Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) Danika256 válasza inf3rno (#41150) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi! ja, akkor nekem túl közel volt a kezemhez az volt a baj.. Ezek szerint bezavartak az inak, meg minden, ahogy írtad. Következőnél lejjebb teszem ahogy nálad van!

(#41152) Zoty4


Zoty4
őstag

Mi a kulonbseg egy 12ks decathlonos vagy egy 2-3x dragabb garmin/suunto melpant kozott? Ezek kompatibilisek keresztbe egymassal?

[ Szerkesztve ]

(#41153) inf3rno válasza Danika256 (#41151) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem az feljebb, de azt vettem észre, hogy ebből a szempontból mindenki máshogy van bekötve. :D

Buliban hasznos! =]

(#41154) dabgergo válasza tomcica (#41141) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi a meghívást, alapvetően tökre szívesen megyek az ilyesmikre és álom lenne egymást behúzni 1:20 környékére. Viszont pont tegnap jelentkeztem egy budapesti 10k-s versenyre ami szintén dec 1-jén lesz. Budapesti versenyekre jöttök majd egyébként? Ott is összeállhatna egy csapat, nem lenne rossz ha lennének nyulak :D

(#41155) inf3rno válasza Zoty4 (#41152) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg van szabvány HR adatok leírására, úgyhogy kompatibilisek kellenek, hogy legyenek. A kommunikációra két féle szabvány van: ANT és BTLE, a legtöbbje csak az egyiket szokta támogatni, úgyhogy figyelni kell ebből a szempontból a kompatibilitásra. Szerintem a BTLE lehet a jobb amúgy, mert pl mobilok is jellemzően csak bluetooth-t támogatnak. Óráknál órája válogatja, hogy melyik kell. Valószínűleg a pontosság, kényelmesség, élettartam, anyaghasználat, meg egyéb extra funkciók, mint pl heart rate variability meg ilyesmik terén lehet eltérés. Azt hiszem a Garmin pl egyensúlyozást, ilyesmiket is nézi, szóval többféle szenzor van benne, nem csak pulzusmérős. Dekás pulzusmérőm még sosem volt, de valószínűleg jó lesz ugyanúgy mobilhoz, futós órákhoz, mint a többi, ha BTLE-vel kommunikál.

Buliban hasznos! =]

(#41156) dabgergo válasza inf3rno (#41155) üzenetére


dabgergo
őstag

Jó az a dekás, nekem olyan van és Bluetooth-t és ANT-ot is tud. Ár érték arányban szuper!

(#41157) attiati


attiati
veterán

Ma betértem egy futóboltba és kaptam olyan tanácsot, hogy hétköznapi utcai viseletre inkább az edzőcipőket keressem (ami jobban csillapít) és ne a félverseny / verseny cipőket. Ez állja a helyét?

Illetve találta megy ilyen pontozós review oldalt.

(#41158) parandroid válasza attiati (#41157) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt, a szöges-stoplisokat is érdemes kerülni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41159) oxox válasza borbelyfer (#41126) üzenetére


oxox
addikt

Gratulálok :R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41160) tomcica válasza dabgergo (#41154) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallof nem hiszem,UB-re meg elmegyunk,de azon kivul egyelore nincs tervben semmi ami Csongrad megyen kivul van.Ha valtozik akkor persze jelzem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41161) borbelyfer válasza oxox (#41159) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Köszönöm mindenkinek

(#41162) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok,
Most, hogy sötétedésben kell elindulnom futni munka után, a szokásos Népligeti körömet nem szívesen folytatnám érthető okokból. :)

Arra gondoltam, hogy az Orczy-ra fogok átszokni. Mivel ott van a felújított NKE, így abban reménykedem, hogy kulturáltabb lett a hely, mint pár éve volt. Jár valaki arra futni, vélemények? Van rendes világítás sötétben?

Köszi.

ui: csatlakoztam a Strava csoporthoz :))

(#41163) oxox válasza b.kov (#41162) üzenetére


oxox
addikt

pedig a ligetben lehet egyéb élményeket is szerezhetnél ;]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41164) b.kov válasza oxox (#41163) üzenetére


b.kov
senior tag

Az biztos, de fegyverarzenállal nehézkes lehet edzeni. :DD

(#41165) bandus válasza attiati (#41157) üzenetére


bandus
veterán

szerinted miért hívják őket félverseny, verseny cipőnek? :)

Amire neked kell visznt inkább elfelejtenm a futócipőket és ilyesmiket nézegetnék:
https://www.switchbacktravel.com/best-lightweight-hiking-shoes

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41167) oxox válasza b.kov (#41164) üzenetére


oxox
addikt

Tomcica is gumiban/-val fut ;]

btw nem is néztem, hogy van garmin, strava csoport (stravan nem vagyok fent), de garmin-on több arckép visszaköszönt rám akik lépcsős kihivásban már ott voltak.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41168) tomcica válasza maltegra (#41166) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en a kicsi noktol felek legjobban ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41169) b.kov válasza maltegra (#41166) üzenetére


b.kov
senior tag

Jól hangzik. A kis kör az milyen hosszú kb? :) Nem unalmas?

(#41170) tomcica válasza oxox (#41167) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gumi nelkul sehova :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41172) b.kov válasza maltegra (#41171) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi. :)
Én is jobban szeretem a nagyobb köröket. Remélem jobb lesz a világítás, mint a Népligetben.

(#41173) ígyvanferi válasza borbelyfer (#41146) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hol látsz nevezést? futonaptar.info oldalán nincs semmi, a linkeken, amire elirányít, szintén nem látok semmi konkrétat. A szervező pulzus futóklub oldalán még a tavalyi kiírás szerepel. Nem mintha sürgős lenne. :)

(#41174) Agony válasza ígyvanferi (#41173) üzenetére


Agony
aktív tag

A szervező oldalán bejön az idei kiírás:

http://progrun.hu/events/v-szegedi-jotekonysagi-felmaraton/versenykiiras

Start with a whisper, end with a scream!

(#41175) ígyvanferi válasza Agony (#41174) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kösz!
Mondjuk az nem jutott eszembe, hogy simán rákeressek a versenyre. Ezt dobta volna ki egyből. :DDD

(#41176) parandroid válasza ígyvanferi (#41175) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült orvosi igazolással visszavonnom a nevezésem a múlt vasárnapi maratonról. A dolog apró szépséghibája, hogy a dokinál 18 eurt kellett fizetni, az adminisztrációs díj pedig 20 eur. Viszont visszakapom a 75 eur nevezési díjamat kupon formájában, amit viszont csak februárban küldenek ki, amikor már nem 75 eur-s előnevezés, hanem 90 eur-s normál nevezés van. Tehát összesen buktam 18+20+15, azaz 53 eur-t, és így sikerült megmentenem a nevezési díjamból 22 eur-t. Már ha nem számolom a chip használati díját, ami 6 eur, és így is levonták, hogy nem futottam. Szóval inkább 16 az a 22.

De nem is ez bánt, hanem hogy egy ilyen hülye, háromnapos vírus miatt buktam két egymás utáni év után a harmadikat. :W

Katica viszont lefutotta egyedül, az első, 2017-es 4:44, és a második, 2018-as 4:30 után idén 4:19 óra alatt, ami nem kis teljesítmény, különösen, hogy 3 hete rajta is átment ugyanez a vírus, szóval hosszú futása az utolsó 3-4 hétben nem is volt. Nagggyon büszke vagyok rá. :B

Pont ennyire:


Én nyilván nem futottam, csak párszáz méterre beálltam biztatni egy-két helyen (felcsattintott rajtszámmal, hogy ne zavarjanak le a pályáról), ez a csapatunk szurkolói pontjánál készült kép, 35,7 km-nél.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41177) emvy válasza parandroid (#41176) üzenetére


emvy
nagyúr

Szuper, gratulalok neki :) kicsit azert el van hervadva :)

while (!sleep) sheep++;

(#41178) kk831228 válasza parandroid (#41176) üzenetére


kk831228
addikt

Az igen, gartula neki!! 👌 :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#41179) tomcica válasza parandroid (#41176) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo-bravo :C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41180) Peterhappy válasza parandroid (#41176) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratula neki :R
Ennek biztosan igy kellett tortennie, jovore nagyot fogsz menni ;)

(#41181) inf3rno válasza parandroid (#41176) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#41182) danielsz


danielsz
tag

Azon gondolkozom, hogy érdemes lenne-e vennem egy Garmin Forerunner 35-öt? Újonnan 45 ezer Ft környékén van, ez még belefér kb. A TomTom Runner Cardio órám meglehetősen pontatlan, már ami a pillanatnyi sebességet illeti. A csuklós pulzusmérése mondjuk konzisztens adatokat szolgáltat (ettől még lehet, hogy félremér), nyilván egy öv jobb lenne.

(#41183) inf3rno válasza danielsz (#41182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én azért nem vennék, mert az olcsó Garminokról az a benyomásom, hogy játék órák. Olvasgattam egy csomót mielőtt megvettem az Ambit-ot, és mindegyiknél volt valami, ami gyenge anyaghasználatra utalt. Persze ha neked csak arra kell, hogy 1-2 évig használd, utána meg eldobd, akkor arra elég lehet. Általában a szíj szokott elszakadni hamar ezeknél és a kijelző üvege elpattanni. Ránézésre a szíj nem cserélhető az FR35-nél, de lehet, hogy tévedek.

Buliban hasznos! =]

(#41184) tomcica válasza danielsz (#41182) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A FR2XX szeria ala aze nem adnam,ha mar penz lesz erte aldozva.Ha biztos helyrol van,vgy refurbished (ha van ilyen) akkor meg hasznalt is okes.A 235-om igy jott ossse,ismeros aki kihasznalatlansag miatt korrekt aron ideadta.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41185) norby_42 válasza inf3rno (#41183) üzenetére


norby_42
aktív tag

4 év után szakadt el a FR 15 szíja. 3$ volt a csere.

Eat pasta, run fasta

(#41186) margithid


margithid
veterán

Ezekről a cipőkről van valakinek véleménye?
[link]
[link]
sportsshoes.com-on meg hasonló oldalakon szokott lenni karácsony előtti leárazás?
Valamit kéne nézni, mert két cipőm van, de az egyiknek a rugalmassága kezd eltűnni...

(#41187) zaskar válasza margithid (#41186) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem az Odyssey React első kiadása van, 700 km körül van benne, én jobban szeretem, mint a Pegasust.
November közepétől-végétől gondolom folyamatosan várhatók leárazások a külföldi webshopokban, ahogyan azt az előző években megszokhattuk (legalábbis remélem).

(#41188) inf3rno válasza norby_42 (#41185) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na olyat Suuntohoz is linkelhetnél, mert ahogy nézem 11-12k körül vannak a szíjak hozzá itthon: [link]

Buliban hasznos! =]

(#41189) tomcica válasza margithid (#41186) üzenetére


tomcica
Topikgazda

NIke Odyssey elso verzioja volt nekem is,nagyon jo kis cipo.Reggeli lazakhoz hasznaltam,nekem pihe-puha lagysag,megsem nyeli a lepest.Siman vennek megint jo aron :K Adidas mostanaban nem nagyon fordult elo nalam,az utolso egy Adios volt.Elotte Boost Glide,de az tulepitett,nehez is,nem szerettem,nem is sokat futottam benne,munkara elhasznaltam.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41190) margithid


margithid
veterán

Köszi!
A Nike-t lehet kipróbálom majd, adidas sincs rossz árban, meglátom még, hogy lesz pénzem.
Az elszállt euró/forint árfolyam miatt nem igazán jó ajánlat a külföld sem, 50 euró alatt nem nagyon lehet kifogni sok mindent, ráadásul ott a visszaküldés is problémásabb.

(#41191) dabgergo válasza tomcica (#41160) üzenetére


dabgergo
őstag

Ja világos, nektek Bp nincs túl közel. És a 2020 márciusi szeged maratonra mentek? Jó lenne tavaszra egy maraton. Budapesten ha jól tudom csak ősszel van. Milyen magyar maratont tudtok még tavaszra ajánlani? Bécsit néztem de jó lenne olcsóbban megúszni...

(#41192) danielsz válasza tomcica (#41184) üzenetére


danielsz
tag

Köszi a véleményt. Azt nézem, a 235 újonnan 80 ezer Ft közelében van, az nekem kissé borsos ár. Használtan kissé lutri, főleg, ha már nincsen garancia. Olyan 50 ezer Ft-nál többet nem szívesen adnék ki rá.

(#41193) danielsz válasza inf3rno (#41183) üzenetére


danielsz
tag

Eredeti szíj, úgy tűnik, tényleg nincs hozzá, Aliexpressen mondjuk látok egy csomó utángyártottat. Szóval azt mondod, nem tűnik valami tartósnak? Olyan 3-4 évet jó lenne, ha kibírna jó esetben.

(#41194) tomcica válasza dabgergo (#41191) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod en mar evek ota ugy szoktam csinalni,h szinte egesz evben van egy szamomra elfogadhato forma,amit ha kell 2-3nap alatt ki tudom "elezni" (inkabb csak rapihenes) egy aktualis versenyre.Igy az UB-n kivul nem igazan van tervezve semmi eddig 2020-ra.Agony jokat mesel a kecskemeti (?!ha jol tudom?!) repteri futasrol,az jol hangzio,birom az ilyen steril ingerszegeny versenyeket.Nincs sok fordito,szint,latod messzirol a tobbieket (akar uldoznek,akar te uldozod oket).Az 25km,de egy FM+5mp-irammal be lehet vallalni akar felmeronek.A korozoket is szeretem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41195) tomcica válasza danielsz (#41192) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azzal egyezem h hasznaltan ha nem ismert az elomultja,akkor nem szabad beleugrani.Esetleg fekete pentek es akciokat lesni,akar Suunto,Garmin vonalon?!Regebbi modellek?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41196) norby_42 válasza inf3rno (#41188) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az drágább

Eat pasta, run fasta

(#41197) Agony


Agony
aktív tag

danielsz

90-100k-ért láttam Forerunner 935-öt, egy hónapos, hivatalos magyar szaküzletből (Zerge) még 11 hónap garanciával, aztán érvényes rá a Garminos fix díjas cseregarancia. Asszem Facebookon volt a Suunto és Garmin adok-veszek csoportban.

tomcica

Szerintem még életemben nem jártam a Kecskeméti Reptéren, úgyhogy az nem én lehettem. :) Én a Mercedes gyár futást szoktam emlegetni, amin eddig kétszer voltam és tetszett. Ingyenes, csak 2000 fős létszámlimit van, szóval aki előbb regisztrál az megy. Van 10K és 25K-s táv meg 5x5K-s váltó, de egy 5 km-es kör van kijelölve a gyár területén azon kell körözni. Ilyen a pálya:

https://connect.garmin.com/modern/activity/3684882603

Két fordító van a körön, de amúgy minden kanyar nagyon széles, úgyhogy bőven be lehet venni futva. Pusztulat meleg van és nulla árnyék, de a pálya full sík és hibátlan aszfalt. Chipes időmérés, frissítés és befutó érem van, a kategóriák (három távra férfi/nő) első három helyezettje pedig általában a Mercedes ajándékboltból kap valamit, szóval nem serleg van.

Én idén pl. ilyen táskát kaptam, meg egy mercis sporkulacsot:
https://www.mercedes-benz-shop.ca/en/Mercedes-AMG-Petronas-Rucksack/p/B67995499

Start with a whisper, end with a scream!

(#41198) tomcica válasza Agony (#41197) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azaz,de van egy repteres is,ezek mind jol hangzanak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41199) oxox


oxox
addikt

kimaxoltam magamnak az elmúlt 7 napot.
7nap 6futás 92.3km
átlagok:

17km-4:55
12km (padon)-4:53
15.16km-4:47
16.01km-4:45
17.01km-4:51
pihi
15.08km-4:50

kummantottam hó elején (hol nem voltam teljesen egészséges, hol kedvel, hol idő nem voltm, hol ezek együttese maitt)
200km a terv..és ma még nekifutok az utolsó 16.4km-nek este, de azt hiszem télire az edzés mellé visszább veszem 150körülre...elég lesz annyi is, aztán tavasszal megcélzom -10/-15kg-al a 19perc alatti 5km lés a 40perc alatti 10km-ert.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41200) oxox


oxox
addikt

Én "repteres" vagyok
De ferihegyen.. Bocsánat Liszt Ferin

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.