Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) 6030D válasza dabgergo (#41493) üzenetére


6030D
Ármester

Vác, dec.1.
futavac.hu
Nem tudok róla semmit, csak hogy itt lesz, meg a bulifutáson voltam kétszer. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#41502) dabgergo válasza borbelyfer (#41499) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, sajnos azóta körbe érdeklődtem és lebeszéltek a zúzmaráról, elvileg elég rossz a pálya, sár, hó minden, edzésnek persze midnen jó, de én azért nem szeretek fizetni.

Tomcica: köszi! Most kipróbálom hogy milyen az ha nem pihenek komolyabban rá, ennek a versenynek úgy sincs semmi tétje (mondjuk a.többinek se :D ).

6030D: Vác közel van és nem tudtam erről köszi! Sajnos az időpont nem jó, de egyébként milyen a pálya? Útvonalat nem találtam a honlapon.

(#41503) 6030D válasza dabgergo (#41502) üzenetére


6030D
Ármester

Sajnos tényleg nem tudom. Annyit tudok, hogy a főtérről indul, és elvileg a Duna-parton megy végig, oda-vissza, de hogy merre, az jó kérdés. Pár éve még felhozták a Naszályba, de rájöttek, hogy az nem hobbifutóknak van, ezért most lent köröznek. Szint nem sok van benne (ha nem visz el Verőce felé, mert akkor egy hupli van), viszont ha a bringaúton megy, akkor azért vannak úthibák, gyökerek bőven. Esetleg keresd meg a szervezőket, eléggé segítőkészek (nem volt chipes mérésünk a bulifutáson, csak beírták az érkezőket egy lapra, majd utána az email-es kérésemre kikeresték és elküldték, hányadik lettem.)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#41504) Peetta14


Peetta14
tag

mától Lidlben vannak futócuccok (futódzseki, hosszú ujjú, illetve nadrág ffi és női is), egy kabátra beneveztem, 6000 Ft.

UB-ra, illetve esti futásokhoz milyen fejlámpát ajánlanátok, mi világít is, de hordható is? Kínából rendelnék valamit, hátha van bevált valakinek.

(#41505) tomcica válasza Peetta14 (#41504) üzenetére


tomcica
Topikgazda

UB-n ha combos tempo megy akkor legyen 300 lumenes,legalabb a boost uzemmod,kulonben nem eleg.Lassabb iramnal nem erdekes ennyire.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41506) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én ma végre azt csináltam, amit már három éve biztosan nem: elindítottam a Gps-t és az egész futásom alatt többet rá se néztem az órámra, csak futottam, szaladtam a nagyvilágba!

Irtó jó érzés volt! :B

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#41507) parandroid válasza Vertigo18 (#41506) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is ezt játszottam ma, el is futottam, de végre jólesett. Megint volt egy hét kihagyásom, úgyhogy hiába ment volna még, befejeztem 8k után, nem akarom megint túlfeszíteni, különösen, ha már a pulzusra nem figyeltem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41508) Chuck Norris válasza Peetta14 (#41504) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Vegyél egy Petzl actik-ot, egyszer kell rá beruházni aztán bármeddig is tart.

(#41509) k5.20 válasza Peetta14 (#41504) üzenetére


k5.20
senior tag

Itthonról, hazai garival:
[Nitecore NU20] vagy a nagyobb [Nitecore NU25]

[ Szerkesztve ]

(#41510) parandroid válasza Chuck Norris (#41508) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én az egyiket eleve akkuval vettem, a másikhoz utólag rendeltem egy core akkut, szerintem érdemes eleve így rendelni (petzl actik core).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41511) Peetta14 válasza k5.20 (#41509) üzenetére


Peetta14
tag

köszi, szimpik

(#41512) Chuck Norris válasza parandroid (#41510) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Aham én is így csináltam volna de ajándékba kaptam. Alzában a core most 10600

[ Szerkesztve ]

(#41513) titetoyz


titetoyz
tag

van egy Asics Gel Venture 6-om 43.5es méretben, kb 300-400km ha van benne. valakinek esetleg második cipőnek pár ezresért..? bocsi ha nagyon off, már nem használom, jobb lenne neki máshol

(#41514) taranis válasza dabgergo (#41481) üzenetére


taranis
addikt

Jé a fene se gondolta hogy van PH-n futós topic. Gratula az 1:24-hez!
Voltam én is siófokon, vasárnap, akkor kicsit kedvezőbb volt az idő. 1:48-at futottam, aminek nagyon örültem, mert idén februárban kezdtem el futni, túlsúly is van, és csak annyi volt a célom, hogy 2 óra alá bemenjek.

colorizer.net

(#41515) tomcica válasza taranis (#41514) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pedig rombolunk mar itt egy par eve ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41516) taranis válasza tomcica (#41515) üzenetére


taranis
addikt

El is mentettem most :)

colorizer.net

(#41517) danielsz válasza taranis (#41514) üzenetére


danielsz
tag

Én is vasárnap voltam, tök jó futóidő volt. Nálam a cél az 1:35 volt, kicsit erősebben kezdtem a kelleténél, 4:20-as tempó körül, aztán persze lassultam is, de erre számítottam, a vége kicsit necces volt már, de sikerült behúzni 1:34:34-es nettó idővel. Sajna ez 5 percre van a PB-mtől, de ez a reális most.

(#41518) dabgergo


dabgergo
őstag

Na grat nektek! Kicsit szebb idő volt vasárnap, de nem ezen múlt nekem, Csere Gáspár tudott 1:07-et futni :)

Amúgy tomcica ha jövő áprlisban (tehát mondjuk bő 4 hónap múlva) 1:20 alattit akarnék futni, mit kéne tennem érte h reális legyen?
Most ez az 1:24 úgy jött össze h előtte 1,5 hónapig kb heti 4-5x futottam, átlag heti 55-60km-t. 90-100km kéne vagy mi lenne a kulcs ha egyáltalán lehetséges?

(#41519) tomcica válasza dabgergo (#41518) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Agony pont tudna errol meselni :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41520) tomcica válasza tomcica (#41519) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy zartad a versenyzest tarts 1-2het restart periodust,ez ilyen napi 5km laza atmozgato,heti egyszer mehet egy kis konnyu iramjatek pl 30mp kozepes 30mp laza 10x eleg is.Utana klasszikus alapozas kell neked is,2-3honap heti mennyiseg legyen magas,intenzitas alacsony.Ilyen 145 alatti pulzus.Elso honapban rakj be heti ket lokdoso napot egyik hosszabb 60perc 155pulzus,masik rovidebb 20-30perc 160pulzus.Hetvegen egy hosszu 20-25km mehet,itt az elejen laza.Masodik honapban picit fokozod az erosebbik napot 20-25perc 165 pulzus.A hetvegi hosszu 145kornyeke utolso 5km 155.Harmadik honap az erosebbik nap 30-40perc 165p.Hetvegen utolso 10km 155.Hetente ezek melle egyik laza napon 8-10x gyorsito,masik napon 10x feljarora tempos.Ezek sok pihenovel,a pulzus ne maradjon fent.En is ilyen alapozast csinalok,annyi h egyenenkent elter a heti km,meg egy-ket aprosag.Ennyi,turelem kell hozza,heti 100-120km siman futhato ilyen laza.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41521) dabgergo válasza tomcica (#41520) üzenetére


dabgergo
őstag

Szuper köszi! Ez alapján összerakok valami jó kis tervet :)
Március április magasságában valaki maratonra megy innen?
Másik tervem h ott is jó volna előbb utóbb bemenni 3 óra alá, az mondjuk elég kemény meló az tuti.
Kár hogy Budapesten csak szeptemberben van maraton, de a bécsin gondolkodom (csak drága, meg ott kell egyszer aludni).

Agony: neked akkor végül összejött az 1:20 alatti? Sorry lemaradtam.

Amúgy még egy kérdés: elkezdett érdekelni hogy mi történik a szervezettel, izmokkal stb. a sok futás hatására? Mármint tavaly teljes erőből futva 1:45ös FM ment (innen indultam, ez előtt nem igazán edzettem semmit), most 1:24, mi történt úgymond odabent hogy ennyivel többre képes a testem?

[ Szerkesztve ]

(#41522) tomcica válasza dabgergo (#41521) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hatekonyabban mozgatja akar kevesebb izom is a testedet,de ez ugye nem csak izommunka,hanem az oxigent a tudotol el kell juttatni a mozgas munkat vegzo izmok sejtjeibe.Az alapozas pont ezt celozza,az utvonalat es a fogado sejt reszecskeket.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41523) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Tényleg, mi a helyzet a szegedi versennyel december 1-jén? Jöttök, ki jön? Én igen, bár még nem neveztem, de a hétvégét ott töltjük akkor már párommal. Oda járt egyetemre, nekem is van kötődésem, jó lesz újra szétnézni. Vasárnap meg lesz, ami lesz alapon szaladok egyet. Ha jöttök innen többen, akkor inkább 10K-n, hogy egy darabig mehessünk esetleg együtt, amúgy lehet félmaratonozok.

(#41524) norby_42 válasza ígyvanferi (#41523) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én is Szegeden leszek, de családostól, fiamnak lesz judo versenye. Azért majd megpróbálok kurjongatni oldalról :)

Eat pasta, run fasta

(#41525) titetoyz válasza dabgergo (#41521) üzenetére


titetoyz
tag

én megyek, márciusban, 22-én Vértes terepmaratonra. Igaz ott valszeg PB-t nem tudsz futni az 1000m szint miatt, de megvan annak is a feelingje :D
én ott tavaly 3:44 et mentem, most jó lenne 3:40 alatt,azzal már elégedett volnék a jelenlegi helyzet miatt...

eközben meg szépen alakul a visszatérés, [link] , már eljutottam a heti kb 40kilihez. bokám nem érez semmit, minden nap gyógytorna, mobilizációs gyakorlatok, propriocepció.., ennyi melót még sose tettem bele a futásba, szóval reménykedem benne hogy lesz hozadéka teljesítményben és sérülésmentességben is :D nagy tervek vannak jövőre..

[ Szerkesztve ]

(#41526) dabgergo válasza titetoyz (#41525) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja, terep sem rossz, de azt főleg a térdem miatt most kerülöm :)

Amúgy most látom h 2020. március 29-én Szegeden van maraton is! Az jónak tűnik időzítésben. Milyen hangulat szokott lenni? Nagyvolumenű rendezvény ez szép egyenletes pályával, PB lehetőséggel? :D

tomcica: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#41527) borbelyfer válasza dabgergo (#41526) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Debrecenben is lesz 2020.03.31. en azt neztem ki egy versenynek 5,25km egy kör lesz 10,5km 21,1km illetve teljes maraton is. Elég régi verseny, szerintem nem lehet rossz. Pesttől az is kb annyi mint Szeged. Bár egy kicsit messzebb van (+30p).

(#41528) Agony válasza dabgergo (#41521) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem még, az csak a cél. :)

Korábban 3:58-as volt a PB FM tempóm, most nyáron volt Szegeden egy félmaraton, amire Tom azt tanácsolta, hogy menjek neki 3:55-el, aztán amíg bírom toljam. Végül bírtam, úgyhogy 1:21:37 lett a vége, de a táv csak 20,9K volt footpod szerint, szóval ez inkább 1:22.

Most szeptember végén a felkészülés közepén berántottak a SPAR Maratonra egy 2 fős váltóba, ahol 1:19:46 lett az idő, de a táv csak 20,4K volt, szóval ez 3:54-es tempó lett.

Aztán most vasárnap volt egy 5+12 K-s felmérő, ami alapján arra jutottunk Tommal, hogy idén a 3:47-et nem kell erőltetni, de esetleg a 3:50-re rá lehet menni. Szóval az 1:20 az valószínű 2020-ig várat magára, de megpróbálok egy olyan versenyt futni ahol végre megvan a 21,1K valami 3:50 körüli idővel és legalább sikerült 1:20-1:21 közé belőni. Ha más nem a cél után ráfutom még pár száz métert! ;]

Ha esetleg valaki jön Szegedre és lenne kedve ilyen tempót menni annak örülnék, mert a helyezés nem különösebben érdekel, de sokkal jobb húzni egymás mint egyedül poroszkálni. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#41529) dabgergo válasza borbelyfer (#41527) üzenetére


dabgergo
őstag

Erre gondolsz ami 03.29-én lesz Debrecenben?
Ez végre elég szimpatikus! Jónak tűnik a pálya is, most h nézem StreetView-n az útvonalat, azt kell mondjam h itthon talán az egyik legjobb pálya, se szint ha jól látom, se nagyon sok kanyar. Mondjuk egy hétre rá lesz a Vivicitta FM, de az talán annyira nem gond.

Amúgy nem értem h ezek a tök jó versenyek miért nem szerepelnek pl. a www.futonaptar.info-n vagy bárhol ahol könnyebben meg lehet találni.

Agony: uhh ezek azért szép futások, közel vagy akkor eléggé, hajrá! Én szívesen mennék egyszer bolyban futni, nagyon sokat segítene nekem is, most szombaton ez is nehéz volt h első pár km-t leszámítva végig egyedül mentem. Elején mentünk bolyban és nagyon jó volt! De nekem a 3:45-ös tempo még azért messze van, de jövő tavaszra talán összejön, majd meglátjuk. Vivicittára nem jössz?

[ Szerkesztve ]

(#41530) tomcica válasza ígyvanferi (#41523) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vegul csak Agony fut :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41531) borbelyfer válasza dabgergo (#41529) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Igen, nekem az lesz egyik versenyem tavasszal amit jól megszeretnék futni.
Nem tudom miért nem szerepel / frissítik jobban. Szerintem is lenne igény rá.

(#41532) dabgergo válasza borbelyfer (#41531) üzenetére


dabgergo
őstag

Na az jó! Most az fura kicsit h úgy nézem tavaly senki nem futott 3 óra alattit rajta, plusz GPS alapján nem mindenkinek lett meg a 42,2km. Azért remélem jól van kimérve a pálya...

(#41533) ígyvanferi válasza tomcica (#41530) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor majd vele megpróbálok futni.

Agony: Azt néztem, hogy kb. 5,5 km-ig megy együtt a 10K és félmaraton mezőnye, utána másfelé vezet az útvonal, szóval addig lehet szó közös futásról. Ez mondjuk nem sokat fog rajtad segíteni, :DDD de biztos lesznek mások is ilyen tempón.

(#41534) Agony válasza ígyvanferi (#41533) üzenetére


Agony
aktív tag

Tavaly nem nagyon voltak. Akkor 1:25-öt futottam és hárman végeztek előttem. Nyéki Péter közel volt ő kb. a mostani tempómat futotta 1:22-vel.

Aztán volt Galamb Csaba meg Tom, akik dimenziót váltottak és megfutották 1:14-re. :D Ami igazán durva, hogy Galamb Csaba futott 1:14:17-et, Tom pedig 1:14:31-et... csak épp kerek 20 évvel fiatalabb mint Tom. :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#41535) rwin5


rwin5
őstag

Üdv!

Kicsit off, de hátha saját tapasztalatból tudtok osztani egy kis választ.

Főleg stresszlevezetés szempontból elkezdtem futni (ezt javasolták rá, mint legjobb sport). Nem vagyok elhízva (~174 cm 75 kg), viszont fizikálisan nagyon átmentem irodistába.

Pár napja voltam először futni akkor egy szusszal 650 méter ment, aztán sétáltam/futottam*, így nyomtam le nagyjából 5 km-t.

Hozzáteszem pulzus egekben, mint anno mikor a coopert kellett lefutni 12 perc alatt, sosem voltam egy nagy futó, inkább bringázni szerettem, meg kondiban súlyokat emelni.

Tehát olyan jellegű volna a kérdésem, hogy élettanilag mikor várható valami javulás, értem itt arra, hogy ne legyen a pulzusom az egekben már 100 méter futás után, a táv annyira nem is meghatározó, nyilván van egy célom, hogy jó lenne 2 km :DDD lefutni, de először azt szeretném elérni, hogy bírjam tüdővel.

Heti 2-3x tervezek futni, mellette kerékpár, meg konditermi edzés.

Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#41536) parandroid válasza rwin5 (#41535) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanígy kezdtem 4 éve, mint te, teljesen áterzem a helyzeted. Én azzal a módszerrel csináltam, hogy negyedórás blokkokra osztottam, az elején 10 perc kocogás, 5 perc séta, aztán rövidítettem a sétákat, és így próbáltam összefűzni az egyórás edzést. Kellett hozzá pár hónap, de mögöttem addigra 15-20 év tespedés, és konkrétan semmittevés volt. Csak szép lassan, nyugodtan, én elkövettem azt a hibát is, hogy minél gyorsabban akartam csinálni a futós részeket (a magam szintjén értsd a gyorsat), ha türelmesebb vagyok, és fegyelmezetten alacsony pulzussal csinálom, valószínűleg gyorsabban fejlődtem volna.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41537) inf3rno válasza Agony (#41534) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor ezek szerint ő Jerry. :))

Buliban hasznos! =]

(#41538) Never79 válasza titetoyz (#41525) üzenetére


Never79
tag

VTM maratoni részét én is beterveztem, hogy megyek. Az lesz az évnyitó nálam, addig alapozás, készülök a Szentendre trail-re. Idén kihagytam sajna, mert január-február környéki hóban futás és a nem rendes nyújtás megbosszúlta magát, pont 1 héttel előtte, jobb lábam megadta magát, 3 hét pihi lett belőle. Amúgy az a jó VTMben szerintem, hogy nem tudod mit kapsz. Ha száraz a pálya, lehet csapatni, utolsó 10 kili lefele megy, de ha esik a hó vagy eső a Vértes dagonya lesz 😎.

(#41539) titetoyz válasza Never79 (#41538) üzenetére


titetoyz
tag

tavaly nagyon jó volt, kb 0 sár, lehetett csapatni lefelé, viszont a végén elég sok a betonos szakasz az nem igazán tetszett benne. 50,6ot terveztem jövőre VTM-re és az UTH 54kmét de a 1,5hónapos bokaszalag szakadás felülmúlta a terveket :W

(#41540) inf3rno válasza rwin5 (#41535) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kezdd kocogással, felesleges ezzel szivatni magad.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41541) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Futással álmodtam ma. Tegnap óta egy kicsivel több energiám van, megpróbálkozok egy 5k kocogással.

Buliban hasznos! =]

(#41542) dabgergo


dabgergo
őstag

Bécsi maraton: valaki volt és valaki tervez menni jövőre (ápr. 19.)?
Feleségem rá akar beszélni hogy olyanra menjek ahol igazán jó a hangulat :)

(#41543) emvy válasza dabgergo (#41542) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, en tervezek. Szuper palya, altalaban tok jo ido, szep varos.

while (!sleep) sheep++;

(#41544) dabgergo válasza emvy (#41543) üzenetére


dabgergo
őstag

Szuper! Akkor már voltál is? Mennyit futottál? Gondolom egy éjszakát ott aludtál előtte, nem?

(#41545) emvy válasza dabgergo (#41544) üzenetére


emvy
nagyúr

Eletem elso maratonjat futottam ott 2011-ben, 3:41:37.

while (!sleep) sheep++;

(#41546) dabgergo válasza emvy (#41545) üzenetére


dabgergo
őstag

Grat, király, és jövőre mi a célidő?

(#41547) Zoty4


Zoty4
őstag

[link] Ha valaki keres egy igen jó órát, most marha jó áron adják

(#41548) inf3rno válasza Zoty4 (#41547) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az tényleg jó ár.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41549) rwin5 válasza inf3rno (#41540) üzenetére


rwin5
őstag

+ peterkeT

Köszi!

Megfogadtam a tanácsot. Őszintén szólva nekem az 5 perc kocogás is sok volt. Tegnap voltam kerékpározni, egy olyan 40-50 percet.

Ma kipróbáltam a kocogást, ami nagyjából az alábbi volt, hogy 2 perc kocogás, aztán séta, így váltakozva. Bírtam volna tovább is a kocogást persze, de ami úgy megterhelő kocogás volt, de mégsem az, hogy nagyon durván kidőljek tőle az a 2 perces intervallum volt, ezeket így váltva, olykor megállva csináltam 40 percig. Utána volt egy 10 perces cooldown és kerékpároztam még fél órát, de eléggé elfáradtam fizikailag, nem is az izomzatom hanem inkább már tüdőkapacitás téren. De úgy vagyok vele, hogy valahol el kell kezdeni. Az idei évem javarészt arról szólt, hogy 2 munkahelyem van, fizikai aktivitásom pedig annyi volt főleg, hogy elsétáltam boltba.

Köszi a tanácsokat az elkezdést illetően, igyekszek felépíteni így, de azért figyelek arra is, hogy ne érje túlzott stresszként meg a szervezetem, mert most még az is megterhelő ha fel kell menjek a 4. emeletre a lakásra. :D :R

(#41550) BenQhunria


BenQhunria
tag

Kedves Futók!
Lenne két kérdésem.
Baranya megyeiek ti melyik versenyeken szoktatok részt venni megyén belül?
"Térd" fájdalommal kapcsolatos, térkalácsom alatt fáj az izület ez általában 8-10 km után szokott előjönni, ezzel tudok valamit kezdeni?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.