Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) Chuck Norris válasza emvy (#42698) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm mindenkinek a gratulációt :R

(#42702) norby_42 válasza Chuck Norris (#42701) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ja, és most már elhiszek minden Chuck Norris-os viccet :)

Eat pasta, run fasta

(#42703) Hi!King válasza Chuck Norris (#42689) üzenetére


Hi!King
őstag

Ez így nagyon kemény, már önmagában a teljesítésük is, az elsőség meg különösen, gratulálok.

A túrák közül én többet nézegettem, de gyalogolni is túl kemények lennének a leghosszabb távok. Mondjuk mi a feleségemmel csak évi 1, max. 2-re megyünk, azt is gyalog, nem futva (idén eddig Téli Mátra XL volt), azon kívül egyedileg túrázunk legalább egyik nap minden hétvégén, van hogy kettőt, illetve hosszúhétvégéken többször.

(#42704) tomcica válasza norby_42 (#42702) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42705) Hi!King válasza dabgergo (#42700) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem nagyon szimpatikus a motiváltságod, remélem vissza tudod fogni magadat, ha épp az kell :-)

Ha jól számolom nagyjából ugyanazon a hétvégén félmaratonozok, mint te, igaz én utána nem maratonozok, csak októberben. Ennyit messze nem futok, átlag 50 km / hét jön ki, illetve intenzitás szempontjából sem volt még ennyire kemény hetem, mint a te eheti terved.

Február utolsó 2 hete sajnos rosszul jött ki, egy hétvégi túrán megcsúsztam, elestem, bevertem a bordámat, próbálkoztam intervall majd pihenőnap után tempo futással, mindkettő után alig bírtam megmozdulni, úgy fájt. Úgyhogy egy rövid időre átálltam bringára (konkrétan sprint résztávokat is nyomtam), majd lassú futásokra, nagyjából ma tekintettem magamat először gyógyultnak, letoltam néhány Strava szegmenst gyors tempóban, és teljesen rendben vagyok, igaz oldalra még nem jó feküdni. Viszont a félmaratoni (kb. 4:15) és maratoni (kb. 4:45) tervezett sebességemben alig futottam valamit, nyilván az előbbire fogok koncentrálni nagyrészt a következő hetekben, de jövő héten futni fogok egy félmaratont az utóbbiban. Aztán kiderül, nem vagyok benne biztos, hogy végig tartani tudom 21.1 km-en át a 4:15-öt a versenyen. Nekem a maraton amúgy fontosabb, mert ott nagyon rossz az ezidáig egyetlen teljesítésem ideje, ha minden rendben megy, 1 órát tudok majd javítani.

(#42706) tomcica válasza dabgergo (#42700) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep maraton specifikus :P ambiciozus,nehogy az edzesen hagyd a formad.Egy tempo+treshold es a hosszu interval eleg,de ha jol megy es az a lazabb tempo is bent marad akkor bent marad.
Mas sorrendben talan meg maraton specifikusabb lenne -> lasd tempo+treshold kedd,szerdan tempo...szombat interval ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42707) tomcica válasza dabgergo (#42700) üzenetére


tomcica
Topikgazda

3-4 hettel verseny elott egy utolso celedzes kellene,ott lehetne egyik edzes 10km eros pl 3:45 es vagy aznap vagy masnap hosszu tempo 4:10-4:00 (a ket futas kozott 6-12ora pihenes legyen,NE tobb) elotte es utana laza napok,de az neked most is ugy van...azon a heten NINCS interval,esetleg nehany felrazo 200-400m.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42708) dabgergo válasza Hi!King (#42705) üzenetére


dabgergo
őstag

Örülök ha motivál, engem is sok futó motivál, tényleg erőt ad sokak kitartása! Hajrá, felépülni lesérülésből mindig kemény, de megéri!!

Tomcica: nem akarom ám túltolni, figyelem magamat nagyon, ma 4:04-es lett pl a 21k (igaz jó sok kényszerpihenővel a piros lámpák miatt) de csak 155ös árlagpulzussal, holnap pl. lehet h lazábbra veszem az intervalt, mert azért így is fárasztó volt valamennyire.
Elég nagy rugalmasság kell amúgy egész edzéstervhez, időjárás egyéb programok és aktuális állapotom miatt is. Az biztos hogy utolsó hetekben több pihenő nap lesz és km-t is csökkentem majd.

(#42709) inf3rno válasza Chuck Norris (#42689) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :C

Buliban hasznos! =]

(#42710) Chuck Norris válasza Hi!King (#42703) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Van aki végig is gyalogolja de azt én nem tudnék ekkora távot lemenni egy mozgásformával, próbáltam de az izületeim nem bírták, csak úgy megy, hogy ahol tudok kocogok a nagyobb emelkedőket meg a technikásabb részeket gyaloglom. Régebben botoztam is, az is kicsit más mozgást jelent futásnál és gyaloglásnál is.

norby_42 :)

inf3rno köszönöm neked is.

GT1000 goretexes van szinte minden méretben és ha fent bekapcsoljátok a kupont akkor 15.495 Ft szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#42711) kilinked válasza Chuck Norris (#42710) üzenetére


kilinked
csendes tag

Minden sportcipőre 50% van ma a kuponnal (akciósokra is). Lehet találni nagyon jó vételeket.

(#42712) dabgergo válasza kilinked (#42711) üzenetére


dabgergo
őstag

Ez nagyon kemény, 13-ért van Pega 36 minden féle méretben :Y
Akinek kell csapjon le rá!

(#42713) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#42710) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Csatlakozom a többiekhez, le a kalappal! :R

Be is húztam egy Pega 36-ot (meg egy utcai cipőt is). Csak azt utálom az aboutyouban, hogy nem tudják értelmesen kiírni a cipő nevét. Ezt is csak egyszerűen asicsnak hívják... nem annyira ismerem ezeket pl., tehát erről sem tudtam megállapítani, hogy micsoda. Pedig nem mindegy, hogy valami belépő kategóriás asics vagy egy gore-texes GT1000 van 15 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#42714) inf3rno válasza Chuck Norris (#42710) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom miért, de a gyaloglás nekem is jobban terheli az ízületeket, mint a kocogás azonos távon. Inkább úgy tűnik, hogy az idő számít, és nem a táv ebből a szempontból.

Buliban hasznos! =]

(#42715) Hi!King válasza inf3rno (#42714) üzenetére


Hi!King
őstag

Én ugyanezt nehezen tudom összevetni, mert 95%-ban síkon, aszfalton vagy egyenletes földúton futok, míg nagyrészt egyenletlen, sok szintemelkedésű ösvényeken túrázok. Régebben meg tájfutottam, ahol a terep és túrafutáshoz képest húzosabb dolgok vannak. Ízületileg és izomzatilag én úgy érzem, teljesen máshogy terhel a síkfutás, terepfutás és tájfutás, valamint a gyalog túra, nem tudnám sorba rendezni, hogy melyik jobban, talán ezért is jöhet be Chuck Norrisnak a váltogatás.

(#42716) inf3rno válasza Hi!King (#42715) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én van, hogy aszfalton lefutom és legyaloglom ugyanazt, és nagy a különbség. Mondjuk futva 1.5 óra, gyalogolva meg 5 óra. Az utóbbi sokkal fárasztóbb minden szempontból.

Buliban hasznos! =]

(#42717) bajnokpityu válasza Chuck Norris (#42710) üzenetére


bajnokpityu
félisten

adidas esetén várhatóan azonos méret kell, mint pl a nike esetén? utóbbiból 46 a méretem huszon éve. Van egy adidas túracipő, ami tetszik. találtam táblázatot, nemtom mennyire lehet neki hinni, de mintha 1cm lenne a difi hosszban a két márka között azonos EUR méret esetén...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42718) parandroid válasza bajnokpityu (#42717) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem mindig ugyanúgy 42-es jó a 3 nagy gyártótól (nike, asics, adidas). Egyébként más cipőből is szinte mindig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42719) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#42717) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Túracipőnél jó eséllyel jó lesz az azonos méretű. A futócipőik, főleg amik gyorsabb futásokhoz vannak tervezve, azok lehetnek szűkek orrban ugyanolyan méretnél, ott érdemes fél számmal nagyobbat nézni.

(#42720) parandroid válasza ígyvanferi (#42719) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy pont tegnap vettem én is egy Terexes Adidas túracipőt, borzasztó kényelmes, azóta tesztelem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42721) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#42713) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm :)
@inf3rno, Hi!King: A múltkor nézegettem a Guinness rekord futópadozást, ott mondta a srác, hogy az a legnehezebb az egészben, hogy mindig ugyanoda kell lépnie, nagyjából itt is ez van, azért váltogatom a mozgásformákat mert csak eggyel én nem tudnám a távot megcsinálni. Nem is feltétlen a sebességről van szó mert nem sokkal gyorsabban kocogok mint ahogy gyalogolni szoktam, hanem tényleg csak, hogy más területet terheljek valamint a monotonitás ellen is jót tesz.

@bajnokpityu nem tudom, nagyon régen volt már adidas vagy nike cipőm, túra meg egyáltalán nem is.

(#42722) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok :)

Zuglóban (Örs vezér terétől max 2 km körzetben) tud valaki olyan helyet, ahol lehet szabadtéren futni? Eddig szerencsém volt, mert 11. kerületben pár lépésre volt tőlem a futópálya, viszont most az autók közt nehézkes a futás :))

(#42723) dabgergo válasza gergobaby (#42722) üzenetére


dabgergo
őstag

Nem ismerem sajnos azt a környéket, de Strava és/vagy Garmin heatmaps-et nézted?

[ Szerkesztve ]

(#42724) emvy válasza gergobaby (#42722) üzenetére


emvy
nagyúr

Varosliget. Nem 2 km, de az van a legkozelebb.

while (!sleep) sheep++;

(#42725) Perillustris válasza gergobaby (#42722) üzenetére


Perillustris
senior tag

Rákospatak mentén lehet, akár a Margitsziget felé is futni. Felújítás előtt én bementem sokszor pályázni a Lantos Mihály sporttelepre is.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#42726) werszomjas válasza gergobaby (#42722) üzenetére


werszomjas
őstag

Szia.
Térképet elnézve kb 3-4 km-re van ajánlott futópálya.

Óhegy park, illetve Városliget.

Óhegy parkot ajánlom, jó pálya.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#42727) kilinked válasza Perillustris (#42725) üzenetére


kilinked
csendes tag

Oda be lehet menni "külsősöknek" is futni a pályán? Vagy Te klubtag vagy?

(#42728) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sajtófigyelő rovat:
A futásról mit sem tudott, de bajnokokat nevel a szerzetes [link]

(#42729) tomcica


tomcica
Topikgazda

Eros tempo volt a terv,ADTA :K nem is szegyenloskodtem :B
alt="" title=""

pulzus atlag 177,max pulzus 180,palyan

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42730) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

BSZM-en fut még valaki?
Most vagyok először, 4 fős váltóval indultunk. Hihetetlen milyen tempóval mennek a "nagyok"! Bódis Tamást láttam többször futni és Bogár Jánost. (Őt mondjuk nem ismertem fel elsőre. Nincs levágva a cipője orra!😂) A rajtszám átvételnél Maráz Zsuzsi. Csak kapkodtam a fejem. Elvileg Csécsei Zoli is itt lesz meg Lubics Szilvi.

(#42731) Nordik


Nordik
őstag

Kezdő futó vagyok, ne szóljatok meg. :)

Szóval elkezdtem futni úgy 2hete 2 naponta kb. 3,5kmt. Nyilván egy kis bemelegítés után. A problémám az, hogy a bal térdem belül eléggé fáj. Minimálisan a jobb is. Egyébként nincs vele problémám soha, túlsúlyos egyáltalán nem vagyok. Egy egyszerűbb decathlonos futocipom van. Próbáltam pihentetni, ma már egész jó volt, gondoltam megpróbálom, de másfél km nem ment... Ez mitől lehet? Egy kollégám fut régebb óta, szerinte inkább megeroltettem és kevesebbet kellett volna futnom, szép lassú tempóban. Egyébként nem gondolom, hogy túlzásba vittem. Mi a véleményetek? Annyira jól esik kimenni, de most ez elszomorít. :(

[ Szerkesztve ]

(#42732) parandroid válasza Nordik (#42731) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Futás után alapos nyújtás (oldalirányú is, csílőből!) szerintem segítene rajta, de így látatlanban bármi lehet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42733) Nordik válasza parandroid (#42732) üzenetére


Nordik
őstag

Olyan mintha valami szalag fájna egyébként, nemtudom van e ott. :D valóban nem nyújtottam futás után... Mit javasoltok? Vegyek másik cipőt? Nem gondolom, hogy annyit segítene. Az biztos nem normális, hogy fáj, inkább ahogy te is mondod nyújtás hiánya és gondolom a technikam se az igazi illetve inkább szoktatnom kellene a terdemet stb a mozgáshoz.

(#42734) Perillustris válasza kilinked (#42727) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nem vagyok tag, egyszerűen bementem futni néhányszor, amikor a MAC-ig nem volt kedvem elfutni. Felújítás óta nem voltam, állítólag szigorúbb lett az ellenőrzés, de ki kellene próbálni. ;]

Itt már vásárolt valaki? https://www.sauconyhu.com/

Nekem gyanús, főleg, hogy elég friss az oldal. :F

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#42735) borix válasza Nordik (#42731) üzenetére


borix
őstag

Mi a cél, mit szeretnél elérni a futással pl max táv?
Mennyi idő alatt futod a 3,5km-t?
Gyorsabban nyomod akkor az erősebb terhelés miatt is fájhat a térded.
Lábállás diagnosztika nem ártana, ha lehet két különböző helyen. (ingyenes még ha jól tudom)
Lehet, hogy befelé vagy kifelé dőlő a lábállásod, és azért fáj a térded. [link]
Bemelegítés majd a lenyújtás is fontos lenne.
Mennyi baj van ezzel az egészségesnek nevezett futással igaz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#42736) zaskar válasza Perillustris (#42734) üzenetére


zaskar
senior tag

Ez első ránézésre is egy hulladék kamu oldal.

(#42737) dabgergo válasza tomcica (#42729) üzenetére


dabgergo
őstag

Ohh az igen! :C
Tegnap este én is letoltam a heti hosszút (31km lett most kicsit más útvonalon), 20-tól 26km-ig felkaptam gyorsuló maratonos tempóra ezt a pár km-t, 4:15-4:00-ig gyorsultam, utána még pár km-en levezettem lassan 5:10-es tempóban. Na hát kemény ez a hét, ma pihenek! :)

[ Szerkesztve ]

(#42738) gergobaby válasza dabgergo (#42723) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi mindenkinek, kipróbálom ezt a Városliget, Rákospatak, Óhegy park hármast jövőhéten :U

(#42739) tomcica válasza dabgergo (#42737) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En ma nyulazok egyik csapattarsnak 5 x 2km (R400 laza) 4:00-3:55 + bemelegites/kifutas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42740) ígyvanferi válasza tomcica (#42739) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De hát ez a tempó ilyen távon eleve bemelegítés/kifutás neked. Mi lesz a rendes edzésed? ;]

(#42741) tomcica válasza ígyvanferi (#42740) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol van,azert nem bemelegites/kifutas :DDD mondjuk ugy,ez egy konnyu iramjatek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42742) Hi!King válasza gergobaby (#42738) üzenetére


Hi!King
őstag

Én a Városligetet nem szeretem, nagyon sok a nagytestű, szabadon engedett kutya, és sokszor rám mozdulnak, nem tudom az új kutyafuttatókkal változott-e a helyzet, az Óhegy park viszont nagyon kulturált. Igaz, ott csak egyszer voltam, mert nekem messze van (a Városliget még messzebb), a mi környékünkön meg nagyon jó földutak és aszfalt utak (kerékpárút) vannak.

(#42743) dabgergo válasza tomcica (#42739) üzenetére


dabgergo
őstag

R400 az amúgy mit is jelent?

(#42744) ígyvanferi válasza dabgergo (#42743) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A résztávok közötti pihenő (rest) szakaszok hossza.

(#42745) dabgergo válasza ígyvanferi (#42744) üzenetére


dabgergo
őstag

ja, köszi!

(#42746) tomcica válasza dabgergo (#42743) üzenetére


tomcica
Topikgazda

R= recovery v. rest,ahogy igyvanferi is irja :K mivel mi mindig kocogunk lassan futunk,igy nem mp-ben van megadva a piheno,hanem tavban.
Van olyan verzio is,h a piheno ugyanigy fix tavban van megadva,de a tav tempoja is meg van hatarozva.Ez egyfajta iramjatekos valtogatot ad.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42747) tomcica válasza ígyvanferi (#42740) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Feleledt a szel,meg jo,hogy tegnapra esett az eros tempo.3:55-3:57-en csinaltuk,nekem igy faradt labra 165-os pulzust adott a gyors resz,a lazan leesett 130 ala :DDD (na az mar valoban kifutas feeling).
Csapattars jol ment,tavaly ilyenkor nagyon kuszkodott a 4:00 alatti 1000m-el,nem hogy 2000m :DD alakul,levegoje pont volt (nem mentunk bele a horgos-legszomjas zonaba,de azert mar igen zilalos volt) 175-180pulzus (192 a max edzesen erintett pulzusa,180-185 a versenyzos zonaja tavtol fuggoen).Fejben kell osszerakni neki,mert a 3.ik szettnel latszott,hogy kezdi elengedni,ott oda is szoltam,vegul atlendult rajta es szepen behozta a tobbit is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#42748) norby_42 válasza tomcica (#42747) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nálunk meg esett az eső ma is, igazából egész héten. Lesz holnap olyan dagonya...

Eat pasta, run fasta

(#42749) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No voltam szájsebésznél, azt mondta, hogy rendben van, de még fél év, mire teljesen becsontosodik. Gondolom az íny összezáródik már előtte. Jövő héttől elkezdek futni, de a térdem úgy érzem még mindig nincs rendben. Szerintem heti 3x5k lesz kezdésnek, és nekiállok nyújtani meg lábat erősíteni minden nap, hátha az dob rajta valamit. Meg elkezdem a porcerősítőt is. Meglátjuk.

Buliban hasznos! =]

(#42750) tomcica válasza norby_42 (#42748) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod itt is, a palyara kenyszerulunk mar napok ota. Azert ket malackodasra kimentem a heten fuves/foldesre is, de csak laza napon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.