Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) werszomjas válasza vargacs0909 (#42292) üzenetére


werszomjas
őstag

Nálam is ugyanaz a két méret, az a Nike táblázat a cm oszlopban hülyeséget ír:

Asics cipőm:
US: 12,5 / EUR: 47 / 30,0 cm (itt mondjuk ez cm-ben fél számmal kisebb, de a többi US/UK/EU méret egyezik)

Nike cipőim:
US: 12,5 / EUR: 47 / 30,5 cm

Ja a Garmin ma is kitűzőt oszt, menjetek futni :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv

(#42302) zaskar válasza vargacs0909 (#42292) üzenetére


zaskar
senior tag

Én az alábbi méretet használom az említett két márkából:
Nike EUR 45.5
Asics EUR 46
Ez UK méretben mindkettőnél azonos, azaz 10.5. Ezért én többnyire az UK méretet nézem egy cipőnél, az többnyire megfelelő nekem szinte minden gyártó esetén.
Persze a legjobb az lenne, ha be tudnál menni egy üzletbe, és felpróbálni egy-két Nike futócipőt.

(#42303) bajnokpityu válasza parandroid (#42297) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2,6,8évesek. és hidd el a 3 sokkal több,mint 2 :)
+heti 2 ipo tréning kutyával (futás előtt heti 4 volt, ebből engednem kellett)

nekem is 46 a méretem asicsban is nikeban is. amúgy, ha már asics felmerült, egyéni pech, hogy az én asicsom kb 5 felhúzást élt túl, aztán levált az orránál kezdődően a talpa?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42304) bandus válasza vargacs0909 (#42292) üzenetére


bandus
veterán

nekem egy 42.5-es asicsom volt, és a nike cipőim is 42.5-esek, de 26.8 a lábfejem hossza. én a helyedben 43-as cipőt rendelnék, 44-et tuti nem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42305) dabgergo


dabgergo
őstag

Na a tegnapi esti könnyű 25km után (4:54 avPace) ma kipróbáltam a pega 36 trail-t jó kis terepen, 21km lett 730as felfele szinttel 4:55-ös tempon.
Jó a cipő! Pont olyasmi ami nekem kellett: relatíve könnyű, betonon se para, de elég jól tartja a bokámat és tök jól tapadt a lenti terepeken, kisebb hóban is. Mondjuk nincs viszonyítási alapom mert első terep cipőm de ennyi alapján tetszik!
Fly Flyknit után betonon egyértelműen érzem h lassan cipő de ez nem gond mondjuk.

(#42306) inf3rno válasza parandroid (#42297) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom ezt miért offba írod. Amúgy meg a táv önmagában fárasztó, felesleges az időt nézni.

Buliban hasznos! =]

(#42307) inf3rno válasza Peterhappy (#42300) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó néha a hajnali futás. Én szoktam őzeket látni, amikor kidob az ágy, és nem tudok mit kezdeni magammal, de általában jól alszom. Havi egyszer belefér, annál többször max ha a harmadik világháborúra készülnék...

Buliban hasznos! =]

(#42308) vargacs0909


vargacs0909
csendes tag

Köszi mindenkinek!

(#42309) tomcica válasza dabgergo (#42305) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep kis edzoterep :K egyik holgy a kozos edzesekrol a heten rendelte meg a Pega Trail-t.nem tudom a holnapi hosszu edzesre megerkezik-e mar,de majd megfogdosom (ugy ertem a cipot,a CIPOT :P ;] )
Zoomfly-ban nem tudnam elkepzelni a napi edzeseket,az idomero es erosebb hosszu tempokat szoktam benne futni csak,amugy nagyon merev az a karbon benne,jobban szeretem,ha az edzes alatt megmozgatom a labfejem rendesen.Mar a sima Pega is olyan,h a lazabb edzesekre okes,de az emelkedokre alacsonyabb droppos Inov8-ek vannak betarazva.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42310) Peterhappy válasza inf3rno (#42307) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én imádok hajnalban/reggel futni. Egész napra felpörget.
És épp ezért nem tudok esténként járni - órákig csak fetrengek az ágyon, nem tudok elaludni, még órákkal a hazaérkezés után sem.

A reggelek meg... Az van - ciki, nem ciki -, hogy a háromból két szép gyermekem következetesen és rendszeresen ébreszt éjszakánként. Nem bánnám, ha erről mihamarabb leszoknának, de meg vannak ennek a mögöttes okai, tisztában vagyok ezzel, így partner vagyok, ha már az apjuk vagyok (legalábbis az biztos, hogy az anyjuk férje :) ).
Azonban amíg ők fél perc után már húzzák a lóbőrt, én tíz esetből kilencszer biztos, hogy jó ideig a plafont bámulom, mire sikerül visszaaludnom. Így aztán reggelente minden vagyok, csak kipihent nem - és felkelni alig bírok, nem hogy elmenjek futni...
Mindegy, lassan csak túl leszünk ezen az időszakon is...

[ Szerkesztve ]

(#42311) inf3rno válasza tomcica (#42309) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze meg az új cicanadrágját is. ;]

Buliban hasznos! =]

(#42312) norby_42 válasza dabgergo (#42305) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az a FM 700 szinttel szép 👍

Eat pasta, run fasta

(#42313) danielsz válasza vargacs0909 (#42292) üzenetére


danielsz
tag

Nike 43-massal szerintem nem tévedsz nagyot, de a 42,5-es is elég lehet. Amúgy érdekes módom a nagyobbik lábam 26,2 cm, de a 42,5-es Asicsek nem kényelmesek, abból 43,5-est hordok, Nike-ból 43-mast (ezeknek ugyanúgy 27,5 cm a talphossza).

(#42314) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Tavaly nyár elején elhatároztam,hogy elkezdek futni, eddig inkább a kerékpározás állt közelebb hozzám.Idén február-március környékén leszeretném futni életem első félmaratonját.
Eddig tanácsot nem igazán kértem, de eljutottam arra szintre, hogy kicsit tudatosabban készüljek a félmaratonra.
Jelenleg ott tartok, hogy heti 3 alkalommal futok, egy rövidebb(8-11km), hosszabb (11-17km), és egy hegyi(ez teljesen változó 7-14km).
Szeretnék belekóstolni az intervall edzésbe, ebben kérném a segítségeteket, hogy építsek fel egy ilyen edzést.
Jelenleg egy Garmin 245-öt használok, ha bármi adat szükséges akkor megírom. :R

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#42315) tomcica válasza BenQhunria (#42314) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En elsore iramjatekot javasolnek neked ket hetig: 30mp porgos 1perc lassu,ezt valtogatod 10x...elsore nem kell meregetni a 30mp porgost,csak erzesre kb 3-5km-es versenytempodon (ha nem tudod az milyen,akkor kb 2lepesenkent kell levegot venni,csak szotagokban tudnal beszelni,akkor is kenyelmetlenul,de nem 100% sebesseg)
Elotte alapos bemelegites 2-3km,benne nehanyszor 20-30m gyorsito,iramjatek utan hosszu kifutas 2-3km egyre lassulo/laza,szinte kocogasig/setaig.
Ha ez negyedik edzes,akkor a hegyibol vegyel le kicsit 7-10km eleg.

Ket het utan noveled a gyorsat 45mp, laza marad 1perc,utana ket het 1perc eros,1perc laza,amikor ezek mennek 10x (ugye ez osszesen 6het) ,akkor ebben a periodusban fel is vagy keszulve egy felmerore/versenyre.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42316) BenQhunria


BenQhunria
tag

Tehát alapos bemelegítés 2-3km futás, ezután 30mp pörgős futás majd 1 perc kocogás majd megint 30mp pörgős 1 perc kocogás 10X, levezetés 2-3km futás.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#42317) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Idén is lekocogtam a Burgenland Extreme-t,15:14 alatt értem körbe a Fertő tavat, minden komolyabb gond nélkül. Annak ellenére, hogy szinte végig aszfalt nem mentek szét az ízületeim, emésztésem is rendben volt, olyan nagyon kellemesen fáradtam el a végére.
Ami tavaly óta változott, hogy sokkal többen lettek, a második felében ahol a rövidebb távosok is bekapcsolódtak szinte folyamatosan kerülgetni kellett.
Az ellátás színvonala kicsit csökkent de azért még mindig a jó kategóriában van nálam, meleg tea meg kenyér volt mindenhol de hogy csokikat, banánt meg üdítőket osztogatnak mindenhol az megszűnt.
Sikerült viszont elszúrjam az öltözködést, felvettem az előző héten az aldiban vásárolt és még ki nem próbált outdoor dzsekit, aminek mint kiderült semmi szellőzése nincs, nagyjából az összes izzadságom a kezemen folyt le, a kesztyűmet időnként le kellett vegyem, hogy kicsavarjam belőle a vizet. Ahogy levettem a kabátot egyből sokkal jobb lett, ahogy kezdtem megszáradni már nem is fáztam.
Az ambit3 órával nagyon meg vagyok elégedve, 5s mintavételre állítottam a GPS mintavételét és még félig sem merült le.

(#42318) tomcica válasza BenQhunria (#42316) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pontosan. Ezt barhol meg tudod csinalna, egy sima stopper eleg hozza es kesz, meg csak precizen tavot sem kell merni, nem erdekes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42319) dabgergo válasza danielsz (#42313) üzenetére


dabgergo
őstag

Nekem is Asicsból 43,5-ös kell, Nike-ból meg 43-as :)

tomcica: ez érdekes amit a zoom fly kapcsán írsz, nekem betonon a sima (nem az az extra drága %-os) fly flyknit az alapcipőm, nagyon durván bevált, mióta azt használom kb semmim sem fáj, de komolyan, még most sem heti kb 100km körül (tudom, az neked két nap :D), vettem is belőle egy másodikat is leárazva, bár az első tökéletes állapotban van még mindig, hiába van benne lassan 1500km, szóval tartós is :)

(#42320) tomcica válasza dabgergo (#42319) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen a Zoomfly Flyknitre gondolok en is, nem a Vaporfly 4%-ra.Napi hasznalatra a csillapitas (react szivacs) tokeletes, de a karbon lap benne kikezdene a talpa at.A karbon nelkuli react cipok viszont jol muzsikalnak napi hasznalatra, epic react, odyssey react.
Heti 100km amugy a dobozzaban is menne mar :P a dolgok 180-200km/hetnel durvulnak be, legalabbis nekem, masnak meg lehet az a csokkentett hete, ezt alairom. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42321) inf3rno válasza Chuck Norris (#42317) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a "nagy kör", ami 115km? Van logod róla? Gratula amúgy! :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42322) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#42317) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szuper, gratulálok! Mennyire izgalmas ott a táj? Nem jártam még a tó közvetlen közelébe, de valamiért elég ingerszegénynek gondolom a tókört. Mintha olvastam volna beszámolókat biciklis tókerülésről korábban, onnan az 'élmény'. Milyen volt egy napon keresztül szaladni ott?
Milyen cipőt használsz épp?
Ezek szerint akkor az ambit3 peak tényleg jól bírja.

(#42323) inf3rno válasza ígyvanferi (#42322) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sokan mondják, hogy csak nádast látni, de én attól még szívesen letekerném valamelyik nyáron, főleg ha van valami lehetőség közben fürdeni is.

Buliban hasznos! =]

(#42324) Chuck Norris válasza inf3rno (#42321) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

111-et mért az órám, van logom is de segítsél, hogyan tudom megoszgtani a movescounton, mert még nem jöttem rá. Köszönöm :)

@ígyvanferi természeti látnivaló az szinte semmi, a tóból inkább csak a nádast látni, ezen kívül szőlőültetvények szélén, szántóföldeken meg településeken keresztül megy végig az út. A déli részen van egy kis domb, ezt leszámítva teljesen sík a terep, eltévedni sem nagyon lehet mert ki van táblázva és végig a bringaúton visz. Asics GTX1000-ben nyomtam, ez a sima GT1000 kicsit recésebb talppal meg goretexxel. Köszi neked is.

[ Szerkesztve ]

(#42325) inf3rno válasza Chuck Norris (#42324) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát csak rámész az edzésre, aztán kimásolod a címsort. Valami ilyesmi kell, hogy benne legyen: http://www.movescount.com/moves/move311241626 Nem rémlik, hogy lenne olyan beállítás, hogy mások láthatják / nem láthatják.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42326) Chuck Norris válasza inf3rno (#42325) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ezt próbáltam én is, viszont incognito-ban már nem láttam, lehet csak az tudja megnézni akinek van regisztrációja, itt a trekk:
http://www.movescount.com/moves/move325157977

(#42327) inf3rno válasza Chuck Norris (#42326) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem, nekem sem mutatja. Itt tudod beállítani: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42328) Chuck Norris válasza inf3rno (#42327) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Áttettem public-ra.

(#42329) dabgergo válasza Chuck Norris (#42328) üzenetére


dabgergo
őstag

Nem semmi teljesítmény, grat!!

(#42330) Peterhappy válasza Chuck Norris (#42328) üzenetére


Peterhappy
őstag

Te jó ég. Én is gratulálok!

Nyáron tekertük körbe a tavat, oké hogy Feleségem most kezdett újra bicajozni, de nem értünk körbe sokkal jobb idővel... Bringával. Minden tiszteletem a tiéd.

(#42331) dabgergo


dabgergo
őstag

Érdekes: találtam egy sub3hour marathon training plant, ami heti 3 edzésre épít, durva.
3 féle edzsés: marathon pace, interval és easy long végén felkapva.
Néhány dolgot átemelek ebből, de maradok a heti 5-6 edzsésnél és magasabb km-nél azért :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#42332) tomcica válasza Chuck Norris (#42317) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R emberes tav bravo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42333) tomcica válasza dabgergo (#42331) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy az angolok mondjak: "there is more than one way to skin a cat" :DD a maraton specifikus edzeseket tobb felekeppen is ossze lehet rakni,lesz akiknek a darabolt ismetlesek (rovid pihenovel) fekszenekk jobban - vruise intervals,masoknak az extra hosszu tempok a kulcs.Vagy ezek kombinacioja.
Lesz,hogy eltalalsz valamit es sikerulnek a dolgok,utana a kovetkezo szezonban megprobalod ugyanazt es nem mukodik,vagy nem olyan hatekony az egesz.
En a massziv terhelesben hiszek,az mukodik evrol-evre :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42334) tomcica


tomcica
Topikgazda

Megkezdtem az alapozas masodik fazis at, itt mar nem max heti km megy, de azert meg eleg magas, viszont rengeteg emelkedo es rovid sprint van benne, ez az erokiepitesenek fazisa. Tegnap egy jo ora emelkedozes, ma hajnali atmozgato totyogesen ugy ereztem magam, mint UB utan szoktam, mindenem fajt, talan a szempillam nem :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42335) dabgergo válasza tomcica (#42333) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja :D
Nekem most tetszik ez a heti 100km, de tényleg, és őszintén meglep h nem is olyan nehéz összehozni, persze minden viszonyítás kérdése, egy éve a heti 50km tűnt mind időben, mind pedig energiában túl soknak.

(#42336) tomcica válasza dabgergo (#42335) üzenetére


tomcica
Topikgazda

100km mar kell ahhoz a 1:19:xx fm-hez :) sot

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42337) Chuck Norris válasza tomcica (#42332) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

dabgergo, Peterhappy, tomcica köszönöm nektek is. Ha jövőre valaki esetleg el akarna menni keressen meg, tudok adni pár hasznos tanácsot annak aki még sose volt.

(#42338) tomcica válasza Chuck Norris (#42337) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam lassan erlelodnek a hosszutavosok (csajok foleg, de par legeny is) ahogy keresgetik majd az uj terepeket/versenyeket, egyre tobbet fogok kerdezni toled es a tobbi rutinos forumostol is, foleg akik 50km+ terepeken csurognak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42339) ígyvanferi válasza dabgergo (#42331) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Érdekes megközelítés. Különösen fura a heteken keresztül tartó folyamatos km növelés, és hogy ilyen alacsony km-ről kezd. Az első hét valahol 30 km körül lehet, ennél még én is többet futok. :DDD Persze gondolom itt kulcs a konstans távnövelés is.
Vajon félmaratonra is működhet kicsit kevesebb km-rel? Meg kicsit laposabb növekedési görbével, nagyobb mennyiségről indulva, kevesebbeket emelve hetente.

(#42340) norby_42 válasza tomcica (#42334) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hasonlót tervezek én is, persze a magam szintjén :)
Ez a hét még kmgyűjtés, aztán rövidebb emelkedők terepen lehetőleg, meg egy heti hosszú.
Március 7-én meg: [Bükki kilátások]

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#42341) dabgergo válasza tomcica (#42336) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát a fő célom a 3 óra maraton, az 1:20 alatt FM nem biztos h összejön most, de majd meglátjuk, sztem nehezebb 1:20 alatt futni FM-t mint 3 óra alatt M-t. Ha elég km van az ember lábában akkor állítólag 1:24-ös FM-i időhöz simán tartozik 3 órás maraton, de én azért biztosra szeretnék menni :)

ígyvanferi: sztem még jó h műküdhet FM-ra is, sőt, csak oda sztem nem kellenek ilyen nagyon hosszú futások sem (mármint a 2:40-es stb.).

(#42342) tomcica válasza norby_42 (#42340) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha Marc 7 mar celverseny, akkor innen csak 3 hetet terhelj erore, kulonben tul faradt leszel a versenyre. Ket hettel a verseny elott menj egy 25-28km hosszu terepen, 16km laza elofarasztas,majd 8-12km tervezett 35km-es verseny tempo faradt labra. Ez utan 2-3nap extra laza, rovid regeneralo (ilyen 20-30perc kocogas).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42343) tomcica válasza dabgergo (#42341) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az biztos h mashogy nehez az 1:20 alatti FM es 3ora alatti marathon, meg az is biztos, h a verseny predictorok idealis korrelacioval szamolnak a ket tav kozott, pedig ez nem mindig igy van, sot.
Maratonnal mas az anyagcsere/tempo. 10k/FM eleg jol megoldhato szenhidratbol. Ez a ket eltero zsir/szenhidrat egetes/tempo ket eltero specifikus edzest igenyel a FM es mara kozott.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42344) norby_42 válasza tomcica (#42342) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszi, mondjuk inkább az a cél, hogy egyáltalán eljussak közben futni, eléggé zajlik az élet. De akkor elkezdem az emelkedőzést, és 22. környékén futok egy jóleső hosszút. Céltempóm bármi, ami a gyaloglástól gyorsabb :))

Eat pasta, run fasta

(#42345) dabgergo válasza tomcica (#42343) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja, ezért is futok jó sok hosszút, akár 2,5 órásakat már most h szoktassam a szervezetemet. Igazából mióta alapozom minden héten (egy pihenősebb hetet kivéve) futottam legalább egy 25km-eset, de 2x30km-eset is.

(#42346) tomcica válasza norby_42 (#42344) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Siman lehet az a 28km utolso hosszu specifikus edzes ilyen is: 16km gyors gyaloglas + 8-12km kozepes futas, mindez hasonlo terepen, mint amin a verseny lesz. Nincs ezzel se semmi baj, a lenyeg h mire a 8-12km futashoz ernel legyen a labba km es uruljon le az uzemanyag (ne egyel, csak folyadek menjen).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42347) norby_42 válasza tomcica (#42346) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az baj, hogy ezt most elképzeltem, kitaláltam az útvonalat, és már mennék is ki az erdőbe. Épp esik a hó...

Eat pasta, run fasta

(#42348) tomcica válasza norby_42 (#42347) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tessek szepen fel epiteni az erot, kondit es a megfelelo pillanatban raterhelni, kipihenni, majd ra 2hetre a versenyen HARAPNI, de rendesen :) had nezzek, honnan jott ez az ufo.
Most vedd, ugy egy elore, h ketrecbe zart vad vagy, de jusson ez az energia eszedbe a startnal es a tav 3/4-nel (amikor mar nem olyan vicces :)) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42349) norby_42 válasza tomcica (#42348) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ígérem gondolok majd szépeket a táv 3/4-énél :)

Eat pasta, run fasta

(#42350) taranis válasza norby_42 (#42349) üzenetére


taranis
addikt

Emlékszem az első félmaratonom háromnegyedénél amikor már meg akartam halni, egy előttem futó öreg bácsi ezt mondta a futótársának: ezt már fél lábbal is lefutjuk. Tudom apróság, de azóta eszembe jut ez néha a versenyeken és jót mosolygok rajta, erőt is ad :)

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.