Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) Zoty4 válasza oxox (#41250) üzenetére


Zoty4
őstag

:R

(#41252) inf3rno válasza norby_42 (#41233) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lol. :D Zsebem nincsen, de ahogy nézem ideiglenesen meg tudnám tákolni valami textillel, amíg az új megérkezik. Inkább fizetek egy ezrest, mint 12-t egy szaros szíjért, bár gondolom nem lesz egy nagy minőség az eredetihez képest, ha ennyire olcsó.

Buliban hasznos! =]

(#41253) b.kov válasza tomcica (#41246) üzenetére


b.kov
senior tag

Szuper, köszi. :)

(#41247) oxox
Addig szeretnék kint futni igazából, amíg lehet. Volt már egy nagyobb futóidőszakom, akkor végig futottam a telet, ha esett, ha havazott. Ilyen csősálat mindenképpen szeretnék beszerezni. "Cicanaci"-ban futok egyébként most is, de ha jól tudom, akkor abból is van valami vastagabb változat, nem?

(#41254) inf3rno válasza b.kov (#41253) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem értem, mi az, hogy ameddig lehet? Ez nem szibéria...

Buliban hasznos! =]

(#41255) norby_42 válasza Zoty4 (#41249) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ilyen az enyém, de van egy valaholvett poláros is.

Eat pasta, run fasta

(#41256) inf3rno válasza b.kov (#41239) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nike dri fit, ami nekem bevált, de nincs sok tapasztalatom. Sapka, kesztyű jó ha futós van, legalábbis eléggé be tud rohadni pár alkalom után ha folyamatosan beleizzadsz. A csősál, ami kimondottan fontos a téli hidegekre. Esetleg még aláöltözet is kelleni fog -10 környékén.

Buliban hasznos! =]

(#41257) inf3rno válasza norby_42 (#41243) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már annyiszor volt róla szó, hogy igazából szerintem más nem is kell. Pucéran ki csősálban, a lényeg, hogy ne fázzunk meg. A többit meg bírja a szervezet. Edzeni kell a mitokondriumokat vagymi. :D

Buliban hasznos! =]

(#41258) 6030D válasza Zoty4 (#41251) üzenetére


6030D
Ármester

Olcsó cuccok, plázás boltokban is ennyi. [link]
A két színű sapkát vettem futásra, az vékony, a másik fajtát meg bringás sisak alá, annak a belső része bolyhos. A többi sem lehet rossz. Amit te selyemnek nézel, olyan lesz az összes, vagy a polár van még, de az meg brutál meleg. Jó az a selyem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#41259) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#41215) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem bírtam megállni és rendeltem közben még egy pár Olympus-t meg egy Paradigm-ot is. Hallgassál zenét futás közben akkor nem számít, hogy mennyire hangos a cipőd, a múltkor nekem pont futás közben ment tönkre a fülhallgatóm én is megdöbbentem mennyire hangosan trappolok.

(#41260) kk831228 válasza norby_42 (#41255) üzenetére


kk831228
addikt

Lidl-be volt régebben poláros... 👌

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#41261) norby_42 válasza inf3rno (#41257) üzenetére


norby_42
aktív tag

De gumival!

Eat pasta, run fasta

(#41262) tomcica válasza Chuck Norris (#41259) üzenetére


tomcica
Topikgazda

betaraztal te is,ahogy kell :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41263) inf3rno válasza Chuck Norris (#41259) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hidegben mindig hangosabb, bekeményedik a talpa...

Buliban hasznos! =]

(#41264) inf3rno válasza norby_42 (#41261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

;]

Buliban hasznos! =]

(#41265) oxox válasza b.kov (#41253) üzenetére


oxox
addikt

Nrkem 3 cicanacim van, ebből 2 téli (columbia.. Ennek belül olyan anyaga van mimt az alufólia, a másik under armour, sportsshoes-ről rendeltem, az is pöpec) - 10fokig jók voltak (rövidnadrágot mindig veszek rá)

200km done, utolsó futás 16.71km 4:49 átlag... Elfáradtam.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41266) ígyvanferi válasza oxox (#41265) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Állat, hogy már ennyire megemelted az egyszerre futott km-eket. Eleinte valami 3-5 km-t toltál és azt sem szeretted vagy mi. Mindig öröm, amikor valaki megferzőtődik a futással.

A korábbi kérdésedre: ahol mostanában futok - Árpád híd és Margit híd közötti rakpart járdája -, igen kicsi esélye, hogy bármi elüssön. Néha játszik még a Margitsziget vagy az Óbudai sziget, de utóbbihoz tömegközlekedek. A hosszúujjú pólóm egyébként sárga vagy világoskék, csak a mellény fekete.

(#41267) inf3rno válasza oxox (#41265) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az rendes edzésnek. :-)

Buliban hasznos! =]

(#41268) Danika256 válasza Zoty4 (#41223) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én már évek óta kalóriabázisozom és azt kell mondanom nem teljesen értek egyet!
Egyszerre ennyire levinni a kalóriabevitelt azért nem célszerű, mert egyrészt éhezni fog a szervezet, erő sem lesz, másrészről hosszú távon nem hiszem, hogy tartható és az izomzat is leépül!
Egy átlagos ember naponta 1800-2400kca-t éget el, a munkájától függően, hogy mennyit mozog, mekkora a súlya stb.
Ehhez jön aztán hozzá a plusz mozgás- sportolás..
Ebből lehet egy heti átlagot számolni, mondjuk nálam ez egy napra visszavetítve 3200kca és akkor ehhez mérten kell belőni a napi étkezést . A napi limitem pl nekem 2750kca.
Ebből egészséges étkezéssel, a szemét kaják kihagyásával bőven ki lehet jönni!
Persze erős edzésre időzíteni kell a bevitelt! Az is fontos, hogy fel kell pörgetni az anyagcserét, tehát napi minimum 4, de inkább 5 étkezés!
Ha túl keveset viszel be belassul az anyagcsere, a szervezet is "védelmi" módba kapcsolhat!

Tehát szerintem egyenletesen, jól beállítva kell étkezni, a szemét kajákat elhagyni :)

(#41269) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Buliban hasznos! =]

(#41270) tomcica


tomcica
Topikgazda

Nov 17 Kistelek 6oras korozore megy valaki? Terv szerint megy a banda,en most csak segitkezem,meg motivalom a csapatot (gyk. a xart is kihajtom beloluk :P ) Jol van azert viszek egy kisgatyat + futocipot,az nelkul sehova!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41271) dabgergo válasza tomcica (#41194) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ez a szegedi maraton lehet nekem érdekes lesz mert pont jókor van. Mondjuk a repteres futások is jól hangzanak, utánuk nézek.

(#41272) b.kov válasza inf3rno (#41254) üzenetére


b.kov
senior tag

A kérdésre válasz, hogy "mennyi mínuszig szeretnék futni". Ameddig lehet, ergo amíg nem szarok be a hidegtől. :)

(#41256) inf3rno
Köszi az ajánlást. Igazából a berohadástól nem tartok, minden cuccom mosásba kerül minden alkalom után. Mondjuk idővel már az sem segít, de eddig egész tartósnak tűnnek a cuccaim.

(#41265) oxox
Köszi, megnézem ezeket is. Igazából alsónadrágon kívül én nem vettem semmit még hozzá, lehet ki kellene azt is próbálnom.

Eltipegek majd valamerre a jövő héten körbenézni, aztán felkészülök a hidegebb napokra.

(#41273) Zoty4 válasza Danika256 (#41268) üzenetére


Zoty4
őstag

En most fogyasi fazisban vagyok, fogyni akarok, nyilvan nem evekig, ahhoz meg energia deficit kell. Mellesleg eleg faszan osszeallitott dietat csinalok, ket hetes holnap er veget (4kg-) napi 1000kcal. Kb 1 nap volt a ket het alatt hogy ehseget ereztem, pedig heti 3 komditerem, es 2-3 futas van. 1000kcalban benne van 1 adag feherjeturmix is. Tok jol megy a fekvenyomas is, meg minden, total nincs faradtsagerzetem. Szoval nem ertek veled egyet.
Nyilvan jovo hettol nem ilyen extrem modon csinalom, 1500-2000kcalra fogok beallni, es lesz hogy csalok is, de ha rendes kajat eszel es osszevalogatod, akkor boven eleg ennyi.
nyilvan ha mekis sultkrumplit meg mekis shaket eszik iszik vki akkor a napi 3000kcalbol se jon ki es ehezni fog.
igazad van abban h napi 4-5 etkezes kell, de 4-500kcalbol boven megvan egy jo etkezes
titok a sok rost, es feherjedus taplalkozas es akkor ehseg sincs es izom se epul le :R

[ Szerkesztve ]

(#41274) Agony válasza Zoty4 (#41273) üzenetére


Agony
aktív tag

Egész nap 1000 kCal-t eszel? Ne haragudj, de ennek nem sok értelme van. Érdemes lenne elolvasnod pár sporttáplálkozással kapcsolatos könyvet. Nagyjából egyik sem javasol 15-20%-nál nagyobb kalória deficitet fogyáshoz, csak nem ilyen két hetes csoda diétákban kell gondolkozni, hanem hosszú távon.

Én anno kb. 1 év alatt fogytam le 96 kg-ról 75 kg-ra (180 cm), úgy hogy amikor kezdtem egy deka izom nem volt rajtam és világ életemben egy kövér gyerek voltam, aki szemét kaját eszik. Ebben az egy évben nem kellett sanyargatnom magam, csak odafigyelni a kajára és heti háromszor mozogni. Aztán a kötkező évben a mozgás emelkedésével ez lement 70 kg-ra, amikor a testzsírom 8,6% volt, az izomtömeg pedig 45%. Azóta már nem is stresszelek ezen a kaja kérdésen és is 12%-on megállt a testzsír, a súlyom pedig továbbra is 70-71 kg között mozog.

A napi 1000 kCal lehet, hogy megy ideig-óráig, de értelme nagyjából semmi, max. egy ülő munkát végző, zéró testmozgással bíró titkárnő esetében, de még annál is fogyáshoz vezetne. Aztán lehet most még ez jó ötletnek tűnik, de idővel a tápanyag hiány miatt nem tudsz megfelelően regenerálóni és például a fogaid, izületeid, egészséged látják kárát.

Ugyanígy a fehérjeturmix is, ha nem akarsz napi fél kg csirkemellett megenni vagy utazol, akkor van értelme szilárd kaja helyett inni, de összességében simán be lehet vinni a testsúly alapján szükséges 100-200g fehérje mennyiséget normál kajával ami azért jóval barátibb áron van mint a tápkieg.

Én pl. napi fix 6x eszek (6 ó,10 ó,13 ó,15 ó,18 ó,20 ó) mindig 300-400 kCal között, így a fix 2000-2400 kalória megvan, amihez még este lehet hogy nassolok valamit, de még ezzel együtt is a napi átlag 3200 kalóriám alatt vagyok és nem is mozdul sehova a súlyom, viszont nem is kell sanyargatnom magam.

:R

Start with a whisper, end with a scream!

(#41275) #76500480


#76500480
törölt tag

Beköszöntött a sz.r idő. Pár fokos hidegben azért még el voltam egy vastag h.póló+kabátban de ez, az indián nyár utóhatása lehet.

Éhgyomorral történő futás(10km) okozhat egészségügyi problémát, a rosszabb idő mellett ami +15s/km? Legtöbb ember mindig eszik valamit mielőtt nekiáll. Reggel 6kor világos lett okt.27 óta, tisztább a levegő és a szokásos szélcsend van, enni meg korai.

(#41276) inf3rno válasza Agony (#41274) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha negatív az energia mérleg, elkezdesz fogyni, és az alap anyagcseréd lecsökken, mert kisebb súly, kevesebb sejtet jelent, ami az energiát használja, plusz lehet, hogy az anyagcseréd is lelassul, hogy kompenzáljon. Ezen felül a mozgásnál is kevesebb kalóriát égetsz, mert kisebb súlyt kell cipelned. Ilyenkor ahogy fogysz, úgy közelít a mérleg a nullához, aztán egy bizonyos súly elérésénél beáll nullára, és ott megáll a fogyás, állandósul a súlyod. Ugyanígy, ha többet eszel, mint kéne, akkor elkezdesz hízni, folyamatosan nő az alap anyagcseréd, és a végén beáll egy testsúly (jobb esetben), aminél szintén nulla az energia mérleg. Szóval szerintem sincs túl sok értelme ilyen időszakos változtatásoknak, persze, gyorsíthatja a fogyást, de tök felesleges, mert csak pár napot nyersz rajta, és a végén úgyis arra áll be a súlyod, amilyen életvitelt folytatsz az időd nagy részében.

Buliban hasznos! =]

(#41277) inf3rno válasza #76500480 (#41275) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs jelentősége megfázás szempontjából annak, hogy eszel e futás előtt. Sálat érdemes hordani, és utána jó, ha iszol meleg teát vagy ilyesmi.

Buliban hasznos! =]

(#41278) parandroid válasza Agony (#41274) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Még mindig eszerint próbálok étkezni: [link] , persze most a betegség közbeszólt, de az csak egy hete tényező. Cserébe egy hete nem is edzettem semmit. Most éppen így állok:



67,5 volt a negatív rekord a héten, de ez nyilván csak a vírus miatti teljes leürülésnek ‘köszönhető’. Tovább már nem akarok fogyni, most el kéne kezdeni megint edzeni, meg jó lenne valamit kicsit erősíteni is, de ahhoz nulla kedvem van - őszintén szólva most épp futni is. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41279) #76500480 válasza inf3rno (#41277) üzenetére


#76500480
törölt tag

Rosszul fogalmaztam :D Szintidő romlik éhgyomornál(reggeli futás), délután jönnek az egyéni rekordok.Izületi, anyagcsere, emésztési, érrendszeri problémákra gondoltam. Megfázás az nagyon ritka, mert 1 km után már bemelegszik a test meg hamar kiheveri a szervezet.

[ Szerkesztve ]

(#41280) inf3rno válasza parandroid (#41278) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én olyan 69-ig mentem le. Most, hogy leálltam egy hete, már megint 70 felett vagyok. A súly miatt annyira nem aggódok, inkább az zavar, hogy a leállástól nem javult semmit a lábam, ugyanolyan, mint egy hete volt. Úgyhogy muszáj valami tornát találnom rá, ami megoldja, vagy marad az orvos rossz esetben. Hétfőtől elkezdem a görgőzést, addig meg csinálok pilatest és nyújtást kezdésnek, hátha javít valamit. A futást most egyelőre nem erőltetem, ráér még 1-2 hétig, sok nem veszik el a formából addig.

Buliban hasznos! =]

(#41281) inf3rno válasza #76500480 (#41279) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A szintidő gondolom azért romlik, mert az alvás alatt azért merülnek a szénhidrát raktárak. Esetleg arra rá lehet tölteni egy szenyával vagy gyümölcslével, de ennél többet biztosan nem ennék edzés előtt. Főleg hogy az emésztőrendszer úgysem nagyon kap vért olyankor, mert az izmoknak van rá szükségük. Anyagcsere szempontjából, ha pl cukorbeteg vagy, akkor jobb, ha az orvostól kérded. Artériák szempontjából szerintem nincs jelentősége. A könnyebb edzések leveszik a terhet a vénákról, a nagyon erősek meg úgy vettem észre, hogy túlterhelik őket, szóval az erőseket talán jobb reggelre időzíteni, amikor még kipihentebbek a vénák, a könnyű edzéseket meg hasznosabb este az egész napos ülőmunka után, már ha azt csinálod. Izületről fogalmam sincs, hogy mi a jobb neki, arra tippelnék, hogy a reggeli, mert akkor több benne a folyadék, de passz. Nekem is jobban esik a délutáni futás, nehezen ébredek fel reggel, aztán kellemetlen, amikor a fagyos levegőtől kipattannak a szemeim, de meg lehet szokni azt is. A reggeli hideget se szeretik a lábaim annyira, de ha beöltözöl, akkor tökmindegy.

Buliban hasznos! =]

(#41282) Agony válasza parandroid (#41278) üzenetére


Agony
aktív tag

Ja ilyen időszakos kilengés nálam is szokott lenni, de általában mindig van rá ésszerű magyarázat, mert amúgy továbbra is vezetem a kaja naplót (lassan 5 éve :D ), de már nem veszem olyan szigorúan mint régen. Akkor tényleg minden grammra ki volt számolva és kb. egy csoki után felvágtam volna az ereimet a bűntudattól, most viszont már pont lesz*rom, ha ennyi edzés nem fér bele este 10-kor egy rizschipst vagy egy fehérje szelet, akkor megette a fene az egészet.

Nekem amúgy az izomláz szokta megdobni a súlyt, ha épp beüt egy edzés akkor van hogy felugrik 2-3 kg, de a testzsír/izomtömeg szám változásán látszik, hogy ez csak egy rakás megkötött víz és jellemzően pár nap alatt ahogy jött el is tűnik. Szerintem nálad most a vírus hozta el a "megtisztulást"! ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#41283) Zoty4 válasza Agony (#41274) üzenetére


Zoty4
őstag

Latom nem ment at amit irtam :) mindegy is nem ez a topik temaja :R

(#41284) Agony válasza Zoty4 (#41283) üzenetére


Agony
aktív tag

Valóban, de minek is kellett volna átjönnie? Szívesen veszem ha elmagyarázod és más laikus is biztosan örülne neki. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#41285) inf3rno válasza b.kov (#41272) üzenetére


inf3rno
nagyúr

-10 is simán belefér, ha jól beöltözöl, a hideg miatt még nem kellett soha kihagynom. Igazából csak az első 5-10 perc, amíg borzasztó tud lenni kemény hidegben, és azon agyalsz, hogy mi a francot keresel itt, utána beindul a fűtés. Kb mint kocsiban. :D

Buliban hasznos! =]

(#41286) tomcica válasza #76500480 (#41279) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Reggel ehgyomorra szoktam menni 10km laza,ez eleve alacsony pulzusos megoldja a test a meglevo szenhidratbol es zsirbol.Delutan van erosebb edzes,oda mar be van a test toltve (foleg a szerdaira,na arra mar kedden erosebben kell enni es rapihenni).A delutani edzes nekem azert konnyebb,mert az inszallagok,izmok,izuletek,keringes uzemibb homersekleten van,meg igy is kell 3-5km mire bemelegedek + nehany repulo gyorsito.Reggel neha ugy erzem 6-8km mire hasonloan bemelegszem.Amugy az agy nagy mokamester (ugye vana "central governor" elmelet is rola) kepes durvan visszafogni a testet,ha ugy erzi kicsit is veszelyben van (pl nem kap eleg szenhidratot,vert,oxigent stb) vagy regi emlekbol kepes fekezni a jelenlegi teljesitmenyedet,szinte fel egy-egy mar csinalt edzestol v versenytempotol.Apro trukkokkel be lehet csapni,ilyen az amikor edes izt veszel a szadba,de nem nyeled le,nekem az egyik FM frissitesem ez,kb 8-10km-nel es 15-17nel bekuldok egy Nutrend szopogatos BCAA,szenhidrat,tyrosin,koffein tartalmu tablettet.Zsebbe elfer,nyallal elvan.Agony probalta multkor a 34km terep versenyen,praktikus.Masik ilyen amikor a figyelmet kell elvonni,sokszor a zene v h valakivel egyutt futtok foleg ha nem csak egy partner,hanem kisebb csoport 3-5 futo tempozik egyutt,na ez is becsapja az agyat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41287) b.kov válasza inf3rno (#41285) üzenetére


b.kov
senior tag

Igen-igen. Ezt tapasztaltam tegnap is; letudtam a gyertyagyújtás és az edzést azzal, hogy elfutottam a temetőbe, és vissza. Aztán hazafelé éreztem h nem véletlenül van már mindenki nagykabátban este. :D De egy pár perc után újrafűtöttem magam.

(#41288) tomcica válasza oxox (#41218) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gyumolcs NEM mehet barmennyi,hiszen gyors cukor az edes bennuk szinte mind.Bogyosak mehetnek tobbsegben es a aavanyu gyumolcsok.(eper,malna,szeder,berkenye,piszke,ribizli,grepfruit)Zoldseg mehet barmennyi,tolto/telito anyagnak tokeletes.Olajos magvak NAGYON ovatosan,brutal kaloria es a test se tudja gyorsan emeszteni (ezt ki is lehet hasznalni pont ezert de esszel!).Peksutemeny/kenyer elhagyasa sokat segit.Ha kell rizspufival tudod a kenyeret helyettesiteni (mittomen pastetommal,sajttal,turoval stb).Eros edzesekre tolts be,oda osszpontosutsd a szenhidratban gazdagabb etkezeseket (nekem egy nappal elobb,de lesz akinek eleg az erosebb ebed ha 4-5kor fut).Ez ugye heti 2 alkalom,aznap az edzes utan is.menjen szenhidrat + feherje (na nem annyi szenhidrat mint elotte). tobbi nap ugy egyel,mint egy szerzestes.Ha kell a csalos nap akkor az eros edzes ele tedd (pizza stb).Napi kaloriad 300-500 minuszba mehet tobb NE,sot eros edzesnapon +300-500 legyen.Tehat a napi alap kaloriaigenyed + edzes altal elegetett es ebbol menjen le 300-500.Ez neked lehet most siman 2300+1000 de tessek kizamolni.Uditot most azonnal felejtsd el.Fagyi jovore.mehet,de te csinald smoothie szeruseget,gymulcsle lefagyasztva ennyi (mint a Calyppo fagyi,inkabb jegdarab).40-en felul ket ut van,vagy edzessel egeted el,vagy nagyon fegyelmezetten eszel.Versenysulyhoz pedig mindketto kell.Isten hozott a daraloban :) addig orulj amig melegvizzel tusolhatsz (kesobb az extra.zsiregeteshez meg ez se.lesz ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41289) Agony válasza danielsz (#41192) üzenetére


Agony
aktív tag

Garmin Forerunner 235 HRM van most akcióban 65k-ért, ha esetleg még keresel órát:
https://www.startfitness.co.uk/running/accessories/technology/garmin-forerunner-235-hrm-with-gps-black-010-03717-71.html

Start with a whisper, end with a scream!

(#41290) danielsz válasza inf3rno (#41228) üzenetére


danielsz
tag

Köszi az infókat, elég hasznos ez az oldal, amit linkeltél a GPS-pontosságról. Érdekes, hogy ekkora a szórás egyazon márka termékei között. Pillanatnyi tempó jó méréséhez akkor ezek szerint célszerű egy foot podot beszerezni. A TomTom Runner Cardio órámban az a nagyon gyagyi, hogy a pillanatnyi tempó nagyon lassan frissül a reális közelire, és ezt szerintem csak kis részben magyarázza a GPS-pontatlanság. Stravára áttöltve tempóban már reális a kép, a Tomtom alkalmazásban meg az jelenik meg, amit az óra éppen mutatott, sokszor elég jelentős a különbség. Bő 1 éve vettem használtan, az elején még nem tűnt ennyire falsnak a dolog.
Akkor ez alapján a FR35-öt tényleg nem nagyon érdemes megvenni, a dizájn + a kijelzőről készült tetszetős képek megtévesztettek.
Még gondolkozom, mi legyen, sok funkció nem kell, nem vagyok egy kütyümániás, még okostelefonom sincs.

(#41291) danielsz válasza Agony (#41289) üzenetére


danielsz
tag

Köszi. Én ezt néztem, most 735XT + pulzuspánt 90 ezerért: [link]

(#41292) tomcica válasza danielsz (#41291) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az az ora okos ovvel mindenre eleg :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41293) dabgergo


dabgergo
őstag

Na, ma reggel futottam egy utolsó erősebbet a pontosan 2 hét múlvai verseny előtt: 4:10-es FM-t toltam 158-as av.HR-el. Lehet ezt már nem kellett volna? Nem éreztem h széthajtottam volna magamat, elég egyenletesen futottam, nem haltam egyáltalán bele szerencsére. Holnap szerintem pihenek, nem futok.

Viszont nagyon kellenének a konkrét tippet így az utolsó két hétre. Annyi biztos h a verseny előtti két napon (csüt és péntek) nem akarok már egyáltalán futni, nekem eddig bejött a két nap teljes pihentetés. De a jövő hétre még kéne jó pár futás, meg a verseny hetére is szerintem kettő rövidebb de intenzívebb. Eddig olyan 60-70km/hét volt (5-6 edzésre szétosztva), gondolom mostmár a mennyiséget is csökkenteni kéne, ugye?
Pl. ez milyen?

Jövő hét:
H: 12km @ 4:45 (ultralight="tötyögés")
K: 10km @ 4:20, utolsó 2km @ 3:55
Sz: rest
Cs: 8km @ 500m laza (4:45), 500m pörgős (3:50)
P: rest
Sz: 15km @ 4:30, utolsó 2km @ 3:55
V: rest

Verseny hete:
H: 10km @ 500m laza (4:45), 500m pörgős (3:50)
K: rest
Sz: 4x2km @ 3:55 (race pace)
Cs: rest
P: rest
Sz: verseny

Milyennek tűnik?

(#41294) tomcica válasza dabgergo (#41293) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagyon jo csinaltad,h ket hettel a celverseny elott mentel egy utolso eros (hosszabbat) ezt epp meg be tudja epiteni a test,mint kondit :K pihend ki,es a kovetkezo 2 het mar inkabb a terheles csokkentese es az elesseg fenntartasara iranyul (kondit mar nem fogsz epiteni igy barmilyen eroset is megy az ember az vagy mehanikai cellal tortenik - porgos maradjoon a lab - vagy versenyritmus gyarkolasa). Az utolso elotti heten nem tenek 3 OFF napot,azert nem nehogy tul hamar jojjon a forma a rapihenes es eles valtogatasa miatt.Amit irtal az ugy jo edzesek,eleg is.Viszont szerdara tegyel be valami extra-extra laza totyogest pl 8-10km 5:00-5:15.
Verseny heten sok lesz hetfon az a valtogato,legyen 9km igy ,de harom ritmusba vedd szet 500m 4:45 500m 4:15 500m 3:50
szerda naaaagyon sok a 4x2km verseny ritmuson,itt mar nem segit,de beashat egy faradtsagba ami majd lehet csak a verseny tulso felen jon ki.Nem kell. Erintheted a verseny ritmusat,de legyen ketiranyu letra pl: 500-1000-2000-1000-500 koztuk legyen bo piheno 400-500m totyoges,ha 2000-nel erzed h ez ma eroltetve megy akkor OTT fejezd be es kesz,ramehetsz 2x200m porgoset ennyi.Ha 2000m-nel ugy erzed meg csak most melegedtel be,akkor mehet vegig es NE legyen 2x200m hanem az utolso 500m-t huzd meg 3:35-40-es iramra.Szoval ez legyen olyan edzes ami majd az aznapi es heti formatol fugg :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41295) dabgergo válasza tomcica (#41294) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, módosítom így!

(#41296) inf3rno válasza b.kov (#41287) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja télen azért erre figyelni kell. 1-2 percnél tovább nem szabad megállni, mert rád fagy.

Buliban hasznos! =]

(#41297) inf3rno válasza danielsz (#41290) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobb órákban van gyorsulásmérő, és azzal korrigálja az aktuális tempót. Pl a Suunto-ban már Ambit3-nál is volt, de szerintem mostanra már az összes többi márkánál is elterjedt. A footpod-nál nem tudom, hogy mi a jó. A stryd olyan 70k körül van, nem éri meg szerintem. Ha fele ennyibe kerülne, talán elgondolkodnék. A többit nem néztem.

Buliban hasznos! =]

(#41298) inf3rno válasza danielsz (#41291) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még ezt érdemes olvasgatni, ha új órát akarsz: [link]

Buliban hasznos! =]

(#41299) Zoty4


Zoty4
őstag

Elbattyogtam ma decathlonba, 1 darab pulzusmero ov simcs sehol, vagyis 1 db van tatabanyan, kossz :W

(#41300) tomcica válasza dabgergo (#41295) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi is elezunk Agony-val...ma 20km valtogato ment 5km eros 5km kozepes
5km 17:18(3:28) - 5km 19:22( 3:52) - 5km 17:32(3:30.5) - 5km 18:45 (3:45)
20km = 34:50 + 38:07 = 1:12:57 (3:38.8 atlag)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.