Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) tomcica válasza parandroid (#31350) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mindenki ugy "rehabilital",ahogy akar,de en ha futas kozben 15-20perc bemelegedes utan is fajdalmat ereznek,tuti nem mennek se hosszut,se tempot (meg laza tempot se).
A legjobb verzio,h labon kihordod es csodaval hataros modon rendbejon minden.Legyen igy!
A sotetebb verziok,h egyre melyebbre asod magad a serulesbe.Nagyban gondolkozz,most hozd rendbe turelmesen,h kesobb sokkal nagyobb bevetessel tudj visszaaedzeni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31352) parandroid válasza tomcica (#31351) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen én is sokat pörögtem. Nyilván, ha igazán fájna, akkor azonnal megálltam volna, és besétálok. Ha sikerül bizonyos ferde szögben, vagy túl erősen belső talpélre érkezni, akkor tompán belenyilall még valami a bokacsont alatt, belül, de mostanra már inkább csak kellemetlen érzés, mint fájdalmas.

Ezzel együtt nyilván igazad van, és jobban tettem volna, ha ma nyugton ülök a seggemen, és inkább szép lassan próbálkozok rövid távokkal, ígérem, hogy a jövő hét erről fog szólni, és nem eszetlenkedek többet, amíg tünetmentes nem leszek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31353) bandus


bandus
veterán

nekem ez volt az első hetem, amikor 6 edzést sikerült tolnom, örülök is neki. volt már benne egy összevissza résztáv pénteken ebédidőben, még alg kollégába is belebotlottam :D

mára kicsit hosszabb futás volt: [link] elég szenvedősre számítottam, mert pénteken kicsit megnyomtuk a bulit és már bőven világosban értünk haza szombaton, ennek ellenére a polar az eddigi legmagasabb running indexet adta nekem, szóval örülünk vincent :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31354) Haugland


Haugland
aktív tag

Urak,
Van koztunk olyan aki a futas mellett keto/ketogen dietat csinal fogyokura vagy neadjisten egeszsegugyi okok miatt?

(#31355) inf3rno válasza parandroid (#31350) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A pulzusnak kell 2-3 hét mire visszaáll. A bokádnak szerintem 2-4 hónap. Nem érdemes túlterhelni.

Buliban hasznos! =]

(#31356) tomcica válasza Haugland (#31354) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az elozo telen kiprobaltam a ketogent,at is allt a test,vigan elvolt ket tojason,olajbogyon,kis sajton,orolt lengmagbol chiaval kombinalt "kenyeren" stb.
Az alapozasnal csinaltam,a lassubb alapozos futasnal jol is ment,egesz addig amig nem jottek a kozepes tempok,egy darabig meg ezek is redben mentek,majd ahogy gyorsult minden egyszer csak eljott egy pont ahol durvaaan elfogyott minden.
A testsuly kb 7-8%-ot csokkent.
Ami jo volt,a hosszu laza futasnal nem ingadozott az energia masfel ora utan sem.Kevesebb alvas es ugy altalaban erzesbol alacsonyabb a gyulladas a testben.
Az iden azert nem ugy alapoztam ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31357) ígyvanferi válasza bandus (#31353) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tök hasonlót nyomtam, tempó is, pulzus is stimmel, csak 25 perccel rövidebb volt. Nálam viszont tegnap volt az iszogatás, szóval ez rehabilitációs futásnak is felfogható volt az enyhe másnap ellen.
Még mindig nehéz lassan futni, de már szokom.

(#31358) inf3rno válasza tomcica (#31356) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az areob elmegy zsírból, az anaerob-nál már kell a szénhidrát. Ha a fehérjét növelted volna, akkor talán abból tudott volna elég szénhidrátot gyártani a szervezet az anaerob részéhez is, de jóval egyszerűbb ha szénhidrátot viszel be.

A gyulladásos dolgok inkább egyszerűbb cukroknál szoktak jelentkezni, pl laktóz, glükóz, fruktóz, szacharóz, stb. Nekem pl tejtől szokott néha begyulladni az ínyem a laktóz tartalma miatt. Ha csak keményítőt viszel be megfelelő mennyiségben gyökérzöldségből vagy gabonából, akkor nem szabadna, hogy ilyesmi legyen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31359) Alg


Alg
veterán

Én is voltam ma, 14km volt most csak - nem igazán adta, így lecsaptam egy 5k kört belőle. Így is meglett a 40+ km a héten, Februárban már annyit futottam mint Januárban összesen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31360) norby_42 válasza inf3rno (#31340) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem erőltetésnek érzem. Amikor eldöntöttem, hogy sokat futok februárban, akkor tudtam, hogy a tudatom egy részének tiltakozása valami ilyesmi módon fog jelentkezni. Adtam neki pihenőt, nyújtottam, kenegettem, és fejben is megpróbáltam rendbe rakni. Ma 1 km után volt egy pillanat, amikor megint éreztem, de biztos voltam benne, hogy el tudom mulasztani. Az érzés eltűnt, és futottam egy laza 8 km alapozósat. Semmi bajom, és így is kell maradnia :)

Péter félmaratonját azért bátor dolognak érzem, én biztos nem mentem volna neki.

Eat pasta, run fasta

(#31361) tomcica válasza inf3rno (#31358) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pont igy,annyi h a feherje novelese mar csak porbol tudott osszejonni (ugye nem eszek hust) myprotein meg biotech,de az meg a vesenek nem tetszett.Vegul nem ugyetlenkedtem tovabb vele.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31362) didros


didros
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy hidegben (0-5C°) hogyan kell ideálisan felöltözni futáshoz? Vannak ezek a technikai cuccok ugye, amik elvezetik az izzadságot. A pamut ruházatot, ami a meleget biztosítja, azt ezek fölé kell ilyenkor felvenni, jól gondolom? Én nagyon izzadós vagyok, állandóan azzal a problémával küzdök, hogy rámdermed az átnedvesedett ruházat. Hogyan lehet ezt elkerülni? Tudom, hogy írtatok már erről sokat, de valahogyan mégsem áll össze a kép nekem... Szerintem ha kívülre veszem a meleg ruházatot akkor is át fog nedvesedni és ugyanúgy hideg lesz majd.
Mától kapható futónadrág a Lidl-ben. Ez a fajta csak melegebb időre való?

(#31363) norby_42 válasza tomcica (#31361) üzenetére


norby_42
aktív tag

Olvastad Scott Jurek könyvét? Ő megoldotta fehérje bevitelt hús nélkül. Nem mondom, hogy egyszerű.

Eat pasta, run fasta

(#31364) tomcica válasza norby_42 (#31363) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Olvastam,sok mindent megoldok szoja,huvelyesek,magvak,magtejek meg sajtot,tejet,turot,tejfolt es tojast eszek,szoval van eleg feherjem a napi edzeshez,DE ha kiveszem a szenhidratot 20-30gr/napra akkor a zsir melle az extra novelt feherje a problemas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31365) inf3rno válasza tomcica (#31361) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azok a porok elsősorban izomnövesztésre vannak, nem erre a célra. Azért van cirka 50% átfedés az aminosav összetételben: [link] [link]. Valószínűleg még ha ideális összetételűt szedtél volna, a lebontásból keletkező ammónia akkor is kikezdi hosszú távon a vesédet.

Buliban hasznos! =]

(#31366) tomcica válasza tomcica (#31364) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nehany nap utan ahogy atvaly full ketoba 50-70gr-ra tudtam novelni,foleg lassu v kozrpes felszivodasu szenhidratbol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31367) tomcica válasza inf3rno (#31365) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne is mondd,kaptam vegul kender feherjet es rizsfeherjet,na nem izolatumokat csak sima occob fajtat.Azok viszont elegagas ar/gr-on mozognak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31368) inf3rno válasza norby_42 (#31363) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem a fehérje bevitel a problémás, hanem hogy stimmeljen az aminosav összetétel. Pl a kenyér 15%-a is tartalék fehérje, viszont elég kevés benne a lizin.

Buliban hasznos! =]

(#31369) kk831228 válasza didros (#31362) üzenetére


kk831228
addikt

Pamutot semmiképp sem szabad fölvenni, középső réreg 100% polyester szokott lenni...

0-5 fok nekem : fölül egy aláöltöző + széldzseki + sapka... Esetleg ha fázósabb vagy akkor egy vastagabb aláöltöző decathlon-os pl. Alulra pedig a lidl vastagabb futógatya tökéletes, nekem is az van... ;) Átnedvesedik minden réteg, nem szabad megállni csak ha hazaértél vagy csak minimális időre...

Nem találtam még olyan aláöltözőt ami futás után ha megállsz komfortos lenne... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#31370) Alg válasza didros (#31362) üzenetére


Alg
veterán

A meleget nem a ruhád fogja biztosítani hanem az hogy mozogsz ;)

Nálam a 0-5 fokos cucc kb így néz ki:

Polár futónadrág, felülre pedig:
Aláöltöző trikó + vékony technikai polár/aláöltöző + (nagyon) vékony szélálló felső (ennek csak a mellkasi része szélállós, a többi kb olyan anyag mint egy póló).
Vagy
Vastagabb hosszú technikai aláöltöző + vékony polár

Sapka, kesztyű igény szerint.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31371) parandroid válasza didros (#31362) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy Krisz írta... Egy csősálat még szerezz, helyet nem foglal, viszont életet tud menteni. Ha fázós a kezed, és nem tudod behúzni a felsőbe, akkor egy vékony kesztyű is mehet, de ezt ki kell tapasztalni. Nekem kell, hogy szabad legyen a kezem, a csukló az egyik legjobban menedzselhető hőleadó rész.

Tegnap -3 fokban indult a futás, +4-5 körül fejeződött be, volt azért gondom. Technikai zokni, vékony hosszúnaci + azon rövidnaci alul, felül egy hosszú ujjas aláöltöző, azon egy Nike technikai nyári póló, afölé egy futókabát. Valahol a verseny felénél levettem a kabátot, vittem kézben, mint egy kis hülye, de túl vastag, és hosszú volt ahhoz, hogy a derekamra kössem. Igazsághoz hozzátartozik, hogy a nap is kisütött, meg azért a terhelés is nagyobb volt egy laza futásnál, szóval nem volt gáz.

Amúgy dzseki helyett az aláöltözőre én rendszeresen vettem egy hosszú ujjas, közepesen vastag futós felsőt, még alapozó futásoknál sem szokott gond lenni 3-5 fok környékén. 0 körül már elkel az a dzseki, vagy egy vastagabb pulcsi. Minden szigoran valami technikai anyag, pamut eszedbe se jusson, egyik rétegben sem - ha lehet, még alsónadrág szintjén sem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31372) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Linkeltek nekem aláöltözőt decathlonból? Csak mert még mindig nem vágom igazán, hogy mi számít annak. Ott mindent pólónak hívnak.

(#31373) parandroid válasza ígyvanferi (#31372) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

Magyarul aláöltözet néven megy, de teljesen más találatokat hoz fel, mint a német az 'unterhemd'-re (vagy 'unterwäsche'-re). Angolul base layer néven megy (odlo-nak pl egészen kiváló cuccai vannak, méregdrágán).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31374) kk831228 válasza ígyvanferi (#31372) üzenetére


kk831228
addikt

[link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#31375) norby_42 válasza inf3rno (#31368) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ennyire én nem vágom a témát.

Eat pasta, run fasta

(#31376) bencze válasza didros (#31362) üzenetére


bencze
senior tag

Nálam a 0-5:
- decathlon gatya - az a fajta amire azt írják hideg időre. Kicsit szarok a definíciók de gondolom azért mert mindenki mást preferál és sok lenne a panasz.
- aláöltöző - ilyenből a biciklis részen szokott lenni ilyen 2-3e ft körül asszem, apró szövésű, vékony, pl ilyen
- rövid ujjú póló - amit versenyeken adni szoktak szóval a rendes nyári
- decathlonos biciklis csősál, ez vékony fajta
- kesztyű, sapka
- zokni, cipő (semmi spéci ugyanaz mint nyáron)

0 alatt már megnézném és attól is függ milyen tempót tervezek. Mínuszokra lehet, hogy aláöltöző + vastagabb, hosszú ujjú futópóló, valamint alsógatya (ugyancsak technikai szerintem a futócuccok közt van ilyen a decathlonban) de ezek mint technikai cuccok, pamut nincs.

-5 alatt már ha hosszúra megyek ki lehet, hogy egy pamutzoknit felhúzok a másikra, esetleg felül aláöltöző, hosszú ujjú, rá meg egy rövid tehát ez 3 réteg, alul meg egy rövidnadrág is a cicanacira + alsógatyára, csősálból ilyen polár féle, kesztyűből az a fajta ami olyan mint a "rendes" de van egy szélálló 1 ujjas része is amit le meg fel tudsz hajtani ha beleizzadsz / fázol. Ez is decából van most nem látom az oldalukon.

Ilyen kemény felszerelés eddig egyszer volt rajtam a tavaly -13 fokban hosszú futáson.

p.s. ajtótól ajtóig futok, hazaérkezéskor a ház előtt nyújtok kicsit de ha fázni kezdek akár bemegyek és a lakásban folytatom. Erős hidegben nem csinálok tempó váltogatást, vagy csak laza vagy bemelegítés után a sima tempó rövid levezetéssel és haza szóval nem kínozom magam intervallal, hogy megfázzak az izzadságtól. Ez lehet kicsit leegyszerűsítés, de szerintem ha nagyon izzadsz akkor túl gyorsan futsz és nagy az intenzitás. Én télen alig izzadok normál lötyögésnél, persze zuhanyzást igényel amikor levetkőzöm de addig egyáltalán nem is érzem, hogy izzadnék csak 2km után már nem fázom és kész.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31377) tomcica


tomcica
Topikgazda

A mult heti kenyszer totyoges (a sok sar miatt) meghozta a boggie-t a labba,ma 16km 3:50-rol 3:40-re csavarva,ADTA

eleg hideg volt,szemelt es fujt is....azert nem oltoztem tul,nem szabad a testet teljesen lefedni,mert a hosszu tempo alatt nincs ahol elhagyja a gyengeseg a testet ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31378) inf3rno válasza didros (#31362) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A legfontosabb szerintem egy polár csősál. A sima sál nekem állandóan kibomlott vagy nem fedte rendesen a nyakat. A sapka, kesztyű inkább mínuszokban fontosabb, ilyen időben általában beleizzadsz. A többi alsógatya, zokni, cica nadrág, technikai póló, pulóver, mind poliészter (+elasztán), a pamut nem jó, mert beszívja a vizet, aztán rád fagy. Esőben hóban meg lehet próbálkozni esőkabáttal a pulóver mellett vagy helyett. Komolyabb mínuszokban érdemes még ezek alá egy plusz aláöltöző réteget venni. Általában az első 1km, ami igazán szar, ha nem melegítettél be bent előtte. Utána beindul a keringés meg a fűtés, aztán már inkább izzadsz, mint fáznál. Ha szeles az idő az szokott még para lenni, mert nekem a vékonyabb kesztyűn simán átfúj a szél, de kaptam már egy vastagabbat, ami ilyen időre is bevált.

Buliban hasznos! =]

(#31379) bandus válasza inf3rno (#31378) üzenetére


bandus
veterán

szerintem polár csősál felesleges, de ezt mindenki maga érzi, abban kb már az első perctől beizzadok. a már többször említett decathlonos bringás csősál bőven elegendő. kesztyű a futás elején jön jól, de kb fél óra után le szoktam venni. ami egyébként szerintem a legkirályabb találmány az a fejpánt. füledet védi, főleg, ha szélálló anyagból van, de a fejed mégsem izzad annyira meg, mintha sapka lenne rajtad.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31380) inf3rno válasza ígyvanferi (#31372) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én aldiban szoktam venni, az olyasmi feszülős, mint amit a többiek linkeltek, de lyukacsosabb, jobban szellőzik.

Buliban hasznos! =]

(#31381) inf3rno válasza bandus (#31379) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kinek mi jön be. :-) Egyébként én is bele szoktam izzadni egy kicsit, de előtte meg mindig megfáztam, úgyhogy nem zavar.

Buliban hasznos! =]

(#31382) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Kösz a tippeket az aláöltözőre, így már megvan. Rossz helyen kerestem a decathlonban, közben megtaláltam, hogy az alsóneműk között van külön aláöltöző kategória is. Valami kelleni fog, jön a tél. :(((
Nekem mondjuk még nem sikerült olyan cucc, öltözék kombinációt találnom, amiben nem izzadom magam agyon. De ez nem biztos, hogy a ruhák hibája, eléggé izzadok a legkisebb mozgástól is, szóval mindegy is. Csak a menetszél szokta hűteni a mellkasom, azt nem szeretem, jó lenne erre megoldást találni.

(#31383) bandus válasza ígyvanferi (#31382) üzenetére


bandus
veterán

vannak fasza szélálló mellények az is jó opció lehet, pl aláöltöző+mellény, vagy aláöltöző, polár pulcsi plusz mellény. és akkor a karodnak nincs melege, viszont a mellkasod védi a széltől. sokan pl bringás mellényben futnak a futómellény helyett, mert vannak rajta extra zsebek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31384) Vertigo18


Vertigo18
addikt

És ilyenkor milyen cipőt húztok, Kb. a harmadik latyaknál (értsd: 2. perc) átázik, aztán úgy lefutni 16 km-t, az tuti megfázás...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31385) tomcica válasza Vertigo18 (#31384) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig ez ilyen,ha nem a palyan fut az ber epp.Elso nehany km utan mar egy adta viz a cipo/zokni.GTX es egyeb vizallo cipokkel nem probalkoztam,nekem azok mindig tulepitettek,kolleganak van,azt mondja bizonyos esetekben jo,mert nem engedi be a vizet,bizonyos esetekben meg atok,mert nem engedi ki a vizet.
Az utobbi par het eleg csapadekos volt,foleg eso/sar ho az nincs vagy egybol elolvad,ilyenkor es az esos oszi periodusban kemenyebb kimenni napi szinten,de nem lehetetlen,vedd ugy h erosit :P megfazni nem faztam meg,pedig volt h elaztam cudarul,cipobol is onteni lehetet a vizet.
Otthon vagy megszaritom a kandallo mellett,vagy ha nem enged be vele a zasszony,akkor ujsagpapirt teszek bele,h kicsit felszivja.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31386) Alg válasza Vertigo18 (#31384) üzenetére


Alg
veterán

GTX terepcipőt ;] :P

De ha nem full latyak van, hanem csak mittudomén 2-3 km-enként lépek akkora tócsába hogy beázik a normál futócipő az még nem gáz, csaak pár lépésig hideg.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31387) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#31384) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Húzz zacskót a lábadra (ne a fejedre!). Bár akkor meg az izzadságban fog fürödni.
Majd este kiderül, milyen 10 centi hóban futni. Ilyet még úgysem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#31388) tomcica válasza ígyvanferi (#31387) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csupa moka es kacagas ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31389) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ma éjszakás vagyok, de azért kimegyek akkor olyan délután kettő körül egy 10esre, vagy többre...

Meglátjuk, mennyire ázik be a cipőm és lesz-e neki szövődménye.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31390) tomcica válasza Vertigo18 (#31389) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vigyazz,ha igy indulsz neki,meg a vegen valoban meglatod a szovodmenyeit.Miert ne lehetne forditva "elvarni"?Miert ne lehetne 100-bol 99x erosebbnek kijonni (beedzodni) es TALAN egyszer megfazni,ami majd jo lesz akkor pihenonek,szoval meg jol is jarsz vele.Miert ne lehetne win-win szituacio?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31391) inf3rno válasza Vertigo18 (#31384) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Passz, én mindig nyári cipőben futottam, de még nem fázott meg a lábam, vagy nem ismerem a tüneteit. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31392) parandroid válasza Vertigo18 (#31389) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nagyon átázol, akkor egy óránál többet ne legyél kint. Utána egy forróvizes fürdő, meg egy krigli meleg tea, és elvileg nem szabadna semmilyen következménynek lennie. Ha mégis megbetegszel, akkor lappangott ott már más is, amivel együtt kihozta a dolog. Némi extra adag c-vitamin persze nme fog ártani reggelente.

Amúgy én ilyen időben véletlenül sem térnék le a jó minőségű (lehetőleg asztfaltos, de minimum kavicsos) útról, és ezt nemcsak a minapi balesetem mondatja velem... Persze errefelé kicsit más a kiépített infrastruktúra, szóval azért ez egy más szituáció.

Még mindig épülök fel amúgy a hétvégi félmaratonból, az idejét nem tudom, mikor volt utoljára futás után izomlázam, de most az igazán durva comb- és seggizomláz mellett még a teljes hátam, a vállam, és a karom is be van durranva. Lefut az ember ~4000 km-t kihagyás (és észrevehető izomláz) nélkül, leáll 3 hétre, és ez van belőle. A magas pulzust sem sikerült még teljesen kihevernem, konkrétan érzem, hogy kellett ez a 48 óra teljes pihenő (still counting). Azok után, hogy előtte minden héten volt egy legalább 16-18 km-es hosszú futásom, és minden második héten futottam egy minimum félmaratont (néha többet), ráadásul alsó hangon legalább olyan tempón, mint a mostani produkcióm, azért nem gondoltam volna, hogy ez így megvisel most. Életem első hivatalos félmaratonja után nem voltam így kikészülve. El se merem képzelni, hova jutottam volna, ha még az időnkénti bicajozásokat, meg a heti 3-4 erőedzést sem csináltam volna...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31393) inf3rno válasza parandroid (#31392) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valószínűleg ehhez köze van, hogy még nem olyan régen csinálod. Egy idő után egyre könnyebb lesz az ilyen kihagyások után visszatérni. Én is kihagytam egyébként most egy csomót a szokásos január-februári motiváció hiány miatt. Ma kezdek el újra futni, nem hiszem, hogy bármi extra lesz azon kívül, hogy magasabb lesz a pulzusom 15-20 ütéssel. Talán engem azért nem visel meg az ilyesmi, mert már megszoktam a magas pulzusú edzést is. Amikor tartósabban 185-190 fölé megyek, akkor szokott kelleni utána néhány nap pihenő. Én azt javaslom, hogy a következő hónapot vedd lazábbra, aztán szép lassan visszaszoksz majd. Főleg ilyen lábbal jobban jársz, ha nem erőlteted túl.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31394) bencze válasza Vertigo18 (#31384) üzenetére


bencze
senior tag

Hát, nincs téli cipőm, csak belelépéskor hideg utána hamar átmelegszik. Szerintem ez is ugyanaz, hogy nem kell megállni és ácsingózni, még ha levezet is az ember kocogás haza, főleg átázva bent cipő le, nyújtani, meleg zuhany, teljesen jó.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31395) kk831228 válasza bencze (#31394) üzenetére


kk831228
addikt

Tavaly én us kerülgettem a latyakot, aztán momdta haver nem foglakozzak vele, nem számít ha beázik a cipő, hát először elég kellemetlen volt de utána gyorsan átmelegítette a lábam és semmi probléma nem volt... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#31396) parandroid válasza inf3rno (#31393) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azaz, mindenképpen egy 2-3 hetes mini alapozást terveztem laza, lassú, viszonylag rövid futásokkal, az első felében mindenképpen bármilyen tempó nélkül, aztán ha megjön rá az igény, és semmi gondot nem okoz, akkor lassacskán elkezdeni bele gyorsabb szakaszokat is tenni. Következő félmaraton 3 hét múlva, de az csak ilyen társasági esemény lesz a barátok miatt, kizárt, hogy meghúzzam. Sajnos ez idén ugrott, de lesz majd helyette következő.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31397) inf3rno válasza parandroid (#31396) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha jól emlékszem a bokáddal van a baj. Szerintem próbálj minden nap hanyatt fekve boka körzéseket csinálni. Ha terhelés nélkül átmozgatod, akkor is beindul a keringése és gyorsabban gyógyul. Nekem is kéne minden reggel egy 10 perc átmozgatót csinálni teljes testre, mert utána egészen más a napom, nem feszülnek úgy az ízületek. Csak baszott lusta vagyok... :(((

Buliban hasznos! =]

(#31398) tomcica


tomcica
Topikgazda

A latyak es sar bekenyszeritett a palyara,20km tempo (14 rahangolos,utolso 6 fokozora) 1:16 jol porgott,igyekeztem gyakorolni a gyors hosszu tempot minel lazabban futva (meg lesz mit finomitani rajta :DDD )

mas...

ugy tunik iden UB megint,lett szponzor,nehany atleta haver is jon,3-4 utos ember,meg 3-4 becsuletes iparos...meglatjuk hova lesz eleg,vegre nem nekem kell szervezkednem,sem a szallast,sem a valtopontok szetosztasa stb...stb.
csak elvisznek kocsival,futok es visszahoznak...urassan :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31399) tomcica


tomcica
Topikgazda

kollega besegitett az utolso 6km-n,a fokozo resznel,meg lott par kepet

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31400) Vertigo18 válasza tomcica (#31399) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, végre egy kisgatyás kép, hát nem is te lennél!!! ;]

Egyébként meg szégyelld magad! Kesztyűben??? :N

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.