Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) tomcica válasza margithid (#32300) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jajj tenyleg,elso szakasz Inov8 220 ez puhabb,de konnyu porgos cipo,mondom majd ovom a labamat.Haaat lofaxt,letoltam benne ugy ereztem nyulok mint a ragogumi (11.8 km 3:42-es atlag).Elovettem a jokert = adidas hagio (regi neve Rocket) 170-180gr kemeny 5000/10000m-es palyacipo.Olyan,mint egy szoges,csak epp nincs elo szog.Na mondom megnezzuk milyen az,ha Tom bacsi sajat futomuve csillapit es nem a cipi.Vegul az osszes tobbi szakaszt abban toltam le,a talpam sajgott feletol es minden szakaszon setalva kellett melegitenem,mint egy oregember ugy neztem ki,de az adta rendesen.Volt megy Salomon Ride pihe-puha lagysag vegso esetre (road-to-trail de hasznalhato aszfalton) azt nem hasznaltam.
Par zselet ettem meg felenel,karnitint 1-1gramot minden masodik futasnal,Bcaa-glutamim egyszer a harmadik futasnal,de nem tetszett a gyomromnak igy azt kesobb nem mertem.Kakaos csiga-dios taska stb egyik szponzor pakolt nekunk szombaton,na abbol szerintem kb az egy eves adagomat toltam be.Sosnak foldimogyoro es sos perec ment.
Minden szakasz vegen az asztalrol egy izot lehuztam,egy viz a fejre,egy viz meg elszopogatva,neha par szolocukor.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32302) margithid válasza tomcica (#32301) üzenetére


margithid
veterán

Durva, én biztos valami pihe puha cipőben nyomtam volna, félteném a lábam.
Most a pumával aszfalton tolom, nagyon jól csillapít, de lehet majd beiktatok földes futásokat is.
Egyébként az izületi probléma kijöhet sok idővel a futás után is?
Mert most például semmi gondot nem érzek, se futás kezdetén ,de utána, csak az izmaim fáradnak, izületek rendben vannak, mióta cipőt cseréltem.

(#32303) tomcica válasza margithid (#32302) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Abban biztos vagyok,h elobb-utobb valami majd kijon,semmi nem marad "buntetlenul" :P a hataron fent teljesiteni sehol nem tul egeszseges.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32304) LanyUs


LanyUs
senior tag

Gratulálok Vertigonak a Mecsekhez és az UB-n résztvevő öröm - illetve villámfutóknak is. :Y :R :C

Amióta megnéztem az abszolút időeredményeket folyamatosan azon agyalok kik versenyeztek ekkorát tomcicáékkal? Hivatásos félprofi-profi sportolók lehettek?

(#32305) bandus válasza bencze (#32299) üzenetére


bandus
veterán

nagyon jó beszámoló, remekül toltátok, nagy gratula!

tomcica, szintén gratulálok, néha ránéztem a csapatotokra, brutál amit mentetek :R

mi 20:13-mal értünk célba, negyed órát javítottunk tavalyhoz képest, úgy, hogy eggyel kevesebben voltunk, én elégedett vagyok :)

az első szakaszom 17 km volt, almádi-füred, kb 16:30-as rajttal. hát az nagyon fájt, próbáltam tudatosan spórolni a későbbiekre, de nem igazán tudtam kontrollálni a pulzust. külön öröm volt a végén a csopak-füred közti emelkedő. minden esetre 5:27-et tudtam hozni 172 avg pulzussal. az utolsó km-t már tudatosan fogtam vissza.

éjjel egy órát tudtam aludni, és indultunk is a fenékpusztai váltópontra, hogy onnan 11 km-t fussak máriafürdőig. itt meghálálta magát a délutáni tartalékolás (ami ugyan a pulzuson nem látszott), de 164 avg mellett 4:55-re jött ki ez a szakasz, így messzemenőkig elégedett voltam vele.

összességében idén is óriási buli volt, imádom a csapatomat, nem kérdés, hogy megyünk jövőre is. illetve a segítőkről sem szabad megfeledkezni, két csapattag biztosított szállást kaját az északi-déli partokon, volt 4 remek bringás kísérőnk, mindenki mellé jutott valaki, emellett 6-7 autóval szállították az embereket, bicikliket, így a futóknak tényleg csak a futásra kellett koncentrálni. tuti megvan a kisbuszos/autós kíséretnek is a feelingje, de az engem biztosan nagyon kimerítene, külön respekt annak aki így tolta le :R

szóval hajrá jövőre is, már mindenki kezdjen készülni!!!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32306) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Mindenkinek gratula, szép volt srácok!

Most jöhet majd pár napos regenerációs , pihis időszak...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32307) norby_42


norby_42
aktív tag

UB-sok: gratulálok mindenkinek! :R

Én lenyomtam vasárnap az EU-s 14km-t. Kíváncsi voltam, milyen egy pesti, sok emberes futás. Hát, megyek vissza az erdőbe...
(Egyébként tök jó volt, de nem az én világom)

Eat pasta, run fasta

(#32308) kk831228 válasza norby_42 (#32307) üzenetére


kk831228
addikt

Megértelek... :B :D Egy bizonyos létszámig elmegy, de ez már nem az... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32309) Vertigo18 válasza norby_42 (#32307) üzenetére


Vertigo18
addikt

Wáááh, egy sorstárs! Irány vissza a természetbe!!! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32310) tomcica válasza bandus (#32305) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,nalunk is volt egy bringas kisero,aki letekerte egymaga a tavot vegig kiserve az aktualis futot (sot valahol meg enyhe defektet is kapott,igy minden szakasz utan pumpalnia kellett az elso kerekbe) nagyot ment,mert azert 14+ orat a nyeregben ulni egyhuzamban nem egy laenyalom :R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32311) tomcica


tomcica
Topikgazda

a csapatunk,ma kiszamolgattuk 3:59-es atlagot hoztunk,az elso helyhez 3:54 kellett volna,epp hogy csak :O na de sebaj,lesz miert alapozni (en junius elsejen kezdem a kovetkezo ciklus elso felet,most hetvegen vasarnap meg szivessegbol amiert az UB-n beugrott,visszaadom egy 3x7km valtofutassal az egyik csapattagnak)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32312) inf3rno válasza tomcica (#32298) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Nagyon nagyot futottatok! :C :K

Buliban hasznos! =]

(#32313) borix válasza tomcica (#32311) üzenetére


borix
őstag

Gratula szép volt.Beért előttetek két 5 fős csapat azokról tudsz valamit?Nagyot mentek.

(#32314) tomcica válasza borix (#32313) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lattam oket,nem tudok semmit,nagyon mentek az igaz :K :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32315) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Én is gratulálok mindenkinek.
Ebben az UB-ban talán a futások közti tötymörgések lehetnek a leg demotiválóbbak, lehet még rosszabb így széttagolva mintha egyben lefutni.

(#32316) inf3rno válasza Chuck Norris (#32315) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt alá tudom támasztani. Engem az utazás jobban kikészített tavaly, mint a futások.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32317) borix válasza Chuck Norris (#32315) üzenetére


borix
őstag

Próbáld egyszer ki állj rá egy 3:30 tempóra és tolj le egyben 54km a maradék 4 ember pedig maj váltogat ahogy akar a maradékon.

(#32318) tomcica válasza Chuck Norris (#32315) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gratula neked is.
Mashogy nehez egy ilyen darabolt ultrafutas.Mindig kihulsz,mindig vissza kell melegiteni,cserebe kapsz annyi pihenot,h a pulzus es legzes szepen visszaalljon.Erosebb atlagot tudsz hozni igy,de meg jobban szetcincalod a testedet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32319) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Gratulációk innen is mindenfelé és köszönet a remek beszámolókért!

(#32320) tomcica


tomcica
Topikgazda

Utolag igy osszeadva mindent,olyan 300-350ezer forintnyi osszegbe fajt a szponzoroknak ez a 7fos delvidekrol erkezo csapat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32321) bandus válasza tomcica (#32320) üzenetére


bandus
veterán

az szerintem igen korrekt ár, jól kihoztátok :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32322) Aristeus válasza Chuck Norris (#32281) üzenetére


Aristeus
tag

Vérkör: Köszönjük a beszámolót! Erősen bakancslistás ez a kör! Az érem pedig nagyon szép!

UB: Gratula mindenkinek! Mi idén is bulifutásra, jó hangulatúra, csapatépítősre vettük a dolgot.
Az első szakaszommal egész elégedett vagyok. Pécsely - Dörgicse.
Jól ment felfelé és le is, csak a rajtszámot kellett volna lamináltatnom, vagy valami, mert lerongyolódott teljesen. Az utolsó lejtőn leszakadt rólam és újra fel kellett tennem.
A második szakaszom éjjel volt. (Direkt kértem magamnak egy hosszú éjszakait, mert szerettem volna megtapasztalni, hogy miként reagál rá a szervezet.) (Fenékpuszta - Fonyódliget) Egy jó 30-as, így minden csapattag tudott egy kicsit pihenni, míg róttam a kilométereket a déli parton, hajnal fél2-től fél5-ig. :)
Itt csak azt figyeltem, hogy a pulzus egyenletes maradjon, ne fussam el. Minden jól is ment olyan 24-25K-ig, aztán kezdett rendesen megborulni a rendszer. Egyik percről a másikra olyan éhség jött rám, amit még futás közben nem éreztem. Pedig minden frissítő pontnál frissítettem, iso, víz, ahol volt kóla, keksz, banán. Vissza kellett vegyem a tempót 5:30-5:40-ről egészen 6, majd közel 7 percesig. A lényeg, hogy kibekkeltem, a többiek pedig a nyugisabb éjszaka után odatették magukat másnap reggel. Arra gondolok, hogy általában olyan 4:30-5:00 körül ébredek fel a hétköznapokon, így a szervezet ma is azt gondolta, hogy kajaidő van - mindenesetre jó kis hajnali tapasztalat volt ez így.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#32323) Melorin


Melorin
addikt

Ti tapasztaltatok már olyat, hogy teremfutást indítottatok el Garmin órán, amiben alapból ki van kapcsolva a GPS ebben a tevékenységben, és mégis mutatja, hogy merre futottam?
Nekem ezt csinálta a minap a Fenix 3 HR órám.

(#32324) bencze válasza Chuck Norris (#32281) üzenetére


bencze
senior tag

Most volt idő / energia visszanézni a posztokat. Ezeket az ultra beszámolókat mindig csak elborzadva olvasom. A leírásodból egyszerűnek tűnik :) azért ez a táv még csak-csak, terepen, talán még szívesen kipróbálnám egyszer, ha megnövök. El kéne kezdeni próbálgatni a terepfutást, csak ne tájékozódnék olyan rosszul...
Gratulálok!

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32325) Crytek


Crytek
veterán

Mivel nem értek hozzá a kérdésen röhögni éri :DDD

Az érdekelne, hogy a pulzusmérős órák (amik karon mérnek) tudnak "kétfelé" is mérni? (Én mellkaspántós övvel használnám, mert ugye az pontosabb)
Tudnak olyat ezek az órák , hogy egyszerre kettőt figyel esetleg? Tehát méri a kezen + meg a pánton is amit felrak az ember? Vagy csak egyik csak másik?

Next PC Upgrade: 2022

(#32326) parandroid válasza Crytek (#32325) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egyik, vagy másik. Én is gondoljoztam ezen, hogy ellenőrizni kéne az óra mérését, úgy hogy közbn a telefonnal van párosítva az öv, de olyan látványos a különbség pontosságban az öv javára, hogy teljesen értelmetlen lenne a teszt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32328) tomcica válasza Peterhappy (#32327) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ajjoj,ez igen :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32329) inf3rno válasza Crytek (#32325) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy tudom a többsége nem, talán a drágább Garminok tudnak ilyet, passz.

Buliban hasznos! =]

(#32330) inf3rno válasza Peterhappy (#32327) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez fájhatott. Nem hiszem, hogy valaha képes lennék egyéniben lefutni.

Buliban hasznos! =]

(#32331) Chuck Norris válasza bencze (#32324) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

@tomcica köszönöm, igen pont erre gondoltam amit írtál, hogy már meg van rottyanva egy kicsit-nagyon az ember és utána újra elkezdeni melegíteni, visszajönni a futó hangulatba igencsak nehezítő tényező

@Aristeus köszönöm.

@bencze szerintem menne ez neked is, ha abból indulok ki, hogy nekem nem megy sehogy sem 1:30 alatt a FM akkor még jobb időt is tudnál csinálni mint én már ha beosztod az erődet, nem tévedsz el és esznek meg a szúnyogok ;]

(#32332) t1


t1
addikt

Sziasztok.
Pegasus 34-et tud valaki most jóárasítva?

(#32333) Corpuscle válasza t1 (#32332) üzenetére


Corpuscle
őstag

Ezt találtam, nem tudom mennyire jó árak.

(#32334) tomcica


tomcica
Topikgazda

Egy kis statisztika a chip alapjan:
40,2km - 3.36min/km az en vagyok 42eves
33,3 km - 3.41 (27eves 1500/3000m versenyzo,az alapozasat velem csinalta)
30,00km - 4:05 (38eves,elotte 10nappal ment 105km ultrat 4200m szinttel)
36,9 - 4:07 (20eves 400/800-as palyaversenyzo,teli max alapozasa 10x1km 3:50-4:00ra)
26,7km - 4:07 (32eves regebben focizott,igazi mindenes crossfit,turak,brutal/spartai,meg fut)
29,1 - 4:17 (51eves korosztalyban 5/10km-n elso haromba bele szokott ferni,39-es 10k-ja van tavalyrol,1:24-27felmaraton)
24,8 - 4:19 (37eves tulsulyos regi klubtars 400/800-as futo,olyan aputesttel,o joker volt vapakit helyettesitett)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32335) margithid válasza tomcica (#32334) üzenetére


margithid
veterán

Kicsit szégyenkezem ilyenkor, hogy én meg a 12 km-t 5:20 alatt futom :)
Aputesttel, hogy a francba lehet 4:19et menni? Valamit én rosszul csinálok.
Kis hasam van nekem is, de 183 cm vagyok és kb 83 kg.

(#32336) tomcica válasza margithid (#32335) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet mast nevezunk aputestnek :) olyan 172cm magas lehet 68-72kg ranezesre,de aranytalanul a derekan,hasan,combjan van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32337) margithid válasza tomcica (#32336) üzenetére


margithid
veterán

Nekem kb 94-96 cm között mozog a köldökömnél a haskörfogatom. Nem tudom ez mennyire jelenti hogy hasas vagyok :)
De a lényeg, hogy majdnem rámver 1 percet km-enként :W
Jó, hozzáteszem, hogy ez a tempó mostanában már el sem fáraszt, tegnap, tegnapelőtt is voltam, szerintem ma is megyek, talán ez se annyira átlagos, hogy valaki letol majd minden nap 12 km-t, ha iylen lassú temóban is.

(#32338) tomcica válasza margithid (#32337) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Varjaaa' neki a laza tempo,amiket nehany hetvegen futottunk 5.10-4.50 kozott van,amikor 4.30-20ra felkaptunk 2x2km-t mar gondban volt,ezt a mostani atlagiramot honnan preselte ki azt szerintem O se tudja :) a csapatszellem huzta :P (mondjuk en kocsibol uvoltottem mindenkire,ahogy azt kell)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32339) margithid válasza tomcica (#32338) üzenetére


margithid
veterán

Aha. Hát lehet a motiváció sokat segít.
2 km nekem is menne jó tempóben, egyszer majd kipróbálom mennyit is tudok ilyen távon.

(#32340) norby_42 válasza t1 (#32332) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én a Sportfactorynál találtam az enyémet, mondjuk az 33-as.

Eat pasta, run fasta

(#32341) 6030D válasza t1 (#32332) üzenetére


6030D
Ármester

Ha van a közeledben Nike Factory üzlet, akkor oda van 05.20-ig valami feliratkozós 30% kedvezmény a honlapon, hírlevélben jött.
Bár nem tudom az üzletben milyen árakon megy, a storeban 84 EUR.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#32342) Alg válasza 6030D (#32341) üzenetére


Alg
veterán

"Sajnáljuk, de nem tudjuk teljesíteni a kérésed. Kérjük, próbáld újra." - megpróbáltam feliratkozni a hírlevélre...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32343) 6030D válasza Alg (#32342) üzenetére


6030D
Ármester

Én nem mentem végig, csak bejelentkezés után rákérdezett, hogy elfogadom-e a szabályzatot, majd kattintsak. Utána jött ez?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#32344) Alg válasza 6030D (#32343) üzenetére


Alg
veterán

Én a főoldalon lent a "feliratkozás e-mailre" pontnál próbáltam

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32345) bencze válasza tomcica (#32334) üzenetére


bencze
senior tag

Jó látni, hogy mutatkozol halandó emberek közt is (ezen a 4 felettieket értem) :)
kíváncsi lennék hogy daraboltatok, gondolom kis távolságokra? nem mindegy azok a 4:07 8-10km vagy 3-4km pl.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32346) tomcica válasza bencze (#32345) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nincs ezzel semmi gond,a multkor 6perces meg emelkedon belesetalos futoval is egy csapatot alkottunk.Nekem akkor is 3.42-es atlagom volt 30km-es ossztavon.
Jol sejted a ket gyorsabb futo tolta az osszes hosszabb tavot.A lassubb futok rovidebbeket porgettek,valszeg ez is kozrejatszott abban,h combos sajat atlagot hoztak,kaptak volna nehany 10+ vagy 7-8km-t lehet lett volna 10mp-vel gyengebb ossz atlaguk.
Ugyanez vonatkozik a gyorslabuakra is,mi ha 2-3-4km-es szakaszokbol rakjuk ossze akkor 5-10mp-vel jobb atlagot hozunk,habar az ossz kilometer is szamit,hiaba aprozod el 40km az kikeszit ugy is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32347) bencze válasza tomcica (#32346) üzenetére


bencze
senior tag

Balatonföldvár - Zamárdi és a befutó 2 szakasz te voltál? Úgy néz ki mintha itt láttátok volna a lemaradást és belehúztatok :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32348) kk831228 válasza tomcica (#32338) üzenetére


kk831228
addikt

Nem vette föl senki az üvöltést? Szívesen meghallgatnám... ;] :C

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32349) tomcica válasza bencze (#32347) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Zamardi a gyorslabu kollega volt,az utolso "hosszu" szakasz volt 5.3km,tudta h utana mar csak egy 3.2-es befuto var ra.Neki amugy fokozora ment az egesz UB,az eleje visszafogottabb es ejfeltol egyre csak gyorsult (gurult el a gyogyszer: D )
Elotte en mentem a 2km-es szakaszt,az eleg gyors lett,nem tudom ez a kimutatas melyikunk tempojat vette epp ki.
Az utolso ket szakaszbol,az uccso elotti en voltam,de ott jo harmadaig sporolosan indult,mert ugy volt egyben ket szakasz zudul ram a vegere,amikor utolert a kocsi es kiszoltak,h megse,akkor valtottam ritmust (de asszem a 3.2km ossz atlaga nem lett 3:30-on belun (3:34 lett az atlag most latom az oran) -> 3:42,3:37,3:29 meg egy 37-es 210m.
A legutolso szakaszt a masik gyorslabu futotta,neki ut kozben szoltam kb 6-700m-nel,hogy ha most belehuz akkor dobogosak lehetunk (puszta mokabol,hiszen a kocsiban mindenki tudta,h masodikak vagyunk,az elso tul messze van mar,a harmadik meg le van maradva par oraval,szoval egyaltalan nem volt indokolt,de tiszta sziv a gyerek es versenyezni jott,mondom megadom neki az oromot,h fokozora veheti es harcoljon,valtott is csunyan ritmust,kesobbi elmondasa alapjan ez volt a legjobb dolog ami tortenhetett vele,kivagta a monotonitasbol es ratette a sebesseg,fokozo iram a pontot az i-re :P )
Az oram szerint a 8-as szakasz (Sundance) 4.05 km-re volt a leggyorsabb 3:22-3:32-3:26-3:28 meg az apro (3:27-es atlag).

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32350) norby_42 válasza tomcica (#32349) üzenetére


norby_42
aktív tag

Aszongya puszta mókából... :D

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.