Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) Corpuscle válasza parandroid (#31240) üzenetére


Corpuscle
őstag

Kitartást és türelmet neked! Rohadt egy dolog az ilyen. A szíved, a lelkesedés vinne, de muszáj józanul gondolkodni a nagyobb baj elkerülése végett. Én a bal lágyékomnál érzek enyhe fájdalmat (izom, nyirokcsomó, fogalmam sincs), két hónapja a jobb oldalon éreztem hasonlót.

(#31239) SwitcX: A következő cipőm marad Asics, 1000 vagy 2000, próbálok az utóbbiból az mennyire kényelmes.

(#31252) tomcica válasza parandroid (#31240) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kitartaaaas...edzeni mindig lehet,ha nem futassal akkor barmi mas kardioval aminel nem faj (uszas,bringa,kajak) valamint extran ra tudsz fokuszalni a torzs/felsotest erositesre (edzogepen akar comb is,azok a fajta gyakorlatok amelyeknel nem terheled a bokadat).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31253) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én végre ma lehet kijutok futni már. Szerintem egy hete nem mentem egy métert sem, egyszerűen ennyit dolgozok. Ez a hetem egy "laza" 68 órás munkahét, benne egy 20 órás éjszakással is, ami után megy a levesbe a másnapom is...

Hihetetlen... :(((

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31254) tomcica válasza Vertigo18 (#31253) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ott a munkan azert van napi X km gyaloglas? Mert ha igen akkor az alapozasnak meg el is fogadhato.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31255) parandroid válasza tomcica (#31254) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerinted honnét volt meg neki az alapja, mielőtt elkezdett volna futni? Én is ezen gondolkoztam, de tuti komoly előzetes állóképességet hozott, mielőtt nekiállt. Párom is hatalmas fórral indult, eleve fitt volt, nem hiába van a versben is külön kiemelve a három alapfoglalkozásnak a tűzoltó, a katona, és a vadakat terelő juhász is. Ugye a sárkányról nagy nehezen kiderült, hova tartozik, az utóbbi pedig szerintem egyértelmű utalás az óvónénikre.

Az együttérzést meg köszi mindenkinek, próbálom hasznosan tölteni a 'szabadidőt', heti 4 erőedzés megvan (amúgy is terveztem, hogy újra nekiállok komolyabban, így 2 helyett most 4 lett), szóval elfáradok azért. Biciklizni lenne jó, de már akkor szétfagyok a bicajon, amíg páromat kísérem, mikor fut, ha még gyorsabban is mennék, szerintem a menetszél kicsinálna. A napokban erősen nulla fok körül vagyunk nappal is, és a következő hétre is ilyesmit mond. Ha a jövő hétre sem javul, akkor viszont tényleg veszek egy havi bérletet valamelyik terembe, és tolom az elliptikust, meg a szobabicajt.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31256) Vertigo18 válasza tomcica (#31254) üzenetére


Vertigo18
addikt

A gyaloglás, mint alapozás? Hát, ez nem biztos. Nem folyamatos, max. megeröltető. Most végeztem nemrég a 10 km-rel, hát, siralmas... Másfél hét annyit tett, hogy szar lett az eredményem is, ráadásul az eddigi legnagyobb pulzusom is megdőlt. Életem legmagasabbja eddig 186 volt, ma sikerült egy szánalmas időeredménnyel 192-re feltolnom.

Nálam ez már tényleg élet és halál közti lebegést jelent :)

Node sebaj, éjjel "sétálgathatok" 4x7 km-t a horvát határon...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31257) parandroid válasza Vertigo18 (#31256) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az, hogy van egy aerob alapod, nem jelenti automatikusan, hogy magas pulzuson is jó leszel, vagy hogy egyáltalán menni fog, viszont elengedhetetlen alap hozzá. Másrészt pár hét ebben a sportban semmit nem jelent, sem fejlődésben, sem visszaesésben. Ha többéves alapod van, azt hamar vissza tudod hozni, még ha az eleje nehezen is megy. Legalábbis én ezzel nyugtatom most magam. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31258) Vertigo18 válasza parandroid (#31257) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezek már kiderültek tavaly is

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31259) inf3rno válasza Vertigo18 (#31258) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát kitartást ott is!

Buliban hasznos! =]

(#31260) tomcica válasza Vertigo18 (#31256) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kitartaaas :R

nekem ma 21km laza + 40perc domb jutott,haaaat eltartott az edzes 2oran felul

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31261) norby_42


norby_42
aktív tag

Nem ikönnyű nektek, de fel a fejjel! (Ha valami tud idegesíteni, akkor az, ha rajtam kívülálló dolog miatt nem haladok)
Ma 7/28, egy laza 10-essel. Érdekes, de ez a mindennap futás nagy nyugalommal, meg békével tölt el, minden olyan egyszerű. Menni kell, és kész.

Eat pasta, run fasta

(#31262) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnapitol volt nyikorgas reggel (foleg az illeszteseknel ;) )
Szokasos reggeli atmozgatoval nyitottam ->

https://m.youtube.com/watch?v=Mj8uZ1Qtx3M

Ma kozepes tempom van,palyan mert szakad az eso mar hajnal ota,szoval a terep erre az iramra hasznalhatatlan.
Nem art mobilisse tenni magam elotte :P

Jol mondja Norbi,menni kell es kesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31263) bandus válasza tomcica (#31262) üzenetére


bandus
veterán

huhh, ez milyen jó videó. egész nap csinálnám. meg persze a gyakorlatokat is ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31264) borix válasza Vertigo18 (#31253) üzenetére


borix
őstag

A mostani munkahelyed mellett nem nagyon lesz időd komolyabban foglalkozni a futással ezt be kell látni.
Elég azt kipihenni amit ott összejárkálsz és éjszakázol.

(#31265) Vertigo18 válasza borix (#31264) üzenetére


Vertigo18
addikt

A mostani munkahelyem 19. év óta a munkahelyem és ha kevesebbet is fogok tudni futni, akkor is ez marad...

Be fogom valahogy tolni, csak csökkentett km-ekkel, mert tényleg nem megy.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31266) tomcica válasza bandus (#31263) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ahhoz komolyabb alap allokepesseg kell,h ezt a "nenit" egesz nap csinalni tudd :P szoval kifele futni elobb

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31267) bencze válasza tomcica (#31266) üzenetére


bencze
senior tag

Esküszöm már azt gondoltam Zuzka-t találtátok meg, amikor fogyni akartam akkor találtam meg véletlenül és azóta sem felejtettem el. Nagyon jó oktatóvideói vannak és hihetetlenül néz ki, nem tudom tényleg azt csinálja-e amit mutat, de biztosan keményen dolgozik. Inspirációnak jó az ilyen :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31268) Corpuscle válasza tomcica (#31266) üzenetére


Corpuscle
őstag

Nem is kell idézőjelbe tenni, elég régi a feltöltés, öregasszony már azóta. 5-6 gyerek, elhízás, trottyos mackónaci, stb. :D

[ Szerkesztve ]

(#31269) tomcica válasza Corpuscle (#31268) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tobb fule van ma' mint foga stb..stb. akkor okes lesz Bandusnak egesz napra :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31270) parandroid válasza Corpuscle (#31268) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az igazi nő nem öregszik, érik!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31271) Corpuscle válasza parandroid (#31270) üzenetére


Corpuscle
őstag

:R

(#31272) #78687232 válasza Vertigo18 (#31265) üzenetére


#78687232
törölt tag

Kitartás, így még nagyobb értéke van annak amit csinálsz.

(#31273) Vertigo18 válasza #78687232 (#31272) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi, most még kevesebbet csinálok, ráadásul csökken a teljesítmény is.

De köszi, Zotya! :R :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31274) LanyUs válasza Vertigo18 (#31273) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bocs az offért, de 4 hónap után :) Engem is zavart, hogy az októberi költözés miatt nem tudok annyit edzeni, mint előtte. A ház körüli tuja ültetést, favágást, pakolást alapozásnak fogtam fel :) Viszont tekertem a gondolat meneten és nem az elmaradt edzések, hanem a teljesített laza alapozások számítanak ( még ha heti 1 is ) :D . Ha akad egy szabad óra, akkor viszont mozgás van a fórum hátrányára... sajnos választanom kell... Te is a többiekhez hasonlóan egy tök normális srác vagy és nem érdemled meg az ostorozást magadtól. Persze ugrik a 04:30 és? Armageddon nem lesz, már megmentett Minket Bruce Willis, kocoghatunk/futhatunk nyugodtan :D

Emlékszem az első csalódott futásomra, amikor nem teljesítettem az elvárt időt 30 fokban. Hajszoltam a "tempót".. de szerencsére emlékszem az azt megelőzőekre is, amikor boldogan nyújtok a végén tempó, oszcilláció és ütem figyelése nélkül...

(#31275) Alg


Alg
veterán

Hmm ez a Vivoactive 3 nekem tetszik.

Gyakorlatilag csak azok a funkciók kerültek bele amik nekem hasznosak, és ami hiányzik belőle mondjuk egy fenixhez képest az nem is hiányozna nagyon (mostanában már a running dynamics-ot sem szoktam nézni).

Cserébe sokkal vállalhatóbb design a bumszli Fenixeknél.

Jah, futni is voltam, 19.5km/6:20/HR148. Jóvót. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31276) borix válasza Alg (#31275) üzenetére


borix
őstag

Picit van egy olyan érzésem,hogy az újabban megjelent órákat valahogy odadobják a gyártók jobb kinézettel persze drágábban,hogy jó lesz az a parasztoknak a fejlődés tánclépéshez hasonlítva egyet előre egyet hátra valahogy mindig úgy alakul,hogy a kinézet,árak mindig előre a belseje tudás meg marad olyan mint a régi vagy olyan sem.
A tesztet nézve a gps/glonass beállítás valamikor javít ha mind a kettő megy van mikor jobb ha csak a gps magába.
Azt írja,hogy a barometrikus magassági adatot nem lehet kézzel módosítani ez már a 920xt-nél is fa@ság volt tőlük.
Pl ha tudod a pontos induló magasságot arra pontosítani vagy a hegytetőn korrigálni az eltérést.

(#31277) zaskar


zaskar
senior tag

Ha valaki jó áron szeretne jó órát, szerintem most a legjobb választás a Forerunner 935 osztrák Hervisből, 20%-os kuponnal 360 EUR (itthon 174 ezer). Csak meg kell oldani a hazahozatalát, mert ide nem szállítanak. Én is innen rendeltem még év végén, azóta használom. Bolti átvétellel kértem, egy arra járó ismerősöm meg átvette. Eddig maximálisan elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#31278) inf3rno válasza borix (#31276) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is úgy tűnik, hogy inkább visszafejlődés van pontosság terén. Persze lehet én látom rosszul. Extra információk meg csuklós pulzus mérés, amire mostanában koncentrálnak.

Buliban hasznos! =]

(#31279) borix válasza zaskar (#31277) üzenetére


borix
őstag

115E+10E vonatozás egy kis városnézéssel?
Mi van a garival 1-2 év ami kiszaladgálós utána kuka mert senki nem foglalkozik vele?

[ Szerkesztve ]

(#31280) zaskar válasza borix (#31279) üzenetére


zaskar
senior tag

Senki nem mondta, hogy vonatozni kell. Nekem soproni ismerősöm vette át Eisenstadt-ban, ahová egyébként is megy minden hétvégén, aztán ideküldte nekem. Ha netán baja lenne, visszaküldöm neki, aztán átszalad vele. Ha 20-30 ezer lenne a különbség, nem is foglalkoznék vele, mert egyébként nagyra becsülöm a hazai képviselet hozzáállását a problémákhoz. De nekem 2007 óta ez a 6. Garminom, és mindössze a legelsőt vettem itthon. Szerencsém volt, mert azt kétszer is kellett gariztatni, de a külföldi beszerzéseknek sose volt semmi bajuk. Ha egyszer lesz, majd újragondolom a dolgot, megéri-e. Több százezret spóroltam eddig ezen a néhány órán is, hogy külföldön vettem meg őket. Egyébként senkit nem akarok rábeszélni a vásárlásra, csak adtam egy tippet. Én speciel egy Vivoactive 3-ért nem adnék itthon 105 ezret, ha majdnem ennyiért vehetek egy jobbat is.

(#31281) norby_42


norby_42
aktív tag

Résztáv jelentés: 11/28, minden ok. Még a napi 10-es átlag is megvan nagyjából.
Fizikailag sokkal kevésbé visel meg, mint gondoltam. Tegnap kicsit nehezen indultam el, de délelőtt két órát koriztunk a gyerekekkel.
A softshell dzseki egész bevált, nem áztam el, pedig sokat esik az eső. Az egyetlen baja, hogy nem lehet az ujját összehúzni, ott befolyt kicsit, de még két órát is kibírtam benne. Kesztyűből jobb lenne valami rendes, ez a vékony polár nagyon gyorsan átnedvesedik, és akkor már semmit nem ér.

Eat pasta, run fasta

(#31282) ígyvanferi válasza Aristeus (#21927) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na vettem egy pulzusmérőt. Csak ilyen kicsiolcsót a decathlonban, arra jó, hogy a pillanatnyi pulzust lássam. Vissza is kerestem pár eszmecserét az alapozásról, a pulzuszónákról, aztán megtaláltam ezt a posztod, végigolvastam a két blogbejegyzést, meg a Hadd-módszeren is alaposan átrágtam magam.

Ma kezdésnek lenyomtam a MAF tesztet. Hááát... :DDD Mondjuk nem ért meglepetésként az eredmény, sőt talán még jobban is ment, mint vártam, de azért van itt alapozni való bőven.
A 180-as képlettel 146 jött ki a max. aerob pulzusra (levontam 5-öt, mert az ősz kb. teljesen kimaradt futás ügyileg a valószínűleg túlterhelésből fakadó sérülés miatt, aztán decemberben eltörtem a csuklóm, amiatt is kiesett bő két hét, ott még bringázni sem bringáztam, úgyhogy kb. egy hónapja futok megint érdemben nyár vége óta). Mivel fogalmam sem volt, mihez milyen pulzus tartozik, ezért egyrészt egész nap rajtam volt a mérő, boltba mentem, mostam, mittomén, és figyelgettem, mit mutat. Pl. a szokásos lendülettel feltekerve egy hídon, szépen felment 150-ig. Itt azért már kezdtem előre aggódni a teszt miatt. :)

A bemelegítő kocogást a szokásos intenzitással nyomtam, ez olyan 155 körülre tornázta fel a pulzust, ami ugye azt jelenti, hogy a tényleges edzést lassabban kell végeznem, mint a bemelegítést. Mi lesz itt?! :Y Szóval a teszt: nem ecsetelem, mekkora szenvedést okozott olyan lassan futni, hogy meglegyen a 146-os pulzus, illetve ez nem is sikerült végig, időnként felszökött 148-150-ig, azt sem írom, hogy a végén már fáztam, mert a szokásos öltözék még az igen enyhe szél és napsütés ellenére is kevés volt, de legalább sétálnom nem kellett, maradt az elég esetlen, de még futómozgásnak nevezhető valami.

A számok: az 1. km 6:09, 2. km 6:22, 3. km 6:33, 4. km 6:34, 5. km 6:39. Az egész 32 perc és 17 mp lett, 6:27-es átlagtempóval. Durva. Amit eddig is tudtam, hogy még amikor megvolt a rendszeresség, akkor is keveset, de főleg túl gyorsan futottam.
Úgyhogy most szépen lenyugszom, beveszek valami lassítót, és szép lassan elcsoszogok a Hadd-módszer alapján összerakott alapozás szerint. Ehhez esetleg adhattok tippeket, mert a módszer leírásában a kezdeti 60 mérföld/hét lazán a duplája, amit a legerősebb heteken futottam korábban, és heti hét napot nem tudok, nem akarok futni egyelőre, plusz az a terhelés is túl sok lenne. Viszont nem is akarok végig 146-os pulzussal (vagy ha a másik képlettel számolom, akkor HRmax-50=142) futni mindent. Kezdésnek mondjuk egy héten két 45, meg egy 60-70 perces 145 körüli pulzusos, és egy kb. 60 perces laktát küszöböt megközelítő, 155 pulzusos futás elégnek tűnik? Ez kb. 35 km. Majd pár hét múlva növelek ezen.

A teszt után egyébként, megjutalmazva magamat a szenvedésért, levezetésként lepörgettem 1 km-t 4:00-val. Jól esett. Azt inkább nem írom le, mennyi volt a pulzus a végére. :)

Kicsit hosszú lett, és túl sok közérdekű nincs is benne, szóval sorry! Viszont PH! kedvence lettem ezzel a szép méretes poszttal. :B

[ Szerkesztve ]

(#31283) borix válasza zaskar (#31280) üzenetére


borix
őstag

Többségünknek nincs kint dolgozó ismerőse sem a határ közelében lakó aki segítene arra írtam.

inf3rno
Ha jobban megnézed azért a srác a tesztek alatt szépen ben@al a gyártóknak.
GPS pontosság teszteknél pl nem a jobbak Ambit3,V800 rakja össze nehogy azt mondják az emberek,hogy minek adjak érte annyi pénzt mikor a régebbieket is be lehet még szerezni olcsóbban,jobbak csak gyengébb a kinézetük.
A 935 összerakja odadobja mellé még Apple Watch/Phone gyengébbnek,hogy azt mondják majdnem olyan pontos a GPS mint a 935 több esetben hasonló de megéri mert jelentősen olcsóbb.

(#31284) zaskar válasza borix (#31283) üzenetére


zaskar
senior tag

Egyébként ez a csuklós pulzusmérés az, amiért én nem szivesen fizetek plusz pénzt, felőlem ki is hagyhatnák. Én úgy vagyok vele, ha mérni akarok pulzust, mérek pánttal, vagy sehogy. Láttam összehasonlító teszteket 935 csuklós-920XT pántos méréssel, és egész biztatóak voltak. Nekem ezt nem sikerült produkálni, szerintem ez alkati sajátosság is, de nálam a legjobb eredmény az volt, amikor az átlag nagyjából megegyezett, viszont a csuklós 10 ütéssel magasabb max. pulzust rögzített. Állítólag a Polar megoldásai jobbak, de én inkább maradok a 935 + HRM Run öv összeállításnál. Az új órák rosszabb GPS pontosságát sem tudom egyelőre megerősíteni, a 935-öt eddig nem látom rosszabbnak, mint a 920xt-t. Tegnap a Margita terep maratonon voltam, feldobtam rá egy régebbi trackemet, szépen végigvezetett a pályán, időben jelezte a fordulókat, stb. Nem tudom, van-e alapja annak, amit valahol olvastam, miszerint a műanyag ház miatt jobb a GPS vétel, mint a Fenixeknél.

(#31285) borix válasza zaskar (#31284) üzenetére


borix
őstag

Az optikai pulzusmérés ezeknél a drága óráknál már alap szolgáltatás elvárt funkció de mivel még nem az igazi ezért a pulzusmérő pánt az óta mellé még plusz költség.
Alvás és aktivitás figyelésénél ellenben már biztos jó szolgálatot tesz ha jól gondolom nyugalmi állapotban nem téveszt annyit és a pánt elhagyható.

(#31286) inf3rno válasza borix (#31285) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez oké, de ki az, aki alváshoz felveszi a futós óráját? Én biztosan nem...

Buliban hasznos! =]

(#31287) bencze válasza inf3rno (#31286) üzenetére


bencze
senior tag

Én sokszor órával alszom, zuhanyzom, stb nem szoktam levenni pontosabban nem idényszerűen viselem. És itt van a fenix 5 előnye, nem néz ki búvárórának, hétköznap simán egy okosóra, az eddigieket nem viseltem 'rendes' óraként...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31288) tomcica válasza ígyvanferi (#31282) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amig heti 1x lesz 155-os (elso) laktat tolo edzes,addig fontos lenne minel tobb km-t lefutni 140-145-on,kesobb amikor 2x lesz 155 (meg ugye 165-168,majd 175 stb) akkor erdemes egyiket meghagyni az elozo stabil pulzuson pl. 155 ez mehet 60perc,a masodik tolo pedig ugye 160-rol indul,ez NE legyen 60perc,eleg 30-40p es szepen turelmesen tolod ki.Amikor atomstabil leszel 165-on akkor az egyij tolod maradjon annyi (az kb maratonos iram,picit lassabb) 60perc,a masik tolo ha majd felmegy 170-175-re akkor eleg belole 20-30perc,ez mar szinte felmaratonos tempo.
A hetvegi laza hosszu szinten kulcs ennel az alapozasnal (is).Inkabb legyen az hosszu alapozos pulzusos,mint heti 7x futas.
Kesobb a kovetkezo evekben,ha epited igy,akkor a hetvegi hosszuba is kell tenni 60perc konnyu tempot (az a 165-os fele) kulonben meg fogsz egy szinten rekedni.
A Hadd tesztet elvegezheted 6 hetente,az egyik tempo edzesnek megfelel,szoval ne az alapozos toryoges helyett csinald,hanem a laktat tolo tempo helyett.
Amikor kezd kiepulni az alapod megfogsz lepodni,milyen gyors a felso pulzusos futas 175-185,mivel egy elszokik a test tole,ketto ahogy javul az alap letolja a kifuthato max pulzust.
Ja,heti 1x tegyel be 8-10x 80-100m repulo porgoset (nem muszaj sprint,de 5K iram v gyorsabb azert legyen) ez fontos,mert par honap utan,ha majd ki akarsz gyorsitani akkor eguszerubb lesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31289) tomcica válasza tomcica (#31288) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azok a 80-100m porgosek kozott legyen boseges kocogas 3-400m ha kell meg tobb,ne legyen anaerob resztavos tipusu.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31290) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Van itt valaki, aki Under Armour aláöltözőket használ vagy próbált...?

Rendeltem egy ilyet : [link] L és M méretben, de nem tudom eldönteni, hogy mennyire kell passzolnia... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#31291) Danika256 válasza tomcica (#31288) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hali!

És mi van akkor ha egy hirtelen szintugrás után, amiről már beszéltünk, letörik a laktátgörbe teteje?
Korábban többször írtam, hogy akár AN közepén is végig tudtam tolni egy szintesebb fm versenyt, igaz éppen csak 5:00-án belüli idővel.
Most, hogy megváltoztak a dolgok, már anaerob átmeneten is kész halál a futás, igaz ez most már 4:00 közelében van! Sőt szénhidrátos aerob tempónál sem éppen kellemes, 4:30-4:40, mondjuk 5-10k-en!
Ahogy írtad, tényleg ilyenkor már nem a pulzus a limit, pedig korábban azt hittem, hogy mindig az lesz, bármennyire is lesz alacsony.
Szóval a tempókat nem bírom, pedig aztán csinálok résztávozásokat, tempófutásokat, hegyi résztávokat, erősítéseket stb...!
Szerinted hogy tudnám visszaszerezni a régi erőállóképességi tartományaimat amik a nagyobb 3:00-4:00 tempókhoz tartoznak? Illetve ezt sejtem, csak mennyi idő alatt lehet elérni, illetve egyáltalán lehet e és hogyan menne a leggyorsabban? Mondom így is csinálom a belehalós edzéseket! :)
Köszi!

(#31292) bandus válasza tomcica (#31288) üzenetére


bandus
veterán

a múltkor linkeltem egy videót, nem tudom megnézte-e valaki végül, tényleg baromi érdekes volt, röviden összefoglalva abban például nem voltak ilyen laktát-küszöb környéki és azt kitoló edzések, vagy elenyésző arányban (3-4%-a az edzésidőnek), helyette aerob edzés 80-90%-ban és 15-20%-ban pedig csak high intensity résztávok. innentől kíváncsiságból én is így szeretném felépíteni az év hátralevő részét, marad a heti 3 aerob edzés, aztán pedig váltogatva egyik héten 2 résztáv (1000 m-ek és 400 m-ek), másik héten pedig egy résztáv és egy ilyen laza tempó. kíváncsi vagyok hogyan alakul, 9 hét van a vivicittáig, amin elvileg nem akartam indulni, de lehet rápróbálok :)

kksokszám:
aláöltöző legyen teljesen feszes, a hasadon is, mindenhol.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31293) tomcica válasza Danika256 (#31291) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor ki van az alapod epitve,es "szintet" ugrott a temposebesseg,az meg nem garantalja,h felmara es felette HATEKONYAN tudod egetni a szenhidratodat.Ha az alap nem teljes akkor tudsz meg a szenhidrat raktar mereten igazitani (bizonyos kereteken belul nivelni).
Utana mar csak a futas hatekonysagan tudsz csiszolni,erre valo felenk az extenziv dombedzes.Ugy szoktam mondani: "epitunk egy rugot a labba".Ugyanazon az erofeszitesen a tempo lepeshossza magatol megnol,hatekonyabb az ellepesed.
A resztavozassal pedig tovabb tudod csavarni a szivacsodbol az utolso cseppeket.Itt majd figyelni kell hol is csap at a tulzott sebessegi edzesbe (az allokepesseg rovasara) illetve laza (extra laza) totyogessel kell egyensulyba tartani a testet ezen par het alatt.Ilyenkor aranyat er ha masodik edzesnek kocog az ember 5-7-10km-t (a resztavos masik edzes ugyis gyorsan kesz can,viszonylag keves kilometerrel,talan ha 8-10x1K,4-6x2K,3x3K vagy ezeknel extenzivebb munka folyik ott magas a kilometer,de ez ugyis 10k-felmara koruli iram,ha 400-600-800-ak vannak porgosebb sebessegen az nincs ekkora mennyiseg 10x400m,8x600,6x800 stb az nem olyan extenziv,annal intnezivebb)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31294) Danika256 válasza tomcica (#31293) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi szépen! Akkor még azt hiszem kelleni fog tényleg pár hónap, mire az új tempókhoz be tudok edződni! De kb ilyen edzéseket csinálok..

(#31295) ígyvanferi válasza tomcica (#31288) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Értelek, köszi! A minél több km az majd hétről-hétre fog összejönni, most még muszáj a kevésnél maradnom, úgy terveztem, hogy kb. 3-5 km-rel növelem hetente. Illetve akkor a hétvégére eső alacsony pulzusos 90 perc körüli lesz, később esetleg kicsivel még több.
A Hadd-féle tesztet is megcsinálom majd valamelyik nap a laktáttoló helyett. Ott azért a végén a 180-as 2400 m elég durvának tűnik, de majd meglátjuk.

(#31296) tomcica válasza bandus (#31292) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vegigneztem a videot,meg meg kettot amit jobbrol ajanlott :)
A macskat tobb felekeppen meg lehet nyuzni ;) gondolom elsodlegesen attol is fugg a leghatekonyabb egyeni modszer,h foleg tuzijatekszeru gyors izomzatu vagy-e (kozeptavos,most nem a sprinterekrol beszelunk,azok mind azok :P ) illetve lassu izomzattal dominalsz (na nem ultras,de olyan akinek a 400-800-1000m-e joval gyengebb a hosszab tavu eredmenyeitol).
A ket tipusnal mashogy oszlik el az alapozaskor a tempo,fokozo tempo,resztav (ez foleg laktatkuszob es kicsit feletti sebesseg,nem anaerob jellegu resztav!).Valamint a tiszta sebesseg egesz evi erintgetese is sokkal fontosabb egy lassu izomrostokkal rendelkezo futonal,mert "lassu,hosszu" futova vallhat.
A gyors izomrostot meg esszel resztavozzon es fokozo tempo vegere is ugyeljen,mert nagyon konnyen a Vo2max sebessegbe csap at magatol,es az az alap kiepitesenel epp az izomrostok minel oxidativabba tetelet GATOLJA,ergo leepited vele amit a tobbi napon a lassukkal epitgetsz!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31297) tomcica


tomcica
Topikgazda

Halado alapozasnal (nehany eves ciklus utan) a hosszu futas vegen betett hosszabb kozepes tempo (tehat faradtabb testre) az ami sok embernel kulcs lehet,ha a 10k ideje nincs osszhangban a felmaratonos idejevel (utobbi harmatis az elobbihez kepest).Ezek az edzesek hatekonyabba teszik az uzemanyag felhasznalast.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31298) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#31295) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért írják a km. kitolását, mert az különösen fontos lenne alapozásnál. Az sem gond, ha néha belesétálgatsz, kit érdekel? Volt itt olyan vélemény is, hogy alapozásnak még a hosszabb séta is hasznos lehet...

A lényeg a stabil, alacsony pulzus. Megvan határozva az is pl., hogy ha 140-es alapon totyogod a 10km-t, akkor ne menjen a max. pulzus 150 fölé.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31299) Vertigo18


Vertigo18
addikt

EZ vajon mennyire jó vétel?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31300) bandus válasza Vertigo18 (#31299) üzenetére


bandus
veterán

semennyire. ez vagy valami gagyi cucc, vagy utcai változat, de a kayano futócipő nem így néz ki ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.