Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) tomcica válasza Corpuscle (#31200) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Deicide (ha erre jar) majd ir rola,elhasznalt nehanyat.

Norbi - nekem 700 alja lett a januar,ehes vagyok kb november ota :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31202) beltram


beltram
tag

tomcica, elsősorban a te véleményedre lennék kíváncsi, szerinted melyik a jobb döntés: félmaraton előtti héten egy erős 8-10km-es verseny, vagy fordítva? A két dátum adott (április 15 és 22), tehát ezzel nem lehet variálni. :)

pace be with you

(#31203) Danika256 válasza beltram (#31202) üzenetére


Danika256
aktív tag

Az nincs túl közel? Én a magam részéről ha így csinálnám, már nem lenne jó a verseny, mert ellőném a puskaport, nem csak fizikálisan, hanem mentálisan is.. És általában nálam az utántöltésre több idő kell.. :)

(#31204) tomcica válasza beltram (#31202) üzenetére


tomcica
Topikgazda

MIndket verzionak vannak elonyei,de en a 10K-t futnam elobb,a felmarcsit kesobb.Ilyet csinaltam is,forditva meg nem probaltam,nekem egy emberes felmaraton utan nem porogne fel a labam (meg a motor se) gyorsabb tavra,foleg ha ilyen kozel van a ket verseny.

Esetleg ugy tudom elkepzelni meg,h a felmaraton "csak" edzoverseny (90-95%) es utana jon a 10K maxra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31205) beltram válasza Danika256 (#31203) üzenetére


beltram
tag

De, nagyon közel van, jó lenne közötte egy hét, pont ezért kérdeztem. :)
Egy jó FM lenne a cél, de félek nem tudnám óvatosra futni a 15-én a Vivicitta váltót, így agyonvágnám a 22-i félmaratont. Bár ha a Vivicittán csak egy 7-est vállalnék, abból talán olyan nagy baj nem lehetne.
Esetleg 15-én lefutom az FM-et és 22-én meg lesz ami lesz alapon futnék egy 8-ast Szigetszentmiklóson. Tavaly így volt, csak akkor egy héttel korábban volt a Vivicitta.

pace be with you

(#31206) beltram válasza tomcica (#31204) üzenetére


beltram
tag

ok, én is inkább efelé hajlottam, azt hiszem így lesz, köszi!

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#31207) borix válasza Corpuscle (#31200) üzenetére


borix
őstag

Stabil cipők befelé dőlő lábállásra régebben úgy volt,hogy gt1000 enyhébb,2000 közepes,3000 erőss belső megtámasztást kapott.

(#31208) tomcica válasza beltram (#31206) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha jo FM a vegcel,akkor azt a 10K-t is edzoversenynek kell kifutni es beepiteni a vegso rahangolodasba,egy jo 95%-os 10K es finish nelkul az utolso ezer meterben,maradjon a tartalyban egy pici :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31209) inf3rno válasza tomcica (#31208) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, 10k-t könnyebb regenerálni, mint a félmaratont.

Buliban hasznos! =]

(#31210) Corpuscle válasza borix (#31207) üzenetére


Corpuscle
őstag

Köszi! Asics oldalon ezt a táblázatot találtam, nem tűnik a legfrissebbnek, a GT 3000 nem is szerepel rajta. :F

(#31211) Chuck Norris válasza Corpuscle (#31210) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Kicsivel jobban támasztja a lábat mint a GT1000 de minőségben vagy kidolgozottságban nincs közte semmi különbség.
A a budaörsi Dekatlonban a GT2000 valamivel 25ezer alatt volt, legalábbis még a hét elején, amikor arra jártam.

(#31212) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma kozepes tempo volt a penzum + valamennyi emelkedo,haaat elgurult a gyogyszer a maga modjan:
25km,ebbol 10km 3:50-es iram fuves foldesuton,utana 20perc emelkedozes,majd hulladek labra egybol 7km konnyu terepen (szinten fuves-foldes,de hepehupas) 3:55-os iramon.
A tobbi laza totyoges fuvon.

Ket kormom leesett,mondjuk mar megnyomtam oket regebben,be is lilultak,de ez betette az ajtot nekik.
Mai motto: "go hard or go home" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31213) bencze válasza norby_42 (#31199) üzenetére


bencze
senior tag

Lehet, hogy sok lesz az a 10km, az 5 is az, sok sikert. Szerintem olyankor érdemes ilyet csinálni amikor az ember már eleve mondjuk heti 5x fut, nem laza hónap után. Én csinálom a streaket de a terv hosszabb távú, és a 'hivatalos' 1 mérföld per naptári nap a minimum (néha ez is elég).
Persze lehet, hogy te jobban regenerálódsz, én már elmúltam 40. :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31214) norby_42 válasza tomcica (#31212) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez még motorral is sok lenne :)

Eat pasta, run fasta

(#31215) Corpuscle válasza Chuck Norris (#31211) üzenetére


Corpuscle
őstag

Köszi! :R

(#31212) tomcica: Két körömmel könnyebb vagy, kevesebb súlyt kell cipelj. Úgy is csak a baj van vele. :D

(#31216) tomcica válasza Corpuscle (#31215) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na EZ a jo hozzaalas...gyihhaj :P reggel azert totyogtem egy 5km-t + torzs es kis felsotest erosites (sajat testsulyos) delutan folyt. kov. totyogos ritmus marad mara vegig.
Motto a regi -> "ami nem ol meg az megerosit,minden mas megol" ;) csapassatok,mikor ha nem most,ki ha nem mi?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31217) norby_42 válasza tomcica (#31216) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én behúztam az első napomat, nehezítésnek este 10-kor, esőben. Meglepően jólesett :)
1/28

Eat pasta, run fasta

(#31218) tomcica válasza norby_42 (#31217) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezaz,csak szepen szorgalmasan,van meg ido a keso tavaszi,nyari versenyekre boooven le lehet fektetni az alapot.Rendszeresseg,konnyu kilometerek,kis tempo heti 1x,meg egy hosszabb laza hetente,nem is kell tobb.Aztan majd cifrazod,ha elesiteni kell.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31219) Haugland válasza tomcica (#31216) üzenetére


Haugland
aktív tag

Este végre kipróbálhattam a karácsonyi ajándékom -> Ronhill esőkabát
Eltotyogtam benne egy 16-ost és baromi elégedett voltam a kabáttal!

Tök jó volt kocogni az esőben így, hogy totál üres volt a város, senkivel se találkoztam az éjjel :)
Szóval megyeget a km-ek gyűjtögetése, és most már arra is figyelek kicsit, hogy 1-2 hosszabb legyen és több rövidebb is.

Te pedig (és ezt tisztelettel írom) egy állat vagy!! :)

(#31220) Alg


Alg
veterán

December 48km, Január 86, Februárban már jó lenne 150 köré emelni... a reggeli 10k-k már komolyabb megerőltetés nélkül mennek szerencsére, ma is a szemerkélő esőben (csak elindulni baromi nehéz).

Lassan kimerészkedek terepre is újra (csak ne lenne bokáig érő sár)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31221) parandroid válasza tomcica (#31216) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Alig várom, hogy végre mehessek, konkrétan szarul érzem magam. Cserébe 4x hajtottam meg magam a múlt héten erőedzéssel, ezen a héten vissza is kellett kicsit venni, mert érzem, hogy nem bírnak regenerálódni az izmok. Hja, a láb mennyivel praktikusabb, azt naponta is hajthatod... Mellette maradt még a planking, a 8x90 sec már elég jól megy, lassan kéne emelni a körök hosszán (összidő marad 10-12 perc között). Párom is befejezte a runners’ world january streaket, 250-en állt a végén az óra, neki is rekordhónapja lett ezzel. Az utolsó pár futására elkísértem bicajjal, de az azért nem az igazi... Nekem 240 km lett a január vége a tervezett ~310-320 helyett. Lábam napról napra javul (*), de még mindig nem merek futni, bár ma beletettem egy rövid helyben futást az erőedzés bemelegítésébe, szerencsére nem volt gond. Ha így javul tovább, akkor vasárnap lehet, hogy megoróbálok egy rövid kört, de most már akkor sem leszek csalódott, ha nem megy, inkább rááldozok még egy hetet, csak jöjjön rendbe teljesen. Feb. 18-án lenne egy edzőverseny (félmaraton), comebacknek jó lenne, felkészülés kizárt, de legalább meglátom, mennyire estem vissza, aztán onnét még egy kényszerből rövidült, háromhetes felkészülés a frankfurti félmaratonra.

(*) Múlt szerdán elfogyott alólam az út, a vasúti töltés mellett átvágtam a másikra, sikerült megtaposnom egy, a fűben bújkáló, a töltésről legurult követ. Fájt. Meg utána minden lépés, amikor futni próbáltam. Járni szerencsére bírtam, a belső keresztszalag húzódott meg a bokacsont alatt. Néha, ha úgy lépek, még mindig szar, de egyre tompább, távolibb a fájdalom...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31222) tomcica válasza parandroid (#31221) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kitartaaaas,ez turelemjatek :K gratula az eddigi edzesekhez,parodnak is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31223) Alg


Alg
veterán

12 hetes Visegrád Trail edzésterv márc. elejei kezdéssel - ezt szerintem belövöm mint cél - hét közben mondjuk nem fog menni az emelkedőzés, de szerintem belefér ha kicserélem sima résztávra.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31224) bandus


bandus
veterán

egy hosszú írás: Miről beszélek, amikor értékvesztésről beszélek?

nagyon érdekes. én bírtam a srácot amikor együtt edzettünk egy rövid ideig, szimpatikus volt, de ez a stílus és sértettség, ahogyan ír az ultrafutásról nevetséges. főleg, hogy az ultrásokon veri le ezt az említett sértettséget, akik pláne nem tehetnek arról, ahogyan a média az ő sikereiket kezeli (persze nyilván büszkék az eredményeikre), míg a pályaatlétika jóval kevesebb figyelmet kap, mert nyilván, kemény meló józsa gabi vagy csere gazsi 2:16-os maratonja, de úgy igazából nem olyan eredmények, amikre felkapná az ember a fejét.

azzal viszont én is egyet tudok érteni, hogy olyan sportban ahol az ember 30x évesen elkezdve (vagy ahogy pl. lubics szilvi, két gyerek után a 0-ról) komoly eredményeket tud felmutatni, világbajnokságot nyerni, azért olyan óriási versenyértéke, sportértéke nincsen, mintha arra teszi fel az életét, hogy bemenjen 7:30 alá 3000 méteren. mert ez utóbbi jóval nagyobb falat és sokkal több edzést, lemondást igényel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31225) bencze válasza bandus (#31224) üzenetére


bencze
senior tag

Én részben értem technikailag igaza is van az összehasonlításokban koncepcionális szinten, de nagyon rosszul van levezetve és szerintem rossz útra is téved félúton. Nem akartam facebookon megtrollkodni mert mindenki azt gondol amit akar, de:
1. Sértő amit és ahogy ír olyan emberekre nézve akik igenis kemény teljesítményt nyújtanak. Lehet, hogy nem hozzá viszonyítva, de ez olyan, mintha leszólnád a 2:20-as maratonistát hogy hobbisportoló a 2:15-höz viszonyítva, pedig abban is élet munkája lehet csak ezek a lapok lettek leosztva annak az embernek az életben.
2. Hülyeségeket is ír - jellemzően nem az posztol szelfit verseny közben aki az élmezőnyben van. 10k-ról is posztolnak az emberek, hobbisták, a 60 perc rossz oldaláról, ez kinek árt és mivel? Én a múltkori UB-s győztest néztem valami 5 perc körüli pace-el tolta végig ha jól számoltam ki. Pedig ez nem is egy világszínvonalú verseny, de azért én azt gondolom ne nyuggerezzünk olyant aki ilyet tud csinálni mert igenis kemény sportteljesítmény. Lehet, hogy ebben több a tartalék mint a 3k wr-ban, sőt biztos, de a 99 és 100% közti különbségről beszélünk.
3. Végeredményben azt vitatja, hogy miért olyan amilyen a társadalmi megítélése a sport egyik vagy másik szeletének. Ezt eleve nem érdemes vitatni, mert társadalmi megítélésről beszélünk, nem objektív mérésről. Miért népszerű a vanília fagyi? Miért blikket olvas a széles tömeg? Csak. Kereslet - kínálat. Nem?
4. A profi sportra én úgy tekintek mint egy munkahelyre. Oké, nem olyan, de azért valaki bevállalja full time vagy majdnem, belead sokat, és sikert meg pénzt akar érte, mint a színészkedés vagy a profi tenisz. Hajrá. Én meg a melóban tolom a szekeret és abból próbálok megélni. Ha nem hobbiról beszélünk akkor nagyon egyéni karrier döntés kérdése.
5. Az előzőekre magasról teszek csak véleményem, talán ez a legfontosabb pont számomra. Az a sportoló érdemli meg a legtöbb társadalmi elismerést, aki a legtöbb társadalmi hasznot hozza. Az pedig annak jár aki a legtöbb embert megmozgat, életmód felülvizsgálatra és javulásra ösztönöz. Ez a valódi érték, az óra hóttmindegy mit mutat, az csak a szponzort mozgatja ha van elég tv néző, ergó biznisz amiért pénz jár nem társadalmi elismerés. Én hangosan vallom, hogy a profi sportra kellene maximum feleennyit költeni és azt az összeget költsük a jónép sportolására. Magyarán stadion helyett kivilágított rekortánpályát meg ingyen edzőt minden faluba, most leegyszerűsítve persze. Úgy csináljunk jobb egészségügyet, hogy milliárdokat spórolunk fizikai és mentális problémák megelőzésével, enyhítésével, és abból adjunk jobb ellátást annak aki tényleg rászorul. Szerintem itt óriási tartalékok vannak elnézve magam körül az embereket - cigi, pia, junk food, persze senki nem ér rá sportolni, de jó nekem, hogy én ráérek, na mindegy ez már más téma.

Persze, vannak mindenféle szép és számomra felfoghatatlan eredmények amiket érdekes megnézni, de hadd a saját értékítéletem alapján becsüljek meg embereket. Engem személyesen meg jobban motivál egy középkorú hobbisportoló mint egy olyan aki 6 éves korától ebben él, ha szép, ha korrekt, ha nem, mert jobban tudok azonosulni vele. Értem, hogy nem ugyanaz az eredmény nem vagyok hülye de mégis.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31226) tomcica válasza bandus (#31224) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az atletika hanyatlasa itt nalunk delen is nagyon felgyorsult.A haboru(k) elott voltunk a klubban 40-50en akik egy-egy versenyre neveztek.Regionalis,tartomanyi foleg,az orszagosra mar csak egy mareknyian.
Az utobbi 10-15 evben ugy megcsappant a letszam,h az iden elobb rakunk ossze 4x400-as veteren valtot az orszagosra,mint abszolutban (azt is csak ugy,h egyik "lab" egy 36eves atleta! szoval csak harom fiatal jott ossze).
Kozeptavon 1-1 ember,hosszutavon max en.A lanyoknal meg rosszabb az allapot.
A komplett klub befer ket kisebb kombiba.
Azt hinne az ember a foci popularisabb,biztos ott a sok gyeek,hat nem.Naluk is hasonlo allapotok vannak.
Nem divat a kemeny edzes,semmi olyan amihez kitartas es hosszabb ideig tarto figyelem kell.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31227) parandroid válasza tomcica (#31226) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Arra azért kíváncsi leszek, hogy most, amikor divat lett a futás, és egyre többen jutnak el arra a szintre, hogy nevezzenek, neadjisten rendszeresen nevezzenek félmaratonra-maratonra, középtávon ez mennyire fog megváltozni. Nagyobbik lányom nehéz korban van (16, nem akarjátok tudni, hogy ez mit jelent...), de egy-két hónapja elkezdett itthon edzeni, és hetente 3-4 alkalommal szorgalmasan csinálja. A kisebbik 12, szintén lusta kismalac, de most teljesen rápörgött, hogy röplabdázni szeretne. Persze igyekszünk jó példák lenni, mozgunk is eleget, meg ha papolni nem is fogok a mozgás fontosságáról, azért csak szóba kerül, no meg úgy nőttek fel, hogy a mostaninál 10+ kg-mal több voltam végig, és állandóan csak a hátamat látták, ahogy a gép előtt görnyedek, szóval azért van összehasonlítási alapjuk, de mindenképpen örvendetes tendencia.

Másrészt meg lehet, hogy csak azért látok egyre több pozitív példát, mert ilyen körökben mozgok, meg ilyen helyekre járok, ez alapján jönnek az új ismeretségek is a kikopó tégiek helyére, de azért tényleg az a benyomásom, hogy kicsit egészségtudatosabb azért az átlag, mint olyan 10 éve.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31228) bandus


bandus
veterán

geprol majd reagalok hosszabban is, de tokjo, hogy beleolvastok, vegigolvassatok es nem csak a milyen cipotkabatot vegyek es mennyit futottam temak mennek. Amugy nem is ertem, hogy miert mostanra idozitette a srac a cikket amikor idotlen idok ota ismet lett vb ermunk futasba baji balazs reven :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31229) zaskar válasza bandus (#31228) üzenetére


zaskar
senior tag

Vagy 2 hete kezdődött ez az egész FB-n, ahol BZS azt nehezményezte, hogy LO ultrafutó tanítványai egyre nagyobb nyilvánosságot kapnak, és sikereiket egyre jobban elismerik. Úgy gondolom, a srác ennek hatására vitte tovább a témát. Újságírói oldalról is hálás témák ezek a versenyek, mert egy kívülálló is jobban felkapja a fejét egy olyan hírre, hogy egy háromgyerekes családanya a világ legjobbjai között ér célba egy 246 km-es utcai futóversenyen. Arról nem is beszélve, hogy sok kezdő és haladó futónak nyújtanak motivációt ezek az amatőr, de igen tehetséges sportolók. Én is szívesen elolvasom a versenybeszámolóikat, de engem sosem ezek vittek előre. Nekem elegendő motiváció volt az, hogy nulla sportmúlttal, nem igazán sportos alkattal, 10 év inkább önpusztító, mint egészséges évvel a hátam mögött önerőből elértem pl. egy 1:24-es félmaratont. A magam részéről nem foglalok állást senki véleménye mellett, a srácot is megértem bizonyos oldalról, én pl. az utcai ultrákat nem kedvelem, 15 év alatt egyetlen 6 órás utcai versenyem volt, azóta inkább a terepre teszem le a voksom, vagy ha aszfalt, akkor max. maraton. LO sem utcai ultrás, hanem terepes, de felkarolta ezeket az embereket, és világszínvonalú eredményeket érnek el. Ja, egyébként van olyan ismerősöm, aki korábban (kb. 10 éve) BZS futója volt. Olyan 2:32 körüli maratonjai voltak, de hiába edzett sokat, innen már nehéz volt jobbnak lennie. Na ők is a környező országokat járták (főleg szlovák, horvát, szerb, stb.), ahol 50-60 fős versenyeken is dobogós tudott lenni, és tűrhető pénz, vagy tárgyjutalmakat bezsebelni...:)

(#31230) borix válasza zaskar (#31229) üzenetére


borix
őstag

Az,hogy jönnek a külföldiek és rendszeresen elviszik a pénzdíjakat a hazaiak elől egyre több országban szóváteszik.Valahol meg is lehet érteni.De erre is lehet megoldás csekély pénzdíjazású versenyek mellette szponzori nevesebb külön díjjak azokat azoknak adják akiknek akarják amit mindig a hazaiak legjobbjai kapnának.

[ Szerkesztve ]

(#31231) zaskar válasza borix (#31230) üzenetére


zaskar
senior tag

Ezzel az ismerősömmel (kb. 2010 körül hagyta abba az aktív versenyzést) akkoriban még többet beszélgettünk, és mindig mondta, hétvégén milyen versenyre mennek. Számomra hihetetlen volt, hogy ezeken a kis létszámú, sokszor jelentéktelennek tűnő, falusi versenyeken milyen díjazás van, és nem is kell érte messze utazni. Ő főleg maratonban utazott, de 2009-ben elvállalt egy 61 km-es horvát ultrát is, amit 3:54-el nyert meg úgy, hogy előtte sosem futott ilyen hosszút. Ráadásul saját bevallása szerint el sem fáradt igazán:) Emlékezetes még számomra az is,amikor egy szlovák maratonra mentek, aminek csak a helyszínét tudták meg a díjazását, de semmi egyebet nem. A helyszínen aztán kiderült, hogy egy atlétikai pályán kell teljesíteni a 42 km-t:) Azt hiszem, ezt nem is nyerte meg, talán 2. lett. De itt is komoly nyeremények voltak, LCD TV, meg hasonlók. Az út ára mindig visszajött, de inkább nyereségesek voltak ezek a kis kiruccanások.

(#31232) mukibuci válasza zaskar (#31231) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Az út ára mindig visszajött, de inkább nyereségesek voltak ezek a kis kiruccanások.

össze se merem számolni mennyit költöttem az idei nevezésekre - természetesen mindenhol abszolut esélytelenként :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31233) zaskar válasza mukibuci (#31232) üzenetére


zaskar
senior tag

Hát igen, a nevezések ára nem csökken, de azért nagyjából havonta 1 versenyre én is szeretek elmenni. És nem is igazán a teljesített versenyekre sajnálom a pénzt, hanem azokra, amire nem tudtam elmenni, de befizettem. Tavaly októberben lebetegedtem, és két kedvencem is kimaradt, kb. 15 ezer Ft-om bánta. Eladni már késő lett volna a nevezéseket, mert az utolsó pillanatig bíztam az állapotom javulásában, de hiába...:(

(#31234) tomcica


tomcica
Topikgazda

Hosszu futas volt a mai (30km),benne eros tempoval.12km 3:50-4:00 kozott,majd 8km 27:54 (az ugye 3:29es atlag,de fokozora futva igy neztek ki a kilik -> 3:36-3:32-3:35-3:32-3:25-3:31-3:24-3:15 latszik h feleig saros/fuves uton ment,a masodik felere meg kiertem a dongolt kemeny salakos/foldesre,utolso km pedig aszfalton,de az mar jocskan feszes volt).
Utana 1km laza fuvon bent a palya belso iven,majd meg 9km ugyanott,de ez megint fel konnyu iramra hulladek labra. (kb 4:00-4:15)

Alakul,ugye az elso 20km 1:15 lett fokent fuves egyenes terepen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31235) borix válasza tomcica (#31234) üzenetére


borix
őstag

Sok hosszút nyomsz rámégy végül a maratonra is?

(#31236) tomcica válasza borix (#31235) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaa,csak szeles alapot rakok,marad a felmaraton (nehany 5k/10k versennyel kiegeszitve)

keves ez meg egy rendes maratonra :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31237) borix válasza tomcica (#31236) üzenetére


borix
őstag

3 óra körül azon belül már így is menne nem?

(#31238) tomcica válasza borix (#31237) üzenetére


tomcica
Topikgazda

olyan 2:45-50 korul menne most,felmaratonnal is az a gond,h tul sok uzemanyagot eget a futasom,es itt a glikogenra celzok,nem a zsirra,maratonra ezt kell atepiteni,akkor 2:40 ala el is varnam magamtol a teljesiteset :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31239) #78687232 válasza Corpuscle (#31200) üzenetére


#78687232
törölt tag

Imádom 2000-et Lassan megvan az 1000 km-em, még beleteszek kb. 3-500-at és én is veszek egy újat a mostani szériából. Nekem sincs túl sok tapasztalatom cipők terén, ezért veszek majd még mellé 2-3 másik fajtát is. Mindenesetre a 2000-es alap lesz nálam, állat.

(#31240) parandroid válasza parandroid (#31221) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hááát, ma megpróbáltam futni, hiba volt. Pár napja már jobban voltam, most megint nem vagyok jól. Körülbelül 40-50 métert sikerült abszolválnom, és megint jött a fájdalom ugyanott. A február közepi verseny tutira ugrott, talán a március 11-in el tudok indulni, de sok értelme annak sem lesz... :(

Dühös vagyok, csalódott, türelmetlen, elkeseredett, és tehetetlen. Pfff.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31241) #78687232 válasza parandroid (#31240) üzenetére


#78687232
törölt tag

Jobbulást, pihentesd sokat.

(#31242) Peterhappy válasza parandroid (#31240) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kitartás, jobbulást...

(#31243) borix válasza parandroid (#31240) üzenetére


borix
őstag

Hol is fáj pontosan?

(#31244) inf3rno válasza parandroid (#31240) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Időt kell adni neki, akár több hónap is lehet a gyógyulás.

Buliban hasznos! =]

(#31245) parandroid válasza inf3rno (#31244) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyre inkább ettől tartok én is...

Volt már bokasérülésem pár éve, az hónapokig tartott, de akkor részleges szakadás volt, rá sem bírtam állni az első pár hétben. No meg az még az előző életemben történt, amikor az ízületek és a szalagok kissé más állapotban voltak a mostanihoz képest.

borix: A jobb boka belső oldalán, a bokacsont mögött/alatt közvetlenül. Azért trükkös, mert alapvetően tünetmentes a dolog, ha elfáradok, akkor érzem, hogy nincs rendben (munka közben rengeteget mászkálok, munkaidő végén egyértelműen fájdogál már), illetve amikor hirtelen nagyobb terhelés éri a lábat (futásnál a talajérés ilyen), akkor fáj, akkor viszont nagyon.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31246) borix válasza parandroid (#31245) üzenetére


borix
őstag

Milyen mértékben dől befelé a lábad?Speciális talpbetét kellene?

(#31247) parandroid válasza borix (#31246) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vészes, de látható módon. Próbálkozom stabil cipőkkel, de általában kényelmetlenebbek, mint amennyit segítenek, illetve bőrkeményedést, vízhólyagot csinálnak a sarkamon. Inkább stabilba hajló neutrális cipőket hordok szívesen, a Pegasus 32 talpa például teljesen szépen, egyenletesen, normálisan kopott 1000 km fölött is, ellenben a Lunartempot, és a Free Runt, amik ugye nagyon naturális, neutral cipők, néhány tucat km alatt csúnyán félrekoptattam azért.

Munkáscipőhöz volt lábvizsgálatunk (nyilván nem ugyanaz, mint a futás), ott is javasoltak egy enyhén támasztó betétet.

A jelen fájdalomhoz viszont ennek szerintem nincs köze, egyértelműen baleset volt, egyik pillanatban semmi, egyszercsak kőre lépsz, oldalra bicsaklás, éles fájdalom, és azóta van csak probléma, szóval ez elég egyértelmű ficam / húzódás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31248) borix


borix
őstag

Ez egy érdekes írás a pronáló lábállásról és a cipő választásról.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31249) parandroid válasza borix (#31248) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Olvastam már erről az elméletről (nem itt, de ugyanez volt a végkövetkeztetés), hajlamos vagyok vele egyetérteni. Ezért nem is erőltetem a támasztó cipőket, illetve csak alkalmanként hordom őket (regeneráló, lassabb, rövidebb futásnál szoktam főleg). Annyiban lehet köze a dolognak a sérüléshez, hogy nyilván minél erősebb a láb, az ízületek, a szalagok, annál nehezebben sérül, nyilván itt van még fejlődni valóm, de ha belegondolok, hányszor bicsaklott meg a lábam az utóbbi évben következmények nélkül, és milyen kis mimóza volt a bokám, amíg nem mozogtam, akkor azért egyértelmű a fejlődés ezen a vonalon is. Az ominózus eset egyébként neutrális cipőben történt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31250) inf3rno válasza parandroid (#31247) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdemes lenne csinálni egy MR-t, hátha megint elszakadt egy szalag. Egyébként nekem is volt ugyanilyen még 2 éve nyáron, akkor kihagytam miatta azt hiszem 3 hónapot. Az olyan cipők, amik szorosan fogják a bokát (pl az összes Asics és Saucony, amiket eddig próbáltam), csak súlyosbítják ezeket a ficamokat, mert ahogy fordul a cipő húzza magával a bokádat is. A Mizuno nekem sokkal jobban bevált ebből a szempontból, mert csak lazán fogja a bokát. Ha sarkazol, akkor futópadon próbáld ki a mezítlábas stílust, hátha azzal tudsz kocogni, amíg helyre nem jön.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.