Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) parandroid válasza Sátán44 (#32649) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az még mindig gyors lesz egy kicsit. ;] Tessék leejteni azt a pulzust rendesen! Mondtam, hogy nem lesz egyszerű.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32652) inf3rno válasza margithid (#32648) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, majd kiderül. Azt mondják sarok fájás meg vízhólyag azon a környéken a túl kicsi cipő miatt van. Sokkal nagyobbat én sosem próbáltam, amik vannak passzentosak, de ha nagyon meghúzom őket, akkor már kényelmetlenek hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32653) inf3rno válasza Sátán44 (#32649) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem csak az izomrostokkal lesz ott a gond, ahogy fentebb írták, hanem még az is közrejátszhat, hogy nincs izom memóriád ilyen lassú kocogós mozgásokhoz, aztán emiatt nem tudod annyira hatékonyan csinálni, mint a gyorsabb tempót vagy akár a gyaloglást. Idő kell, hogy megtanulja ezt a mozgásformát is a szervezet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32654) ígyvanferi válasza tomcica (#32650) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mikor tudom, hogy stabil a pulzusom a 155-höz tartozó tempón? Oké, nyilván, ha atomstabil a sebesség, de valamennyi lassulás belefér-e és ha igen, mennyi? Pulzushoz azt írtad, hogy 5 ütésen belül legyen, akkor ok. Nincs ugye gps-es órám, csak a pillanatnyi pulzust látom, ebből kell kihoznom, amit lehet. Tehát mondjuk a 3. km-hez képest a 10-12. hány másodperccel lehet lassabb, hogy azt mondjuk, léphetek egy szintet és tolhatom mondjuk 160 vagy 165-ön a heti egyik laktátküszöb-kitoló futást?

(#32655) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Valahogy sikerült tegnap meghúznom a vállam. Na ilyen se volt még, bármilyen helyzetbe teszem fáj, de valami egészen furcsa módon. Nem is igazán tudom megmondani, hogy melyik izomnál. Azt hiszem egy darabig fájdalom csillapítón fogok élni.

Buliban hasznos! =]

(#32656) tomcica válasza ígyvanferi (#32654) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezt csak saccolni tudnam,de ha a korulmenyek hasonloak (szel,meleg/hideg,nyirkossag,terep) akkor a 3. es 10-12. kilometered sebessege 10mp- n belul kell h maradjon.
Legyen 5.30 a harmadiknal,akkor max 5.40ig tolodhat ki 155-is pulzuson v 5.30 marad,de 3-5utest feszitesz a pulzuson (158-160) akkor nagyjabol ott vagy.
Erdemes ugy lepni a 160-165 reszre,h minden masodik heten csinalsz ilyen tolot,a koztes heteken "visszalepsz" a 155-os elozo lepcsore,ez biztositja a fokozatos atmenetet,egyfajta biztositek.Persze elnyujtja a kiepitest,de legalabb alapos lesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32657) Sátán44 válasza tomcica (#32650) üzenetére


Sátán44
addikt

inf3rno, tomica
Én is azt tapasztalom, hogy más a mozgásom lassú futásnál. Köszönöm megfogadom, és ráállok a lassú futásra.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#32658) tomcica válasza Sátán44 (#32657) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Javasolnam,h heti 2-3x iktass be rovid eles kigyorsitokat.Edzes felenel v vegen,amikor mar uzemi hofokon vagy, kigyorsitasz egy 5-10x 100-120m-t ne hirtelen elindulasbol hanem egyre fokozora,a kozepen v vegen legyen 90% (az se full sprint!).Vissza seta,ha kell meg tobb piheno.Ez melle mehet 5-10db rovid dombrasprint (lefele seta,pulzus essen le itt is).
Kulonben be fog a mozgasod "mackosodni" az egyoldalu laza alapozos "totyogestol".
Kesobb majd jonnek a konnyu tempok (155-160-as pulzus nagyjabol) az megint ad egy uj ritmust es mozgast.
Az alacsony pulzusos turelemjatek se menjen 8-10hetnel tovabb,barmi is tortenjen ott mar heti 1x 20perc konnyu tempo kell majd.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32659) Sátán44 válasza tomcica (#32658) üzenetére


Sátán44
addikt

Alföldön lakom, a városomban egy szemernyi domb sincs. :) De az alapozást szigorúan betartom. Eredményekből látni fogom, hogy jó irányban haladok. :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#32660) 6030D


6030D
Ármester

Polar M400 az utóbbi időben már pár mp késéssel állt neki tölteni. Ma reggel töltőre raktam, és egy idő után megjelent a Cancelled felirat és egy félig töltött elem. Lehúztam, újra vissza, akkor meg kiírta, hogy valami félre ment, nyomjak OK-t a resethez, ezután újraindítja magát (nem factory, mert marad benne minden adat), de töltőre rakva ugyanúgy resetelni akar.
Most kimostam az usb csatit, megtörölgettem, várok, had száradjon teljesen, de van valakinek ötlete, mi lehet a gond?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#32661) j.bravo válasza Sátán44 (#32659) üzenetére


j.bravo
addikt

Lépcsőház esetleg? ;]

Whatever.

(#32662) bencze válasza margithid (#32648) üzenetére


bencze
senior tag

Ahogy te gondolod de ugyanolyan hosszú cipőt mint a lábam még civilben sem hordanék, minimum egy szűk ujjnyi szabad hely marad, futócipőben hüvelykujjnyi előtte. Rövid távon biztosan jó a szűkebb cipő amennyiben nem okoz problémát de hosszú távnál, ahol az ember lába is dagad kétlem, hogy egészséges (és kényelmes) lenne.

(#32654) ígyvanferi
Én leginkább a tempót tartom fixen, olyan appot kell használni ahol utána meg tudod nézni (esetleg weben is nagy képernyőn), hogy a pulzusgrafikon hogy néz ki, mennyit mászott el.

Pl Stravaból ezt látom a tegnap estiről, lehet, hogy csak fizetős üzemmódban van meg ez az adat de példának jó. Nem tudom mihez hasonlítani de sztem ezen a távon elég stabil (rákattintva elvileg nagyban is megnyílik).

Nekem tavalyelőtt télen állt be ilyenre amikor futottam elég sokat heti 80km kb rendszeresen. Azóta érdemileg nem változik, persze sokat nem hagytam ki azóta csak a mennyiség ingadozott.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32663) tomcica válasza Sátán44 (#32659) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor marad a rovid porgos kigyorsitok,esetleg ha van hidfeljaro,gat,ahogy mondjak lepcso az meg jo lehet erositesre (ha nem futhato akkor nagy lepessekkel fellepdelsz)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32664) Vertigo18 válasza tomcica (#32663) üzenetére


Vertigo18
addikt

És mi van az abszolút kínzásoddal, a féllábas mókával? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32665) tomcica válasza Vertigo18 (#32664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

psszt....ovatosan csaljuk be a surejebe,aztan kapni fogja az ivet,ahogy kell :K ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32666) Vertigo18 válasza tomcica (#32665) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajj, bocs, ehhez én túl őszinte vagyok, akkor az elejéből kimaradok, rátok hagyom! :D :P :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32667) inf3rno válasza bencze (#32662) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A szűk cipő inkább hegymászásra/falmászásra jó, sőt ahhoz kötelező, különben kicsúszik belőle a lábad. Ha lenne five fingers falmászásra tutira vennék egyet, mert nem szeretem hosszú távon az ennyire szűk cipőket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32668) HarleyCustom válasza margithid (#32648) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Kb.Egy számmal nagyobb kell futáshoz. Legyen kb.1 cm elöl az ujjaknál.
Passzos kizárt!

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#32669) Alg válasza Alg (#32499) üzenetére


Alg
veterán

Javítom: nem a 2014-es v1, hanem a 2017-es v3-at sikerült beszerezni :DD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32670) Upo válasza j.bravo (#32535) üzenetére


Upo
addikt

Én nem találom hol írnák hogy pronáló lábra is jó.

"12558 edzés, 12094 óra futás, 116723 km lefutott táv bizonyítja, hogy a K-Only technológia valóban megfelel bármilyen lábtartású futónak, a normáltól a kifelé dőlőig."

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#32671) j.bravo válasza Alg (#32669) üzenetére


j.bravo
addikt

Mekkora jóság hogy megírtad, elugrottam én is oda az Adidas outletbe és sikerült vennem egy Supernova ST-t 10900-ért.

Whatever.

(#32672) margithid válasza j.bravo (#32671) üzenetére


margithid
veterán

Azért ilyenkor irigykedem a pestiekre, illetve akik közel laknak hozzá.
Ennyiért kb normális sportcipőt se kapsz, nemhogy egy ilyen felső kategóriás futócipőt...

(#32673) Upo válasza margithid (#32672) üzenetére


Upo
addikt

Hát igen, nekem is egy BP út oda-vissza ~10e ft, bármilyen cipő akciót semmissé tesz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#32674) dragonfx


dragonfx
veterán

a kopaszina futóút a rio.tól meddig megy el nem tudja valaki? hídlábig?
és hogy egy oda vissza mennyi?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32675) tomcica


tomcica
Topikgazda

levelek az edzotaborbol:

A mai nappal 270km lett elmorzsolva 7nap alatt.A reggeliek extra laza totyoges 5-5.30,delben egy konnyu iram az beallt 4:15-4:00 kornyekere,az estiben van komolyabb iram,de a magas ossz km miatt,csak erintgetve.Pl: 3km iramjatek (3:00-3:15-os sebessegen a gyors resz,4:20-4:30 a lassu),4-5km fokozo tempo 3:50-rol 3:30-ra,vagy hosszabb tempo 3:50-es atlagra.
Ket dolog konzisztens: allandoan ehes vagyok es barhol-barmikor el tudok aludni :)
Valtozatosak a korulmenyek is,a reggeli edzes 5:45-kor indul,az agy mellett oda van keszitve a futoscucc,egy pohar viz ennyi.A deli a legnehezebb 12-12:30korul egy szuk ora,az piszkosul meleg.Az esti 18:30 viszont erosebb es hosszabb.3x tusolas,a reggeli cuccot meg felveszem delben aztan megy a szennyesbe,igy "csak" napi 2tura szennyesem van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32676) norby_42 válasza tomcica (#32675) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ket dolog konzisztens: allandoan ehes vagyok es barhol-barmikor el tudok aludni

Ezért kár ennyit futnod, ezt én is tudom :DD

Eat pasta, run fasta

(#32677) tomcica válasza norby_42 (#32676) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hehe :) ja kb 1-1.5kg-t fogytam

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32678) la_cc válasza j.bravo (#32671) üzenetére


la_cc
addikt

Érdemes elnézni oda még a hétvégén is? Kéne valami általános futócipő kezdésnek.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32679) j.bravo válasza la_cc (#32678) üzenetére


j.bravo
addikt

Először jártam ott, szóval passz, de valamijük tuti lesz :)
Ha nem találnál, akkor az épületben van egy Sportfactory is B tervnek.
Az adidasban kérj eladói segítséget, jó fejek voltak, illetve ezen felül pl. a cipőhöz áthívták a női osztályról a legjozzáértőbb kolleginát.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#32680) la_cc válasza j.bravo (#32679) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi! Hol érdemes még menni nézni? Megmondom őszintén, hogy ahol én szoktam cipőket nézni (Aréna Pláza / Office shoes és Sportsdirects) nem igen szoktak lenni kifejezetten futó cipők vagy csak nem igen vettem észre őket... :))

Egyébként valami 50% akciót ír a Nike cipőkre a Sportsdirect honlapján.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32681) j.bravo válasza la_cc (#32680) üzenetére


j.bravo
addikt

Előző alkalommal egy másik Sportfactory-ben magyarázta a srác, hogy ők ilyen outlet-féle, de vagy van hozzáértő az adott sportághoz vagy nincs, (a divat-sportcipő mellett futócipő azért volt szép választékban) a Playmax még az ő testvérüzletük, ott szokott lenni hozzáértő. Mintha a PlayersRoom is ua. cégcsoport lenne, de a franc se tudja.
Amit én kezdő rutintalanként tudok mint kifejezetten futó szaküzletet, az a Spuri illetve Nyúlcipőbolt (mindkettő több üzlettel), Multinavigator - de meg lennék lepve ha nem lenne a Sporstdirectben futócipő... nem gondolnám hogy egy nagyobbacska sportszaküzlet ezt megengedhetné magának, de persze tévedhetek...

szerk: ha jól látom a linkeden, az "edzőcipők" alatt vannak a futócipők, többi sportág cipőivel keverve :U

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#32682) la_cc válasza j.bravo (#32681) üzenetére


la_cc
addikt

Igen, közben feltűnt, hogy 3 (három) féle férfi futó cipő van + 2300 ft a szállítás. Mondjuk egy gyors keresést követően ez nem tűnik rossz vételnek 17,5-ért szállítással együtt. Gondolom ez ilyen általános futócipő lehet, mindenféle egyéni igény nélkül.

Azt mondod, hogy akár az első cipő esetén is inkább menjek el egy ilyen kifejezett szaküzletbe és ők mondák meg, hogy milyet vegyek? Most a spurinál néztem, hát eléggé 50k körül vannak a cipőik... :U Legalább a választást segítő leírások jók. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32683) inf3rno válasza tomcica (#32675) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vízre figyelj oda nagyon. Ha eléggé hidratált vagy, akkor a fáradtságot sem érzed annyira meg az éhséget sem. Ma túrós pitét ettem, ha gondolod küldök oda is. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32684) j.bravo válasza la_cc (#32682) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha be tudsz oda ugrani, az adida outlet szerintem kezdésnek nem rossz. Pont így voltam mint te, első normális futócipőt kerestem - azelőtt levettem az első szimpit a Decathlon polcáról és szevasz; de nem is futottam értelmezhető mennyiséget.
A Spuriban (legalábbis a Váci úton) van lábállás-diagnosztika, ahol meg tudják mondani hogy a lábad milyen, illetve - futópadon pár percet futsz, videót készítenek és azt elemzik - hogy milyen technikával futsz, azaz "normál" neutrális cipő kell neked, vagy befelé dőlő/pronáló lábra való/stabil/támasztott, esetleg kifelé dőlő/szupináló lábra való.
E célból én a podiarthoz mentem, Pestlőrincre, ők dolgoznak a Spurival is, de a saját telephelyükön hamarabb volt szabad időpont. Ők tudnak csinálni kifejezetten futáshoz való, lábadra, illetve lábad/konkrét cipő kombóra szabott talpbetétet (utcai cipőbe, focihoz stb mind más konstrukciót csinálnak) ha kell.
Ha ez az infó megvan, akkor ha van a futócipőkhöz értő személy a boltban, akkor tud segíteni. (valamennyire a google is, de mobilról számomra nem volt annyira triviális megszerezni az infót hogy milyen lábra is való az adott cipő)

Whatever.

(#32685) Peterhappy válasza j.bravo (#32684) üzenetére


Peterhappy
őstag

Van egy srác a Podiartban (Zsolt), aki hetente többször is tart délutánonként futóedzéseket.
Én sosem találkoztam vele, de egy ízben beszéltem vele telefonon és akkor nagyon szimpatikusnak tűnt - sajnos a közös futást nem tudtuk fedél alá hozni, én dolgozom, jobb esetben hazafelé tartok, amikor a foglalkozások kezdődnek.

[ Szerkesztve ]

(#32686) Peterhappy válasza j.bravo (#32684) üzenetére


Peterhappy
őstag

OK, ez jó :)

Nem akartam közkinccsé tétetni a Srác nevét, de mivel a Podiart-on fent van, így publikálom: Stépán Zsolt.
És mivel a gugli a barátunk, két kattintás után kiderült, hogy Ő a Magyar Terep-Akadályfutó Szövetség elnöke.

Így élnék a gyanúperrel, hogy elmondható róla, hogy ért a futócipőkhöz (és a futáshoz) :))

(#32687) inf3rno válasza Peterhappy (#32686) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most ezek szerint neutrális cipőbe kell egyedi betét, ha valaki lúdtalpas?

Buliban hasznos! =]

(#32688) Peterhappy válasza inf3rno (#32687) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én egyértelmű igennel válaszolnék, de nem vagyok szakértő, csak sok-sok éve van bokasüllyedésem (amit sokáig lúdtalpként diagnosztizáltak).

Ha az utcai cipődben van talpbetét, az sokat segít a lábtartáson, de ha sokat futsz (márpedig Te sokat futsz) és ott kap rosszabb lábállás mellett (a sétához képest) 2-3-szoros(?) terhelést a láb, az szerintem nagyon nem jó.

Továbbmegyek, én most azon gondolkodom, hogy a stabil cipőmbe rakatok - vagy azt eladom (Asics Gel Phoenix 8-t használok és van egy 0 km-esem is) és neutrálisra váltok és abba készíttetek betétet. Hátha akkor tudok újra futni.

(#32689) j.bravo válasza Peterhappy (#32686) üzenetére


j.bravo
addikt

Jaja, lehet hogy van némi fogalma a témáról :)

Lehet h rosszul fogalmaztam, úgy értettem hogy ha a lábadról a kulcsinfót megtudtad (például a Spuriban vagy direktben a Podiartnál) akkor ezután bármely boltban, ottani modelleket ismerő eladó tud neutrális ill. pronáló lábra való adott gyakoriságú/távú futásra való cipőt adni.
Emellett, lehet h a Spuriban is Zsolt szokott szakérteni, de ezt nem tudom. Persze vsz ha valamelyik kollégája, akkor ő is vágja a témát :)

Nem tudják esetleg a Podiartban a stabil cipőt is upgrade-elni testre, akarom mondani lábra szabott betéttel?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#32690) Peterhappy válasza j.bravo (#32689) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szerintem a bemérést követően csak azt tudják megmondani, milyen cipő kell, esetleg azon belül stabilabb vagy kevésbé stabilabb (azt hiszem vannak itt fokozatok, de nem rémlik, hogyan). Én pl. a Fehérvári úti nyúlcipőben futkároztam fel-alá, az üzlet egyik végéből a másikba és a srác (le a kalappal előtte, majdnem egy órán keresztül próbálgattunk, teszteltünk) figyelte, melyikben nem dől már be egyáltalán a lábam - így esett a választás erre a cipőre.

Azt legalábbis nem hiszem, hogy van aki a talplenyomat alapján meg tudja mondani, melyik cipő melyik modellje passzol arra a leginkább, de lehet, hogy én becsülöm alá a mai technikát és tudományt :)

(#32691) inf3rno válasza Peterhappy (#32688) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem nincs ilyen gondom, neutrális lábam van tökéletes boltívvel, csak egy hete volt pont ugyanez kérdés, és érdekel. Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy egyáltalán stabilba lehet e betétet csináltatni, hiszen annak nem lapos a talp része, hanem gondolom íves az is.

Linkeltem már régebben egy cikket, kíváncsi vagyok, hogy mit szólsz hozzá: [link]. Azt írja, hogy edzéssel korrigálható az ilyesmi. Ez persze inkább vélemény, mint tény, de érdekel, hogy kinek mi ezzel a tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32692) Peterhappy válasza inf3rno (#32691) üzenetére


Peterhappy
őstag

Irigyellek :)

Hangsulyozom, nem ertek hozza, csak a tapasztalat beszel belolem. En feltetlen rakatnek, sot valoszinuleg igy is fogok cselekedni.

Szerk: ugy tudom, tornaval jelentosen javithato, de veglegesen nem megszuntetheto a ludtalp/bokasullyedes.

Nekem gyerekkoromban volt betetem, aztan evekig nem kellett. Ugy 16-17 eves koromban sokat cukkoltak a tarrasom miatt, fogalmam sincs mar, honnan jott a talpbetet otlete, de egy csapasra megoldodott a tartasgond, par ev utan elhagytam a betetet. 24-25 korul voltak kronikus bokafajdalmaim, majd 29 evesen mikor raktarban vegeztem fizikai munkat, mindketszer a betet segitett. Kb egy eve megint rakenyszerultem.

Nekem csak torna sosem segitett, de bevallom oszinten legtobbszor akkor tornaztam mikor betetet hordtam, annak tudtam be a javulast es idovel mindig ellustalkodtam..

[ Szerkesztve ]

(#32693) inf3rno válasza Peterhappy (#32690) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy meg tudják, ahol én voltam, ott nyomástól függően voltak mások a színek a mérleg micsodán. Az alapján meg talán már tudnak cipőt is ajánlani.

Buliban hasznos! =]

(#32694) inf3rno válasza Peterhappy (#32692) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na majd írd meg, ha rákérdeztél, hogy tudnak e stabil cipőbe is egyedi betétet. Legalább okosabbak leszünk azzal is.

Buliban hasznos! =]

(#32695) Peterhappy válasza inf3rno (#32693) üzenetére


Peterhappy
őstag

En is ilyenen voltam, de nem tudom, pontos markat es pontos modellt+sorozatot tudnak-e. Utanajarok, ha nem is a heten.

Szerkesztesben valaszoltam az elobb a masik felvetesedre.

(#32696) tomcica válasza inf3rno (#32683) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igyekszem potolni mindent :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32697) j.bravo válasza Peterhappy (#32690) üzenetére


j.bravo
addikt

Ejnye hát, tessék visszaolvasni amit nemrég írtam!
Nem csak ráállsz a szkennerre, hanem futópadon futsz pár percet, azt videóra veszik, és lassítva, képkockákat kimerevítve elemzik. Fejlesztettek valami szoftvert is hozzá, berajzolják a lábad ilyenolyan tengelyeit a kulcsmomentumokban készült képkockákra, a koNpjúter meg megmonnya mi hol hány fokos szöget zár be. Ez is része a mókának, nem csak a talpszkenner.
Reklámozni nem akarok senkit, nem fűződik semmilyen érdekem egyikükhöz se, csak leírtam hol mit tapasztaltam.

Whatever.

(#32698) margithid


margithid
veterán

Komolyan mondom ilyen is csak velem lehet.
Élvezem a futást, szeretném is csinálni, de mindig a cipőkkel van bajom.
Érdekes módon 170 km-t már beletoltam a mostani cipőmbe és a legutóbbi 2-3-4 futásnál jöt elő.
Mos már kezd elegem lenni, jelenleg ilyen a sarkam:
[link]
[link]
Nem érzem, hogy kicsi lenne a cipő, elöl se nyom meg semmi, ez egész egyszerűen ha egy számmal nagyobb lenne, akkor is szétvágná a sarkam szerintem.
Nem tudom, hogy ragasszam le és úgy próbáljak futni, vagy várjam meg amig teljesen elmúlik...?
Borzasztó szerencsétlen lábam van amúgy, van egy Salomon X3D Pro terepfutócipőm, amit amúgy utcán hordok.
Na az tényleg bő, van hely rendesen a lábamnak hely elöl, szerintem simán nagyobb fél mérettel mint ami ideális, mégis az is feltörte a lábam, bevérzett a körmöm.

(#32699) kk831228 válasza margithid (#32698) üzenetére


kk831228
addikt

Na ilyet még nem láttam.... :D Érdekes...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32700) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam én is ma 10k-t, kezdem megszokni újra a futást, egyelőre még 5:40 körül 160-as pulzuson, de menni fog az még jóval lejjebb is. Most heti 3 edzésre álltam rá a km-eket nem számolva. Egyébként a mai egész kellemes volt leszámítva a szaunát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.