Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sajnos mostanában nekem is rengeteg dolgom akad - gondolom nem kell magyaráznom - ha véletlenül egy héten kétszer kijutok futni, akkor örülök, ha az 4:50 alá be tudom tolni a tempót 10 kilin...

Pedig tavaly ilyenkor sokkal jobban ment. Hiába, keveset edzek.

De aki ezt most olvassa, az szégyellje el magát, ehelyett a pár sor helyett lehetne kimenni inkább taposni az aszfaltot!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42902) Chuck Norris válasza borbelyfer (#42897) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez is már űridő nekem, szép.

A mostani helyzet szerint el lehet menni autóval az erdőszélre, ha az erdőben akarnék futni?

[ Szerkesztve ]

(#42903) parandroid válasza Chuck Norris (#42902) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Sportolni mehetsz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42904) taranis


taranis
addikt

Micsoda mázli, egy hónapja költöztünk a Bakonyba egy faluba, közvetlenül az erdő mellé, akkor még nem tudtuk, hogy milyen jó az időzítés. Nem győzzük felfedezni az erdei utakat. Futva természetesen :)

colorizer.net

(#42905) Chuck Norris válasza parandroid (#42903) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszi, ezt tervezem holnap délutánra, aztán most úgy érzem nincs kedvem kiszaladni a starthoz.

@taranis: vidékre, erdő mellé futópad, túl jó a levegő kint vagy miért? :)

[ Szerkesztve ]

(#42906) taranis válasza Chuck Norris (#42905) üzenetére


taranis
addikt

Az a rossz időre kell, meg van két pici gyerek, akikre 0/24 figyelni kell, és sokszor nem úgy jön ki, hogy az egyikünk ráér amikor a másik menni szeretne. A padról meg oda lehetne pillantani, hogy élnek e még. Legalábbis ez a terv.

colorizer.net

(#42907) Never79 válasza Chuck Norris (#42905) üzenetére


Never79
tag

Szerintem el lehet menni autóval. Nem mondja ki a rendelet, hogy a lakcím elhagyás csak gyalog történhet. Ha esetleg megállítana a rendőr és látja rajtad, hogy be vagy öltözve, és azt mondod mész az erdőbe futni, az már indok. Máskülönben hogy jutnál ki a külterületre? Vagy nem jól gondolom?

(#42908) borbelyfer


borbelyfer
csendes tag

bár elszállt az euro, a nike.com van megint akció egyes akciós termékekre még jó az EXTRA2020 kód és lejön belőle 25% még

(#42909) flash-


flash-
veterán

Sziasztok! Feleségemnek szeretnénk futócipőt venni
Heti 1-2 alkalommal futna 3-5kmert aszfalton.
Lábtartása pronáló.
Decathlon keresője szerint ehhez a stílusi futáshoz kicsit sokallom a cipők árát.. 10ezerig mennénk el..
Egyáltalán ilyen kevés futásnál van értelme ezt figyelembe venni? Vagy vegye meg a klasszikus "olcsobbat" mert ilyen távnál nem számit?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42910) parandroid válasza flash- (#42909) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

10e-ért ne vegyél futócipőt. Főleg ne pronáló lábra. Ott a promókód alattad a nike.com-hoz, a Structure, Pegasus, Vomero modelleket nézd, biztos találsz belőle akciósat, amiből még lejön a 25% extra. Tippre olyan 15-20k lesz, annyiért már jó vételnek számít, de régebbi, tavalyi, tavalyelőtti kifutó modelleket ki lehet talán fogni még kevesebbért is. Boltok meg most úgy sincsenek nyitva.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42911) dabgergo válasza borbelyfer (#42897) üzenetére


dabgergo
őstag

Grat, nagyon szép!

NA!
Nem mertem előre írni, de ma reggel, magányosan, egyedül lefutottam a Margitszigeten a maratont, a bécsi maraton helyett ugyebár! :)

Összefoglaló :)
- Sikerült! 2:58:13 lett a vége. Kb pontosan ugyan annyi lett az első FM mint a második.
- Baromira megtérült a sok hosszú futás, nem volt semmilyen fal vagy mélypont fizikailag! Ezt szinte el sem hittem.
- Nem voltam túl lelkes hangulatomban, bazi kényelmesen mentem 4:10-4:15 körül csorogtam szinte végig egyenletesen 158-160 körüli pulzuson.
- Egyedül az utolsó 3km volt kemény mert ott nyomtam neki 4-es tempoig felkaptam.
- Rohadtul hiányzott a versenyhangulat, az adrenalin. Nyilván az is benne volt abban h nem volt fizikailag mélypont h nem max effortként futottam. Lelkileg annyi mélypont volt h kicsit unalmas volt és bennem volt h versenyen mennyire más lenne, de igyekeztem ezzel nem foglalkozni.
- Úgy érzem h versenyen jóval jobb idő is ment volna, de ez most mindegy is, örülök h nagyon egyenletes volt és hogy egyáltalán nem készültem ki, halál komolyan azt érzem h délután tudnék futni újra, holnap fogok is.
- Az is fontos tapasztalatom h érdemes futócuccokra pénzt szánni, mert pl. a nike párnázott zokni vicc nélkül tök sokat adott, rohadt kényelmes volt végig, meg vettem pár hete egy ujjatlan felsőt is, az is sokat adott a sima pólóhoz képest.
- Gyomrom végig jól volt, kb 10km-enként toltam egy Dekás gélt meg pár korty vizet.
- Nagyon szép idő volt, 7kor indultam de 8kor már 14 fok volt :O De nem volt azért para, de azt érzem h 10 fok alatt jobb a pulzusom.
- HARD WORK ALWAYS PAYS OFF :) tényleg jó érzés h látszik a befektetett munka eredménye. Két éve kezdtem el futni, de akkor inkább csak heti 1-2 futás volt, egy éve tolom komolyabban és 4 hónapja igazán komolyan heti 80-100km-el. Számomra nagy szó h a szinte edzés nélkül 1,5 éve lefutott 3:52-es maratonhoz képest majdnem egy órát javítottam :) Úgy hogy annak idején abba szinte belehaltam, most meg végig komfortos volt!

[ Szerkesztve ]

(#42912) vans? válasza dabgergo (#42911) üzenetére


vans?
őstag

:R Gratula, es koszi a motivaciot. En sokadszor tervezem ujrakezdeni, sajnos nem vagyok eleg kitarto.

hábm bábm

(#42913) Vertigo18 válasza dabgergo (#42911) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szép volt, irigyellek!

Most már rendelet van róla, hogy mindenki húzzon ki futni!

Hajrá, hajrá! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42914) LanyUs válasza vans? (#42912) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ne furdaljon a lelkiismeret! Kihagytam én is gyermek miatt. Eleinte hiányzott, aztán pótolta a nutellás kenyér :D Újrakezdem ha lezárult ez a vírus mizéria. A kietlen réten rendben van a futás, de a városban nem kockáztatom meg, hogy rám köhög egy marha, aztán viszem ha az 1 hónapos gyereknek vagy esetleg a nagyszülőknek. Ez nem pánik, inkább óvatosság. Fuss örömből és ne időre! Én amint elkezdtem szorongani az időn/tempón egy görcsös szarrá vált a futás és rövid időn belül nem motivált a mozgás. Sőt annyit hozzáteszek, hogy az erőltetés miatt sérülékenyebb voltam. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#42915) tomcica


tomcica
Topikgazda

itt egy 16km felmero...mondjuk ugy erzem h mar nem 18 vagyok :DDD munka vot vele :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42916) Hi!King válasza dabgergo (#42911) üzenetére


Hi!King
őstag

Gratulálok, nagyon király vagy!

(#42917) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Utóbbi időben foglalkoztat a gondolat, hogy el kéne kezdeni futni.
Semmi komoly nincs tervben, utoljára szerintem középiskolában futottam 10-12 éve.
Heti 2-3 alkalom szerintem elég volna.
195cm magas vagyok és 90-95kg. 45-ös a lábam. Elvileg lúdtalpas.
Milyen cipőt ajánlanátok első körben?(20k-t ne lépje túl ha megoldható) Földön vagy salakon tudnám megoldani a futást. Apple Watch S4 órám van, az jó lehet futáshoz?

Üdv Gyuri :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42918) Hi!King válasza LanyUs (#42914) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha parázol, olyan időpontot kell választani, amikor nincsenek kint emberek.

(#42919) tomcica válasza dabgergo (#42911) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep :R :K amikor ket egyenletes Fm van az azt jelzi,h meg egy pici maradt benne,de nem is baj ez ;) verseny + adrenalin kihozna a masodik felet negativ splitre :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42920) tomcica válasza gyuromoj (#42917) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en turelmet tudok ajanlani csak :K ha mar ennyit kihagytal

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42921) vans? válasza LanyUs (#42914) üzenetére


vans?
őstag

Koszi, neked is!
Nekem nincs gyerekem meg, csak sok a munka, stb. Tegnap is voltam, meg ma is, de matol kezdve ugy szeretnem csinalni egyebkent, ahogy irod. Sajnos nagy a versenyszellem bennem, mig Bp-n laktam allandoan elozgetni akartam mindenkit a szigeten :), itt is a toltesen vissza kell fogni magam. Kitalaltam, hogy csak a pulzusra es az eltelt idore fogok figyelni, a perc/km-re nem. Igy is ha lassan megyek azon kell dolgoznom, hogy ne menjen 170 fole a pulzus :Y Nyugalomban is 80-100 kozott van... Remelem turelemmel es idovel ez lejjebb fog menni.

hábm bábm

(#42922) tomcica válasza vans? (#42921) üzenetére


tomcica
Topikgazda

170? inkabb legyen az 150 meg ha bele-bele is kell setalni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42923) vans? válasza tomcica (#42922) üzenetére


vans?
őstag

Tenyleg? Jobb belesetalni? Igy is elkepeszto lassan futottam, 8+ perc / km korul :B

hábm bábm

(#42924) gyuromoj válasza tomcica (#42920) üzenetére


gyuromoj
veterán

De cipőt meg vehetem előtte nem? Főleg ha találok jó áron. :B
Mondjuk azt nem tudom hogy milyen a lábtartásom.
Itthoni körülmények között ki lehet deríteni?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42925) borbelyfer válasza dabgergo (#42911) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Nagyon szép teljesítmény gratulálok ahogy itt az írásaidból látszik beletetted a munkat rendesen. Nagyon motivaló

(#42926) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi mindenkinek!
Holnap is szép idő lesz, mindenkinek jó futást! :)

(#42927) tomcica válasza gyuromoj (#42924) üzenetére


tomcica
Topikgazda

persze :K
vizes teszttel otthon is kideritheted milyen a labad...vizes talppal ralepsz teljes testsullyal egy olyan feluletre ahol megmarad a nyomod (a pronalas latszani fog,az extrem szupinalas is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42928) LanyUs válasza vans? (#42923) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szülés után 4 hónappal 08:20-al kezdtünk a feleségemmel. Hétről hétre gyorsult! Heti négyszer mentünk min. 5-6k, de heti egyszer megvolt a 10k. Kb. hetente javult az idő. 2 hónap múlva már 07:20 felé jártunk és ahogy telt az idő 06:20-30 felé haladtunk. Aztán 06:00-nál megálltunk. Neki ez esett jól és a közös futás ért annyit, hogy örömmel teljen. Egyedül is mentem akkoriban hajszolva a 04:40-et, de a hosszas bemelegítés és megfelelő nyújtás ellenére húzódások jöttek elő és befeszültek az izmaim. Még többet kellett volna nyújtani, hengerezni stb. Jelenleg tünetmentes vagyok :D :)) Ha most újrakezdem megint örömfutók leszünk :)
Idő néha gond volt, akkor mentem reggel 05:00-kor, de nekem nem jött be. Hideg, nyikorgó ízületek, stressz az indulás a munkába effekt és kell az a 90 perc plusz alvás.

(#42929) gyuromoj válasza tomcica (#42927) üzenetére


gyuromoj
veterán

Így jó?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42930) tomcica válasza gyuromoj (#42929) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo am,ha minden lepesed ilyen,akkor szupinalo :K Nike Pegasus 35-36 jo is lesz...keress learazva :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42931) gyuromoj válasza tomcica (#42930) üzenetére


gyuromoj
veterán

Holnap még végig megyek a járdán vizes lábbal és kiderül hogy végig ilyen-e.
Amúgy kicsivel olcsóbb ajánlat esetleg nem lenne? :B
Esetleg Downshifter9/Flex Experience RN 8/Revolution 5?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42932) tomcica válasza gyuromoj (#42931) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Winflo esetleg ha mar Nike,amiket te irsz nem probaltam,mukodhetnek a downshifter egesz pofas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42933) tomcica válasza vans? (#42923) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha alapot epitesz akkor laza napokon oda kell figyelni,h a pulzus ne porogjon fel 150fole :K ha fele seta-fele kocogas par hetig/honapig,akkor az...utana majd valtozik

erosebb napokon se mennek 160-165fole,ha az meg akkor is kocogas AKKOR AZ ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42934) vans? válasza tomcica (#42933) üzenetére


vans?
őstag

Megprobalom. :R

hábm bábm

(#42935) Chuck Norris válasza Never79 (#42907) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Végül elmentem futni autóval, kicsit túlaggódtam a dolgot.
@taranis nekem az volt a tervem, hogy futós babakocsival megyünk, már alig vártam, hogy vihessem, a gyerek meg úgy gondolta, hogy nem. Ígérgetéstől fenyegetésig mindent bevetettem de nem akart megmaradni benne sehogy, egy darabig még kerülgettem a garázsban aztán ment vissza a jófogásra a kocsi.
@borbelyfer köszi vettem is két tél hosszú ujjú felsőt, így már csak kicsivel voltak drágábbak mint a Decathlonosok.
@dabgergo gratula nagyon. Mondjuk annyival jobban jártál a szigettel, hogy a gumi miatt kevésbé csaptad szét az ízületeidet mint egy normális versenyen.

(#42936) Peterhappy válasza dabgergo (#42911) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az igen, szivbol gratulalok! :R

(#42937) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Turazni mennyire szokas terepfuto cipot venni?
nike trail pl, vagy terrex inkabb? Vagy meg merevebb talp lesz jo?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42938) emvy válasza dabgergo (#42911) üzenetére


emvy
nagyúr

Király, gratulálok!

while (!sleep) sheep++;

(#42939) Hi!King válasza bajnokpityu (#42937) üzenetére


Hi!King
őstag

Amiben kényelmes, sokan túráznak terepfutó cipőben, mások bakancsra esküsznek. Én (rövidszárú) túracipőt használok, de abból eléggé low-end kategóriát, bakancsot csak téli havas túrára, (vagy nyári gleccsertúrára (de ott hágóvas is kell), nyilván az mostanában nem játszik).

(#42940) taranis válasza Chuck Norris (#42935) üzenetére


taranis
addikt

Ne is mondd, rendeltünk február 3-án futóbabakocsit a németektől, egy rövid próba után küldtem is vissza, és azóta is harcolok a refundért, ők eléggé szabadon értelmezik az európai jogot. Még úgy is, hogy Paypal volt, és nyitottam claimet, az eladó mindent megtesz, hogy ha már muszáj fizetnie, minél később kelljen.

colorizer.net

(#42941) LanyUs válasza taranis (#42940) üzenetére


LanyUs
senior tag

Éppen a dupla Thule-t nézegetem. Párommal beszéljük minek? A hamarosan jövő teljes kijárási tilalomra? Tehát lehet eltoljuk a vásárlást őszre... Egyik 24 hó, másik 2 hó. 1 órát lazán kibírna mindkettő. Egyik úgyis alszik, másik nézelődik. Hiányzik ez a mozgás nagyon. Tavaly a babakocsis domb edzésekkel életem legjobb borvidék fm-t teljesítettem, ami nálam annyit jelent, hogy 450m szintnél kellett belesétáljak először.

(#42942) dabgergo válasza tomcica (#42915) üzenetére


dabgergo
őstag

Ezt most látom tomcica, nem vagy normális, grat!! 3:30-on akkor tolsz versenyen FM-t? Vagy ott most mennyi az annyi neked?

(#42943) tomcica válasza dabgergo (#42942) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ez jo kerdes...gyanitom 3:30-on bekezdenek,aztan amit ad a nap 12-14km-ig szerintem elmenne,utana meg mindig kerdeses :K 3:32-es atlaggal ment a ket legjobb FM,amit eddig futottam.A masik,meg ha nehany 3:27-28-as km beszalad,akkor az utolso 3-4km-en nagyon meg tudja bosszulni magat :K ertsd ugy,hogy 3:45-re kilassul,szetesik stb.
3:30-hoz tokeletes nap kell,minden szempontbol (test,fej,stabil tempo,olyan ellenfel aki ezen a ritmuson jon stb.) tegnap nem ereztem h ez 21ig igy kiment volna :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42944) Vertigo18 válasza dabgergo (#42942) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezt itt mindenki tudja!

Mármint, hogy Tomcica nem normális! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42945) Peterhappy válasza Vertigo18 (#42944) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az a nem normális, aki emberi mércével tekint rá. Valószínűleg csak pár fokkal különb, mint egy átlagos ufo :P :R

[ Szerkesztve ]

(#42946) Never79 válasza dabgergo (#42911) üzenetére


Never79
tag

Gratulálok, kemény vagy :R

(#42947) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok,

volt egy ilyen cipom : [kép] Adidas GSG9 TR,
de mar megszunt egy ideje. Mi az, ami ennek az utodja (ha van egyaltalan ilyen)
Elore is koszi :)

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#42948) Idiofil válasza Idiofil (#42947) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Vagyis inkabb megforditom a kerdest:
ujrakezdo vagyok es nincs normalis cipom.
cel: oktoberre szeretnek felkeszulni egy 12 km-es Hard Dog race-re. Jellemzoen salakon + toltesen (dongolt fold).
Erre keresnek cipot, nem baj ha 25 tol nemtobb (vagy nem sokkal). Tudtommal nem all semerre a bokam es fogalmam sincs hogy hogy lepek :)) :))
Elore is koszi :)

"Those who want respect, give respect"

(#42949) dabgergo válasza Never79 (#42946) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!

tomcica: ja, világos, azért remélem tolsz majd versenyt ahol kiderül, szép számok :)

(#42950) tomcica válasza dabgergo (#42949) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Oszig mar biztos nem, akkor is UB es kisteleki 6h valto a terv, lehet sima felmaraton nem lesz kifutva. Nincs ezzel gond, csak egy tav es egy ido melle, annyira nem erdekel. Pihenek par hetet es indul az uj alapozas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.