezetten lesi az egyedül futó embereket! :U

Szerencsére a f*szságnál semmi se terjed gyorsabban és elég hozzá a facebook, hogy mindenkihez eljusson. :))

Start with a whisper, end with a scream!

(#42882) Hi!King válasza Agony (#42881) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem a futás a gond, hanem az, hogy mióta bejelentették az intézkedéseket, főleg jó időben tömegekben tobzódnak az emberek a parkokban, erdő melletti parkolók 500 méteres körzetében (ott mondjuk korábban is, "kirándulás" címen...). A mi környékünkön lévő sétányokon soha ennyi embert nem láttam, nem is volt egyszerű kerülni őket, bár amikor hétköznap kora reggel futok, szerencsére nincs senki.

Namost ennek áldozatául eshet a magányos vagy egy háztartásban élőkkel végzett futás, bringázás, túrázás is, mivel ha ezek miatt kijárási tilalmat rendelnek el, akkor nem lesz szelektálás.

(#42883) tomcica válasza Vertigo18 (#42880) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennyi :R
(nalunk 17:00-5:00-ig van kijarasi tilalom, egyelore, azert felfujattam az otthoni bringat es leporoltam a trainer bakot is, ha szigoritanak akkor a garazsba tekerek, meg majd azert csinalok poenbol egy hosszu futast a 20m-es udvarban, de csak egyet a poen kedveert nekem ne hencegjenek itt a tomhazasok h maratont futott a balkonon :DDD)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42884) Agony válasza Hi!King (#42882) üzenetére


Agony
aktív tag

Persze, azt a részét megértem, de engem épp azért neveztek felelőtlennek mert ilyen helyzetben is kimegyek és EGYEDÜL futok a kerékpárúton, hogy kb. 100 méteres körzetembe sincs senki. :D
Értem én, hogy egyesek kicsit hajlamosak túlpörögni, de azért ne akasszuk már fel magunkat előre a gázcsőre, mert tartunk valamitől. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#42885) Hi!King válasza Agony (#42884) üzenetére


Hi!King
őstag

Egyetértek, a legjobb amit tehet az ember ilyenkor egyébként is, ha egyedül fut vagy mást csinál a szabadban, nem frekventált helyen. Amúgy is sokkal több embert látok futni az elmúlt hetekben, nem egymás nyakán, szerintem nem csak a tavasz miatt, hanem mert a szabadidőben nincsen jópár alternatíva (sajnos uszoda sincs), és jól teszik.

Strava-n egy egyelőre még nem elég sportos, de igyekvő volt munkatársam feedjén nagyon jól látszik a folyamat, hogy előbb para miatt megszaporodtak a munkába bringázásai a tömegközlekedés helyett, majd ezek eltűntek a távmunka miatt, helyette minden eddiginél sűrűbben posztol futásokat.

A múlt héten irigykedtem is, mert miután hétvégén lefutottam a "versenyt", a combom nem állt helyre, egy lassú próba után rosszabb lett, így pihenőt iktattam be, miközben láttam, hogy mennyien futnak, aztán egy szombati kis túra után vasárnap futottam egyet, és jó volt, ahogy ma és tegnap is.

(#42886) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Egyenlőre semmi gond nem lehet az egyedül futással, aki meg mást mond, azzal nem kell törődni. Meg kell hallgatni, aztán meg futni tovább... :) Ha ilyen "kiránduló csoportokat" lát az ember, azokat sem kell elkerülni, mint a leprásokat, hanem szépen megtartani azt a másfél méteres távolságot, amit a szakemberek is tanácsolnak. Az, hogy köztük ki kapja el, az már nem a ti bajotok (hanem utána az enyém, de ez más téma).

Addig meg futni-futni-futni, amíg nincs kijárási tilalom, hiszen semmi sem tiltja.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42887) itouchfan válasza Vertigo18 (#42886) üzenetére


itouchfan
senior tag

Orvos, vagy más pozíció a jelenlegi helyzetben?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#42888) taranis


taranis
addikt

Futópadot tudtok olcsót/normálisat ajánlani? Rendszeresen használnánk a feleségemmel, és annyi a kritérium, hogy mondjuk 16kmh-t bírjon, és legyen tartós. Mennyire lehetetlen ilyet 100e-ért újonnan venni?

colorizer.net

(#42889) Chuck Norris válasza taranis (#42888) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szerintem úgy 3-4 hónap múlva vegyél harmad áron amikor már ruhaszárítónak se akarják használni :)

[ Szerkesztve ]

(#42890) Vertigo18 válasza itouchfan (#42887) üzenetére


Vertigo18
addikt

Más pozíció. De szerintem itt kb. már mindenki tudja. Mindenesetre első vonal - hogy a fene vinné el.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42891) itouchfan válasza Vertigo18 (#42890) üzenetére


itouchfan
senior tag

Akkor csak én vagyok lemaradva, elnézést. Mindenesetre kitartást! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#42892) taranis válasza Chuck Norris (#42889) üzenetére


taranis
addikt

Hát lehet, hogy igazad van, és érdemes kivárni :)

colorizer.net

(#42893) Never79


Never79
tag

Annyira #maradjotthon ez az egész, hogy 30-40en dolgozó tömörült a buszmegállóban, vártak a gyárba szállító buszra, miközben én az utca másik oldalán egyedül futottam el.

(#42894) tomcica válasza itouchfan (#42887) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O az ugyeletes Rambonk :K :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42895) Agony válasza Chuck Norris (#42889) üzenetére


Agony
aktív tag

Naaa... én azért lelkesen tolom rajta a napi 10-20K-t. Tegnap is a futópadról néztem a hóesést! ;] ;)

Start with a whisper, end with a scream!

(#42896) Vertigo18 válasza tomcica (#42894) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ohh... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42897) borbelyfer


borbelyfer
csendes tag

[kép] kihasználtam már az időt, hogy ma délután itthon voltam. Sajnálom, hogy kimaradnak a ta aszi versenyek de így több idő marad őszre

(#42898) tomcica válasza borbelyfer (#42897) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep fokozos tempo :K :R :C ADTA

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42899) Vertigo18 válasza borbelyfer (#42897) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, erről beszélek!!! :D :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42900) Never79 válasza borbelyfer (#42897) üzenetére


Never79
tag

Huh grat. Sosem leszek ilyen gyors :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.