Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) Never79 válasza titetoyz (#41539) üzenetére


Never79
tag

Sajnálom jobbulást!

A Terv út és a Szár körüli rész tényleg betonos, és annyira nem jó. Én lehet, ha nem esik, akkor aszfaltos cipőben fogok menni. Uth előtt edzőversenynek fogom használni, frissítés gyakorlás szempontjából is.

Már kezd összeállni a jövő év számomra, teljesen lázba hoz, ha rá gondolok😁. El kell kezdenem Dömösről felmenni Prédikálóra, hogy dagadt testem (95 kg 193 cm) szokja a kiképzést 😁.

(#41552) zaskar válasza dabgergo (#41542) üzenetére


zaskar
senior tag

Nem mostanában, de futottam már 2x maratont Bécsben: 2005-ben és 2009-ben. 2005-ben május végén volt, lett vagy 30 fok, borzasztóan kikészültem (3:36). 2009-ben már áprilisban rendezték, akkor 3:20 sikerült. Én mindkét alkalommal Sopronban szálltam meg, de a mai eszemmel már Bécsben foglalnék szállást (a rajtszám felvétele miatt ugyanis előző nap is ki kellett menni). Idén pl. Bécs egyik külvárosában szálltam meg egy koncert miatt, és úgy emlékszem, elfogadható ára volt a Hotel Altmann nevű panziónak. Jó hangulatú, nagy múltú verseny egyébként, bátran merem ajánlani.

(#41553) parandroid válasza rwin5 (#41549) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak így tovább, jó lesz ez! Nekem is az volt a wake up call, amikor a családi kiránduláson a Badacsonyra felsétálásnál az első 200m után jött a szédülés, meg a blackout, le kellett ülnöm, mielőtt összeesek, aztán inkább visszavánszorogtam a kocsiig, miközben a kiscsalád felsétált. :U

Innét még eltartott egy darabig, mire egyáltalán futni tudtam, ahogy leírtam (előtte vagy fél-egy évig szigorúan napi legalább 1 óra séta a kutyával), onnét meg még 2-3 év kellett az első maratonig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41554) Vertigo18 válasza BenQhunria (#41550) üzenetére


Vertigo18
addikt

Volt egy pár idén... Melyikre gondolsz?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#41555) BenQhunria


BenQhunria
tag

Az összesre is :D , idén kezdtem el futni 1-2 versenyen részt vettem, de érdekelne mik vannak a környéken.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#41556) Balup1979 válasza BenQhunria (#41555) üzenetére


Balup1979
újonc

Március első vasarnapja Pécs - Harkány. December vége szilveszteri pláza futás. Áprilisban vivicitta és tv torony csúcs támadás. Augusztusban Pécs Pogány éjszakai félmaraton. Ősszel szokott lenni a Cserkuti szőlőskôrök (azt hiszem ez a neve). Nyáron van a rozé futás Villányban. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de Vertigo lehet többet tud. Ja meg idén volt a Hauni 25. Én helyi versenyekre csak a Pécs - Harkányra és Pogányira járok. Bár ez utóbbiból idén már sok volt.

[ Szerkesztve ]

(#41557) dabgergo válasza zaskar (#41552) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Szép idők, grat!
Árat leszámítva szimpatikus nagyon a bécsi verseny, szállást is 15k alatt meg lehet oldani bőven ahogy néztem. Szerintem hamarosan jelentkezek :)

(#41559) Vertigo18 válasza Balup1979 (#41556) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, kb. ezek mennek Baranya megyében. Annyi, hogy idén a rossz "idő miatt" eltolták a Csúcstámadást, mit ad isten, pont a Tihanyi félmaraton időpontjára, így elég sokan visszakérték a pénzt. Az igazi gáz az, hogy végül az eredeti időpontban semmi gond nem volt az időjárással, míg a tavalyi évben esőben fejeztük be, az senkit se zavart...

Annyi, hogy a Pogányi reptéri futást mindenkinek ki kell egyszer próbálnia, TELJESEN sík terep, sehol egy gödör, vagy hupli. Vannak páran, akik fejlámpával futnak, én viszont imádom a majdnem vaskötétet, van egyfajta feelingje.

A "Cserkút - Szőlős körök" egy érdekes pálya, ott tuti nem fut az ember PB-t, én mégis szeretem.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#41560) geleati válasza maltegra (#41558) üzenetére


geleati
tag

Nekem pont ez a bajom, hogy heti 20-35 km-t (csak ámulok amikor heti 90-100-at írtok :D) szoktam futni, hétvégente megpróbálok 10-nél többet, de 13-14-15-nél nem sikerül több, mert vagy elfáradok, vagy már érzem a combtőnél/térdben a fájást, de még másnap is. Hogy tudnám a megtett távot fejleszteni?

[ Szerkesztve ]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#41561) taranis válasza geleati (#41560) üzenetére


taranis
addikt

Nekem bírná a lábam de heti 90-100 elképzelhetetlen 2 kisgyerek mellett :) Illetve asszony is fut, és felváltva tudunk csak, mert valakinek mindig vigyáznia kell rájuk, nincs bébiszitter/szülői segítség. Aki hasonló cipőben jár, hogyan oldjátok meg? :) Én örülök, hogy ha a heti 30 összejön.

colorizer.net

(#41563) parandroid válasza geleati (#41560) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lassú, kitartó munkával.

Taranis: Gyerekeket nem tudjátok vinni? Tolós kocsi, futóbicikli? Persze nem minden futásra, de mondjuk heti 2 rövidre, aztán meglátjátok, hogy megy. Errefelé sokan csinálják így.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41564) taranis válasza parandroid (#41563) üzenetére


taranis
addikt

Igen ez tervben van, de még nem volt rá keret, mármint a futós babakocsira.

colorizer.net

(#41565) geleati válasza parandroid (#41563) üzenetére


geleati
tag

Gondoltam, hogy nem egyik napról a másikra fog menni, de ha akkor így folytassam tovább heti egy hosszúval, amennyit bírok, mindig igyekezve egy kicsit többet?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#41566) tomcica válasza geleati (#41560) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,ha meg csak heti 90-100km lenne :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41567) tomcica válasza geleati (#41565) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A hetvegi hosszud nem kellene h a heti mennyiseg 20%-tol hosszabb legyen egyben.Ha pl. hetente 50km-t futsz akkor pont 10km a hetvegi hosszu.En felepitenem napi 5-8km futasra heti 5-6 napra,a hetvegi mehet 10-12km es csak csinalnam-csinalnam-csinalnam.Ha elfarad es faj,setalj egy 100-200m-t utana kocogj tovabb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41568) inf3rno válasza geleati (#41560) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a napi 5k vált be a legjobban eddig, de én is jobb térdnél már éreztem 3 hónap után, hogy durván feszül, és elkezdett fájni is. Majd meglátom, hogyha rendeződnek a fogászati gondjaim, akkor ez változik e. Remélem úgy lesz. Addig csak irigykedek, hogy mások 200-nál is többet futnak tartósan gond nélkül.

szerk:
Ja félreolvastam. Én olyan heti 40-50 körül futottam, a 100 nekem is magas. Szerintem a napi fél-egy óra megoldható bárkinek. Még ha 6-os pace-el nézed, 5k akkor is 30 perc, plusz egy kis bemelegítés, levezetés. Az egész tényleg megvan fél óra alatt, zuhannyal 45 perc, max 1 óra, ha meg már ennyi időd sincs mozgásra, akkor valamin változtatni kell.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41569) inf3rno válasza taranis (#41561) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdemes lehet venni egy futópadot, ha muszáj az állandó felügyelet. Persze lehet felváltva is futni kint, de talán egyszerűbb a paddal.

Buliban hasznos! =]

(#41570) geleati válasza tomcica (#41567) üzenetére


geleati
tag

Eddig úgy csináltam, hogy heti 2-szer 10km, hétvégén meg 12-14km. Egyszer bírtam heti 4-et megoldani, de akkor majd így igyekszem, ahogy írtad.
@inf3rno: Nekem most még a 40-50 is sok :)

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#41571) inf3rno válasza geleati (#41570) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sokkal jobb, ha többször futsz kevesebbet, felgyorsul tőle a regeneráció. Én gyakorlatilag egy este alatt kialudtam olyanokat, amikről azt gondoltam, hogy egy hétig tart majd regenerálni.

Buliban hasznos! =]

(#41573) tomcica válasza geleati (#41570) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Konnyebb a testednek hozzaszokni,kesobb mehet a napi 10km,nincs azzal se semmi baj ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41574) geleati válasza inf3rno (#41571) üzenetére


geleati
tag

Rendben, köszi a tippet.
@tomcica: neked is köszi.
@maltegra: igen, hasonlóan voltam én is.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#41575) taranis válasza inf3rno (#41569) üzenetére


taranis
addikt

A pados futás egyáltalán nem vonz minket, első körben jön majd egy futóbabakocsi, aztán meglátjuk, hogy bírja a pici. Ha jól, jöhet versenyre is, eltologatom :) Versenyek után szoktam kérdezgetni a babával futókat, elvileg nem ördögtől való dolog ez. A nagyobbik már ovis, neki kell csak kitalálni valamit.

colorizer.net

(#41576) borbelyfer válasza taranis (#41575) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Hajnalban futni esetleg? En hetente 1-2x szoktam hajnalban menni,h ne vegyem el az időt a családtól ha olyan a hét

(#41577) taranis válasza borbelyfer (#41576) üzenetére


taranis
addikt

Jaja azt toltuk korábban, csak most hogy a pici miatt fel kell kelni éjszaka többször is, hajnalban inkább az alvást választjuk :) De ez majd rendeződik később.

colorizer.net

(#41578) inf3rno válasza maltegra (#41572) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából az a lényeg, hogy minden nap. A 10-15k-val több naponta az a gond, hogy sokszor azt mondja az ember, hogy á majd holnap, meg hogy nincs erre most másfél órám meg ilyesmik. A napi 5k-nál nem lehet kifogás, mert annyira rövid.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41579) tomcica válasza inf3rno (#41578) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 40-50km az olyan,a 10-15km az "jo reggel"-t es "szep delutan"-t :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41580) Chuck Norris válasza inf3rno (#41578) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szerintem nem ezzel megy el az idő mert az 5 meg a 10K között legfeljebb fél óra különbség van. A futás előtti vakaródzás, öltözködésx2, bemelegítés, nyújtás, zuhanyzás, tehát az üzemi költség ami az időt viszi.

Pár éve vettem én is a gyereknek futós babakocsit, amint beleraktam ordított és egyből ki akart ugrani, szóval ha van rá mód akkor előbb egy kölcsön darabbal érdemes kipróbálni, hogy mennyire működőképes a dolog.

(#41581) inf3rno válasza Chuck Norris (#41580) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Arra sem megy el az idő. Leginkább arra megy el, hogy á majd később, vagy ma esik, majd inkább holnap, vagy van most fontosabb dolgom is, vagy leülök nézni a tévét vagy írni a futós fórumba... Én is általában akkor mentem futni, amikor láttam, hogy már megy le a nap. Az ilyen trigger volt, mert a szom se fog este a sötétben futni. Bár volt, hogy odáig fajult a halogatás, vagy éppen tényleg más dolgom volt, és csak estére értem haza.

Buliban hasznos! =]

(#41582) inf3rno válasza tomcica (#41579) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de az egy másik dimenzió. :P

Buliban hasznos! =]

(#41583) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok,
Nagyon kezdő futó vagyok, jelenleg futopalyan. Nemsokára kutyával is mennék, de a pályára nem lehet kutyával menni, így marad a töltés. Viszont ott nincs világítás, így valami fejlámpat /mellkaslampat keresek.
Tudnatok ajánlani? Néztem a Decathlonban, de nem győztek meg. Ebay-es/Alis kínálatból mi az amit érdemes venni?
Előre is köszi :)

"Those who want respect, give respect"

(#41584) Balup1979 válasza Idiofil (#41583) üzenetére


Balup1979
újonc

Én Decathlonosat használok, nekem bevált. Nem olyan gagyi márka, mint aminek tűnik. Persze nem is egy Petzl.

(#41585) Zoty4


Zoty4
őstag

Sracok sokan irtatok a nike zoom pegasust, hogy ajanlott enyhen stabil cipo. Hol tudnek ilyet felprobalni? Ahol mondjuk van is belole? Voltam futoboltba es persze az en meretembe egy darab nem volt. Jovo heten szeretnek venni nike.comrol ha beakciozzak.

[ Szerkesztve ]

(#41586) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
Ha esetleg tudtok boltot, ahol pulzuspántot, illetve órát lehet venni holnap/éjféltől Black Friday keretén belül, ne tartsátok magatokban! Egy kedves barátom szeretne kifogni Polar Vantage-t, az plána jöhet, ha találtok esetleg! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41588) parandroid válasza Idiofil (#41583) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pont minap volt róla szó, nekem a petzl actic (core) tökéletesen bevált. Nem olcsó, de nagyon minőségi cucc, és úgyis jön a black friday.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41589) parandroid válasza maltegra (#41587) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Héten buszos sztrájk van, asszony viszi a gyerekeket suliba, én hozom. 12:30-ra vagyok itthon, de nem tudok futni menni, mert 13:15-re mennem kell értük, addig semmit nem tudok csinálni. Utána meg ebédeltetés, tökömkivan, bolt, posta, hetente 3x ráadásul délutáni program nekik. A héten már 200+ km-t vezettem csak helyben, ebből napi 30 a munkába járás, és eddig csak 3 napot dolgoztam. Remélem, ma megegyeznek, mert ez így nem pálya. Rendesen meló vége után tudok egy órát futni, mielőtt hazaérnek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41591) tomcica válasza maltegra (#41587) üzenetére


tomcica
Topikgazda

volt meg 44perced ejfelig,nem is tudom mit vartal azzal a holnappal :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41592) geleati válasza itouchfan (#41586) üzenetére


geleati
tag

Én a sportfactory-ban próbáltam fel.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#41593) ígyvanferi válasza Zoty4 (#41585) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Van pár nike store Pesten, miért nem ott próbálod? Nike.comon ingyenes visszaküldés van egyébként, szóval az sem tragédia, ha nem tudod felpróbálni. Hátha szerencséd lesz a mérettel. Másik márka neked passzoló méretéből is ki lehet indulni.

(#41594) 6030D


6030D
Ármester

Van egy Pegasus 34-em, és gondolkodom, hogy bf-kor vennék valamit, mivel lassan cserés (bár én nem érzem, csak a km miatt gondolom). Mivel keveset futok (800 km/2 év), ezért nem nagyon merültem bele a cipőválasztásba, viszont a P34 nagyon tetszik. Ellenben a 35-36 ezzel a kacsafarok sarkantyúval nem. Van a Nikenak hasonló párnázottságú cipője? Aszfaltra kell 1-2 órás edzésekre (keresztedzés a bringához).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#41595) Zoty4 válasza ígyvanferi (#41593) üzenetére


Zoty4
őstag

:R

(#41596) bandus válasza 6030D (#41594) üzenetére


bandus
veterán

próbáld ki odyssey react vagy epic react. én ma-holnap selejtezem a második 34-esem, ma reggel elővettem a szekrény tetején pihenő 35-öst, eljöttem vele munkába, hogy szokja a láb valamennyire. de vasárnap keződik a nike bf, és már rendelem is a 36-os rózsaszínt :D

de szerintem sok helyen kapható még 34-es is.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41597) borbelyfer válasza bandus (#41596) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

2 parat rendelek azonnal en is akkor vasarnap:) en abban a hitben voltam,hogy nov 29 pentek lesz a BF, de igy addigra ide is ér :)

(#41598) taranis


taranis
addikt

Használ valaki mellkaspántot? Garmin órával futok és ezért a Garmin HRM Run-t nézegettem, de elég sok negatívumot is olvasok róla, több embernél pár hét, vagy pár hónap után megadja magát.

colorizer.net

(#41599) Zoty4 válasza bandus (#41596) üzenetére


Zoty4
őstag

kb mikor indul az akció?

(#41600) 6030D válasza bandus (#41596) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi, ezeket megpróbálom meglesni valami boltban. Meg nem ártana, ha megint ilyen 55 eurora jönne ki a cipellő, mint 2 éve a Pega. :D
Akkor ha jól emlékszem, csak csütörtökön és pénteken volt bf.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.