Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) Kemiaitesok


Kemiaitesok
tag

Nem tudtam, hogy a Suunto app kezeli a verticalt, gondolom akkor az ambit3at is, sose próbáltam.
Az appban így mutatja a pulzusokat, viszont a ma reggeli grafikonom megnézve, az én tartományaim szélessége már más :B
Nekem életkor és testsúly alapján állított be értéket, magamnak nem mérettem, mértem még meg a tartományokat.

A moveslink kell a movescount szinkronizáláshoz, nemcsak az óra képernyőjét tudod ott váltani, hanem tudsz útvonalakat készíteni, lementeni más oldalakról gpx-et, azt beimportálni, beletenni mondjuk ellenörzőpontokat, s úgy az órádra menteni, mely nagyon hasznos ismeretlen terepen navigáláskor, sőt még a szintkülönbségeket is mutatja, ha akarod.
De ha ez a téma jobban érdekel, írj egy privátba telefonszámot, felhívlak, elmondom ami érdekel, hosszú lenne leírni.

Peace

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#42052) Chuck Norris válasza Kemiaitesok (#42051) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Lehetne körkapcsolás? Megjött az enyém is most délelőtt és minden érdekel.

(#42053) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
Tartozom 2 boldog karacsony es BUEK-val... 2018 majusaban volt az utolso rendszeres, ertelmezheto futasom..

Szeretnem a segitsegeteket kerni abban, hogy nemtudjatok veletlenul, hogy Suunto oraknal megoldhato az valahogyan, hogy 1 orahoz 2 user-t is be lehessen regisztralni?
Hianyzik a futas nagyon, igy karacsonyra megleptuk magunkat egy futopaddal, ahogy azt regen terveztem is.
Szeretnem, ha az asszony adatait is tudnank rogziteni valahogy..

Esetleg mas ora tud kezelni multi user-t?

(#42054) Haugland válasza Haugland (#42053) üzenetére


Haugland
aktív tag

Asszem meg is van a legolcsobb megoldas a problemamra -> Polar H7 ov ami csatlakoztatva van a mobiljainkhoz 'oszt jó'van ;)

(#42055) tomcica válasza Haugland (#42054) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vagy magadhoz kotod az asszonyt egy vonokotellel es a levegovetelebol nagyjabol hallod melyik zonaban van.Mi a vasarnapi kozos edzes elejen,aholmeg egyutt a banda (csajok,idosebek is) hasonloan lojjuk be az intenzitast.Mindig a leglassabb futohoz merten,es tudjon szotagokban beszelni.Ez neki konnyu tempo (ami majd het kozben csak egyszer fog ismetelni ketto helyett) a tobbieknek alapozos v konnyebb.10km utan jon a masodil szett,ott szetvalik a banda,lassabb csoport lassit,gyorsabb picit gyorsit.Akik probalnal felzarkozni a gyorsabb csoporthoz,azok par korre futnak velunk,majd ha mar lihegnek akkor elkuldom oket a lassabb csoporthoz "pihenni",ha par kor utan latom h ott csacsognak,akkor be kell allniuk megint 1-2korre.Soknak se oraja,se pulzusmeroje,igymarad a levegovetel es "beszedteszt".

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42056) dabgergo


dabgergo
őstag

Na ez poén volt ma reggel és gyöngyörű! Mondjuk egy terep cipő nem lett volna rossz :D

(#42057) bandus válasza dabgergo (#42056) üzenetére


bandus
veterán

ez kelloen szep kor, gratulalok!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42058) norby_42 válasza dabgergo (#42056) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez emberes! 👍

Eat pasta, run fasta

(#42059) Kemiaitesok válasza dabgergo (#42056) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Mesés, klassz ilyen környezetben futni :C

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#42060) parandroid válasza dabgergo (#42056) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hm, ezt miért nem láttuk a strava-csoportban? Tessék csatlakozni, irgum-burgum, hadd menjenek azok a kudosok!

És ez mindenkire vonatkozik, aki nincs még benne! Garminos csoportunk is van, linkek az összefoglalóban!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42061) Haugland válasza tomcica (#42055) üzenetére


Haugland
aktív tag

Aaaaz, persze....majd meg pont en fogom beszeltetni az asszonyt...
Mi van Veled!?!?!? ;]

....meg magamhoz kotom egy kotellel....futopadon :)
Max ha lenne olyan szalag a gepre ami birja a szogescipot :Y , de a kotelet akkor se a derekara ;] ;] ;]

u.i.: az elobb irt sorok termeszetesen csak vicc kategoria! Tudod Dragam, hogy mennyire szeretlek ;)

(#42062) tomcica válasza dabgergo (#42056) üzenetére


tomcica
Topikgazda

korrekt :R

Haugland - ja,hogy futopadon kell futni,az mas

PeterkeT - nekem januarra irj be napi 30km-t,ne kelljen feltoltogetnem ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42063) parandroid válasza tomcica (#42062) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Neked nem hisszük el track nélkül, hogy (csak) annyi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42064) bajnokpityu válasza dabgergo (#42056) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ma a Biatorbágy Törökbálint közötti abradoned military base, super size recording karika volt nekem. 21km, 400m szint. Gyönyörű idő volt. És négykézlábas sár... Volt, ahol visszacsusztam 3 métert :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42065) tomcica válasza bajnokpityu (#42064) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mocskosnak nez ki :DDD :DD felenk meg mindenhol fagyott,de holnap enyhulest igernek,ha nem is ilyen mely,de saros az lesz...epp dombozos iramjatek a hosszu egyik szettje,malackodas lesz az biztos.

PeterkeT - na majd az UB-n kiderul :P ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42066) norby_42 válasza bajnokpityu (#42064) üzenetére


norby_42
aktív tag

Olyan jókat futtok, holnap elmegyek én is sarazni...

Eat pasta, run fasta

(#42067) titetoyz válasza bajnokpityu (#42064) üzenetére


titetoyz
tag

nálam meg a Cuha pataknál volt 2órám futásra, 22km fért ma bele, 380m szinttel.. rengeteg turista a hétvégére való tekintettel, imádtam mikor perceket kellett várni hogy átkeljenek a patakokon.. :D
így kb 60km a héten, holnap még jön egy bringa.

apropó, @tomcica esetleg Tőled nem lehetne kérni edzéstervezési tanácsot? mit mikor hogyan? elég rendszertelenül futok, 10km átmozgató, 10-12km tempósabb fartlek, 20-25km hosszú, aztán ezek felváltva kb.. heti 50-60kmt szoktam menni, ha tudok mindenképp terepen. vagy esetleg privátban fáraszthatlak pár szóváltás erejéig? Köszi köszi :C

(#42068) ígyvanferi válasza Kemiaitesok (#42051) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na a tegnapi futásnak a tartományai már jók, azt mutatja az app, amit movescountban beállítottam. Biztos csak nem szinkronizáltam a legelső előtt, még ha úgy is rémlett.

Saját útvonalak készítése, meg navigálás egyelőre még nem aktuális, de majd kereslek infókért, ha úgy adódik, köszi!

(#42069) tomcica válasza titetoyz (#42067) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az osszefoglaloban benne vannak az alapok,amit irsz km-ek ahhoz a hosszud aranytalanul sok.Tobb atmozgato kellene.Amugy ez egy atlagos het: nagy resze atmozgato,1-2 tempo (heti 50-60km-nel egy tempo eleg) es egy hosszu.Versenyhez kozelebb a hosszu veget felkapni tempora (vagy legalabb fokozosan) az masodik heti temponak elmegy.
Ezen kivul hetente a sebessegen allandoan dolgozni,ha nem mas 6-8-10x 60-70-100m repulo gyorsito (10-20m belole a sprint csak).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42070) dabgergo válasza parandroid (#42060) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!

Nem is igazán tudtam h van ilyen csoport, megkeresem :)

bajnokpityu: kemény ez a sár, szerencsére ma ezt még megúsztam, cserébe volt kőgörgeteg :D

(#42071) Chuck Norris válasza dabgergo (#42056) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Jó gyorsan lenyomtad amúgy meg itt futottál el mellettem, mondjuk nem voltam itthon mert én meg a Hűvösvölgy környékén szaladgáltam délelőtt terepcipőben :)

(#42072) dabgergo válasza Chuck Norris (#42071) üzenetére


dabgergo
őstag

Na, melyik szakaszon votam közel?

(#42073) Chuck Norris válasza dabgergo (#42072) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gazdagrét aljában amikor ráfordultál az emelkedőre.
Berakok én is egy képet, én ma itt kocogtam, illetve óvatoskodtam, hogy ne seggen csússzak le a Dunáig.

[ Szerkesztve ]

(#42074) taranis


taranis
addikt

Én is toltam egy huszast ma, Veszprémből a szentkirályszabadjai szellemvárosig meg vissza. Az érdekessége az volt, hogy sötétben voltam fejlámpával, kicsit para volt így a csernobili hangulatú telep, meg is nőtt ott a tempó :D

colorizer.net

(#42075) norby_42 válasza taranis (#42074) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én is kihasználtam az utolsó szabadnapot, visszamentem az Egedre. Volt napsütés, és egy kis hó is


Eat pasta, run fasta

(#42076) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Irigykedve nézem a sok hosszúfutást itt is, meg straván is... Jobb bokám elkezdett rendetlenkedni, kicsit besokallt december végére, először csak a hosszúk után éreztem, hogy nincs rendben, aztán kapott 3 tempós futást némi szinttel egy héten belül, aztán eljutottam oda, hogy egy fél óra, egy óra ülés után úgy elmerevedett, hogy alig bírtam ráállni. A vádlim kőkemény volt, és húzta a talpamat az izom a saroknál. Ha kicsit kimozgattam, akkor viszonylag hamar rendbejött, futásnál pl bemelegítés után csak minimálisan éreztem a háttérben, utána simán tudtam nyújtani is. Henger, rücskös labda, voltaren, kompressziós zokni, meg sok laza, rövid futás volt a program a héten, most úgy egész jó. Jövő hetet azért még óvatosra tervezem, meg folytatom a kezelést.

Ti addig azért fussatok!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42077) norby_42 válasza parandroid (#42076) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az ment ki a nyáron?

Eat pasta, run fasta

(#42078) tomcica válasza parandroid (#42076) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam ma 45km csurgott ossze,igazi vegyes: laza+gumi+emelkedos iramjatek+fokozos tempo+laza...par korty viz,elotte se ettem 54kg-vel indultam 51.8-al ertem be,azota toltom vissza ;] meg 3 ilyen eros vasarnap (40km v tobb) es ennyi a tervezett januar.210km ez a het.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42079) norby_42 válasza tomcica (#42078) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ufo!

210 még gombócból is sok...

Eat pasta, run fasta

(#42080) dabgergo válasza tomcica (#42078) üzenetére


dabgergo
őstag

:Y wow, mi a terved ilyen mennyiséggel, de komolyan?

(#42081) inf3rno válasza taranis (#42074) üzenetére


inf3rno
nagyúr

haha :)) voltam én is ott annak idején haverokkal. nem is tudtam róla, pedig itt van egy köpésre.

Buliban hasznos! =]

(#42082) parandroid válasza norby_42 (#42077) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jobban belegondolva, igen. Meg 2 éve is ez volt sérült. Van baja szegénynek. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42083) tomcica válasza dabgergo (#42080) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Semmi extra csak a szokasos januari szeles alap.A kaloriat sikerult visszatolteni 54.5kg

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42084) dabgergo válasza tomcica (#42083) üzenetére


dabgergo
őstag

De semmi versenycél nincs ilyen alapozással?
Tuti nem lennék képes ilyen rohadt sokat futni ha nem lebegne egy konkrét cél a szemem előtt :)

(#42085) tomcica válasza dabgergo (#42084) üzenetére


tomcica
Topikgazda

UB a fobb verseny tavasszal, elotte nehany edzoverseny (terep 26-28km es fm sikon) inkabb csak a top kondicio fenntartasa igy 40-en tul is, az altalanos cel. Az boven eleg cel, foleg h a regeneralodas neha trukkos tud lenni, de maid latod, ha 45 kornyeken leszel :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42086) Aristeus válasza tomcica (#42065) üzenetére


Aristeus
tag

"Mocskosnak nez ki"
Én December végén jártam így: A 400-as pálya a több napos esőzés után, plusz 50-60km/h-s szél aznapra, persze, hogy résztávos edzés volt a menü.
[videó]
De legalább a 2 egyenesből az egyikben hátszél volt... :DD

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#42087) taranis válasza tomcica (#42083) üzenetére


taranis
addikt

Ilyen visszatöltésre én is képes vagyok, nekem még futnom és fogynom sem kell hozzá! :D

colorizer.net

(#42088) tomcica válasza taranis (#42087) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aristeus - na ezert nincs December-Januar resztav csak fokozos tempo v iramjatek (ez utobbi 100-200-300-400m kozul barmi lehet, pontos tav se kell, sok laza futassal koztuk kb 1500m-3k versenysebessegen)
Durva a szel hangja a videon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42089) Aristeus válasza tomcica (#42088) üzenetére


Aristeus
tag

Lehet rosszul használtam a résztáv szót - 3x2000m IAS küszöb edzés volt az aznapi feladat, csak ezt ugye szigorúan síkon (400-as pályán) kellett teljesíteni. :)
Előtte 2 nappal, utána 2 nappal nem volt dagonya a pályán, és szél se volt, aznapra persze kifogtam.
Mondjuk így utólag belegondolva nem kell bánkódni rajta, volt legalább ilyen tapasztalat is.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#42090) Peetta14 válasza werszomjas (#41996) üzenetére


Peetta14
tag

köszi, berendelve...pont volt a méretemben

(#42091) Never79


Never79
tag

Sziasztok!

BUÉK mindenkinek!

Látom, azért vannak itt nemcsak aszfaltbetyárok :). Nekem az ünnepek lightosan teltek, egy Mókus-kör figyelt be Karácsony előtt. Jó kis kör, nem nehéz egyáltalán, 2-3 órás edzésnek tökéletes. 2x voltam éjszaka is az erdőben, amit számomra teljesen új élmény volt. Szempárokat nem láttam, csak hangok voltak körülöttem🙂.

A hétvégén meg voltam a Gerecse északi részében. Gyönyörű. Én tatabányai révén, eddig mindig csak a Turul és környékét futottam, de ez a része sokkal szebb, s kb. 20 km kellett autóznom.

Idei év első versenye VTM maraton része lesz, addig meg készülődés.

Kinek, hogyan fog alakulni az éve versenyek szempontjából?

(#42092) tomcica válasza Never79 (#42091) üzenetére


tomcica
Topikgazda

UB majusban, november Kistelek 6oras,mindketto valtoban. Meg van egy tobb versenybol allo terep liga (turazok es futok egyutt) aprilistol-novemberig havonta egy verseny (16-25-34km tavokon +- 10%) azt felhasznaljuk edzeskent.Ez melle van nehany formaba hozo FM v 14km de szinten nem celversenykent. Nagyjabol ennyi, az osszes maradek jatszos penz uj cipokre megy el :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42093) borbelyfer válasza Never79 (#42091) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

végül nálam így alakul a versenyszezon.
Tavasszal:
április 5 BP Vivicitta Félmaraton
április 11 Hódmezővásárhely Félmaraton
április 19 Békéscsaba 10km
május 23-24 Bcs - Arad - Bcs szupermaraton 5fős csapatváltó

nyáron:
augusztus Ballószög 22,5km terepfélmaraton

(#42094) tomcica válasza borbelyfer (#42093) üzenetére


tomcica
Topikgazda

April 11 hodfesztivalra jovunk mi is, a komplett UB garda, de legalabbis 5 ember a 7bol.Na nem mindenki 21km,lesznek akik csak a 14en indulnak. Meg a csajok is jonnek 3-4en a legtobbjuk 21en.
Okvetlen keress meg minket, Agony is ott lesz, legalabb latjuk egymast eloben is. Norby42 is kijott az UTT befutojara, regen Gombi az UB egyik szakaszan kisert bringaval. Jo eloben is talalkozni (mert ugye a PH tali minding csak terv)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42095) dabgergo válasza borbelyfer (#42093) üzenetére


dabgergo
őstag

- április 5 Vivicitta FM (borbelyfer: itt mi lesz Neked a célidő? Kéne egy boly :D)
- április 19 Vienna City Marathon

Nekem egyelőre ezek lesznek idén.

tomcica: hány hét/hónap alapozás után érdemes az edzséstervbe beletenni keményebb interval futásokat?
VO2maxpriduction videókat néztem youtube-on és 3 órás maratonhoz (4:15-ös átlag) ajánlják eléggé ezt a kettőt:
3 x 5km @ 4:00 majd egy idő után @ 3:50 közte 5 perc pihenők
5 x 1,5km @ 3:45 közte 5 perc pihenők

Ezekről mit gondolsz? Jelenleg ez az 5. hét h alapozok, most vagyok heti 90km-nél elvileg (ezt még azért ezen a héten össze kéne hozni).

[ Szerkesztve ]

(#42096) tomcica válasza dabgergo (#42095) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Visszafele kell a celversenytol szamolni es ugy helyezno szet az edzes fokuszt.Maraton elott 3-4 hettel egy eros FM v 30km tervezett mara tempo.Ez elott 3het marathon specifikus edzes (gyk heti egy 20-25km tempo mara celtempo +-5mp a te szinteden, ezt a harom het alatt kell szepen kiepiteni 20km mara+5mp, 25km mara+5mp,20km mara vegen 5km mara - 5mp).Ez a 3het elott 3-4het gyorsitas, na ide kell a vo2max munka egyik eros/het pl 400-800m-ek 3-5k sebessegen, a masik picot lassabb kb 10km-es tempo hosszabb resztavok, v rovid tempok 2-3x4-5km.Ez elott alapozas vegig, egyre erosebb az atmenetnel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42097) ígyvanferi válasza tomcica (#42094) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A hódmezővásárhelyire a közelsége miatt mentek? Jó maga a verseny? Látom, hogy ingyenes, úgyhogy gondolom sokan lesznek. A pálya feltételezem sík, mint az asztallap. Szezonindítónak jó verseny lenne, végül is tőlem sincs nagyon messze.

(#42098) tomcica válasza ígyvanferi (#42097) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen, kozel is, sik is (standard varosi verseny 7km/kor) es ingyenes is :K azon a heten van Palicson 5km business run, azt is futjuk. Az egyeni es csapat is, a harom leggyorsabb csapattag idejet adjak ossze, tavaly megnyertuk 16alja,16teteje es 19teteje (pontosabban mar nem tudom, csak a sajatomat az 16:49 left) idokkel. Szoktuk meg a dunaparti Apatin-Eszek ultra is futni Marc vegen 21km/13km/17km,de az 2020-ban tamogatas hijjan megszunik. Olcso jelkepes osszegu verseny volt az is, a hianyzo reszt szerb/horvat tamogatasbol potoltak. Sajnos csak nehany szezont birt ki.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42099) tomcica válasza dabgergo (#42095) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo, ha az a tipusu futo vagy, aki az FM-et pozitiv splitbe futja, ergo elso fele gyorsabb, mint a masodik fele, akkor egy tempos maratonhoz erosen javaslom, h 90fole noveld a heti km-t az alapozasnal (120ig siman) es a 4het kigyorsitasnal vedd le 70-80ra,majd a 3het maraton specifikusnal ujraemeld vissza 100 kornyekere (csak azert be 120 mert meg nem birnad el, de kovetkezo epitesnel mar oda). Meg kell tanitani a testnek hnaprol-napra farado testre tudjon teljesiteni. Ezt sokan nem merikv birjak es 30-36km utan drasztikusan szetesik az izomzat (pulzus, kedv, legzes okes)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42100) dabgergo válasza tomcica (#42099) üzenetére


dabgergo
őstag

Okés, köszi nagyon, részemről rendben, egyedül a térdemet féltem, de síkon talán rendben lesz, egyelőre nagyon jól bírja.

Eddig ez volt a tervem, itt akkor melyik heteknél változtatnál?
Mivel gondoltam szerencsés ha van 8 hét csak alapozás, így a kimondottan intervallumos hétből csak kettő van, ezeken alakítsak?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.