Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) taranis válasza norby_42 (#42599) üzenetére


taranis
addikt

Elnézve a fotóit én tartottam volna, hogy ne fújja el a szél :) Ilyenkor jól jön az a 10kg feleslegem :)

colorizer.net

(#42602) inf3rno válasza taranis (#42596) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megkaptad mind a négy évszakot. :P

Buliban hasznos! =]

(#42603) inf3rno válasza norby_42 (#42600) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még kb. két hét, mire teljesen beforrnak a sebek. Remélem addigra az erőm is visszatér, mert most rohadt gyenge vagyok és állandóan fázom.

Buliban hasznos! =]

(#42604) norby_42 válasza inf3rno (#42603) üzenetére


norby_42
aktív tag

Addigra kb. tavasz(abb) lesz, akkor minden könnyebben megy

Eat pasta, run fasta

(#42605) tomcica válasza taranis (#42601) üzenetére


tomcica
Topikgazda

multkor en is jartam igy,majdnem lefujt a gatrol a szel :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42606) Corpuscle válasza tomcica (#42605) üzenetére


Corpuscle
őstag

Én oldalszélben kaptam egy erősebb széllökést. Majdnem hasra estem, a levegőben lévő lábam beakadt a támaszkodóba. :D

(#42610) BenQhunria válasza ígyvanferi (#42594) üzenetére


BenQhunria
tag

Heti 25-35km éppen amennyi jól esik, 5:10-6:00 a tempó, félmaraton a cél, lábvizsgálaton voltam már nem láttak semmi extrát.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#42611) inf3rno válasza norby_42 (#42604) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, már most tavasz van kb.

Buliban hasznos! =]

(#42612) tomcica válasza inf3rno (#42611) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem brutalisan gyorsul is a lab, oda kell majd ra figyelni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42613) dabgergo válasza inf3rno (#42611) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát ma igen, én azért utóbbi héten is többször 0 fok körülben futottam este 10-11 körül, azt már unom is, de a mai nap baromi jó :)

(#42614) dabgergo válasza dabgergo (#42613) üzenetére


dabgergo
őstag

Na tényleg itt a tavasz!!!


(#42615) tomcica válasza dabgergo (#42614) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Stabil, :K :C kezdheted kitolni a tavot,mint specifikus maratonos edzes....heti egyszer ilyen 4:00-an 20km,4:05 25km,4hettel verseny elott 4:07-10-en 30km (ez az utolso hosszu tempos edzes)

Melle ket edzest javaslok:
- az egyik pusztan mechanikus labsebesseg (10 x 200m porgos 200m laza,de lehet 30mp ON 30mp OFF fartlek is) ez egyik heten,a masikon 10x rovid emelkedo (feluljaro) felfele porges,lefele seta/kocogas.Ez az edzes szinte egy alapos bemelegites,semmi feszesebb.

- 3-5km ossz mennyiseg 15-10K sebesseg (esetleg a legvegen felkapod 5K sebessegre egy 500m-t) ez lehet 3-5x 1000m (R200 kocogas) kesobb fuzni ossze oket 2 x 2km + 1km, 3km+2km,5km

Az osszes tobbi edzes laza alapozos km kb 60perc (sebesseg nem erdekes,ilyen 130-145bpm full aerob)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42616) tomcica válasza dabgergo (#42614) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy ebbol mar siman ki lehetne preselni egy 1:19:XX FM-et,csak nem lenne ilyen visszafogott a pulzus,foleg ha elkezd az izom faradni 13-15km utan,de meg lehet csinalni :K mondjuk az nem tenne jot ra a maratonnak :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42617) taranis válasza tomcica (#42616) üzenetére


taranis
addikt

Lehet volt már róla szó, de neked mi az FM PB-d?

dabgergo: gratula ez nagyon szép, pár év és remélem én is tudok hasonlót :)

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#42618) tomcica válasza taranis (#42617) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha jol remlik 1:14:38 (vagy 28?!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42619) Chuck Norris válasza inf3rno (#42603) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gyógyulást, végülis szerencséd van én már hallottam olyat is, hogy amikor húzták ki valakinek a hátsó fogait annyira be voltak szorulva, hogy a lendülettek kivertek az elsőből is.

(#42620) taranis válasza tomcica (#42618) üzenetére


taranis
addikt

Hűazannya :)

colorizer.net

(#42621) inf3rno válasza Chuck Norris (#42619) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az ige'. :DDD Jók voltak a sebészeim szerintem. Nem tudom, lehet az számított szenzációnak, hogy bal fent 9 fogam van a szokásos 8 helyett, de mindhárom szájsebész lent volt. Azt mondták a bal oldallal megszenvedtek. Be is van dagadva rendesen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42622) dabgergo válasza tomcica (#42615) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
Még nem tudom h megpróbáljam-e az 1:20 körülit két héttel a maraton előtt, lehet h csak verseny közben fogom látni h mennyire kemény, bár az 1:20 az mindenképp halál azért :D de félek h visszafogni azért annyira nem fogom tudni magamat, ha megy az 1:20 körüli, sztem a 3 óra alatti M is megy majd talán.

Intarval-nak ilyesmiket tolok egyelőre heti egyszer: 8x800m @ 3:45 közte pihenőkkel vagy 2000m gyors (3:50), 2000m lassú (4:55) váltogatva. Akkor javasolsz 1000m-eket olyan 3:45-ön közte kocogásokkal?

Amúgy jelenleg az edzéstervem az h heti 5-6 futás, ebből egy interval, egy hosszú (23-34km körüliek) végén felkapva, egy tempo mint a lenti, ezt hetente egy km-el növelem, 12km-ről indultam, a többi nagyon lightos 135-ös átlagpuzuson kocogás. Ez így kb. heti 90-100km.

Azon gondolkodom h lehet kicsit több speedwork kéne ha a FM-t azért olyan 3:50 körül próbálom futni. Igaz a M a fő amiért küzdök, de azért a FM-t se annyira akarom hanyagolni :D

(#42618) tomcica: ohh 1:14? na az igen, grat!!!! :Y :C
(#42617) taranis: köszi, és hajrá, menni fog az! :)

[ Szerkesztve ]

(#42623) tomcica válasza dabgergo (#42622) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az interval mindegy milyen leosztas 400m-2000m-ig barmi lehet.A hosszu "laza" es a kozepes hosszusagu tempo-n kellene valtoztatni,h valoban versenyspecifikus legyen.Erre irtam a 20-25km-es hosszu maratonos sebessegu tempokat.Az melle mar nem kell gyorsabb tempo,a sebessegedrol az intervalok gondoskodnak.FM-re is :K
Egy 30km felmero maratonos celtempon pedig a legspecifikusabb,amit feher ember tulfaradas nelkul elbir 3-4 hettel a celverseny elott.Mivel neked FM-ed lesz ez helyett,igy az mehet picit erosebbre,de en visszafognam magam,kulonben a maratonos felkeszulesed egy 90-95%-os FM-re fog elmenni es mire a maratonhoz ersz nem marad eleg muncio.
A porgos emelkedo/rovid felkapasok pedig azert kellenek,h picit ellensulyozd a sok laza-kozepes futast (kozepesnek hivom a maratonos tempot is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42624) probizz


probizz
tag

Sziasztok!
Nike Streak LT 4-est használtam az utóbbi 2 évben. Nagyon jó és ugyanilyen cipőt szeretnék, de nem találok a méretemben sehol (külföldön sem). Méret: 9,5 (43-as).
- Tudtok ajánlani ehhez hasonló cipőt. Mivel nem találtam LT 5-öst, ezért gondolom, hogy más néven jött az utódja.
- Vagy van olyan beszerzési forrás, amin keresztül még elérhető lehet? (Pl. M3 Outlet-ben sincs.)
Felhasználási terület: rekortánon sprint és intervallum.
Köszi előre is!

(#42625) tomcica válasza probizz (#42624) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Spuriban volt jo sok meret.Nemzetkozi NIKE oldalon is lehet van meg.
Csere ciponek az Adidas RC2-t melegen ajanlom ;) ha epp nincs miben futni.Picit nehezebb,de porgos cipo az is.
Masik ut,ha szog nelkuli (spikeless) XC v palya "szogest" hasznalsz.Saucony-nak,de a tobbi gyartonak is van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42626) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Normális, hogy ilyen magas a pulzusszámom?
https://connect.garmin.com/modern/activity/4568215014
https://connect.garmin.com/modern/activity/4578561065
https://connect.garmin.com/modern/activity/4542701200

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#42627) parandroid válasza BenQhunria (#42626) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mihez képest? Kevesebb szokott lenni? Hagytál ki az utóbbi időben? Nem lappang benned valami nyavalya? Nyugalmi pulzus? Max pulzus? Korod? Edzettséged? Elég soktényezős dolog ez. Ráadásul még a szenzor is félremérhet. Ha nagyon nem ennyinek érzed, akkor próbáld szorosabban, feljebb, lejjebb, vagy másik karon, esetleg mellkaspánttal, vagy egy futás erejéig egy kölcsönórával.

Szerk.: Nézem az adataidat garminban, fiatal vagy nagyon, az alapján simán lehet 200 körül a maxHR, ráadásul nem vitted túlzásba a futást január-februárban, amiből adódhat formavesztés. Ráadásul az 5k pb-d 5 perces tempón ment, a 10k 5:10 körül, szóval 5:30-as átlagpace 10+ km-en 170+ pulzussal szerintem reális.

A kérdés persze, hogy mire készülsz. Ha többet akarsz futni, akkor lassíts inkább le, ha hosszabbakat, akkor szintén. Ha gyorsulni szeretnél akkor inkább fuss rövidebbeket, és több intervallumot - 400-1000 m gyors, 2-3-5 perc lassú, és ezt váltogatni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42628) ígyvanferi válasza probizz (#42624) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Runningwarehouse-on van bőven belőle. [link]

(#42629) BenQhunria válasza parandroid (#42627) üzenetére


BenQhunria
tag

Tavaly decemberben vásároltam az órát, szóval összehasonlítási alapom nincs, lassan 1 éve futok,november környékén értem el a +10km-es távokat.
Betegségről nem tudok.
24életév, VO2 max 48.
Cél a félmaraton március végére.

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#42630) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#42628) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Elb.sztam, bocs, ez a .com, onnan nem is szállítanak hozzánk. A rw.eu-n csak Streak 7-es van. Az nem játszik amúgy?

(#42631) dabgergo válasza tomcica (#42623) üzenetére


dabgergo
őstag

Thx, elég hasonlót tervezek :)

Btw tegnap este toltam még egy nagyon lassú (4:55-ös) 30-asat, kemény lett így a hétvége, 3 nap alatt 72km, ma pihentetem a lábamat :)

(#42632) tomcica válasza dabgergo (#42631) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ohh igen ismerem az ilyen 100-120km-s hetvegeket :P allva elalszol utana.
Viszont, ahogy ellezdesz a versenyspecifikus szakaszba edzeni, ott mar a nagyon laza extra hosszuk csak tetozik a faradtsagot, de mar nem tesznek hozza a kondidhoz. Mert ha jol futod a hosszu tempokat akkor felesleges energiad nem is szabad h maradjon ilyen 20km+ totyogesekre.
60perc aka 10-12km regeneralo 4:55-5:10/nap lefed mindent.
Ha van energia masodik edzesre, tobbet er egy tempo utani FM resztavos masodik edzes itt mar, na de azt meg plane ki kell pihenni.
Nekunk aprilis vegen lesz ilyen ketverzio kozul valaszthatnak a skacok: szombat delutan+vasarnap reggel, v vasarnap reggel+delutan. Mindketto UB specifikus, reszleges pihenos, faradt testre versenytempos. Utana 3-4nap napi 30perc(!) totyoges lesz, kulonbennem szuperkompenzacio tortenik, hanem tuledzettseg. Amivel nincs bajom, csak dec/januarban legyen, ne ennyire kozel a versenyhez.
Az utolso 8-10hetben mar nagyon ugyelni kell h mire lovod el a puskaporodat, milyen surun es hogy pihened ki. Kulonben egyik edzesen fogod hagyni a versenyformat (az a pihekonnyu, barmi johet, szinte sulytalan feeling) utana pedig csak lefele megy majd a szeker, kinek hirtelen, masnak lassabban.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42633) dabgergo válasza tomcica (#42632) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja, ez az a terület ahol még ki kell ismernem magamat h milyen tapering fekszik nekem a legjobban, az tuti h nem akarom túltolni maraton előtt a szekeret, csökkenteni fogom fokozatosan a heti km mennyiséget is, kb 4-5 héttel a verseny előtt, több napot hagyok regenerálódni, de az intervalok és versenyspecifikus tempok meg fognak maradni.

(#42634) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Ki mire esküszik mi a tuti recept a futás közbeni mellbimbó kidörzsölődésre?
Sima ragtapasz?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#42635) Serpiko válasza pvt.peter (#42634) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem a Leukosilk ragtapasz vált be többet is próbáltam.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#42636) pvt.peter válasza Serpiko (#42635) üzenetére


pvt.peter
őstag

A Leukosilk -ról hallottam én is jókat, teszek egy próbát vele.
Köszi az infót.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#42637) inf3rno válasza pvt.peter (#42634) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sudocrem nekem bevált.

Buliban hasznos! =]

(#42638) parandroid válasza pvt.peter (#42634) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sima leukoplast - a barna, tekercses, műanyag gurigán.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42639) probizz válasza ígyvanferi (#42630) üzenetére


probizz
tag

- Köszi a linket! rw.com-ot néztem korábban.
- Olvastam a Streak 7-ről, de nem helyettesíti az LT 4-est erre a felhasználásra.

(#42640) probizz válasza tomcica (#42625) üzenetére


probizz
tag

Igen, a Spuriból vettem az előző 2 ugyanilyen cipőt.
Adidas RC2 + spikeless: köszi, utánanézek. :)

(#42641) werszomjas válasza Serpiko (#42635) üzenetére


werszomjas
őstag

Próbáltad esetleg nyáron is hosszú futáshoz?
Tehát leizzadva, nyakadba öntve a vizet és futni 2 órát, nem ázott le, nem engedett el?

Én is keresek valami jó megoldást, de sima ragtapasz sajnos ilyen igénybevételnél már elenged.

üdv

(#42642) Chuck Norris válasza werszomjas (#42641) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A szélesebb piros leukoplasztból, ha száraz bőrre ragasztod fel, nem tudsz annyit futni, hogy lejöjjön, inkább leszedni a fájdalmasabb.

(#42643) Chuck Norris válasza dabgergo (#42550) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Hétvégén teszteltem én is a futómellényt, volt már pár hátizsákom de szerintem is nagyon ajánlott ez a modell. Anyagminőség, zsebek, praktikusság, ár szempontjából szuper, valamint a dekatlon saját márkásokat ha valami gond van azonnal cserélik, nem kezdenek el vacakolni a kermivel. Talán csak egy negatívumot tudok mondani, hogy a méretezést elrontották, ezért egyszer vissza is kellett vigyem az eredetileg rendelt M/L-et, mert 180cm/~78Kg-hoz az XL-es lett jó méretben.

(#42644) parandroid válasza werszomjas (#42641) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Leukoplastot én el szoktam felejteni, hogy oda van ragasztva, zuhanyzást, fürdést, mindent kibír. Magától még sose jött le. Igazából minél tovább van fent, annál jobban tapad. Szerencsére nem szőrös a mellem...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42645) zaskar válasza parandroid (#42644) üzenetére


zaskar
senior tag

Én is ugyanezt használom, a barna leukoplast-ot, ez az egyetlen, ami nyáron, erősebb izzadás esetén se válik le rólam.

(#42646) tomcica válasza Chuck Norris (#42643) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Feljutok a decaba meglesem eloben :K igaz en ilyen minimal derek beltet vadaszok (flipbelt, compressport es salomon is jo, csak ne 10ezer ft legyen)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42647) dabgergo válasza Chuck Norris (#42643) üzenetére


dabgergo
őstag

Na akkor Te is vettél, király!
Nekem amúgy méretben M/L nagyjából jó, de ha csak egy vékony póló van rajtam, akkor határeset h jó-e mert kb éppen h csak össze tudom teljesen húzni (szóval felmerült h kisebb méret kéne?), ami érdekes, ennyire azért nem fogytam le :D Mindenesetre a próba kedvéért a vasárnapi 30-asat is abban futottam és elég jó volt, tényleg nem zavaró, nem mozog.

Van Salamon belt-em is, de azért abba kevesebb cucc fér, elvileg abba is be lehet tenni akár 2x500ml-t de úgy az hatalmas lesz és lötyög, de csak ha a telefonom van benne, egy gél, meg kulcs, akkor az is tökéletes.

(#42648) tomcica válasza dabgergo (#42647) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem csak a versenyen kapott terkep(amit ellenorzo pontnal lyukasztani kell) + zsebi + 2 db enduro tabletta lesz benne. Viz van a pontokon, kaja is, semmi felesleget nem vinnek.
Ilyen batyubalos, amit viszel eszel-iszol versenyekre vennek ilyen mellenyt.
Hosszu edzesre van kalenji mellenyem, ivo holyaggal, de az versenyezni nagy nekem (szeldzseki, zselek, elol 2 softflasknak hely stb.) jo aron volt, egy szezont vittem is minden vasarnap. 30km+ tavra ki a pusztaba.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42649) dabgergo válasza tomcica (#42648) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja én is pont a 30+os terepekre vettem a mellényt, nem versenyre.

(#42650) #76500480


#76500480
törölt tag

Nem használok pulzusmérőövet, órát de visszaérve a futásból Omronnnal megmérem a vérnyomást, pulzust és azt látom, hogy 180/60 pulzus 82.... Kompenzál a szívem vagy a pulzusom ennyire sz.r? Nyugalmi helyzetből is van hova emelkednie mert 40-50 értéket kapok, okosórával egyszer EKG-t sem tudtam mérni mert 40 alatt letílt. :C (futás különben egyenletes, 13-14kmh 20fokos emelkedővel/lejtővel megtett út 8-8%-a).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.