Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) bencze válasza borix (#31693) üzenetére


bencze
senior tag

Elvileg az összes HRM-RUN kell tudja aktuális firmware-el ha az óra is tudja. Fenix3 ilyen. Igazából a RUN a futásdinamikát hozta be, az azelőtti pántok is kell tudják a laktátküszöböt és vo2max-ot. Én úgy olvastam ezeket a HRV alapján számolják ki, és ennek a mérése és továbbítása része az ANT+ HR standardnak (tehát minden szenzor kötelezően méri).

Az én órám egy időben tippelgette a laktátküszöböt, szerinte a laktátküszöböm fél perccel a valós félmaratoni tempóm fölött van (igen, tehát lassabb). Mivel ez egyértelműen hülyeség, azóta nem foglalkozom vele.

Abban igazad van, hogy a 100 ezres órák meg fölötte sportértékben nem tudnak érdemben többet az olcsóknál. Én arra a következtetésre jutottam, hogy ezek a featurek borzasztóan pontatlanok, az esztétika meg a szoftveres funkciók amiben többet tudhatnak pl okosóra funkciók, esetleg edzés funkció, de az sem a drágák kiváltsága már. Nekem pl a 735 (connect iq 2.0) bőven tudja amire szükségem van, azon felül esztétikát és kényelmi funkciókat nyertem. Még a 735 is csomó olyat csinál ami nice to have de nem szükséges. Valójában a "szükséges" minimumot nem a Garminnál keresném mert ahhoz túlárazott.

Ezt olvastam nem én tapasztaltam, de tudtommal a HRM-RUN verziók közt nincs érdemi különbség. Amikor megjelent az új (piros) utána a réginek is aktualizálták a firmware-ét és az is ugyanazt tudja mérni. Az enyém ez az újabb piros fedelű aminek kék keretes az érintkezője, a mostaniaknál fekete az érintkező teljesen de semmi különbség nincs köztük funkcióban.

Ezek vannak, az enyém a 2. A futásdinamikát a futó emberke jelöli ugye, a TRI verzió (kék fedelű szenzor fekete pánttal) ugyanazt tudja meg van a teljesen kék mindenes ami csak úszás.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31702) borix válasza bencze (#31701) üzenetére


borix
őstag

Kicsit fejtsük ezt ki bővebben.
Eleinte mikor elkezdték az emberek az új mellkasövet venni a fenix 3 órához ha jól emlékszem azért vették mert a régi övvel nem tudta a plusz funkciókat.
Most ha a régi övvel is tudja ugyan azokat a dolgokat azt jelenti,hogy nyitották a funkciót az órán.
Tehát kezdetben zárolták rákényszerítve,hogy az új övek felé tolják a vásárlást (eladták az embereknek ugyanazt újracsomagolva drágábban)

Valaki mutathatna pár képet,hogy a Fenix 3 órája tudja a plusz funkciókat a régi övvel is ne csak elviekről beszéljünk.
Mert ha valaki megveszi a régi övet és gyakorlatban nem tudja :W Hát bocsi nem én b@sztam rá ;]

[ Szerkesztve ]

(#31703) Danika256 válasza borix (#31700) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szerintem pontosítanunk kéne... :) Amit te laktátküszöbnek hívsz, az igazából az anaerob küszöb érték!
A laktátküszöb az az aerob küszöb, ami felett a szénhidrátos égetés válik dominánssá!

(#31704) borix válasza Danika256 (#31703) üzenetére


borix
őstag

Bővebben.
Van az alsó és van a felső te az alsó küszöböt írtad én a felsőt mert azt tartom fontosabbnak mert nem vagyok ultrás te biztos az vagy mert ők az alsó értékkel dolgoznak inkább.

[ Szerkesztve ]

(#31705) Danika256 válasza borix (#31704) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én nem,én félmaratonra gyúrok! :DD
Nem akarok vitatkozni, de szerintem meg az alsó a fontosabb az alapozás miatt! Az meg mindenkinek nagyon fontos.. :D Anélkül semmi komolyabbra nincs esély..

(#31706) werszomjas válasza borix (#31702) üzenetére


werszomjas
őstag

Itt egy screen a connectemből:

Ilyen övem van:

Tavaly novemberben vettem meg ezt az övet, decemberben, január elejen fenix 3HR-el használtam, utána fenix 5.

Tegnapi futásom Performance Condition értékkel

[ Szerkesztve ]

üdv

(#31707) borix válasza werszomjas (#31706) üzenetére


borix
őstag

Most már akkor tudni biztosra köszi.

(#31708) borix válasza Danika256 (#31705) üzenetére


borix
őstag

Vegyünk egy ember akinek 180 a max pulzusa.
Azt ajánlják neki,hogy 60%-70% között fussa a hosszú lassú futásait ami 108-126 értékek.
Sokan nem bírnak ebben a pulzus tartományban futni,nincs meg az alap türelmetlenek kimennek belőle.
Elmegy laborba pontosan belövik neki,hogy az alsó érték 110 na mire megy vele?
Többségünknek gőze nincs nem volt,hogy pontosan hová is esik az alsó értéke annyira fontos.

[ Szerkesztve ]

(#31709) Danika256 válasza borix (#31708) üzenetére


Danika256
aktív tag

Írtam, nem fogok vitatkozni :)
A max pulzusból eleve pontatlan számolni.. Aki komolyan fut, annak szerintem az alap a legfontosabb utána a az anaerob küszöb.. A haladóknak kb. mindkettő egyszerre!
Aki nem bír futni aerob küszöb alatt ( ami azért messze nem egy fix érték) az kocogjon, gyalogoljon, de felmehet akkor az 80%-ig is, úgy is javulni fog és később menni fog neki..

(#31710) #78687232


#78687232
törölt tag

asd Ilyen sem volt még :)

(#31711) tomcica válasza #78687232 (#31710) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R isten hozott a "daraloban" ... szep munka,tessek igy folytatni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31712) #78687232 válasza tomcica (#31711) üzenetére


#78687232
törölt tag

Köszönöm, igyekszek!

(#31713) parandroid válasza #78687232 (#31710) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jön a jó idő, mikor fussunk, ha nem ilyenkor? Jövő héten én is a Kárpát-medencét taposom már keményre, remélem, bejön, amit ígérnek, és minden nap 10-15 fok között leszünk (ha jól látom, szombatra egyenesen 18 a prognózis, az még talán sok is lesz.

Ez a hét azért kemény volt, próbáltam a mennyiséget egy kis minőséggel is keverni már, amennyire a láb engedi, de egyre biztatóbb a helyzet, az elmúlt 8 nap összértéke a mai 25-össel együtt már 110+ km, pedig voltak napok, amikor majd lefagyott rólam a gatya. A változatosság kedvéért most a térdem kezd tiltakozni, de ez egyértelműen izommerevségnek (futótérd) tűnik, holnap majd pihenhet 12 órát, amíg a kocsiban ülök...

Jó lenne végre elkezdeni a résztávokat, meg az intervallumokat, de amíg a bokám nem 100%-os, addig nem akarom 5 alatti tempókkal terhelni - nagyjából most az a limit, ahol kezdem érezni, hogy nem őszinte a mosolya. Komoly előrelépés ez, egy hónapja ilyenkor még a 6-os tempó sem ment minden nap.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31714) inf3rno válasza tomcica (#31694) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valami ilyesmire gondoltál? http://www.movescount.com/apps/app1509-_of_Lactate_Threshold

Egyébként NIR szenzorral mérhető a laktát szint a vérben, de manapság még többszázezerért vesztegetik azokat a szenzorokat. Talán majd ha elérhetőbb lesz beépítik azt is az órába, bár a csuklón nem sokat ér, ha a combok meg a vádli dolgoznak...

Buliban hasznos! =]

(#31715) inf3rno válasza borix (#31702) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Simán kinézem a Garmin-ból ezt az üzletpolitikát. Nagyjából ugyanaz volt a benyomásom róla, mint az Apple-ről, túlárazott, agyonhypeolt, de semmivel sem jobb, mint a vetélytársak. Nem véletlenül vettem Suunto-t végül.

Buliban hasznos! =]

(#31716) inf3rno válasza #78687232 (#31710) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :-)

Buliban hasznos! =]

(#31717) bencze válasza borix (#31702) üzenetére


bencze
senior tag

Fejtsük.
A Garmin szerint, a vo2max és laktátküszöbhöz Garmin pulzusmérő öv kell. Pont.
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/fenix5/EN-US/GUID-1B0C9B93-01CD-4A0C-A30F-B815C0347159.html

Standard ANT+ pulzusmérő öv (legalábbis a HRM3 mint jelenleg aktuális pulzusmérő): pulzusból kiszámolt dolgok - vo2max, laktátküszöb.
https://buy.garmin.com/en-GB/GB/p/15490

HRM-RUN (futó emberkés fekete HRM): talajérintési idő, függőleges elmozdulás, lépésszám (part number 010-10997-08)
https://buy.garmin.com/en-CA/CA/p/133715

HRM-RUN4 (piros szenzor): ezeket már nehéz lenne magyarul, talajérintési arány? (GCT balance, melyik lábad fele 'húzol'), lépéshossz, függőleges elmozdulás / GCT aránya (average vertical ratio)
https://buy.garmin.com/en-GB/GB/p/530376

Amint látni a második HRM-RUN behozott pár kamu adatot. Azután a HRM-RUN firmwarért aktualizálták elvileg azóta az is tudja ugyanezeket a fontos adatokat. :)
https://forums.garmin.com/forum/into-sports/running/forerunner-630-aa/115409-?333477-Some-info-on-the-new-HRM-Run-strap=
https://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=7603
https://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=9573

Ezek mind órafüggőek, ha az óra nem tudja akkor nem lesz elmentve vagy megjelenítve az órán vagy connectben. Pl a 630/735 alatt nincs ez a futásdinamikai izé.

Pár más forrás.
https://www.dcrainmaker.com/2015/02/garmin-hrm-details.html
https://www.dcrainmaker.com/2015/11/garmin-hrm-swimtri-review.html

Az új HRM-RUN4 behozott pár új funkciót (ami a futásdinamika nem a vo2max vagy laktátküszöb mérés, azt órákba rakták bele a bonyolult matekolást a szenzor által eddig is gyűjtött adatokra alapozva), amit aztán szoftveresen beletettek a régibe is, hogy mennyiben volt üzleti mennyiben műszaki a váltás nem tudom megítélni, szerinbtük azért varrták egybe a szenzort az övvel mert így tartósabb vagyis a kialakításán változtattak. Ez 2+ éve volt azóta is árulják a régi szenzorhioz az öveket szóval igazán jól támogatják, és lehet a régit is kapni szóval ebben pont nem látok semmi kivetnivalót.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31718) bencze válasza inf3rno (#31715) üzenetére


bencze
senior tag

Igen, olyan mint az Apple de pont nem ezért mert 2 elég különböző övről van szó és mindkettőt lehet még venni pedig 2015-ben jelent meg az új. Drágák a termékeik de úgy látszik meg tudják engedni maguknak, hogy kivezetett terméket ennyi ideig támogassanak, telik rá... aki meg nem olvas utána, vegye az újat más meg a régit, vagy keressen akciót. Ezeknél az öveknél maga az öv tartóssága, és az érzékelők határozzák meg, hogy mennyire jó és kevésbé a modern szenzorok amiket belepakolnak. Azért kísérletezik mindegyik vele. A Suunto smart sensor is eléggé összevissza mért, 1 év alatt 2 pántot használtam el és az derült ki, hogy olyan fél év után elkezd egyre rosszabbul mérni. Az 1 éves garmin övem még mindig mér olyan jól mint a fél éves suunto. Ezzel is van bajom, de általában a nedvesség lehet a baja mert versenyen vagy ha jól meghajtom magam sose szokott elmászni csak a 6 perces tempónál. :)
Én azért nem vettem újra Suuntot, mert az SSU-t nagyon szidta mindenki még tavaly ilyenkor, borzalmas szar volt az ambit3-nál kevesebbet tudott érdemben. Plusz touch screenes amit hülyeségnek gondolok ilyen célra. Ha jövőre jobb órát csinálnak esetleg lesz benne NFC fizetés lehetőség akkor meggondolom :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31719) bandus


bandus
veterán

amekkora volt a lendület az elmúlt fél évben az márciusra úgy megtört. a mai edzéssel kemény 60 km eddig a hónap :( nagyon sok volt a munka és sok volt az ilyen-olyan rendezvény, összejövetel ami hajnalokig tartott. a maradék egy hetet megpróbálom megtolni. ma végre kijutottam egy pályára, de hát ez a résztávozás eléggé siralmas volt, pulzus kb minden tempón +15 :U remélem azért ezzel nincs elcseszve az év, de kell úgy gondolom minimum 3 hét, mire megint minden rendben lesz :) [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31720) inf3rno válasza bencze (#31718) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja a Spartan nem lett egy nagy eresztés. Én sem váltanék rá. Meg kell várni az Ambit4-et, gondolom lesz olyan is. Nekem mondjuk az Ambit3 egyelőre jó mindenre, amire kell. A melyik láb fele húzok dolog meg nem sokat ér, ha mindig az út bal oldalán futsz forgalommal szemben, hogy ne csapjanak el, akkor mindig a bal lábad felé fog lejteni... Nagyvárosban, ahol van járda mindenhol, vagy terepen esetleg hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31721) inf3rno válasza bandus (#31719) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem para, én januárban futottam utoljára. Meguntam a hideget, meg éreztem az ínaimat, vádlimat az utóbbi fél évben minden futás után, úgyhogy gondoltam tartok pár hónap pihenőt, hátha csak annyira van szüksége. Most, hogy megjött a jó idő majd folytatom én is az alapozást április elejétől. Kicsit eltolódik így az éves edzésterv, de belefér. Amíg futsz, addig nincs elcseszett év. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31722) borix válasza inf3rno (#31721) üzenetére


borix
őstag

A minimalista irányzat nem tesz jót neked előbb utóbb el kell engedned. ;] Terembe is el lehetett volna menni 1-2 hónapra amíg tart a hideg idő.

(#31723) inf3rno válasza borix (#31722) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem volt kedvem.

Buliban hasznos! =]

(#31724) borix válasza inf3rno (#31723) üzenetére


borix
őstag

Tavasszal is maradsz a minimalista cipőknél mi a terv?

(#31725) inf3rno válasza borix (#31724) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A minimalistát csak kocogásra fogom használni. Egyébként az ínak már előtte is fájtak, a vádlimat viszont az nyírta ki az egyik alkalommal. Nem szabad mezítlábas stílusban sprintelnem, mert széttépi teljesen. Ez a tapasztalat. Kocogásra viszont teljesen jó, azután nem szokott fájni semmim, ha abban kocogok, mert máshogy terheli a lábat. Szóval úgy lesz, hogy lassú alapozós abban, minden kicsit is gyorsabb meg a másikban.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31726) borix válasza inf3rno (#31725) üzenetére


borix
őstag

A nyújtásokra figyelj akkor is mikor a futásban hirtelen hosszabb szünetek vannak én lazára vettem jött is az eredménye.
Erről a dologról mondjuk érdekelne tomcica véleménye.

[ Szerkesztve ]

(#31727) bencze válasza inf3rno (#31720) üzenetére


bencze
senior tag

Na jó az ember azért nem hülye és figyelembe veszi ezeket a dolgokat esetleg ha gyanús kiteszteli. Lehet olyan aszimmetria is amit érdemes megnézetni. Szóval azt épp meg szoktam nézni, akár egyszer jól is jöhet alapon. Persze nem igazán lényeges. Leginkább hozzászoktam az okosfunkciókhoz egyébként mint mindennapi óra, az ambit3 amúgy mindenben jobb lenne ami lényeges, kivéve az edzéstervezőt meg naptárat. Mindig szkeptikus voltam az okosórákkal kapcsolatban, nem gondoltam volna, hogy hozzá tudok szokni de kényelmes, hogy mondjuk megbeszélésen nem telefont nyomkodok csak látom, ki hív és kinyomom óráról kivéve ha sürgős / fontosnak tűnik, vagy látom ki írt.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31728) norby_42


norby_42
aktív tag

Meg volt az Eged-futásom, elégedett vagyok.

Eat pasta, run fasta

(#31729) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ugye csutortokon szoltak,h a vasarnapi valtofutasra be kelleni ugrani,mert az egyik spori izomgyulladassal szenved.
A horvatorszagi Eszek varosabol futottunk a szerbiai Apatin varosaba,atfutva a dunai hidon levo hataratkelon.
Ossz tav 50km,volt 60x egyeni indulo,11x kettagu valto (30-20km) es 31x haromtagu valto (12.2-17.8-20.3).
A hatartol a celig volt a harmadik futas 20.3km ez vart ram.A terv 3.45-os ezrek kornyeke eros tempofutos edzesnek.Persze az elet nem mindig engedi az elore tervezest :P
Kiderult,h jott meg 2-3x becsuletes haromtagu valto.Az elso emberunk 52 percre futotta a 12.2-es tavot itt mar negyedikek voltunk,errol en semmit nem tudtam az egyik szervezoi kiserobusszal elorevittek az utolso valtopontra a tobbi valtossal.A masodik emberunk a zentai klub egyik ifju kozeptavos titanja,aki nalam edzett amig a hosszabb tavok fele kacsintgatott 2evvel ezelott (akkor 9.-ik lett az orszagos felmaratonon 1.18-as idovel) vegul a kozeptavos edzonel van es 1500-3000m-re probalkozik.Egy igazi heroikus kuzdelemmel felhozott bennunket a masodik helyre. (3.43-as ezrekkel a 17.8km-es tavon)
A valtopontnal melegitettem,pont delre vartam a tervezett valtast.Kisgatya es hosszu aluloltozo felulre,mert hideg volt es szeles.Kb 3-4km-t melegitettem,nehany fokozo repulovel.Melegem lett igy gyorsan leszedtem a rajtszamot es attuztem az atletamra.Meg is erkezett az elso ber,a helyi szerb csapat embere hajrazott teljesen egyedul.Megneztem magamnak a harmadik bert,h tudjam kit is uldozok.Egy helyi 20eves jo eroben levo crossfittes suhanc,de egy kis sulytoblettel (legalabbis a sovany futoalkathoz kepest).Megnezett o is maganak,de mar lattam a tekinteteben,h jobban tart tolem,mint forditva.Persze az ilyen meregetesek semmit nem jelentenek,sose tudod ki mit tud futni es neked epp milyen napod.Elment mar jo 5-6perce,amikor vegre feltunt az emberem,nagyjabol 2-300m-el mogotte az uldozoje.Valtottunk es az adrenalintol elleptem egy 5-600metert 3perces iramban,raneztem az orara (pillanatmyi iram,lepesszam,osszido es ossztav volt beallitva..pulzust nem akartam merni) es visszavettem,mert hosszu a tav es nem akartam a masik ket futotars addigi munkajat kockaztatni.3.25-os elso kilometer lett,messze a tavolban a balos kanyar legvegen kicsiben meglattam a felvezeto rendorkocsit.A futot nem lattam,de tudtam h a kocsi mindig az elso elott megy.
Meg jobban visszavettem,h szepen egyenletesen hozzam be es kesobb se legyen nagy tempotores.A harmadik kilometer elejen ertem utol,ottmar durvan lassult,valoszinuleg megprobalta erobol kitolni az elejet,h elvegye az uldozok kedvet.Talan 5km-es tavon ez mukodott volna is,de 20km az rengeteg ido,ott azert tortenhet jo sok minden.
Atvettem a vezetest es vissza se neztem,ugy voltam vele aki ezen a tempon mellem er azzal attol a ponttol kezdve majd megkuzdunk,de addig nelegyen helyezkedes/taktikazas/sporolas meg ilyenek.Ha mar jo eros elso harom km lett,akkor letolom becsuletesen.Jol is ment 6-8km-ig repultem,ott ittam par korty vizet felkapva a piharat (fele az arcomba ahogy az szokasos).Kicsit kigyorsitottam a viz elott es utana megint,h az ossz tempot ne huzza le.Nagyjabol 12km-nel ereztem eloszor,h milyen eros is ez,de mindem iranyitas alatt maradt,ott szelesebb volt es enyhe emelkedos knyargosabb.14-15 kornyeken ittam meg par kotyot,onnan mar egy szep egyenes vart a celig,16nal ahogy csippant az ora egybol pavlovi reflexkent ugrott be,h mar csak 10x kor lenne a palyan,az nalam hosszabb futasnal mindig lelektani pomt,10koet behozok egylabon is :P picit fokoztam es szepen erosen hoztam be a celba.A vegen nem finisheltem,maradjon az a balatonra.
Elsok lettunk 3ora 10perc alatt futottuk le az 50.2km-t.
(az ezreim : 3:24-3:34-3:35-3:38-3:31-3:35-3:32-3:36-3:32-3:31-3:34-3:33-3:36-3:30-3:29-3:29-3:29-3:28-3:29-3:30 meg az apro)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31730) norby_42 válasza tomcica (#31729) üzenetére


norby_42
aktív tag

:R

Űridők..

Eat pasta, run fasta

(#31731) tomcica


tomcica
Topikgazda

A valto csoportkepe.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31732) Corpuscle válasza tomcica (#31729) üzenetére


Corpuscle
őstag

Gratula! Nagyon jó volt olvasni az élménybeszámolót, köszönjük! :)

(#31733) Peterhappy válasza tomcica (#31729) üzenetére


Peterhappy
őstag

Akartam volt írni, hogy megeszem a kalapom, ha megállod és valóban 3:45 környéki időkkel hozod le a távodat. :)
Elég sima ügynek hangzik. Én is gratulálok!! :R

(#31734) inf3rno válasza tomcica (#31729) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Szép idők! :C

Buliban hasznos! =]

(#31735) bandus válasza tomcica (#31729) üzenetére


bandus
veterán

aaazigen, gratulálok :R maximális respekt!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31736) bencze válasza tomcica (#31729) üzenetére


bencze
senior tag

Gratulálok, micsoda eredmény...
áhh, tiszta szégyen, hogy így elhúzol tőlünk, kéne pár ember ide a topicba, aki ostromolja az időid, hogy ne ülj olyan nyugodtan a babérjaidon :) az 1:16 fm-on belül lenne... öregedni, lassulni nem tervezel?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31737) Alg válasza bencze (#31736) üzenetére


Alg
veterán

Most gyorsan megnézve a tavalyi félmaraton OB eredményeket, ez bizony 40+ korosztályban top5-ös idő lenne :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31738) tomcica válasza bencze (#31736) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tegnap az bement volna 1:13-1:14 koze,ha van elol kivel menni :K jol indul a forma,kigyorsitom es meglatjuk mit ad :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31739) bandus válasza tomcica (#31738) üzenetére


bandus
veterán

mit gondolsz mennyi van benne? 1:10 alatt?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31740) Chuck Norris válasza tomcica (#31729) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratula, izgalmas volt olvasni is :R

(#31741) tomcica válasza bandus (#31739) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem tudom,szerintem 1:13 ez igy most - az ugye 3:30-as ezrek,barmi ami attol gyorsabbra van probalva egyre nagyobb kockazattal van arra,h egy ponton szetesik az egesz es 3:50-en "csurgok" be felholtan.

Az 1:10 v 1:09 legteteje TELJESEN mas vilag,hiaba van olyan kozel.Akkora a lepes edzesmunkaban,mint 1:19-rol 1:13-ra levinni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31742) bandus válasza tomcica (#31741) üzenetére


bandus
veterán

amúgy elképzelni sem tudom én ezt, az én szintemen ez még sokkal egyszerűbb, és évente 4-5-6 perc, vagy akár még több javulást is el tudok képzelni :) most ugye 1:46-nál járok, és ebből szerintem őszre mglehet az 1:40 alatti wachauban :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31743) tomcica válasza bandus (#31742) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1:46-rol 1:40 hozhato,csak szorgalmasan csinalni kell,ott meg a rendszeresseg (kozepes intenzitassal fuszerezve) is be tudja tolni 40 ala.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31744) bandus válasza tomcica (#31743) üzenetére


bandus
veterán

és mi kell az 1:30-hoz? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31745) tomcica válasza bandus (#31744) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szelesebb alap + erosodo tempok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31746) Danika256 válasza bandus (#31742) üzenetére


Danika256
aktív tag

Dettó ez a terv! :DD
Mondjuk szerintem alapjában véve tudok már 1:43 körül egy szintes pályán is, csak még megcsinálni nem tudtam :DD ;]
Mindig volt valami gikszer! De a 10K 4:30 ami alap lenne az 1:40-hez fogcsikorgatva egy jobb napon már megy!
Csak mióta kiszélesedett az alapom, nehezebben bírom, mivel alapból gyorsabban tolom. Még nem sikerült megszokni az új tempókat, a pulzus meg nehezen megy fel.. ;]
Az AN-sávomat már el sem bírom érni.. Sok lesz még a meló... Na majd április 28.-án próba Móron. Kemény lesz a dombokon ! :O

[ Szerkesztve ]

(#31747) Vertigo18 válasza tomcica (#31729) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi a beszámolót!!! :C

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#31748) ígyvanferi válasza tomcica (#31729) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem szarral gurítotok! :R

(#31749) Danika256 válasza tomcica (#31729) üzenetére


Danika256
aktív tag

Gratulálok, élmény volt olvasni, példaértékű produkció, mint mindíg! :R

(#31750) tomcica


tomcica
Topikgazda

Koszi skacok.Ovatosan,de azert melegszik az ido,meg egy 3-4hetet tud az ember alapozni,de mar bele-bele kell keverni egy kis erosodo tempot,kis felso pulzusos munkat.Kulonben a sok alapozostol "elkopik" a csucspulzus.
Tegnap 10km atmozgato,a test okes,de a sok magas pulzust azert meg ereztem,hulpamokban tor ram a faradtsag.
Ma szinten laza,annyival h a vegen egy kis iramjatek lesz a palyan -> 400m a felmaratonos irammal + 400m kb 3:50-4:00 koze kozepes irammal,darabszam most nincs,csak figyelve h erzem magam,a kevesebb=tobb mottoval.
Csutortoktol allok vissza a mokuskerekbe,szuk 4het palyamunka (resztavok) szogesben es versenycipoben.
Utana 7-10nap csokkeno mennyiseg (intenzitas marad) es UB.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.