Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Vertigo18 válasza tomcica (#32100) üzenetére


Vertigo18
addikt

-Kicsit más elképzeléseink vannak a mókázásról! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32102) Alg válasza Vertigo18 (#32099) üzenetére


Alg
veterán

Én a Visegrád trailtől f*sok éppen, nem nagyon sikerült idén 100km feletti hónapot produkálni és vannak ilyen 1-2 hetes kihagyások...

Barátnőmet mégjobban féltem, ő szerintem fele ennyit sem ment, hiába cseszegettem. (ebben benne van hogy sehogy sem sikerül jó cipőt találni neki, már a 3. párnál járunk ami nem jött be)

Mondjuk a szintidő ha jól emlékszem 6 óra, annyi alatt gyalog is lemegy ha csak az utolsó 8km lejtőt futjuk ;] (mentem én már 50k-t túrázva 9 óra alatt)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32103) Vertigo18 válasza Alg (#32102) üzenetére


Vertigo18
addikt

Annyi, hogy ne fussátok el...

Az nagyon kivesz az energiából, ha valaki ne ossza be az erejét...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32104) Alg válasza Vertigo18 (#32103) üzenetére


Alg
veterán

Az a terv hogy a 3 emelkedőn séta, a fennsíkon laza kocogós tempó. 20k-ig kell kibírni az menni fog, az utolsó 8km lejtőt meg már csak behúzzuk.

Ha nem áll be barátnőm sípcsontja az első emelkedőn, mert mostanában van hogy 3km kocogástól kikészül (ezért kéne egy jó cipő, remélhetőleg a ma beszerzett új Kiger jó lesz, a korábbi változat nagyon bejött neki csak már eléggé elhasználta)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32105) Vertigo18 válasza Alg (#32104) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mikor is lesz a verseny? Nem szokták az új cipőt előtte "betörni"? Mintha hallottam volna anno olyan tanácsot itt, hogy új cipőben nem igazán érdemes versenyre menni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32106) Alg válasza Vertigo18 (#32105) üzenetére


Alg
veterán

Pünkösd hétvége (május 20), azaz még lesz kb 3 hét "betörni" a cipőt.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32107) Danika256 válasza tomcica (#32098) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek! Jólesett olvasni és köszönöm a tanácsokat ês igen kiállok a rajthoz már csak becsületből is, mert azért dolgoztam. A cél persze, hogy PB lett volna, és egy 1:40 közeli idő a több mint 400 m szintes pályán, de tudom, hogy ez nem az a verseny lesz. De viszont igyekszem a legtöbbet kiadni magamból, ha 5:30 as tempó lesz, akkor annyi, de versenyezni fogok és nagyon élvezni már csak azért is, max veszek be fájdalom csillapítókat! Köszönöm, hogy felráztatok, a tanácsokat és a motíválást!! Legalább a kedvem megjött! :) :C :R

(#32108) inf3rno válasza Danika256 (#32088) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz aludj minél többet. Ha már nem megy, akkor menj ki valahova zöldbe, ha nincs más, akkor a helyi parkba. Ülj le egy fa tövében, aztán próbálj ellazulni. (Mondjuk a mostani kullancs helyzetben nehéz. ;] ) A másik lehetőség, hogy elmész valami teljes test masszázsra vagy ilyesmi.

Buliban hasznos! =]

(#32109) inf3rno válasza tomcica (#32089) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kamilla is jó lehet esetleg.

Buliban hasznos! =]

(#32110) tomcica válasza Danika256 (#32107) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj,ha baxxa a csorodet az a PB es majus 12 a balaton fele jarsz,en huzok neked tempot valamelyik szakaszon,igaz nem 21km egyik sem,de van 2x kb. 10km kozte pihenhetsz is,az elso rogton a rajtnal 15:30-40 kornyeken.Edzesnek jo lesz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32111) inf3rno válasza tomcica (#32092) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DD :DD :DD Tomcica edzésprogramja borix aranyköpéseivel. Minden megoldható fórumos hozott anyagból. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32112) tomcica válasza inf3rno (#32108) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Happy endinggel ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32113) tomcica válasza inf3rno (#32111) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha tuleli,akkor utana akar fel labbal is kifutja azt a PB-t :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32114) inf3rno válasza tomcica (#32113) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Plusz motiváció lehet, ha fizetés nélkül távozik és egy ilyen kergeti. :DD

Buliban hasznos! =]

(#32115) Danika256 válasza tomcica (#32110) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi! :D Akkor tuti meglenne, abban biztos vagyok! :))

De lesz itt még lehetőségem a betervezettek között is, igaz a fő félmaratonom csak szeptemberben lesz, de addig még bármit ki lehet hozni a dologból! Májusban meg, Sokorói kalandok 50k, persze, hogy futva ;] Meg június 2.-án Kékes csúcsfutás, azt viszont nagyon meg szeretném tolni! Remélem hamar felépülök!

(#32116) Vertigo18 válasza tomcica (#32112) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kérdés, hogy ez most nem-e egy pöcsös néni... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32117) kk831228 válasza Vertigo18 (#32116) üzenetére


kk831228
addikt

Nem legyél már ilyen valogatós... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32118) Vertigo18 válasza kk831228 (#32117) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha mögöttem van, tuti PB-t futok! Ha előttem, akkor biztosan nem előzök, nehogy mögém kerüljön!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32119) Alg válasza Alg (#32102) üzenetére


Alg
veterán

A mennyiséget próbálom minőséggel pótolni, ennek érdekében a szabadkőműves szakkör mai foglalkozásának témája a piramis volt - ennek nem a tetejét a legnehezebb feltenni hanem a túloldalát megépíteni hogy ne szakadék legyen. Mire végeztem a vádlimon is megkötött a beton :DDD

[link]

5:45 - 5:25(+cipőkötés) - 5:15 - 4:50 - 4:50 - 5:15 - 5:15 - 5:25 - 5:45

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32120) Aristeus válasza Alg (#32119) üzenetére


Aristeus
tag

Szép! Alakul ez nálad is szépen!

Én is tesztelős hangulatban voltam. 30 perces felmérő tesztet mentem (sík) terepen.

Ez alapján is meg lehet határozni a pulzus-zónáidat. (Joe Friel Quick Guide)

A lényeg, hogy fuss egy 10 perces bemelegítőt, aminél fokozatosan növeled a pulzust, majd 2 perc nagyon laza futás, aztán jöhet a 30 perc. (kb. az 5-10K tempójában) A lényeg, hogy ne rohand el az elejét, maradjon egyenletes a tempó végig. A zónák meghatározásához pedig a 30 perces tesztfutás utolsó 20 percének átlagpulzusára van szükség. [kalkulátor]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#32121) bencze válasza Alg (#32119) üzenetére


bencze
senior tag

Jó látni, hogy ügyeskedik mindenki, adja a fennvaló, hogy jusson a lendületből és egészségből mindannyiunknak legalább január harmadik hetéig is.

Én a tegnap a most már szokásos 2 x 10 x 200m/200m ismétlést csináltam 43 secre, első pár kört leszámítva nem néztem az órát mégis összejött 41-44 secre, jól sikerült beállni, lement rendben. Ennek a célja elsősorban gyorsulás, forma, ebből adódóan energiatakarékosság, esztétika :D . A pihenőket ezután kicsit hosszabbra veszem, 300m, esetleg 2 perc, hogy tuti minőség legyen az ismétlésekben.
Ezeket a vo2max résztávokkal felváltva / keverve fogom csinálni a résztáv napon, ami elvileg 1k távok lesznek kicsit rövidebb pihenőre, próbálom megtalálni a vo2max pacet. Másik napon maradnak a tempók (hosszabb intervallok pl 1m, 2k, 3k rövid pihenőkkel 10k pacere épp, csak hogy ne verseny effort legyen egyben).
Ezekre jobban kell figyeljek, a vo2max intervall és a tempó kicsit keverednek a fejemben még rá kell érezzek melyik hol van, ami egyik nap tempó az másik nap vo2maxnak tűnik. Ez a rövid táv hiánya de izgalmas lesz kitapasztalni.
Amióta ilyen Adidasos közösségi edzésre járogatok azt tapasztalom, hogy a fiatalok elhúznak mellettem kb mindenféle speedworkban mint állat de a két szigetkörből az első után kiálltak pedig csak 5 perces tempót mentünk...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32122) tomcica válasza bencze (#32121) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyen "petardalabu" ifju titanok felenk is vannak.Edzesen porget 53-55-os 400-at,meg 24-25-os 200-akat,aztan kimegyunk hosszabbra (beszelunk itt 1500m felettrol) es csunyan elverzik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32123) tomcica válasza tomcica (#32122) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A tempo vs vo2max temanal,en mindig a felmaratonos v picit lassabb iramot hasznalom temponak.Ezen meg tudsz beszelni,persze nem konnyen.
A vo2max az a 3-5k iram (egyentol fuggoen).Azon mar darabosan se egyszeru beszelni,az feszesnek erzodik mar 2-3kor utan.
Ha neked erzesre nagyon kozeli a ketto akkor tudatosan szedd szet oket,a tempot picit lassitsd es menj belole tobbet.A vo2maxot meg tovabbra is elesen es a tervezett resztavos felbontasban.
Amugy a fokozo tempo vegen is belenyal az ember a vo2max es feletti tartomanyba,csak rovidebb idore
.Jo edzestipus az is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32124) bencze válasza tomcica (#32123) üzenetére


bencze
senior tag

Hát igen lenne haszna ha az ember csinálna rövidebb versenyeket is. Rövidebb regen, és ki lennének tesztelve ezek a pacek is 3k-5k-10k. A félmaratoni tempót sem tudtam régen, most légzésből is elég jól meg tudom közelíteni. Majd kísérltezem még, köszönöm.
"petárdalábú" ááááá ezt meg kell jegyezzem :D:D:D

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32125) tomcica válasza bencze (#32124) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne is mondd,a csapattal lesz ket ilyen petardalabu spartai tinedzser az UB-re,jobban felek attol h patyolgatni kell oket,mint h en tulzottan elfaradnek.
Mondjuk az egyikukkel egyutt edzettunk egy telet,ami utan ki is csurgatott egy 1.19-es felmarcsit,ott lattam megcsillanni a remenyt a hosszabb tavokra is...azota visszament a 800-3000-5000 vonalra,mert nincs ideje annyit edzeni amennyi a hosszabb tavokra kell.A masik legeny is jokat ment 10k 37-38perc,de az tavaly volt azota a sprinterekkel edz es 400/800-ra specializalodik,na ott lesz meg picsogas par szakasz utan,ha elfogy a gyors izom uzemanyaga.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32126) inf3rno válasza Vertigo18 (#32116) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ázsiaiaknál ez mindig kérdés marad. :DD Egyik amcsi ismerősöm mondta, hogy náluk az "it's a boy" (gyerekszülésnél szokták mondani, hogy fiú, ha valaki nem tudna angolul) egészen mást jelent. :DD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32127) inf3rno válasza tomcica (#32125) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megkapják a szűzlányvért, aztán menni fog megint. :))

Buliban hasznos! =]

(#32128) tomcica válasza inf3rno (#32127) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szuzlany vert fogunk aldozni a startnal (az se baj,ha csinos es japan) ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32129) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már beszámolók:

A múlt hónap a sérülésből felépülés jegyében amolyan mini-alapozásként zajlott, inkább a mennyiségre figyeltem, csak annyi tempót futottam, ami jólesett, és azt is csak módjával. Cserébe kevés híján meglett a 300 km. Áprilist ezután kicsit lazázva kezdtem, csináltam egy pár napos szünetet, aztán elkezdtem a tempók mellett kicsit a hétvégi hosszúakat is csinálgatni. Hol jobban ment, hol kevésbé, kissé az is ellentmondásos, hogy kijött végre a jó idő, mert egyfelől szívesebben indul el az ember, másfelől viszont azért 20 fok fölött (és főleg verőfényes napsütésben) már ott az az 5-10 ütés plusz azonos tempónál. De eszemben sincs panaszkodni, egyelőre élvezem a napot, amikor csak tehetem.

A héten két laza, regenerálós nap mellett két tempós napot csináltam (kedd, csütörtök), két különböző megközelítésben, hogy jól meg tudjam nézni, melyik fáj jobban. Egyelőre nem tudtam biztosan eldönteni, úgyhogy kénytelen leszek még folytatni a kísérleteket.

Kedden hosszú intervallum volt a menün, az elérni kívánt 10k-s tempómon futottam 5x1000 m-t, 500m-es szünetekkel (ez jelenleg 4:45). Utána csináltam egy 1 km-es pihenőt, és hazafelé még adtam neki 2 km-nyi kvázi-félmaraton tempót (kicsit azért lassabbra sikerült már), mert jólesett.

Szerdán nyilván pihenő, aztán csütörtökön megnéztem, hogy megy ugyanez fokozóban. Azért ha igazán ki akartam volna futni, akkor még egy regenerálós nap nem ártott volna, de azért ez sem lett rossz. 5 km bemelegítést adtam neki, hogy legyen valami a lábakban, ne legyen túl egyszerű, de csak alapozós tempón, aztán km-enként 15-20 mp-et igyekeztem mindig lefaragni: 6:20 -> 5:47 -> 5:34 -> 5:17 -> 4:53 -> 4:36, és innét a korábbihoz hasonlóan egy szinte már jóleső 5:30 körüli tempóban csordogáltam haza.

Mindkét képen van garmin connectes link is.

Tegnap és ma is csináltam egy laza regenerálós 7 km-t, holnap meg lesz egy aranyos kis helyi 10k-s verseny, különösebb cél nélkül. Megpróbálok 50 perc alatt beérni, de nagyon nem fogom erőltetni. A héten mindenesetre a hosszú futás biztosan elmarad. :DDD Így egy szerény 225 km-rel zárom a hónapot, de legalább kezd alakulni, hogy hogyan fog felépülni az edzés, de ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem:

- A héten a kedd-szerda-csütörtök-pénteket tudom viszonylag tempósabb napnak szánni, ebből nyilván csak kettőt, és lehetőleg nem egymás melletti napokat.
- Szombatot már nem erőltetném, mert a vasárnap lenne ideális egy hosszabb futásnak, a mellette lévő napokon nyilván megint hülyeség lenne regenerálón kívül bármi mást futni.
- Köztes napokon alapozós tempón regenerálás, ahogy jólesik.
- A tempós napokon a fokozót, és az intervallumokat váltogatnám, emellett nyilván kellene még valami résztávozás is hosszabb szakaszokkal (3-4-5-6-esetleg még több) km olyan kb félmaratoni tempón, gondolom. A kérdés ehhez kapcsolódna, hogy ezt a tempós napok egyike helyett csináljam, akár még egy kicsit nagyobb tempón is (10k, és félmaraton tempó között), vagy a hétvégi hosszúba (egyelőre 20-25 km közöttieket tervezek) tegyem bele - ebben az esetben nyilván félmaratoni tempónál nem gyorsabban.

A céltempó megállapításához majd még jó lenne valami felmérő versenyt futni, de a tavalyi eredmények alapján (FM 1:56, 10k 0:50) idén a cél év végéig minél jobban megközelíteni az 5:00-s pace-t félmaratoni távon. A 10k annyira nem érdekel, de nyilván ehhez nem ártana egy 4:40 körüli tempó, amit jelenleg max 5k-n tudok - de hát ez az év erről szól. Munka lesz vele, az biztos. Az év második felére (úgy augusztustól) pedig szeretném egyre jobban nyújtani a hosszúakat, hátha év végére sikerül összehozni azt a 4 óra körüli maratont... de ez már tényleg wishful thinking...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32130) tomcica válasza parandroid (#32129) üzenetére


tomcica
Topikgazda

MIndket verzio okes,ha tudod regeneralni a heti 2x eroset + a hosszut,akkor erdemes a hosszu vegere tenni egy adag maratonos-felmaratonos tempot (az elejen figyelj ra,ne eroltesd,csak kapd fel pl a hosszu utolso 4-6km-et ahova epp engedi,kesobb majd finomitod).
A ket eros napon egy ilyen 5x1000m (r500) nagyon jo,kesobb noveld fel 7-8db-ra vagy 2K is mehet neha.A masik nap fokozo tempo,ha jo napod van akkor nagyobb szeletet menj benne felmaraton korulin,ne csak a veget csavard.Pl 8-10km elso 2-3 maratonos,majd 5-6 felmaratonos vegul 1-2km ahova engedi feszites nelkul (kb 10-15K ritmus).
Amikor magas a havi kilometered,akkor erzesbol csinald a hosszut (foleg ha tempos a vege) es a fokozo tempot.Egyedul a resztavosat csinald celidokre,de par mp szorast ott is hagyj,ha epp faradtabb vagy,ne preseld tul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32131) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én közben elkezdtem egy porcnövesztős kúrát most Proenzi3-al. A legutóbb Scitec-el próbáltam, de csak belobbant tőle az ízületi gyulladásom. A mostaninál az ajánlott adag harmadával minimális fájdalommal tartható a dolog. Azt hiszem ezentúl hanyagolom a tápkiegészítős cégeket és csak orvosi cégtől veszek ilyesmit. Sokkal komolyabb a minőségbiztosításuk és tisztábbak a termékek. Futni is elkezdtem újra, egyelőre heti egyszer, de jövő héttől már kipróbálom a heti kettőt.

Buliban hasznos! =]

(#32132) LanyUs válasza inf3rno (#32131) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tökéletes meglátás. Készítettem anno egy hatóanyag táblázatot és meglepődve láttam, hogy a Proenzi messze veri az összes gyúrós ízületvédőt, ezért a múltkori 90+60 szemes akcióban betáraztam 3 havi adagot. Reggel éhgyomorra együtt szedem a Liquid Collagennel [link]. Volt egy kis pihenő? A heti 1 szerintem is jó ízület felkészítő több sétával, ezt emeltem én is 3-ra.

(#32133) inf3rno válasza LanyUs (#32132) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg max 2-3 hónapos kúrákat ajánlott tartani. Érdemes odafigyelni, mert a kondroitin gyenge immunszupresszáns, úgyhogy nem érdemes sokáig szedni. Ízületi gyulladásokra egyébként pont emiatt szedik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32134) parandroid válasza tomcica (#32130) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a megerősítést, illetve a kiegészítéseket, ilyesmire gondoltam én is. Akkor futok is tovább...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32135) Alg


Alg
veterán

Szülőknél vagyok vidéken, itt van a kertünk végében a 100m-es rekortán... holnap lehet tolok valami pörgőset ha végeztünk a kerti tóval :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32136) tomcica


tomcica
Topikgazda

Utolso UB edzes volt a mai,melegben 9:45-tol 27km,az elejen 13km 4:45-4:15-re elofarasztas,majd aszfalton 5x 2km (kozte 600m laza benne 4db emelkedo) 7:00 - 6:57 - 6:55 - 6:51 - 6:55,azok az emelkedok durvan elkeszitik a labat resztavozas mellett.A tobbi laza csurgas,egy tiszai furdes is belefert 11:30 korul piszkosul meleg volt mar.
Ez a het extra volt,mennyiseg es minoseg is.Jovo heten leszedem 100-120km kornyekere ket konnyebb fokozo tempoval,az utolso hetet pedig 50-60km kornyekere,h friss legyen a lab.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32137) borix válasza tomcica (#32136) üzenetére


borix
őstag

Bringás edzésekre is nem gondoltál az UB-ig nem olyan megterhelő és a melehgez segítene hozzáedződni.

(#32138) tomcica válasza borix (#32137) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet egy kis turazas,bringa megy majd,de az inkabb kikapcsolodaskent nem edzesnek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32139) bandus válasza tomcica (#32136) üzenetére


bandus
veterán

Hany km lett ez a het? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32140) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

No, megvolt a 10k-s felmérő verseny, 49:30 lett a vége. Csalódott nem vagyok, tavaly év végén 49:45-tel zártam, utána jött egy hónapos kihagyás, aztán a visszarázódás. Igazából már annak örülök, hogy viszonylag gyorsan sikerült erre a szintre visszakapaszkodni. Ennél több most nem volt bennem (igaz, rápihenés sem volt előtte), szép egyenletes, 168-as átlagpulzussal mentem végig, még az is kizárt, hogy ezt 21 km-en keresztül tudjam. Egyelőre ez marad cél év végéig (megközelíteni az 5 percet km-enként félmaratoni távon), illetve 10k-n meg megpróbálok szintén év végéig legalább további 15 mp-et faragni km-enként.

Ja, a garminom meg haldoklik, a pulzusmérője teljesen használhatatlan (szerencsére van öv), vagy beáll egy értékre, és azt mutatja órákon keresztül (akkor is, ha futok), vagy konkrétan semmit nem mér, hiába égnek a ledek. Emellett bugos a gps is néha, és random elállítgatja a pontos időt (ez a legnagyobb gáz, mert hétköznapi órának is használom). RIP FR235, élt két hónap híján két évet. Amazon.de-n most 429 eur-ra van leakciózva a fenix5, jól nézem, hogy ez elég jó vételnek számít?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32141) tomcica válasza bandus (#32139) üzenetére


tomcica
Topikgazda

160 kornyeke

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32142) tomcica válasza tomcica (#32141) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az a mennyiseg meg nem is lenne gond,mert ugye elotte 4 het resztavozas ment,ott 120-140 kornyeke volt a heti vegig,de ezen a heten a 160-ban tortent:

hetfo - 1200m valtogato 100-100m (3:36-ra)
kedd - laza hosszu
szerda - 3k 3:16-os atlaggal (kb ez a 5k versenyritmus most erzesre)
csut - 10k fokozo fuvon,a vegen 3.30-3.25-3.21
pentek - hosszu benne, 6k 4:30-on majd 5k fokozo 4:11-4:02-3:55-3:41-3:21 szinten fuvon
szombat - laza
vasarnap meg ez a faradt labas minosegi kombo

az a szerda-csut-pentek osszefuzes eleg combos dolog,meg ugy is,hogy durva teli alapozast toltam

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32143) margithid


margithid
veterán

Ha a futás elején érzem egy kicsit, hogy fáj a térdem, mondjuk az első km-ig, akkor azzal kell foglalkozni vagy ez igazából csak amolyan bemelegités hiánya miatt lehet? (kb 700 métert sétálok a futópályáig)
Futás után sincs semmi gond.

(#32144) borix válasza margithid (#32143) üzenetére


borix
őstag

60 év felett előfurdul egyre többször futás nélkül is fiatalon nem kéne,hogy fájjon bárhol is.

(#32145) parandroid válasza margithid (#32143) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha bemelegítés, és fokozatosság nélkül nekiesel annak az 5:20-as tempónak, amit írtál, ráadásul mindezt relatív alacsony futott km-számmal, illetve edzettségi szinttel, és lassú, regeneráló futások, esetleg még rendszeres és alapos nyújtás nélkül (ezt nem tudom, nem szoktál róla írni), akkor örülj neki, hogy csak ennyi a gond. És nem, a séta nem számít, teljesen más kategória, más jellegű, és minőségű terhelés a kettő.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32146) tomcica válasza margithid (#32143) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vannak,akiknek meg a melegitesre is elo kellene melegiteniuk,annyira merev az izuletuk es inszallagjaik.Enyhe gyulladasnal is lehet ilyen.Ha edzesnel 5-10perc utan elmulik es kozben sem faj akkor nyugodtan lehet edzeni vele.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32147) margithid válasza tomcica (#32146) üzenetére


margithid
veterán

Köszi, én is igy gondolom, most például semmi bajom reggel és tényleg csak futás elején éreztem, de mindkét térdemben.
Azt már látom, hogy a napi 12 km-t folyamatosan nem fogom bírni, max úgy, hogy 2 nap futás, 1 nap pihenés.
Egyébként sok fáradtságot nem érzek a lábamban, csak itthon is edzegetek, és nem akarom, hogy annak a rovására menjen a sok futás.
Lehet vissza kellene térnem a régi futóhelyemhez, aminek nagyrésze döngölt földesút, majd meglátom még, az az igazi izületvédő.

(#32148) tomcica válasza margithid (#32147) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A foldesutat,fuves reszeket reszesitsd elonybe,foleg a lazabb futasokra.
En is csak annyit vagyok betonon/aszfalton amennyi a verseny elott muszaj,az oszes tobbi puhabb feluleten megy.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32149) Vertigo18 válasza tomcica (#32148) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyéb esetben ennek lehet jelentősége? Minden egyes futásom aszfalton történik, egyedül az éves felmérő a salakos.

Lehet valami gond ebből, vagy megszokja a láb?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32150) tomcica válasza Vertigo18 (#32149) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igazabop van/volt aki a teljes futokarrierje alatt aszfalton/betonon futott,es nem lett baja.A te esetedben a cipokre oda kell figyelni,ha erzed h fogy a csillapitasa akkor azonnal csere.Fuvon meg el lehet poroszkalni a 600-1000km+ cipokben,aszfalton nem tanacsos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.