Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) Zoty4 válasza inf3rno (#41350) üzenetére


Zoty4
őstag

Igen, nekem is nagyobb temponal es holtpont korul, ha akkor visszaveszek a tempobol es atlendulok, megint nincs gond min 10-15 percig, erdekes, nekem regen sosem volt, kozeledve 4. X-hez meg jon ez, hogy lesz igy jovore meg a kituzott cel, egy felmaraton... :(((

[ Szerkesztve ]

(#41352) oxox


oxox
addikt

5nap kummantás után vissza a mókuskerékbe :)
Vádlim meggyógyult, de a jobb achileszem mintha nem is pihent volna, rohadtul fáj az első km-en, meg utána..egy sima 6km-ert toltam 4:27el..még élveztem is volna, ha nem utálnám :) . Nem akartam egyből nagy távon terhelni magam ennyi pihi után (mióta kinzom magam nem pihentem ennyit egyszerre, de nagyon kellett).

Gabona alapu szénhidrátot (reggel egy kifli) + cukros löttyöket csökkentettem, próbálok zöldséget eszegetni...meglássuk milesz. Mondjuk holnap azért főzök egy f.sza kocsonyát :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41353) norby_42 válasza oxox (#41352) üzenetére


norby_42
aktív tag

Kocsonya fontos az ízületek miatt ;]

Eat pasta, run fasta

(#41354) inf3rno válasza oxox (#41352) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kocsonya király. :-) Nálunk sokan elcseszik, és nem főzik elég ideig. Én is csinálok majd hamarosan.

Buliban hasznos! =]

(#41355) Peterhappy válasza norby_42 (#41353) üzenetére


Peterhappy
őstag

Vagy körömpöri :K

(#41356) ígyvanferi válasza Zoty4 (#41351) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem pont fordítva, régebben volt ilyen, leginkább iskolás koromban tornaórákon fordult elő. Amióta rendszeresen futok, nem rémlik, hogy lett volna. Már ha ez ugyanaz az érzés, amire gondolok.

(#41357) Chuck Norris válasza oxox (#41352) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Attól megy majd csak igazán a sovány malac vágta :)

(#41358) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A minapi betegség után kihagytam egy hetet. Aztán futottam 3 napot, nagyjából jöjjön vissza a forma, de nem érzem, hol a határ, elfutottam, kicsit sok lett, úgyhogy pihentem tegnap is egy napot. Ma megint rávettem magam, sok kedvem nem volt, de kell a fegyelem. Papíron 9 fok van, 4 km után megeredt az eső, és feltámadt a szél. Olyan széllökések voltak, hogy befújt a jobb orrlyukamon, és a balon kicsapta, amit talált. Na, ez is új élmény. Vékony hosszú ujjas, kapucnis felső volt rajtam, de ha a kapucnit feltettem, akkor a nyakamnál befújt a felső alá, és gyakorlatilag éreztem, ahogy ráfagy az izzadtság a meztelen hátamra, úgyhogy inkább áztam, a kapucni meg védte a nyakam. A lábaim a rövidnaci alatt meg szép pirospozsgásra fagytak. Kicsit mereven mozogtam a végére, szerintem. De legalább elfelejtettem leragasztani a bimbókat, úgyhogy faszán véresre horzsoltam őket. Minek fut, aki nem bírja? Viszont órára végig nem néztem, úgy voltam vele, hogy leszarom a jövő hetet is, csak érjünk már haza. De legalább vettem a 10,5 km végén egy grillcsirkét az effenditől a mozgó sütödében. Ennyit igazán megérdemeltem, főzni meg úgysem volt kedvem, meg még a gyerek is örült, hogy van mit enni, nem csak apa főztje. :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41359) tomcica válasza parandroid (#41358) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tokeletes sorok...ilyen kellene a Running Worlds-be,a mindennapi elet,amikor "lent vagyunk kutyaba" :DDD :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41360) emvy válasza parandroid (#41358) üzenetére


emvy
nagyúr

ennyike

en ma 1 het rendes ivas utan kimentem 12k-ra a hegyre, valami 5:50-es atlagot kocogtam (oke, 300m szint), aszongya a Garmin a vegen hogy 70 ora regeneraciora van szuksegem...

while (!sleep) sheep++;

(#41361) parandroid válasza emvy (#41360) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, azt el is felejtettem, hogy ma még mindjárt megkapom a 3. lyme-kór elleni oltásokat, az is szépen szét tudja csapni az embert. Lehet, hogy holnap sem lesz futás. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41362) inf3rno válasza parandroid (#41361) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Milyen oltás? Úgy tudom most nincs forgalomban embereknek való Lyme elleni oltás.

Buliban hasznos! =]

(#41363) attiati


attiati
veterán

ez az underarmour oldal ismerős valakinek?
Jó áron vannak a cipők, de a budapest végződésű domain + külföldi oldal elég scam gyanús.
Google sem ismeri.

(#41364) parandroid válasza inf3rno (#41362) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mittomén, valami agyhártyagyulladásos, 3-as sorozat, 5 évre véd. Eddig ok vagyok, kis izomláz a karban. Most bemegyek melóba, oszt meglátjuk. Viszek azért aszpirint. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41365) inf3rno válasza parandroid (#41364) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az tök más, mint a Lyme.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41366) borbelyfer válasza attiati (#41363) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Ez szerintem 100% kamu.

(#41367) dabgergo


dabgergo
őstag

Ha valaki lát elérhető Polar H10-es mellkaspántot 25k körül Bp-en, akkor szóljon.
Hervis, Intersport, FitU, mypolar stb. helyet felhívtam és mindenhol csak 1-2 hét múlva lesz elvileg...

(#41368) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

RW-n van még a 10 eurós hírleveles kupon is? A 10%-ost tudom, az működik.
Esetleg ha valaki szeretne a napokban rendelni onnan valamit, szívesen társulnék az ingyenes szállításhoz. 80 euróval vagyok a kosárban egyelőre.

(#41369) Zoty4 válasza dabgergo (#41367) üzenetére


Zoty4
őstag

[link]
ha jó az M méret. igaz 600 fttal több mint amit írtál, de ingyen házhozszállítják

[ Szerkesztve ]

(#41370) itouchfan


itouchfan
senior tag

Van olyan megoldás, hogy csak egy pulzusmérő öv használatával a pulzust élőben tudom nézni mondjuk a telefon képernyőjén appon keresztül/bárhogy máshogy? Vagy hogy jelezzen, ha elhagyom a kijelölt zónát?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41371) dabgergo válasza itouchfan (#41370) üzenetére


dabgergo
őstag

Garmin Connect tudja élőben mutatni a pulzust.
Órád van vagy csak mobilappban gondolkodsz? Órák tudnak minden féle alertet kezelni Garmin esetében.

Zoty4: köszi!

(#41372) itouchfan válasza dabgergo (#41371) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nincs órám, nincs még semmim se, csak nagy katyvasz a fejemben.

Egész életemben sportoltam, idén kezdtem el rendszeresebben bringázni nyár elején, aztán egy triatlon "túrát" is megcsináltam augusztus elején, versenynek kezeltem a dolgot, azóta aztán főleg bringáztam, és kevesebbet futottam, de most a rossz idő beálltával ez változna.
A célom felkészülni egy fél Ironmanre (70.3), ami előtt nyilván futnék FM-t, meg mennék külön monti ill. outi maratonokra is mert a triatlonból a bringa fog meg leginkább.
Most a téli időszak elindult szeretném elkezdeni az alapozást, amit pulzus alapján csinálnék, és a lassú, hosszabb állóképességi munkákat egy kis erősítő edzéssel egészíteném ki. De a lényeg, hogy szükségem lenne a pulzusmérésre, és az élőben való kijelzésre is, mert nem szeretném a kijelölt zónákat túllépni.

Azért vagyok gondban, mert olyan eszközt szeretnék, ami megfelelő elsősorban futásra, bringára, de úszni se lenne baj ha lehetne benne. Azért az övek irányába gondolkoztam, mert azt össze tudom kötni bringás GPS computerrel, na de itt jön a kérdés, hogy akkor futás és esetleg úszás közben hogyan láthatom élőben a pulzust (nem akarom magammal vinni kézben a bringás kütyüt :N :D )?
Nyilván Polar V800, vagy Vantage megoldást jelenthet de nem bánnám, ha ez az egész projekt megállna 40k körül, de használtat nem szeretnék, az olcsóbb órák csuklós mérésében pedig nem bízok annyira.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41373) dabgergo válasza itouchfan (#41372) üzenetére


dabgergo
őstag

Akkor csak az óra játszik szerintem, bár újat sztem nem igazán fogsz kapni ennyiből.
Igazából 40k körül sztem nincs igényes megoldás. De vmi olcsó óra, olcsó pánnttal működhet, bár víz alatt alapból nem mindegyik megy.

[ Szerkesztve ]

(#41374) itouchfan válasza dabgergo (#41373) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem az elég lenne, hogy jó öv + bringás computer + telón/nagyon olcsó órán (mint pl. a Polar FT1 volt) mutassa a pulzust. De akkor ilyen kombináció gondolom nincs.

Polar M430 esetleg? vagy az már nem éri meg? Mennyivel pontatlanabb egy óra, mint a mellkaspánt?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41375) parandroid válasza itouchfan (#41372) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valamelyik triatlonos garmin modell kell neked. Nem lesz olcsó, de 3-4 évre veszed, hidd el, megéri. Első körben én lehet, hogy megpróbálnám öv nélkül, de néha ki lehet fogni olcsó csomagokat is, ahol övvel adják.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41376) Zoty4 válasza itouchfan (#41374) üzenetére


Zoty4
őstag

használtan fenix3-at ki lehet fogni egész jó áron, 40 alatt. az tud mindent ami kell neked

(#41377) itouchfan válasza Zoty4 (#41376) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi!
Egy-két ilyen ajánlatot még elfogadok, ha mondtok konkrét típust! (legyen akkor használt is).
Kritérium:
-pontos pulzusmérés,
-lehessen hozzá pántot kapcsolni,
-élőben lássam az adott pulzust,
-gps előny, de nem feltétel,
-vízálló, úszással kompatibilis.

Csak érdekel még egyszer, hogy esetleg polar m200, m430 miért nem jó választás?

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41378) parandroid válasza itouchfan (#41377) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

M430 alsó középkategóriás futóóra. Sem az úszást, sem a kerékpározást nem fogja támogatni. Az M200-ról ne is beszéljünk. Polar lejtmenetben van, az új Vantage szériára most érkezett az egy éve, megjelenésekor ígért szoftverfrissítés, finoman fogalmazva nem sikerült túl jól.

Garmin 735XT-t lenne érdemes keresned, elvileg normál áron is 75-80 körül kell lennie már. Fekete péntek körül talán olcsóbban is. Ha veszettül fontos a pontos pulzusmérés (szerintem nem), akkor egy HRM Tri öv is kell hozzá, azzal mindhárom sportot csinálhatod, viszont 20-25-30k, mikor mennyi.

Akcióban érdemes talán csomagban venni, németeknél láttam már ilyen bundlit 230 eur körül.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41379) borbelyfer válasza itouchfan (#41374) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Triatlonos csoportba lattam v800(1honapos mert cserelt szóval még garis) + bontatlan öv + pedalfordulatmero + bringastarto 70k tartjak de sztem 65k elviheto. Ha szeretned kuldok linket

(#41380) inf3rno válasza ígyvanferi (#41368) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezeket a kupon infokat honnan lehet megszerezni? Van erre valami oldal?

Buliban hasznos! =]

(#41381) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Szeretnék szigetkört (~5300m) futni 20 percen belül. Ez kb. 3:45-ös kilométereket jelent.
Decembertől tudok elkezdeni felkészülni, márciusban szeretném megfutni, tehát kb. 3 hónapom van. Ideális körülmények között ~22 percet tudok, ami 4:10-es kilométernek felel meg. Szóval kilométerenként közel fél percet kellene javulnom. Heti 3 futással megoldható? Ha igen, hogyan építsem fel az edzéstervet? Ha nagyon nem elég, akkor heti 4-et is be tudok vállalni, de ha egymásutáni napokon edzek, mindig érzem, hogy nem volt teljes a regenerálódás.

Ehhez kapcsolódóan: Alapvetően a minimal cipőket szeretem, de most vennék egy terepfutó jellegű cipőt, hogy hóban-fagyban használhassam márciusig. Amúgyis rendelnék néhány cuccot a Sportsdirectről (UK); tudnátok ajánlani innen 15-20k árkategória körül használható cipőt?

[ Szerkesztve ]

(#41382) Zoty4


Zoty4
őstag

Ma megvolt az elso futasom az uj garmin orammal :)
imadom.
2 szigetkor 6os pace atlag alatt. Multkor irtam h valami van a levegoben, es nagyon nem esett jol, ez ma pont forditva volt. Nagyon jol esett a futas. 1 kort akartam, mert tegnap elegge lestrapaltam magam a konditeremben, de abszolut nem ereztem a faradtsagot az elso kor vegen igy nekiindultam a masodiknak. Sajnos kicsivel a feletol mar esett az eso, de nagyon nyugis, kihalt volt a sziget, idealis homerseklet. Bar mindig ilyen lenne

[ Szerkesztve ]

(#41383) k5.20 válasza Zoty4 (#41382) üzenetére


k5.20
senior tag

Egyre jobban olyan lesz, ahogyan megyünk a tél felé és jönnek a hidegek...
Lankadnak a nagy elhatározások...
Én ugyan nem ott futok, hanem a Duna mellett Békáson, de ott is ezt tapasztalom.

(#41384) Danika256 válasza parandroid (#41378) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát igen tanúsíthatom, tényleg nem sikerült jól és főként az elcseszett Sony GPS csip miatt!
A szoftvert most már kijavították, nem indul újra.. Rendben működik, de a pontosság, hogy is mondjam hagy némi kívánni valót maga után.. Főleg egy v800 tulajnak..
Egy félmaraton távon kb 400m a különbség városban, nem túl rossz lefedettségnél is. Próbáltam Glonassal és Galileoval is, talán a Glonass párosítás a legjobb. Ez a két használható lehetőség van itt az EU-ban. Ha QZSS van beállítva, ami ázsiai műholdakat használna, tehát papíron magára van hagyva a GPS, akkor még rosszabb.. És persze résztávozni pályán felejtős mindenhogyan.. Egyébként ebből a szempontból sokat romlott!

Én már meguntam, a Vantage-t fitnessórának használom, szuper funkciói vannak ehhez.
Meg bármilyen más edzéshez tökéletes, ami nem futás. Kinti bringázáshoz is jó..
Futáshoz meg megy fel a szuper V800, ahhoz jobbat nem is kívánhatna az ember..
Tényleg azt kellett volna felokosítani minden téren, meghagyva a GPS részét. Akkor tökéletes lett volna.. KÁR!!

(#41385) tomcica válasza Apollo17hu (#41381) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megoldhato heti 3x futassal,de csak ugy h van melle 1-2x keresztedzes (valami aerob,tehat uszas,bringa,spinning,sifutas,evezes).Ha valaki 1-2 nap laza mozgas utan nem regeneralodik az azt jelenti,hogy vagy tul eros volt a terheles (kiderul ha csokkented) az eros napon,vagy nem tudja magat visszafogni a laza/regeneralo napon (igy igazabol nem is regeneralodik rendesen,ez is kiderul ha odafigyel a laza napokra az illeto).Szoval ezt ki kell deritened.
Heti 3x edzesnel 1 eros megy es 2 regeneralo.Az eros edzesekbol 3 fajtat cserelgess minden heten: a - hosszu futas 80-90perc egyelore kozepes erosseg(kb 4:50-4:45 most),b - 40perc konnyu tempo (foleg az eleje,kb 4:35-4:30 most) c - 15perc eros tempo (na nem verseny,a mostani kondidhoz kb 4:20-4:15).Laza napok extra laza ilyen 5:30-6:00 valodi joleso kocogas.A laza napok vegen egyik nap 4-5 x 40-50m joleso gyorsulo ilyen 3:50-3:20 kozotti (koztuk boseges piheno kb 200-300m kocogas) masik laza napon 4-5 x feluljaro v. kis emelkedore gyors felfutas kb 8-10mp0ig tartson fel 40-50m ez is (ilyen 3:30 porges lefele seta.Rendszeres nyujtas,hengerezes.Tobbi napon pedig AKTIV elet.Ennyi eleg 5km tavhoz.
Felmeroket 4-6hetente erdemes csinalni,a c. tipusu eros napodon nem 15perc eros tempo hanem mehet egy szigetkor.A felmerok edzes jelleguek,ergo NE nezz ra az oradra,csak a pulzus,esetleg lepesszam legyen kint rajta.Erzesbol 90%-ra fusd ki,maradjon egy pici meg a "csoben".Ahogy alakul a kondi es forma,ha jol osszeall minden akkor ezek a felmerok egy javulo tendenciat mutatnak majd,az edzesen ment tempok is egyre konnyebbek.Amikor sikerul kifutni 21perc ala,akkor allitani kell az edzes tempojain,picit csavarni rajta,amikor 20perc ala beersz akkor is.Kesobb ugyanigy 19-18-17-16percnel :K ugye nekem ilyenkor felvetodik a kerdes,hogy miert allna meg valaki 3:45-os ezreknel,ha lehet ezt meg fokozni ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41386) Danika256 válasza tomcica (#41385) üzenetére


Danika256
aktív tag

Most én is hasonló cipőben járok, csak nekem 4:45-ről kéne feljavulni 4:30 alá, 12km-en 4 hét alatt! :)
És heti 2 futással, a többi spinracing, spinning meg bringa. Sok résztávozás nem lesz, 3-t terveztem be, a többi inkább egyre erőltetettebb tempós részek lennének a hosszú futásokban..
Már nagyjából beterveztem a heteket,de azért vannak kétségeim...
Hiába, kevés a lábaimban a km, de ebben a hónapban 200 felett leszek és megközelítem majd az éves 500-at :DD . Szerinted van valamennyi esélyem rá? Minden ötlet, tanács jól jön!Köszi!

(#41387) delon


delon
tag

Sziasztok hogy tudom a strava és endomondo futásaimat átvinni a garminra?
Oké hogy az uj futásokat szinkronizálja de a régieket miért nem?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#41388) tomcica válasza Danika256 (#41386) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Te specifikus eset vagy,hiszen a spinninggel a felso pulzust durvan terheled,igy az jol be van edzve,egesz mas 2 futas kell melle.Az esetedben a 2 futas verseny specifikus lenne,meghozza ket tempo futas.Az egyik hosszu 14-16km-es futas,ami fokozos tempo lenne.Ilyen 5:00-rol 4:40-re.A masik egy rovid tempo 6-8km 4:45-4:25-re.
Elso heten a hosszuba ha kell tehetsz torest (pl 3x 5km kozte 200m kocogas v. ivas.wc.frissites) masodik heten 2x 7-8km,harmadik hettol egybe menjen.
A rovid temponal alapos fokozos bemelegites menjen es valamennyi kifutas.
Neked ez eleg.A spinning az poroghet,az fedi a resztavot is,a Vo2maxot,a felso pulzust :K
A ket futo edzes kozott teljes regeneralodas legyen,foleg a hoszu futasra kell viszonylag pihenten ramenni.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41389) Danika256 válasza tomcica (#41388) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszönöm szépen, így lesz! Úgy érzem a pihenés része lesz a leg nehezebb. Az eredményről majd beszámolok!

(#41390) werszomjas válasza delon (#41387) üzenetére


werszomjas
őstag

Vannak erre külön programok.

Én a tapiriik-et használtam korábban.

Vagy androidra SyncMyTracks

[ Szerkesztve ]

üdv

(#41391) Apollo17hu válasza tomcica (#41385) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Abból, amit írtál, elsőre két dolog esett le.
Az egyik, hogy kellene a minimum 4 futás hetente, mert másra nem igazán vagyok berendezkedve. Ha 4-gyel számolunk, akkor 2 erős, 2 regeneráló mehet?
Mondjuk olyan bontásban, hogy hétfő erős, kedd regeneráló, szerda pihi, csütörtök erős, péntek regeneráló, hétvége pedig pihi + foci haverokkal. Pihenőnapokon kondizás.

A másik, amin megakadt a szemem, az az 5:30-6:00-ás regeneráló tempó. Az baromi lassú. :Y Amikor nyugisan futok, az olyan 5:00-5:10 szokott lenni. Valószínűleg emiatt nem megy a másnapi edzés; a nyugis tempón lazítanom kell. (Meg az alvásidőm sem sűrűn haladja meg a 7 órát, de ezen is változtatok.)

Kesobb ugyanigy 19-18-17-16percnel - Azért nem akarom megölni magam. :D De azt mindenképp megígérem, hogy ha sikerül bemenni 20 alá, ha nem, amíg meg nem jön az első nyári kánikula, csinálni fogom. ;)

(#41392) delon válasza werszomjas (#41390) üzenetére


delon
tag

tapirik valamiért a garmint nem kezeli
Syncmytracks pedig a belépési jelszavakat nem ismeri fel.

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#41393) tomcica válasza Apollo17hu (#41391) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2 regeneralo,1eros es egy rovid eros edzes,igy meg ok.A es B tipusu eros egy heten egyszerre ne menjen.
Akkor 5:10 kornyeke,az ok.Igazabol laza/regeneralon csak a pulzust kellene kovetni ilyen 120-140 koze,aztan mindegy ez milyen sebesseget ad,ezen az edzesponton.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41394) Apollo17hu válasza tomcica (#41393) üzenetére


Apollo17hu
őstag

köszönöm az útmutatást. valószínűleg jövök még a topikba a kérdéseimmel :)

(#41395) tomcica válasza Apollo17hu (#41394) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol van,lassan mar ugyis csak a kemeny mag maradt a topikban :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41396) danielsz


danielsz
tag

Balaton Maraton/FM-ra Siófokra jön valaki jövő hétvégén? Ha minden igaz, egész hétvégén ott leszek, vasárnap futok félmaratont.

(#41397) dabgergo válasza danielsz (#41396) üzenetére


dabgergo
őstag

Megyek szombatira, remélem nem betegszem le vagy semmi ilyesmi mert most elég jó passzban vagyok. Idő most mondjuk nem a legjobb, s akkorra is mondtak szelet, esőt... Meglátjuk :)

(#41398) Agony


Agony
aktív tag

Nem emlékszem már ki keresett órát, de épp hirdetnek egy patika állapotú Suunto Ambit 3 Peak HR-t 48k-ért mellkaspánttal együtt a Suunto és Garmin adok - veszek! facebook csoportban, ha még esetleg érdekes. GPS pontosságban elvileg pariban van a Polar V800-al tesztek alapján, de nekem még sose volt Suunto-m, szóval ezt majd valaki megerősíti/cáfolja akinek volt már vele tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#41399) inf3rno válasza Agony (#41398) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem egy Ambit3 run van, én elégedett vagyok vele. Nagyon ritkán veszít jelet, akkor persze hülyeséget mutat a grafikon, valamiért átlag sebesség helyett lemegy nullára utána meg felmegy 2-esre a pace. Nem érint kifejezetten csak látni szoktam aluljáróknál a jelenséget, és a max pace-t így rosszul írja az edzéshez. Magasság terén azért elég sokat téved, ha összeadom a descent-et és ascent-et a végén, amikor oda-vissza futok valahol, akkor nem szokott nullára kijönni. Ebben viszont nincs barométer, a peak-ben meg elvileg van, meg vannak benne ezen felül is extra funkciók gondolom. Újan talán 100-120 lehetett, használtért azért én még megpróbálnék alkudni mondjuk 40-re, hátha vevő rá a tulaj... Egyébként én is azért vettem Suuntot, mert látszik rajta, hogy van benne anyag, nem csak a kinézetén, hanem a súlyán is és szoftveresen is rendben van. Annak idején a hasonló áru Garminnak fele volt a súlya (100g vs 50g). Futás közben nem érezni, de minőségre biztosan van különbség. Az enyémet már leejtettem párszor, rázta meg statikus elektromosság, amikor kiszálltam a kocsiból, stb. mégsem tűnik úgy, hogy bármi komolyabb baja lett volna tőle. Szíj most szakadt 3 év után.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41400) t1 válasza Agony (#41398) üzenetére


t1
addikt

Ennyiért jó vétel, ráadásul Peti megbízható eladó is :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.